נשים, שובניזם וכל זה

יש מקום לנשים בכדורגל במגוון תפקידים.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

באנגליה מתחוללת שערוריה בעקבות התבטאויות סקסיסטיות שובניסטיות של צוות השידור של 'סקיי ספורטס', השדר ריצ'רד קיז ובעיקר הפרשן אנדי גריי. העיתון 'מייל און סאנדיי' חשף הקלטות של גריי וקיז, כמובן 'אוף דה רקורד', שלא שודרו בטלביזיה. תראו את זה בסרטון למעלה.

השניים מתייחסים לכך ששובצה קוונית שון מאסי למשחק בין וולבס לליברפול כשגריי שולח גם עקיצה לקארן בריידי.

מאסי – אגב רק בת 25 – הייתה מושלמת, ובמיוחד באישור השער הראשון שאתם יכולים להיזכר בו כאן. בכל מקרה גריי וקיז קיבלו נזיפה מאנשי 'סקיי' והושעו מסיקור בולטון – צ'לסי מהיום (איזה גול של דרוגבה!). בינתיים הלחץ הציבורי עוד לא הוביל לפיטוריהם. עדיין.

סיאן מאסי

אגב עכשיו כולם נזכרו איך כבר לפני 13 שנה הצמד גריי וקיז צחקו כשאולצו לשדר תקציר של גמר הגביע לנשים בין ארסנל לקרוידון (התותחניות שלנו ניצחו 2:3 וזכו בדאבל, בדיוק כמו קבוצות הגברים באותה שנה. אימפריה):

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 צריך לשים יד על הלב ולהודות שהכדורגל הנשי שנשקף באותו משחק הוא באמת בדיחה, מגוחך לגמרי.

*** 

כדורגל הוא בבסיסו ספורט 'גברי', כמו רוב ענפי הספורט, ומשום כך שובניסטי.  כי תמיד כשזה מגיע לאספקט הפיזי לגבר יתרון טבעי על האישה ומכאן שספורט ברמה הגבוהה ביותר יהיה גברי. אבל זה נכון רק לגבי האספט הספציפי של המשחק.

איפה דברים השתנו וצריכים עוד להשתנות? בשאר התחומים שקשורים לכדורגל, שם לנשים – בהכללה גסה – יש תכונות (רגישות, עדינות, ידע להתעמר בגברים) שעשויות להוות יתרון. הייתי רוצה לראות יותר דמויות בעלות השפעה בצד הניהולי של המשחק כמו רוזלה סנסי וקארן בריידי.

כיוון נוסף הוא בחורות בצוות האימון של קבוצות. את סילביה נייד למשל, המאמנת הגרמנייה המעולה, הייתי רוצה לראות גם בכדורגל גברים. וגם פרשניות חסרות. אמנם יש כיום הרבה עיתונאיות מדווחות, אבל עדיין לא במעמד של שדריות-פרשניות ויש מקום רב להתקדמות גם כאן.

ביביאנה שטיינהאוס

וכן, גם שופטות וקווניות. בגרמניה יש את ביביאנה שטיינהאוס שאולי עוד תגיע לשפוט בבונדסליגה, ב-NBA יש כבר שנים את ויולט פאלמר. זו מגמה שצריכה להימשך וביתר שאת. ברור ששופטות חייבות להיות ברמה הגבוהה ביותר. הרי ממילא הקהל השובניסטי יחפש אותן על כל טעות ויאשים את נשיותן בכל טעות, כאילו הווארד ווב אי פעם הוציא שריקה נכונה.  

   אבל זה הכלי הכי טוב למלחמה בשובניזם. חוצמזה מעניין לראות את התגובות של ז'וזה מוריניו אחרי ששופטות ידפקו אותו, מיד אחרי שיפסיד למאמנת יריבה.

מאזן הסיכונים
אדוני השופט

No Comments

שיפוד רץ 25 בינואר 2011

חבל
עד עכשיו אהבתי את אנדי גריי
קול נוסטלגי מהילדות

לוינטל 25 בינואר 2011

בתור חלוץ אברטון או כפרשן נצחי?

בני תבורי 25 בינואר 2011

לא אהבתי אותו אז ולא אוהב אותו היום.

dice 25 בינואר 2011

בתור הפרשן האלמותי של FIFA98, כמובן.

