זה רמה זה?

חשבתי לכתוב על מנצ'יטי (הכינוי באיטליה למנצ'יני וקבוצתו מנ. סיטי). אני אוהב אותו. יש לו לוק סטייליסטי חבלז. רק מוריניו מתחרה איתו. חשבתי גם לכתוב משהו לקראת הדו קרב הצפוי בין שתי מובילות הטבלה לפני פתיחת כל עונה (ארסנל ואסטון וילה כי שתיהן ב-אות A). אבל נמלחתי בדעתי והחלטתי במפתיע להתייחס למשחק המרובה שערים בבלומפילד, חלקם יפים. רק חבל שזה היה נראה כמו באימון.

מצד אחד אני חייב לחלק מחמאות. חשבתי שמכבי ת"א גם באימון מול שער ריק (שזה לא כזה הבדל מבית"ר) לא יכולה לכבוש רביעייה. וברק יצחקי נתן גולים של חלוץ גדול וטוטו חלוץ עם פוטנציאל ענק. אבל מה ששמעתי אחרי המשחק היה יכול לחרפן אותי אם כדורגל ישראלי היה מעניין אותי. נמני טען שזה המשחק הכי גדול מאז שפרש ובאתר שפעם עסק בספורט והיום עסוק בקידום שידוריו החליטו על דעת עצמם שזה המשחק הכי גדול בעשור האחרון.

אז יופי – בוא נשחק בלי הגנות. יהיה 6:7 ונגיד שזה המשחק הכי טוב בהיסטוריה. קאם און. רבותיי, במשחקים ברמה גבוהה יש הגנה, יש קישור שעוזר לחוליה האחורית. מי שראה להבדיל מיליון מיליוני הבדלות, ברמינגהאם וצ'לסי נתנו היום 0:0 והיה משחק ברמה אדירה. מאוד טקטי, מרתק, מאבק מוחות, יכולות אינדבידואליות מרשימות (הבניטז הזה הולך להיות שחקן). מקליש הדהים אותי בארגון, הסדר ועמידה נכונה של הקבוצה שלו. פשוט תענוג.

אבל במחשבה שנייה טוב שיש בארץ גולים. זה מגיע לקהל שמגיע למגרשים כאן. וכמעט כל השנה הוא סובל.

3 הפתעת העשור
סקרמנטו - לייקרס

No Comments

עופר (הירוק) 27 בדצמבר 2009

לוונטל, הייתי היום בבלומפילד, ועקב היותי נייטרלי, רוב המשחקים שאני רואה בבלומפילד לא מעניינים אותי כל כך. ומה זה נהניתי, חבל על הזמן.
אני אסביר לך למה עדיף משחק כמו היום על ה-0:0 של צ'לסי ובירמינגהאם שאותו לא ראיתי, ואני חושב שהשורש של זה זו הסיבה למה אני אוהב כדורגל:
בספורט, כל ספורט, מתאהבים במגרש. אתה לא זוכר את הפעם הראשונה שראית משחק כדורגל בטלוויזיה, אתה זוכר את הפעם הראשונה שהלכת למגרש. אתה זוכר את הכניסה ליציע ואתה זוכר את השטיח הירוק שנפרס לנגד עיניך, גדול ורחב. אתה זוכר את הרעשים, אתה זוכר את הקללות, ואת המון האדם.

נכון, ההגנות היום היו באמת בושה וחרפה, והמשחק הזה היה צריך להסתיים משהו כמו 8:5 למכבי ת"א, אבל חוץ מזה, היה גם המון פאן. ובארץ, אנחנו צריכים קצת פאן מהכדורגל שלנו, אחרי הרבה זמן שלא היה לנו את זה.

אתה רוצה ילד שיבוא למגרש, והמשחק הראשון שלו יהיה המשחק הזה – שהוא יזכור כל החיים שלו.

דוד מירושלים 27 בדצמבר 2009

מנצ'יני אחלה מאמן, התקופה היפה של אינטר בעשור האחרון הייתה איתו לדעתי (ואני אוהד אינטר).
ועמית יקירי, יש לכתוב "נמלכתי בדעתי".

lewinthal 27 בדצמבר 2009

המוח שלי לא מספיק מלוח אז הוא נאלץ להיות נמלח לפעמים. אצלך ואצל הרוב הוא באמת נמלך.
עופר, אני מסכים לכל מילה שלך. כשאין רמה עדיף שיהיו הרבה גולים, ועוד כמה גולים יפים. עדיף לשחק פתוח כשאתה יודע שלא תזכה בתואר. חוצמזה שומי לא מאמן, או אופנסיב קואורדינייטור מכסימום

דוד מירושלים 27 בדצמבר 2009

חשבתי על זה ואתה באמת מלח הארץ (-:

Comments closed