ספיישל אושפיזין

הכדורגל הישראלי צריך לקחת את עצמו בידיים ולהתחיל לקיים מחזורים באמצע השבוע ובחגים. למה לכל העולם מגיע ולנו לא?

צמים, אוכלים ורק לא משחקים

עם יד על הלב, עדיין לא נרגעתי לגמרי מסוף השבוע הקסום בכדורגל העולמי. אין דבר שיותר מטריף את הדמיון שלי מהמשחק הנפלא הזה, סם אדירשגם צריכה יומיומית אינסופית שלו לא תביא אותנו למצב של מנת יתר. רק היי נצחי, עם סכנות לדאון מטורף כשהקבוצה שלנו אוכלת קש או כשאתה נופל על 0:0 שאתה מאחל לאויבים שלך.

ועכשיו הבשורה הנפלאה – יש לנו כדורגל משובח גם באמצע השבוע בכל אירופה. כן, שם לא מורידים את הרגל מדוושת הגז. 

***

ומה איתנו? הכדורגל הישראלי תקוע במוסך, ואף אחד לא חושב על טיפול יסודי או על הפתרון המתבקש – לקנות אוטו חדש עם מיִנהלת. יום כיפור גרם לביטול מחזור בשבת. ואף אחד לא חולם אפילו על קיום מחזור אמצע שבוע שאחרי שבת דלוחה. למה לעזאזל אף אחד לא מקדם יוזמה של מחזורי אמצע שבוע מדי פעם? זה מרתיח אותי.

ועוד יותר מעצבן אותי שחג סוכות בפתח וזו הזדמנות נפלאה פי כמה לקיים מחזור אמצע שבוע מרגש. הפנינג מיוחד שיהיה המקבילה של הבוקסינג דיי בליגת העל. נקרא לזה 'מחזור ארבעת המינים' או 'ספיישל אושפיזין'.

כמובן שזה לא קורה, אלא בפנטזיות. במציאות אנחנו נאלצים לדפדף ולדשדש ולהיות ניזונים ממריחות יומיומיות על טביב ומוני וזהבי וגומא ורפאלוב ומזרחי וכסתחי. ובאמת תודה רבה לכם, פרנסי הכדורגל שלנו, על גביע הטוטו – המפעל הכי בזוי בתולדות הכדורגל – שאתם מריצים לפנינו עוד מחזור שלו. איזו בושה. פלא שהכדורגל הישראלי תקוע במקום ומהווה ענף לבטלנים שלא יכולים לרוץ 60 דקות?

אני יוצא מכאן, כמו שאומרים, בקריאה נרגשת – תתחילו לקיים מחזורי אמצע שבוע, תחשבו לקיים בחגים מחזורים מיוחדים, כדי שבאמת נוכל למלא כאן את מצוות 'ושמחת בחגיך'.

על קיזוזים ופלייאופים
קטע פרשנות טלוויזיה מעורר השראה

No Comments

דורפן 21 בספטמבר 2010

לוינטל – ויותר מזה: זו הסיבה לכושר הירוד של השחקן הישראלי. אבל אנחנו בכדורגל שנשלט על ידי חברת ההימורים טוטו. וכמו כל כדורגל תלוי-הימורים הוא גרוע מושחת ומסואב.

שלו רומא 21 בספטמבר 2010

רונן – חצי מהקבוצות (טוב אולי לא חצי, אבל הרבה) ממומנות ע"י חברות הימורים, ואף אחד לא אומר דבר. חלקן אפילו ע"י אותו ספונסר. מה קורה אם שתיים מהן מגיעות לגמר ליגת האלופות,
מי ינצח?
זה יהיה משחק נקי מחשדות?
אני לא מבין איך בכלל יכול להיות קשר פיננסי בין ספורט והימורים.

מוי כיף 21 בספטמבר 2010

דווקא לטוטו יש אינטרס לעודד משחקים באמצע שבוע כשאין משחקי ליגת אלופות וגביע אופ"א, כך זה ממלא להם את החלל ומושך יותר מהמרים להמר על משחקים שמעניינים אותם

רפאל 21 בספטמבר 2010

איך עושים לייק על התגובה הזו?

