ערן חולצה אפורה

החולצה שהצילה אותי מאלימות שוטרי שרלרואה (או: גם לסבל שילוחי יש גבול)

דבר אחד ברור: הפועל ת"א קבוצה חלשה. המשחק בשרלרואה הציג קבוצה רעה בריבאונד, מבולבלת בהתקפה וחסרת סדר. שרלרואה רחוקה מלהיות קבוצה גדולה, והתוצאה הנמוכה מעידה על החסרונות של שתי הקבוצות, אבל יש קבוצה אחת שהגיע לה לעלות לשלב השני של הצ'מפיונס ליג – וזו לא הפועל ת"א.

אבל האירוע המרכזי שהתרחש ב'ספירודום' לא היה קשור למשחק – אלא אם כן רוצים להאשים בכוח את הולמס שנפל על אוהד של שרלרואה אחרי שישב מאחורי הסל יכול להיות המטרה.

לפני הכל – הבהרה: מצד אחד סביר להניח שרובכם יודעים שאיני אוהד של הפועל ת"א. מצד שני אין בי טינה כלפי המועדון כמו לא מעט מחבריי הצהובים שטינתם לצבע האדום אינה פסולה בעיניי. כל אדם והסטנדרטים שהוא מבקש לעצמו בחיים, אני לא מוצא עניין או רצון בשנאה לצבע או למועדון. אני שמח בהצלחתה של כל קבוצה באירופה, גם של הפועל ת"א, וזה בדיוק מה שרציתי שיקרה בשרלרואה – נצחון ועליה לשלב הבא, אפילו לבשתי מעיל אדום למשחק, ומי שלא טוב לו – יום טוב לו.

ואחרי ההבהרה הזו – קצת אור מהצד שלי על האירועים האלימים ביציע, כאחד שישב במרחק של ארבעה מטרים מהאירועים.

הירידה של מספר אוהדי הפועל אל עבר האוהד שחבט בהולמס – לא כולם, רחוק מכך, לא היה מקום במעבר שמאחורי הסל לכמעט מאתיים וחמישים האוהדים שעמדו ביציע – היתה מיותרת ודרשה צרות, היו אוהדים ביציע שחיפשו אלימות, שהעכירו את האווירה עוד לפני שריקת הפתיחה לעימות הדי שלו במהותו עם קריאות 'פוטה שרלרואה' כלפי כרוז האירוע שבסך הכל ביקש לקבל בברכה את פניהם של אוהדי הפועל שהגיעו למשחק.

היה ברור באותו רגע שההסלמה תגיע, בעיקר כשהסדרנים של שרלרואה – בחולצות צהובות – לא ניסו להרגיע והפגינו אגרסיביות יתר מצידם. ואז החלה השלכת הכיסאות והאגרופים לאוויר, ועוד אוהדים של שרלרואה נכנסו לתמונה והעסק הלך והחמיר עד לכניסת המשטרה, כאשר במהלך האירוע שולפים המאבטחים תרסיסי גז מדמיע ומרססים אל עבר האוהדים.

והשוטרים שהגיעו עמדו בתחילה בצד ככוח הרתעה, ואז הודיע הכרוז שעד שלא יעזבו כל אוהדי הפועל ת"א את האולם לא יתחדש המשחק. כל אוהדי הפועל, גם אלה שנותרו ביציע, לא הצטרפו למהומה ואף ניסו לעצור את חבריהם שמיהרו למטה, נאלצו לעזוב את המקום בגלל התפרעות של עשרים או עשרים וחמישה איש לכל היותר (חלקם הגיעו מהארץ, חלקם מליאז', אולטראס מקומיים שמתחזקים חברות עם מקביליהם התל אביביים וטינה כלפי שרלרואה). האוהדים לא אהבו את ההחלטה, גם אני לא הבנתי את מהות העונש הקולקטיבי. והאוהדים החלו לצאת בלית ברירה, ובשלב מסוים התנגדו מספר אוהדים קטן בכוח לפינוי – ואז איבדו השוטרים את הראש: הם החלו מכים באלות אוהדים ששכבו על הרצפה, וכשכמה מהמוכים התנגדו (אחד מהם ניסה לחטוף אלה מאחד השוטרים) שלפו השוטרים בקבוקי גז מדמיע ענקיים והתחילו לרסס בלי הבחנה, הישר לפנים של כל האוהדים שעמדו מסביב ולא עשו דבר רע לאף אחד.

