צ'לסי שערורייה (או: העיקר הבריאות)

פציעות כדורגל

מראות נשכחים. סופר פרנקי בועט בכדור

הקטע שאולי הכי מבאס בכדורגל זה הפציעות. אתה תמיד רוצה לראות את כל השחקנים כולל הכי טובים של קבוצה מתמודדים כן הסגל המלא של היריבה. זה המבחן האמיתי. תמיד כשקבוצה מגיעה בלי שחקני הרכב פצועים למשחק מתחילים לשחק עם הדמיון: "מה היה קורה אילו…", והשחקנים הכי טובים – אם הקבוצה לא מנצחת – יושבים בחוץ.

פציעות יכולות להיות בלתי נמנעות, אבל הרבה פציעות אפשר וצריך למנוע. לכן חשוב שיהיה צוות רפואי וצוות פיזיולוגים ומאמני כושר  משובחים ושיהיו ידע ומתקנים רפואיים מתקדמים במועדוני צמרת. יש שני מועדונים שהם בליגה משלהם בתחום הזה: מילאן ובאיירן מינכן.

הפציעה של איתי שכטר נובעת מחזרה מוקדמת לפציעה בשריר הירך האחורי – מקרה קלאסי ומוכר בעולם. יש כדורגלנים שרגישים באזור הזה, שכטר לא סבל בעבר מפציעה דומה. כזכור שכטר נפצע במחזור הראשון מול הפועל חיפה כשעלה מהספסל למשחק בו אלי גוטמן אמר שהוא לא אמור לשחק. כלומר שכטר לא הגיע מוכן לאותו משחק. לאחר מכן הוא שב לשחק לפני החלמה מלאה (זו פציעה מתעתעת) ולכן הפציעה חזרה, ובאופן חמור יותר. מקרה קלאסי של פציעה שהיה צריך להימנע ממנה מראש וגם אחרי שקרתה לא טופלה כראוי.

 ***

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

הכישלון הגדול של רפא בניטז העונה הוא בכלל לא על המגרש. נכון שיש הרבה סיבות כשמנתחים את הכישלון של אינטר עד כה העונה: המונדיאל, שובע אחרי ההישגים בעונה שעברה, רכש, טקטיקה ועוד, אבל בכל העונה שעברה היו רק 12 פציעות לשחקני אינטר. בשלושה חודשים בלבד בעונה הנוכחית כבר היו 31(!) פציעות.

במועדון של אלופת אירופה בטוחים שלמשטר האימונים של בניטז יש חלק בכמות הפציעות, ומשום כך (ומשום התוצאות הרעות), הם מפקחים על האימונים של הספרדי לאחרונה באינטר. לא נעים לבניטז לערוך אימון כשבוחנים אותך כאילו אתה בקורס פרו, אבל זה כורח המציאות.

האמסטרינגס - השרירים האחוריים

אבל אם אצל אינטר זה עניין ממוקד, השערורייה האמיתית היא צ'לסי. השריד הכי ותיק אולי במשטרו של רומן אברמוביץ' הוא ד"ר בריאן אינגליש. רופא המועדון הוא אוהד צ'לסי ותיק, שהגיע מעולם האתלטיקה, שם טיפל בנבחרת הבריטית. ז'וזה מוריניו תיעב אותו, טען שהוא גרוע ודרש להחליפו. צ'לסי סירבה ונחשו מי צדק. כן, שוב ההוא שנבחרת פורטוגל צריכה לשלם לו פרמיה על מה שהוא עושה עם רונלדו, פפה וקרבאליו.

