הגיבן מטורינו כמשל

1. איל גובו (IL GOBBO) – הגיבן. ככה קוראים ל'גרגמל' של יובנטוס, בלם נבחרת איטליה, הוא ג'ורג'יו קייליני. זה שניצח את מכבי חיפה היום בשני צידי המגרש. אגב חיפה שיחקו נהדר. כל הכבוד להם על המאמץ.

אוהד אחד של יובה מחזיק ביציע בכל משחק ביתי את אותה פיסת בד ענקית עם ציור של ג'ורג'יו ומעליה הכיתוב: "גם אני גיבן!". המסר שלו: ' אני גאה להיות גיבן אם גיבור כזה גם הוא גיבן'. ממש גיבור-על מספר קומיקס הוא סופר-ג'ורג'יו. מנצל את הגיבנת שלו לנגיחות מופלאות עם פדחת גבו הממוספר.

גם הכלב שלי תיאו הוא גיבן. יש לו חוליות בגב שבולטות ונראה כאילו יש לו גיבנת קטנה וחמודה. תיאו גם כל הזמן מרחרח את הרצפה ומחפש אוכל מג'ייף. זה העלה אצלי את שאלת הביצה והתרנגולת: האם להסתכל לרצפה גורם לגיבנת או שגיבנת גורמת להסתכל ברצפה? 

2. אפרופו גיבנת, אני לא יודע מה אתכם אבל לי יש הנאה צרופה מצפייה בשחקנים עם מוגבלויות. חוליו גונזאלס הפרגוואי הוא דוגמה מעולה. מדובר בסקורר טוב מאוד, שהיה בעברו מלך שערי הסרייה B. בראשית 2006 עבר תאונת דרכים ונאלץ לעבור ניתוח כריתת יד. לאחר מכן הוא חזר לקבוצתו ויצ'נזה והמשיך לשחק כדורגל. איבן קלאסניץ' עבר ניתוח אחד כושל ואחר מוצלח להשתלת כליה וחזר לשחק. לובוסלאב פנב, שחקן העבר, שיחק אחרי שעבר ניתוח לכריתת אשך, וגם ניר סביליה איבד אשך כשהיה שחקן צעיר אחרי שפוצצו לו אותו במשחק באירופה. ועוד ועוד.

יש את קבוצת השמנים, ואת אלה עם הבעיות הנפשיות, הדכאונות, בעיות השתייה, הרגלי הבילויים הבלתי נשלטים ואלה הילדותיים. יש גם את הכדורגלן הישראלי שהוא מוגבל מטבעו. ויש עוד ועוד שחקנים שמצליחים למרות מוגבלויותיהם.

וגם תיאו מצליח. להצחיק אותי, לעצבן אותי, לעשות בי הכל. תחי חוסר השלמות.

למה קסיאס הוא לא השוער הטוב בעולם
כמה דברים שהתבררו לי מהתגובה של שמעון מזרחי