אני, שבמהלך המשחק ובשל החום באולם הורדתי את הז'קט האדום ונותרתי בחולצה אפורה, ניצלתי מהאקט האלים של השוטרים, נבלעתי בין אוהדי שרלרואה והתרחקתי מהאירוע. לאחרים לא היה מזל, בתום ההתפרעויות נותרו כעשרים אוהדי הפועל באולם, משתעלים ונחנקים מהגז. ילדים בכו, קשישים נבהלו, שתי מעודדות התעלפו. השופטים סירבו לחדש את המשחק עד שענן הגז שאפף את האולם יתנדף, אבל גם לאחר חידוש המשחק עדיין הורגשה השפעת הגז באוויר ובגרון.

נתקלתי בעבר באירועים דומים בגרמניה, בעימותים של כוחות משטרה מול חוליגנים שיכולים ללמד את אוהדי הפועל או שרלרואה איך עושים את זה 'כמו שצריך'. לרוב לא ננקטה אלימות נגד חוליגנים, וכשעלה הצורך בודדו התוקפים באופן מיידי. יש שיטות לטפל באלימות מבלי להשיב באלימות, בטח כשזו מגיעה מזרועות החוק. מסתבר שבבלגיה – וגם בישראל – לא ממש מקדישים מחשבה לדרכי פעולה איכותיות, לא מתחשבים באוהדים שעמדו בצד ולא עשו דבר, אני ביניהם, ובחיי שאני לא מכיר מישהו שיאמר לכם שאני חוליגן.

 

יש עבודה רבה בהפועל ת"א, לא נראה שמעריכים יותר מדי את השפעת האולטראס והשפה האלימה שלהם, ואחרי ההתפרעות של אוהדי בית"ר ב-2015 לא יהיו לתושבי שרלרואה זכרונות נעימים מישראלים. אבל חשוב לזכור שגם באלימות אפשר לטפל בדרכים אחרות, ומה שקרה אתמול מצד הנהלת ומשטרת שרלרואה היה פריעת חוק, תגובה ללא מחשבה ואלימות חריגה.

לא צריך להיות אוהד הפועל על מנת להגן על אוהדיה, מה שפוגע באוהדים של הפועל יפגע מתישהו גם באוהדים של כל קבוצה אחרת. להפועל ת"א יש עבודה לעשות ורצוי שיהיה שם מישהו שמעוניין לעשות אותה, אבל חשוב להבהיר את העובדות: מאתיים וחמישים אוהדים אמורים אולי לסבול עונשי הרחקה ורדיוס בגלל התפרעות של בודדים – אבל לא לצאת ממשחק כדורסל עם פגיעות גופניות בגלל התפרעות של בודדים. אפשר לפתור כל דבר באלימות, אנחנו לא רוצים ולא צריכים לחיות בעולם שכזה.

 

נשיאים ורוח וגשם
שומרת על החיים

תגובות

 • משה

  איך זה לא קורה למכבי או ירושלים שמופיעות שנים במפעלים אירופאיים ברצף ? הפועל חזרה אחרי 13 שנים למסגרות אירופאיות וכבר מסתבכת.
  גם כאן היס״מ אשם ?

  הגב
  • אלון

   ייאמר שמכבי או ירושלים מעולם לא הביאו ולא יביאו כמות כזאת למשחק בשלב הזה (ואין כאן בכדי להצדיק את הטינופות מקרב אוהדינו)

   הגב
 • איציק אלפסי

  ערן, השאלה המתבקשת היא כמובן האם גם אלימות דומה של אוהדי בית"ר הייתה זוכה להתייחסות מאוזנת ומתחשבת?

  הגב
  • ערן לוח

   איציק, אני לא חסיד גדול של וואטבאוטיזם. לא הייתי במשחק של בית"ר בשרלרואה, הטקסט הנוכחי מגיע אחרי התרשמות אישית באולם עצמו.

   הגב
  • תבורי

   מקורות יודעי דבר מוסרים כי את ההתפרעות במשחק הכדורגל בשרלרואה הציתו חברי ארגון יהודי קיצוני כלשהו שהגיעו בכלל מצרפת, אוהדי בית"ר, הפעם, לא יכולים לקבל את הקרדיט. סורי.

