פה זה ארץ טאליבן

לפני קצת יותר ממאה שנים, יהודים באירופה השתעשעו ברעיון להקים מדינה יהודית בלב המזרח התיכון. הם חשבו שאפשר להקים יש מאין גרמניה/צרפת/הונגריה/רוסיה בלב מעוז האסלאם שעל פני כדור הארץ.

תרבות היא עניין גאוגרפי. לכל אזור בעולם מאפיינים תרבותיים. מי שחשבו שמדינה פצפונת וחריגה בנוף האזורי תאכל את כל שכנותיה ותדביק אותן במנטאליות אירופית, יודעים רק לייצר אוטופיה ולטפח אשליות. במקום הבדיון הרוחני הזה, התעוררנו במילניום החדש וגילינו שמדינת היהודים נבלעה מזמן באיזור. מדינה ערבית-יהודית. לתפארת.

להם יש חמינאי ונסראללה, לנו יש עובדיה ואפרגן. כן, גם לנו יש אייאתולות, ואפילו אם ראש הממשלה התחנך באמריקה, במולדתו הוא נאלץ ליישר קו עם כל רב כדי להימנע מריב. במקום 'עשה לך רב', רבנים עושים לעצמם ראשי ממשלה ושרים. האירניזציה בשיאה וכמו ההתחממות הגלובלית היא רק גוברת והולכת ואין מי שיעשה משהו. כך הפכה ארץ הקודש למדינת הטליבאן 2.0.

כי כמו הבדואים, גם עבורנו האדמה יותר חשובה מחיי אדם. הכוח הוא חזות הכל. הרפש קודם לנפש. מחפשים עדינות? קריצה? טעם טוב? תנסו כנאפה. את קול המוסיקה מתכוונים ברשות השידור לסגור. ברור, למה לשמוע מוצארט כשאפשר לשמוע את קובי פרץ, משה פרץ, אבי פרץ ועמיר פרץ? ככל שיפרצוהו, כן נתענה. למה בעצם לסגור את קול המוסיקה אם אפשר להפוך אותה לתחנה שמשמיעה מוסיקה ים-תיכונית? הרי בגלגלצ כבר מזמן עשו את זה. פעם היו פה אריק איינשטיין ושלמה ארצי. היום יש רק פרצים ופקאצות, זמרים בשקל ותשעים שמייצרים רינגטונים במקום שירים.

באיחוד האמירויות חושבים שאם ישקיעו בבניית עיר מערבית למיליונרים, הם יהפכו לאירופה או אמריקה. כאילו שכולם ישכחו את הגלאביה, הגמל והשמש ששורפת אותך ב-60 מעלות וגורמת לך לרצות להרוג מישהו. גם בישראל חשבו הציוניים מפולניה, רוסיה ואוסטרוהונגריה על חזון מערבי עם ערכי העולם החופשי. בינתיים הם מתו וממשיכי דרכם חיים את המציאות המרה. וראו זה פלא, האנשים שתכננו, יזמו, עמלו, בנו והקימו את מדינת היהודים נחשבים בישראל של היום לאנטי ציוניים. כי הרי מה זה ציונות? קולולו, רעש וצלצולים. להיות הכי דומים לערבים והכי לשנוא אותם.

ספורטאים שהייתי רוצה לראות בענפי ספורט אחרים
על יופיה של המחזוריות שבטבע (עם תוספת על ה-0-5 על פומפי)

No Comments

... 6 בפברואר 2010

אני אשמח לקרוא יותר טקסטים דומים ממך.

... 6 בפברואר 2010

בדומים הכוונה היא לא בהסכמה שלי לדיעות המובאות בטקסט, אלא לטקסטים גם בנושאים שלא נוגעים לספורט ונותנים זוויות מחשבה שונות ומענינות על שנעשה בתחומים אחרים.

יוני 6 בפברואר 2010

עמית, אתה לא חושב שנסחפת? גם פתחת בלוג וגם נותן דרור למחשבות האלה?
כן ירבו… ובדומה לזה שלפני, אני לא חייב להסכים לטקסט כדי להנות ממנו…

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 6 בפברואר 2010

תודה, כל יום חמישי אני מתכוון לכתוב טקסטים שלא קשורים בספורט. מקווה שאעמוד בזה

מיכאל 6 בפברואר 2010

ההשוואה בין האייתולות לבין עובדיה ואיפרגן לא במקום. האחרונים אמנם מהווים מקור לדברי הבל ושטות ומקיימים טקסי פולחן פגאניים, אבל חמינאי ונסראללה קוראים להשמדה ורצח של עם מסויים. קיים הבדל של שמיים וארץ.

והציונות לא מסתכמת בהאזנה לרדיו אליקו, לפחות עד כמה שידוע לי.

lewinthal 6 בפברואר 2010

הרבובדיה לא קורא להשמדת חילונים ואשכנזים? ולא קורא למדינת הלכה ולחזור 3000 שנה אחורה?

רפאל 8 בפברואר 2010

שמע, מי שהקימו את מדינת ישראל בין היתר היו גם אנשים מתנועות נוספות והחזון עם הדרך בוודאי לא היו מוסכמים על הצדדים .
תוסיף לכך את הגיוון מארצות המוצא והבדלי ההיסטוריה והמנטאליות שכל תפוצה מביאה ואחרי הערבוביה הזאת גם מלחמות קיום עם אויב שמונה פי כמה וכמה ממך ושואה נוראה שמחקה את רוב יהודי אירופה ושינתה לנצח את המציאות כפי שאנו תופסים אותה .

ברור שהמצב קשה – לכולם .
אבל זו לא סיבה להתייאש – עדיין : )

Comments closed