טבע האדם שכואב הפסד

אומרים שבן אדם מורכב מ-70 אחוז מים. אבל זה לא נכון. בנאדם מורכב מ-70 אחוז מיץ. מיץ של זבל. ביוב מהלך. השאר נע בין בסדר לטוב ויש אחוזים בודדים של זהב. לא רואים אותם הרבה.

טבע האדם הוא דרעק, פיכסה, סירחון טוטאלי. כל אחד היה אנס, רוצח, שודד וגנב אלמלא היה מפחד מהשוטר. להרחיק מאמן כמו ונגר אחרי שנגמרה תוספת הזמן ובגלל שבעט בבקבוק זה גועל נפש.

חמלה וסליחה הן שתי המעלות הנעלות ביותר של האדם, והוא משתמש בהם בקמצנות, כאילו היה משאב נדיר. אני סולח למייק דין שהוא ממציא פנדלים באולד טראפורד. הוא לא הראשון ולא האחרון שעוזר לשדים אבל מה עם קצת איזון – תמציא גם לנו איזה גול או תאשר משהו שכבר נכבש.

סולדיריות, הזהדות עם קשיי הזולת ומתן עזרה במצוקה הם הדבר היפה ביותר בחברה האנושית כקולקטיב. לכן יש להעריך את מעשהו של אבו דיאבי – אחד משורת הקצבים הכושים שלנו, והיחיד מהם שגם יש לו קצת מעבר לעסקי הקצבות. זו תרומה שעמותת 'פתחון לב' הייתה מתגאה בה.

איזון ופרספקטיבה הם הכלים החשובים ביותר להתמודד בחיים האלה. להיות אוהד מילאן הרבה יותר נורא בערב שכזה. האמת היא שאנחנו רק באוגוסט. את הכסף מתחילים לראות מאוקטובר וצפונה.

אופטימיות. בעולם שהוודאות היחידה מהרגע שאתה נולד היא המוות שלך, צריך להיות פילוסופי לגבי ההמשך. להיות חיוביים. אחרי הפגרה המיותרת של הנבחרות חוזרים למשחק חוץ באותה עיר מול הקבוצה הראשונה של העיר (לפחות לפי הכסף ופתיחת העונה). צריך לקוות לטוב. לפני שניזכר שוב בטבע האדם ומה שהוא מעולל לסביבתו.

ארסנל. הצטיינה: התוצאה!
טיימינג (רע) זה הכל בחיים

No Comments

עופר (הירוק) 30 באוגוסט 2009

כל כך התעצבנתי על המשחק היום, ולמרות שהשוט בסוף של ונגר עומד שם היה שוט קולנועי לחלוטין (טייק אוף על גנרל קורץ, או המתאבק של מיקי רורק) עדיין נשארתי עם טעם רע מאד.
אוף!
אין לי משהו חכם יותר להגיד. מה שכן, צ'לסי נראים ממש ממש מפחיד.

אביאל 30 באוגוסט 2009

כולה הפסד, ברור לי בתור אוהד כדורגל שזה מבאס והכל אבל אם איך שהיונייטד נראתה היום וזה כולל בכל חלקי המגרש לא הייתי מתעצבן במיוחד, לא כל משחק יחלקו להם מתנות ולא לשכוח את הנצחון של ברנלי עליהם וברנלי היום מול צ'לסי היתה קבוצה של קונוסים לכן יש הרבה אופטימיות ופרגסון לבדו לא יוכל להחזיק את הקבוצה הזאת לאורך העונה (אני מקווה).

בקיצור יהיה בסדר.

lewinthal 30 באוגוסט 2009

עופר, המתאבק אחלה סרט. מומלץ למי שלא ראה.
צ'לסי נראים מעולה כי זו קבוצה של שחקנים. הם לא ממש צריכים מאמן.

אביאל, לא היית מהמר על יונייטד? הרי הם תמיד משתפרים עם העונה?

