מנצ'ינימני

"לא אני הוא האיש"

ככל שחולף עובר הזמן נדמה יותר ויותר שרוברטו מנצ'יני הוא לא האיש שיצליח להוביל את מנצ'סטר סיטי להישגים גדולים. מקום רביעי זה המקסימום וזה לא בעייתי כי העונה אפשר כנראה להגיע למקום הזה עם מספר נקודות נמוך במיוחד; אבל יחסית לכסף שהושקע ולשחקנים שהובאו, הקבוצה לא ממצה את הפוטנציאל שלה וגם הכדורגל שסיטי מציגה תחת מנצ'יני מאכזב ושלילי מדי, וניהול המשחק שלו מעצבן ולא מסייע לקבוצתו.

יהיו שיטענו שצריך לתת לו עוד זמן ושגם אלכס פרגוסון קיבל בהתחלה קרדיט למרות תוצאות בינוניות בעונותיו הראשונות אבל הכדורגל של היום הוא לא המשחק של שנות השמונים. הוא השתנה לגמרי ומאמן גדול צריך ואמור להיות מסוגל להביא תוצאות בטווח יחסית קצר. איכשהו, נדמה לי שז'וזה מוריניו היה לוקח עם הסגל של מנצ'סטר סיטי אליפות (או מינימום מתחרה עליה בקרב צמוד מאוד) ובוודאי שלא רושם תוצאות מביכות כמו של מנצ'יני. אצל מוריניו בטח כישרון ענק כמו אדם ג'ונסון לא היה מתייבש הערב על הספסל. אמנם התוצאה בדרבי (0:0) אינה מביכה כמו תוצאות קודמות, אבל גם אין מאחוריה את הבשורה שכל כך קיוו לה בצד התכול של מנצ'סטר.

מה שבאמת חמור זה שרוב מכריע של שחקני הסיטי לא אוהבים (חלקם אף שונאים ממש) את מנצ'יני – שזה באמת אומר שהסיפור שלו במועדון זמני בלבד ושמתישהו יימאס סופית ממנו. זה מקטין את השליטה וההשפעה של מנצ'יו על בחוריו ונדמה שהוא יאבד את העשתונות בקרוב אם באמת יבואו עוד כמה תוצאות מביכות. שחקנים צריכים לאהוב וקצת לפחד מהמאמן שלהם ובעיקר לכבד אותו – כמו שעושים השחקנים בקבוצות של מוריניו, פרגי, אנצ'לוטי וונגר למשל. אבל מנצ'יני נמצא בלחץ עצום וזה לא קל לעבוד תחתיו.

 השאלה היא מי לדעתכם יכול להתמודד בהצלחה על משימה שאפתנית כמו שיש במנצ'סטר סיטי. אני הייתי רוצה לראות את חוס הידינק. חבל שהוא עייף מלאמן קבוצות  ומעדיף חיי פנסיה של מאמן נבחרת. אבל רגע: ווסטהאם משיגה הרבה תוצאות תיקו לאחרונה. בפעם האחרונה שגרנט השיג כל כך הרבה תיקואים זה קידם אותו עד למשרה בצ'לסי. אז למה שאברם לא יגיע לסיטי? איפה הקסמים של הסופר אייג'נט?

דירוג עוצמה שבוע 9
סוף שבוע בבון - חלק 1

No Comments

שלו 11 בנובמבר 2010

היה גם מחזור באיטליה,לא?
אינטר מקום רביעי, בדרך למטה. לאציו מפסידה, שוב. מילאן מקום ראשון מחזור לפני הדרבי, יובה מאיימת על המקום של אינטר בליגת האלופות, אפילו רומא נמצאת מרחק סביר מהפסגה, וזה עדיין לפני שהיא משחקת טוב.
שתי נקודות בין רומא לאינטר כשבשלב הזה של העונה זה כבר היה עומד על דו-ספרתי. זה היה בד"כ החלק הטוב של העונה של אינטר והרע של רומא. אולי בכל זאת הקסם של בניטז עובד.

