פוסטוקבק

 

תופעה שתפסה תאוצה והתרחבה לאחרונה היא מה שאני מכנה ה'פוסטוקבק'. אני כותב פוסט מושקע פחות או יותר ואז אני מגלה קורא/ת/ים/ות שבמקום לטקבק לעניין הפוסט, כותבים בטוקבק פוסט משל עצמם. אני חייב להודות שאני דווקא אוהב את העניין. אז תרגישו חופשיים לכתוב פוסטוקבקים ובלבד שהם יהיו קשורים לספורט כמובן.

נכון, בהתחלה התנגדתי. הרעיון הוא שטובקב יהיה יחסית קצר ועניינית ושבטח לא יעלה על אורך הפוסט המקורי, אבל כשאני נתקל לפעמים בפוסטוקבקים מגניבים, שלא קשורים בשיט לתוכן הפוסט שלי, זה משעשע אותי ובמקרים רבים יש לזה ערך מוסף. אגב, לפוסט הזה כל פוסטוקבק יהיה קשור. :)

לדוגמה: שלו אקס-רומא שהתחיל לעשות לנו סיורים וירטואלים בערים של הקבוצות היריבות של רומא והסברים היסטוריים מאלפים ומעייפים. המלצה על חופש בצ'זנה הייתה לנו לפני שבוע, אתמול הוא הפליג למחוזות סרדיניה לקראת המפגש מול קליארי היום, שדווקא נערך באולימפיקו (5:1 מדהים לקליארי בסיבוב הראשון במשחק אחריו הבלוג נכנס באמ-אמא של בורדיסו).

אז אני מעודד אתכם, קוראיי היקרים, להמשיך להגיב ולעורר דיונים בנושאים משלכם בתגובות. זה מעניין מאוד לעתים – כמו הדיון על הקשר של גווארדיולה לקטארים משלשום. ורק שלא נראה טוקבקים בסגנון: 42. 8 צודק. 8. 2 טועה. 2. אני ראשווווןןן!!!!.  

***

חומזה משהו בנימה אישית: כבר תקופה ארוכה אני עייף ובקושי ישן, מלקט כמה שעות שינה בודדות בצהריים, אחר הצהריים או בערב. אחרי שידורי הלילה מאמריקה באה אליפות אוסטרליה ועכשיו אני באמת מתקשה לקושש דקות שינה. אני מאוד נהנה, אבל יש לכך מחיר לא קל. אני בטוח שיש עוד כמוכם שהטניס הזה משגע להם את השעון הביולוגי בתקופה הזו של השנה. תהיו חזקים, אתם לא לבד. 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 *** 

ולסיום שיר לשבת, והפעם: שיר המסיבות הנהדר 'רחבת הריקודים' של יהודית רביץ שכתב יענקל'ה רוטבליט על שרה ושמעיה אנג'ל. שאו ברכה ושבת שלום:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

נוסטלגיה ועובדות 2 - המערך הטקטי
בירמינגהאם. שירים לשחקני עבר

No Comments

שיפוד רץ 22 בינואר 2011

כן ירבו אנשים כמוך, לוינטל

לוינטל 22 בינואר 2011

תודה רבה :)

אלון 22 בינואר 2011

דיברתי עם שלו בטלפון אחרי הפסקה של הרבה זמן. בשיחה לא היה לו מה לחדש לי. בזכות הפוסטוקבקים ידעתי כבר הכל.

IDO 22 בינואר 2011

אני לא מבין מה אתה מתלונן. ממקום מגוריי 72 ק"מ ממלבורן השעות של הטניס דווקא מאד נוחות.
כנראה אתה צריך לעשות מעשה דה באזר ולעבור מת"א אביב לאוסטרליה.
פעם בשנה בינואר יש המון טניס בשעות נוחות. הספורט האמריקאי מגיע ב-10 בבוקר. והצ'מפיונס ליג מתחילה ב-4 בבוקר… .

