דילמת אהדת האנדרדוג

אני חובב אנדרדוגים. אני מת שאסטון וילה תרוץ חזק בצמרת ושוויגן תפתיע וגם באירופה שיהיו סנסציות כל עוד זה לא נוגע לקבוצות פרמיירליג (וכואב לי על ליברפול למען האמת, אבל רק בזירה האירופית).

אבל השאלה היא כמה רחוק אפשר להגיע עם אהדת האנדרדוגים. אז יש הפתעות ואתה מבסוט אבל כשב-2004 נוצר מצב שבסוף משוחק גמר בין מונאקו לפורטו שלא מעניין כלב מת או כלב חם (הוט דוג), אז יש בעיה עם הכלב התחתון (אנדרדוג). הרי בסתר ליבנו, עם כל הכבוד לנמושות החביבות, אנחנו כמהים לקרבות ענקים, לצפות בטובים ביותר נלחמים בטובים ביותר, שהרי זוהי תמצית המהות הבסיסית של כך ענף. קרב טיטאנים.

מונדיאל 2002 היה דוגמה נהדרת. היה כיף לרבים לחזות בדרום קוריאנים מדהימים נבחרות גדולות (קצת, או הרבה, בעזרת שיפוט) אבל מישהו באמת היה רוצה לראות את דרום קוריאה בגמר ועוד מול טורקיה? הלו, זה גביע העולם, לא גביע אסיה.

אז מה השורה התחתונה?

הכל עניין של מידתיות. קבוצה קטנה שעוקצת את מילאן ותו לא זה נחמד. אפשר לחיות עם זה. ברגע שיש מאסה של הפתעות וכל הגדולות עפות אנחנו בבעיה.  ואם כבר קבוצה קטנה שעוקצת אז רצוי שתשחק כדורגל שובה עין ותהיה מצוידת בכשרונות עם עתיד ורוד.

לכן אני בעד בוסניה שתדיח את פורטוגל (נסתדר בלי רונלדו השחצן בדרום אפריקה). כי היא הנבחרת הכי מרעננת כיום באירופה. לכן אני בעד רוסיה המלהיבה שלא רצוי שסלובניה תעלה על חשבונה. אין לי בעיה שאירלנד תפתיע את צרפת כי הצרפתים משחקים כדורגל לא יותר אטרקטיבי מיוון. אני אשמח אם האירים יפגינו יכולת שתצדיק את נצחונם. ומה עם יוון אוקראינה? אשמח אם איכשהו שתיהן יעופו. גועל נפש אמיתי.

אם אלג'יריה תעלה על חשבון מצרים (ובמידה פחותה תוניסיה על חשבון ניגריה) אלה יהיו הפתעות שאני מפקפק בכדאיותן. אלופת אפריקה צריכה להיות במונדיאל. אלג'יריה היא לא אלטרנטיבה מספיק מפתה.

והעיקר – כולנו בוסנים.    

5 קושיות לאמצע שבוע
שערורייה ושמא פיפ”א. שערורייה ושמה מצרים.

No Comments

Mr Kate 13 בנובמבר 2009

אז זהו שממש לא. איך אתה בוגד ככה בפורטוגל?! הרי גם אם אנגליה תזכה בגביע, זה לא יהיה שווה כלום בלי לנצח בפנדלים את ההילאריו המעצבן הזה.
הכי חשוב שצרפת תעוף, רק ככה יעבירו את המושכות הלאה, לדור מוכשר ומרענן יותר של שחקנים, והכי חשוב-של מאמנים.
אני מוכן לתמוך באוקראינה רק אם ימצאו שיקוי שיוכל להחזיר לשבצ'נקו כמה שנים אבודות והכי חשוב-שמחת חיים אבודה. אני מקווה שלשיקוי הזה קוראים דינמו קייב.
הכי חשוב-כולנו אורוגוואי! לא נסבול את חרפת 4 נבחרות מCONCOCAFC פעם נוספת.

אביאל 13 בנובמבר 2009

כמה שאני שונא את דומנק, אם צרפת בחוץ, נשאר לי לאהוד רק את גרמניה ואני חייב את צרפת !
בוסניה או פורטוגל ? ממ התלבטות קשה אבל נראה לי שבוסניה כמו שאר המזרח אירופיות יתפרקו במונדיאל ולא יצליחו לכן אני מעדיף לראות את רונאלדו וחבריו.
כמובן שרוסיה עדיפה, במיוחד אחרי היורו האחרון.
ומה ההתלבטות בין אוקריאנה ליוון ? ברור שאוקריאנה עדיפה.
אלג'ירה – מצרים, אני איתך עמית, אלופת אפריקה ובמיוחד מצרים צריכה להיות במונדיאל.