שיפוד רץ 25 בינואר 2011

אכן מפיפ"א
הוא וג'ון מוטסון
אני עדיין נהנה לראות משחקים שמשודרים ע"י ג'ון מוטסון
הוא מתרגש כמו ילד קטן

שלו 25 בינואר 2011

השובניזם יושב בראש של הבן-אדם, לא במשחק זה או אחר.
הרי גברים הם יצור מגושם, עם חשיבה מאוד מוגבלת שמה שמטריד אותם זה שלא יגעו להם במה שהם חושבים ששיך להם (למרות שמראש זה משהו מנצל).
הרי גברים לא יכולים להתמודד עם האמת, נשים הן חלק מהעולם. הן קנייניות, הן הולכות למשחקים, היי בשוויץ מ 1971 הן גם מצביעות.
עד היום אני שומע בעד ונגד שילוב של נשים בכל מיני מקומות (ספורט, שוק העבודה, צבא) ואני שואל את עצמי מאיפה החוצפה? כאילו העולם שייך שגברים ואנחנו נותנים להן, עושים להן טובה. אז ככה אל תהינה פרייריות, זה שלכן בדיוק כמו שזה שלנו.
ואצטט את כבוד הראיס "מי שלא מוצא חן בעיניו שישתה מהמים של עזה".

תומאס 25 בינואר 2011

מ-1971? חשבתי יותר מאוחר. נו, שוין.

שלו 25 בינואר 2011

היו מספר קאנטונים שלדעתי נתנו מאוחר יותר אני חושב שהאחרון היה ב 1992, אבל לא מצאתי מקום להסתמך על זה.

שלו 25 בינואר 2011

לא טעיתי בהרבה, הקנטון האחרון נתן זכות בחירה לנשים ב 1990.
נקרא אפנזל אינרהודן.
מצד שני זאת מדינה שלא בודת את תכולת הרכבות שעוברות דרכה, אז זכות בחירה לנשים היא באמת פריבילגיה.
העיקר להיות ניטרליים.

מוי כיף 25 בינואר 2011

שלו, איך מתייחסים לסנסי באיטליה? (היא כבר שכבה עם ברלוסקוני?)

שלו 25 בינואר 2011

סנסי היא מלכה, תיקון נסיכה.
כיוון שהיא נולדה עם כסף היא ממש לא צריכה את ברלוסקוני, היא יכולה להשיג לעצמה את מי שהיא רוצה.
היא גם קיבלה את הניהול בהדרגה מאביה, כך שברגע שהוא נפטר בעצם היא ניהלה את רומא מספר שנים.
סה"כ משפחת סנסי היא מאוד אהובה ברומא, מי שנמצא באולימפיקו יכול לראות בקורבה נורד מספר אוהדים שמקללים אותה (לא עולה על 50), בעיקר על הרקע שהיא לא מוכנה להוציא יותר כסף על רומא, ולא מוכנה למכור כל כך מהר.
גם זה כבר כנראה מאחורינו כבעצם יוניקרדיט מנהלים את המשא ומתן עם קונים פוטנציאלים.
אני אישית מעריך אותה מאוד.
ויש באיטליה גם קווניות וגם מגישות ספורט איכותיות וידעניות, בטח לא פחות מהגברים.

צור שפי 25 בינואר 2011

נייטרליים נגד מי?

מוי כיף 25 בינואר 2011

לא ידעתי שסטיבן פינאר התחיל את הקריירה שלו בקבוצת הנשים של ארסנל

לוינטל 25 בינואר 2011

גדול.
גם פלורן מאלודה ככה. בסוף הם מגיעים ליריבות העירוניות

שיפוד רץ 25 בינואר 2011

חחחחח חזק!

מיכל 25 בינואר 2011

מסכימה איתך לגבי נוכחות של פרשניות , שופטות ועוד, שצריכות וראוי שתהיינה עוד.

מה שאני חולקת עליך זה כל הקטע הזה שניכסת את הספורט לגברים.

לקחת הון תרבותי, ושייכת אותו לדברים בלבד. מעשה יומרני , כמעט כמו הפוסט הבא שלי….

כשספורט נופל לשוביניזם הוא חוטא למהות הספורט. ספורט לא שווה שוביניזם ולא שווה גבריות. ההגדרות האלה הינן נזילות, ובעיקר תוצר תרבותי.

ואסיים בקול מחאה- מורן ברק לשידור המרכזי!!! השדרנית הכי טובה שיש היום בטלויזיה, ובטח שבערוץ חמש.

תומאס 25 בינואר 2011

כל הקורא לקידומה של מורן ברק לקדמת הבמה הרי הוא משובח.

אבל את חייבת להודות שככלל, ספורט קבוצתי נשי נופל בכמה רמות מהמקבילה הגברית שלו, ואפילו אם בגלל הזמן הקצר שעבר מאז נתן האדון-הגבר את האישור להשתתף במשחק.

מיכל 25 בינואר 2011

בעליל לא מסכימה איתך לגבי ההיררכיה שהצגת.

הבדלים קיימים, והרי זה מבורך.

