איפה אתם, גיבורים?

לוצ'יאנו ספאלטי יאמן מחרתיים נבחרת של אסירים, סוהרים ופוליטיקאים כחלק ממסע יחצ"ני-ממסדי. קצת אירוני לאור הכדורגל השמח, החיובי והמשוחרר שהטקטיקן הקירח, המקסים והרגיש הנחיל ברומא.

אבל ספאגטי (סליחה על השיבוש המתבקש) צריך להיזהר. באיפכא מסתברא – החופש שלו הוא הסכנה הגדולה שלו. 

די ברור לאן עיניו פוזלות ואיפה הוא צפוי לנחות – מילאן, קבוצה ללא מאמן. הסקאוט שכרגע נושא את משרת האמון של המאמן יחזור בקרוב לתפקידו המקורי התפור למידותיו – סקאוט. דודו דהאן כזה. כן, אני מדבר על לאונרדו. אבל כפי שאמרתי ספאלטי שאני מת עליו עלול להידרדר לתהומות נשיה אם יהיה בררן.

ספורט הרי הוא הבלתי צפוי בחיינו. ומאוד יכול להיות גם שמילאן לא תפנה אליו. במקום זה הוא יקבל הצעות מנאפולי, פאלרמו ודומותיהן. הוא יהיה חייב ללכת על זה בהתאם לתנאי המינימום שהוא מציב לראשי המועדון.

למה? אתם זוכרים מאמן בשם מנצ'יני? אלוף איטליה שהפך את אינטר לווינרית אחרי שהרבה מאמנים גדולים נכשלו בבית הקברות הלוזרי הזה (בשנות התשעים גם קאלצ'ופולי לא היה מונע מאינטר לאבד תארים).

זוכרים אחד אברם גרנט? סתם, בטח שאתם זוכרים את ההוא שהיה רחוק פנדל וקורה חיצונית מזכייה בצ'מפיונס ליג. ויש עוד מאמנים שהביאו תארים לקבוצות בינוניות וגדולות – ברנד שוסטר למשל (הביא אליפות לריאל מדריד תוך שבירת שיאי מועדון) – שיושבים בבית.

 כשאתה נעדר מהשטח, אתה נשכח ואתה מתיישן. ובמקרים מסוים (מי אמר אברם? אהמ…), אתה אפילו הופך לבדיחה.

וולבס. הסגל הרחב
ציפיה והפתעה - שתי הסיבות שאנחנו אוהבים ספורט

No Comments

בני גלובינסקי 24 בספטמבר 2009

צריך לתת ללאונרדו צ'אנס אפילו שהוא התחיל גרוע. ספאלטי מאמן טוב ואני לא יודע אם מילאן היא הקבוצה המתאימה לו.

עופר הירוק 24 בספטמבר 2009

שמע, ספאלטי מאמן טוב, אבל אני חושב שבמצב הנוכחי הוא יעשה טעות אם ילך למילאן. כל מאמן שיגיע לשם, יתבזה מעט השנה. צריך לתת ללאונרדו לגמור את עבודת הפירוק, כדי שמאמן שיגיע יוכל להתחיל בבנייה מחדש.

וחוץ מזה, יש לי פוסט חדש, פואטי משהו, ברוח הימים האחרונים. אז כמו שאומרים – כנסו כנסו!

http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.asp?foldername=baconeggssports

מתעניין 24 בספטמבר 2009

מתי דירוג העוצמה חוזר?

lewinthal 24 בספטמבר 2009

מתעניין,
אני שמח ששאלת. לא שכחתי. אני פשוט מחכה למחזור 8 בערך.
בני, אני אגיד לך מה הבעיות עם לאונרדו. קודם כל כשאתה ממנה מישהו מתוך המערכת זה רע, מפני שהוא יס-מן שלא יקום ויילך אפילו שהקבוצה שלו לא התחזקה בכלל והוא רצה חיזוקים.
חוצמזה מאמן זה מקצוע וללאונרדו אני לא מאמין שיש את זה. אתה רואה את חוסר ההבנה הטקטית שלו, חוסר הקירבה וההבנה את רוח השחקנים (הקרב עם גאטוזו בדרבי), חוסר החשיבה והבנה שלו איך לשנות מומנטום במשחק, ועוד ועוד ועוד.
ואתה צודק לגבי ספאלטי – ממש לא בטוח שזה המקום בשבילו.

lewinthal 24 בספטמבר 2009

עופר,
יופי עם הבלוג. מחמאות ואיחולים. תמשיך :)

Mr Kate 24 בספטמבר 2009

הבעייה של מילאן היא לא רק שאין לה הווה, אלא שאין לה גם שום עתיד. תחשבו היום על גורקוף באדום שחור, והייתי מוכן לסיים מקום 6. אבל זו קבוצה שהולכת מבכי לדכי, ומאמינה שבאיזה דרך נס תגיע פעם נוספת לגמר האלופות, לאליפות או למשהו. אוי פאטו פאטו, בלעדייך היינו יורדים ליגה.