אריאל 11 בנובמבר 2010

הוא קוסם, הוא קוסם, הוא קוסם. איזה יופי, קודם הרס לי קבוצה אחת, עכשיו הורס את השניה

לוינטל 11 בנובמבר 2010

שלו, כולנו נאפולי.
בכל מקרה אתם לא תנצחו בטורינו בשבת

אשך טמיר המקורי 11 בנובמבר 2010

קשה לי לענות על השאלה שלך משום שאני לא רוצה לראות את הסיטי מצליחה. ממש לא אוהב קבוצות אינסטנט שכל מה שהן מציעות זה כסף ועוד כסף. מה גם שמהלך כזה כמו שקרה בסיטי אולי הביא שחקנים יותר טובים, אבל נטל מהקבוצה החביבה הזאת את הנשמה ואת האופי המיוחד שהיה לה.
הייתי רוצה לראות את הסיטי כמו שהייתה בימי ברקוביץ' – קבוצה לוחמת ומלהיבה שעושה את המקסימום ממה שיש לה ועדיין משחקת התקפי.
ולכן אומר קיגן…

דודו 11 בנובמבר 2010

רק המיוחד. חכו תראו בקיץ 2012, אחרי שיזכה עם ריאל בליגת האלופות ובאליפות ספרד (השנה הם יתקרבו אבל לא מספיק), הגדול מכולם יעבור לאתגר הבא שלו וזה לעשות עם מנצ'סטר את מה שעשה עם צ'לסי. לקחת קבוצה משיפולי הצמרת, ללא תארים מרכזיים כבר הרבה שנים, עם ארנק פתוח של הבעלים, ולהפוך אותה לקבוצה דורסנית שזוכה באליפות הליגה ומתחרה חזק גם בליגת האלופות.
בינתיים, עד שהוא יגיע, מנצ'סטר ישוטטו במקומות 3-5 אבל לא ממש יאיימו על התואר. אם מנצ'יני יילך בחודשים הקרובים, ההימור הכי גדול שלי למחליף זה רייקארד. אופצייה נחמדה נוספת לעונה הבאה זה דידייה דשאן שמכיר קצת את הליגה האנגלית.

לוינטל 11 בנובמבר 2010

דשאן זו הברקה

מוסקובן 11 בנובמבר 2010

לוינטל, נעים לראות שאתה יודע גם לכתוב פוסטים קצרים מדי פעם, ואני אומר את זה מתוך הערכה כנה.

לוינטל 11 בנובמבר 2010

תודה. :)
אין רעיון שאי אפשר לסכם ב-200 מילה

נעל קרועה 11 בנובמבר 2010

בואו ונדבר על 5 מאמנים פה
1-גרדיולה-כשהגיע הקבוצה היתה בנויה על רונלדיניו ומסי,כשהכוונה של ריקארד היתה שמסי יתפוס את מקומו של רונלדיניו בהובלת הקבוצה,בשכל רב הוא המשיך את התהליך בהצלחה מרובה,בשנה השנית השתכר מהצלחה,ומכר את אטו תמורת זלטן,טעות ענקית,הוא חלש מאוד בטקטיקה,ובארסה מסוגלת לשחק רק בצורה אחת,כמו שראינו מול אינטר במילאנו-ציון 8 לבארסה סיכוי של 45% לקחת עוד אליפות בספרד,ו 30% סיכוי לקחת את גביע אירופה לאלופות
2-אנג"לוטי-לקח קבוצה מוכנה של מוריניו וגרנט,הוסיף את איוונוביץ ולא עשה שום שינוי רציני בקבוצה,חזק בטאקטיקה ,החיסרון שלו הוא שלא הצעיר את הקבוצה ,ולא רכש עוד חלוץ רציני לייד דרוגבה,ציון 8,יש לו סיכוי של 70% לקחת אליפות באנגליה ו 30% סיכוי לקחת את גביע אירופה לאלופות
3- פרגוסון ,נרדם בשמירה,סמך על זה שרוני יתן לו עוד עונה עם 30 שערים ,בלי שום אופציה אחרת,לא הצעיר את הסגל,איבד את טבס המצוין,רב עם רוני,פיספס את ואן דה ווארט ,הונטלאר,בגרושים,וזילזל בסנידר שיכל להציל את הקבוצה,קנה כל מיני הומלסים ואלמונים בגרושים
ציון 6,ליוניטד 30% לקחת את אליפות אנגליה ,ושום סיכוי לקחת את גביע אירופה
4-מאנצ"יני,קלט מ"ס עצום של שחקנים העונה,במקום להציב את סילבה בקישור כדי שינהל את המשחק כמו שאבי בברסה,הפך אותו לחלוץ,וזה כשיש לו ,חלוצים כמו טבס ואבידיור,מעלה את מילנר הכושל על חשבון ג"ונסון המצוין ,יאיה טורה נראה אבוד במגרש ,ציון 6 במצב הנוכחי יגיע למקומות 3-4 אם לא יפוטר
5-מוריניו,המאמן הגדול בדורו,קלט 7 שחקנים,שלב את קאבליו,קדירה,אוזיל,דה מאריה בצורה מושלמת,הפך את הגנת ריאל להגנת ברזל,וכל זה בעשרה מחזורים,טקטיקה עשה בית ספר לכל האמנים הוותיקים,ציון 9
לריאל 55 %סיכוי לקחת את אליפות ספרד,ו 40% סיכוי לקחת את אליפות אירופה