לגבי ההיררכיה אני חולקת עליך. אבל ה עוד סימפטום של ההגמוניה הגברית השלטת- הכל צריך להיות היררכי.

אני לא הראשונה שמציגה את הטענה שטניס נשים איכותי יותר, מעניין יותר.
היו המון שנים בארץ שליגת הנשים הייתה הרבה יותר טובה מליגת הגברים. זה אתה לא יכול לדעת, כי לא הייתם, וגם בקושי היו שידורים:) אה, ממש כמו היום…:)

בקיצור, ההבדלים הפיזיולוגיים הקיימים הינם נתון בלבד, ולא פרמטר שאמור להכנס להשוואה כלשהי..

שלו 25 בינואר 2011

גם כדורעף נשים הרבה יותר איכותי.

לוינטל 25 בינואר 2011

תשמעי מיכלי, אני מאלה שמעדיפים ספורט גברי תמיד. גם רוקדים על הקרח הרבה יותר עושים לי את זה מרוקדות וכן בהתעמלות אם כי בענפים אסתטיים כאלה אני חושב שאני במיעוט.
בכל מקרה, האדם הכי מהיר וחזק הוא גברי ולכן ספורט ברמה הכי טובה שיש הוא של גברים. זה כורח הטבע. מה לעשות.

גיל 25 בינואר 2011

לוינטל, שוב, מה זה קשור? האם ריצת 100 מטר לנשים פחות מעניינת כי האישה הכי מהירה לא תקבע את הקריטריון האולימפי לגברים? כל תחרות עומדת בפני עצמה ונשפטת על פי האיכות שהיא יכול להפיק. ואיכות היא לא מי יותר חזק או מי ינצח אחד את השני במפגש ישיר כי מפגש כזה לא רלוונטי.

אריאל 25 בינואר 2011

צריך לעשות את ההבדלה בין איכותי למעניין. האם טניס נשים מעניין יותר? בחלק מהמקרים כן, כי העוצמות פחות חזקות מה שהופך אותו למשחק ארוך וטקטי יותר. האם הוא איכותי יותר? קשה לי מאוד לענות על זה בחיוב כי הרי זה די ברור שתיקח את שחקנית הטניס הטובה ביותר ותשים אותה אפילו מול שחקן טניס בינוני – היא תפסיד לו ללא תנאי.
אז מעניין אולי כן, אבל אי אפשר להתווכח עם הטענה שמבחינת היכולת נטו, זאת של הנשים נופלת מזו של הגברים בכל ענף ספורט. זה כמובן לא פוגע בלגיטימיות של הספורט הזה.

תומאס 25 בינואר 2011

אני לא בטוח שטניסאית טובה תפסיד לטניסאי בינוני. ממש לא. אין תחרויות משולבות?

עדי 25 בינואר 2011

קלייסטרס נגד דודי ואתה חושב שדודי לוקח? על זה אפילו סבתא שלי אומרת פחחחח
אני חושבת שיש ענפים מעניינים לשני המינים, ההבדל הוא שלדעתי יש הרבה יותר צופי ספורט גברים אז הם זוכים לקבוע את דעת הרוב במה "איכותי", "שווה", וכו…

לוינטל 26 בינואר 2011

גיל, כן. בגלל זה יוסיין בולט וטייסון גיי מעניינים הרבה יותר מכל מיני רצות מהבהאמאס. אגב בהאמאס זה על שם הבהמות?

תומאס 25 בינואר 2011

בערך בשנת 2000, כדורסל הנשים בארץ היה נהדר. איכותי ומעניין וכיף לצפייה, הרבה יותר מהמקבילה הגברית. כמו אז, גם היום, אני משתדל לצפות בכדורסל נשים(כשמשדרים אותו), ולצערי זו היתה הבלחה כמעט חד פעמית.
טניס הנשים בהחלט מעניין ואיכותי יותר, אבל הוא לא ספורט קבוצתי.

אני לא מדרג את רמת הספורט. לא ולא. ניסיתי להסביר את רמת העניין, אבל כשקראתי שוב את דבריי, הבנתי שדזה לא ממש קשור, אז איתך הסליחה.

matipool 25 בינואר 2011

מיכל – אני בעליל לא מסכים איתך לגבי טענתך ( וגם אם את לא הראשונה שמציגה את הטענה הזו ) שטניס נשים איכותי יותר ומעניין יותר . לא יודע על איזה בסיס את טוענת את הטענה הזו .
שלו – כדורעף נשים הרבה יותר אסטטי . לא בטוח לגבי איכותי יותר אבל נראה לי שזה הספורט הקבוצתי בו הפער הפיזי בין גברים ונשים הוא הקטן ביותר .

