תורת המספרים – 10 הערות לסיכום משחקי יום א'

כמו אחרי שבתות, גם אחרי ימי ראשון אני מגיש לכם סיכום אירועים ארוך משהו. והפעם: על שקר הסטטיסטיקה בכדורגל, ההחמצה של קרלוס טבס, הטיול של בארסה בקנטבריה, מילאן השמחה, קצת על טלביזיה וכמובן אי אפשר בלי בוזגלו יעקב.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 1) שני אבות ושני בנים יצאו לצוד ארנבות. הם צדו שלוש ארנבות וכל אחד קיבל אחת לארוחה. אתם מכירים את חידת ההיגיון הזו? (אם לא, התשובה בתחתית הפוסט).

חידות מתמטיות מסתתרות בכל ענף ברמה זו או אחרת, וכידוע לחובבי ESPN – ציד הוא ספורט לכל דבר. אני מעדיף דיג. אפילו כדורסל אירופי. אגב ברכות לנבחרת ישראל שבזכות יחס סלים משובח (אחלה סטטיסטיקה) העפילה לאליפות אירופה.

    אבל עזבו ציד, דיג וכדורסל אירופי. בואו נדבר על ספורט אמיתי, הכביר והבכיר מכל הענפים. דווקא בענף הזה 99 אחוז מהסטטיסטיקות שוות כקליפת השום יצחק. בכדורגל לא מעניינות ולא רלוונטיות כל הסטטיסטיקות האלה של החזקת כדור, בעיטות לשער, אחוז מסירות מדויקות, קילומטראז' של שחקנים. אין להם משמעות מעשית. רוצים דוגמה? מנשנגלאדבך הדהימה עם עוד סנסציה רבת שערים בליגה הכי טובה באירופה, 3:6(!) בחוץ על לברקוזן (שימו לב לגולים האדירים של הרמן, אראנגו ורויס). לא פחות מ-28 בעיטות לשני השערים נרשמו במשחק הזה. בפיהוקון בין אסטון וילה לאברטון (0:1, חוסך מכם קישור), אחד המשעממים בין משחקי היום, היו 38 בעיטות לשער.  אם כבר עורכים סטטיסטיקות אז לבדוק רק בעיטות מתוך הרחבה או בשמם השני: מצבי הבקעה.

בניצחון הגדול של גלאדבך, היא החזיקה 41 אחוז מהזמן בכדור. יעני לברקוזן "שלטה". לא בדקתי את זה אבל לדעתי קבוצות שמחזיקות מעל ל-50 אחוז מהזמן בכדור מנצחות בפחות מ-50 אחוז מהמשחקים. כי יותר קל לנצח על מתפרצות וחטיפות. ובכלל אם אתה מוביל ביתרון מבטיח בדקה ה-5/15/40/60 – זה טבעי שהיריב ינסה להחזיק יותר בדור ויגיע ליותר מצבים. לכן הסטטיסטיקות  הזו שווה לפח. אם כבר אתה בוחן סטטיסטיקה, תפרק אותה ליחידות שתהיה תלוית פרקי זמן וסיטואציה במשחק.

אבל הנה נתון סטטיסטי שדווקא כן מעניין אותי: כמות עבירות במשחק. למה? זה מדד לבדוק עד כמה המשחק שוטף וקצבי ומשוחק בלי עצירות מיותרות. במופע היפיפיה בין בלקבורן לארסנל בוצעו רק 15 עבירות, והמשחק היה נפלא, בלי רגע דל. משחקים של 30 עבירות פלוס (כמו וילה – אברטון או מאיורקה – ריאל) הם בדרך כלל פחות טובים ומעצבנים. זו הבקשה הגדולה שלי לשופטים: מה שאתם לא מוכרחים לשרוק אל תשרקו, תנו למשחק לרוץ. ואם כבר אתם עוצרים – בגלל פאולים ברורים וחזקים שמטרתם לתקוע את המשחק – אל תתפשרו על צהובים.

ויש סטטיסטיקה אחת שאמנם היא קצת שולית אבל אני מקפיד לבדוק. כמה כבשה כל קבוצה. תתפלאו, אפשר ללמוד מכך לא מעט.

2) מספרי שקר. עבור כל אלה שלא מסכימים אותי בביקורת שלי על הסטטיסטיקה בכדורגל. ברסה טיילה היום מול סנטאנדר וגמרה את המשחק בדקה הרביעית בערך. היא ניצחה בהילוך שני, בלי להתאמץ, מתוך שינה. הסטטיסטיקה באמת יודעת לספר ש….מה?!?! סנטאנדר בעטה 11 פעם לשער ובארסה רק 9? ויקטור ואלדז נאלץ לנפק 7 הצלות וטוניו רק 2? הבנתם את המסר. כמו שאמר מארק טוויין: "יש שלושה סוגי שקרים. שקרים רגילים, שקרים גסים וסטטיסטיקה".

כל פעם שאני רואה את ברצלונה משחקת את הכדורגל טיקי טאקה הנערץ שלה, אני נזכר בחקיקה של הפרלמנט הקטלוני מלפני חודש לאסור קרבות שוורים. אני מבין את הקטלונים. מה הם צריכים קרבות שוורים? זה לא ספורט, הרי היריב עולה בעמדת נחיתות ברורה, מתעללים בו, משפילים אותו והסוף ידוע מראש. זה לא יכול להיקרא ספורט אם אתה יודע שבעל החיים המסכן שעומד מולך יפסיד ב-99 אחוז מהמקרים. בעצם ככה נראים המשחקים של ברצלונה. אז מה הקטלונים צריכים חיקוי עם שוורים וחיות אחרות אם יש להם את סנטאנדר ולבאנטה? 

עכשיו אתם מבינים היטב מדוע רכשו את דויד וייה. הוא אמנם סקורר מחונן אבל לא פחות חשוב – יש לו לוק של טוריאדור, יותר מהחננות שמשחקים לידו, כל חברות מסינייסטה המוכשרת הזו.

  3) אם במספרים אנחנו עוסקים היום, הנה שאלה: מה יש יותר – גולים מדהימים או החמצות מדהימות?

 ביומיים האחרונים ראיתי כמה גולים יפים, גולים מדהימים (דונאטי מבארי), גולים עם בישולים יפים (צ'אבי פרייטו מסוסיאדד, היה גול דומה היום של בוחארוב מזניט). מצד שני אמנם ראיתי אי ניצול מצבים רציני ולא מעט החמצות אבל לא משהו קיצוני.

עד היום בשעה 17:16. תציצו בדבר הזה שייצר קרלוס טבס בווידאו שמצורף בראש הפוסט? איפה אתם ממקמים את זה ברשימת ההחמצות הגדולות שלכם?

עכשיו קחו בחשבון שאנחנו לא מדברים כאן על רוני רוזנטל, כדורגלן נחמד ממדינה איזוטרית. פה מדובר בקרליטו שהוא הכוכב של הקבוצה הכי עשירה בעולם. איפה ישנן עוד מחמיצנים?

4) מספר 1. דודו אוואט הוא שוער ישראלי מצוין ובלתי מוערך במולדתו (תקראו אצל דורפן מילים כדרבנות), ללא ספק גדול השוערים שהיו לישראל מבחינת הרמה והמעמד אליהן הגיעו. אבל הביקורת היא יותר על היגוואין, רונאלדו ובנזמה. כשחלוץ מגיע לאחד על אחד או שניים על אחד מול השוער, אני מאמין שזה קודם כל תלוי בו. כמו פנדל. ובכל זאת כאמור אני לא גורע מאומה מהיציאות המתוזמנות של אוואט. נכון שהגבהות הן נקודות התורפה שלו, אבל ככה רוב רובם של השוערים.

      מה אפשר לומר על ריאל מודריד (שילוב של מוריניו ומדריד)? לא מפתיע. במשחקי ההכנה ריאל הייתה איומה ואילו הייתה מתפוצצת ונותנת הצגה הייתי מופתע. בכל מקרה כשתיגמר העונה הזו, תזכרו את הופעת הבכורה של מוריניו וריאל. או שתזכרו איזו התקדמות עשתה הקבוצה, או שתבינו שאת זרעי הכישלון (האפאטיות של בנזמה, חוסר התנועה של יותר מדי שחקנים, חוסר התיאום של כמה שחקנים בעונה חדשה).

5) המספר הנוסף. פרננדו טורס הוא יצור עילאי, מורם מעם, נישא על כנפי השכונה. שכונת מצוקה במרסיסייד שמתהדרת בקבוצה אפרורית, מדכאת, עם כדורגל חסר יצירתיות שלא מלמד אותנו שום דבר חדש. אבל אל ניניו, נער הזהב שעלה לגדולה. הוא חלוץ ללא חת. ויש לו מנהג פורנוגרפי מגונה. אל ניניו יודע לכבוש רק גולאסו-ים. הוא לא יודע לתת סתם גולים רגילים, מעאפנים, אינזאגיים.  אצל טורס מלאכת כיבוש השערים היא באמת מלאכה. אמנות, שירה, אופרה, פנטומימה, ווטאבר. הנה תראו את הדבר הזה היום ששבר לו בצורת ארוכה.מעתה אמרו: כל גול פרננדו.

6) ריבוע הקסם. אני לא חושב שיש חבורה יותר מגניבה ומצחיקה ממילאן העונה. קרקס נודד. רונלדיניו, פאטו, זלאטן וכמובן אי אפשר בלי סופר פיפו. כל המרכיבים המאניה-דיפרסיביים האלה בכפיפה אחת. יהיה מרתק. הייתה התחלה נהדרת היום. פאטו כבש צמד, דיניו ליהטט, זלאטן נקרע מצחוק ביציע וכמובן סופר-פיפו שם את הקצפת כמו שרק הוא ידוע. גול בגארבג' טיים עם חגיגות של זכייה בגביע אירופה. אני מת עליו, אתם כבר יודעים. 

אבל אם מילאן היא קרקס, הליצנים האמיתיים נשארים בטורינו. I PAGLIACCI DELLA JUVE. אבל הליצנים האלה מטורינו מדכאים.

7) רייטינג – שתי הערות בקשר לטלביזיה: מישהו שם לב לאיכות השידור המזעזעת (בלתי ניתנת לצפייה) במשחק בין יובנטוס לבארי? זו שערורייה! לא איכפת לי מי ומה אשם, הלווין של צ'רלטון שהחומר מגיע דרכו לערוץ הספורט או השד יודע מה. אסור(!!!) לשדר משחקים באיכות כזו. למען השיים. מהפרמיירליג התמונה כל כך נקייה, חדה ונפלאה. מהסרייה אה הכל מרוח ואפילו שמות הקבוצות מטושטשים ואי אפשר לקרוא מי נגד מי וכמה כמה. סקנדל!

הערה שנייה – מעניין איזה משחק זכה ליותר רייטינג – בית"ר – מכבי או סנטאנדר – בארסה. זה לא משנה כל כך כי המשחקים המרכזיים בליגת טוטו ממילא עוברים לימי שני. אבל המשחקים המרכזיים בצרפת למשל (הערב היה בורדו-מארסיי) – האם הם ימשיכו להיערך במקביל למשחקי הסרייה אה והלה-ליגה? אתם חושבים שזה יישאר לנצח או שתוך כמה שנים הליגות באירופה ינסו לסדר משחקים מרכזיים שלהם כך שלא יתנגשו במשחקים של בארסה, ריאל או מנ. יונייטד?

8) מה השעה? פרנקו קולומבה פוטר הבוקר מאימון בולוניה. אגב מחר מתחילה העונה שלה. משחק ראשון מול אינטר. אחלה טיימינג. היו"ר סרג'יו פורצ'דה שהגיע הקיץ נזכר לומר שהוא רוצה מאמן שמאמין בצעירים. ואנחנו רוצים יו"ר שמאמין בהיגיון. לפני שנה מאמן מיינץ פוטר ארבעה ימים לפני המחזור הראשון אבל הוא לפחות הספיק להפסיד בגביע.

מה אגיד לכם, זילות מעמד המאמן היא תופעה נוראית בכל העולם. הימורים: באיטליה יהיו העונה 11 פיטורי מאמנים, בבונדסליגה 5, בפרמיירליג 6, בלה ליגה 8.

9) את הידיעה המרגשת בכלל בסוף השבוע האחרון בכדורגל בכלל לא קראתם. ראי, שחקן העבר הגדול, מועמד לאמן את סאו פאולו. הלוואי וזה יתגשם.

10) חשבתי לייסד פינה בדה באזר של 'ציטוט השבוע'. גם אחרי שירדתי מהרעיון, אני לא יכול שלא להכניס את הציטוט של יעקב בוזגלו: "זו בעיה מדינית שמאור לא בנבחרת". מה? איך? למה? מתי? יעקב, עזוב אותך מלדבר עם כל עיתונאי ביקום. במקום זאת בוא לכתוב בדה באזר. עליי.

 

 ולסיום הבטחתי תשובה לחידה: שני אבות ושני בנים – זה שלושה דורות. סבא, אבא ובן. האבא הוא גם הבן של הסבא. אז שני אבות ושני בנים הם בעצם שלושה אנשים. ולכל אחד מהם יש ארנבת לאכול. מה שמזכיר לי פתגם הולנדי עתיק שבטוח שיעקב בוזגלו ישתמש בו מתישהו: "לעולם לא נוכל לדעת איך הפרה תופסת את הארנבת".

בתאבון.

בעיה מדינית
גשם גשם בוא
פתיחת הליגה הספרדית - (סוף?) הרומן שלי עם ברצלונה

No Comments

אלון 30 באוגוסט 2010

אסטון וילה נגד אברטון היה משחק לא רע.
התנועה של לוק יאנג לפני הגול היתה יותר מרשימה מהגול המצוין שלו.

http://www.101greatgoals.com/videodisplay/6718160/

לוינטל 31 באוגוסט 2010

אלון, סליחה אישית. הבלוג אוטומטית שם את התגובה שלך בתגובת זבל (לא יודע למה). בכל מקרה ראיתי את זה מאוחר ותיקנתי. אז סליחה
היה משחק לא רע והגול היה יפה אבל ציפיתי משתי הקבוצות להרבה יותר

גמל (סתם גמל) 30 באוגוסט 2010

יש לי קצת בעיה עם ההגדרה של השערים של פיפו "סתם שערים" או "שערים רגילים". הבחור הוא מכונת שערים שלא מפסיקה לעבוד. השערים הפשוטים האלה הם לא כל כך פשוטים. יש סיבה לעובדה שהוא מלך השערים במפעלים האירופיים למרות שאין בו שום דבר יוצא דופן מבחינה פיזית או טכנית.
קח לדוגמא את עשרת השערים האלה:
http://www.youtube.com/watch?v=mxoGAFwSTvg&feature=related
כמעט כולם נראים מאוד מקריים. הכדור פוגע במגן ומגיע אליוהוא מקבל כדור על קו השער ורק צריך לדחוק אותו פנימה.
אבל אם זה קורה כל כך הרבה פעמים כנראה שאין בזה שום דבר מקרי או פשוט.

לוינטל 30 באוגוסט 2010

יש לי שש מילים להסביר את זה:
מיקום, תנועה, ציפייה, מהירות תגובה ונחישות.
או בשתי מילים: חוש מיוחד
או במילה אחת: גאונות

גמל (סתם גמל) 30 באוגוסט 2010

אתה אולי לא תאמין אבל זה בדיוק (אבל בדיוק!) מה שרציתי לכתוב אבל לא רציתי שתצא תגובה ארוכה מדי

לוינטל 30 באוגוסט 2010

מאמין. גאונות זה להיראות לדברים קשים ומסובכים (הבקעת גולים) להיראות פשוט, גם אם מסורבל

TD 30 באוגוסט 2010

אכן חבורה עליזה במילאן ואיזה כיף לראות אותם. כן, אני יודע, זו רק ההתחלה, לצ'ה עמדה והסתכלה יותר מאשר שיחקה ולזקני מילאן יגמר הכוח באמצע העונה… אבל לראות את רונאלדיניו ברגעי קסם – אני קונה כל יום על פני השיעמומונים של ברצלונה.

לוינטל 30 באוגוסט 2010

דיניו הזכיר איזו חגיגה פעם הייתה בבארסה.
הוא עושה לי בלב הרבה יותר חם ושמח מאשר מסי. סליחה מהנפגעים

אלון 30 באוגוסט 2010

אסטון וילה נגד אברטון היה משחק לא רע.
התנועה של לוק יאנג בשער היתה יותר מרשימה מהשער ההנהדר שהוא הבקיע.

http://www.101greatgoals.com/videodisplay/6718160/

מיריק שניר 30 באוגוסט 2010

יש לי עוד פתרון אפשרי לחידה שלך. האימא היתה זונה, יש בן אחד אבל הוא של שני האבות.

שלו רומא 30 באוגוסט 2010

בארי, למי שאוהב כדורגל ולא איטלקי כדאי לעקוב אחרי הקבוצה, כבר בעונה שעברה היא הייתה המרענן הרשמי של הסרייה א'. הייתי יותר מבטוח שהיא תנצח את יובה, גם בגלל שאם קבוצה קונה שחקנים מקבוצה שכמעט ירדה ליגה (אודינזה) או שחקן לא הכי משמעותי של נאפולי (קואליארליה) והכל שבוע לפני שמתחילה הליגה למה שזה יעבוד?

מילאן, בהחלט קירקס, כשזה יעבוד זה הכי יפה בעולם, כשזה יצלע יהיה תמיד מי שיציל את המצב, כשזה לא יעבוד, זה יהיה "רע לתפארת". הרבה שאלות ישנן עדיין, מי יעשה הגנה, מי יעמוד בשער, כמה רונלדינו יעמוד בקצב של הליגה כשהעונה תכנס לקצב תחרותי, האם פאטו לא יפצע. לפחות יש משהו בטוח, פיפו אינזגי יהיה שם כל פעם שידרש. לצערי אני מתקשה לראות אותם רצים לאליפות. מבחינתם לסיים במקום 2-3 זאת הצלחה, מקום רביעי הוא בחזקת סביר. אני חושב שגם אם יסימו ב 5-6 זאת לא הפתעה גדולה, הם גם יכולים ליפול יותר חזק, כי יש ליגה עם פערים קטנים מאוד.

יובה, נראה לי שככה זה לא ימשיך ומה שלא יביאו עכשיו יביאו בינואר, הם מלא בין שלושת המועמדות לתואר, ובעונה בה כל קבוצה ממצא את הפוטנציאל שלה יובה לא גומרת בין השש הראשונות ואולי אף נמוך מזה. הם רוצים את פאציני, את די-נטלה. מי ששואל את עצמו למה שונאים את יובה, כאן התשובה, כי פאציני ודי-נטלה ישבו על הספסל יחד עם פפה ויאקווינטה ואמאורי ודל פיירו, כי כמה חלוצים משחקים בקבוצה בו זמנית. כי הם לקחו את דייגו וסירסו אותו על חשבון ג'ובינקו שנעלם לגמרי.

גנואה, תהיה בצמרת, רוב השנה בגבוה, תסיים אני מניח 5-8.

סמפדוריה, תלוי באם ישחררו שחקנים, יש להם סגל היום למקומות 5-8 בלי פאציני היא מכוונת יותר לכיוון 8, עם פאציני לכיוון 5. 

פאלרמו, גם איבדה מספר שחקני מפתח, אבל נראה לי שימצאו שם פתרונות, גם קבוצה מרגשת.

קאטניה, עוד עונה שהסגל נבנה מחדש, תלחם נגד הירידה לדעתי עד הסוף ותישאר.

סאביסאביץ' 30 באוגוסט 2010

כדי שלמילאן יהיה סיכוי להיאבק על האליפות עם אינטר ורומא אחרי רכישתו המעולה של אברה-קדברה שמתאים למילאן כמו כפפה, היא צריכה לקנות 2 מגינים, לימין ולשמאל ברמה הרבה יותר גבוה ממה שיש לה עכשיו. בנוסף היא צריכה שוער, לא מובן איך קבוצה כזאת אין לה שוער ברמה עולמית כבר המון זמן, היו דיבורים על אפנקייב שהוא שוער מדהים ומנוסה למרות גילו הצעיר, בסוף הם נשארו עם אביאטי עוד פעם, איך הם כל הזמן חוזרים לאביאטי הזה??

באשר ליובה, אני פשוט נהנה לראות שהם לא מצליחים להתרומם בחזרה, זהו דינם של רמאים.

גנואה הולכת להיות הסוס השחור של הליגה ולהיכנס לרביעייה, לא ברור לי מאיפה פתאום הגיעו הכספים למועדון הזה, אבל הם בנו סגל מעולה, עם הרבה צעירים מוכשרים.

לוינטל 30 באוגוסט 2010

אל תשכח שחוצמזה שבארי מלהיבה היא קבוצה מאוד ביתית. כמו גם הקבוצות מהאיים שהן ביתיות מובהקות ונאפולי במיטבה.
השאלה היא מי תצליח גם לאסוף נקודות בחוץ.
לגבי יובה והעובדה שהם קנו מאודינזה – גם הפועל ת"א קנו כוכבים מהפועל כפ"ס שהובילו אותה למה שהיא היום

דורפן 30 באוגוסט 2010

עמית – לגבי סטטיסטיקה. הבעיה היא שהיא חסרת דמיון.

אחוזי החזקה בכדור חשובים יחסית לטקטיקה של הקבוצה. אם ברצלונה מחזיקה בכדור אפילו 50% מהזמן סימן שיש כאן בעיה מסויימת. כי היא רוצה את הכדור. אבל כמו שאמרת – רק אם המצב הוא שוויון. אם קבוצה שמשחקת מתפרצות נמצאת ביתרון ולא מחזיקה בכדור אין פה שום בעיה.

לגבי הבקעת שערים – כבר מזמן הייתי רוצה שיהיה דרוג מלך השערים לשערים משני תוצאה (שער יתרון או שער שוויון).

טל 30 באוגוסט 2010

רונן, ברוב המקרים, החזקת כדור היא פשוט ביטוי לעליונות של קבוצה שתוקפת את היריב. יונייטד לא משחק פוזשן פוטבול. ועדיין, בעונה שעברה בליגה היא החזיקה בכדור יותר מהיריב ב37 מ38 משחקים. המשחק יוצא הדופן? ארסנל באמירויות.

המסקנות:

1. החזקת כדור היא לא חזות הכל. ולראיה, המשחק היחידי שבו יונייטד החזיקה בכדור פחות מהיריב, היה אולי הטוב ביותר של העונה. עובדתית, היא גם הפסידה קרוב ל30 נקודות במשחקים שבהם היא החזיקה בכדור יותר.

2. עדיין היא עשתה מ85 נקודות והייתה רחוקה נקודה מאליפות. כלומר, לאורך זמן, בכל זאת לסטטיסטיקה הזו יש איזושהי משמעות.

DI 30 באוגוסט 2010

קראתי פעם, אלוהים זוכר איפה סטיטסיטקה כזו. היא הורידה את קלויברט כמה שורות ארוכות למטה.

סאביסאביץ' 30 באוגוסט 2010

תגידו, זה לא האראנגו ששיחק עם אוואט שנה שעברה? אם זה הוא הוא שחקן מעולה, איך הוא למנשיגלדבך?

לוינטל 30 באוגוסט 2010

אראנגו הזה היה כוכב מאיורקה עד לפני שנה, אבל כמו שאתה יודע הקבוצה מהאי יורדת מנכסיה בשנים האחרונות ומוכרת כל קיץ כוכבים. אז הוא עבר לגלדאבך כבר בשנה שעברה, בצעד שסימן סופית לקולאוטי את הדרך החוצה (לקח לקולאוטי שנה שלמה להבין את מה שכולם ידעו והמאמן אפילו אמר לו).
שמע, בגרמניה יש שחקנים לא רעים גם בקבוצות הפחות טובות. שווה לעקוב

הופ 30 באוגוסט 2010

עמית, אתה צודק כשאתה משווה את ברצלונה-סנטאנדר אתמול לקרבות שוורים. הסוף אכן ידוע מראש, וגם לי כמי שאוהב לראות את ברצלונה זה לא ממש כיף. בהעדר תחרות 99% מההנאה הולכת לאיבוד. הסיבה לכך, אני מניח, היא פערי התקציב האדירים.
עם זאת, אני מוחה על הקישור בין העובדה הזו לבין הביקורת המרומזת על "הטיקי טאקה הנערץ", קישור שחוטא לאמת. כי מה שכל כך נערץ בטיקי טאקה הזה הוא שבארסה שיחקה אותו גם נגד קבוצות שאמורות להיות בליגה שלה – ריאל, קבוצות אחרות בליגה הספרדית שאמנם פחות טובות מבארסה אבל עדיין לא אמורות להיראות כל כך אומללות מולה, וקבוצות ראויות לגמרי בליגת האלופות.
בארסה פיתחה שיטה שמקנה לה ברוב המשחקים עליונות מוחלטת על היריבה, גם כשהיריבה חזקה מאוד, והביאה לה הישגים לא מעטים. מה שאתה עושה זה לטעון במרומז שהשיטה הזו עובדת רק כי מדובר בקרבות עם תוצאה ידועה מראש. זה לא רק חוטא לאמת, זה במובן מסוים אפילו הופך אותה על פיה: יש די הרבה דוגמאות לקבוצות שהשקיעו מאות מיליונים בשחקנים ולא הצליחו להגיע להישגים, ומספיק דוגמאות לקבוצות קטנות שהפתיעו הרכבים גלאקטיים למיניהם. השיטה של בארסה, שאתה נהנה לזלזל בה – והביצוע המושלם שלה – מעניקה לה (בליגה הספרדית – יחד עם פערי התקציב) את היכולת להתמיד בשליטה שלה כמעט בלי נפילות.

סאביסאביץ' 30 באוגוסט 2010

זה מקנה לה עליונות מסויימת, אבל כשמגיעה מולה קבוצה פיסית, טקטית וכישרונית מאוד קשה לבארסה כמו שראינו מול אינטר וצ'ילסי שנה לפני זה. מקווה שיהיה לה יותר מאבק מהליגה השנה כי זה כבר נהיה מגוחך.

הופ 30 באוגוסט 2010

סאביצ'ביץ', אני מסכים – והדוגמאות האלה (היוצאות מו הכלל) מעידות על יכולתן הגבוהה של אינטר וצ'לסי, שהצליחו לפצח את השיטה (ואמנם סולד מהסגנון של אינטר מול בארסה אבל זה לא רלוונטי).
אני מצטרף לתקווה שלך. ונדמה לי שגם בארסה צריכה להצטרף אליה. אם משחקים כאלה ימשיכו, האוהדים יפסיקו לצפות ויעברו לליגות תחרותיות יותר.

הופ 30 באוגוסט 2010

"ואמנם סולד" = ואני אמנם סולד.

טל 30 באוגוסט 2010

המשחק של ברצלונה היה יותר תחרותי מהמשחקים של צ'לסי של העונה או של מילאן אתמול.

אין ליגה בעולם שבה משחק של הקבוצה הטובה ביותר (שבמקרה הזה גם הקבוצה הטובה בעולם בפער) נגד מועמדת לירידה אמור להיות תחרותי. לפעמים נוצרת סיטואציה כזו, אבל הפערים בבסיס הם עצומים בכל ליגה.

אם המשחק של ריאל אתמול היה מתרחש בליגה האנגלית, היו נכתבים פואמות על המלחמה ההירואית של הקבוצה הקטנה נגד קבוצת הצמרת מלאת הכוכבים, בתוספת הערה ש"רק באנגליה רואים את זה". די כבר עם הדמגוגיה הזו.

טל 30 באוגוסט 2010

נכתבים = נכתבות

לוינטל 30 באוגוסט 2010

הופ, לא כתבתי את זה מתוך זלזול. אני מעריך את פילוסופית הכדורגל של בארסה שבאה לידי מיצוי. אין ספק שמול יריבות נחותות זה נראה התעללות אבל לא התכוונתי לזלזל. יש פה הצלחה מקצועית סגנונית

צור שפי 30 באוגוסט 2010

אחלה, תענוג לקרוא. הנה עוד חידה על אותו פרנציפ – שלוש אמהות שלכל אחת שתי בנות נכנסות למסעדה ומסתדרות היטב ליד שולחן עם שבעה כיסאות. הפתרון – שלושה דורות כנ"ל.

לוינטל 30 באוגוסט 2010

תודה.
טל צודק. הפערים בלתי נסבלים בכל ליגה. השאלה היא כמה גדולות מהוות איום בטופס הטוטו על הבכירות. באנגליה יש נגיד 8 קבוצות שכשהן מארחות את צ'לסי/יונייטד יש להן סיכויים סבירים לא להפסיד או לנצח. באיטליה יש אפילו יותר. בספרד קצת פחות.
השאלה היא האם לא הגיע הזמן להקים ליגת על אירופית

טל 30 באוגוסט 2010

ההבדלים הם ברמת קבוצות הצמרת יותר מאשר ברמת הקבוצות האחרות. קבוצות מרכז הטבלה בליגה האיטלקית לא יותר חזקות מקבוצות מרכז הטבלה הספרד (כפי שניתן לראות במפעלים האירופאיים), ההבדל הוא שאינטר ובוודאי רומא הן קבוצות יותר פגיעות. אינטר, גם של העונה שעברה, היא קבוצה מאד חזקה ועוצמתית, אבל גם מוגבלת מאד ביצירתיות שלה, מה שעושה אותה מועדת יותר להפסד נקודות קבוצות שמסתגרות. רומא קבוצה טובה מאד, אבל לא קבוצה מהעלית של אירופה מבחינת איכות הסגל שלה.

אגב, ארסנל היא דוגמה הפוכה מאינטר: הסגנון הפתוח שלה הוא חיסרון מול קבוצות חזקות באמת, אבל נכס גדול מול קבוצות קטנות שמנסות להתסגר. מהסיבה הזו, היא שווה 75-80 נקודות כמעט אוטומטית, גם שהיא סובלת ממכת פציעות איומה ומשיגה 0 מ12 נקודות מול המתחרות שלה על האליפות.

הבונסדליה היא הליגה הכי מוצלחת באירופה מהרבה מאד בחינות (גולים, קהל, מתקנים, יש שיגדו איכות צילום), אבל חלק מהתחרותיות שם נובעת מכך שאין שם באמת קבוצות מאד חזקות מלבד באיירן, שגם היא לא מעמידה בשנים האחרונות קבוצות באיכות ובעוצמה שהיא העמידה לפני עשור. זה לא שאם היית שם ברצלונה או צ'לסי בבונדסליגה היית רואה שהן מתקשה יותר מבליגות המקומיות שלהן. ארסנל היית מסיימת שם במקום ראשון- שני (תלוי בעונה של באיירן) בלי בשום בעיות. הליגה הצרפתית הרבה פחות מהנה, אבל אני בכלל לא בטוח שפחות טובה.

טל 30 באוגוסט 2010

הכוונה כמובן לבונדסליגה.

שלו רומא 30 באוגוסט 2010

טל – בארסה לא הקבוצה הטובה בעולם, אפילו לא הטובה באירופה.
לצערי יש אחת שקוראים לה אינטר, שנישלה אותה מהתואר, ואפילו היא עשתה את זה בעצמה, במפגש כפול של בית וחוץ, כשאת רוב המשחק בחוץ היא שיחקה ב 10 שחקנים. צריך לכבד את כללי התחרות והקבוצה הטובה באירופה היא אלופת אירופה.

טל 30 באוגוסט 2010

לא ניכנס לויכוח הזה, כי כבר חרשנו עליו וואני בספק אם אתה באמת מאמין בעצמך למה שכתבת. בוא נסכם שנכון לתחילת עונת 2010/11 הקבוצה הטובה באירופה היא אתלטיקו מדריד שעשתה בית ספר לאינטר בהרכב מלא וזכתה בתואר אלוף האלופים של אירופה.

דורפן 31 באוגוסט 2010

בוא נגיד שהתשובה לשאלה הזו לא חותכת בשנה שעברה. בארסה היתה באופן ניכר חלשה יותר בשנה שעברה משנה קודם לכן. אינטר לקחה טרבל ומגיע לה כבוד על כך. התחשבות בשאלה הזו מגיעע גם לצ'לסי – היא לקחה דאבל באנגליה ואפשר לומר שלפחות שהקבוצה שהייתה צריכה להקדים – יונייטד – הייתה חזקה יותר מריאל או רומא, בשנה שעברה.

נעל קרועה 30 באוגוסט 2010

7 שאלות למוריניו
1-למה הוא היה צריך את הג"וב הכפוי טובה הזה?
2-למה בן זימה הכושל עדיין בריאל?
3-למה הוא לא קנה עוד חלוץ(אדיביור ) מסיטי?
4- כמה קשרים בדיוק צריכה ריאל,יותר מ10?
5- מרסלו משחק כחלוץ או קשר?
6-למה עדיף שראמוס ישחק בצד ימין ולא שמאל כרגיל?
7-איך חדירה,אלונסו,ודיארה,3 קשרים הגנתים משחקים יחד?

לוינטל 30 באוגוסט 2010

1- שלוש סיבות: כסף, אתגר ולברוח מהקנאים באיטליה.
2- שאלה טובה. אומרים שיש בו משהו. לי המשהו הזה נראה כמו צינור בתחת.
3- הוא רצה עוד חלוץ, לא ברור למה לא הביאו.
4- באמת 90 אחוז מהקבוצה זה קשרים
5- מרסלו מגן שלא עושה הגנה. עמרי קנדה שמאלי ומשוכלל
6- ראמוס שיחק בלם. הוא במקור מגן ימני
7- דיארה זז לשחק מגן ימני כשחדירה נכנס
איזה שם מכוער זה סע מחדרה

דודו 30 באוגוסט 2010

תשובות:
1 – מוריניו תמיד מחפש לאתגר את עצמו. איפה עוד יכול להיות לו אתגר אחרי שלקח אליפויות בפורטוגל, אנגליה ואיטליה ולקח 2 אליפויות אירופה. האתגר הגדול ביותר כרגע באירופה זה לקחת אליפות בספרד מול ברצלונה הגדולה (באיטליה הוא לקח אליפויות בהילוך ראשון כי לא היתה לו יריבה אמיתית) ולקחת גביע אירופה עם ריאל אחרי שעפה כמה שנים רצוף בשמינית. אני לא מאמין שזה יקרה השנה (גם באינטר לקח לו יותר משנה להגיע לטופ האירופי), אבל אחרי שיכיר את הליגה מחדש ויכיר את איכויות שחקניו, הוא יידע לעשות את הכיונונים הנדרשים.
2 – שאלה טובה. לא החזקתי מבנזמה עוד כשהיה בליון
3 – מכל החלוצים בעולם דווקא אדביור? גם ממנו אני לא מחזיק.ההתקפה של ריאל אינה הבעיה שלה. שנה שעברה הבקיעה כמות אסטרונומית של שערים, במיוחד רונאלדו והיגואין. מוריניו חושב שהוא יכול להוציא את המקסימום מבנזמה ובנוסף הביאו את קנאלס, שאמור לפרוץ ולהיות אחד החלוצים הספרדיים הטובים ביותר (לא בטוח לגביו, אבל צריך יותר זמן).
4 – עוד לא התחילה העונה וכבר קאקה פצועים ואתמול התווספו אליהם רונאלדו ודיארה. אתה לא יכול להיות עם סגל קצר. עכשיו יש מי שיחליף אותם (אם כי לרונאלדו אין תחליף).
5 – תפקידו של מרסלו לא ברור ובכלל הימצאותו של שחקן בינוני כזה בהרכב של ריאל לא ברורה לי. לא יכלו למצוא מגן מוכשר יותר?
6 – ראמוס שחקן רב-גוני ואיכותי בכל עמדה שתשים אותו, אם זה בלם ואם זה מגן מאחד הצדדים. אני מניח שמוריניו יבדוק את האופציות בתקופה הקרובה ועד אוקטובר כבר יהיה כיוון והרכב מגובשים יותר
7 – קודם כל, דיארה שיחק כמגן אחרי שחדירה נכנס ולא כקשר אחורי. חוץ מזה, גם אלונסו ובמיוחד חדירה הם לא קשרים הגנתיים אלא קשרי 50/50 שמוציאים קדימה התקפות

דודו 30 באוגוסט 2010

בסעיף מס' 4 – קאקה וגאגו פצועים

DI 30 באוגוסט 2010

רק רציתי להגיד, שוב, שאני מת על הטורים שלך
ואני שמח שלא זנחת את שיטת הנקודות..

לוינטל 30 באוגוסט 2010

תודה רבה רבה :)
מחמם את ליבי. אמשיך

שלו רומא 30 באוגוסט 2010

בולוניה – אינטר :
זה משחק שאינטר הייתה חייבת לנצח כדי להבהיר נקודה חשובה, אנחנו כאן והשמועה על מותנו הייתה מוקדמת.
אבל הסיפור האמיתי לדעתי הוא שני המאמנים בניטז ומוריניו. מוריניו עבר לליגה שכל תיקו הוא בעייתי, הוא בעצם הפסד של שתי נקודות יקח לו זמן להבין את זה (לדעתי מעט מאוד זמן) והוא ינצח משחקים גם כשהקבוצה תשחק רע כמו שעשה באינטר. בניטז עדיין לא הבין (גם באנגליה) שיש משחקים שאסור להפסיד בהם נקודות, ואת בולוניה של היום הוא חייב לנצח ובהפרש. כי התוצאה של המשחק היום הוא תחושת המסוגלות של שאר הקבוצות שמסתכלות על בולוניה קבוצה שפיטרה את המאמן שלה אתמול, לפני שהליגה התחילה, קבוצה שבקושי נשארה בסרייה א' בשנה שעברה, לוקחת נקודה מול אינטר. אינטר העבירה מסר לליגה בשלושת המשחקים האחרונים שלה (שני הסופר קופה והמחזור) שהיא קבוצה פגיעה. האמת היא וזה לא מנקודת מבט רומאית, אלמלא שתי המתנות של ווצ'יניץ' וטאדיי אינטר לא מנצחת את הסופר קופה בחיים, ואם ווצ'יניץ' עושה גול גם מהאחד על אחד שלו, היו מכריזים על העברת הכתר. עכשיו יותר מתמיד יש תחושה שהמאבק פתוח. ולגבי אינטר סטנקוביץ' לא שיחק, אני מעריך כי הסיבה היא שמתח ביקורת על כך שהוא לא מתופקד במקום הטבעי שלו. אני לא יודע מה חושב בניטז על חבורת הלוחמים של אינטר, החבורה שבנה מוריניו. אבל אם הוא מנסה לפרק את החבילה ולבנות אותה מחדש, הוא לא יגמור את העונה. באיטליה אין ג'נטלמניות אנגלית שמאמן שהביא גביע אירופה לקבוצה ממשיך לא לספק תוצאות, ולאינטר הוא לא הביא עדיין כלום. אינטר לא תיתן למומנטום האליפויות שלה להקטע בגלל בניטז, אם היא תרגיש שזה הולך לכיוון לא נכון אולי היא תוותר על העונה, אבל היא לא תתן ליובה או מילאן לתפוס לה את הבכורה (וכן, גם אם רומא תקח השנה אליפות, היא לא תהפוך לזכיינית סדרתית) זה רק מחזור ראשון ולמרות הנפילה של רומא היא עדיין בשיוויון מול אינטר. מחכים לשבוע הבא.

לוינטל 31 באוגוסט 2010

בניטז הזה יש לו כדורגל מזעזע. אני אוהב מאוד את מוריניו וגם אלה שלא אוהבים את הכדורגל של מוריניו צריכים להודות שהוא הרבה יותר אטרקטיבי מאשר זה של בניטז.
זו תוצאה מביכה במשחק מביש של הנראזורי. אבל כולה מחזור 1. בוא נחכה ונראה מה הלאה

Comments closed