צור שפי 11 בנובמבר 2010

נעל – מאוד מסכים. ולדודו אומר רק שהתחושה שלי היא שיתכן מאוד שאנחנו עדים לראשיתו של "עידן מוריניו" במדריד, תקופה שתימשך יותר מאשר שנתיים שלוש. יש משהו בכימיה בין המאמן למועדון שגורם לי לחשוב שזו התקשרות ארוכת טווח בניגוד לדפוס ההתנהגות ההיסטורי של שני הצדדים המעורבים עד היום.

אביעד 11 בנובמבר 2010

סתם כמה מחשבות:
1. הקבוצה שאנצ'לוטי ירש, אין לה שום קשר למשהו שאברם גרנט "הכין". גרנט רכב יפה מאוד על הסגל שמוריניו בנה ותו לא.
2. יחסית לעובדה שפרגוסון לא "הצעיר" ולא הכין אופציה לרוני, אז מבחינה התקפית היונייטד נראית לא רע בכלל – 2 שערים למשחק למרות שרוני כבש גול אחד ובקושי משחק. הרכש היה של 3 שחקנים מתחת לגיל 21 ששלושתם השתלבו ברוטציה. לשפוט את בבה כרכש רע כי הוא היה הומלס בעברו זה כבר מעבר לטעם רע לכיוון הגועל נפש.
אגב, פרגוסון לא זלזל בסניידר ואם לטעמך הונטלאר זה המושיע של היונייטד אז לבריאות.
3. למה ריאל פייבוריטית לאליפות ספרד? ובכלל, ע"ב מה הערכת ה-% לזכייה בתארים השונים?

נעל קרועה 11 בנובמבר 2010

צור גם לי נראה שמוריניו הגיע לריאל ,כדי להתנחל שם

נעל קרועה 11 בנובמבר 2010

1-אברם הוסיף את אנלקה לצ"לסי,זה לא כלום
2-את ההתקפה של יוניטד ראינו אתמול במבחן הרציני הראשון שלה(קבוצות כמו וולבס או סנדלנד וגם ליברפול העונה )הם לא המדד
3-בוא ונראה מה הגיל הממוצע של כוכבי יוניטד,וואן דה סאר, סקולס,גיגס,פרדיננד
4-אני משוכנע שכל אוהד יוניטד היה מעדיף את ווארט ו הונטלאר,על המקסיקני וההומלס,גועל נפש או לא אני לא פוליטקלי קורקט
5-ריאל מועמדת לזכות באליפות ספרד בגלל המאמן

שלו 11 בנובמבר 2010

נעל – כלומר לדעתך יש רק שלוש מועמדות לקחת גביע אירופה?
רק שתיים לאליפות אנגליה?
ליגת האלופות היא יותר רנדומלית מזה לדעתי, ריאל ברסה וצלסי יכולות לפגוש האחת את רעותה ברבע וחצי גמר, מוריניו הוא מאמן חזק אבל ריאל לא עבר רבע גמר כבר המון שנים. ויש לדעתי עוד קבוצות שיכולות להדיח אותן. אנצ'לוטי לקח קבוצה שבנה מוריניו אבל באמצע היו עוד מאמנים חוץ מגרנט גם חוס הינדיק וגם פיליפו סקולארי, כך שעבר המון זמן באמצע, ונכשלו בצ'לסי לא מעט מאמנים. אנצ'לוטי יודע גם להיות כנראה דיפלומט.
החוזק המרכזי של מוריניו הוא בעיקר לגרום לשחקנים לעשות מה שהוא אומר, למרות רצונם לשחק אחרת. בעצם רק בלוטלי הימרה את פיו, הוא הסתדר עם אגואים לא קטנים. מאנצ'יני לא ראוי לדעתי להיות בכלל ליד הארבעה. כולם אלופי אירופה, הוא עדיין רחוק מאוד מזה.