   הגב
  • אלון

   שוב חוזר הניגון? התשובה היא כן. כדורגל: כשאוהדי הפועל התפרעו בשירוקי, זה הגיע לכל הכותרות בדיוק כמו כשאוהדי בית״ר התפרעו בשרלרואה. דווקא כשאוהדי מכבי התפרעו באתונה נגד פאו זה עבר כאילו כלום.
   כדורסל זוכה לפחות כותרות. זו הסיבה, ולא ההתמסכנות שלכם על התקשורת האדומה, שהיתה עסוקה השבוע בללקק לאוהדי בית״ר על כך שלא שרו ״מוחמד מת״ בטדי (והתעלמה מהערבי שחולצתו נקרעה ורדפו אחריו בחניה)

   הגב
 • גיא זהר

  תודה על הטקסט המאוזן. מצחיק שכל המצקצקים (כולל כאן) מדברים על סמך התרשמות ממקור שני כשיש לכם עדויות של אדם אוביקטיבי. ובלי קשר, יכול להיות שלגופו של כל אירוע יש הרבה צדק בטענות של אוהדי הפועל, אבל כשאתה מסתבך פעם אחר פעם, הגיע הזמן שתבדוק את עצמך.

  הגב
  • משה

   גיא,
   אתה כותב מצד אחד שמצחיק שאנחנו חולקים על עדות של אדם אובייקטיבי ומצד שני מעלה את אותה טענה.
   תחליט.

   הגב
   • Ollie Williams

    לא חושב שגיא סותר את עצמו.
    הוא צודק כי כנראה שמלבד ערן אף אחד מהקוראים באתר לא היה ביציע ולכן העדות שלו (ועוד כצופה יחסית נייטרלי) שווה קצת יותר מהדעה שאנחנו יכולים להביע.
    אבל מצד שני הוא צודק גם בטענה השניה - כמו שגם אתה אמרת למעלה - איכשהו הדברים האלה קורים תמיד כמעט רק לאוהדי הפועל. מזכיר לי שילוב של "פיקח יוצא ממצבים שחכם לא נכנס אליהם" והחולצה של באלוטלי "why always me"....

    הגב
    • משה

     נשמע צליל צקצוק...

     הגב
     • Ollie Williams

      למה צקצוק?
      אמרת שגיא צריך להחליט לכאן או לכאן. אני אומר ששתי הטענות שלו יכולות לחיות במקביל.
      כך או כך במה זה יותר או פחות מצקצק מהתגובה הראשונה שלך למעלה?

      הגב
      • משה

       זו הייתה תגובה למשפט על המצקצקים של גיא, לא משהו קונקרטי

     • גיא זהר

      משה התכוונתי יותר לתגובה של אלפסי.

      הגב
 • yaron

  עשרים וחמישה חוליגנים ב"arena" בשרלואה זה מעט? אחד מעשר אוהדי הפועל ואלה ה"חוליגנים חוליגנים" לא הפארשים שסתם העכירו את האווירה עם "קריאות 'פוטה שרלרואה' כלפי כרוז האירוע שבסך הכל ביקש לקבל בברכה את פניהם של אוהדי הפועל שהגיעו למשחק".
  כאלה ש"חיפשו אלימות" וש"אז החלה השלכת הכיסאות והאגרופים לאוויר".

  המשטרה פעלה בתקיפות, כנראה שבתקיפות יתר.
  מכאן ועד להפוך את זה לשאלת הביצה והתרנגולת המרחק רב.

  הגב
 • דורפן

  אני פשוט תוהה אם אוהדי שרלואה מתמצאים בניואנסים שבין אוהדי בית״ר לאוהדי הפועל - ניואנסים עליהם בנוי הייקום שלנו סביבו נבנה הייקום הכללי

  הגב
 • יוסי

  כמי שהיה שם, ערן (המכביסט) תיאר במדויק את האירוע. אירוע מיותר, שתודלק על ידי מאבטחים טיפשים ומשטרה אלימה.

  הגב
  • רועי

   אירוע מיותר, מאבטחים טיפשים, משטרה אלימה.
   איפה אוהדי הפועל בעסק ?

   הגב
  • רועי מ

   מה שוב האחרים?, מה לאוהדים לפרוץ ולהגן על השחקן, הבלגי אמור היה להעצר ע"י המאבטחים, החוליגנים מגינת אוסישקין ורק הם היו צריכים ללכת למעצר
   אבל יש לאדומים היסטוריה של אלימות.

