הערות טקטיות לקראת הגמר הגדול – זה דווקא מעניין*

היום נפל לי האסימון. זה פשוט מאוד – ז'וזה מוריניו הולך לתקוף מהפתיחה ולהדהים את כולם. חשבתם בונקר? אינטר תנסה לעשות בליץ מהפתיחה.

ההסבר שלי פשוט: היום מוריניו שלח את לוסיו לתקשורת להגיד שהם באים להתמקד בהגנה ושמוריניו הנחה אותם לעשות בונקר. במילים אחרות – מוריניו שלח את לוסיו כדי לשקר ולנסות לעבוד על באיירן וואן חאל. מעניין אם ההולנדי יבלע את הלוקש הזה.

 כולם בבאיירן מינכן כל הזמן טוענים שהמשחק יהיה בין ההתקפה שלהם להגנה של אינטר – שמוריניו משחק רק כדי לנצח בעוד באיירן משחקת כדורגל אטרקטיבי. נראה לי כל הדיבור הזה הרגיז את מוריניו שבלית ברירה עשה בונקר מול בארסה כשהוא סוחב יתרון מהמשחק הראשון. להזכירכם מול צ'לסי בסטאמפורד ברידג' אינטר לא עשתה בונקר ואף גילתה עדיפות. יש לה את הכלים לשחק התקפי מול כל קבוצה כל עוד זה לא בקמפ נואו.

אבל יש גם אפשרות אחרת – ואן חאל ובאיירן יודעים שיהיה להם קשה לפצח את הקטנצ'יו ולכן הם עוקצים את מוריניו שהוא בונקריסט כדי לגרום לו לשחק התקפי וכך יהיה לבווארים יותר קל לכבוש. לטעמי זו האפשרות הזו הרבה פחות סבירה. בכל מקרה – בשתי האפשרויות הקיימות עולה אותה מסקנה – אינטר לא תעשה בונקר אלא תתקוף. השאלה אם באיירן ערוכה לכך ומבינה זאת.

באיירן מקום שני העונה באירופה בהחזקת כדור – אחרי בארסה. גם מול מנצ'סטר יונייטד באיירן החזיקה בכדור הרבה יותר (ואל תתרצו לי את זה שיונייטד שיחקה ב-10 שחקנים). לדעתי אינטר תשמח שבאיירן תחזיק יותר בכדור והיא רק תעקוץ. בכדורגל של היום כידוע, גולים באים לא במשחק מסודר אלא במתפרצות ובעיקר מחטיפות כדור וטעויות בהגנה. גם בכדורים חופשיים כמובן.

באיירן צריכה להישמר. אם היא תנצח בסטיאן שוויינשטייגר יהיה המצטיין. זו התחושה המבוססת שלי.

* היום (שבת) ב-17:00 אעלה פוסט מיוחד לקראת הגמר

באיירן - אינטר זה גמר ענק
גלובל פוטבול

No Comments

yuval 22 במאי 2010

something like Barca-Milan 0-4

sionov20 22 במאי 2010

לא מבין מה כולם הדביקו את הכינוי בונקר כמילה שניה שאומרים מוריניו. הפורטגולי מאמן גדול שיודע להתאים את עצמו לכל משחק באופן שונה רק לפני כמה שבועות הוא ניצח את ברצלונה במילאנו בתוצגת כדורגל התקפי ואחרי משחק בחוץ פתאום הוא נהיה בונקר? עם פורטו הוא ניצח את מונאקו שלוש אפס בגמר זה בונקר?
היופי של מוריניו שהרבה אנשים לא מבינים זה המלחמה הפסיכולוגית שלו בתקשורת הוא גאון שיודע לנתב את העיתונאים למקומות הנכונים כדי להוריד את הלחץ . כל דיבורים מסביב על בונקר או לא רק עוזרים למוריניו כאשר זה הדברים שהוא רוצה שכולם ידברו מאשר הדברים המקצועים במשחק או הבעיות שיש לו בסגל .