מכיוון שזה הטורניר הראשון לשנה כל המפתיעים למינהם צצים אצלנו.

אז היום מילוש ריונציץ(154), העיף את מיכאל יוז'ני(10). מילוש הוא קנדי צעיר וגבוה עם כדורים מהירים (גם יוז'ני נחשב כזה אבל מילוש יותר מהיר) וכבר ניצח את נאדאל!! (בתור ווילד קארד בזוגות במונטריאול).

הבא בתור שאוסטרליה מחזיקה לו אצבעות זה: ברנרד טומיץ(199) בן 18 מממלבורן. הוא העיף את פליסיאנו לופז בסיבוב הקודם, והיום יש לו את נאדאל על הראש. טומיץ הוא התקווה לעתיד שלנו, יש לו משחק אול קורט מדהים, החבטות שלו הרבה יותר קרובות לסקווש מהבומבות של נאדאל.

בקיצור החל מהלילה נאדאל מפסיק לטייל ומתחיל לחפור, ואני מהמר על הפתעה, אם לא הערב מול טומיץ אז ביום שני מול מילוש.

לוינטל 22 בינואר 2011

עידו, הייתי מקנא בך אבל עיני לא צרה. תבלה ותכייף. הלוואי שייצא לי מתישהו לעשות את זה ולהיות באוסטרליה בזמן הטורניר.
מילוש רואניץ' מאוד הרשים אותי. עם העוצמות והסרבים המשובחים ממרומי קומתו (1.96 מ') לצד ידיים עדינות ויכולת מרשימה מהקו האחורי.
לא ייאמן שהבחור 152 בעולם או משהו כזה. יש לו עתיד ענק אם יישאר בריא. רק בן 20 בקושי.
אגב הוא קנדי יליד מונטנגרו. בטח עם סיפור חיים מעניין. שווה בדיקה.
דולגופולוב לא הפתיע אותי. אני מכיר אותו כבר כמה חודשים. יש לו לוק של שחקן פורנו חביב. הוא קל תנועה ובעל כישרון רב. מצד שני צונגה התפרק שם מנטאלית במפתיע ונתן לו את המשחק.
לגבי טומיץ' (הבנתי שהאוסטרלים קוראים לו טומיק, אבל לא בטוח לגבי זה) – שכח מזה. הלוואי שיעשה לנדאל צרות אבל אין סיכוי. הוא לא ברמה

IDO 22 בינואר 2011

אין דאגות, לוינטל, מחודש פברואר אני תקוע עם פוטי אוסטרלי משעמם ואתה נשאר עם הדבר האמיתי בפריים טיים ישראל.

בשביל הרקורד, טומיץ (TOMIC) לא כזה קילר, אבל הוא כן יכול לגנוב מערכה או שתיים, ושנה הבאה גם את המשחק, הוא מאד צעיר עדיין. אני עדיין זוכר את נאדאל בן 19 מותח את לייטן ל-4 מערכות שהכשרון נשפך ממנו.

הסתכלתי בהגרלה, לנאדאל יש את ג'ון אייזנר (קולג' בוי) ביום שני, שהוא יכול להיות מאץ אפ טוב בשבילו.
ומילוש ישחק מול דיויד פרר, אני חושב שלמילוש יש סיכוי טוב לנצח, הבנתי שהוא רק השנה התחיל להיות מקצוען, אז יש למה לחכות.
המנצח ישחק ברבע מול נאדאל/אייזנר.

אתמול היה משחק מאד מרשים של סטן ווירוינקה, שנראה לי גם שינצח הלאה את רודיק ואז הוא ייפגש מול פדרר.

אחלה טורניר ואני לחלוטין לא סגור על פדרר/נאדאל בגמר!