גיל 25 בינואר 2011

תומאס, אני לא מסכים. נשים משחקות שונה ולא צריכות להיות מושוות לגברים. ברוב המקרים, המשחק שלהן עומד בפני עצמו. אין להן אותה אתלטיות אבל יש להן דברים אחרים שהופכים את המשחק ליפה. הרי בסופו של דבר הן לא משחקות נגד גברים אז מה ההגיון להשוות? האם צופים פחות בטניס נשים רק בגלל שגבר במקום אלף בעולם היה מנצח את המדורגת ראשונה?

מנחם לס 25 בינואר 2011

האם זאת היא אותה האחת שבכדורסל לא סותמת פיה לשנייה, ולא משאירה שנייה למאזינים לנשום?

מנחם לס 25 בינואר 2011

האם זוהי אותה אחת שמשדרת כדורסל ולא סותמת פיה לשנייה, ולא מאפשרת למאזינים זמן אפילו לנשום?

אריאל 25 בינואר 2011

סליחה על הבורות, אבל מי זו קארן בריידי?
אני תמיד תהיתי למה אורנה אוסטפלד לא ניסתה לעשות את המעבר לליגה של הגברים, הרי היא מאמנת מספיק טובה בשביל זה. ההרגשה שלי הרבה פעמים היא שנשים לא רוצות להתחרות עם הגברים במגרש שלהם והשיוויון שהן מחפשות הוא רק שיוויון שנוח להן.
לדוגמא, לא ראיתי בנות שנלחמו כדי שיגייסו אותן לגולני. כן, להיות טייסת או שייטת זה מאוד סקסי, אבל איפה הבחורה שתלחם בשביל להיות לוחמת קרבית אמיתית? ובכלל, למה ארגוני השויוון לא נלחמים כדי שנשים ישרתו 3 שנים כמו גברים? אם כבר שיוויון אז עד הסוף, לא?

לוינטל 25 בינואר 2011

אריאל, קארן בריידי היא סגנית נשיא בווסטהאם ומנהלת שעבדה אצל אותם בעלים בברמינגהאם מ-1993 נדמה לי. הרבה שנים בכדורגל. בעלת טור בסאן, בחורה דעתנית ועם פה גדול, שכל וביצים וירטואליות

בני תבורי 25 בינואר 2011

ומתה על צופית…

Mr. Kate 25 בינואר 2011

בנוגע לאוסטפלד, חשבת שחלק מאידאולוגיית החיים שלה היא לפתח את ספורט הנשים. ההחלטה שלה לעבוד עם ספורטאיות היא מובנית לחלוטין(וגם ההחלטה לעבור לגברים הייתה). היא ממש לא נעשית אבל מפחד או "משיוויון שנוח לה".
בנוגע ללוחמות "האמיתיות". כן, כי אין חובשות או צוללניות או במשמר הגבול או קרקל ועוד ועוד. וכמובן שהיחידות האלו הן לא "אמיתיות", הן סתם. לוחמות בכאילו עם נשק צעצוע.

שיפוד רץ 25 בינואר 2011

יש יחידות שמאפשרות שירות של שלוש שנים לנשים – בחיל האיסוף הקרבי (או בשמו הקודם – מודיעין שדה) יש פלוגה של לוחמות שמשרתות שלוש שנים, לומדות להשתמש בנשק וכו' וכו'… אבל בתור מי שהיה סרס"פ שלהן בהכשרה, אני אומר למרבה הצער – הכל שטויות. היו רק כמה שבאמת היה להן רצון וכוח להיות לוחמות, וארגון גדול ודבילי כמו צה"ל הוא לא מסוג הארגונים שישים לב לדברים כאלו, וחבל שכך

צור שפי 25 בינואר 2011

שמע, אני פמיניסט לא קטן אבל איכשהו כל הקטע של להראות שיוויון בין המינים באמצעות זה שגם הנשים יכולות להיות מכונות הרג לא כל כך מדבר אלי.

תומר חרוב 25 בינואר 2011

אריאל, ביום שיציעו לאוסטפלד לאמן קבוצה גברית והיא תסרב, אולי נוכל להגיד דבר כזה(וגם אז זה לא יוכל למצות את הנושא). אבל גם כשאלי רבי עשה את מעבר הזה מאימון קבוצת נשים לגברים, אנשים הרימו גבה ושאלו האם הוא יסתדר עם המעבר.
הדוגמא של גולני לא טובה כלכך. יש כבר לוחמות קרביות אמיתיות בנחל המעורב, ביום שיעשו בגולני גדוד או פלוגה מעורבת נראה בנות משרתות גם שם. אני לא חושב שארגוני השוויון צריכים להילחם על שירות צבאי מלא שהוא גם ככה מיותר לרוב הבנות וגם לרוב הבנים אבל אני מבין את הטענה על ההטיה של מאבק לשוויון שהופך לעיתים לאפליה מתקנת.