עופר (הירוק) 30 באוגוסט 2009

המתאבק באמת אחלה סרט.
אני לא יודע מה זה אומר קבוצה של שחקנים. מה אם כל האגואים שם? איך זה עובד? מי אמור להרגיע את אנלקה נניח?

אביאל 30 באוגוסט 2009

עמית – לא חושב, הם נראים לי די אבודים על המגרש, אמנם גם בשנה שעברה הם נראו ככה בתחילת העונה אבל אז רונאלדו היה פצוע, אין להם קשר אחד שיכול לבנות משחק עם כל הכבוד לקאריק ופלאטשר הם יותר טובים בלהרוס מאשר לבנות משחק, רוני לא יוכל להחזיק את הקבוצה למשך כל העונה כי כל עונה הוא נפצע בשלב מסוים וגם ככה הוא רץ הכי הרבה במגרש במשחקים האחרונים, ולנסיה זה כנראה לא זה כנ"ל לגבי נאני – עם נאני בכלל יש כאן סוג של גועל לדעתי, שחקן שלא ראה מגרש עונה שעברה פתאום מצפים ממנו לתת הכל וזה לא נראה לי יקרה, מהצעירים המבטיחים של יונייטד בינתיים לא רואים אף אחד משחק ופרגסון צריך ללמוד מונגר שמדברים ובונים על צעירים נותנים להם לשחק וגביע הליגה לא נחשב.

עופר – השחקנים של צ'לסי הם פשוט כולם ברמה הגבוהה ביותר, באמת תעבור אחד אחד – טופ פלייר משחק בנבחרת שלו והוא גם חשוב בנבחרת שלו ובהרכב הפותח, לכן מה שהם צריכים לרוב היא סוג של הכוונה בסיסית מצד מאמן ובעיקר שיהיה איתם "סבבה" וזה כבר יעבוד, בקשר לאנלקה – הוא לא צריך להירגע הבחור הוא בקושי חוגג אחרי שער ובכלל הייתי מוותר עליו אבל זאת רק רטינה מצד אוהד שלא ממש מחבב את הבחור.

עופר (הירוק) 30 באוגוסט 2009

אביאל – ראיתי קבוצות שחקנים מאד טובות ששיחקו ביחד(למשל 15 השנים של אינטר בין 1990 ל2005) והגיעו לגורנישט מיט גורנישט. אני לא מאמין שמאמן רק מכוון.
האם המאמן הוא עד כדי כך לא חשוב? או שספציפית אצל צ'לסי זה ככה? ושוב, אני אשאל אותך על האגואים, לא ענית לי על זה.

Mr Kate 30 באוגוסט 2009

ומאי הודחה…שבוע קשה עובר במחוזותינו.

lewinthal 30 באוגוסט 2009

אביאל, ליונייטד יש עומק ולמרות שנדמה שאין להם קשר עושה משחק ככה היה גם בשנים האחרונות ומסתבר שאין צורך ממש בעמדה הזו. יש לה כמה קיצוניים לא רעים שיכולים לעשות את העבודה.
ולגבי צ'לסי צריך לשוב ולהזכיר את אליפות אפריקה בינואר-פברואר שצפויה להפיל אותם ואת הסיטי לא פחות.
שבוע בלתי נסבל

אביאל 31 באוגוסט 2009

עופר – ככה זה לפחות נראה לי בצ'לסי, גם בצ'לסי חשובה מאוד האווירה סביב הקבוצה, מוריניו הוא מאמן טוב בהרבה מגרנט אז לך תסביר את הפתיחה הצולעת של מוריניו ממש באותה עונה ואת ההצלחה של גרנט ? הכל אווירה, זה פחות המאמן, גם אצל סקולארי היתה אווירה לא טובה, הידניק הגיע נתן אווירה טובה קצת כיוונן עדין – כי עדין היה אותו הרכב ראשון ואותו מערך, אצל אנצ'לוטי בינתיים לדעתי זה משתפר ממשחק למשחק (כמו אצל הידניק וגרנט) ההפך מסקולארי שפתח מצוין והלך והדרדר.