סילביה פלאת' 13 בנובמבר 2009

אני לא שונא את דומאנק ודווקא רוצה שהוא יצליח. לא בגלל שהוא מאמן טוב. אלא בגלל שכולם שונאים אותו (כי הוא מאמן מחוץ לתבנית וצרפתי. וכן, הוא גם די גרוע).

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 14 בנובמבר 2009

1. קאטה, הדבר הכי חשוב במונדיאל זה כדורגל חיובי כי משחקים מבאסים צריך להשאיר במוקדמות. האש שבוסניה תביא יהיה שווה לטעמי.
2. הפוליטיקה מקפחת את אפריקה ואירופה. קונקאקאף זו שערוריה – הכוח הפוליטי להביא 4 נבחרות מאיזור שכולל 9 נבחרות וחוץ משתיים כולן נמושות, זה בדיחה. כמו גם חצי הכרטיס לאוקיאניה אחרי שכבר אוסטרליה עברה לאסיה. (ניו זילנד צריכה להסתפח גם לאסיה). לאסיה היה צריך להוריד מקום אחד. דרום אמריקה זה בסדר, אפילו שחוץ משתי הגדולות אף אחת שם לא עושה אף פעם כלום במונדיאל (פרגוואי כמעט עשו משהו ב-98).
3. אביאל, תסתפק בגרמניה. נבחרת מעולה שיכול להגיע עד הסוף. בשביל מה צריך גם את צרפת?
4. סילביה, מאוד אוהב את קו המחשבה הזה. להיות בעד הנגד. אני מסכים שדומאנק הוא דמות ביזארית ומאוד ייחודית בנוף הכדורגל. אולי התופעה שאותי באופן אישי הכי משעשעת בכדורגל העולמי. שיישאר.
5. רוני בוסני לא מאמן את בוסניה?

בני תבורי 14 בנובמבר 2009

אביאל,
את הולנד אתה לא סופר?

דנידין 14 בנובמבר 2009

ב 98 צ'ילה הגיעו לשמינית ולצערם קיבלו את ברזיל בשיא הכושר של השמנמון….ב2006 אקודור הגיעו לשמינית ואנגליה בקושי הצליחו לעבור אותם. בקיצור מתוך ה 4/5 נבחורת מהבית הלטיני לפחות 3 ולפעמים 4 מגיעות לשמינית, הנבחרות מהבית הזה יותר חזקות מכל המצ'וקמקים של אסיה/קונקאקף ובדרך כלל גם יותר חזקות מהדרג השני והשלישי של אירופה.

אביאל 14 בנובמבר 2009

אנונימי – אין לי בעיה עם גרמניה ואני חושב בדיוק כמוך, אבל אני צריך עוד נבחרת איתי ליתר בטחון (למרות שצרפת לא נותנת בטחון כזה, ראו היורו הקודם).

בני – כל עוד הולנד לא תוכיח ותיקח משהו, כמו בספרד היא עדיין תשאר דרגה אחת מתחת עם עוד פאשלה ברבע או בחצי הגמר, גם קצת קשה בלי הגנה.

Mr Kate 14 בנובמבר 2009

למה להוריד לאסיה מקום? יש התקדמות מאוד יפה של הכדורגל שם, במיוחד עכשיו כשאוסטרליה עברה. וכן אפריקה חייבת לקבל עוד מקומות, זה לא יכול שניגריה או סנגל נשארות בבית כשטרינדד וטובגו בפנים.
במיוחד משום שגביע העולם אני מחפש את השחקנים הכי טובים והנבחרות הכי מהנות אני רוצה את פורטוגל. לחורר שביעיות מול אסטוניה זה מאוד יפה, אבל אני בכל זאת חושב שפורטוגל תביא לנו יותר רגעי קסם. חוץ מזה, אני מת על כריטסיאנה רונלדו.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 14 בנובמבר 2009

דנידין המונדיאל האמיתי זה רבע הגמר והלאה. שם אין אף פעם מישהו מדרום אמריקה חוץ מברזיל וארגנטינה. אפריקאיות דווקא היו.
אביאל, אנונימי זה אני (_לוינטל). עד שהמחשב יחזור מתיקון אני אנונימי. קח את אנגליה, למה לא?
קאטה, האסיאתים לא מצדיקים את האשראי. יפן תמיד באה כאלופת היבשת ונראית נורא במונדיאל. דרום קוריאה מאוד השתפרה וגם אוסטרליה. וזהו, איראן וסעודיה צריכות לעשות משהו כדי לקבל הכרה.

