אירן זה כאן וליברמן זה הרע במיעוטו

קרוב הוא היום בו כל העסקים ייסגרו בשבתות. קרוב הוא היום בו תהיה הפרדה בין נשים לגברים בכל מקום. אל תתבלבלו. אנחנו נמצאים בתהליך נוראי והאסון קרב. הנשיא שמעון פרס התחנף לא מזמן לישיבה חרדית אנטי ציונית של טפילים ובכך עשה יותר בושות ממה שהנשיא קצב היה עושה בקדנציה של 20 שנה. הביתה, שמעון. רב טפיל ראשי ליצמן שאמור להיות אחראי על הבריאות של אלה שחיים מעדיף לדאוג למתים מלפני אלפי שנים. לפני כמה ימים ליצמן ושאר הקאקות דרשו מ'אגד' להסיר מסכי טלביזיה שמיועדים לסייע למוגבלים לראות את יעד הנסיעה ועוד מידע, בטענה פאתטית שהמסך עלול לשמש לחומר תועבה בעתיד. תועבה זה אתם, חרדים. גוועלד! האירניזציה פושה בנו.

תל אביב היא באמת בועה (אולי גם חיפה במידה מסוימת), מקום יוצא דופן מכל שאר ישראל. יש חופש ויש חיים, אבל שעון החול אוזל. אין פה הנהגה רצינית והדוסים מנצלים זאת כדי לכפות את רצונם בכל עניין ועניין. ראש הממשלה  הוא אפס רופס, אנטי מנהיג, כזה שמובל ולא מוביל. לא חושב ששמעתי אותו מדבר מאז נאום בר אילן. ביבי הוא אסון.

נכון שליברמן הוא אסון דיפלומטי ומינויו לשר החוץ תמוה אבל איווט הוא הרע במיעוטו. הוא הסיכוי האחרון של המדינה הזו לשרוד כמדינה עם קצת אופי חילוני. הוא היחיד שיכול להיאבק בעוכרי הקידמה והמודרנה. רק שלא ייכנע. נכון שאני לא מזדהה עם איווט ברוב העניינים, אבל בנושא המלחמה בכפייה הדתית הוא המוהיקני האחרון.

אותי לא מעניין מה עושים את הפלסטינים. אין פה תהליך ולא יהיה שלום. אנחנו מאוד לא רוצים, והצד השני לא רוצה יותר מאתנו. הסיכוי שלי לחיות לנצח גדול מהסיכוי שיהיה פה שלום. אז כל מה שמעניין אותי זה האופי של המדינה הזו, שהיא מחורבנת אבל היא בכל זאת שלי. ארץ ישראל יפה, מדינת ישראל זבל. תיקון – מיץ של זבל.

במלחמה האמיתית מול אנשי החושך אסור להפסיד.

השתלטות אוהדים על מועדון כדורגל שהוא חברה כלכלית גדולה
פניני

No Comments

גבריאל 26 במרץ 2010

מה קרה עמית? שמעת יותר מידי את קופמן?
ניכר שהנושא מאוד מטריד אותך ולכן גם ההתבטאויות
קצת קיצוניות מהרגיל אבל בכל זאת לשבח גם את לפיד וגם
את ליברמן על הדרך?
מדובר בשני דגנרטים פופוליסטיים ופשיסטיים למדי. אני רחוק
מאוד מהלץ (מן) וחבריו השחורים אבל במדינה מתוקנת ליברמן
יושב היום מאחורי סורג ובריח- יש עוד פתרונות וקצת פחות רדיקליים (גם אם לצערי השמאל הפך לסמול וחסר כוח)

lewinthal 26 במרץ 2010

אם יש משהו שאני אוהב זה לשמוע את קופמן משתלח בממשלה ובחרדים. אבל לא – הדברים שלי הגיעו בעקבות שיחה הערב במסעדה שגרמה לי לפתוח את הלב והג'ורה.
מהשמאל לא תגיע הישועה וכאן המפתח לפתרון. רק ליברמן יכול בסגנון הכוחני שלו שרצוי במקרה הזה.
לקרוא לטומי ולאייוט דגנרטים??? יש גבול

איציק 27 במרץ 2010

כמה עניינים שקשורים להגיון,
הי,
אני לא מכיר אותך, אבל נהנה מאוד מהפוסטים שלך. לתת ללב לדבר זה בסדר, אבל לאור הכתובים הקודמים שחל ראיתי שיש לך גם הגיון. לכן – אין שום הגיון להחליף קיצוניות דתית שמביישת את הדת והמסורת היהודית בקיצוניות גזענית שמביישת את האדם החילוני הנאור.
מי משחפש להחליף כוחנות בכוחנות שלא יתפלה אם הוא מקבל נבוט על הראש הסוף היום.
כדאי לנו לחפש שורשים מחודשים דרך הרעיונות הציוניים של הרצל שדיבר על חברה סוציאל דמוררטית, מדינה בה ההשקעה הממשלתית באזרח היא גבוה, יש אשראי ליצירת מקומות עבודה ויש הפרדת דת ממדינה יחד עם חופש פולחן.