אבא של אלאניס 21 בספטמבר 2010

תנמיך ציפיות , זה יעזור לך לא להתעצבן

אנונימוס 21 בספטמבר 2010

בתור מי שממש הולך למגרשים, מחזורי אמצע שבוע הם לא רק משהו שחסר, אלא משהו שמאד מציק.
זה קונספט נחמד אולי במדינה שבה יש מערכת תחבורה נורמלית, וקהל ביתי סביר בכל קבוצה.
במדינה שאין את זה מדובר במשחקים שמצריכים יציאה מוקדמת מהעבודה, שעות בפקקים, ויכוחים עם המשפחה למה אתה לא מגיע בזמן וכן הלאה.
אני בפירוש מעדיף משחקים בשבת. שלא לדבר על כך שאי אפשר להביא ילדים למשחקי אמצע שבוע.
מכל בחינה שהיא – רק שבת.

שלו רומא 21 בספטמבר 2010

אנונימוס – התחבורה הציבורית ברומא היא הרבה יותר גרוע מישראל, משחקי אמצע שבוע הם ברכה. הסיבה היא תרבות ספורט. המשחקים ב 20:00 בערך. בערך ב 23:00 אתה בבית. ההבדל היא תרבות הספורט, כאן המשפחה באה למשחק, כל יום יש סוג ספורט אחר, כדורעף, כדוריד, כדורסל וכו'. נכון לא כולם הולכים להכל, אבל הרבה הולכים למשהו. זה טבעי ונורמלי כי יש מה שקרוי תרבות פנאי. אצלנו בארץ יש את עניין הוורקהוליק, פה ב 13:00 הולכים הבייתה לאכול צהרים וחוזרים ב 16:30, גומרים לעבוד בין 18:30 ל 20:30. כי העבודה היא לא הדבר הכי חשוב היא מה שמאפשר את תרבות הפנאי. זה עניין של סדר עדיפויות. כיוון שתחושת חורבן הבית מרחפת תמיד מעל הראש קצת שכחנו שיש גם דרך אחרת לחיות, אני לא שיפוטי, זאת פשוט עובדה. אני לא מבין למה לא יכול להיות מחזור ביום רביעי בשעה 18:30 כשבתי הספר מקבלים נגיד כרטיסים בעשרים שקל, כדי למשוך ילדים להיות אוהדים אקטיביים. הרי המגרשים הם של 15000-50000 והם רחוקים מלהיות מלאים.

אנונימוס 21 בספטמבר 2010

אז באיטליה מתגברים על סוגיית התחבורה כי יש שם תרבות עבודה ופנאי שונה מפה.
הבעיה הבסיסית נשארה כמו שהייתה – אי אפשר לקיים מחזורי אמצע שבוע בישראל בצורה נורמלית

moby 21 בספטמבר 2010

לאן בדיוק אתה לוקח את המשפחה ?(למעט בלומפילד ואולי טדי) אין אף איצטדיון ראוי לילדים או למשפחה (אישה מפונקת וילדים מתחת לגיל 9).

אבי 21 בספטמבר 2010

הלוואי שכל הדרכים באמת מובילות לרומא!

DI 21 בספטמבר 2010

מתי מתחילים שם שלו?
סתם כדי לקבל כיוון?

שלו רומא 21 בספטמבר 2010

משחקי אמצע השבוע מתחילים ב 20:00 בערב זה אומר שכל מי שקורה לעצמו אוהד נמצא כבר 19:00 באיצטדיון. הנסיעה ממרכז העיר בתחבורה ציבורית לאצטדיון לוקחת בערך חצי שעה כשצריך לקחת בחשבון שככל שהשעה של המשחק מתקרבת האוטובוסים הם דחוסים יותר ולא תמיד עוצקים בתחנות הביניים, כלומר מי שמעוניין להגיע בצורה נוראלית יוצא בערך ב 18:00. אני בשנה האחרונה מגיע לאצטדיון עם טוסטוס (כמו בערך 70% מהצופים) ולכן המסע קצת יותר מעניין אני נוסע דרך טסטצ'יאו (שזאת שכונה של אוהדי רומא בחלק הדרומי של הטברה) ולאורך הנהר מצטרף לנחיל האוהדים המתגבר, בסביבות האי טיברטינה כבר יש במסע בערך 50 טוסטוסים (כמובן תלוי בקבוצה שמנגד) מול בולוניה היו מעט פחות, מול אינטר יהיו כבר מאה מאה חמישים, וכך עד האיצטדיון התהלוכה הולכת ותופסת עוצמה. הנסיעה עצמה יכולה לקחת עשרים דקות. אין שום הבדל דרך אגב אם המשחק הוא בשבת, ראשון או אמצע שבוע. כשהמישחק נגמר ב 22:00 בערך לוקח שעה בערך עד שכל הצופים מוצאים מקום על אוטובוס בדרך הביתה, לבעלי הדו מנועי כמובן הדרך הרבה יותר קצרה וב 22:30 כבר אפשר לעצור בקונדיטוריה / גליטריה ליד הבית (היחידה שפתוחה בשעה כזאת ) ולקנות לאישה שוחד טוב.
ואין שום דבר שגלידה איטלקית לא יכול לפצות עליו, באחריות.

