על ירוקים וירוקים מקנאה/ טור אורח מאת עופר הירוק (מוקדש לבני תבורי)

מה לא אמרו על אוהדי מכבי חיפה בקמפיין הנוכחי בליגת האלופות? קראו לנו טרמפיסטים, וקהל של הצלחות, וקהל ששר שירים לצ'מפיונס, וקהל שמקלל את הקבוצה שלו וקהל גרוע וקהל של בכיינים וקבוצה שנהנית משופטים ישראלים כשבאירופה לא שורקים כלום וגאוותנים ותופסי תחת ומגעילים באופן כללי וקבוצה גרועה וקבוצה מושפלת וקבוצה פח.

אתה קורא עיתון, פותח פורום, רואה תוכנית טלוויזיה, מקשיב לאוהדים בעבודה, מנסה להבין על מה מדברים, ולא מצליח. פשוט לא מצליח. אז כספיישל לכל הקנאים, הנה 8 דברים על מכבי חיפה, לקראת המשחק מחר (היום) מול באיירן, והרבה יותר חשוב, לקראת המשחק ביום שני מול מכבי ת"א.  

1. קהל של טרמפיסטים – זה לא קהל של טרמפיסטים. במשחקים של ליגת אלופות יש בסביבות 30000 אוהדים של חיפה. לא משנה כמה אתה טרמפיסט, אתה לא משלם כזה סכום על משחק. יש עוד 8000 ככה, שבאמת אמרו שאם הם יכולים לקבל במנוי קטן אחד גם את יובה וגם את באיירן (גם את רובן וריברי, וגם את בופון ודייגו, שחקנים טובים כמעט כמו מאור בוזגלו ואלי אברבנל), והם בכל זאת אוהבי כדורגל ועוד אלופת צרפת באה, אז למה לא.

סוף סוף כדורגל איכותי, אחרי החרא הזה שיש בליגה (דעתם, לא דעתי). אבא שלי, אוהד של מכבי חיפה שלקח את אח שלי בגיל 3 למשחקים, ולא בא כבר שנים, אבל בא לצ'מפיונס, הוא לא טרמפיסט. שלא יזיינו במוח.

2. מכבי חיפה מושפלת בקמפיין הזה – מושפלת? נו שוין. לא הקבוצה הראשונה שלא מנצחת אף משחק, וזה שלא הבקענו, אז מה? המטרה של מכבי חיפה השנה, היא לקחת אליפות כדי ששנה הבאה היא תוכל להעפיל שוב לצ'מפיונס, ועם הסגל הזה פלוס חיזוק יותר טוב ואולי הגרלה קצת יותר קלה, אולי לעשות משהו יותר טוב. הליגה חשובה מאירופה, ואין בכלל שום עניין פה. זה לא שאני לא מתעצבן בהפסדים, אבל אני באמת לא חושב שהיה יותר מדי סיכוי עד עכשיו, למרות המשחק ההוא בבורדו, שם ישבתי באצטדיון והתבאסתי נורא.

3. מכבי עלתה לצ'מפיונס ליג רק בגלל ההגרלה – על זה יש לי התנצלות אחת לכל מי שאומר את זה – אני מצטער שלא שיחקנו נגד קבוצות שלא הגרילו נגדנו. מצטער. פעם הבאה ננסה לעשות את זה.

4. עדיף קמפיין כמו של דברצן, ולא כמו של מכבי חיפה – עדיף? האמת שדברצן, כמו מכבי חיפה משחקת באצטדיון הלאומי שלה, מול שתי קבוצות חזקות וליברפול, וחוץ מזה שהם הבקיעו כמה גולים, לא ראיתי מהם מי יודע מה. אין לי מושג למה עדיף קמפיין רק בגלל שמבקיעים בו. הכי חשוב שמכבי חיפה (וגם דברצן אגב) שיחקו כדורגל חיובי, ולא באו להגן ולשחק בונקר.

