חיות. אדם

תנו לחיות לשחק

פול התמנון ממשיך לייצר כותרות. אתמול הוא חזה שאנגליה תזכה באירוח מונדיאל 2018. בניגוד לתחזית שלו לגבי משחקי המונדיאל, הפעם הוא השתדרג כך שיש ביכלתו להשפיע על הוועדה של פיפ"א שבוחרת את המארחת. הנה לינק לידיעה הזו, שאני מצרף רק בגלל התגובה של הגברת מווימות' שגידלה את פול לפני שעבר לגרמניה. כנסו כנסו.

בכלל חיות וספורט זה נושא לספר, לא לפוסט. סוסים כלבים, פרים, תרנגולות, בזים (במונגוליה) ועוד כמה בעלי חיים נוטלים חלק באירועי ספורט גדולים. אבל הצד היפה של החיות הוא השימוש שלהם כדימויים בעולם הספורט: לא רק כינויי הנבחרות האפריקאיות הנהדרים (פילים, אריות בלתי נכנעים, אנטילופות שחורות וכו') וכינויי קבוצות (זברות, קנריות, עורבי הנחלים), אלא גם ביטויים: "חזק כמו סוס", "רץ כמו צב", "שועל ותיק וערמומי", "שמן כמו היפופוטם", "אלגנטי כמו איילה", "נמר שאורב לטרף", "אריה – מלך", "נגיחת דג", "הדיפה חתולית", "גמיש כמו פנתר".

כמובן יש גם שחקנים שיש להם כינויים של חיות: "פיטבול", "ארנבון", "כלב הים הקטן", "צ'יטה", "חמור", "ג'ירפה" ועוד לא דיברתי על "שווייני". וגם יש מגרשים כמו האורווה השם יקום דמה והספארי בווינטר.

עכשיו נעבור קצת אליי: מי שלא יודע יש לי כלב בשם תיאו והיו לי אוגר ודג בשמות דור והרצל (בהתאמה). ביחד הם היו תיאודור הרצל. דור היה מדוכא ומת מזמן ואתמול גם הרצל הלך לעולמו. נגמרו לו המים באקווארים, הוא סבל נורא, לא הוציא מילה מהפה ולא הייתה בינינו כימיה. ממילא הוא היה דג טרף. כמה אירוני – אילו באמת היה מסוגל, הוא היה טורף את עצמו מזמן. החלטתי בלב כבד לעשות לו המתת חסד. יהי זכרו ברוך. ניסיתי להכניס מודעת אֶבֶל בעיתון, אבל ממילא הקרובים שלו חיים במים. אז איך יראו עיתון?

שמעו סיפור, החבר הטוב שלי רזי הוא גם השכן שגר בבניין ממול. ויש לו כלבה. אני נמצא אצלו הרבה ושני הכלבים שלנו  מבלים ביחד. בבניין בו גר רזי התפתחה מריבה גדולה בין שני שכנים. אחד מהם הוא בעל אופנוע שחונה סמוך לכניסה לבניין. השני התעצבן ותלה דף גדול בכניסה לבניין, בו הוא רשם באותיות גדולות שמהאופנוע דולף שמן וכל יום נערמת שם שלולית אז שלא יחנה שם יותר את האופנוע. האופנוען לקח את הדף, כתב על הצד השני שלו שזה לא יכול להיות כי הוא לא מחנה באזור בו יש דליפה ובכל מקרה אין לו נזילה. כתב ותלה את הדף. 

הוויכוח נמשך, אולי הוא גם ייגמר עם נפגעים. אבל היום נפל לרזי האסימון: באמת אין לאופנוע שום דליפה. פשוט כל פעם שתיאו יוצא מהדירה, הוא ישר משתין סמוך לפתח הבניין ויוצר שלולית קטנה.

מוסר השכל 1: לפעמים בוויכוח שני הצדדים טועים או בהשאלה לספורט: ב"ש לא ניצחה את מכבי פ"ת אלא האוהדים התענו במשחק מחריד שכולו הפסד.

