איך יודעים עד כמה קבוצה היא טובה?

1) קלישאה בספורט האמריקאי גורסת כי "אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך" (ובעצם אפשר לומר כמה משחקים אחרונים). רפא בניטז יודע שאף אחד לא זוכר לו חסד משנים עברו, לא גביע אלופות ולא ניצחון על מנצ'סטר יונייטד. זוכרים לו הפסד לארסנל ועוד הפסד לפיורנטינה ועוד ועוד. כבר יש לו 10 כאלה העונה וזה כבר לא נכנס בכיס של החליפה.

הנה עוד כמה הצעות לדעת כמה הקבוצה שלך טובה:

2) אתה טוב כמו שההגנה שלך טובה. לא יעזור כלום. מי שלוקח אליפות או צ'מפיונס או כל תואר נחשב תלוי בהגנה ובמיעוט ספיגות. תראו מה קורה לצ'לסי כשהיא סופגת? פתאום היא לא מנצחת, פתאום זה בצרורות. בארסה חזקה בזכות הקישור האחורי והחלק האחורי ומבריקה בזכות ההתקפה. כשלא סופגים בדרך כלל כובשים.

3) אתה טוב כמו שמאזן משחקי החוץ שלך טוב. הקושי האמיתי של קבוצות בכלל וקבוצות טובות בפרט הוא משחקי החוץ. זה המדד האמיתי. הרי כל קבוצה גדולה מוציאה אחוזי הצלחה טובים עד מצוינים בבית. ההבדל הוא הרבה פעמים במשחקי החוץ. מול קהל עוין וקבוצה שמרגישה בבית אתה באמת נבחן. מאיורקה למשל ניצחה הערב פעם ראשונה בחוץ. עם ניצחון חוץ אחד אחרי יותר משליש עונה ברור שהיא לא כזו טובה. גם אם היא מנצחת את כל משחקי הבית.

4) אתה טוב כמו שהכוכב שלך טוב – דרוגבה השחקן הכי טוב באנגליה וצ'לסי הקבוצה הכי טובה (עזבו את התיקו המוזר אתמול). וויין רוני מצוין וכשהוא טוב בדרך כלל יונייטד טובה. בארסה כמו מסי וצ'אבי. וכו'. בארסנל זה בעייתי. אין מישהו שמככב לאורך זמן וביציבות ולכן אני לא חושב שיש לנו מה למכור (למרות רצף משחקים ארוף שאפשר לנצח, על הנייר שאנחנו יודעים מה הוא שווה).

5) אתה טובה כמו שהטבלה מראה. זה כולל משחקים חסרים?

וילה בית (הפסדנו). אחד מאותם ימים
אלוהים תן לי רק טיפת זיעה

No Comments

מוי כיף 14 בדצמבר 2009

לסיכום: אתה טוב כשאתה כובש, לא סופג ומנצח- תיאוריה מעניינת

Comments closed