שקרים לבנים בעיר הנצח

את הפוסט הזה אני כותב עייף ועצבני קצת. הייתי רגוע דווקא. מקסי ואני אכלנו ארוחת ערב נהדרת עם מאסימו המניאק (פוסט נפרד עליו תקבלו כאן בהזדמנות) וירדנו על בקבוק וחצי של יין לבן. הלימונצ'לו בסיום הארוחה היה חזק. אחרי הגלידריה קפצנו מקסי ואני למאסימו "הקירח" שעובד כאיש קבלה במלון. הוא פינק אותי בוויסקי בלאק לייבל על חשבון הבית. אחריו כבר הייתי מת מעייפות.

אממה – מקסי נדבק לאספרסו שלו ואז נוצר מצב שאני שורע מת על הספה, מקסי דווקא ערני והקירח קודח לי במוח במשך שעה כשאני על סף עילפון. נמאס. ואז התקשר חבר שלי ממילאנו שצצה לו בעיה לפני שהוא מגיע מחר לבקר. בדרך המשטרה עצרה אותנו וכל הכבישים הביתה נחסמו. בקיצור זה היה כמו התרסקות משבע הגבעות של רומא לגיא בן הנום.

    ועכשיו לנושא הפוסט: ר' (השם שמור במערכת) – אחד מחבריי הטובים – הוא שקרן מקצועי מדופלם. בוא נגיד שכשהוא דובר אמת אני לרוב פחות מאמין לו מכאשר הוא משקר. למזלי את השקרים שלו הוא לרוב מספר לאחרים ולא לי, אבל בעצם מאיפה לי לדעת.

כבר בפעם הקודמת שלי ברומא עליתי על מקסי שגם הוא שקרן נפלא. כלומר לא שקרן חרא עם פנים קרות ומבט עוקצני, אלא כזה מלא חן שאתה מאוד רוצה להאמין לו. אתמול בלילה נחתתי ברומא. הגעתי בחצות ורבע לתחנת הרכבת בה אספו אותי מקסי וחבר שלו פרנצ'ו. מקסי שהוא בשלן בחסד עליון (אהרוני המקורי) הכין לי ארוחה מפנקת ומעולה לפני שעשינו עוד דבר מה והלכנו לישון אחרי 3. שנינו אחרי יום ארוך וקשה.

התוצאה היא שהתעוררנו ב-11 בבוקר כשב-12 היינו אמורים לראות דירה. המתווך ובעל הדירה חיכו לנו אבל הודענו שאנחנו מאחרים ברבע שעה. כשהגענו מקסי התנצל ובסבר פנים יפות סיפר איך כל הבוקר הוא קרע את התחת בעבודה, היה צריך להכין סיורים לשבוע הקרוב ולרשום הזמנות (למי שלא יודע – הוא מדריך תיירים איטלקיים). כמעט אכלתי אותו – הוא היה כל כך מתוק כשהוא שיקר – כמו פחזניית הבוקר שלי שהולכת נפלא עם תה אפרסקים (שלמי ששכח – זה טעם השפיך שלי לדידו של מקסי).

אבל השקרים הלבנים-כמו-סוכר שלו לא נעצרים כאן: כשמקסי בא ארצה כאורח שלי הוא דרש לשלם על כל דבר ובכל מקום. הוא הסביר שאני מארח אותו ולוקח אותו לכל מקום ומדריך אותו ודואג לו ועושה לו טוב ונותן לו אהבה. והכל בחינם אז הוא מרגיש שהוא חייב לשלם שוב ושוב. שוין. לא השתכנעתי אבל לילכי מהבנק יצאה מבסוטה.

עכשיו כשאני באיטליה אני מתארח אצלו ומקסי שוב מתעקש לשלם על כל דבר. הפעם התירוץ הוא שאני האורח שלו וכבוד הכנסת האורחים מחייב אותו לשלם עליי. בקיצור אני מרגיש כאילו חזרתי 20 שנה אחורה לחיק אבאמא. עוד מעט יחליף לי תיתול.

אבל באמת מעולם לא ראיתי מישהו משקר עם כל כך הרבה חן. כשהוא עובד כל תייר בקבוצה חושב שמקסי מאוד מתעניין ומתחשב בו וקשוב לכל פעימת לב של כל מבקר. אחרי שנגמר הסיור הוא בא ואומר לי: "אני רואה מספרים, לא אנשים". סיור אחד 62, עוד אחד 28 ובסך הכל 300 איש בסוף השבוע. אחלה כסף. הפעם זו האמת כפשוטה.

הבעיה עם שקרים זה שהם כמו חרב פיפיות, לא? הרי יום אחד אתה תהיה בצד של המתווך או האנשים האלה בסיור הקבוצתי. ואז בעצם אתה תשלם בריבית דריבית על כל הפעמים האלה שלא שילמת. 

 

הבלוג ישוב לתפקוד מלא הלילה
על דומיננטיות באנגליה לעומת דומיננטיות בספרד

No Comments

אמנון 21 ביולי 2009

בסך הכל אולי האנשים הם מרגישים בשבילו רק כמו מספרים, אבל הוא מצליח להעביר להם את התחושה שהם בני אדם. מה שחשוב זה מה שאנחנו מרגישים, לא מה שבאמת מתרחש. את האמת תשאיר לגיל 70 80, שתזדקן לך בוילה כפרית בטוסקנה.

עופר 21 ביולי 2009

כולנו משקרים קצת. אין מה לעשות.
וכולנו גם משוקרים לא פעם.
קצת אמון.
וקצת חשדנות.
לא יודע, אני רומנטיקן, אני מאמין שיהיה טוב. אז למה שלא יהיה טוב?

שרון 21 ביולי 2009

יש לי איזושהי הצעה
אשמח אם תפנה אליי למייל

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 21 ביולי 2009

זהו ? עברת לאיטליה סופית ? מה עם ישראל היום ?

אביאל 21 ביולי 2009

זה אני אחד למעלה.

lewinthal 21 ביולי 2009

אמנון, אהבתי מאוד את התגובה שלך :) אמן ואמן.
עופר, אני לא רק מאמין שיהיה טוב, אני גם מרגיש את זה. :) מכאן באה הפתיחות.
אביאל, עוד לא עברתי קבוע. נסעתי לעשרה ימים במהלכם אני עובד. הכוונה היא באמת לעבור בשלב מאוחר יותר.

lewinthal 21 ביולי 2009

שרון, אשמח ליצור קשר אם אדע את כתובת האימייל שלך

בני תבורי 21 ביולי 2009

עידן,
קראתי בעיון ולא הבנתי ממה בדיוק אתה עצבני. רומא? התיאורים שלך, כולל ההתעקשות של מקסי, נשמעים כאילו מצאת את הגביע הקדוש. תהנה בנאדם, ואל תתעסק עם הקרביניירי. חלק מהם נראים מצויין, אבל מדובר בבני זונות קשוחים וחסרי הומור.

סילביה פלאת' 23 ביולי 2009

מה אתה עושה ברומא כל היום, מזיין?
עדכן את הבלוג!

lewinthal 17 באוקטובר 2009

תודה, נפרדנו מאז :)
פרטים בקרוב

Comments closed