מוסר השכל 2: עדיף לגור בווילה. הנה סיטי המיליונרית הרימו אחלה וילה אחרי שלקחו שחקנים לווילה (יצאתי מלר, אני מודע).

מוסר השכל 3: קצת נוזל צהוב, שני מטרים מהכניסה לבניין זה לא נושא ששווה להתעסק בו ולקחת אותו ברצינות. בדיוק כמו נבחרת ישראל בכדורסל ולמעשה כדורסל אירופי בכלל.

נ.ב – אם בחיות עסקינן, להפועל מצפה מפגש עם השוורים האדומים מזאלצבורג. והרי מטאדור מנפנף עם בד אדום לפני שהוא נועץ את חרבו בין החוליות של השור הזועם. אז יאללה הפועל, לטרוף אותם. או כמו שעלי מוהר זצ"ל אמר: "לפרק אותם". אפילו לא 0:1. אפשר גם 0:0 או 1:1.

ראלי גרמניה ומיקו הירבונן.
אלה אלה ישראלה

No Comments

סיבליה פלאת' 24 באוגוסט 2010

אני לא מבין מדוע לאדם יש צורך בגידול חיות. סתם טירחה וריח רע. אולי אם הייתה לי משפחה עם ילדים שמאד היו רוצים חיה והייתי גר בבית על קרקע אז הייתי מגדל כלב. אולי.
אבל אם אנשים רוצים לגדל חיות שיהיה להם לבריאות. רק שלא ישכחו שאם הם מגלים כלב בדירה אז הם הם האגואיסטים כיוון שכלב לא רוצה להיות מבוית ולחיות בדירה. ולכן זה סוג של צער בעלי חיים.

לוינטל 24 באוגוסט 2010

אז בוא אני אסביר לך:
1. האפשרות השניה היא לא לקחת כלב – ואז הוא מוצא להורג. אז אם בשבילך חיים של כלב לא שווים זה חבל אבל זה מה יש.
2. אתה יודע שהכלב סובל בבית? שאלת אותו? הרי הוא מגיל 0 בבית, הוא לא מכיר אחרת. הוא מאוד נהנה, מרגיש נוח ובטוח, תמיד נעים לו, הוא לא צריך לסבול בקור ובחום ולמות מרעב בטבע. חוצמזה הכלב שלי כזה פחדן ולא יוצלח שהוא לא היה שורד יום אחד בחוץ

לוינטל 24 באוגוסט 2010

בנאדם רגיש אוהב חיות (ותינוקות)

סיבליה פלאת' 24 באוגוסט 2010

אני מת על תינוקות ועל ילדים. אני עדיין לא מבין מה הדבר שאמור לחבר בין בן אנוש לחיה. גם כל ההחלטה של אלו חיות ניתן לגדל ואלו לא ניתן לגדל היא די שרירותית ואגואיסטית בעיני. כלב רוצה חופש. בימי קדם הוא לא חי בתוך בית (בניגוד לאדם הקדמון שתמיד יצר לעצמו בית). אין סיכוי שכלב ייהנה להיות ב-20 מתוך 24 שעות בין ארבע קירות. זה לא הטבע שלו.

לוינטל 24 באוגוסט 2010

מה זה "הטבע שלו"? אם מגיל אפס הוא גר בבית ראוי ואוהב את זה, זה הטבע שלו.
אם לבנאדם יש רגש הוא יתחבר לחיות. אתה יודע – בני אדם אוהבים דברים פשוטים. תינוקות וכלבים הם פשוטים, ישירים, אמיתיים.
חוצמזה חבל לדבר – עד שלא יהיה לך כלב, לא תבין איזה אושר כביר זה. איזה כיף שיש למי לחזור הביתה, שיהיה תמיד נאמן ויחזיר לך אהבה.
בדבר אחד אתה צודק – יש בזה היבט אגואיסטי. אבל איזה צעד שאתה עושה בחיים אתה לא רוצה שיעשה לך טוב?