D! 25 בינואר 2011

אני מודה שהייתי מופתע, לא לומר מופתע מאד, כששמתי לב שזו קוונת שרצה שם עם הדגל למטה, ורק באותו מהלך של השער. היא גם נראית צעירה ואני חושב שזה שינוי מרענן לטובה.
זה יפסיק להיות קוריוז רק ביום שלא נצטרך לדון בנפרד בכל אישה שמגיעה לדרג גבוה. אם אני לא טועה הייתה איזו קוונת פעם בליגה הארצית בארץ ואיזו שופטת בליגה נמוכה. למישהו יש סקירה טובה יותר?

cookie-monster 25 בינואר 2011

תם – אחלה לינקים. תודה.
לא ידעתי.
מענין אם זה נכון מה שנטען בכתבה – שזה תקדים עולמי.
קשה לי להאמין.

תם 25 בינואר 2011

בכיף.

גם לי קשה להאמין שזה תקיד עולמי אבל בסקירה מהירה לא הצלחתי למצוא תיעוד אחר ברשת.

צור שפי 25 בינואר 2011

ומיקי חימוביץ צודקת – גיא לוזון מגעיל

D! 27 בינואר 2011

תודה
אני שם לב שא' – אני זוכר את השם לילך אסולין
ב' – זה היה ב2008 וכנראה שמאז זה לא הגיע לשום מקום אחר

נעל קרועה 25 בינואר 2011

1-בטוח שיש בעולם כמה נשים כדורגלניות,שיותר מוכשרות מכדורגלן,מה הבעיה לשלב אותם בליגה של הגברים?
2-עם כל מיכוני הכושר,נראה לי שנשים עוסקות בספורט פי 10 לפחות מגברים,ועדין
3- ארבעה מיליון יורו על אדיביור,כשהחצי השני של הסכום יושלם לקראת העונה הבאה.נשמע זול מספיק לריאל,צודק מוריניו שהוא מתעקש עליו,רק לחשוב שעב בן זימה הכושל שילמו 30 מיליון יורו
אדיביור יוכל לשחק באלופות,אני מאמין שמוריניו יוצא ממנו את המקסימום,יאלה שיסגור כבר
4-יותר חשוב מזה שצ"לסי הבקיעה,היא ספגה אתמול,הם לא שיחקו טוב במיוחד אתמול,אם הם חוזרים לכושר של פתיחת העונה,עם 2 מפגשים מול יוניטד,יהיה מענין מאוד

דהגאנר 25 בינואר 2011

החברה נתפסו באמירות שאינן פוליטיקלי-קורקט שלא למצלמה, האם זה שווה פיטורים? לא בטוח, מדובר בשיח גברי קלאסי שאינו בהכרח מנותק מהמציאות, זו האמיתית לא הקורקטית. מצד שני, מעז יצא מתוק, הקוונית שהשאירה את הדגל למטה יצאה גדולה מהחיים והוציאה אותם אידיוטים.
לגבי כדורגל נשים, יש שיפור משמעותי, במקרה עקבתי אחרי אליפות העולם עד גיל 20 שהייתה לפני כמה חודשים, ברמה הטקטית הפערים הצטמצמו בטירוף, גם מבחינה טכנית יש התקדמות רצינית, ההבדל המשמעותי בפיזיות עדיין נשאר ואני בספק אם זה ישתנה, בכל זאת הביולוגיה קיימת.
לגבי הנושא של תקצוב של ספורט נשי מול זה הגברי, צריכים להיות פרמטרים שוויוניים באמת (רמה, תחרותיות, הישגיות, עניין+ איזשהוא אחוז של אפליה מתקנת)ולא קורקטיים פוליטית.
ברור למשל שטניס נשים שווה לטניס גברים מבחינת העניין והתחרותיות ופה אכן צריך להתקיים שווייון בתקציבים ובפרסים.
מצד שני, ברמה המקומית למשל, כדורגל נשים לא יכול להיות מתוקצב כמו כדורגל גברים, בכדורסל המצב טוב בהרבה אבל עדיין יש פערים ברמת העניין שמיוצר ולכן שוויון מוחלט בתקציבים הוא פשוט לא נכון לדעתי. הרי גם הקהל שמגיע לראות כדוסל נשים (ממה שאני יודע ורואה)הוא ברובו גברי, ולכן זהו מתפקידם של הנשים לקחת את המושכות בפועל (מבחינת עניין, ניהול והשתתפות)ולא לחכות לאיזו הגמוניה גברית ניהולית/ בתי משפט שיעשו בשבילן את העבודה וישיגו להן איזשהוא שוויון מלאכותי (=תקציבי) לפני שמגיע שוויון מקצועי (לא מבחינת רמת המשחק בהכרח, אלא יותר באופן הניהול וההתנהלות).
דבר אחרון, לגבי ייצוג טלוויזיוני של נשים בספורט, דווקא פה יש לכאורה אפליה מוגזמת לטובת נשים אבל בעצם מצב מורכב.
רבות הן הנשים (לא כולן, שלא יהיו טעויות) גיעות למסך הספורטיבי אך ורק על סמך פרצופן היפה בלי קשר לרמת הבנת, ידענותן וחיבורן לספורט (ע"ע יעל גולדמן החביבה להפליא), השאלה היא אם זה המצב הרצוי לנשים עצמן.
טוב או רע? גם וגם, יש פה מציאות שאמורה ליצור תודעה שתחבר יותר נשים לספורט.