דודו 21 בספטמבר 2010

אתה יודע למה זה לא יקרה? כי זה דבר מאוד הגיוני לעשות, אבל ממתי יש הגיון בכדורגל הישראלי.
תעשה מחזור באמצע השבוע וחצי מהקבוצות יתלוננו לך על עומס משחקים ופציעות של שחקנים.

מאותה הסיבה, לא יהיה פה אצטדיון לאומי נורמלי גם עוד 20 שנה, למרות בלבולי המוח של לוזון. שימכור לוקשים לחברים שלו בהתאחדות , לא לנו.

אד הורטון 21 בספטמבר 2010

שלו אתה כל כך צודק.
אני אמנם לא פריק גדול של כדורגל אבל כדרוסל אני רואה הרבה. בשנים האחרונות הליכה למכבי בירוליג הפכה לחתיכת פרויקט- סכומי כסף אדירים, משחקים שמתחילים מאוחר ודורשים יציאה מאד מוקדמת מהבית וחזרה מאד מאוחרת (אני די רחוק מת"א). כשהלכתי למשחקי הנבחרת במקודמות אלפיות אירופה ראיתי שאפשר אחרת- מחר סביר שממש מעודד אותך לבוא ולהרשות לעצמך כרטיס במיקום איכותי, שעת התחלה נורמלית וארגון מסודר. קשה להאמין אבל זה היה איגוד הכדורסל שאירגן את זה. לי ברור שאם עוד ענפים ילכו על השיטה הזו של כרטיס אטרקטיבי ותנאי ארגון נוחים אני אמצא את עצמי הרבה יותר במגרשים השונים ואביא איתי גם את ילדיי.

לוינטל 21 בספטמבר 2010

הנקודה היא שאין פה שום חשיבה יצירתית וניסיון ללמוד ממקומות מצליחים – איך להכניס עניין לכדורגל הישראלי ועל הדרך גם לשפר אותו.
נזכרתי שפעם היו הצגות כפולות באיכסטדיון הלאומי עם שני משחקים שכללו כמה מהקבוצות הגדולות בארץ. הזמנים השתנו. כאן זה לרעה

יוני 21 בספטמבר 2010

ההצגות הכפולות האלו היו דבר אדיר. 4-5 שעות באצטדיון עם 35-40 אלף קהלים בארבעה צבעים, שלכל אחד את האהבות/שנאה/אינטרסים שלו. וכמובן, בלי ניסים כהן אין הצגה כפולה.

היום לא יתנו לי להכניס בקבוק מים גדול מ"חשש" שאזרוק אותו על השופט (ממרחק היציע העליון בר"ג מקס' אפגע ביושבי יציע הכבוד) ואז רק על שתיה משלמים עוד 50-100 למשפחה.

לוינטל 21 בספטמבר 2010

מעניין מה עם נסים כהן היום

תומר חרוב 21 בספטמבר 2010

ראיתי אותו לפני שנתיים משחק בחוף בהרצליה ביום שישי.

מוי כיף 21 בספטמבר 2010

גם היום יש הצגות כפולות, קוראים לזה חצי גמר גביע המדינה ואם אין 4 קבוצות גדולות אז לרוב רמת גן חצי ריק (לפחות במשחק הראשון).

רק בלומפילד ראוי לזה ויכול להיות אפקטיבי

תומר חרוב 21 בספטמבר 2010

גם אני הולך לכדורגל ואני מסכים עם אנונימוס, כדורגל רק בשבת. לא סובל שמשחקים בשני, שונא את יום ראשון, מוכן להתפשר רק על שישי בצהריים. גם ככה הכדורגל בטלוויזיה תופס לי מלא זמן מהחיים(שונא את שני ערבי ליגת האלופות-תחזירו לערב אחד), אז אני אצטרך להיגרר פיזית לשני משחקים בשבוע? אולי בלונדון זה קל להסביר לבוס שלך שאתה הולך לראות את ארסנל-טוטנהאם אבל אתם חושבים שלמישהו פה איכפת שיש נתניה נגד הפועל עכו ביום שני?
או שמתלוננים על ריבוי המשחקים והעומס או שמתלוננים על כך שאין כדורגל באמצע שבוע…צריך להחליט.

d-d 22 בספטמבר 2010

מזדהה עד כאב עם הפסקה הראשונה :)

Comments closed