סיבליה פלאת' 24 באוגוסט 2010

הטבע של הכלב, כמו של האדם, לא מתחיל בגיל אפס. יש אלפי שנות אבולוציה. הטבע של הכלב הוא להיות חופשי ולא בין ארבע קירות גם אם הוא נולד בין ארבע קירות. זה חוק בסיס של הטבע, והאדם פשוט מנסה להתכחש לו כי "מתחשק" לו לגדל כלב.

לוינטל 24 באוגוסט 2010

יש גם בני אדם שחיים בטבע.
אתה לא מבין שאם אתה לא לוקח כלב זה לא שהוא יחיה בטבע. פשוט יהרגו אותו. דינו מוות. אתה מציל חיים, והשאלה אם לחיים של הזולת (גם אם הוא על 4) יש משמעות בעיניך

לוינטל 24 באוגוסט 2010

ועוד באותו הקשר חייתי – טייגר מתגרש

http://sports.espn.go.com/golf/news/story?id=5489950

מנחם לס 24 באוגוסט 2010

לפני הרבה הרבה שנים (תראו, אני כתב הספורט היחידי בן 73 שנשאר עדיין בחיים; כל עתונאי הספורט שכתבו איתי ב-"חדשות הספורט" בשנות הששים המוקדמות כבר אינם איתנו. הם ניפטרו משברון לב כשעתון "על-המשמר" ניסגר ואחריו "דבר", כי פעם כל עתונאי הספורט היו סוציאליסטים שמאלנים, אוהדי הפועל, ושמעתי שהרבה לא נשתנה גם היום בהולי-לנד), כשכתבתי כבר בידיעות אחרונות, כתבתי ש-"כל מי ששונא חתולים ואת הלייקרס לא יכול להיות אדם רע." נוני מוזס קיבל מאות טלפונים מבעלי חתולים. אני לא מגזים. הוא אמר לי שפאשלה נוספת מסוג זה ואני OUT מהעתון רק אז התברר לי איזה אובססיבים הם בעלי החתולים. שמים את בעלי הכלבים בכיס הקטן.

תומאס 24 באוגוסט 2010

יש לך משהו רע להגיד על חתולים?? לא, לא, זה בסדר, תגיד…

לוינטל 24 באוגוסט 2010

האמת היא שתמיד חייתי בבית עם חתולים עד לפני מספר שנים.
זו החיה הכי שנואה לדעתי על ידי אנשים ובמיוחד רוב בעלי הכלבים. יש בעייתיות בסנוביות של מרבית החתולים, אופי שקשה יותר להתחבר אליו.
אולי זה הגיוני שלחתולים מתחברים (בהכללה) אנשים פחות חברותיים ועליזים. ואז הם יותר רגישים לביקורות או אפילו דאחקות כאלה.

בני תבורי 24 באוגוסט 2010

סליחה, זה לא פוסט לעונת המלפפונים? העונה האמיתית כבר התחילה מיינד יו.

דורפן 24 באוגוסט 2010

i like da bears and da cubs

אריאל 24 באוגוסט 2010

לכתוב על הפועל באר שבע נגד מכבי פ"ת ואז להגיד שלא שווה בכדורסל ישראלי או אירופאי זה אפעס, בעייתי, לא?