שלמון 25 בינואר 2011

אתה מתכוון למאיה חסון בטח

לוינטל 25 בינואר 2011

מאוד נכון. אצל הנשים יש שיפור עצום בשנים האחרונות ברמה.
ועדיין אני חושב שחוקי המשחק אצל הנשים צריכים להיות שונים – גודל השער והמגרש, אולי כמות השחקניות אפילו. הרמה האתלטית לא תומאת למידות האלה

עדי 25 בינואר 2011

לדעתי דווקא רוב המגישות יודעות על מה הן מדברות ודווקא יעל גולדמן היא דוגמא לחריג. רובן ספורטאיות לשעבר, בקיאות, רהוטות ולגמרי בתפקידן בזכות. מודי בראון באולפן האלופות כי הוא באמת בקיא בכדורגל? הוא שדרן? פרשן? לא נראה לי שלכן בחרו בו. (מודי חברמן ו"מנהל" נפלא, זה לא אישי)
ולגבי התקצוב- האם על כל שקל לכדורגל גברים צריך לתת שקל לכדורגל נשים? זה הגיוני? אולי על כל שקל לגברים לתת שקל לנשים- בלי הגבלת ענף? הם ירוצו אחרי כדור והן תוכלנה ללכת אחרי ענפים שמעניינים אותן, אבל גם זה בעייתי- כי מה זה אומ ר על אופציה של שילוב שני המינים ולו בחלק מענפי הספורט? זה קובע מראש שאין שום אופציה כזו…

שלו 25 בינואר 2011

דהגאנר – מעצם העובדה שספורט מתוקצב מכסף ציבורי הספורט הנשי צריך לקבל חצי. הוויכוח האם ספורט מקצועני צריך להיות מתוקצב היא שאלה טובה גם כן. אבל מרגע שיש ענף ספורט – כדורסל והוא מתוקצב החלוקה חייבת להיות שווה.

יש גם דבר שנקרא הפלייה מתקנת, שרוצה להגיד, בגלל ששנים נשים הופלו לרעה, יכול להיות שהמתקבלות למשרה מסוימת אכן פחות טובות מהמקבילה הגברית, אבל לאורך זמן ההיצע והביקוש יגרמו לנשים איכותיות לרצות את המשרה.
ובוא נאמר את האמת, כמה שדרים ופרשנים נמצאים בטלוויזיה בגלל כישרון נטו ולא קשרים משפחתיים או אלוהים יודע למה.

דהגאנר 25 בינואר 2011

לעדי ושלו-
לגבי הגשה נשית בטלוויזיה אני חוזר בי חלקית, אכן הבאתי דוגמא של היוצאת דופן. אם לדייק את מה שרציתי לומר, נראה לי שרוב צופי ערוץ הספורט למשל הם גברים, ובמקביל הידענות הסופרטיבית היא עדיין נחלתם של גברים יותר מנשים, ולכן הגיוני היה לראות יותר גברים מנשים בערוץ (ברמת הכישורים)שלא כמו בחדשות הרגילות למשל שם מידת העניין שווה מן הסתם. אבל מאחר שבייצוג טלוויזיוני מדובר אז יש פה תיקון לטובת הנשים, שבעיני הוא לגיטימי ואף נכון.
בתחום התקצוב יש הרבה הגיון במה שעדי אומרת, שהתקצוב לא צריך לבוא במסגרת הקבלה של ענף מול ענף, אבל אם יש למשל מיליון ספורטאים ו80% מהם גברים אזי תקצוב של 50-50 על בסיס מגדרי מעוות את המציאות, תקצוב של 60-40 אחרי אפליה מתקנת ומעודדת ספורט נראה יותר סביר בעיני.
בקיצור, הנקודה שניסיתי להעביר ואלי לא הצלחתי היא של שוויוניות אמיתית שבה לא המגדר קובע את השוויון אלא המציאות עצמה יחד עם נסיון לתעל לאפיקים יותר שוויוניים שיובילו למציאות מרובדת יותר.