אביאל 22 במאי 2010

זאת בדיוק הבעיה של תקשורת הספורט והתקשורת בכלל, היום מכתירים, מחר קוברים, המחישה את זה בצורה מעולה נייק, בסרטון הנפלא הזה – http://www.youtube.com/watch?v=idLG6jh23yE&feature=player_embedded

פתאום מוריניו בונקריסט (טוב נו הוא עשה את זה מול ברצלונה) ואינטר יודעת לעשות רק בונקר – היו כאלה שבשנה שעברה אמרו אותו הדבר על צ'לסי והיום הם אומרים שצ'לסי שיחקה בצורה נכונה ו'חכמה', ככה זה, הרדידות של האנשים ולצערנו גם של הרבה אנשי תקשורת שהזכרון שלהם עובד מחזיק מקסימום 48, אלא אם מדובר בברצלונה כמובן, פסטיבל מכבי חיפה/הפועל ת"א גם כן המחיש את זה. 

קורא אדוק 22 במאי 2010

לקחת הוצאת לי את המילים מהפה,אני מעריך 4 1 אינטר
ד״א סחתיין על ההופעה בערוץ חמש

האיש מהמערכת 22 במאי 2010

2-1 לבאיירן ואני מקווה שאתה כבר יודע מי יכבוש לפחות אחד עבור המנצחת

lewinthal 22 במאי 2010

תודה על הברכות והחיזויים.
האיש מהמערכת, אני לא יודע אם רובן יכבוש אבל יש לי תחושה ששוויינשטייגר יכבוש משום מה – כדור חופשי או משהו.
מסכים שהדביקו למוריניו תדמית של מאמן הגנתי. זה נכון במובן זה שהוא באמת בראש ובראשונה חושב הגנה ומייצב את ההגנה (זוכרים את תחילת דרכו בצ'לסי? 0:1 בערך 900 פעם ברציפות) כי זה הבסיס שמנצח משחקים וזוכה בתארים. שערים אפשר לגנוב פה ושם.
השלב הבא הוא פיתוח משחק ההתקפה שעם הזמן משתפרת ומקבל ביטחון.
לקרוא למוריניו בונקריסט זה לחטוא לאמת – הוא שיחק עם 3 וחצי חלוצים מול צ'לסי בחוץ ובארסה בבית

שלו, רומא 22 במאי 2010

מוריניו הוא מעצבן, הוא לא בונקריסט. הוא רואה בבונקר שיטה לגיטימית, שבשבילי שגדלתי על ברזיל זה פשע נגד האנושות. הוא ניצח את גמר ליגת האלופות עם פורטו במשחק מאוד התקפי, והטענות שהיו לי נגדו במשחק נגד בארסה היו שכשאתה מוביל 3-1 מהמשחק הראשון עם שחקנים כמו אטו, מיליטו וכו' אתה פשוט יכול לתת 2 ולסגור עניין. והוא בחר לא לעשות את זה. למה, כי מבחינתו נצחון זה נצחון והוא יפה בדיוק באותה מידה, לדעתי אינטר יכלה להכנס להסטוריה כקבוצה שמפרקת את בארסה בברצלונה ובאיירן היו באם עם חשש למשחק, יכול להיות שהוא רוצה שבאיירן יגיעו עם תחושת מסוגלות, ועל זה לתת להם בראש.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 22 במאי 2010

מוריניו מאמן שבניגוד לרב מדביק שיטה לשחקנים ולא להיפך, ד"א גם בצ'לסי הוא שיחק הרבה עם שלושה חלוצים (חלק נכבד מהמשחק שלו היה מבוסס על הכנפיים) כולל נגד ברצלונה.

פראליה 22 במאי 2010

מוריניו מאמן שבניגוד לרב מדביק שיטה לשחקנים ולא להיפך, ד”א גם בצ’לסי הוא שיחק הרבה עם שלושה חלוצים (חלק נכבד מהמשחק שלו היה מבוסס על הכנפיים) כולל נגד ברצלונה.

