גברת אלסנדרה דל מורו

אני משוכנע שכדי להכיר בנאדם יותר טוב צריך להכיר את הוריו. גם אם לא בהכרח תלמד עליו ישירות, תבין משהו מטיב היחסים ביניהם ותוכל לנתח קצת איך הוא התפתח להיות האדם שהוא. ובכן אתמול חזרה אלסנדרה דל מורו, אמא של מקסי, מחופשה של שבועיים וחצי במלון על חוף הים. היא עשתה עצירת ביניים בבית לפני שהיא נוסעת לעוד שבועיים למלון אחר שנמצא על חוף אחר.

אתמול בערב פגשתי אותה לראשונה בנוכחותו של מקס שהיה המום כשניגשתי אליה ויזמתי היכרות איתה וכמובן שפעתי מחמאות על בנה (אבל לא בסגנון "הוא חתיך הורס" ו"אני חולה לו על התחת" אלא יותר "הילד שלך אדם נפלא ומדריך תיירים יוצא מהכלל. בנאדם פנטסטי"). כמובן שאלסנדרה היא קתולית אדוקה, כיאה לכל אמא איטלקיה, וככזו היא לא יודעת על מקס (או שלא רוצה לדעת) ומנדנדת לו בהרצאות תכופות שהוא חייב כבר למצוא בחורה. כיף גדול.

אתה רואה את מקסי – חיוך אינסופי, פנים טובות כל כך, אנרגטי וחיובי – ופתאום הוא רואה את אמא שלו, מתעייף בשנייה ועושה טובה לאנושות שהוא חי. אחרי כמעט חודש שהוא לא ראה אותה והביא לה מתנות מישראל, הוא מנסה להיות נחמד אבל רואים שאולי הוא זמר מצוין אבל כשחקן הוא די גרוע.

ביום ראשון בבוקר מקסי הלך לשיר במקהלה בכנסייה. הייתי אמור ללכת איתו אבל תהיתי מה היה חושב הבוס הדתי שלי אם היה יודע שבמקום לעבוד באליפות העולם בשחייה אני הולך לכנסייה. אז נשארתי בבית אחרי שבלילה שתינו כלוט במסיבה של ג'וזפה קרדילו (-חבר לו יוקדש פרק נפרד).

אז נשארתי בבית ודיברתי עם אמא מקסי כשלושת-רבעי שעה. זו סיטואציה לא הכי נוחה. אתה צריך להיות נחמד וקשוב ולחייך ולעשות פנים כאילו מעניין אותך סיפורי הסבתא שלה על המשפחה. היא מראה לך תמונות ואתה אומר: "איזה חמודים. איזה יופי". אתה גם חייב לזרוק שאלה-שתיים כדי לראות שאתה באמת מעניין, ולמזלי אני שחקן יותר טוב ממקסי. אתה יודע גם שבשלב מסוים של השיחה עליך ליזום, לספר סיפורים על המשפחה שלך, הארץ שלך, קצת על העבודה בלה בלה בלה. שתחשוב שהיא קצת חשובה בשבילך. שתחשוב. 

היא תיארה כמה בעלה שמת לפני 11 שנה היה אדם טוב ואיך מת תוך חודש של מחלה מחוסר מזל. "אבל החיים ממשיכים" הוסיפה ונאנחה לפני שהגיעה לדבר על הבת דניאלה בת ה-42 – נשואה אבל עקרה ולפני שלוש שנים אימצה ילד הודי בשם נישה. "אם לוקחים תינוק ומגדלים אותו אין הבדל בין בן ביולוגי לבן מאומץ", אמרתי-ניחמתי. היא הסכימה כמובן. אהבה את ההערה שלי. הלאתה אותי בסיפורים על משפחה (יש לה שתי אחיות גדולות – היא הקטנה בת 70), איך זה לחיות בבית עם חדר אמבטיה בודד כשגרו בבית 6 אנשים.