   הגב
 • בן בלי בית

  זאת אף לא אשמתם. אז מה אם עשרות הופעות באירופה של קבוצות ישראליות אחרות עוברות בשקט כל שנה, זו לא אשמתם.
  זו אף פעם לא אשמתם, אז מה אם זה קורה להם כל משחק שני בענף יחסית סטרילי, זה לא אשמתם.
  זו אף פעם לא אשמתם, זה העולם שעיוור משנאת הפועל, זה לא אשמתם.
  זו אף פעם לא אשמתם, זה - השופטים/ היריבים/ הכרוז/ השדרנים/ הצלמים/ המאבטחים/ השוטרים/ האיגוד/ הקבלן שלא קיבע מספיק את המושבים/ המוכרים במזנון -שהתחילו, זה לא אשמתם.
  זו אף פעם לא אשמתם, זה בטח שימון מזרחי.

  הגב
  • יואב

   נא, זה אמנון אבידן שדחף את לייבוביץ אשם((((:

   הגב
   • גיא זהר

    יואב, אני לא אוהד הפועל סל (אין לי ממש קבוצה), אבל כמו שאוהדי הפועל סל הרוויחו את המוניטין המפוקפק שלהם בצדק (נתראה איתם בע"ה בקונכיה בקרוב), גם מכבי סל הרוויחה את השנאה (שלא נובעת רק מקנאה) ביושר ומקרה אבידן (מעניין למה הוזז הצידה ממכבי?) הוא דוגמה מצוינת.

    הגב
    • יואב

     גיא,
     אני רק עזרתי פה למגיב למצוא את האשם.
     בכל מקרה, לא מדובר בלהרוויח שנאה, זה קישקוש מוחלט. אוהד הפועל/מכבי/ביתר/שמשון לא צריך שום סיבה לשנאה ספורטיבית. עצם אהדתו המקורית הופכת אותו למטרה של אחרים. בסיסי מאד. אגב,הפועל במקרה הזה(יותר נכון, קומץ אוהדיה האנרכיסטים) לא "הרוויחה" מוניטין מפוקפק במרחאות. אוהדיה עובדים קשה ומצליחים כדי למצב את עצמם כמרושעים, האלימים וחסרי המצפון ביותר. הגרעין הזה(שחלקו מוכר לי כנראה יותר מלרוב משתתפי הדיון הזה) רוצה להגיע לשם. וגם מצליח. אתה(הציבור לשם העניין) זה שלא מבין את מטרתם
     אין בזה כדי להכליל על כולם.

     הגב
     • גיא זהר

      יואב, אני מתכוון למשהו מעבר לשנאה הבסיסית בין מועדונים (שגם עליה התלוננו האדונים פדרמן ומזרחי). יש מועדונים שנואים יותר (נניח הפועל רגל, ביתר , מכבי רגל) ויש שנואים פחות (מכבי חיפה - עדיין המועדון ההישגי ביותר ב35 השנים האחרונות). לגבי הקומץ האנרכיסטי, הוא מספיק מתוחכם בשביל ללכת ברוב המקרים על הגבול הפלילי ולכן ההנהלה צריכה לטפל בו (ויש לא מעט דרכים - ראבק זו קבוצת אוהדים).

      הגב
      • יואב

       זאת הביצה והתרנגולת. מחפשים כל פגם ביריב כי באים עם השנאה מהבית. אין לזה ממש משמעות בעיני. אני יכול לערוך פה בחמש דקות רשימת תחלואים על כל קבוצה. בקשר לחיפה, זה ברור. הם לא הנמסיס של ביתר, מכבי , הפועל אז מי ישנא אותם? הם הברירת מחדל של שלושת הקבוצות האחרות לזכיה באליפות, רק לא מכבי/ביתר/הפועל. ותנסה להפסיק לדחוף לי בסוגריים את דעתם של אנשי מכביסל.:
       1- אני במילא מודע לדברים
       2- אני לא הסנגור שלהם.
       3- הם לא קשורים בשיט לאלימות אוהדי הפועל בבלגיה. הם כנראה כן אשמים שהם בכלל קיימים ומפריעים לאנשי "המוסר" מגדות הירקון.

      • גיא זהר

       הסוגריים בכלל לא קשורים לאוהדי הפועל סל (או לאירוע הזה), אלא לאנשים כמוני (תתפלא אבל הייתי בעד מכבי באירופה עד ימי קטש ופאו) ואפילו גיל שלי שתחושת המיאוס (לפחות שלי) ממכבי סל נובעת מחוסר הכבוד שלהם כלפי עצם קיומם של אנשים שלא רוצים בהצלחתם (אני לא מדבר על הניסיונות להשמיד תחרות - לגיטימי מצידם).

