נקודות אור ומשאלת לב לליגת האלופות

הרבה מגרעות יש לליגת האלופות בשנים האחרונות. הפערים ההולכים וגדלים בין הקבוצות הטובות לבינוניות, שלב הבתים שנדמה שהוא די מיותר, מעגל זוכות משלוש הליגות הבכירות שלא נראה שאי פעם הוא ישתנה, ובעיקר השתתפות הרבה קבוצות מיותרות על חשבון החזקות ביבשת שאתה רוצה לראות (ולנסיה, טוטנהאם וכו').

שני דברים טובים קרו השנה לליגת האלופות: א. הנסיקה של קבוצות צרפתיות שמשחקות כדורגל מצוין. ליון היא מועמדת לזכייה לטעמי אם רק יהיו לה פחות פציעות. ולא פחות חשוב – סופסוף קפיצת המדרגה של הקבוצות ממזרח אירופה.

לרוסיה יש את הליגה החמישית-שישית בטיבה באירופה. חוץ מלוח המשחקים השונה (עונה שמתחילה במארס ומסתיימת עוד שבוע) אין סיבה שקבוצות שם לא יצליחו: יש שם כסף גדול, הקבוצות מביאות זרים מצוינים, יש שם מקצוענות ברמה גבוהה, מתקנים טובים, קשה לשחק שם, יותר ויותר כשרונות מקומיים צומחים. 

לאוקראינה יש את הליגה השישית-שביעית בטיבה (שכוללת עוד שלוש-ארבע קבוצות טובות חוץ מדינמו קייב ושחטאר דונייצק), והיא גם משוחקת כמו שאר מערב אירופה – מהקיץ עד האביב.   

אני מאוד אשמח לראות את קאזאן תופסת מקום של אחת משתי הגדולות בבית ו'. אני מקווה רק שבשמינית הגמר, שנערך לפני תחילת הליגה ברוסיה, ,היא תהיה בכושר משחק טוב. ואין סיבה שלא. בכל מקרה אסור שיהיו יותר מדי הפתעות אז כרטיס אחד שיילך לקבוצה ממערב אירופה ושהשני יילך לאינטר/ברצלונה. הלוואי שזה מה שיקרה. 

שופט, פאול!
על ירוקים וירוקים מקנאה/ טור אורח מאת עופר הירוק (מוקדש לבני תבורי)

No Comments

מוי כיף 24 בנובמבר 2009

הקבוצות המזרח אירופאיות העפילו לא פעם לשמינית הגמר/שלב הבתים השני. הבעיה הרי תמיד מתחילה אחרי פגרת החורף כשחלק מהקבוצות בקושי פתחו את העונה ואז יש ירידה חדה ביכולת שלהןוהן עפות (קרה גם לרוזנבורג שנמצאת באותה סיטואציה). לכן מוקדם לדבר על הקפיצה שלהן (למרות הזכיות של שחטאר וצסק"א בגביע אופ"א).

שלב הבתים הפך לשיעמומון אחד גדול כשהגדולות מעבירות את הזמן עד לשמינית ולרוב בשני הסיבובים האחרונים הן נותנות לשחקנים לנוח (ע"ע הניצחון של חיפה על יונייטד), כמות ההפתעות שואפת לאפס ולרוב שתי המדורגות הבכירות עולות. אני כבר בקושי מצליח לשרוד את התקצירים של מלר.

רוסיה היא הליגה החמישית בטיבה, אוקראינה השביעית כי לוזון הכריז שהליגה שלנו במקום השישי.

lewinthal 24 בנובמבר 2009

חח ליגת לוזון מקום שישי בקרב הליגות שלא נכנסות אוטומטית.

בשנים האחרונות אף רוסית או אוקראינית או בכלל מזרח אירופית לא הגיעה לשמינית הגמר שזה די מדהים ועצוב. שנה שעברה הן היו עלובות. ודווקא בגביע אופ"א הן טובות כך שברור שיש כאן עניין מנטאלי וטכני, ומדובר בצעד לא גדול שנדרש להיעשות כדי להשתדרג. והעונה עושה רושם שיש שיפור סופסוף.

בקשר לשלב הבתים. אני מסכים שהוא נוטה לשעמם אבל דווקא העונה יש הפתעות: ליברפול ובאיירן האנמיות, הבית הצפוף של בארסה (רק שלא ייגמר בלי הפתעה אחרת יצא כל העוקץ)

מוי כיף 24 בנובמבר 2009

כמובן ששכחתי גם את הזכיה של זניט

אחת הבעיות שלהן (חוץ מהעונה ההפוכה) היא חוסר היציבות ואף קריסה של קבוצות כתוצאה מבעלים שהם אוליגרכים מפוקפקים- פעם היו רק דינמו קייב וצסק"א, כשהתחילו לפני כמה שנים לשפוך שם כספים בלתי נגמרים של אוליגרכים הגיעו עוד קבוצות, אבל כל שנתיים-שלוש הן נחלשות ונעלמות ומפנות את מקומן למתעשרים חדשים למשל הגלגול של הרוסיות- פעם היו המוסקבאיות, הן פינו את מקומן לזניט שגם שוקעת לאיטה ועכשיו זו קאזאן.כאשר אין יציבות אז אי אפשר קשה להגיע רחוק. זה יותר בולט בכדורסל שם קבוצות קורסות ונמחקות לחלוטין.

כשבונים על אוליגרכים ומתעשרים מהירים (ומפקופקים) קשה לסמוך שהכסף ימשיך לזרום באותו כסף אם בכלל. 

אביאל 24 בנובמבר 2009

הלוואי הלוואי והלוואי, מקווה שמוריניו יעשה סוף סוף את מה שהוא צריך לעשות וישאיר את ברצלונה בבית.

lewinthal 24 בנובמבר 2009

זה נכון שיש תחלופה ברוסיה וחוסר יציבות אבל הקבוצות של ספרטק, צסק"א וזניט מאוד חזקות עדיין. קאזאן בקושי לקחה אליפות מספרטק.
האוליגרכים לא נוטשים קבוצות ברוסיה, אולי משקיעים פחות או מתנהלים בצורה פחות מקצוענית ויותר קפריזית.
אני מת שבארסה תעוף

עופר (הירוק) 24 בנובמבר 2009

קח 14 שנה אחורה, לעונת 95/6, ברבע גמר ליגת האלופות, שמנתה אז 16 קבוצות ב4 בתים, הגיעו לגיה ורשה וספרטק מוסקבה, אולי הקבוצה עם הפוטנציאל הכי טוב בזמנו לקחת את ליגת האלופות מרוסיה. ספרטק עלו עם מאזן של 6 נצחונות ויחס שערים של 15-4, רק בשביל שבפגרה הם ימכרו את כל הקבוצה, כולל את סרגיי יוראן (אני חושב שזה היה הוא) למילוואל. למילוואל!!

עכשיו, הכדורגל הרוסי קצת איבד מהיחוד שלו (כמות מטורפת של שחקנים פוטנציאלים, כמעט בטוח שהמאגר הכי גדול בעולם יחד עם ברזיל, אם אתה מחשיב את כל השחקנים של ברית המועצות ,חוץ מאוקראינה והמדינות הבאלטיות,לשעבר שעדיין מתפקדים כעורף דה פאקטו של רוסיה.

אבל ליגת האלופות לצערי גדלה עליהן. זה לא חכמה להגיע לשלבי הנוקאאוט, היום חצי גמר כמה שנים רצוף יכול להעיד על משהו. כרגע, זה לא נראה טוב.

Comments closed