5. הקהל בליגה של מכבי חיפה הוא קהל גרוע – מנוי לליגת האלופות למבוגר ליציע המערבי, עלה 495 שקלים. בואו נחזור על המספר הזה רגע – 495 שקלים. מנוי למזרחי למבוגר עלה עוד 300 שקלים. בואו ניקח בחשבון שרוב האוהדים מגיעים מהצפון עם מכוניות – אז נוסיף גם דלק. ועצירה בפנקייק. אם נחשב את כל העלויות ביחד, כנראה שנגיע ל65 אחוזים פחות או יותר של מחיר ממוצע של מנוי מבוגר בקרית אליעזר לשנה.

מותר לקהל של מכבי חיפה, שרק בליגת האלופות הביא יותר קהל מ10 קבוצות ליגת העל בשנה אחת ביחד, להגיע פחות למגרש. ברור שהייתי מעדיף שלא יהיה ככה, אבל אין מה לעשות – בעיתות משבר – מבזבזים על משהו שחייבים, שלא יחזור שוב. צ'מפיונס ליג.

6. מכבי חיפה כדורגל הופכת למכבי ת"א כדורסל – אני חושב שפרשת פנאן מספיקה בשביל להגחיך את הטענה הזו, אבל אם לא, אז בואו נסתכל על דברים אחרים שקורים בליגה – השחקן היקר ביותר – משחק במכבי ת"א. הספסל של מכבי חיפה לא מורכב משחקני הרכב מובהקים בקבוצות אחרות, או לפחות לא כאלה שמכבי חיפה קנתה כדי שישבו על הספסל.

יעקב שחר לא הצליח למנוע את השיטה של חלוקת הנקודות למרות שהוא היה נגדה. למכבי חיפה יש מתחרה, הפועל ת"א, שהיא קבוצה לא פחות טובה ממנה, ויש מספיק אנשים שאומרים שיותר. כנראה שזו טענה של כל מיני משועממים שמחפשים מה לכתוב.

7. אוהדי מכבי חיפה מפחדים ממכבי ת"א – כאן זה בעיה. פעם כתבתי בבלוג שלי, שלכל דור יש את הקבוצה השנואה עליו (אני למשל הכי שונא את הפועל חיפה. למה? ככה. זה מה שיש), אח שלי למשל, אני חושב שהכי שונא את הפועל ת"א, בגלל שהוא היה ילד ובכה כמו אני לא יודע מה במשחק ההוא ב86. אבל אבא שלי – זה מכבי ת"א, שונא שונא שונא שונא. אבל מפחדים? יש כבוד למכבי ת"א, כבוד שאבד לי שנה שעברה כשראיתי איך הם חוגגים בתיקו, וראיתי למה המועדון הזה נהפך. אבל הבני זונות מספיק פעמים ידעו לחזור מן המתים נגדנו, אז כנראה שיש איזה שהוא חשש.

8. הקהל של מכבי חיפה הוא קהל כפוי טובה – זו כנראה הבדותה המטופשת ביותר. יש איזה קונבנציית עידוד מטופשת, שגורסת שלא משנה מה, לא מקללים שחקן ולא מקללים את המאמן ולא יודע מה. בולשיט. הכי בולשיט בעולם. אני קניתי כרטיס, והכרטיס הזה נותן לי את הזכות לקלל כל שחקן שאני מרגיש שמזלזל בי. וכל מאמן שאני מרגיש שמתנהג כמו אידיוט למרות שהוא יודע יותר טוב.

השחקנים הם כמו הילדים שלי. כשאני רואה את ליאור רפאלוב עושה איזו שטות מטומטמת, חמתי בוערת בי, לא כי אני כפוי טובה, אלא כי אני יודע שהוא יכול להיות יותר טוב, ואני רוצה שהוא יממש את הפוטנציאל שלו. זו הסיבה שאני לא מתעצבן בהפסדים אם הקבוצה שיחקה טוב, וזו הסיבה שגם בנצחונות לפעמים אני חוטף ג'ננה. כי השורה התחתונה אצל מכבי חיפה, ואפשר לראות את זה על הפנים של יעקב שחר בטלוויזיה, שיש משהו מעבר לכדורגל, וזה הכדורגל היפה.

