שמואל א"א – מעשה על אריה שהוא דג

הבלוג מפרגן לאיש השבוע - סמואל אטו

 

האריה השחור. מלך

סמואל אטו – שמוליק הגדול בשבילכם – הוא אחי התאום. כלומר הוא הרבה יותר מוחצן ושחור ומהיר וחשוב, אבל עם סטטיסטיקה אחת אי אפשר להתווכח – תאריך הלידה. שנינו נולדנו ב-10 במארס. אבל אני האח הגדול – נולדתי שנה לפניו. אז אנחנו בעצם לא תאומים. רק אחים בדם. ממשפחת החיות – אטו אריה בלתי ניתן להכנעה, אני זאב שמחפש כל יום הרתפקאות חדשות ומכייף לי. כי אני יודע שיש אריה אדיר כזה שדואג לכוחותינו. הוא ושכמותו דואגים לכך שאני יודע שאני בצד של הטובים.

 כי אטו הוא טיפוס מיוחד. הוא אריה שהוא דג. מאוד מאוד רגיש, נתון למצבי רוח, ראש יצירתי, קצת מרחף, הומני, מורכב, מרגש. ככה זה אנחנו מזל דגים. לא יעזור לכם. לא תשנו אותנו. אנחנו שוחים לנו באקוואריום בכיוון שנרצה ונבחר, עד המוות לא נשחה עם הזרם. אטו הוא דג שואג, אריה עם קשקשים. אוקיי – יש דבר כזה אריה-ים. הכי קרוב שמצאתי. ועדיין אטו אתלטי מדי. וגם דורש תשומת לב. הוא מה שאומרים בלגלוג באיטלקית PERMALOSO – רגשני, נעלב ונפגע בקלות, אבל בניגוד למה שחושבים – את העלבונות הוא מפנים ואת התסכול הוא מוציא על רשתות. מפציץ ליריבות, נוקם בגזענים.

"אני כאן", הוא אוהב לשאוג. ואז חוזר לשחות לאוקיאנוס אחר, לשאוג שהוא גם שם. שיידעו מי המלך. ולמי שייך הים. ומי לא היה רוצה חבר כזה לקבוצה, בים או ביבשה? אחד שמפחיד כל כך את היריבה ויעשה כל מה שיצטרך לעשות כדי לנצח, אפילו ישחקן עונה שלמה כמגן, השם ישמור. הוא גם תמיד דואג למתנות יקרות ערך לחבריו לנבחרת. מלך ומלאך. המלאך סמואל. המלך שמואל א"א.

אח של אטו

לאטו יש תסביך נחיתות שהוא חלק מרכזי באישיות שלו: "אני ארוץ כמו כושי כדי לחיות כמו לבן", "אם היו קוראים לי אטודיניו היה לי סיכוי להיחשב כטוב בעולם". מצד שני הוא החמיא המון לרונלדיניו ובעיקר למסי . אבל דרש להשוות את שכרו לשלהם. והוא נעלב קשות מהעיסקה של זלאטן פלוס כסף תמורתו. לא סלח עד היום. הוא לא סולח בקלות. הוא יודע לשלוח אמירות מרגיזות ("בארסה היא מקום עבודה, מאיורקה היתה בית", "מדריד חרות תצדיעו לאלופה", ושלשום: "כיף לנצח כחלוץ אחרי שניצחתי כמגן בעונה שעברה").

הוא לא יילך עם הזרם. הוא יגרום לזרם. הוא דעתן – יאמר את דעתו המנומקת. יסביר היטב למה אצל בניטז נוח לחלוצים לפרוח – כי "תחת מוריניו שיחקנו על מתפרצות, אצל בניטז אנחנו לוחצים יותר על היריב, זוכים בכדור קרוב יותר לשער ויוצרים יותר מצבים".

כשהוא הגיע לריאל כנער, ריאל חיפשה להשאיל אותו. הוא לא הסכים ללכת ללה קורוניה למרות שכבר הושג הסכם בין הקבוצות. פלורנטינו פרס נאלץ לשלם קנס. כבר כשהיה צעיר הוא ידע לעמוד על שלו. הוא בחר ללכת למאיורקה שם התניע קריירת ענק. תמיד עבד קשה והשתפר. הקדים לחזור מחופשת חג המולד ל'לה מסיה' בימיו בברצלונה כדי להתאמן. 

