התרופה להתמודדות עם כשלונות הנבחרת. מרשם בדוק (תנסו, זה עובד)

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

רוחות פסימיות שוטפות את אוהדי נבחרת ישראל. ואני אומר: לא נורא. אדרבא, אפילו יופי טופי! 

הרי מי שפסימי צריך להיות מאושר, דווקא אופטימיים צריכים להיות מתוסכלים ומבואסים. הלוא פסימי יודע שיחסית למצב בעתיד, מצבו כרגע מעולה ("רק שלא יהיה יותר טוב"). לעומת זאת מי שמאמין (שיהיה טוב) ולא מפחד, מתכוון לומר שכעת לא ממש טוב, כי השיא עוד רחוק. הרי כשדייויד ברוזה שר: "יהיה טוב" זה נשמע כאילו הוא מתאבל על הנספים באינקוויזיציה.

    עכשיו הבנתם מה משתלם לי בלהיות פסימי תמידי (אוהד הפועל טיפוסי). הידיעה שיכול להיות ושיהיה יותר גרוע מחזיקה אותי במצב רוח מעודד יחסית. וכמו שאני תמיד אומר: הייאוש הוא יחסי בלבד. 

והרי התחזית. יהיה קשה. בסוף נמות

 הנה דוגמה לחשיבה של פסימי -ראייה אלטרנטיבית – במהלך המשחק של ישראל מול קרואטיה:

* כניסה לאצטדיון – אנשים בוכים על מחיר הכרטיס? על הדרך הארוכה והמעייפת לאצטדיון? על האווירה המבאסת? על האיכסטדיון והמרחק מהיציעים לדשא? נו יופי. עוד מעט דידי הררי מריץ סטנד אפ, דודו אהרון עולה לשיר התקווה, ומשם תאמינו לי – הערב עוד יידרדר.

* תחילת המשחק – מצב של 0:0. מה רע? שיפור מההפסד לקרואטים מלפני ארבע שנים. עכשיו צריך לסבול ממתח 90 דקות, הטעויות בהגנה עוד יגיעו, הטעויות של פרננדז בבחירת ההרכב והטקטיקה עוד יתבררו, זה ייגמר בבכי. אז תחייכו עכשיו.

* קרואטיה כובשת שני שערים מהירים סמוך להפסקה – יופי. הרי זה היה מבאס לעבור את כל התלאות בדרך לאיכסטדיון ולראות 0:0. בטח כשבפעם הקודמת מול הביליצ'ים זה נגמר עם שבעה גולים. לפחות ראינו איכות. קורטוב מודריץ', קמצוץ קראנצ'אר. ולרדוף אחרי יריבה בפיגור שער אחד זה מתסכל. כאן לפחות סידרו לנו מרווח שלא נתבאס שהיינו קרובים.

פיגור 2:0 זה טוב. הרי המשחק עוד ייגמר בצורה מביכה מאוד, תבוסה מרה, שריקות בוז, נטישה המונית, ילדים בוכים בלבן-כחול. על המגרש וביציעים. לא יודע, יש לי תחושה שאפילו אידיוט אחד יסתנן מהיציעים למגרש ויביך את כל האומה. ושפרננדז ירצה להחליף את אחד הכהנים על המגרש ויתבלבל עם כהן אחר.

* שכטר מצמק ל-2:1. נהדר. התבוסה נמנעה. יש כבוד. מה צריך יותר? חוצמזה הגול של שכטר שווה ביופיו יותר מהגולים של קרואטיה… אבל רגע, עכשיו כל השחקנים יעלו למעלה וזה עלול להביא את השלישי של הקרואטים. אוי ואבוי, תיכף המשחק נגמר ואחרי זה יש מסיבות עיתונאים. פרננדז יפתח פה על העיתונאים, יספר ש"ניצחנו את המחצית השנייה 0:1" וש"נתנו משחק גדול". יהיה מביך ומיותר.