לא סתם במשך שנים התנוסס דגל ברזיל ביציע ג' – יש מסורת למכבי חיפה, שמתחילה בשנות ה50 עם אלמני ומנצ'ל והרדי, עוברת בשנות 80 עם ברוך ממן וזאהי ארמלי, וממשיכה בברקוביץ', עטר בניון וגולסה – הכדורגל היפה הוא החשוב ביותר, אחר כך תוצאות או זוטות אחרות. זו הדרך הירוקה.

נקודות אור ומשאלת לב לליגת האלופות
שיחה באולם הנוסעים של שדה תעופה

No Comments

thewonder 25 בנובמבר 2009

כן יירבו טורים כאלה.
אינני אוהד חיפה,
אני אקס אוהד בית"ר, כרגע חסר ענין בליגת העלק אבל תענוג לקרוא את הפוסט אורח.
מכיר את עופר הירוק VS בני מבלוגו של דורפן. כל הכבוד.

סקירת הספורט שלי בישראל זה הפורום באגנדה, עין7 הבלוג פה ודורפן.
יותר מזה לא צריך.

אנא התמידו. תודה.

בני תבורי 25 בנובמבר 2009

עופר יקירי,
מעולם לא הקדישו לי פוסט, ודע לך שזה לא פחות מרגש מהשיר שגבע אלון הקדיש לי ביום ההולדת שלי. הייתי שמח יותר לקבל פוסט ביום שליברפול חוזרת לשחק כדורגל, אבל זה לא הולך לקרות העונה והנה גם אברבבנל פורש בגלל פציעה שלושה ימים לפני דרבי גורלי, אבל זה מה יש ותודה מכל הלב.
בסיוע התמימות הידועה שלי, אני לא מרשה לעצמי להניח שאיזו סיבה אחרת מלבד חיבה גרמה לך לרשום את ההקדשה משמאל ללוכסן שמצידו השני רשום "ירוקים מקנאה". נדמה לי שאת הנקודה הזו כבר הבהרנו בדיונים אחרים כאן ובבלוגים אחרים ולכן לא אחזור על כך. מה שכן, אתה חייב להרים ראש ולהפסיק לחשוב בקטן. מכבי חיפה מועדון גדול מספיק בכדי שאפילו אתה, אוהד שרוף דור שני, תתייחס אליו כמו שהוא ולא כמי שחייב להסביר ולהתנצל. הפוסט שלך מקסים ונכון, אבל עדיין אפולוגטי משהו. כמו הילד שהצליח בגדול, אבל נשאר עדיין ילד שמחפש אהבה. אני, כאוהד הפועל פ"ת הכבוייה והאפורה, שאת ההישג האחרון שלה אפשר למצוא רק בגוגל, הולך זקוף וגאה כאילו מעולם לא ירדנו ליגה (שלוש פעמים! וכאילו אין הרביעית משחרת לפתחנו ממש עתה), כאילו מאיר שמיר לא הרס כל חלקה טובה במועדון היקר הזה כולל מחלקת הנוער המפוארת (זו שהצמיחה את אופיר קופל, אבל גם את מנור חסן ואדורם קייסי ואחרים טובים וראויים), כאילו שסאן סירו נראה כמו המחסן של האיצטדיון הביתי שלנו, כאילו שאת נקישות השיניים של כל יריב שלנו שומעים למרחוק. במילים אחרות, המציאות הנוראית והעובדות הכואבות, אינן מבלבלות אותי. למה? כי זה תפקידי כאוהד. שאחרים יתנצלו. שאחרים יחפשו איפה אפשר לכרסם לי בגאווה. שאחרים יחפשו בי מומים. אלה עקרונות המוסר של אוהד אמיתי בכלל ושל הפועל פ"ת בפרט. כן, גם של ליברפול, אבל על כך אתה עוד חייב לי הסבר למה אתה שונא אותם כל כך. אגב, תקשיב פעם למילים של השיר שמעצבן אותך כל כך ששרים הקופייטס, ושם תמצא את מה שאני אומר שעדיין חסר לך באהדה למכבי חיפה.
והנה אני אומר כאן ועכשיו בריש גלי ובקול רם וצלול: יש במכבי חיפה ניהול מעורר קנאה. יש במכבי חיפה מסורת מעוררת קנאה. יש במכבי חיפה שחקנים שהייתי רוצה אצלי בקבוצה. יש במכבי חיפה מצויינות וחתירה לבלתי פוסקת לשיפור והישגים. יש במכבי חיפה בעלים שרוצה בהצלחת המועדון באמת ובתמים ולא רק בהצלחת עסקיו הפרטיים. יש במכבי חיפה את כל מה שאני מאחל לעצמי בקבוצותי האהודגות, ולך יש את כל הסיבות בעולם ללכת עם הראש זקוף שכולם יראו את הצעיף הירוק.
ועוד משהו, הערב, תאמין או לא, אני ירוק כמוך. לא מקנאה. אני ירוק כי אני רוצה שחיפה ינצחו ויש לי תחושה טובה בקשר לכך. כך אני עם כל מועדון ישראלי בחו"ל (אפילו עם הפועל ת"א…), אבל כל אלה הם עניין לפוסט אחר.