לוינטל 24 באוגוסט 2010

אממממ לא. האמת זה היינו הך

שלו, רומא 24 באוגוסט 2010

ליגת האלופות – בסוף העונה תימחק מחישובי דירוג המדינות עונת 2005/6 איטליה מובילה על גרמניה ב 0.131 נקודות ותמחק עונה שבה ההפרש שלה הוא 4.92 נקודות, המשימה העונה של הקבוצות האיטלקיות היא להשיג לפחות 4.79 נקודות יותר מהגרמניות כשנקודת המוצא הייתה שלאיטליה נציגה יותר בליגת האלופות (4 לעומת 3) שהיא הליגה שמכניסה יותר נקודות, ואותו מספר נציגות בליגה האירופאית (3 נציגות) כמובן מי שתודח היום מליגת האלופות תתנחם בליגה האירופאית. באופן בסיסי לאיטליה יש שלוש נציגות שאמורות לעבור את שלב הבתים, לגרמניה שתיים. הבעיה האיטלקית היא האם מילאן ורומא יצליחו באמת לממש את עצמן.
וחיות אחרות – מי שלא ראה חתול מגיע לביתך וקובע עובדות לא מבין כלום בחיות ובביות. חתול הוא חיית פרא שחי בבית, בד"כ זה הוא שמחליט את מי הוא מאמץ, היא תמיד חיית בסביבת האדם, ואף פעם לא בטבע ממש, היא שומרת על הבית ממזיקים, במקום שיש חתולים אין עכברים, זאת יותר מעובדה. כלבים לעומתם אינם חיית פרא בכלל, כלב לא יכול לחיות ללא האדם אחרת הוא היה זאב. כלב תלוי באופן מוחלט בבעלים. הוא חיית עבודה בעבר, ובהווה חיית שעשועים ועבודה. הוא לא יכול לחיות לבד וגם איכות חייו היא גבוה יותר תחת ביתו של האדם. אנשים שרואים בחיות רק לכלוך, צר לי אליהם. בתור מי שגידל, טיפל בשני הסוגים, החוסר שלהם הוא ענק. וכשתגיע החיה הבאה היא תמצא בית פתוח.

לוינטל 24 באוגוסט 2010

שלו, אכן אתה מקצוען אמיתי. אני עוקב באדיקות אחרי הדירוגים האלה של אופ"א וכתבתי על כך היום כמה מילים בעיתון. אם ברמן עוברת את סמפ הסרייה אה בטוח יורדת מקום ובעוד שנתיים יהיו לכם 3 נציגות בצמפיונס (בעצם2 ואחת במוקדמות) ו6 סה"כ.

שלו, רומא 24 באוגוסט 2010

לא בטוח, כי בכל זאת באיירן, שאלקה וורדר ברמן הן לא יותר טובות מאינטר, מילאן ורומא. ברמן כמו רומא נמצאת בקבוצת הדירוג השנייה לדעתי, ושאלקה בשלישית, כך שזה כבר תלוי בהגרלות של שלב הבתים, מה שנכון שנציגה רביעית איטלקית נותנת לסרייה א' אוויר לנשימה. יש לי תחושה שאם הסרייה תאבד נציגה יהיה שינוי באופן החלוקה של הנציגות ויהיו שלוש מדינות שמקבלות כמו היום שלוש נציגות בשלב הבתים אוטומטית + אחת במוקדמות ויתנו לעוד שתי מדינות שתי נציגות אוטומטית + שתיים במוקדמות, כך יקבלו גם את התמיכה של צרפת, בסופו של יום המטרה של ליגת האלופות היא לייצר כסף, ולמרות הרצון להגדיל את השוק ע"י נציגות ממדינות חדשות, אירופה הישנה רוצה את הליגה במתכונת יותר שמרנית. אני גם מניח שבשלב מסוים יעברו לבתים של שש קבוצות ואז יש פחות השפעה למעידה במשחק ספציפי מה שמחזק את הקבוצות הגדולות. כחלק מניסיון להגדיל את כמות המשחקים ואולי בדרך לליגה אירופאית בכירה.