רועי 27 במרץ 2010

מתגעגע ללפיד? חבל. האיש הזה הותיר אחריו שלושה דברים עיקריים: ספרי בישול דוחים (וכשרים! עם מרגרינה במקום חמאה!), ספרי טיולים פתטיים (שעמום בורגני שמוביל אותך בין בית קפה למסעדה) ותרבות של צעקות ושנאה (קודם בפופוליטיקה ואז בכנסת). חפש לך גיבורים אחרים. אם יש בלבך על הקיצונות הדתית, התשובה אליה היא לא קיצונות חילונית. זו שנאה ופגע רע וזו שנאה ופגע רע, כל פעם בשירות אינטרס אחר. התשובה לקיצוניים הדתיים היא חיזוק הדתיים המתונים

lewinthal 27 במרץ 2010

החטא הקדמון הוא שלא הפריטו כאן דת מהמדינה.
מדובר במלחמת ציוויליזציות ותרבות, הם מאיימים על החופש שלי.
איציק – גם בעלות הברית במלחמת העולם השנייה היו צריכות לשבת בחיבוק בידיים ולא להחזיר בנבוט?
אם אתה חושב שגזענות זה שמפריע לי שאוכלוסיה גדולה מתבטלת, רק עושה הרבה ילדים ולא עובדת ואפילו לא עושה צבא ובעצם הופכת נטל בלתי נסבל על החברה מאידיאולוגיה; אז במושגים שלך אני גזען, כן.
רועי, לא מסכים עם השיפוט שלך על ספרי הטיולים האגדיים של לפיד. את ספרי הבישול לא בחנתי אבל הונבגרים טובים באוכל.

סילביה פלאת' 27 במרץ 2010

אתה איש אמיץ, מוסרי וצודק. כה לחי!

סילביה פלאת' 27 במרץ 2010

אבל חייב להוסיף: ליברמן הסטאנליסט מסוכן אף יות מהחרדים.

lewinthal 27 במרץ 2010

סילביה, אני לא יודע. בהתחשב בנסיבות זה הרע במיעוטו.
אני מעדיף בהרבה דיקטטורה חילונית על פני מדינת הלכה

מוי כיף 28 במרץ 2010

אין מה לומר, מילים כדורבנות
בתור ירושלמי אני יכול לומר שהסכנה היא כאן והיא מוחשית יותר מתמיד, התהליך שירושלים עוברת היום יגיע לשאר המדינה בעוד כמה שנים.
הכי קל למנהיגים להסית את האש לכיוון הפלסטינים, איראן ושאר ירקות כשהבעיות האמיתיות מטוטאות מתחת לשטיח. ההתחרדות היא מסוכנת למדינה פי מיליון מהפלסטינים והגרעין האיראני, זה דבר שקשה מאוד להתגונן בפניו, אם בכלל. כבר שנים שהם מתנהלים בשיטתיות ומפרים סטטוס קוו אחד אחרי השני.
כל "החילונים הנאורים" שכתבו כאן כנראה לא מבינים ולא רואים את גודל הבעיה כאן. לא מדובר בכמה קיצוניים שמנהיגים את העדה אלא בעדה קיצונית שמובלת על ידי הנהגה פעלתנית שעושה הכל כדי לקדם את מטרתה העיקרית- ייסוד מדינת הלכה, וכדאי שיתחילו להפנים את זה.

אפשר להגיד הרבה דברים רעים על לפיד, אבל הוא הביא את הכפיה הדתית ללב הדיון הציבורי ובימי שינוי בשיא כוחה החרדים הורחקו כמעט מכל מוקדי הכוח למשך כמה שנים.

אין לי בעיה עם החרדים כבני אדם, שכל אחד יחיה פה איך שבא לו (גם אם זה כולל לבוש שחורים כשיש 35 מעלות בחוץ), אבל ברגע שענייני דת נכנסים לפוליטיקה ולהיפך אז המדינה בדרך לאבדון.

חיים טוב 28 במרץ 2010

הגזמת בפאניקה המיותרת הרי ברור שכל העסק זה ספינים נגד ביבי

lewinthal 28 במרץ 2010

מוי, אתה נשמע בדיוק כמוני. אחד לאחד. אני גאה.
ספינים נגד ביבי, אתה אומר חיים. תגיד, אפשר להיות בעדו?

Comments closed