עופר (הירוק) 25 בנובמבר 2009

בני היקר, אני תיכף הולך לקרוא את התגובה שלך, אני רק רוצה לכתוב שההקדשה היא קודם כל מחיבה. אני אוהב את התגובות שלך, ואוהב את הויכוחים הקטנים שלנו לפעמים, ובכלל אתה אחד המגיבים האהובים עלי.
אז לפני הכל, ואני עוד אכתוב תגובה ללתגובה, אני מקווה שאתה יודע זאת.

lewinthal 25 בנובמבר 2009

אני מסכים שהקמפיין ל חיפה לא נוראי. משחק טוב בבורדו, משחק לא רע בטורינו. דווקא בארץ היו שני המשחקים היותר חלשים, בעיקר מול יובה.
אתרע מזלכם וקיבלתם באמת הגרלה אכזרית. עדיף להפסיד 1:0 מ-6:1 אבל הערב מגיע צ'אנס אמיתי מול קבוצה מפורקת. כתבים גרמנים חושבים שבאיירן לא תנצח ולא תשמור על שער נקי.

עופר (הירוק) 25 בנובמבר 2009

אז בני, קראתי הכל, וקודם כל, עצם ההשוואה לגבע אלון, עושה חשק לכתוב עוד פוסטים אורחים. סחטיין.

יש המון צדק במה שאתה אומר, בקשר לתחושה האפולוגטית, היא נובעת מעצבים. הסיבה העיקרית אני חושב, היא החשיפה המואצת שלי לאוהדי הפועל ת"א בגלל העבודה שלי, דבר שלא יצא לי להכיר. לא פוגשים בת"א הרבה אוהדי הפועל, רובם גרים בכל מיני מקומות מדרומה לה, והאנטי שלהם למכבי חיפה, הזלזול והלגלוג (לא של כולם, אבל של מספיק) חילחל עד כדי כך שחזרתי להיות אותו אוהד צעיר שמגן על הקבוצה שלו בחירוף נפש, כשבמציאות אין על מה להגן, כי בסך הכל אנחנו בסדר גמור.

בקשר לליברפול – זה בגלל אחי הגדול. אני אוהד ארסנל, והתחלתי לאהוד אותם בנסיבות מטופשות לחלוטין – נהג מונית אחד שעצרנו בלונדון על מנת לשאול היכן הדוכן של הכרטיסים המוזלים בלסטר סקוור (זה היה בטיול בר מצווה שלי) כדי שנקנה כרטיסים לספארס, אמר לנו שעדיף לנו ללכת לראות את ארסנל. הפכתי לאוהד ארסנל. באליפות הראשונה שלי כאוהד, האליפות הראשונה עם ונגר, ישבתי עם אח שלי במחזור שבו נצחנו את אברטון 4-0, וחגגתי אליפות. אח שלי קם בסוף המשחק, לחץ לי את היד, וכשהסתובבתי, בעט בישבני בעיטה, מה זה הגונה. וצחק עלי בגלל מספר האליפויות וגביעי אירופה. הפכתי להיות שונא ליברפול.