מה הדברים החשובים שאפשר ללמוד עליה ורלוונטיים לגבי מקסי וכמובן בשבילי?

קודם כל בגיל 70 אלסנדרה נראית בת 55-60 שמסביר משהו מהיופי של מקסי שנראה בן 23 ובחודש הבא יחגוג 35. "הגנים זה רק חלק מהסיפור. כשיש לך אופי טוב ושמחת חיים ואנרגיה אתה נשאר צעיר", החנפתי לה.

הלאה – אמא אלסנדרה לא נכנסה לפרטים אינטימיים מדי, משמע היא משדרת פתיחות לכאורה אבל אוצרת בתוכה הרבה ולא חושפת הכל. גם מקסי יודע לשמור דברים בבטן ולשדר 100 אחוז ריכוז ומחויבות אפילו שיש עניינים שמטרידים את מחשבתו.

גברת דל מורו מאוד מסודרת, מוקפדת. לא מטופחת מדי אבל בבית שלה תמיד יש סדר. אני לא חושב שסיפרתי לכם עד כה שמקסי מאוד מסודר. בקטע הזה הוא ממש כוסית. הוא מכור לביגוד ואופנה, בחור מאוד מאוד אסתטי (כל שערה של תיאו מפריעה לו), היגייני, חשוב לו סדר וניקיון, הוא מקפל בגדים באמנות, קושר עניבה בעיניים עצומות ויש לו שיק חבלז. סופר-אלגנט.

מקסי בשלן פנטסטי מה שרומז על אמא שלו כמה היא טובה במטבח (ועדיין לא טעמתי).

אלסנדרה אישה פשוטה, בלי אופקים רחבים ודי גולם ביחס לעולם. היא לא מחוברת לחדשות העולם ואין לה הרבה מושג על שומקום מחוץ לארץ המגף. פרובנציאלית כזו. עד לפני שנתיים לא יצאה מעולם את גבולות איטליה. מאז הספיקה לעבור במלטה, תוניסיה ומונטה קרלו. אשת העולם הקטן. המגף המוגף. מקסי אמנם בחור מבריק אבל גם הוא מאוד-מאוד מחובר למדינה שלו ואינו איש העולם הגדול. בזכות חברה גרמניה שלו הוא טייל בהודו ובברלין ובזכות חבר אחר נסע ליוון. עוד מישהו היה אחראי לבואו לישראל וזהו. הוא שולט רק באיטלקית, מגמגם טיפה באנגלית ובצרפתית. בעברית הוא כבר יודע "כן, "יפיוף", "בנזונה", "לא", "אוחצ'ה", "בטח", "שרמוטה", "אני אוהב אותך" (צריך עוד לעבוד על המשפט הזה).

יש לאלסנדרה תשוקה גדולה. רואים את זה בעיניים החודרות שלה, רואים בתמונות עם בעלה את החשק. גם מקסי משוגע קצת עליי. למרות שיש לו קטע שהוא נכנס למיטה כשהוא גמור מעייפות ואז קשה לתפעל אותו, יש בו אהבה והיא תנצח. זה החלום שלי.

יאללה, אני רואה שמיקלה – החבר לחיים של אלסנדרה מגיע. צ'או בינתיים.

פיליפה מסה
ובתוך המתח. תיאוריות הקונספירציה

One Comment

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 1 בדצמבר 2009

:?: :?: :?: :!: :!: :( :( :( :x :x :x :o :o :o :lol: :lol: :lol: :cry: :cry: :cry: ;) ;) ;) :roll: :roll: :roll: :P :P :P :oops: :oops: :oops: :idea: :idea: :idea: :D :D :D :evil: :evil: :evil: 8) 8) 8) :? :? :? :) :) :) 8O 8O 8O :arrow: :arrow: :arrow: :twisted: :twisted: :twisted: :| :| :| :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Comments closed