פולו אפ – עם כל הכבוד למסי, יש אכזבה מהיריבות

ראשית ברצוני להביע שמחה על דברי הטוקבקיסט בעל הניק המקורי והחושפני 'אנונימי'. הוא בהחלט הוסיף פלפל וטעם לדיונים על ההבדלים בין הליגות הבכירות באירופה ואני מסיר בפניו את הכובע. מרענן לקרוא מה שיותר דעות, במיוחד כאלה שמנוגדות לרוב המגיבים. שאפו, אנונימי.

עכשיו לענייננו – מאכזבות אותי היריבות של ברצלונה בלה ליגה: בארסה השנה היא לא אותה מכונה דורסת משנה שעברה. המכונה חורקת וכמעט אף שחקן בחלק ההתקפי לא מגלה רמה טובה לאורך זמן. זלאטן, הנרי, אינייסטה, צ'אבי וגו' רחוקים מרמתם בשנה שעברה. רק פדרו טוב אבל הוא בסך הכל עלה מקבוצת המילואים מלא מוטיבציה ועושה עבודה יפה.

במצב הזה הגדולה של מסי בולטת אמנם בהיותו עוד יותר טוב משנה שעברה. אבל אם בארסה הפכה לקבוצה של שחקן אחד, מדוע היריבות לא עושות טיפה סקאוטינג ורואות את זה. למה לא לשים עליו ארבעה שחקנים אפילו. שייתנו לאחרים לנצח אותן. ומילא לא ללמוד את זה מראש. אבל אחרי שמסי כבר נותן מולך גול או שניים, איך זה שהיריבות לא עושות התאמות תוך כדי משחק. (שמתם לב שאין סימני שאלה? עכשיו היה דווקא).

יש בספרד אתוס שנקרא DEJAR JUGAR  – לתת לשחק. יעני לא להחנות את האוטובוס ולהתגונן אלא לשחק את המשחק הרגיל שלך, הפתוח וההתקפי ולא להתאים את ההרכב, השיטה והסגנון ליריבה. זה כמובן ילדותי ונאיבי. הרי כל בר דעת יודע שבארסה של מסי עדיפה טכנית ולשחק בכלים שלה זו התאבדות.

אז אפשר לדרוש קצת יותר רצינות מאוסאסונה מחר ואלה שיבואו אחריה. אני פונה אליהן בצורה נרגשת: אל תהיו אסקופה נרמסת, תשתדלו לעשות קצת יותר. אפילו מסי, כמה שהוא גדול, לא אמור לעשות צחוק מהגנות רציניות כשהן שמות עליו דגש. תנו לדני אלבס לנצח אתכן. אם הוא מסוגל אז כל הכבוד לו. לא נאשים אתכן, אבל דחילקום – שימו עין על הפרעוש.

פרננדו טורס והרמאים המקוריים ביותר בספורט
תרבויות הכדורסל של אירופה

No Comments

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 23 במרץ 2010

כהודעת פרידה, רציתי רק להבהיר שאני לא חולק על ההגדרה שלך הליגה הספרדית כ"ליגה של שתי קבוצות" ובטח לא על הקביעה שלך זה מצב לא בריא. ההבדל בינינו הוא שאני לא רואה את ההבדל הגדול מהמצב בפרמייר ליג, שמכל בחינה שהיא עונה העונה להגדרה "ליגה של שלוש קבוצות".

כתבת על אחוזי צבירת נקודות. עד העונה הנוכחית, אחוזי צבירת הנקודות של אלופות אנגליה היו תמיד הגבוהים באירופה. באף ליגה בכירה באירופה בעונה שעברה האלופה לא צברה 90 נקודות כמו באנגליה. אז העונה, בחסות החלשות מסוימת של קבוצות הצמרת ומכת פציעות איומה ליונייטד כולל מספר משחקים שבהם היא שיחקה עם פלשטר וקאריק כבלמים, האחוז קצת ירד. בבסיס, המצב לא השתנה.

