הליגה הכי מרגשת 2

בא אליי יואב, חבר יקר ועמית מצוין. יחד צפינו בדרבי בין ווסטהאם לצ'לסי בטלביזיה הראשית כשבטלביזיה המשנית שיחקו להן אספניול ואלמריה (כך לפחות טען השדר). רבותיי, אתם יכולים לדבר על שתי ליגות שונות. אני טוען שלא מדובר בכלל באותו ענף. עזבו את הקצב, הרמה, החיוּת, הקהל, הכיף ועוד הרבה דברים.

המשחק של צ'לסי מצולם בצורה מפעימה ומרטיטה, ממרחק של 20 מטר מהשחקנים. אתה ממש יכול לראות אותם ולהבחין במילימטר בכל מה שמתרחש. במשחק המקביל המשחק נראה כאילו הוא מצולם ממטוס, מסוק או צפלין ומשדרים מטלסקופ. אתה רואה נמלים אנושיות מתרוצצות עם כדור גולף ומנסות לעשות איתו משהו. שידור מת, מנוכר, בלתי אסתטי ואיום לצפייה. וזה באצטדיון שבנייתו הושלמה בקיץ. האריזה של הליגה הספרדית היא בזויה וזה עבור מוצר לא רע.

האריזה מתבטאת באצטדיונים, בקהל, בתכניות סיכום המחזור ומעבר לכך. כל אלה יש באנגליה ברמה הכי גבוהה ומעוררת תאבון,(גם בגרמניה). בספרד לעומת זאת ראיתם פעם איך נראית תכנית ההיילייטס? כמו ליגה לאומית משודרגת. אז ברצלונה וריאל מדריד יכולות להמשיך לצחקק על כולם כשהן עושות 100-150 מיליון יורו מזכויות שידור לעומת 10-15 של רוב מתחרותיהן. בפועל אין שם ליגה של ממש. קשה להתרגש מזה.

לעומת זאת אנגליה היא גן העדן האמיתי לכדורגל. ואיזה משחק אדיר היה באפטון פארק. שני פנדלים מפוקפקים אבל רמה אדירה, אירוע רודף אירוע, שתי קבוצות התקפיות ומרגשות. אי אפשר לקפוץ להשתין, להביא בירה או אפילו למצמץ. הלפני אחרונה בטבלה הייתה שוות כוחות למוליכת הטבלה ולפייבוריטית הברורה. ללקק את האצבעות. תחי הפרמיירליג.

אני דורש הסבר! (על עמרי כספי)
לסיכום

No Comments

דנידין 21 בדצמבר 2009

כל מילה בסלע…אני כבר לא מסוגל לראות אף משחק מליגה אחרת, לפעמים אני רואה משחק צמרת גרמני ועוד פעמיים בשנה את הקלאסיקו של ספרד. זהו אפילו הצ'מפיונס משעמם ברוב השנה.

lewinthal 21 בדצמבר 2009

צ'מפיונס מתחיל בפברואר. אין כמו משחקי נוקאאוט

עופר (הירוק) 21 בדצמבר 2009

דווקא הרגע הנהדר של השבוע הגיע מהליגה האיטלקית- שם השחקן בעל השם הנהדר מריאנו איצקו הבקיע שער ניצחון בקומונלה נגד יובנטוס. לשמוע את השדר צועק איצקו איצקו – כאילו היה מעודד בתחרות הקבב הרומני של השנה.

lewinthal 21 בדצמבר 2009

איצקו זה היה מרמזור גיסנו

עופר (הירוק) 21 בדצמבר 2009

ולי אין טלוויזיה בכלל.

סילביה פלאת' 22 בדצמבר 2009

ליגה ספרדית היא בלתי נסבלת. ליגה אנגלית היא שיא הרגש. בזה תם הדיון.

lewinthal 22 בדצמבר 2009

סילביה מכורתי,
היום חשבתי עליך ורציתי להקדיש לך פוסט מתגעגע. לאן נעלמת?

בני תבורי 22 בדצמבר 2009

עופר,
או קיי, נתתם לנו ארבע, לבריאות. גם על יובה אנחנו רבים?

סילביה פלאת' 22 בדצמבר 2009

לא נעלמתי כלל. כאן תמיד הייתי. וכאן תמיד אשאר.

עופר (הירוק) 22 בדצמבר 2009

בני, יקירי. איתך אני לא יכול ויותר מזה, לא רוצה לריב.
let's agree to disagree.

רפאל 7 בפברואר 2010

שמע, אין ספק שאתה צודק . ליגה לא אמורה להיות מועדון פרטי של 2 קבוצות כמו בספרד של היום .
חשוב שהמשחק יועבר לצופה באופן הכי אטרקטיבי שיש ובפריימרליג מבינים טוב את החשיבות
של איך המוצר נראה בטלוויזיה . מה עוד שכפי המוזכר למעלה , חלוקת ההכנסות מזכויות השידור צודקות וגבוהות בהרבה מאלו בספרד וזה משפיע על הדינאמיקה התחרותית ומה שמצטייר מכך .

אני חושב שזו בושה שהליגה הספרדית עדיין מקבלת מקום שני או שלישי בדירוגים של כ"כ הרבה אוהדים נאיביים . הבונדסליגה הרבה יותר טובה אם מדברים על המאפיינים הנ"ל וגם הליגה האיטלקית ואפילו הצרפתית כבר בטח לא נופלות ברמת העניין מהבושה האיברית .
פשוט חזירות לשמה מה שהולך שם , אבל באנגליה צודקים וממשיכים לצחוק על כולם מלמעלה ובעיקר להרוויח ולצרף כל יום עוד אוהדים מרוצים – למרות שזה בעיקרון לאותן קבוצות .
עדיין , זה הרבה יותר טוב מהאלטרנטיבות שפשוט לא קיימות בשוק כי הבונדסליגה לא מבינה שהיא אמורה להתמודד והליגה ההולנדית עלובה ברמות שקשה ועצוב לתאר .

Comments closed