      • יואב

       אוקיי גיא,
       אני נולדתי צהוב אבל אין הרבה במשותף ביני לבין מי שמנהל את מכבי. לפעמים יש נקודות השקה אבל אני לא בגיל שלהם, לא אחראי לתפיסה שלהם, לא במיליה החברתית שלהם(אם כי אבא כן) ואין להם שום יכולת לנטרל את אהבתי. היא לא תלויה בדבר ובהם. מקסימום המנעד זה לעיתים לפתח אדישות.
       אבל לא בזה עוסק הפוסט. אז אם אבידן הוא לא הפיתרון אז אולי זה שמלוק/ מ. י.ק.י/ אדון מזרחי/ שארס/מרסר מה שבא להם.
       ועוד משהו, התשובה שלי לא מתכתבת עם האנרכיסטים (שבמילא לא מתעניינים בזה) אלא עם השפויים. רמי כהן המציא את הוואטאבאוטיזם ותחת פיקוחו, טיפולו והשגחתו, גדלה הערוגה המורעלת והמזוהמת הזאת. מקום קטן הפועלסל. כולם מכירים את כולם, בטח את הטסים לחול. אבל הוא משתומם עם עיני העגל שלו ובטח יזעק- אבל מכבי...
       אני רק מייעץ לו פתרונות...

      • גיא זהר

       מסכים לגמרי. כמו במשל האטד הם מילימטר מלשרוף אותו יחד איתם. אם לא תהיה פעולה דרסטית מצידם (כולל סגירת משחקים באופן עצמאי אם צריך), לא תהיה יותר הפועל. חד וחלק. לי זה יהיה חבל.

  • ערן לוי

   לא נטען בשום מקום בטקסט שכולם נגד הפועל ושהפועל הם צדיקי הדור. יש לי תחושה שלא באמת קראת את הטקסט, התגובה די פבלובית.

   הגב
   • בן בלי בית

    קראתי. התגובה לאו דווקא יועדה אליך ולא טענתי או חשבתי שאמרת זאת. רציתי לפרוק את מחשבותי על האירוע, האירועים שקדמו לו ואלו שעוד יבואו עלינו לרעה.

    "היה ברור באותו רגע שההסלמה תגיע" - פה קבור הכלב. תחשוב טוב אם זה עדיין היה לך כל כך ברור אם במקום קהל הפועל היה שם כמעט כל קהל אחר. ככה זה כשבמשך שנים כל דבר הוא תירוץ לאלימות ופריקת עול.
    המאבטחים כנראה טיפלו רע מאוד במתרחש (גז מדמיע באולם סגור זה טמטום), אבל הבעיה היא לפני הכל בעצם קיומו של האירוע. אי אפשר וגם לא נכון, להתייחס אליו במנותק מהסטוריית התקריות הבלתי נגמרת של קהל הפועל.

    הגב
    • אדם

     מה אתה היית עושה אם לא היו האירועים האלו בשביל לפרוק את התסכול שלך עליהם?

     הגב
     • בן בלי בית

      כנראה שהייתי נשאר עם תסכול לא פרוק. תודה לך הפועל!

      הגב
    • ערן לוי

     אני לא מבקר קבוע במשחקים של הפועל, לא מכיר מקרוב את הסצנה. היה ברור שההסלמה תגיע בעקבות המצב בשטח, ההתייחסות היא אך ורק לזמן אמת.

     הגב
  • יקיר

   זה לא אשמתם, אלה הסדרנים שבאו בצהוב, למה לעשות דווקא?

   הגב
 • ניינר / ווריור

  לי תמיד תהיה פינה חמה בלב לעיר שמעולם לא הייתי בגלל הגמר הכביר בין הפועל ירושלים לריאל מדריד. ולעיניננו, איך זה שגם בהיכל אריק איינשטיין יש בדרך כלל אווירה אלימה ומכוערת? בטח לא באשמת השוטרים הבלגים

  הגב
  • אחד האדומים

   כמה פעמים היית בהיכל אריק איינשטיין שאתה טוען שבדרך כלל יש שם אווירה אלימה ומכוערת?