אפי 24 בספטמבר 2009

אחרי המשחק אתמול, די ברור לי שליאונרדו לא יסיים את העונה במילאן. מעבר לכל השגיאות וחוסר-הניסיון שלו, ראיתם פעם מאמן טוב מברזיל??? (כן, כן סקולארי, אבל חוץ ממנו?). ספלאטי בדרך למילאן לדעתי ואף אחד לא מתבזה כשהוא מתמנה למאמן מילאן, כמו שכתב פה איזה רפה שכל. לא לשכוח שרק לפני שנתיים מילאן הרימה פה גביע אלופות, אז להרגע, כן? מילאן פשוט שבעה מדיי ומסיבה עלומה לא הצטיידה בשחקני רכש טובים (למרות הממון הרב שנכנס לה ממכירת קאקה). קשה להתרגל לחסרונם של עמודי תווך כמו אנצ'לוטי ומלדיני ובמילאן עוד מלקקים את הפצעים. הם עוד יחזרו. 

lewinthal 24 בספטמבר 2009

בדיוק. כואב הלב על פאטו שכישרון כזה גדול מתבזבז במילאן. מי היה מאמין שנאמר משפט כזו על מועדון כזה? אבל פאטו ראוי לצ'לסי או כל מועדון גדול אחר עם שאיפות, סגל מאוזן וטוב עם שחקנים שעוד עומדים על הרגליים, עם הווה ועתיד.
זה מצריך ממש טיפול שורש. הבעיה היא שלברלוסקוני אין כסף או רצון להוציא כסף והוא גם נותן כבוד לשחקנים שהביאו לו תארים באירופה ולא זורק אותם. ושוכח את הכלל הכי חשוב בספורט: אתה טוב כמו המשחק האחרון שלך. באודינה.

אפי, אני לא חושב שלאום הוא סיבה מוצדקת לפסול מאמנים, מה עוד שקרלוס אלברטו פריירה למשל הצליח ברמת הנבחרות. זיקו עשה רושם טוב בפנרבחצ'ה, טלה סנטנה נחשב אגדה וגם היום יש מאמנים מצליחים בברזיל כמו מוריסי רמאליו ולושמבורגו (הבעיה שם היא שכל יומיים מפטרים מאמן).
לגבי ספאלטי, הוא צריך להגיע בתנאי שיקבל גב כמו אנצ'לוטי. שיידעו שמדובר בתהליך בניה שייחל בקיץ הבא. את העונה הזו אני לא רואה את מילאן מסיימת בטופ 4, אלא יותר ריאלי מקום 6-8. עצוב.
וכמובן מילאן הוא אולי המועדון הגדול באירופה מבחינת הישגים בינלאומיים.

אפי 25 בספטמבר 2009

מישהו אולי זוכר איך קוראים למאמן הברזילאי שאימן עונה אחת, נדמה לי, את הגלאקטיקוס בתקופה הכי זוהרת שלהם? הוא גם מופיע בסרט "ריאל מדריד". אבל אחר כך, נשכח לגמרי.

Mr Kate 25 בספטמבר 2009

אני חושב שברלנוסקי בוחר שחקנים לפי מידת השפנפנות והחשפניות שהם יביאו איתם למילאנו-רונאלדיניו ובקהאם למשל. כל ההתנהלות של מילאן בשנים האחרונות היא יותר מידי מוזרה עבורי, אני ברצינות חושד שדברים מאוד מסריחים מתרחשים שם. הדבר היחידי שמעלה בי תקווה, הוא ששנה לפני שזכינו בליגת האלופות עוד הפסדנו להפועל תל אביב בגביע אופ"א. אז יש עתיד אני מניח:)

lewinthal 26 בספטמבר 2009

אפי,
ונדרליי לושמבורגו. בברזיל הוא ממש לא נשכח. הוא מאמן עכשיו (שוב) את סנטוס אותה הוביל לתארים וכדורגל נהדר כשרוביניו ודייגו שיחקו בה ביחד.

קאטה, אתה צודק שאתה מחפש חוט מקשר בין בקהאם לרונלדיניו אבל הוא לא נמצא בשפנפנות אלא במסחריות. מדובר בשני המותגים הגדולים בעולם הכדורגל שלפני מסי ורונלדו.
מילאן הפכה למכונה שמעניין אותה רק שיווק וכסף. אמנם מדובר בשני שחקנים שיכולים לתרום לקבוצה אבל עד כמה רחוק הם כבר יכולים להוביל אותה?
עשיתי על זה כתבה בזמנו כשמילאן הביאה את בקהאם.
אם תרצה אשלח לך אותה

Comments closed