אנונימוס 25 בינואר 2011

תנו כבוד אגב להפועל אוסישקין ת"א, קבוצת הגברים הראשונה בענף מרכזי בישראל לדעתי שהיו"ר שלה (בשנתה הראשונה) הייתה אישה, נועה סקלי המופלאה, שכיום מכהנת עדיין כס. יו"ר ומקבלת דרך קבע את מספר הקולות הרב ביותר בבחירות להנהלה

לוינטל 26 בינואר 2011

נתנו ותראה מה קרה. הפסד ראשון. איזה מנחוס

אנונימוס 26 בינואר 2011

ככה זה כשנותנים לגבר להיות יו"ר :)

מנחם לס 25 בינואר 2011

בארה"ב (הנה שוב הפרופסור הזקן עם הארה"ב שלו…) יש שופטות ומאמנות (עוזרות מאמנים אם כי "שכחתי את שמה, היהודיה הכדורסלנית לשעבר שהיתה הומואית – מאהבת של מרטינה" אימנה כמאמנת ראשית קבוצת גברים ב-CBS, בליגה המקצועית המשנית) בספורטים מקצועיים של גברים.

אבל ה-TREND משתנה (לטובה!): הנשים לא מעוניינות כל כך כבר לשפוט ולאמן גברים. אבל הן רוצות להיות השופטות והמאמנות של הספורטים המקצועניים לנשים, וזה קורה באחוז כבוה ביותר ב-WNBA, בכדורגל הנשי המקצועני, כמעט 100% בהתעמלות ו-FUGURE SKATINGת כמעט 100% בסופטבול בליגה המקצוענית, ועכשיו נפתחת ליגה מקצוענית להוקי קרח, וכל המאמנים והשופטים יהיו (ות) ו-(ות). הנשים מעוניינות יותר לשלוט בספורט הנשים מאשר להיכנס לספורט הגברים, ושהגברים ייצאו מספורט הנשים ויעזבו את הנקבות לנפשן לנהל את ענייניהן!

מנחם לס 25 בינואר 2011

FIGURE SKATING

גלעד בלום 25 בינואר 2011

עדי,

אם דודי סלע ישחק 100 מערכות מול קלויסטרס הוא לא ישמוט אף מערכה.השחקנית הכי טובה בעולם היום(ווז'ניאקי נניח כי היא מקום ראשון) לא היתה מצליחה להגיע ל-500 הראשונים בעולם לו היתה משחקת בסבב הגברי.למעשה לא בטוח שהיתה זוכה באליפות העולם לנוער עד גיל 18 לבנים.

לגבי הדיון-לא רוצה להיכנס לסוגיית השוביניזם אבל בכל ספורט שמבוסס על כוח מתפרץ , ניתור או סבולת יש יתרון עצום לגברים,זה לא אומר כלום לגבי רמת העניין או האטרקטיביות.בגולף למשל אין מניעה שבחורה תתמודד שווה בשווה וגם יש תקדימים,גם בשח,קליעה למטרה,דוקים,זריקת חיצים ואפילו בטניס שולחן יכול להיות קרב צמוד.

אני מסכים שבעשור האחרון טניס נשי יותר מעניין כי יש תחרות אמיתית ולא הנאדאל/פדררריזם של הגברים וגם הנקודות יותר מעניינות וארוכות כי בגברים יש כמות אסים מטורפת ועצמות גבוהות מידי(ביחוד באולמות ומשטחים קשים).אם אני אציין שבעשרים השנים האחרונות הטניסאיות הפכו ליותר יפות זה לא פוליטיקלי קורקט?אני גם מעדיף לראות כדורעף נשים,התעמלות קרקע נשית,אבל לא מסוגל לראות כדורסל נשי או כדורגל נשי ליותר מעשרים שניות,זה אומר שאני שוביניסט?

לסיכום,לדעתי כל השופטים בליגת העל צריכות להיות נשים,אולי השחקנים יתנהגו אחרת וגם זה יכול להשפיע על הקהל,גם השדריות צריכות להיות נשים וגם הפרשנויות,לא חושב ששגיא כהן או אבי רצון יותר מעניינים מכל בחורה אינוטיליגנטית שעוקבת בקביעות אחרי הכדורגל הישראלי.באופן כללי אני חושב שלאור ארועי 5000 השנים האחרונות שבהן שלטו הגברים צריך לשים את העולם בידיים של הנשים לכמה מאות שנים,נניח לקבוע ששמונים אחוז מכל הממשלות בעולם חייבות להיות נשים,מעין אפליה מתקנת של אלפי שנים,הרי יותר גרוע לא יכול להיות,רק במאה שעברה שתי מלחמות עולם פלוס שואה אחת גדולה ועוד כמה קטנות והכל מעשה ידיים של גברים.