יוסי מזרחי 11 בנובמבר 2010

באשר לסעיף 3:
הצעיר? שלושה שהגיעו, שניים מהם נתפסים כשחקנים עם פוטנציאל אדיר,שניהם בני 20 ו- 22 האחד:סמולינג,השני הרננדז או בקיצור ציציריטו.
הומלס? אולי כן ואולי לא, אבל ניצוצות יש בו והוא גם בסגל הפורטוגזי,כך שמי שיניח שיש בו משהו, לא יצא אהבל(וגם לא שר הביטחון)
שלושה כאלה בעונה אחת, זה מהלך משמעותי.
.
רוני?
לדעתי גם המוסד לא יכול היה לצפות נסיון בגידה כזה, ואולי מחלקת המחקר של סיר אלכס היתה צריכה להיות יותר עירנית.
בכל מקרה, זה לא נגמר והסיר עוד ימחית את המאכלת.

.הסיכויים?
נדבר על זה בינואר.

יוסי מזרחי 11 בנובמבר 2010

ימחית צ.ל. ינחית

נעל קרועה 11 בנובמבר 2010

שלו
כן יש רק 3 מועמדות לגביע האלופות,ביירן כושלת,מילאן היא בדיחה בהגנה ,אינטר חלשה כרגע,על יוניטד כבר דיברנו
2-חוס הינדיק וגם פיליפו סקולארי לא הוסיפו שום שחקן לצ"לסי
-3מנצ"יני נכנס רק בגלל פוטנציל השחקנים המצוין שלו

נעל קרועה 11 בנובמבר 2010

יוסי
בסכום שהושקע בסמולינג והרננדז,היה אפשר לקנות את ואן דה ווארט והונטלאר,את מי הית מעדיף?

Mr. Kate 13 בנובמבר 2010

אתה יודע לאמן קבוצה זה יותר מלרכוש שחקנים, שאלה משמעותית היא מה אתה עושה איתם. גרנט אמנם הביא את אנלקה לצ'לסי אבל לא עשה איתו כלום. אנצ'לוטי אמנם לא הביא חלוץ אבל בתקופתו מאלודה וקאלו כובשים יותר מתמיד.

בליקי 11 בנובמבר 2010

צור, אני לא רואה מצב שזה קורה. אם מוריניו יזכה בתארים הוא ימשיך לאתגר הבא (תגידו אתם מה הוא. יונייטד? נבחרת ישראל?), ואם הוא לא יזכה בתארים הוא יצטרך להמשיך לאתגר הבא.

צור שפי 11 בנובמבר 2010

ימים יגידו. נבחרת ישראל? יש אתגרים שגדולים אפילו על המיוחד

יוסי מזרחי 11 בנובמבר 2010

מוריניו לא ילך לסיטי .כנראה בשום תסריט משום שהוא יפסיד את חלום חייו,שהוא להיות המחליף(היורש?) של סיר אלכס.
מי שמכניס בחוזה עם ריאל, סעיף שחרור לMANU ,מצהיר מה זה חלום חייו.

בני תבורי 11 בנובמבר 2010

יוסי,
חלום חייו? או חלום חייך…

שלו 11 בנובמבר 2010

עמית, רומא מנצחת בטורינו (את יובה) בערך פעם בעשר שנים (לא בדקתי, אבל זה מרגיש ככה), גם ברומא בד"כ היא מפסידה. בשנה שעברה ניצחנו בטורינו (והפסדנו ברומא…) כך שבזבזנו את הפעם הזאת לעשר שנים הקרובות…
מה גם שליובה יש קבוצה לא רעה בכלל, וכשהמשחק מסתדר לה היא אפילו די טובה.
רומא לעומת מה שחושבים סה"כ ניצחה ארבעה משחקי בית / חוץ באולימפיקו (כולל הדרבי) כלומר היא עדיין לא הוכיח שהיא מסוגלת לנצח בחוץ.
אני יותר ממודה שרומא, לא משחקת טוב, ולפני הדרבי רציתי 5 נקודות משלושת המשחקים, עד כה קיבלתי שש. המשחק בטורינו הוא לא אחד שבונים עליו בדרך לאליפות, הוא בונוס. כמובן שרומא צריכה לחפר על ארבעה משחקים (עשר נקודות) שהפסידה עד כה (צ'זנה, בולוניה, ברשיה וקאליארי) היא אספה רק שלוש לא צפויות (הדרבי) ואולי גם מול אינטר (אבל זה משחק שהיא כן חייבת לנצח), כלומר היא חסרה שבע, שאותן היא תצטרך לאסוף במילאנו (פעמיים) טורינו וסיציליה (שאלו מגרשים קשים מאוד) את ההזדמנות בנאפולי היא כבר הפסידה.
מקווים לטוב, ולגולים של הקפטן. 

שלו 11 בנובמבר 2010

לחפר = לכפר.

Comments closed