   הגב
 • Gil - Zimbabwe

  לא ברורה לי הטענה נגד כוחות האבטחה והמשטרה, ההיפך אני חושב שהם היו צריכים להרביץ יותר חזק ולעצור את אותם 25 אוהדים לשבוע לפחות.
  מגיעה קבוצה של חוליגנים שחושבת שמותר לה הכל למדינה זרה, ומרגישה כמו באוסישקין. ואנחנו עוד באים ללמד את המשטרה והאבטחה איך להתנהג.
  בנוסף, איך אמר המנהל של הבלגים: זה הכל היה מתוזמן ומונחה מלמעלה, הבלגים פתחו הפרש והפועל רצו ליצור הפסקה פיקטיבית לעצור את הריצה, בדיוק כמו הפסקת חשמל הזויה במשחק הקודם באוסישקין.

  הגב
 • אסף the kop

  אהה... זה רק הקומץ...

  באמת לא לעניין ש 99% מאוהדי הגועל מוציאים שם רע לשאר האחוז.

  הגב
  • צור שפי

   ראה התייחסות בהמשך

   הגב
  • אלון

   פעם היית במשחק של הפועל כאוהד קבוצה יריבה והרגשת מאויים?

   הגב
   • אסף the kop

    תמשיך להצדיק אלימות.
    אפס.

    הגב
 • אדם

  אין כל טעם להתייחס לאירוע ספציפי כי יכולות להיות לו אלף סיבות תמיד.
  מה שכן, מגיע לרמי כהן להתמודד עם הקנס שיגיע ואולי הוא יבין סוף
  סוף שהוא נכשל כשלון חרוץ בשנים האחרונות וצריך לפנות את כסאו. ההתבטלות מול האולטרס היא המקור והיא רק שלו.

  הגב
  • יואב

   זה נכון ומדוייק.

   הגב
  • צור שפי

   נכון מאוד, לצערי.

   הגב
   • אדם

    גם לצערי... וכל שנה שעוברת מגדילה את החשש שהרוח הייתה בעיקר באורי שלף ז״ל

    הגב
  • ארז

   צודק. הפסקתי ללכת לכדורסל לפני כמה שנים בגלל החארות האלה.

   הגב
 • Lord Anthony

  אני לא מקבל את הנחת היסוד של 250 אוהדים תמימים שקומץ הורס להם את כל החוויה, אם מסתכלים בראייה קצת יותר רחבה, קל לזהות תבנית התנהגות מאוד מסוימת של אוהדי הפועל, שגם אם לא כולם חוליגנים, בהחלט יש חלק נרחב מהם שתומך או מזדהה עם אותם חוליגנים.
  גם לאוהדי הפועל חולון יש גרעין חוליגני, אבל במשחקים שלהם באירופה לא רואים את המחזות האלו.
  כנ"ל לגבי בית"ר ירושלים בכדורגל. אירועים של אלימות אוהדים שחוזרים על עצמם שוב ושוב יכולים להתקיים רק כי הם מתבססים על תמיכה יותר נרחבת, גם אם שקטה, של חלק הרבה יותר גדול בקהל.
  במקרה הזה האוהדים התמימים הם החריגים, לא החוליגנים.

  הגב
 • צור שפי

  ערן, מגיע לך שאפו על הטקסט השפוי והמאוזן. כאוהד הפועל בכדורגל המגיע מזה חמישים שנה ויותר למגרשים מאוד כואב מה שקורה בכדורסל ותכלס גורם לי שלא להגיע לדרייב אין. זו לא שאלה של 10 אחוז (אסף כהרגלו סתם מלכלך כל פעם שמדובר בנו אבל התרגלנו) אלא של הנהלה שלא באמת מתמודדת עם החלאות. עצוב.

  הגב
  • אסף the kop

   משחיתים את קבר ההורים של חולדאי, הבובה של הבן של אוברמוב, שירי שואה, התגרויות בבן של פנאן, באח של שלף, הצדעות במועל יד, קטיעת אצבעות בחולון, חזיז שפגע באבוקסיס. פצצת תבערה על שביטה, מצת על מאבטחת בדרייב אין, התקיפה של זהבי, תקיפת צלם של ערוץ הספורט... אבל אני זה שמלכלך.

   הנה הצעה... שרשרו מתחת את כל שאר תקריות האלימות שברחו מזכרוני הקשורים לחבורה המסריחה הזאת.

   הגב
   • צור שפי

    אתה יכול לגבש רשימה דומה על החלאות במרבית קבוצות הליגה.

