שנת לימודים שמחה ומוצלחת

 מוקדש לעופר.

אפרופו שנת הלימודים הנפתחת, יוסי אבוקסיס הפך מאהוב הקהל בטדי לשנוא נפשו ביום אחד. הקהל האדום שחיבר עליו שירי שטנה הפך אותו לאליל. כי בחיים הכל עניין של פרספקטיבה. אדם קרוב אצל עצמו ודעות והשקפות הן לרוב פונקציה של הסטאטוס שלך (אדם עשיר יתמוך בליברלים למשל).

זה מצחיק איך פעם התאריך הזה של חזרה לספסל הלימודים (אי אפשר לנקוב ב-1 בספטמבר כי השביתה דחתה אותו לא מעט בעבר) היה לנו פעם – כילדים ונערים – סרט אימה, היום העצוב ביותר בקלנדר. היום הוא יום חג. כל הילדודס שמסתובבים בפיצוציות לעת ליל ומציפים את הקניונים לעת יום ומסתובבים לך בין הרגליים, כשאתה מנסה לפלס דרכך ברחוב ונתקע בגללם באור אדום במעבר חציה – כל אלה עכשיו הם נחלת העבר.

וזה משעשע כי זה מגיע בדיוק כשעונת הכדורגל האירופי נפתחת ואפשר ללקק את האצבעות. לא רק מול הטלביזיה אלא גם כשיורדים לקנות סיגריות ובירות! החופש הגדול שלנו :). ואני לא מדבר על ההורים. להם זה חג קדוש ממש.

מאוד מעניין מה שעובר על מערכת החינוך בעולם. היום כבר ידוע שיידע הוא משאב בסיסי שאינו עומד בפני עצמו אלא חשוב לדעת מה עושים איתו. הרי הכל יש לך בוויקיפדיה ואתה פשוט צריך לגגל כדי למצוא עוד אינפורמציה. לכן החינוך צריך להתמקד בחשיבה מעמיקה, ניתוח מצבים, שימוש באינפורמציה ליצירת תובנות והסקת מסקנות. דרך החשיבה היא המפתח להצלחה. ככה צריך להיות וככה זה במדינות המתקדמות בעולם.

חבל שמערכת החינוך בישראל מאוד מפגרת אחרי העולם גם בתחום הזה. תסתכלו על הכדורגל הישראלי ותקבלו את המקבילה שלו בתחום החינוך. לפחות בליגה של לוזון יש זרים.

  

טיימינג (רע) זה הכל בחיים
כמו לראות טניס לתוך הלילה

No Comments

מוי כיף 1 בספטמבר 2009

צריך להביא מורים מקפריסין

lewinthal 1 בספטמבר 2009

קרעת אותי
אולי במקום לייבא הכל משם פשוט נעבור לשם. יותר חסכוני

בני תבורי 1 בספטמבר 2009

מי זה עופר?

Mr Kate 1 בספטמבר 2009

ובעיקר צריך ללמד מוסיקה וללטף חיות ביסודי. אני בכלל לא צוחק. אם הייתי בעלים של קבוצת כדורגל, הייתי מחייב את כל השחקנים ללטף חתול שמנמן לפחות פעם בשבוע. מאוד מרגיע, מניסיון.

עופר (הירוק) 1 בספטמבר 2009

אם זה מוקדש לי, אז התרגשתי ממש. תודה תודה לוונטל.
אגב, בשתי העבודות שאני עוסק בהן, במקרה יצא לי לדבר עם בני נוער בזמן האחרון, לפני גיוס או תלמידים, וכולם מספרים על מערכת חינוך גרועה בצורה מחרידה, כזו שמלמדת בשביל מבחנים ולא בשביל החיים.
זה לא מפתיע כשהדרישות קבלה למכללות של מורים הן כה נמוכות, ורק אידיאליסטים (במקרה הטוב) או אנשים שלא יכולים להגיע לשום דבר אחר (במקרה הרע) הולכים לשם. חבל חבל חבל.
וכן, החופש הגדול שלי כנראה נפסק כשהכדורגל מתחיל.

lewinthal 2 בספטמבר 2009

KATE
בכלל חיות מרגיעות. ללכת לספארי. להאכיל צב ים. לבהות בחילזון. אם רק היה להם לכדורגלנים קצת סבלנות…
עופר,, זה לכבודך אכן.
מערכת החינוך כושלת בדברים האלה. חבל. מה שקורה זה ששנה ראשונה בלימודים באוניברסיטה הם משלימים 4 שנות לימוד שהיו אמורים ללמוד בתיכון.

Comments closed