סילביה פלאת' 24 באוגוסט 2010

לחיים של הזולת יש משמעות בעיני. גם של החיה. למרות שאיני צמחוני. כל מי שאינו צמחוני ומכריז על אהבה יתרה לבעלי חיים הוא קצת צבוע בעיני. אבל אולי הצביעות הזו היא חלק מהחיים. ואולי אוהב בעלי החיים ואוכל החיות טוען כי יש חיות שצריך לאכול ויש חיות שצריך לגדל. אני לא ממש מסכים לזה, אבל בן אדם יכול לעשות לעצמו את החוקים של עצמו. זה עדיין צבוע בעיני.

לוינטל 24 באוגוסט 2010

זו לא צביעות. האדם הוא יצור טורף, יונק, אלה העובדות. זה לא אומר שהוא צריך להתעלל בחיות ולא לדאוג לחיות שהוא כן יכול לדאוג להן. אני מבין את התסבוכת אבל צמחוניות זה באמת לא טבעי.
תקרא מה שלו כתב, אני מצטט:
"חתול הוא חיית פרא שחי בבית, בד"כ זה הוא שמחליט את מי הוא מאמץ, היא תמיד חיית בסביבת האדם, ואף פעם לא בטבע ממש, היא שומרת על הבית ממזיקים, במקום שיש חתולים אין עכברים, זאת יותר מעובדה. כלבים לעומתם אינם חיית פרא בכלל, כלב לא יכול לחיות ללא האדם אחרת הוא היה זאב. כלב תלוי באופן מוחלט בבעלים. הוא חיית עבודה בעבר, ובהווה חיית שעשועים ועבודה. הוא לא יכול לחיות לבד וגם איכות חייו היא גבוה יותר תחת ביתו של האדם. אנשים שרואים בחיות רק לכלוך, צר לי אליהם. בתור מי שגידל, טיפל בשני הסוגים, החוסר שלהם הוא ענק. וכשתגיע החיה הבאה היא תמצא בית פתוח."

הופ 24 באוגוסט 2010

אני אף פעם לא הבנתי למה אנשים נותנים לחתולים להפוך לשליטי הבית ולנהל את בעליהם (ככה זה נראה). אבל אני אלרגי לחתולים אז אני משוחד.
כלבים אני דווקא מחבב ואפילו היה לי פעם, כשהייתי ילד. אבל מאז החוקים על כך שהבעלים צריך לעמוד עם שקית ולחכות שהאדון יסיים לחרבן כדי לאסוף אחריו, נסתם הגולל על האפשרות שאאמץ שוב. נראה לי שההיררכיה הטבעית קצת התהפכה פה.
חוץמזה, ברגע שלקחת חיה הביתה אתה לא יכול לחזור בך, ואני באופן עקרוני נגד דברים שאני לא יכול לחזור בי מהם. גם עם ילדים זה ככה, אבל כאן נראה שאין הרבה ברירה.

הופ 25 באוגוסט 2010

אני מניח שיעלה פוסט מיוחד ובכל זאת – מזל טוב! הולך להיות לכם כיף חיים השנה, באחריות :)

לוינטל 25 באוגוסט 2010

תודה. האמת גמרו אותי. קיצרו לי את החיים

גיל 25 באוגוסט 2010

סיבליה פלאת' חתולים וכלבים עברו אבולוציה מלאכותית שהפכה אותם לחיות ביתיות שאוהבות מאוד חברת בני אדם. האלטרנטיבה שלהם היא מוות במקרים רבים ולכן זו אופציה די טובה לגור עם אנשים.

הלוחש לתמנונים (נחוץ) 26 באוגוסט 2010

נא לדייק:
פול לא *חזה* את אנגליה 2018, הוא *תומך בהתלהבות* ברעיון…
ואני משער שהדוברת מפלימות' קיבלה את אישורה של הגברת מאוברהאוזן להציג את זה ככה… לבל יתועד כי חזה את הביד האנגלי ואחר כך התבדה בבושת פנים. זה לא יהיה טוב לו למוניטין. וגם לעור הפנים.

לוינטל 26 באוגוסט 2010

אתה חושב שיש סיכוי שפניו יכורכמו או יסגילו?

Comments closed