    הגב
    • צור שפי

     וכן, להאשים 99 אחוזים זה ללכלך. אתה מלכלך.

     הגב
     • ארז

      עזוב צור. הם חלאות והוא שונא שיטתי ומטיף לשנאה. שיהיה בריא.

      הגב
      • אסף the kop

       כן... מרוב אהבה יש אלימות סביבכם בכל מקום שאתם נמצאים... אין ספק, אתם קבוצה שכולה אהבה.

       לפחוץ אצל בית"ר מנסים להילחם בחלאות שלהם במקום למצוץ להם. מרוב אהבה כמובן.

    • אסף the kop

     קדימה... אנא גבש

     הגב
     • צור שפי

      אני מתעסק בחרא של הקבוצה שלי, אוהדי קבוצות אחרות יודעים טוב ממני על החרא של הקבוצות שלהם. אתה לא מהיום מטנף שיטתית על אוהדי הפועל בהכללה. מה שאתה עושה זה תמונת ראי להכללות של שמאלנים שמאשימים את הימין ברצח רבין.

      הגב
      • אסף the kop

       אתה מתעסק בתגובות שלי.
       בזכותך ובזכות אלה שדומים לך האלימות ביציעים שלכם פורחת.
       זה מובן, אתם מפחדים.

      • צור שפי

       אתה ממשיך להסית. זה בדיוק כמו שאגיד שבזכות אנשים כמוך הימין רצח את רבין.

      • אסף the kop

       זה בסדר.
       בסה"כ סגרנו איתו את החשבון על אלטלנה.

 • הקורא המתמיד

  התחושה היא ששנים של השלכת האחריות לאחרים על ידי רמי כהן עשו את שלהם.
  גם קריאת הטקסט לא מבטלת את העניין, והוא שיותר מדי פעמים יש מקרים כאלו סביב המועדון הספציפי הזה.
  להבנתי מישהו צריך לטפל בשורש הבעיה, אך זה לא יכול להיות מי שיושב בראשות הפירמידה היום

  הגב
 • דקל

  אני גם הייתי במשחק, כמה מטרים מהאירועים הנ״ל. אני דווקא כן אוהד הפועל.
  כל עניין התגובה של השוטרים הבלגים לאירוע ממש לא חשוב. אין שום הצדקה לאלימות המכוערת של האוהדים שהיו שם. מדובר בהמשך של אווירה אלימה שהייתה מאוד נוכחת בשנה שעברה באולמנו הביתי.
  לתחושתי (אולי כי הייתי שם), מדובר בנקודת שבר. אין יותר את מי להאשים. אם ההנהלה לא תזרוק את האנשים שהשתתפו באירוע הזה מהאולם שלנו, הסיפור הזה שנקרא הפועל תל אביב יגסוס וימות.
  ברמה האישית, אני יכול לומר לכם, שזה היה מאוד מביך להיות שם.
  האוהדים הבלגים (משפחות וילדים), לא היו מודעים לכך שהם הגיעו לקרב. לתומם הם חשבו שהם באו לצפות במשחק כדורסל. זוג צעיר אחד שיצא איתי מהאולם, סיפרו לי שזה המשחק הראשון שהם ראו בחייהם. זוג אחר שבאו עם נכדיהם, תהו בפניי אם שמנו לב שיש ילדים באולם.
  בקיצור, שלא יספרו סיפורים - אלימות מיותרת של אוהדינו המסורים. את הדיון על גז הפלפל אני מציע לנהל באתר של בלוגים העוסקים במשטרה הבלגית.

  הגב
  • Oded

   כל הכבוד על התגובה דקל

   הגב
  • צור שפי

   מסכים עם כל מילה.

   הגב
  • אורן השני

   שאלה - יודעים מי האוהדים האלימים ומי לא?

   הגב
   • דקל

    אני לא מכיר אותם אישית, אבל מאחר והספסל של הפועל (וגם ההנהלה) היה קרוב מאוד לכל ההתרחשות (כמה מטרים), ויש מספיק מצלמות שתיעדו את האירוע, אני לא חושב שזו בעיה לזהות מי היה מעורב.