לוינטל 22 בינואר 2011

אני מאוד אוהב את ואברינקה אבל מאוד התרשמתי מברדיך שמשחק כמו אלוף.
נדאל קיבל הגרלה מגוחכת מול שחקני קאנטרי בשני הסיבובים הראשונים. גם טומיץ משוכה לא רצינית. מול צ'יליץ' סופסוף יהיה לו יריב ראוי ולא מישהו מאזור ה-200 בעולם.
אגב פוטי זה ספורט אדיר. מי אתה אוהד? בריסביין? אדלייד? ווסט קוסט איגלס? קולינגווד? אסנדון?

IDO 23 בינואר 2011

הפוטי עם חוקי הטאצ' שלו זה לא זה, לטעמי. לכן, הקבוצה שלי זה הוורברטון-מילגרוב קוקבארה!! (דיווזיה ב' , דנדינונג ריינג' ליג) כתפיים מפורקות, פנים מדממות, ורגל שבורה זה מה שהירבות שלנו מקבלות כשהם מגיעות לפה!

משחקי בית רואים ממכסה המנוע של המכונית, שיש גול שולחים את הלדים להחזיר את הכדור. זה משחק!

שאני רואה משחק של הAFL אני נרדם תוך 30 שניות.

טל 12 22 בינואר 2011

אני אוהד ג'ימי קונורס.הרכב מנצח לא מחליפים.

בני תבורי 22 בינואר 2011

גדול!

מאשקה 22 בינואר 2011

לוינטל, אין עוד מלבדך,
אתה הוא האיש מציטוט של שיר:
"איפה ישנם אנשים כמו האיש ההוא"
תהיה מבורך בכתיבתך

הרוש הודף 22 בינואר 2011

לוינטל,אתה בא לחצי גמר הגביע בכדורסל?

לוינטל 22 בינואר 2011

מאשקה, משפחת רבין נעלבה כשייחסת לי את השיר. נשיקה ותודה.
אני אלך לחצי גמר, כן. עם אבא שלי. מתרגש

דורון 22 בינואר 2011

עמית,

באתי לחזק את ידיך על הבלוג, על התכנים והאווירה הנינוחה.

הנה רעיון ששווה אולי לפתח: מספרי 8 בכדורגל הישראלי השנה: דרכם ומעמדם של נימני, איוניר, מלמיליאן, אבוקסיס ובטח פספסתי עוד כמה. זו שנה די מכוננת עבור חלק מהם…

לוינטל 22 בינואר 2011

תודה, דורון. רק גרהאם סונס חסר בליגה שלנו עם מספרי 8.

שלו 22 בינואר 2011

ההבדל המרכזי בעייני בין קבוצת הבלוגים הזאת לבין העיתונות המודפסת, הוא כמו בין עבר לעתיד. העבר לעתים מעורר נוסטלגיה אבל הוא שיך לזמן אחר, הוא ממסדי, כבד ומסורבל. העתיד או חבליו הם התקווה.

כשאני רואה את העיתונות ובתוכה את עיתונות הספורט הרבה פעמים אני חש שהמוצר שאני מקבל לא טוב, לא מתאים לי, פתאום קבוצת עיתונאים מרגישים שהם יכולים לעשות זאת אחרת, המוצר שמתקבל הוא דינמי.

נכון הוא עדיין בגיבוש זהות אבל לאוהדי היונייטד יש את הבית של רונן בו יכולים ראשית לשאוב מידע מרוכז, תמציתי ובאופן גלוי מוטה (וכן החן שלו) אף פעם לא התיימר להיות אובייקטיבי כמו הרבה מאוד פרשנים פוליטיים נגיד. הפוליטקלי קורקט לא קיים יותר, תודה לאל. אצלך באכסניה יש את ריכוז תוצאות הכדורגל הגדול בישראל בטוח, בנוסף אם פספסת איזה משהו באיזה שהיא ליגה זניח יש תמיד מי שישלים את החסר.