* שריקת הסיום. לא נורא להפסיד לנבחרת הבכירה בבית. חכו, עוד נעשה בושות במשחקים מול יריבות קטנות יותר. ואיזה פנאן עכשיו ביציע, כשאנחנו יודעים שמצפה לנו עכשיו צעידה המונית ופתלתלה עד שנגיע למכונית. ולך תתמודד עד מחר עם הדיכאון של הילד שלוקח ללב… 

איזה יופי שיש משחק עכשיו עם יוון. לגמור את הקמפיין עם ניתוק בזמן ממכשירי ההנשמה ולא למרוח את המחלה הסופנית הזו יותר מדי ולמכור אשליות שיש סיכויים. אנחנו יודעים שאין סיכוי, וטוב שכך. מי צריך הרי יורו בפולין ואוקראינה? קרובים שלנו כבר היו פעם בפולין ואוקראינה, ואנחנו יודעים איך הם גמרו. האירופים האלה לא יעבדו עלינו שוב. עדיף להישאר בבית. תיכף חורף. יהיה קר ומלא בוץ…

אוהדים יקרים, תהיו פסימיים. זה משתלם. הרי אחרי כשלון תמיד תוכלו לצעוק לכל עבר: "אמרתי לכם". ובמקרה של הצלחה, האנשים המאושרים לא יזכרו לכם נבואות שחורות. מניסיון.

***

השלמת חובות מאתמול:

בפוסט סיכום הסופ"ש נעלם השם אדם סלאי ההונגרי הלוהט של מיינץ שלא מפסיק לכבוש. שלושער מול סן מרינו זו לא חוכמה אבל אם כבר עושים את זה, אז בדרך הזו:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ועוד קטנה: אחרי הקרן ההזויה של סטיבן דייויס הצפון אירי, נזכרתי בתיאום המבריק בתרגיל הקרן של קבוצת טלסטאר מליגת המשנה בהולנד. מצחיק.

אל המדבר, הגר (טל שניידר)
הריצה המושלמת

No Comments

פאקו 11 באוקטובר 2010

איזה גול של שלאי – מזכיר את אחד הגולים היפים של מראדונה במדי נאפולי בליגה.

האח של שווינשטייגר 11 באוקטובר 2010

יא הפועל מסריח – פוסט גדול !!!
אפילו אריק שר "ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב…" – ואתה אומר – האוהדים חוגגים בסעודת גורמה, הא?…
נבחרת ישראל, וכל המסביב לה – אם זה לא היה עצוב זה ממש היה קורע מצחוק…

סופרפלי 11 באוקטובר 2010

יא אללה איזה גול של שלאי

הופ 11 באוקטובר 2010

פוסט פולני משהו. אחלה גול.

דניאל 11 באוקטובר 2010

חחחחחחח גדול.

ברבאטוב 11 באוקטובר 2010

שער למכבי קביליו יפו,שמובילה 0-1 במשחק העונה על הפועל ירושלים(המשחק החל ב-15:00)

לוינטל 11 באוקטובר 2010

וויי, איזו אימפריה.
מוצי ליאון משחק?

תומר ש 11 באוקטובר 2010

אם כבר תרגילי קרן- הנה תרגיל של יונייטד נגד צ'לסי, שלא אושר ע"י ווב:

http://www.youtube.com/watch?v=qWWm1H1DC-Q

הופ 11 באוקטובר 2010

זה מתקשר לדיון הקצרצר שהיה פה על השער של ליברפול נגד סנדרלנד, כי לא ברור אם רוני הוציא קרן או שהשאיר לרונאלדו את הכדור שהוא ירים את הקרן. המסקנה משני המקרים האלה היא שיש לקונה בחוק, וצריך לקבוע סטנדרט להשארת כדור חופשי/ קרן לשחקן אחר או לחילופין להוצאת כדור חופשי. חוק כזה לדוגמה יכול להיות – למשל: אם רוצים להשאיר כדור לשחקן אחר חייבים להעביר לו אותו *ביד* (בזריקה או גלגול של הכדור). אם היה חוק כזה אז גם השער של ליברפול לא היה בעייתי וגם המקרה פה חוקי, כי בשני המקרים הוציאו ברגל.

לוינטל 11 באוקטובר 2010

דני אלבס לא אכל את הלוקש הזה כשאריאן רובן ניסה לעשות מול ברזיל את התרגיל.
http://www.youtube.com/watch?v=F4Vaqy4UYEc

הופ 11 באוקטובר 2010

זוכר. רוני פשוט הצליח להעמיד פנים הרבה יותר טוב שהוא משאיר את הכדור. ההיסטריה של רובן בריצה משם די חשפה אותו. אבל זה בדיוק מראה את הבעיה: אם הקוון של ווב היה שם (ובהנחה שהוא עקבי), הוא היה מורה על קרן חוזרת. צריך כאן אחידות בשיפוט.

ברבאטוב 11 באוקטובר 2010

0-2 למכבי קביליו יפו בדקה 55

Comments closed