אינגליש הוא מחדל מהלך: בכל אחת משש העונות האחרונות צ'לסי היתה מהמובילות באירופה בכמות הפציעות, כולל שתי עונות שהם זכו בגביע אירופה בתחום. ברור שלא כל הפציעות הן באשמת הצוות הפיזי והרפואי של המועדון, אבל קחו שלושה מקרים לדוגמה:

ד"ר אינגליש. זה בדוק

ג'ון טרי. השבוע הוא סיפר שהוא סוחב עוד מאמצע העונה שעברה בעיות עצביות ברגל ומשחק עם כאבים כל התקופה כולל במונדיאל. עכשיו נמאס לו, הוא לא יכול לשחק יותר עם הכאבים. הוא זקוק להחלמה. קפטן טרי כבר טס לאחרונה לאיטליה לבדיקת מומחה, כנראה על דעת עצמו. איפה היה הצוות הרפואי בטיפול המונע? למה נתנו לו מתחילת העונה לשחק עם כאבים בלי לבדוק את המצב לאשורו?

יוסי בניון. הצוות הרפואי של צ'לסי העריך את הפציעה של יוסי מול ניוקאסל בגביע הליגה כפציעת האמסטרינג רגילה שייקח לישראל 3-4 שבועות להחלים ממנה. רק בארץ התברר שיוסי יהיה בחוץ קרוב לחצי שנה ואולי יצטרך ניתוח. איזו שערורייה של הצוות הרפואי של צ'לסי, שהתנגד אגב ליציאה של בניון למכשפה מבלגרד. למרות זאת יוסי נסע אליה.

אבל השערורייה הכי גדולה היא עם פרנק למפארד. בסוף חודש אוגוסט הודיעה צ'לסי שהוא ייעדר ממשחק נבחרת אנגליה בגלל פציעה במפשעה. למפארד נותח ודיווחו שיחזור לשחק תוך שבועיים, כלומר למשחק הליגה הבא, מקסימום זה שאחריו. מאז עברו כמעט שלושה חודשים ולמפארד טרם שב לשחק.

ניכר שבכל החודשים האלה לאנצ'לוטי לא היה מושג גם כמה זמן החלמה דרוש לעושה המשחק שלו. האיטלקי היה אומר: "הוא קרוב לחזור… הוא בדרך הנכונה… הוא עדיין לא שם". לשם השוואה, אלכס פרגוסון וארסן ונגר יודעים לירות בארבע בבוקר מתוך שינה כמה שבועות בחוץ יושב כל שחקן. 

למפארד היא איש הברזל – זן נדיר של כדורגלן שבקושי נפצע בקריירה ומחזיק בשיא של 164 משחקי פרמיירליג רצופים. אבל החזרה של למפס התעכבה, הוא נדרש למנוחה והחלמה ובנוסף לפציעה במשפעה סחב גם פציעה בגיד. והנה לפני שבוע להוא נפצע בשריר והחזרה שלו נדחתה בעוד שלושה שבועות. איך מפציעה של שבועיים הוא נעדר שלושה חודשים וחצי? שערורייה!

***

ועכשיו שיר לסופ"ש – מוקדש לאוהדי מכבי חיפה, בורסאספור, סנט אטיין ושאר ירוקות. המבצע הגדול הוא השכן הוותיק והנאמן שלי – אריק סיני:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

חוק בוסמן? חוק מרפי! (הופיע בגלובס)
סחתין עליך, קוקיה

No Comments

דנידין 19 בנובמבר 2010

לוינטל, איזה פוסט קטן לביאלסה המלך שאתמול עזב אותנו…מדינה שלמה לא מספיקה לבכות והכל בגלל פוליטיקאי חרא. ביאלסה אוהבים אותך בבקשה תחזור!

לוינטל 19 בנובמבר 2010

אני מעריץ ענק של ביילסה. הוא איש עקרונות וסחתיין עליו שעמד במילה שלו לפני הבחירות להתאחדות. הוא עשה צעד נכון: היו"ר שבחר בו למאמן הלך וזוהי משרת אמון ולכן הוא גם עוזב.
אין עוד אנשים כאלה בכדורגל ובעולם בכלל.
הלוואי היה מקבל לבנות מועדון אירופי, כמו שעשו בוויאריאל

