אליפות אפריקה – בושה וחרפה

מוציאים שם רע לחלטורה העסקונה האפריקאית. ב-2006 בחרו 13 חברי התאחדות הכדורגל של אפריקה פה אחד באנגולה כמארחת אליפות אפריקה 2010 […]

מוציאים שם רע לחלטורה העסקונה האפריקאית. ב-2006 בחרו 13 חברי התאחדות הכדורגל של אפריקה פה אחד באנגולה כמארחת אליפות אפריקה 2010 כשהם לא מתייחסים בכלל לשאר המדינות שהציעו לארח את הטורניר. העסקנים לא ספרו את נמיביה ומוזמביק והתעלמו גם מניגריה, לוב, גינאה וגאבון, ובחרו באנגולה. אחרי עשרות שנים של מלחמת אזרחים חשבו האפריקאים לתומם שפרץ שלום והכל בסדר. כמו שחילקו לערפאת ולאובמה פרסי אוסלו לשלום. שוין.

אליפות אפריקה הנוכחית היא בושה. הארגון שערורייתי (וזה אנדרסטייסמנט), מי חשב לקיים יותר מרבע אליפות באזור בו פועלים מורדים מזוינים שדורשים עצמאות. מי היה אמור לאבטח את הטוגולזים. למה הם באו באוטובוס. יש המון דברים חמורים אבל שלושה בולטים לרעה:

האפסיות של פיפ"א ששותקת, לא מתערבת ולא עושה כלום.

ההחלטה של המארגנים לקיים את הטורניר המיותר ממילא הזה.

חוסר הקולגיאליות של עמיתיהם של הטוגולזים. שחקנים כמו דרוגבה ואסיין היו חייבים להוביל את נבחרותיהם לעזוב את הטורניר שאיבד את ערכו וסיבת קיומו. אם נבחרת שיש בה יותר משחקן רציני אחד (ולמעשה גם אם אדבאיור היה נפצע), אני בטוח שהאליפות הייתה מבוטלת.