לסיכום: בפרמיירליג יש יותר מועמדות לגטימיות לאליפות אירופה מבצרפת, ספרד, גרמניה או איטליה, וזה מה שעושה אותה לליגה החזקה באירופה. אבל מתחת לקבוצות ליגת האלופות הרמה זהה בכל הליגות. אנחנו רואים את השיווין הזה בליגה האירופית. אתה באמת חושב שטוטנהאם היא קבוצה יותר טובה מהמבורג, סביליה או מארסיי?

tal 23 במרץ 2010

אנונימי

החשיבות של להישאר בפריימיר ליג ולא מעט בגלל ההקשר הכלכלי המכריע,חשוב לקבוצות האנגליות פי כמה וכמה ממשחקי גביע אופ"א או ממחשבה של לתת ליונייטד למינהם לשחק בלי הפרעות כמעט,
בגלל זה קבוצות כמו האל,וויגאן,וולבס,ברנלי ואחרות שאתה כה מרבה לזלזל בהן
לא מתפרקות ב 4 ו 5 חתיכות ברוב המשחקים נגד הגדולות
וזה לעומת מה שמתרחש בספרד כשקבוצות הבטן והתחתית פוגשות את ריאל וברצלונה,למה שזה יהיה שונה לו הן,הספרדיות הללו היו מגיעות לאנגליה?
הסגנון הכוחני,הלא מתפשר לא מאפשר לזה לקרות וזה ההבדל הכי גדול וגם כשהאחוזים נוטים לטובת הגדולות(הגיוני ובגלל האיכות)
גם לו ברצלונה הגדולה תגיע לבריטניה סטדיום ותשחק נגד סטוק היא תקבל את אותו הקצב,התשוקה והתאקלים יעופו באוויר נון סטופ בדיוק כמו שקורה כשיונייטד וארסנל מגיעות לשם ויורקות דם בכדי להוציא 3 נקודות,האם אתה יכול להגיד שזו המנה שברצלונה מקבלת מקבוצות התחתית בספרד במשחקי החוץ שלה?
בעוד הפערים באנגליה מצטמצמים והקושי רק גובר,בספרד הוא גדל עוד ועוד
והפער הזה באנגליה מתקצר בגלל קבוצות הבטן והתחתית כי עובדה,יונייטד,ארסנל וצ'לסי ממשיכות להיות חזקות,גם באירופה,מי יותר ומי פחות.
ואגב,כשיונייטד איבדה נקודות(6) כשקאריק ופלטצר שיחקו כבלם ומגן היא הפסידה לאסטון וילה ופולהאם,לא "לנמושות" הליגה,
אותה פולהאם שנתנה 4 ליובנטוס שבוע שעבר,אותה וילה שנמצאת בצמרת הגבוהה של הליגה.
במחזור אחרון באנגליה קבוצות וגם כאלה שסיימו את העונה או ירדו ליגה ישחקו כאילו אין מחר כשהן פוגשות קבוצה שנאבקת על האליפות,
בספרד קבוצות שנאבקות על הצלחה במחזור האחרון צריכות לשלם מענק עידוד
לקבוצה השנייה בכדי שזו תתאמץ מול היריבה וזה בעצם מספר את כל הסיפור.

יוני 23 במרץ 2010

האמת שדבר אחד הטריף אותי כשראיתי את הגול הראשון של מסי מול שטוטגארט, הוא פשוט בעט כשמסביבו 4 שחקני יריב. מחוץ לרחבה. נניח ששניים מהם רודפים אחריו. עוד אחד בא מהצד השני, והרביעי הגיע לעזור. ברגע הבעיטה הוא פשוט מוקף בהם, ולמרות זאת הבעיטה משוחררת בדיוק לאן שהוא רצה. הם פשוט שמרו עליו בכאילו.
עכשיו, לא אכפת לי שנכנס. היה גול נחמד. אבל בחייאת. שמינית גמר, יש לכם סיכוי לעבור. לפחות תשחקו בכאילו. אני רק חושש שאותו דבר יקרה גם עם ארסנל שלי.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 23 במרץ 2010