ומעולם הוא לא זלזל באף יריב. הוא נותן כבוד כי יודע שמי שיש לו כבוד עצמי נותן כבוד לאחרים. ויש לו הומור. חיוך ענק. הוא יודע שהוא לא בחור יפה אבל כשאתה כל כך מהיר, מוכשר, חרוץ וטוב, למה שזה יהיה איכפת לך? עוד 20 שנה סרחיו ראמוס יפגוש את סמואל אטו ויאמר לו: "וואלה, עברו הרבה שנים ולא השתנית בכלל". אטו יענה לו: "מאיפה אתה יודע איך נראיתי. תמיד ראית לי רק את הגב".  

אטו אינטליגנטי ודעתן. יש עדיין אנשים ששחורים אינטליגנטיים (ועוד בכדורגל!) זה שילוב שמפריע להם.  זבש"ם! לכבוד אותם אנשים אני מקדיש קליפי כאלה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

היו עוד הרבה כאלה. 282 גולים כבש עד היום המנהיג הקמרוני הדגול. והוא רק בן 29, ועדיין מהיר, חזק, חד ומאיים. אבל כמות זה לא הכל. גם האיכות. יש שחקנים שנעלמים במשחקים גדולים. סמואל היה שם לכבוש בשני גמרי צ'מפיונס,  לבשל בשלישי שלו, לכבוש בסטאמפורד ברידג', לקרוע את ריאל מדריד שוב ושוב. לא סתם איקר קסיאס הודה שאטו הוא השחקן שהוא הכי מפחד ממנו. בא לו בסיוטים בלילה. כמו הרוח. כמה שהוא מהיר. ראית רק את הצל, הרגשת את הרוח, והוא השאיר עקיצה. כדור ברשת. כמו בקטע הזה מפעם:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 וזה מעכשיו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אני אומר לחבר הטוב והחתיך שלי גיא לפעמים: "הייתי מתחלף איתך כדי שיהיה לך מישהו כמוני". לאח שלי שמוליק הנפלא – אני מציע שיהיו לך הרבה אוהבים ומעריכים כמוני. שיהללוך ויישאו את שמך שלא לשווא. סמי חופשי. ומאושר.

    ***

ובנושא אחר: אם כבר הזכרנו השבוע את החבר רפאלה אאוריימה, השדר של נאפולי, היום נאפולי חזרו מ-3:0 ל-3:3, אז הנה הקאמבק מפיו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מ-5 יוצא אחד
חידון מספר 203 על ספורט בהודו

No Comments

לירן שבתאי 1 באוקטובר 2010

המפגש של אטו מול זלאטן עתיד להיות הדו קרב המרתק באירופה העונה. אטו, זלאטן וטבס הם באמת הרוק סטארס האחרונים בכדורגל. חלוצים זה סטטיסטיקה ואטו הוא מלך הסטטיסטיקה במאני טיים. לא פעם הוא טען שברצלונה שלו לא פחות מאשר של רונאלדיניו או מסי. והוא צודק. שחקן שכובש בשני גמרים חשובים, הקבוצה שלו. הוא ווינר ואשתקד נכנס להיסטוריה שהפך לשחקן השלישי שזוכה בליגת האלופות שנה אחר שנה בשתי קבוצות שונות!!! (חולה על הטריוויה הזו ולכן לא אסגיר את שני השחקנים האחרים. כמה זמן יעבור עד לפיתרון???)
כיום אטו אולי הספורטאי השחור הדעתן ביותר. מלך האריות על אמת!

תומר ש 1 באוקטובר 2010

ג'רארד פיקה הוא אחד מהשלושה

שלו רומא 1 באוקטובר 2010

סידורף לקח בשלוש קבוצות שונות,
אייקס, יובה ומילאן.

שלו רומא 1 באוקטובר 2010

ריאל ולא יובה אבל אף פעם שנתיים ברציפות.

תומר ש 1 באוקטובר 2010

לא אשכח את עונותיו במאריוקה כשאר שאלתי את עצמי "מי זה השד הזה?"

סימנטוב 1 באוקטובר 2010

אריה-ים ששאג על הבונים שעל העצים, בבונים שלא רצו לראות אותו פרוותו השונה בשמורה שלהם.
הריעו למלך שלא פחד לקרוא שהאספסוף עירום

ארז (דא יונג) 1 באוקטובר 2010

האמת שאטו התנצל בפומבי אחרי ה "מדריד, קאברון…" בברצלונה ואמר שהוא ירק לצלחת ממנה אכל. מה שכמובן אפילו עוד יותר מרשים, בגלל שמה שהוא אכל מהצלחת של מדריד זה בעיקר מרורים.