ניר 22 במאי 2010

שמתי לב שהבון-טון החדש הוא להגיד שמוריניו שיחק התקפי במילאנו,גם פה וגם – פעמיים! – בישראל היום של יום חמישי (נדמה לי). זה הזמן להעמיד דברים על דיוקם.
המשחק במילאנו היה תצוגה נפלאה של אינטר, שהראתה בדיוק איך צריך ונכון לשחק מול בארסה. זאת בניגוד למשחק השני שהיה סתם בונקר (וסליחה שאני לא מתלהב מה"הצבה הגאונית" של אטו וסניידר כמגנים. תעשו לי טובה).
עם זאת, ואת האמת יש להגיד, אינטר שיחקה מאוד הגנתי במילאנו, ברצלונה החזיקה בכדור רוב הזמן וניסתה לתקוף את השער בעוד אינטר מתגוננת ויוצאת למתפרצות חכמות (שוב בניגוד למשחק השני, שכאמור היה סתם בונקר).
אין מה להתבייש במשחק של אינטר במילאנו, להיפך, זו היתה כאמור מופת של משחק חכם ומבוקר מול ברצלונה. אבל מכאן ועד להכתיר את המשחק ההוא כמשחק התקפי? יש גבול לשכתוב ההיסטוריה, גם אם היא נכתבת על ידי המנצחים.

lewinthal 22 במאי 2010

פראליה, תובנה נכוחה. אני מעריך אותך שאתה מבין כדורגל כי אמרת משהו נכון שלא רבים מבינים אותו. מוריניו גמיש ומתאים עצמו לחומר השחקנים. הוא גם מביא שחקנים שיתאימו לשיטה. בצ'לסי העדיף 3-3-4, שנה שעברה באינטר 2-4-4. העונה הוא מעדיף (לפחות בחצי השני של העונה) מעין 3-3-4 שהפך בשנים האחרונות למערך שמפורק לארבע יחידות
3-1-2-4. סניידר מאחורי אטו, פאנדב ומיליטו.
אבל מערכים על הנייר הם פחות חשובים מתנועה של השחקנים, קריאת המשחק ומילוי הוראות טקטיות. כלומר הסגנון והביצוע חשוב לא פחות מהשיטה הסטאטית. כיך לנהל דיונים מעמיקים בטקטיקה. בגלל זה אנחנו שמחים שיש גמר כזה

lewinthal 22 במאי 2010

ניר, האמירה 'משחק התקפי' נתונה לפרשנות – צ'לסי החזיקה אשתקד 30 אחוז מהזמן בכדור מול בארסה והייתה צריכה לנצח לפחות 0:4 לפי המצבים שהיו. אז נכון שבארסה הניעה כדור והחזיקה בו אבל זה היה כמו אימפוטנט שמביא ביד, חסר תוחלת.
להוציא את הטענות של בארסה לפנדל בסוף, אינטר הגיעה לכמה מצבים שיכלו לעשות בשקט 1:4 מה עוד שהקוון מנע ממנה בפתיחה שני מצבים בטוחים לשער (מיליטו נבדל שלא היה, אטו פאול שלא היה בחטיפת כדור).
מוריניו שיחק עם רביעייה התקפית אמיצה. אז אולי זה לא הכי אטרקטיבי לדעתך ולדעת רבים, אבל אני חושב שזה כן, ועוד איך. אינטר הקבוצה היחידה שכבש 3 העונה מול בארסה ובכלל היו בודדות שעשו זאת בשנתיים האחרונות, אז תנו כבוד

ניר 22 במאי 2010

עמית, בהמשך למה שכתב שלוש-נקודות בתגובות לפוסט הקודם, רגשי הנחיתות האלה מתחילים לעצבן. כתבתי שזה לא אטרקטיבי? כתבתי שזה לא בסדר? כתבתי שאין כבוד? איפה ראית את זה? קראת בכלל מה שכתבתי או שדמיינת עוד מישהו שאומר "בארסה קופחה" או "אינטר גרועה"?
תן לי את הכבוד וקרא בבקשה את התגובה שלי. כתבתי שזו היתה תצוגה נפלאה, כתבתי שזו היתה מופת, כתבתי שזה היה חכם, כתבתי שכך צריך לשחק מול בארסה, מה עוד צריך לכתוב כדי שלא תקפוץ לגונן על מוריניו ואינטר?
לא מתווכח איתך על המצבים שהיו או לא היו ועל ההזדמנויות, ואני אפילו יכול לקבל את הטענה שהאמירה "משחק התקפי" ראוי לפרשנות. לדעתי לקרוא למה שאינטר שיחקה במילאנו "משחק התקפי" זה בדיחה, אפשר גם לשים 5 שחקנים בהתקפה ובכל זאת לשחק הגנתי. רוצה להתווכח על זה? סבבה. אבל בחיאת רבאק, די כבר עם ההתקרבנות הזו.

Comments closed