בין דו”ח גולדסטון לבלון ים אדום ולמשפחת אושרנקו

 הבלוג לא עודכן אתמול אחרי שנפל למשכב וחש ממש ברע. מחסור באוויר, כאבים בחזה, בראש ואיפה לא. אני רק מקווה שמצבי ישתפר ושלא הדבקתי בטעות את יזיזי הטוב אמש (כשעוד הרגשתי סביר מינוס).

1) שש מדינות בסך הכל התנגדו להצעה לאמץ את דו"ח גולדסטון במועצה לזכויות האדם באו"ם. שש מדינות תמכו בישראל. האמת שזה לא רע. היו שנים שארה"ב ומיקרונזיה (כנראה יש שם גראס טוב) היו היחידות שהגנו עלינו. הבעיה היחידה היא כשבוחנים מיהן המדינות שתמכו בנו:

הונגריה – עם מדוכא עם שיעור ההתאבדות הגבוה בעולם.

איטליה – המנהיג המושחת ביותר בעולם הדמוקרטי והליצן הפוליטי מספר 1.

 הולנד – מה מעשנים שם כשמקבלים החלטות?

סלובקיה – מסוחררת ומבולבלת מההעפלה ההיסטורית למונדיאל.

 אוקראינה – מסוחררת מהניצחון על אנגליה שהביא אותה לפלייאוף. ראש הממשלה הכי יפה בעולם, אגב בלונדינית. המוח קופא שם כבר באוקטובר.

ארה"ב – בנוהל.

עם תומכים כאלה אפשר להעלות חיוך?

2)  הרצח המזעזע בראשון לציון – אני לא קרימינולוג אבל ההיגיון גורס שמדובר ביותר מאדם אחד שביצע רצח של שישה אנשים מבלי שיהיה רעש שיעיר את השכנים. גם העובדה שהבית הועלה באש אחרי דקירות רומזת לכך. ההיגיון גורס שזה אנשי מאפיה מעולם תחתון. לאב המשפחה היו עסקים קטנים, בטח הוא לווה כסף מגורמים לא  סימפטיים והמחיר לא היה שווה.

אבל עזבו עובדות וחקירות. הרי אתם ואני יודעים היטב שכמו בפרשיית הרצח בברנוער ההומו-לסבי, גם כאן המשטרה לא תמצא כלום. ולכן מה שנשאר זה שאלה פילוסופית מעניינת (ועצובה נורא). מילא רציחות הסבא והסבתא וההורים, אבל איך להתייחס לרצוח ילד בן 3 ופעוטה? מצד אחד זה בלתי נסבל לרצוח ילדים תמימים שבאמת לא עשו כלום. מצד שני איזה חיים כבר יהיו להם בלי ההורים והמשפחה? מה עדיף?

3) ליברפול הפסידה משער מטורף שפגע בבלון והטעה את השוער. הדיון באנגליה ממשיך בסוגיה אם היה צריך לאשר את השער או לא. החוק היבש אומר שלא. כמו שהכדור פוגע בשופט כך הוא יכול לפגוע בגבשושית ובבלון. העניין הוא למה שוער ליברפול ושחקניה לא העיפו את הבלון שעמד על קו ה-5 לפחות שלוש דקות. מי שהולך לישון עם כדור ים קם עם כדור ברשת.  

העניין הוא שליברפול שיחקה מזעזע והגיע לה להפסיד. חבר שלי, גבריאל, אוהד ליברפול אמר משהו נכון ולא נכון: "שערים כאלה רק ליברפול סופגת. מנצ'סטר יונייטד אף פעם לא ספגו ולא יספגו כאלה גולים". הוא צודק אמנם אבל זו טעות לייחס את זה למזל.   

כמו שאומר הביטוי האמריקאי: אתה קובע את המזל שלך. מי שראה את הלחץ שמפעילות ההתקפות של מנ. יונייטד וצ'לסי בדקות הסיום על היריבות יודע שהגולים המאוחרים שלהם אינם יד המקרה. ליברפול לעומת זאת היא קבוצה אנמית ואימפוטנטית ללא שני כוכביה. האמת? מבחינת איכות שחקנים, ללא ג'רארד וטורס, אני חושב שהיא לא שווה אפילו חלק עליון של הטבלה.

בולטון. וותיקים יודעים מה לעשות
התאבדות מוני פנאן