לוינטל 19 בנובמבר 2010

בפוסט של סיכום שבת (או ראשון) אתייחס לביילסה באחת הנקודות

דנידין 19 בנובמבר 2010

אתה כל כך צודק…הלוואי ויתנו לו קבוצה לבניה. הוא עשה בצדק אבל אנחנו האנשים הקטנים סובלים….לקח נבחרת מפורקת והפך אותה לאהבה גדולה של כולם, אחת הנבחרות שמשחקות הכי יפה שיש. אם זה מה שהוא עשה ב 3 שנים עצוב לי לחשוב מה הוא היה מספיק לעשות ב 10 שנים…הוא היה משנה לחלוטין את הכדורגל הצ'יליאני בכל הרמות.

שלו 19 בנובמבר 2010

עניין הפציעות הוא אחד התחומים המרתקים בעייני,
כמי שחווה ארבעה עונות של רומא עם כמות פציעות לא הגיוניות, שלוש עונות של אקווילאני עם ממוצע של שמונה משחקים בעונה, נדמה שלוש עונות שטוטי בחוץ כל פעם לחודשיים. פיזארו שעונה שלמה נראה כמו צל של עצמו (לפני שנתיים). רודריגו טאדי שעדיין סוחב פציעה מלפני שנה (מתחילתה), חואן פצוע כרוני, זכור לי משחק שרומא עשו שלושה חילופים בעשרים דקות הראשונות רק על פציעות.
פתאום הגיע לו ראניירי (אותו ראניארי שכולם צוחקים עליו שהוא לוזר) וסדר גודל של כמות הפציעות נהיה נורמאלי. כן ווצ'יניץ' פצוע, אבל נותנים לו זמן להחלים. מנז הפסיק לגמור כל משחק במתיחות שרירים, אפילו חואן מצליח לגמור משחקים. ורוב השחקנים נפצעים דווקא במשחקים נבחרת (ריסה, דה-רוסי).
שלא לדבר שפתאום מופיעים בסגל שחקנים לגיטימיים תוצרת קבוצת הנוער.
אז נכון אם אתה אוהד בארסה או ריאל במובן של אוהד הצלחות, ראניירי נראה לך לוזר.
אם אתה אוהד צ'לסי אמיתי, אתה יודע שגם לו יש חלק בבניית הקבוצה של מוריניו. אם אתה אוהד ספורט אתה יודע להעריך אותו למרות שהוא לא מביא תארים. בתור אוהד רומא שיודע שגם הרבה אחרים לא הביאו אליפות, אתה אוהב אותו כי הוא משלנו הוא רומאי, כמו-גם אנצ'לוטי, שאמר שאחרי צ'לסי הוא רוצה לאמן את רומא.

אביעד 19 בנובמבר 2010

לוינטל, מי עוד מהמובילות באירופה בתחום הפציעות? כי משום מה יש לי הרגשה שלא רק שהאנגליות בטופ, אלא שצ'לסי מאחורי יונייטד וארסנל.
אגב, בעניין הפציעות, אפשר להאשים את הצוות הרפואי, אבל המחדל האמיתי הוא של הצוות המקצועי. הם בנו סגל עם 3 בלמים + עוד בלם או שניים נטולי ניסיון מהנוער. אפילו הבלם המחליף הוא בד"כ המגן הימני הפותח. אז ההגנה של צ'לסי גם ללא אלכס היא חזקה מאוד, אבל עוד פציעה/הרחקה או שתיים והכל יכול להתמוטט.