    הגב
    • אורן השני

     תודה. אם כך אני לא מבין למה בדיוק מחכים אם יש הוכחות חותכות לזהות המעורבים

     הגב
     • דקל

      שאלה טובה. התסריט האופטימי הוא שמעוניינים להגיע לזיהוי ודאי של כל המעורבים בתקרית ולפרסם הודעה מסודרת.
      התסריט הפסימי (שאני חושש שהוא הנכון) הוא שלא מתכוונים לעשות דבר, ומחכים שהעניין ירד מסדר היום.
      אם כך הדבר, אני באופן אישי אצטרף לקבוצה גדלה והולכת של אנשים שלא יגיעו יותר למגרשים, ובטח שלא נביא את הדור הבא (למגרשים, לא לעולם).
      ובחיי שאני אוהב את הפועל. מרכיב לא מבוטל בזהות שלי, תחביביי והבחירות האופנתיות שלי.
      אבל יש גבול, ואולי אחרים ראו אותו נחצה כבר קודם - מבחינתי הוא יחצה אם אבין שגם לעניין הזה לא תבוא שום תגובה חוץ מפוסט בפייסבוק.

      הגב
     • אורן השני

      מקווה לטוב לאור תגובת ההנהלה שאין למעשים הצדקה, והעובדה שהמשטרה עצרה שני חשודים בנושא (ומתכוונים להמשיך במעצרים).

      אני אישית זרקתי בעבר את המנוי שהיה לי למכבי חיפה בכדורגל אחרי תקרית אלימה אחרי המשחק מצד אוהדי בית"ר בקרית אליעזר, לא מצטער על כך.

      הגב
  • מייק לארגי

   כל הכבוד על התגובה, אני הפסקתי ללכת למשחקים ולאהוד את הקבוצה בגלל הקהל הזה.

   הגב
  • אלון

   לפי האומלל מבית״ר תל אביב אתה מייצג אחוז אחד מהקהל. איזה מזל שקיבלנו אותך.

   הגב
   • אסף the kop

    אני אומלל ?
    תחשוב על אמא שלך שעשתה אחד כמוך.
    כלומניק.

    הגב
    • אלון

     חד משמעית אומלל אבאל׳ה, איש מבוגר שמחפש לקלל ולריב עם אנשים באינטרנט כל היום, שמסתכסך עם רבים מכותבי דה באזר... אתה לא משהו אחי

     הגב
   • מייק לארגי

    להכליל ולהגיד אתם והם כל אחד יכול, המציאות תמיד נראית אחרת.

    הגב
 • Srtest - ארטסט

  בסופו של יום יש משהו אירוני-פואטי בכך שאוהדי בית"ר והפועל ת"א באותה סירה.

  הגב
 • Wazza

  "Always the victims it's never your fault"

  הגב
  • צור שפי

   קרא את התגובות של דקל ושלי ותבין כמה הציטוט שלך לא במקום.

   הגב
 • אריק האחר

  צור
  אני אוהד מכבי ולא שונא הפועל ( אבל תמיד הדרבי הוא המשחק הכי חשוב בשבילי )
  יש לי הרבה חברים אוהדי הפועל
  הם מפסיקים להגיע / לעודד / לתמוך בהפועל של השנים האחרונות מהבושה " שהקומץ "
  עושה
  יותר מידי תקריות אלימות מסביב לקבוצה ואין בזה מקריות
  אף קבוצה בארץ איננה נקיה מגזענות או אלימות
  אבל הפועל שוברת שיאים ובתדירות גבוהה
  אינני יודע מה הפתרון אבל כאמור אתם מאבדים אהדה והבנה ממי שמנסה לראות את הקבוצה
  ההיתי במשחק אחד ( באוסשקין ההיתי יותר )
  באולם החדש וזה הספיק לי לכול החיים !!
  מועדים לשמחה

  הגב
  • צור שפי

   אריק האחר
   אין לנו ויכוח מלבד, אולי, המרכאות ששמת סביב המילה ״קומץ״. לא חקרתי את זה אבל נדמה לי שאחוז החוליגנים אצלנו איננו גדול משמעותית יותר מזה שבקבוצות אחרות. הם כנראה יותר אלימים ומרושעים, במיוחד בכדורסל. ההבדל הנוסף המשמעותי לרעה במקרה של הפועל כדורסל הוא חוסר ההתמודדות של ההנהלה. מה שאני דוחה הוא הניסיון להכליל ולהדביק את האיפיונים השליליים למרבית האוהדים.

   הגב
 • אריק האחר

  צור
  מסכים לכול מה שכתבת בתגובה
  מוריד את המרכאות
  חג שמח

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *