קרקס מדראנו די מילאנו

מי זו בארסה? מה יש במדריד? חבר'ה, עם רוביניו, איברה, פאטו וקאקה - מי יכול על אגף השיווק של סוכנות סיליביו

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

עכשיו זה רשמי: למילאן יש את חוליית ההתקפה המלהיבה, המוכשרת והאיכותית ביותר בעולם. במילאן אוהבים ראשי תיבות – GRENOLI היה הקיצור לשלישיה השבדית האלמותית גונאר גרן, גונאר נורדאל ונילס לידהולם. לפני כמה שנים הומצאה בצד האדום-שחור של מילאנו נוסחה חדשה – KAPARO – קאקה, פאטו ורונאלדו השמן.

ועכשיו איך מסדרים את רוביניו, איברהימוביץ' ופאטו? ROZLAPA? IBROPA? עוד לא ברור. מה שכן, למקרה של כישלון מהדהד, ראשי התיבות האוליטמטיביים כבר מוכנים – R.I.P – נוחו על מילאנכם בשלום.

**

בעצם מדובר בפרויקט שיקומי. פאטו עדיין צעיר ומוכשר שרק צריך לקוות שאין לו נטייה כרונית להיפצע בסגנון ואן פרסי. אבל כמו שרונלדיניו הגיע למילאנלו כדי לחזור לעצמו, עכשיו זלאטן ורוביניו מנסים להשיב את ערך המניה שלהם שהתרסק. אפשר להיות אופטימי – רוביניו (26), איברה (תיכף 29) ואפילו רונלדיניו (30) עדיין לא מבוגרים מדי. אמורות להיות להם עוד כמה שנים טובות בקנה. לא על הנייר. במגרש. בואו נקווה, כי הפוטנציאל להפיק ניצוצות של כדורגל עצום. אולי עצום מדי. איך דוחסים כל כך הרבה מנות עיקריות לארוחה אחת?

בא לשכונה בחור חדש

**

אם לפני שנה כולם הביטו לעבר מדריד, הכיוון עכשיו הוא מילאנו. בעצם כשחושבים על זה מילאן קצת מזכירה את ריאל ההיא שהביאה שחקנים בכירים ומינתה מאמנים די אנונימיים ובעלי מעמד חלש. התהפכו היוצרות. ולא במקרה.

הכל התחיל לפני שנתיים. מילאן הביאה את רונלדיניו ובנובמבר הגיע בקהאם – שני השחקנים הממסוחרים ביותר בעולם (מסי בדיוק עלה לגדולה). כבר אז פיתח גליאני ביחד עם בראידה ובידיעית דון סילביו חשיבה עסקית-כלכלית לא פחות מספורטיבית.  גליאני גם הודה אז ש"כדורגל היום לא נמדד רק באיכויות הטקטיות והטכניות אלא גם במילוי אצטדיונים ובהסכמי חסויות".

החזון של מילאן הוא לבנות "דרים טים" באמצעים המוגבלים יחסית שלה. אחרי הכל מילאן, הרבה יותר מכל מועדון אחר באיטליה, מכוונת את הצלחותיה אל מעבר לים – למזרח ולמערב. ככה זה כשאתה זוכה בכל כך הרבה גביעי אירופה ומבין את המשמעות הכלכלית הגלובלית של הישגים ואטרקטיביות.

השאלה היא התוצאות – אמנם תיאגו סילבה שחקן נהדר אבל בעמדות המגנים מילאן לא חזקה, שוער מעולה אין לה והקישור מזדקן עם אותם שמות ותיקים שאתם מכירים. בכל מקרה, בסופו של דבר כולנו יודעים שאם מילאן תרוץ לאליפות או תגיע לגמר הצ'מפיונס ליג, האיש שיכריע לא יהיה פאטו, לא רונלדיניו, לא רוביניו ולא איברה. הוא כנראה יקום מהספסל ובכל מקרה קורים לו סופר-פיפו.

דרך אגב, מישהו עוד זאכר שעד לפני ארבעה ימים הרכש של מילאן הקיץ כלל את מרקו אמליה, מריו ייפס, סוקראטיס פפסטאטופולוס וקווין פרינס בואטנג?

**

את מחנה האימונים הבא שלו, מאנו מנזס יכול להעביר במילאנו. ההתקפה שלו (פאטו, רוביניו, רונלדיניו) נמצאת במילאן, ההגנה שלו (סזאר, לוסיו, מאיקון) באינטר. ובכלל הסרייה אה היא הליגה הכי ברזילאית באירופה אם לא לוקחים בחשבון את פורטוגל.

**

אין עוד מלבדו

איזה קרקס מנהל סילביו ברלוסקוני – שימו לב לעיסוקיו של הדון בימים האחרונים – הוא מארח את מועמר קדאפי. ביחד השניים רואים מצעדי סוסים ערביים כמו בימי הביניים, קדאפי מגייס 200 דוגמניות ושחקניות ונואם להן כמה האיסלאם טוב וכמה לנשים עדיף לחיות כמוסלמיות. ברלוסקוני במקביל רואה את מילאן שלו מביסה את לצ'ה ועל הדרך הוא פותח את הכיס ומנחית בזה אחר זה את איברה ועכשיו את רוביניו. ועכשיו תחשבו מה מצלמות הפפראצי פספסו כשברלוסקוני 'עשה לביתו'. איזה הספק בגיל 74. פשוט מלך.

**

זה מאוד אירוני שמועד סגירת חלון ההעברות הוא 1 בספטמבר, מועד החזרה לבית הספר. כי כל היום הוא קרקס מופלא וההתנהלות של הרבה קבוצות בכירות מזכירה התנהלות של תלמידים שדוחים הכל לרגע האחרון. לא יושבים על התחת לכתוב עבודה שצריך להגיש עד לשנייה האחרונה. לא משנה שהיה להם 4 חודשים לכתוב אותה, הם יחכו לרגע האחרון. אם אתה מספיק טוב ומוכשר – גם עבודה ברגע האחרון יכולה להיות מעולה.

את הציונים הסופיים – ממש כמו בבית ספר – נחלק באביב.

US Open - יום ראשון
פטאנק. בצרפתית כותבים Petanque (נדב לפיד)

No Comments

DI 31 באוגוסט 2010

רוביניו ממשיך להפיל תמהונים בפח.
תמוהה

החיזוק הכי מרשים לדעתי היה אכן של שאלקה. לפחות ממה שמצטבר כרגעץ ללא השמועות על ואן דר פארט לטוטנהם למשל..

לוינטל 31 באוגוסט 2010

נכון ששאלקה עשו רכש טוב אבל מאוחר קצת. נראה איך ישתלבו השחקנים החדשים. עדיין שאלקה שחררה יותר מדי שחקנים חשובים הקיץ ונחלשה לטעמי

שלו רומא 31 באוגוסט 2010

תיקון קטן ללימודים חוזרים ב 1 בספטמבר בישראל, באיטליה כמו באיטליה זה עובד אחרת וכל בי"ס קובע לעצמו את תאריך החזרה משהו בין 10 ל15. בספטמבר. וזה עוד כלום לעומת העוטבדה שיוצאים לחופשה הקיץ הכי מאוחר ב 20 ביוני, כך שלילדים יש בערך שלושה חודשי חופשת קיץ, עד כאן הכל טוב חוץ מהעובדה שהם לומדים 13 שנה. מגיל 6 עד 19. אבל כן איטלקים עושים הכל ברגע האחרון. ואין כזה דבר מאוחר מדי, תמיד בסוף הכל מסתדר. צריך רק להבין את הראש והשיטה.
****
וקצת לענייני כדורגל, אני באמת לא מבין איך ערמת האגו הזאת תסתדר, אולי ישחקו עם שלושה כדורים. בליגה אחרת אולי יכול ללכת, בסרייה זה לא נראה כאילו זה יכול להחזיק מים. מול הגנות רציניות, וקישור מעובה קשה לי לראות את מילאן בכלל נוגעת בכדור. יש לה בעיה של סגל קצר מאוד בהגנה ובקישור והשחקנים שם גם נוטים להפצע וגם לוקח להם הרבה זמן להבריא. ושוער שכחו שם שצריך שוער. אז אביאטי יתן כמה הצגות, אבל הוא לא באמת שוער. המחיר יכול להיות גדול. אני חושב שבינואר הם ישקיעו כסף מחדש, וזה יכול להיות מאוחר, לא רק לאליפות גם למקום בליגת האלופות וגם מקום בליגה האירופאית. אבל אלו בעיות של משהו אחר.

לוינטל 31 באוגוסט 2010

תיקון קטן, בישראל לא חוזרים ללמוד ב-1 בספטמבר. בתאריך הזה מתחילה השביתה.
אני חולק עליך – לדעתי מילאן תשחק טוב ותרוץ גבוה – מקומות 1-2. יש איכות ואלגרי אמור להפוך לכוכב. גם קאפלו וסאקי הגיעו למילאן בתור שמות קטנים יחסית.
אבל בוא נראה איך הכוכבים מסתדרים יחד בהתקפה ואם אין בעיות אגו וחמצמצות

שלו רומא 31 באוגוסט 2010

אני חושב שאיבהימוביץ' בסופו של יום הוא שחקן מצוין,
ראיתי את פאטו והוא חלוץ טוב מאוד בכל מובן.
רונלדינו כבר לא רץ שנתיים, כשהוא עם הכדור הוא קוסם. בכל אספקט אחר של המשחק זה כמו לשחק עם עשרה שחקנים, הוא לא סוגר בהגנה, הוא לא עושה הגנה, הוא אפילו לא רץ בהתקפה. פירלו שהוא שחקן ענק, סובל מפציעות כרוניות, הוא מחלים מאוד לאט וההבדל במילאן איתו ובלעדיו זה שמים וארץ. גאטוסו הוא הלב של הקבוצה אבל גם מנסים להפטר ממנו וגם כבר שנה הוא לא משחק באופן מסודר. אמברוסיני כבד ולא בכושר כבר שנה. נסטה נפצע כל עונה לשלושה חודשים כבר ארבעה שנים לדעתי. גם סיידורף פצוע המון. רק פיפו הוא מנייה בטוחה. ומשתבח עם הזמן.
אני לא רואה אותם ברביעיה הראשונה יש אינטר, יש רומא, יש את נאפולי, יש את סמפדוריה, גנואה. שהן יותר מאוזנות, יש להן התקפה לא רעה עם הגנה.
לפחות לא נראה לי שיהיה להם קל להשתלב ברביעיה.

IsraGooner 31 באוגוסט 2010

וסליחה על הסטייה מהנושא, אבל ארסן ונגר שוב לא מביא שוער.
דיכאון.

ארנון 1 בספטמבר 2010

אלמוניה יביא לנו אליפות, והרבה כובעים יאכלו…

IsraGooner 1 בספטמבר 2010

ארנון, זה לא יקרה.
טעות אחת בלבד של אלמוניה בחודשים הקרובים, וכל העולם מתהפך עליו, כנראה גם כולל ונגר, שעשה את כל הטעויות האפשריות איתו בקיץ האחרון. ברגע שאלמוניה יעשה טעות אחת גדולה, אני מאמין שונגר יעשה מעשה קאפלו (או מעשה ונגר עם להמן) ויזרוק למים העמוקים את פלאפי-הנדסקי. וכשהפולני המפגר יעשה את הטעויות שרק הוא מסוגל לעשות, הוא כבר לא ייגע בו. כי לא תהיה לו ברירה. ואת מי הוא יקנה בדיוק בינואר?
הביטחון של השוערים שלנו גמור ואת המכה המנטלית הזו כבר לא נצליח לשקם כ"כ מהר. זה הכישלון הכי גדול של ונגר בתקופה שלו בארסנל ואין לי ספק שנשלם על כך ביוקר.
על הבעיות האחרות- קישור אחורי חלבי, בלמים בינוניים, חלוצים פצועים תמידית- עוד אפשר אולי להתגבר. על זה לא. כל העולם ידע שעל העניין הזה תקום או תיפול העונה של ארסנל. ונגר החליט שהיא תיפול.

אליפות? מקום רביעי גג.
עכשיו שהטינופות הביאו את ואן דר וארט, אני עוד יותר חושש למקום שלנו בצ'מפיונס ליג. לא חושב שאנחנו שווים את זה. לוינטל צודק, הסגל שלהם ממש לא נופל משלנו. VDV הוא הדבר הכי קרוב בשוק לפברגאס, ועכשיו גם את זה הם השיגו.
סעמק.

צור שפי 1 בספטמבר 2010

אניימה?

שלו רומא 31 באוגוסט 2010

מועתק מהפוסט הקודם…
———————-
נגמר שוק העברות, בוריילו אמר לא ליובה והלך לרומא במהלך אולי הכי מפתיע של היום, חשבתי מה זה אומר, כל העיניין הזה של סגירות ברגע האחרון. אז לאיטלקים זה מאוד מתאים לעשות הכל ברגע האחרון, אבל אינטר לא הביא אף שחקן מפתח, שזה אומר ראשית שיש לה סגל מספיק חזק לתפיסת (וזה נכון), זה אומר שאת העבודה הם עשו בקיץ, זה אומר שהם מרגישים חזקים. מילאן הביא כמחטף ברגע האחרון מספר שחקנים (אני מתייחס לכל השבוע האחרון) שחקנים טובים בפני עצמם לאו דווקא מתאימים אחד לשני או כאלה שישלימו לקבוצה חזקה, מה זה אומר, לדעתי שהם לא מחזיקים מהעיניין שצריך לבנות קבוצה לפי תוכנית עבודה, אלה שקודם בונים קאדר ואח"כ מתאימים לו תוכנית משחק, שנית כמו שאמרו בובן וקוסטהקורטה (מגדולי שחקני מילאן בעבר) שהיום כל אחד יכול לשחק במילאן, והקבוצה איבדה את הדרך שלה, שזה מתאים מאוד לברלוסקוני ובכלל לפוליטיקאים האיטלקים שאומרים את מה שהעם רוצה לשמוע. בסוף השנה ברלוסקוני יראה את המאזן של הכסף של ההשקעה שלו בקבוצה אבל לא יצליח להסביר למה קנה כל כך הרבה שחקני התקפה כשיש לו בעיות בהגנה, ולמה הוא שיחרר את בורילו למשל. יובה איבד מקסמה, כמה שחקני עבר של הקבוצה שהתראינו אמרו שיובה קונה הרבה שחקנים אבל היום לא מגיעים יותר ליובה שחקנים מהדרג הראשון והשחקנים שמגיעים פשוט לא מספיק טובים. זאת פגיעה בתדמית ואם לא יקחו את זה ברצינות שם, זה יהיה כמו מחלה מדבקת. ורומא שהביא את בוריילו בעצם מעבירה מסר של האלטרנטיבה לשחקן האיטלקי שרוצה להצליח, היא לא הגישה הצעה יותר גבוה מיובה, אבל היא נתנה לו תקווה, בורילו שיודע שטוטי מפסיד בממוצע חודשיים כל שנה בפציעות, והוא כבר לא יכול לשחק פעמיים בשבוע 90 דקות, והם כנראה יחלקו את עמדת החלוץ ובסיטואציות מסויימות ישחקו יחד. ולאדריאנו הם העבירו מסר שיקח את עצמו בידים כי רומא יכולה לחתוך אותו בינואר.

לוינטל 31 באוגוסט 2010

אני מעדיף להדחיק את הרפיסות של ארסנל בחלון ההעברות. אחרת זה מתסכל אותי ברמות קיצוניות. שיי גיבן מתחנן שניקח אותו. מארק שוורצר היה בא אם ונגר היה מציע קצת יותר מ-2 מיליון פאונד עבורו.
אבל מה עשית ארסן? גם שידרתי לשוערים שלך שהם לא ברמה, וגם לא הבאת להם תחליף. איום ונורא.

נעל קרועה 31 באוגוסט 2010

1-המסקנה הראשונה שעולה לראש היא,הכי טוב לקנות בשבוע האחרון,ותמיד מאחת הגדולות,סחורה מצוינת בגרושים
2-בפעם האחרונה שראיתי את רונלדיניו משחק ,הוא לא היה מסוגל לעבור שום שחקן בריצה,זה השתנה?
3-רפא שמח היום,מצא תירוץ מצוין
4-איך בשוק המציאות הזה,הפריארים של יוניטד לא קונים כלום?
5-כמה חלוצים יהיו לסיטי מחר בבוקר?
6-למה שריאל לא יתנו לסיטי 2 קשרים תמורת 2 חלוצים?
7-רק לחשוב ,איך שזלטן היה משפר את ארסנל,או יוניטד
8-רובניו תמיד יהיה השחקן שמעביר 3 שחקנים ולא מוסר,ההרד דיסק דפוק שם

שלו רומא 31 באוגוסט 2010

1. לא, כי את המציאות קונים בינואר לעונה אח"כ.
2. לא השתנה כלום רק עוד כמה קילוגרמים.
3. התירוץ של בניטז יהיה בוריאלו שהוא הגנבה לדעתי אבל אני משוחד.
4. אין בשוק כלום וקבוצות עם סדר-יום עושות השלמות בזמן הזה ולא בונות סגל.
5.
6.
7.
8. אכן זה שמשלמים על מישהו הרבה כסף זה עדיין לא אומר שהוא שווה את זה.

לוינטל 1 בספטמבר 2010

1- זה נכון מאוד, במיוחד עם החוק החדש באנגליה שחייב את סיטי להיפטר משחקנים.
2- דיניו שחקן טוב ואטרקטיבי אבל לא סופרסטאר. זה עדיין משהו
4- יונייטד צריכים להיפטר משחקנים, לא להביא חדשים
5- סנטה קרוז התעקש להישאר. יש 4-6 חלוצים תלוי איך סופרים (יש ילדים מוכשרים שם)
8- אני מחזיק מרוביניו. צריך קבוצה נכונה. אולי הפעם

סילביה פלאת' 31 באוגוסט 2010

מתעלה על עצמך עם פוסטים נהדרים. רק לקצץ 10% ויהיה מושלם. יש משום מה נטיה בדה באזר לא ללכת בעקבות דורפן ולכתוב טקסטים מעט ארוכים מדי (ולעתים הרבה ארוכים מדי). קצת חבל. חוץ מזה, הפורטל מצוין.

יואל 31 באוגוסט 2010

וואו, איזה אושר! אני מרגיש כמו אוהד מיאמי היט לפני חודשיים.
אתם כולכם שוכחים שהביאו את קווין פרינס בואטנג לקישור ולהגנה הביאו את גרוסו והיווני(אני לא מצליח לכתוב את השם שלו) שהוא בלם מעולה. אבל המהלך שהכי אהבתי הוא ההעברה של סטארסר לבוגרים. הוא עוד יהיה כוכב.
ההרכב של מילאן יראה ככה כנראה:
שוער: אמליה
מגן שמאלי: גרוסו
בלם: נסטה
בלם:סילבה
מגן ימני: אבאטה(הבן אדם פשוט סילון!)
קשר אחורי: בואטנג
קשר אמצעי

לוינטל 1 בספטמבר 2010

רודני שטראסר. אפילו לליכטנשטיין יש נציג במילאן. כבוד!
אבאטה מהיר אבל הוא סוג של עמרי קנדה. לא משהו בהגנה.