שלא תבינו לא נכון, אני לא אומר שבאנגליה הקבוצות החלשות עדיפות על הספרדיות בהכרח אבל הליגה הספרדית היא בדיחה כי שם אין ליגה, אלא טורניר בין שתי קבוצות.
אנונימי, כשבארסה וריאל מדריד מכניסות העונה כל אחת 150 מיליון יורו מזכויות שידור, כשאף קבוצה אחרת לא מתקרבת לחצי מזה, ויש גם כמה שמכניסות העונה 5-7 מיליון יורו, אז זו לא ליגה.
באנגליה האלופה מקבלת יותר כסף ממקום שני שמקבל יותר ממקום שלישי אבל יש חלוקה הוגנת וצודקת יותר כדי ליצור ליגה שוויונית יותר ולאפשר תחרות, כמה שזה קשה.
עד שבספרד לא יהיה הסכם של כל הליגה סביב זכויות שידור, היא תהיה בדיחה.

שלו, רומא 23 במרץ 2010

עמית ושאר הלא מזוהים, אתחיל מכך שאני רואה ליגה ספרדית זה ריאל או בארסה ובתנאי שאין שידור יותר מעניין במקביל, כך שיותר משאני יכול להעיד על הרמה אני יכול להעיד על חוסר עיניין, אומר שראיתי השנה במסגרת הליגה הספרדית יותר מעשרה משחקים של בארסה וריאל כל אחת. אחרי שאמרתי כל זה אדווח על דיון מרתק שהתקיים אחרי הדחת מילאן ע"י יוניטד דיון בין פאולו רוסי ללוקה ויאלי, דיון שגלש משתי הקבוצות לתפיסת הכדורגל עפ"י מדינות באירופה והם טענו שבכדורגל האנגלי קבוצות כמו מנצ'סטר מגיעות רעננות למרות שבמסגרת המקומית יש להם תחרות אחת יותר מהמקבילה באיטליה (גביע הליגה), ושבאיטליה קבוצה שהגיע לתוצאה הרצוייה לה מגנה עליה בעוד שבאנגליה הקבוצות ממשיכות במשחק אינטנסיבי, מתוך תפיסה שתוצאה יכולה להשתנות לרעת אם יכלו לשחק על תוצאה, כך הם הסבירו את ה 1-7 על רומא וה 0-4 על מילאן. הם גם מראים לא פעם כל מיני עבירות שוער שבאנגליה לא שורקים אליהם, ומציינים את הפייר פלי שקים באנגליה ומדוע הצלילות של רונאלדו לא התקבלו בהבנה ע"י הקהל והשופטים. כל מה שכתבתי הוא תקציר של הרבה שיחות בינם לאורך העונות האחרונות בליגת האלופות ובעיקר אחרי הדחת מילאן. עכשיו זה לא אומר שאינטר לא יכולה לזכות בליגת האלופות, יש לה קבוצה מספיק טובה עם לא מעט שחקנים רעים במובן הטוב של המילה, אבל כן יש הרבה קבוצות רעות מאוד בסרייה א', ולא בגלל שהן חוטפות רביעיות, בגלל שהן לא נראות כמו קבוצת כדורגל אני יכול לעשות רשימה שיהיו בה לפחות 6 קבוצות וזה לא מעט.

רפאל 26 במרץ 2010

הנה פתרון לדיונים על הליגות.
כולן משעממות והתחרות בהן בדיחה.
מי שאוהב כמוני מאנו א מאנו להתמודדות על התואר יכול לראות רק ליגת האלופוןת ומונדיאלים וזה מה שאנחנו עושים גם.
ליגות זה בשביל לשמר סטטוס קוו של אליטות אל מול חלשים וכל מילה נוספת מיותרת. העובדות מדברות בעד עצמן.
התגובות פה ובמקומות אחרים מדברות בשם שיטה אנטי ספורטיבית.

: )

Comments closed