גול בדקה ה-97? מה קרה שם שהשופט הוסיף כל כך הרבה זמן?

לוינטל 1 באוקטובר 2010

השוער של סטיאווה עשה הצגות מהדקה ה-90 ומרח שלוש דקות מהתוספת המקורית

נעל קרועה 1 באוקטובר 2010

1-למה אטו פורח אצל בניטס והיה גרוע אצל מוריניו זו השאלה העיקרית
2-חלוץ כזה יכול לחזק מאוד את התקפת,ארסנל ,ריאל או יוניטד בקלות
3-קשה לי שהוא בקבוצה אפורה כמו אינטר
4-בבארסה מתגברים על כל עזיבת שחקן די בקלות
5-האם באינטר הוא מרוויח פחות מאשר בבארסה?

בני תבורי 1 באוקטובר 2010

נעל,
אטו בעצמו סיפר כי אצל מוריניו הוא שיחק בעיקר כמגן.

עזי 1 באוקטובר 2010

דסאיי – עם מארסיי ומילאן.

לירן שבתאי 1 באוקטובר 2010

נכון, הוא הראשון לעשות את זה ויש עוד שחקן (לא פיקה). עזי, אני מצפה ממך לפתור את זה

עופר (הירוק) 1 באוקטובר 2010

פאולו סואוסה – יובה ודורטמונד

לוינטל 1 באוקטובר 2010

יפה ומדויק! גם אני אוהב את הטריוויה הזו

לירן שבתאי 1 באוקטובר 2010

יפה מאוד, פיתרון מהיר ומדויק כמו הרמה של דיוויד בקהאם.

תומר חרוב 1 באוקטובר 2010

סוסה בכלל מיוחד, הוא עשה את זה מול האקסית.

יוני 1 באוקטובר 2010

אחד הדברים9 המדהימים אצל אטו הוא שהוא נלחם על אליפויות רק מעונת 04-05. וזכה ב-4 מתוך 6 עונות עד כה. וב-3 צ'מפיונס. ופעמיים אלוף אפריקה. הוא כל כך אנדרייטד שזה עצוב, וראינו את זה כשהוא עזב את בארסה. הוא החלוץ הכי טוב/חשוב בתקופה הזו BY FAR.

הופ 1 באוקטובר 2010

נהדר, נהדר, נהדר. לוינטל – ריגשת אותי. מאריה-הים, דרך ה"הוא לא יילך עם הזרם, הוא יגרום לזרם" ועד המפגש העתידי והקורע עם ראמוס – טקסט נפלא. רואים כמה אתה אוהב אותו. והציטוטים של אטו הם כאלה שראויים להיכנס להיסטוריה, במיוחד "אני ארוץ כמו כושי כדי לחיות כמו לבן", שמוחץ את הלב.
הוא לוחם אמיתי ולמי אכפת שהוא PERMALOSO. להיפך. הלוחמים הרגשניים הם אלה שתוקעים את הסכין הכי עמוק. מי בכלל רוצה רוצחים אדישים.
גרמת לי להעריך אותו הרבה יותר עכשיו. ועכשיו בא לי לקחת את אינטר בפעם הבאה שאני משחק בפלייסטיישן. את השער הראשון שאני מבקיע איתו אני אקדיש לך.

לירן שבתאי 1 באוקטובר 2010

דרך אגב, אטו אחד השחקנים הטובים בפרו 10. הנמלה השחורה והקטלנית

הופ 1 באוקטובר 2010

נכון. האמת ששיחקתי איתו כבר אתמול בלילה והשפלתי קשות את החבר שלי שבחר לשחק עם בארסה, ולא ידע איזו טעות הוא עושה. אפילו בפלייסטיישן ראו איך העיניים של סמואל נדלקות. הוא דרס את ההגנה הקטלונית והבקיע מכל מצב, וזלאטן לעומתו נראה כמו ברק בדש. 

לוינטל 1 באוקטובר 2010

אגב דויד וייה כבש עש היום 283 שערים (שער אחד יותר מאטו) והוא שנה צעיר יותר. שאר הסקוררים הגדולים (חוץ ממסי ורונלדו) באמצע שנות השלושים לחייהם. הולך ופוחת הדור

Comments closed