ובקשר לקבוצות ישראליות באירופה – חוץ מהפועל חיפה, אני בעד כולן, אפילו מכבי והפועל ת"א (בד"כ).

והשיר של הקופייטס – אי אפשר שלא לאהוב אותו. יש אחלה אוהדים לליברפול, ואפילו הייתי במשחק של אתלטיקו נגד ליברפול, והאוהדים המקומיים מחאו כפיים לסקאוסרס.

ובאמת, הכל מחיבה. אני לא מכיר אותך, אבל מתגובותיך אתה איש יקר, ועצם הזכרת פ"ת, עושה לי המון חשק לאכול ציונה וגוזל. מה גם, שהאיצטדיון הבא (החיבה היתרה שאני רוחש לאיצטדיונים) שתסתיים בנייתו בארץ הוא בפ"ת. אני משתדל לעקוב, ונראה שבשקט בשקט, עושים שם עבודה טובה ועומדים בזמנים פחות או יותר.

the wonder ובני – אתם מוזמנים לבלוג שלי ושל הצהוב, נשמח לראותכם בין אורחי הבר מצווה וכו'

טל הצהוב 25 בנובמבר 2009

בתור צהוב, הייתי רוצה להגיב על 3 סוגיות שהעלת…

סוגייה מספר 7: אוהדי מכבי חיפה מפחדים ממכבי ת"א.

התייחסת כאן לטענה לא נכונה, אתם לא מפחדים ממכבי ת"א, יש לכם רגשי נחיתות ממנה.
אתם לעולם (או לפחות עד עכשיו) תסתכלו עליה ותשוו את עצמכם אליה. למה? האמת, לא יודע. אולי מדובר בתסביך האח הקטן שלעולם ישווה את עצמו לאח הגדול שלו – גם כשהוא מצליח הרבה יותר (ואין ספק מי מצליח יותר). אתם תמיד חושבים "הנה אנחנו גדולים יותר מהצהובים מתל אביב".
למרות שאוהדי הפועל ובית"ר גם כן שונאים את מכבי ת"א – זו לא קו המחשבה של האוהדים שלהם, שלכם כן.

התסביך הזה לא שייך רק לאוהדים, אלא מושרש גם אצל השחקנים ובמועדון. אני חוזר לציטוט של רוסו שאמר לפני כמה שנים: "כשדהרנו לאליפות, השחקנים בחדר הלבשה הסתכלו תמיד מה מכבי ת"א עושים והשוו את עצמנו אליהם" ומכבי ת"א בכלל לא הייתה בתמונת האליפות.

אנחנו שונאים את הפועל ת"א – אבל לא משווים את עצמינו אליהם אף פעם. הם לוזרים בנשמתם, למה שאשווה את עצמי לחיה כזאת.

סוגייה מספר 6: מכבי חיפה הופכת למכבי ת"א כדורסל.

אישית, אני לא חושב שתגיעו למעמד של מכבי בכדורסל. אתם לא תקחו 30, 20 או 10 אליפויות רצופות, ואתם לא תבנו שום מסורת בצ'מפיונס ליג שנה אחרי שנה (אני אהמר שכבר בשנה הבאה אתם לא תעלו לשלב הבתים). בנוסף, זה שפוט לא נראה לי אפשרי כיום להגיע לדרגת הניהול של שמעון מזרחי בשום ענף ספורט.