אני חושב באופן אישי, שאהדת ספורט לא יכולה להסתכם בצבע החולצות או כמות אליפויות של קבוצה, צריך גם אג'נדה. מכיוון שאת רוב הקבוצות שלנו אנחנו בוחרים בגיל בו המילה אג'נדה עוד לא ממש ברורה לנו, יש לתת רקע, אופי לכל התמודדות.

העתיד כבר כאן, אני רואה בצורה זו של קבוצת בלוגים את עתיד העיתונות, אתם מעיין חלוצים בעסק, אני מניח שזה יתרחב למבנה יותר מלאה אבל העצמאות שכל כותב שומר לעצמו ראויה להערכה, ללא עורך שמחליט על מאה מילים על אטו, ועשר מילים על תוצאות שמינית גמר הגביע.

בקשר אלי, ואל רומא כיוון שרומא היא קבוצה שבחרתי לי בגיל בוגר, יש אליה אהבת אמת, זאת לא אהבת ילדות, אני רואה יודע ומכיר את הפגמים שלה, השאיפות שלי ממנה שונות לחלוטין מקבוצה אותה התחלתי לאהוד בגיל 3. כחלק מזה אני לא חש שנאה ליריבות שלה ומרגיש שהסבר קצר וקצת שונה על העיר / איזור ממנה מגיע הקבוצה נותן עוד צבעים לתמונה. כשהגעתי לאיטליה לא אהבתי את הכדורגל האיטלקי, אבל בעזרת הסיפורים הקטנים, וביקור במקומות השונים גיליתי שכדורגל לא חייב להיות בצלמה של נבחרת ברזיל 82'.
לכן נראה לי ראוי להעביר קצת מזה לקוראים בבלוג, להרי אם להודות על האמת בד"כ בישראל נחשפים ליובה ומילאן ובשנים האחרונות לאינטר, את כל שאר הקבוצות פוגשים רק בפרסומים של רונן למשל על "טורינו הגדולה".

אני מקווה שזה קצת הופך כל משחק למעניין יותר.

בני תבורי 22 בינואר 2011

שלו,
עזוב אותך מתירוצים, חסר לך שתפסיק עם הכתיבה הנהדרת.

ניינר 22 בינואר 2011

מצטרף לבני בדיר באלאק לשלו!!! אתה מקור המידע העיקרי בכל הקשור לסרייה א

סימנטוב 22 בינואר 2011

מצטרף, גם אני נהנה ובדיר באלאק

כסיפוביץ 22 בינואר 2011

מצטרף לכל המחמאות
כאן בית הספורט שלי

תבורכו

מנחם לס 22 בינואר 2011

זה עתה חזיתי בנדאל מפרק את TOMIC. הבנאדם הופך להיות UNBEATABLE.

גלעד בלום 23 בינואר 2011

עידו,

נצחונות על שחקני על בזוגות לא נחשב,לי יש נצחונות בזוגות על ביורן בורג ועל אנדרה אגאסי אבל לא מזכירים את זה כנצחון לגיטימי כי זה לא קשור…

IDO 23 בינואר 2011

גלעד,

אתה צודק… אבל! זה נאדאל, מולו הייתי סופר לא רק משחקי זוגות אלא גם גניבה של סט!! (עם כל הכבוד לבורג ואגאסי… לקח לדלפו שנה לחבר את המפרק ליד בחזרה)

היה אתמול דיון פרשנים מעניין בעקבות הדור הנוכחי שצריך להתמודד עם פריק כמו נאדאל וגאון כמו פדרר.
הפרשנים (ג'ים קורייר ולייטון יואיט) טענו שבטופ -50 היום כולם יודעים לכסות את המגרש מצויין, יודעים להשיב על חבטות מהירות ובעלי כושר גופני מעולה.
אבל עדיין הטוב ביותר שהם יכולים להגיע זה מקום – 3, וטורניר האינדיין וולס…

איפה לפי דעתכם היו שחקנים כמו סודרלינג, אנדי רודיק, נובאק אם היו משחקים לפני 10 שנים או 20 שנה?

Comments closed