דנידין 14 בנובמבר 2009

אני חותם עכשיו שצ'ילה מגיע לרבע בדרום אפריקה.

גבריאל 14 בנובמבר 2009

קודם כל אני בעד בוסניה-ההתקפה הכי סקסית שיש ונבחרת עם עתיד מבטיח-וגם אם יכשלו במונדיאל זה יהיה שווה בשביל הניסיון שיצברו-חוץ מזה מונדיאל בלי הפרצוף המסריח והשחצני של כריסטיאנה (ליידי בוי) רונלדו יהיה בונוס.
לשאר הבחירות:
מעדיף את צרפת על אירלנד-כי חוץ מהאוהדים האירים אין שם שום דבר מרגש וטראפטוני כישלון כבר 20 שנה ודומנק רק חמש.
מעדיף את אלג'יריה-כי מצרים היא מדינה אלימה ונחשלת.
מעדיף את סלובניה הסימפטית על פני רוסיה-ושהידינק יבוא לליברפול להתנחם ולנחם.
לגבי יוון-אוקראינה I COULDNT CARE LESS
והכי אני בעד-עוד 2 נבחרות מאפריקה,ועוד אחת מדרום אמריקה על חשבון קונקאפ ואסיה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 14 בנובמבר 2009

דני'לה, צ'ילה נבחרת מעולה והכי קבוצתית מכל הנבחרות. היט בהחלט יכולה להגיע רחוק לדעתי. אבל קשה לנחש מראש כשאתה עוד לא יודע את שיבוצי הבתים וצ'ילה לא תדורג גבוה אז היא יכול לקבל הגרלה מאוד קשה.
גברי, אשכרה ליידיבוי. אין ערבים במונדיאל חוץ ממצרים/אלג'יריה. פעם אחרונה שלא היו לפחות 2 ערביות הייתה ב-1974 (כן, בדקתי)

Mr Kate 14 בנובמבר 2009

האמת שזה די מדהים. כל 5 המקומות שהיו לאסיה ולאוקיאנה ביחד נלקחו ע"י מדינות האוקיאנוס השקט, שפשוט השאירו אבק למזרח התיכון והמפרץ הפרסי. אשכרה מהפכה.

עופר (הירוק) 15 בנובמבר 2009

לא מצליח להיות לי מספיק אכפת מדומנאק וצרפת. הוא הפך נבחרת שמאד אהבתי (התרגשתי נורא כשהם זכו במונדיאל ב98, ותמיד הייתה לי חיבה אליהם – בצורה מעוותת בגלל הקישור האחורי של ארסנל – פטיט ו-ויירה) לגועל נפש. אז פשוט לא אכפת לי. ואת האמת, הנבחרות שהכי מעניינות בכלל לא מאירופה – צפון קוריאה וניו זילנד. יהיה נהדר לראות משחק בין צפון קוריאה לארה"ב.

דנידין 15 בנובמבר 2009

נראה לי שהתבלבת, אני דנידין הרואה ואינו נראה ולא דני'לה….בכל אופן אם אמרת שהמונדיאל מתחיל רק ברבע אז צ'ילה תגיע לשם.למה הם מדורגים 3? הם סיימו מקום שני בבית מרחק נקודה מברזיל. ובדירוג ההזוי של פיפ"א הם מקום 17…זה לא נחשב כבר מקום שני בדירוג של המונדיאל? 

לוינטל 15 בנובמבר 2009

קאטה, זו לא מהפכה כי בינכה קוריאה, יפן ודרום קוריאה תמיד תופסות מקום במונדיאל והשאריות הולכות לערביה (סעודיה )או שתיים (איראן).
עופר, עם כל הכבוד לצבעוניות שבניו זילנד כדורגל אין שם. וחבל. אתה רוצה ש-32 הטובות יהיו בטורניר.
דנידין הנראה ואינו רואה, או להיפך. אתה רואה נכון. יש מצב שצ'ילה תגיע רחוק. היא קבוצה נפלאה, את הכדורגל הכי יפה במוקדמות היא שיחקה. אבל אם היא נופלת לבית אחד עם ספרד וחוף השנהב היא יכולה לעוף

Comments closed