אבל בכל זאת…
הינך עורך השוואה לא נכונה. אתה משווה את חיפה כדורגל של היום למכבי כדורסל של היום. אתה צריך להשוות את חיפה כדורגל של היום למכבי כדורסל של אז.
אני אישית חושב שהדרך שחיפה עושה בימים אלה מקבילה לדרך שמכבי עשתה אז בשנות ה-70 (אך אתם לא תסיימו כמו מכבי). אבל אל דאגה, אין בכם את הווינריות הדורסנית שדרושה כדי להיות כמו מכבי… אתה בעצמך כתבת (בבלוג שלך) שאתה מוכן "להחליף ניצחון בדרך".
משום מה, הינך מפחד להיות דורסני, מפחד להיות חזק, מפחד לנצח את כולם… למה? לא יודע, זה לא מהות הספורט המקצועני?

אל דאגה, אתם לא תהפכו למכבי. אין בכם את מה שדרוש כדי לעמוד מול כל העולם. כל השוואה כזאת היא פשוט מילוי מקום בעיתונים שגם ככה אין להם מה לכתוב.

סוגיה מספר 1: הקהל של טרמפיסטים.

אני מהטוענים שחלק גדול מהקהל שלכם באלופות הוא טרמפיסט. אבא שלך לא כזה, אבל יש עוד אלפים שכן. אלפים שמעולם לה היו במשחק של מכבי חיפה לפני באיירן, ואחרי בורדו – כנראה שלעולם לא יהיו (כלומר, עד ההעפלה הבאה שלכם לצ'מפיונס).

אני מצטער, אין לכם 30,000 אוהדים להביא למגרש. אני דיי בטוח שמעולם לא הבאתם את המספרים האלה במשחק בין 2 קבוצות ישראליות לדוגמא.

טל

עופר (הירוק) 25 בנובמבר 2009

טל הצהוב – הבאנו כמויות כאלה – אני אישית הייתי במשחק של מכבי חיפה נגד הפועל ירושלים בגמר גבינה המדינה – מכבי חיפה הביאה באותו משחק 27,000 אוהדים.
בעונת 93/4, במשחק נגד מכבי ת"א באיצטדיון רמת גן – הוא היה מלא לחלוטין, למשחק ליגה רגיל, מכבי חיפה הביאו כ20000 צופים.

הבעיה העיקרית בטענות שלך, היא שאין איצטדיון שיכול להכיל כל כך הרבה קהל. כשהאיצטדיון החדש בחיפה יעמוד על תילו, נחזור לויכוח הזה.

בקשר למכבי ת"א – זה כבר לא השוואה, אבל זה עדיין חשש. אני נזכר במשחק גביע הטוטו נגד מכבי ת"א לפני כמה שנים, שהיו 10000 איש בקרית אליעזר. יש שם איזה משהו. אני חושב שזה חשש שכזה. אבא שלי , גם בכדורסל וגם בכדורגל, תמיד אומר לי אחרי שהוא שואל כמה מכבי ת"א – "הם ינצחו אל תדאג. הם תמיד מנצחים".

אני לא מפחד להיות דורסני – זה פשוט לא מעניין אותי.

בני תבורי 25 בנובמבר 2009

עופר,
שוב, תודה מכל הלב. אני עוקב באופן די קבוע אחרי הבלוג שלך ושל הצהוב (טל?). בינתיים עוד לא הגבתי שם, כי אני לא מרגיש פורה מספיק כדי להגיב אצל עמיחי שלו, אלפסי, דורפן, לווינטל, אברהמי וכל אלה רק בנוגע לספורט ולא לחזור על עצמי ולשעמם. אבל מה, זרקת כפפה ואשתדל להרים אותה בקרוב.
לווינטל צודק לגמרי באשר לקמפיין שלכם. את המשחק בבורדו ראיתי בהקלטה, את המשחק בטורינו ראיתי מהמלון בהונג קונג בערוץ מקומי. לקח קצת זמן עד שזיהיתי שמדובר במכבי חיפה ואני אומר לך שנראיתם ממש טוב שם. גם בפרשנות האנגלית חיפה קיבלה מחמאות על החזקת הכדור והיציאה להתקפות. התחושה שלי לגבי הערב טובה, ויותר מכיוון שאתם נראים טוב, לא בגלל שבאיירן נראים רע.
אני לא נוהג להתערב במחלוקות משפחתיות, אבל עכשיו ברור לי היחס לליברפול. לי אין אחים גדולים ולכן הייתי עצמאי בבחירות שלי…
אוף טופיק וגילוי נאות: גבע ואני חברים, אבל לא רק בגלל זה אני רוצה להמליץ לך ולאחרים בחום על GET CLOSER, האלבום החדש שלו עם שלושה חבר'ה מ – TREE, שגם הם סיפור מדהים.