בקשר לאגואים – לא זכורה לי בעיה כזאת בצ'לסי של השלוש שנים האחרונות, אם כבר יש אגואים והתאגדויות זה נגד מאמן מסוים, כמו במקרה של סקולארי שמספר שחקנים התחילו להתלונן עליו בפני ההנהלה, סך הכל חדר ההלבשה מבפנים נראה שקט.

עמית – כל ההבדל הוא שהיה להם את רונאלדו שבכל משחק ומשחק ואפילו במשחקים חלשים שלו הוא עשה צרות ובעיות לקבוצה ובעיקר היה להם כושר הרתעה שממשיך עד היום, בינתיים ממה שראיתי יונייטד שיחקה כדורגל רק במחצית אחת אבל חשוב לזכור מי היריבה, יונייטד של השנים האחרונות לא היתה מפסידה לברנלי.

אתה מדבר על אליפות אפריקה ? אני בעקרון מסכים, זה יפגע בצ'לסי בארסנל ובסיטי בעיקר (מוזר שליונייטד אין שחקנים אפריקאים לא ?) אבל אל תשכח שפציעה של רוני תיהיה קטלנית הרבה יותר ליונייטד, באלאק ולאמפרד יכולים לתת יותר אפקט הגנתי בקישור שיחפה על החיסור של אסיין ומיקל, יש לצ'לסי את מאלודה/ג'ו קול שיחזור כבר !!!/ז'רקוב.

הבעיה העיקרית היא במחליף לדרוגבה, אמנם אנלקה כובש אבל קשה לסמוך עליו אבל סטורדייג' נראה טוב במשחקי פתיחת העונה והיי אליפות אפריקה בחורף לא ? יש תמיד את חלון ההעברות.

Mr Kate 31 באוגוסט 2009

לצערי אם אני זוכר נכון אליפות אפריקה היא בדצמבר מה שאומר לפני חלון ההעברות. אני באמת מפחד שנישאר רק עם חצי חלוץ בשם אנלקה. אפשר להתפלל שאולי יהיה מרד/מלחמה עקובה מדם בחוף השנהב ופיפא תחרים להם את הנבחרת או משהו…

או לקנות חלוץ, אבל אנצ'לוטי מתעקש כנראה על המודיעין שיש לו על הפרטיזנים בג'ונגלי הפילים.

lewinthal 31 באוגוסט 2009

אביאל,
1. זה לא מקרי שליונייטד אין שחקנים אפריקאים. אליפות אפריקה היא חלק ממערך השיקולים של פרגוסון.
2. למאמנים בצ'לסי יש חשיבות טקטית גם ונראה שמערך היהלום של אנצ'לוטי תפור למידותיה של הקבוצה. הבעיה תהיה חוסר העומק בחלוצים כשדרוגבה ייעדר מפציעה ואליפות אפריקה.
3. עם רונאלדו היה עניין נוסף – הוא משך הרבה תשומת לב מההגנות ושמרו עליו לפחות שני שחקנים.
4. בקשר לרוני אתה צודק. הוא ייפצע לפי ההיגיון כי בשנתיים האחרונות הוא החמיץ יותר משחקים מאואן בגלל פציעות.

KATE
אל תבנה על בעיות פוליטיות בשנה של מונדיאל. בככל מקרה, אחרי כל מה שנכתב כאן, כדורגל הוא משחק מפתיע ובלתי צפוי.

ועדות ההתנגדות לדרוג העוצמה 2 בספטמבר 2009

רחמים על ארסנל זו לא תכונה נאצלה. זו תכונה שעלולה להביא לסוף הציוויליזציה כפי שאנו מכירים אותה.

lewinthal 2 בספטמבר 2009

ועדות, אם ככה עדיף לשים סוף לציוויליזציה הנוכחית.
מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים. ואנחנו רחמנים מול אכזרים.

Comments closed