יואל 1 בספטמבר 2010

אל תדאג, אני בטוח שאם יש מקום אחד שבו יצליחו ללמד את אבאטה הגנה זה באיטליה ובמיוחד במילאן, הוא יעבוד שעות נוספות עם המלך פאולו(מאלדיני).

יואל 31 באוגוסט 2010

וואו, איזה אושר! אני מרגיש כמו אוהד מיאמי היט לפני חודשיים.
אתם כולכם שוכחים שהחתימו את בואטנג והיווני הבלם המעולה שאני לא מצליח לבטא את השם שלו. הכי חשוב: העלו את סטארסר לבוגרים. הוא ייה כוכב.
מילאן ישחקו עם הרכב כזה כנראה:
שוער אמליה
מגן ימיני אבאטה
בלם נסטה
סלם סילבה
מגן שמאלי גרוסו
קשר 50/50 בואטנג
קשר 50/50 פירלו
קשר קדמי רונלדיניו
קיצוני שמאלי רוביניו
קיצוני ימיני פאטו
חלוץ מרכזי איברה
על הספסל יחכו אביאטי, זמברוטה, היווני, אנטוניני, גאטוסו, סיידורף וסטארסר.
פורצה מילאן בדרך לסקודטו!

oz 31 באוגוסט 2010

איפה אינזאגי? שמת אותו ביציע?

יואל 1 בספטמבר 2010

איזו פאשלה!!!!! :(
לא נורא, עוד מעט יום כיפור, אפשר לתקן.
סליחה פיפו!!!!!!!
נשים אותו במקום אנטוניני(זמברוטה יכול לשחק בתור מגן בשני הצדדים).

יואל 31 באוגוסט 2010

סליחה בטעות התפצלה לי התגובה :)

חאג' 1 בספטמבר 2010

זה נראה מרשים על הנייר… אבל עדיין ההרגשה שמילאן תסיים במקרה הטוב במקום החמישי קיימת….
ימים יגידו…

לוינטל 1 בספטמבר 2010

חאג', אם מוריניו היה מאמן את מילאן לא היית חושב ככה, נכון?

מוי כיף 1 בספטמבר 2010

אני מזמן כבר אמרתי שברלוסקוני הוא הקדאפי של אירופה

אביעד 1 בספטמבר 2010

יואל, בהרכב הזה מילאן לא לוקחת סקודטו, לא גביע ובקושי מזדחלת באירופה עד ההדחה בשמינית/רבע.
איפה הקישור האחורי? איפה המגינים (גרוסו נזרק מ-2 קבוצות בשנתיים, אבאטה סביר ומטה)?

צור שפי 1 בספטמבר 2010

העסק נראה כמו גירסת הצ'מפיונס של ההארלם גלוב טרוטרס.

לוינטל 1 בספטמבר 2010

אני אופטימי בגלל שמי שלא מכיר את מקס אלגרי – המאמן הרוסונרו, יודע שהוא דגל בכדורגל הרפתקני ויפיפה בקליארי.
אני מקווה שהמעמד והמועדון הגדולים לא יגרמו לו לקבל שיתוק.
אם הוא יתמיד בקו שלו אני מצפה למשחקים בתוצאות 3:4, 2:5 וכאלה.
בקיצור שיהיו לנו סיבות טובות לבחור לראות סרייה אה ביום ראשון בערב.
הלוואי

בני תבורי 1 בספטמבר 2010

סליחה, זה הבית של א. רצון…?

לוינטל 2 בספטמבר 2010

שיישאר ברצון

Comments closed