סילביה פלאת' 25 בנובמבר 2009

יופי של פוסט אבל זה בסך הכל כדורגל ישראלי ומכבי חיפה אז אני לא מבין את פשר התגובות הארוכות. מבלי כמובן לפגוע באף אחד, כולם אנשים יקרים וחכמים.

שמרלינג 25 בנובמבר 2009

פוסט נהדר.

lewinthal 25 בנובמבר 2009

יאללה הימורים.
כמה יהיה הערב?

Sade-DK 25 בנובמבר 2009

0-4
bayern

Sory but i really belive bayern will get there act together today

טל הצהוב 25 בנובמבר 2009

2-0 לבאיירן

לא מבין למה כולם אופטימיים פתאום…
להזכירכם, זה באיירן מינכן. בגרמניה. נגד קבוצה ישראלית.

עופר הירוק 25 בנובמבר 2009

לרגל המשחק, עשיתי את פעמי לחיפה, לצפות בו עם אבי.
יש לי חוק אחד בהימורים – אני לא מהמר על קבוצות שיש לי רגשות אליהם.

ובני – את גבע ראיתי מופיע כמה פעמים – כולל שתי הופעות שלו עם הפליינג בייבי – שהיו מדהימות (אחת הייתה יחד עם עמיר לב, שהייתה אחת ההופעות הכיפיות שהייתי בהן בארץ).

עופר הירוק 25 בנובמבר 2009

סילביה, אתה מעלה נקודה מעניינת.

העניין עם ה"בסך הכל כדורגל ישראלי". מודה, ראיתי השנה שני משחקים של הקבוצה השנייה שלי, ארסנל, והיה לי כיף, נהניתי מהאיצטדיונים היפים, מהאווירה, ומלראות את ארסנל בלייב, ונהניתי גם מפברגאס ומארשבין ומויטו מאנון. אבל לא הייתה לזה את האיכות הרגשית שיש לכדורגל של מכבי חיפה בשבילי.
כי אין לי קשר רגשי לארסנל. אני מאד אוהב אותם, אבל אני לא מחובר אליהם. אם הייתי גר בחו"ל במשך כמה שנים, הייתי עושה מנוי לקבוצת הכדורגל המקומית, וכנראה שהייתי מפתח אליה קשר רגשי כלשהוא.

בגלל זה כנראה התגובות – כי כדורגל ישראלי נוגע באנשים במקום מסוים, מעבר לאיכות.

רפאל 10 בפברואר 2010

עופר , באמת שהגנת יפה על חיפה והאמת מפני האשמות צבועות וחסרות פרופורציה .
רק רציתי להגיב על המשפט האחרון מתגובתך מעלי –
מניסיון שלי אעיד שקיים ציבור משמעותי בארץ שסולד לחלוטין מכדורגל ישראלי בדיוק בגלל
המקום שזה נוגע באנשים , או האנשים שנוגעים בכדורגל ונגועים ממנו .
אוהדי ספורט כמוני רואים את הכדורגל הישראלי כמגוחך לא בגלל הרמה , אנחנו לא חיים באשליות
שתהיה פה איכות של מדינת כדורגל אירופאית – זה כל הסירחון הפוליטי/תרבותי/שיווקי של המשחק והדיבורים הבטלים מסביב שגורמים לך להבין שמדובר בpass time לאנשים פחות איכותיים כנראה .

Comments closed