לוינטל 19 בנובמבר 2010

1) אין ספק שהסגל של צ'לסי הוא הקצר ביותר שלה מאז ימי ראניירי – להזכירך קרבאליו שוחרר ולא הובא תחליף. לא הגיוני שלמועדון כזה יהיו כה מעט אופציות בהגנה.
2) זה נובע ממדיניות שלפיה בשנים האלה המועדון צריך לעמוד על הרגליים כלכלית גם בלי הזרקת כסף מאברמוביץ', או במילים אחרות טיפוח צעירים מהאקדמיה. צ'לסי קונה מעט, היא בונה על צעירים כמו ואן אאנהולט וברומה שייכנסו לעניינים בהגנה. האמת היא שהם לא בשלים וזה נורא קשה לעשות מעבר מאקדמיה לקבוצה בטופ. יש המון גיא אסולינים ומעט פדרואים…
3) באנגליה יש כמה מועדונים עם המון פציעות: מנ. יונייטד, ארסנל, אסטון וילה, אברטון. אבל גם בגרמניה יש שניים-שלושה מועדונים כולל באיירן מינכן. איפה שהמצב הכי דומה לאנגליה הוא באיטליה, שם יש כמה מועדונים מוכים כשהבולטת – אפילו יותר מאינטר – היא יובנטוס שיותר מחצי סגל שלה נפצע – גם עניין של משטר אימונים, חוסר מזל וטיפול לא מספק.

אביעד 19 בנובמבר 2010

אם צ'לסי באמת מתכננת לקדם את ברומה או ואן אנהולט, אז גם כאן מדובר בפאשלה של הצוות המקצועי. הצעירים שם פשוט לא מקבלים מספיק הזדמנויות. ברומה ו-ואן אנהולט ביחד שיחקו בקריירת הבוגרים שלהם שליש מה ששיחק כריס סמולינג שהוא הבלם הרביעי ביונייטד.
כמו כן, לא ברור לי למה מייקל מנסיין שהוא בלם, אנגלי, צעיר ומוכשר ועם ניסיון פרמייר ליג (בוולבס) נשלח שוב להשאלה.

פראליה 19 בנובמבר 2010

מנסיין מגן

אביעד 20 בנובמבר 2010

גם בלם.

נעל קרועה 19 בנובמבר 2010

1- לגבי פצועים,פלא שלא כתבת על האיש עם התואר"הפצוע האנגלי"מיקל אואן
2-דווקה צ"לסי? הרי ארסנל היא הקבוצה שבכול עונה יש לה מספר שיא של פצועים
3-עכשיו שסיטי במכירת חיסול,עמנואל אדבאיור, ווין ברידג', שון רייט פיליפס, רוקה סנטה קרוז וג'ו,נראה לי שתהיה בינואר חגיגת קניות בליגה
4-למה בבארסה כמעט ואין פציעות?
5-לאן נעלמו מבאיירן,רובן וריברי?מתי הם חוזרים?

אביעד 19 בנובמבר 2010

הפצוע האנגלי תמיד היה דארן אנדרטון.
אגב, בשנתיים האחרונות לפני המעבר שלו ליונייטד, אואן שיחק בניוקאסל 30+ משחקי ליגה בעונה.

נעל קרועה 19 בנובמבר 2010

מי זה דארן אנדרטון?
אואן שיחק בניוקאסל 30+ משחקי ליגה בעונה?
לא נשמע לי הגיוני,ושנתים רצוף?

תומר ש 19 בנובמבר 2010

לא בדקתי את זה, אבל התחושה הכללית שלי היא שכמות הפציעות באנגליה, החמורות והקלות כאחת, עלתה בצורה קיצונית.

סאביסאביץ' 19 בנובמבר 2010

אני חושב שמדובר בשאלה של כמה עומס יש על השרירים, אם יפחיתו את מספר המשחקים מספר הפציעות ירד. לא חושב שזה קשור לצוות הרפואי בצילסי, העומס הכריע את לאמפרד, הוא בסה"כ בן אדם. כמו כן, אני חושב שבליגה האנגלית יש הרבה יותר פציעות מכל ליגה אחרת (גם פציעות קשות תוך כדי משחק), גם בגלל העומס המטורף הכולל את תקופת הכריסמס וגם בגלל השיפוט שלא התקדם לתקופתנו.

לוינטל – תאמין לי שפרגי ממש לא יודע מתי הארגריבס יחזור ולוגנר יש כ"כ הרבה פצועים שהוא כבר לא זוכר את כולם.

