מסקנות מטקס הגאלה של פיפ”א

1) תחרות שער השנה על שם פרנץ פושקאש חייבת להתחלק לשניים. לא הגיוני ששער סתמי מאמצע העונה של אלירן עטר יתחרה […]

1) תחרות שער השנה על שם פרנץ פושקאש חייבת להתחלק לשניים.

לא הגיוני ששער סתמי מאמצע העונה של אלירן עטר יתחרה מול שערים הרי גורל ברבע/חצי גמר הצ'מפיונס. ראוי לעשות תחרות בשתי קטגוריות. קטגוריה של שערים חשובים ממשחקים גדולים ואצטדיונים מלאים וקטגוריה לליגות ומשחקים זניחים שרחוקים מעין הציבור ואין בהם עניין והרבה קהל. תחשבו שהשער של עטר הובקע מול יציע ריק מאדם. כמה מגוחך שהוא מועמד מול השער של אנדרס אינייסטה למשל (שהוא שער השנה מבחינת משקלו למרות שהוא לא שער השנה מבחינת יופי).

אגב לא היה חסר להם איזה גול אחד מכל ה-105 של ברצלונה בליגה שנה שעברה? בכלל היו כמה גולים אבל העדיפו שער ממכסיקו שלא רואים איך נכבש, רק לצורך הפוליטיקלי קורקט. לא רציני.

2) הטקס שיקף מגמה אחת חשובה. הכדורגל הטוב היום שייך לשתי ליגות. בהרכב השנה שיחקו 5 מאנגליה ו-6 מספרד. בכלל הספרדים שלטו שם לגמרי מה שמשקף את רמת נבחרתם (ושחקנים כמו וייה, פיקה וטורס ראויים גם הם להרכב). האיטלקית היחידה ששמענו בטקס הייתה מהזמרת לאורה פאוזיני, וזה אומר הכל.

אפילו את היכולת של ג'יג'י מוקיון הגדול אי אפשר לקחת באותה רצינות כמו זו של איקר קסיאס. זה לא שהיריבות המזעזעות שריאל פוגשת עדיפות בהכרח על קטאניה וגדוליה, אבל השיווק של הכדורגל הספרדי לוקח את הספרדי. זה עשוי להשתנות מתישהו אבל שיווק זה חלק משם המשחק (כשהוא מגובה בתוצאות זה יותר קל).

3) בהטקס ארך בשנים שעברו שעתיים ומשהו והיו בו קטעי מוסיקה קלאסית, כשבלאטר משווה בין כדורגלנים תותחים למוצארט. פיפ"א החליטה שהטקס השנה יהיה ביזיוני והביאה זמרת פופ במסווה של רוק רך ומיימי. יעני לשדר "אנחנו צעירים ומגניבים". יצאתם פאתטיים. אירוע שמתקיים בבית האופרה של ציריך אסור לחלל. אחרת תעשו את זה באולם של מתנ"ס.

4) למה לא מחלקים לשחקנים אוזניות ומפקידים מתרגמים שיסבירו להם מה אומרים המראוינים על הבמה. דיברו שם ספרדית, פורטוגזית ואנגלית ואלה לא הבינו כשאלה דיברו ואלה לא הבינו כשאלה דיברו. והכי מסכן נציגנו נכבד אלירן עטר, שלא הבין כלום. ואולי טוב שכך.

5) למה אין תואר מאמן השנה? גיא לוזון מאוכזב. אבי לוזון היה צריך להפעיל קשרים. אבל בעצם איך הוא מסוגל? הרי עטר לידו הוא ד"ר לבלשנות ודובר 5 שפות.

הליגה הכי מרגשת 2
איך משיגים שער? פשוט מאוד, פותחים במלחמה