יומן לונדון 1 – עיר של כדורגל?

האם לונדון היא עיר של כדורגל?

יש בה ובפרבריה עשרות קבוצות כדורגל. מצד שני יש בה שתי קבוצות בכירות וקבוצה גדולה אחת (זאת שמשחקת בבית באדום-לבן). ובכל זאת – העיר הזו כל כך קוסמופוליטית, עצומה (13 מיליון איש בלונדון רבתי), תיירותית, הטרוגנית, ויש בה הכל מהכל. היא לא עיר כדורגל יותר משהיא עיר אמנות, מרכז פיננסי, מוקד בילויים ושעשועים, מטרופולין תיירותי. בכל מה שקשור לאופנה ואוכל היא לא ברמה.

לכן אי אפשר לומר שלונדון מזוהה עם כדורגל. זו בהחלט עיר ספורטיבית חשובה שתארח אולימפיאדה, מארחת את טורניר הטניס הגדול בתבל, אפילו הטור דה פראנס יצא בה לדרך לפני שנתיים ועוד ועוד…

אבל כשאומרים 'לונדון' לא קופץ לאדם הפשוט כדורגל לראש. יתכן שיש לכך קשר לעובדה שאין יותר קבוצה הנושאת את שם העיר "לונדון יונייטד". מזכיר במשהו את רומא, שגם אינה מזוהה בהכרח עם כדורגל, למרות שלה דווקא יש קבוצה הנושאת את שמה.

כשאתה אומר 'ברצלונה', 'מנצ'סטר', 'בואנוס איירס', 'ריו דה ז'ניירו', 'מילאנו', 'מינכן', מיד קופץ לראש הקשר העמוק לכדורגל. תכתבו בגוגל 'מנצ'סטר' או 'ברצלונה' ואולי תקבלו אפילו את ערך הקבוצות בוויקיפדיה או קישור לאתרים שלהם לפני הפניות לערים עצמן.

לעומת זאת ברלין, פריז ותל אביב :) אינן ערים של כדורגל.

נ.ב – כבר מתגעגע לתיאו, דור והרצל. שיהיו חזקים וישמרו על עצמם.

הטבח בברנבאו
יומן לונדון 2: בין פרגוסון לפיקאסו, וגם: פיצחתי את הגרעין האירני!

No Comments

בני תבורי 4 במאי 2009

מממ…את בואנוס איירס הייתי מוציא מהרשימה. זה לא שהיא לא עיר של כדורגל, אבל השם לא ממש מעיד על כך. מצד שני, כשאתה בלונדון בסוף שבוע, הכדורגל נראה בכל פינה ואז גם העיר הענקית הזו הופכת לכפר קטן של כדורגל.
אה, ואת ליברפול שכחת.

Comments closed