אביאל 19 בנובמבר 2010

שמע, גם ליונייטד וארסנל יש המון פציעות, אני מסכים שבצ'לסי לפעמים זה נראה מעוות.

עכשיו קראתי באתר של צ'לסי שאלכס דוחה את הניתוח לדצמבר והוא ישחק מחר, ככה שאו שיקנו בלם (דויד לואיז ?) או שעד אז טרי יחזור, או שיחזירו את מנסיין, שיודע גם להיות בלם, בכל מקרה השטות הגדולה של אנצ'לוטי היא ההצבה של פריירה (שגם בתור מגן הוא בעייתי) בתור בלם, במקום ברומה הצעיר.

בכל מקרה, תמיד במקרה חירום אפשר לשים את אסיין בלם, הוא הוכיח שהוא טוב גם בעמדה הזו, אבל הכי חשוב שלאמפרד יחזור ומהר ובכושר.

לוינטל 19 בנובמבר 2010

כן רק שאסיין קיבל אדום מול סנדרלנד ומורחק עכשיו אולי לשלושה משחקים

מנחם לס 19 בנובמבר 2010

בשנת 1986 עשיתי שנת SABBATICAL באוניברסיטת ווסט לונדון. עקב תפקידי וההרצאות שנתתי הסתובבתי בכמה קבוצות בסביבות לונדון בינינן צ'לסי, טוטנהאם, אברטון וארסנל. התפלאתי על הרמה האלמנטרית ביותר שם בטיפול בפציעות, ויותר אפילו באימוני כושר (כוח, מתיחות, וכו') למניעת פציעות. הטריינרים האמריקאים, ובכלל כל שיטת הכושר הגופני והטיפול בפציעות, הם אצלנו (בארה"ב) שנות אור לפני אנגליה. אגב, גם בבראזיל הייתי אורח של סנטוס שבוע שלם בשנות ה-70 והתפלאתי כמה מיושנים הם היו בכל עניין הכושר הגופני והטיפול בפציעות. מה שהולך באירופה אין לי מושג.

לוינטל 19 בנובמבר 2010

זה נכון שהספורט האמריקאי מקדים את האירופאי בכמה שנים טובות למרות סגירת פערים מסוימת בעשור האחרון. אבל עדיין אין מה להשוות

לוינטל 19 בנובמבר 2010

התכוונתי לעניין הרפואי-טיפולי ובעוד כמה תחומים כמובן. למרות שעדיין אין כמו כדורגל.
פוטבול היה משחק אדיר אלמלא היו בו הפסקות כל שנייה

דורי 20 בנובמבר 2010

מנחם, אני בעיקר מכיר את הכדורסל האמריקאי, ושם הפציעות זו תופעה נוראית וכרונית בכל הליגה (חוץ מפניקס, שזה נושא לכתבה אחרת). זו משוואה מאוד פשוטה ואין קסמים בה – עומס גדול = פציעות. לא במפתיע השחקנים של הקבוצות הגדולות נפצעות, הן אלו שמשחקות פעמיים בשבוע ומתאמצות הכי הרבה על המגרש. לפעמים הפתרון הפשוט ביותר הוא הפתרון הנכון.

אביאל 20 בנובמבר 2010

לוינטל – כן, אדום קצת בעייתי ומה העניין עם השלושה משחקים ? זה לא קצת מוגזם ?

לוינטל 20 בנובמבר 2010

זה מטומטם ביותר. אני מתעב את השטויות האלה. הרחקה צריכה להיות למשחק אחד ותו לא. כמו שתמיד היה. ממילא שיקול הדעת של השופטים הוא בעייתי ואין אחידות

moby 20 בנובמבר 2010

ולנו יש את מכבי חיפה.
אני לא מדבר עם קטן והפציעה הכרונית. העונה חיפה לא שיחקה עם הרכב שלא היה מוגבל בצורה כלשהי בגלל פצועים בלי להכליל את דוידוביץ. רק הפצועים שלה היו מוליכים את הטבלה.

Comments closed