עדי 25 בינואר 2011

איתך אני בטח לא אתווכח על זה ,-) וללא ספק היא לא הייתה מתעלה לראש סבב הגברים (אבל אף מערכה? -ואני מתה על דודי)

גיל 25 בינואר 2011

גלעד, רק הערה לגבי גולף זה דווקא משהו שניסו ולא בהצלחה. אורך המסלול קצר יותר אצל נשים והעוצמות חבטה נמוכות יותר ככה שהן די בנחיתות.

מנחם לס 25 בינואר 2011

גלעד,
ראית את המשחק האחרון ארה"ב – גרמניה נשים? וואללה איזה קרב! ואיזו רמה! כשאני חוזה אני לא מנסה להשוות לכדורגל גברי ובכלל שוכח ממנו, ומתרכז במשחק עצמו. האמריקאיות שיחקו ממש כמו גדולות: שחקניות מעבירות מסירה של 50-60 מטרים בקלילות, ורגל לרגל. כמובן שקבוצת ליגה לאומית בינונית בישראל (אפילו לא ליגת-על) תנצח אותן. אבל רק בגלל מהירות, כוח, ועוצמה. אבל רמת כדורגל נטו כמו האמריקאיות לא תראה אצלנו בארץ אפילו אם תלך למשחקי לאומית מכאן ועד הפועל קרית טבעון (אני אפילו לא בטוח כבר באיזה ליגה הם) מעתה ועד עולם.

צור שפי 25 בינואר 2011

לא בטוח לגבי שחמט – יש שחמטאיות טובות אבל לא בצמרת הגבוהה ממש. עקרונית אני דוחה את הרעיון התיאורטי שבמשחקים יהיו רק שופטות וככה תשתפר התנהגות האוהדים – זכותי לצעוק על השופטת "בת זונה" כמו על השופט. שיוויון, לא?

גלעד בלום 25 בינואר 2011

אתלטיקה קלה לנשים ענף אדיר וראוי לצפיה כמו זה של הגברים אבל זה רק אחת לארבע שנים באולימפיאדה

לוינטל 26 בינואר 2011

גלעד, רק לחזק את דבריך:
לפני 7 שנים ב'משחק המינים' קרסטן בראש שדורג 200 וקצת בעולם ניצחה את סרינה ואת וינוס 2:6 ו-1:6 (שיחרו מערכה אחת).

ניינר 25 בינואר 2011

כל כך הרבה תגובות ואף מילה על דניקה פטריק המלכה?

גיל 25 בינואר 2011

האמת היא שיש כאן משהו מפוספס בדיון וזה מעבר לשוביניזם של השדר. עד כמה לדיעה פרטית של שדר או פרשן יש מקום בפיטורים שלא? אם הוא מבצע את התפקיד שלו בצורה טובה ולא מביע דיעות כאלו בשידור אז מה הבעייה פה בעצם? והאם יש גבול עד כמה המוסר של השדרים צריך לשחק תפקיד כאן? אם מישהו נניח יבגוד באישתו אז זו גם עילה לפיטורין?

אורי דב 26 בינואר 2011

גם לי זה קצת חורה. האזנתי שוב לאמירות והן מפריעות לי מאוד. אבל הם לא נאמרו בשידור, והוא מפוטר אחרי שנים רבות בתפקיד. גם אם נצדיק את הפיטורים, נדמה לי שהם נעשו רק משום שסקיי החליטו שיותר נוח להם לבעוט בו ולהימנע מביקורת. לא היה פה החלטה ערכית מצידם, להערכתי.
האמירות היו מגעילות, אבל אני חושב שהיה עדיף לו היו נותנים לזה להיגמר בהתנצלות והשעייה. יכול להיות שגם המטרה הפמיניסטית הייתה יוצאת נשכרת מכך. אם נרוץ לתלות כל אחד שמועד, גם אם נעשה זאת מסיבות מוצדקות, זה בעיקר ייצור עוינות ותוקפנות.

לוינטל 26 בינואר 2011

אורי,
אנחנו חיים בישראל – מדינה בה אין בושה. קצב בטח לא מבין עד עכשיו שמה שהוא עשה זו עילה להפסיק את תפקידו כנשיא.
בדיון בערוצי הספורט שלנו אילו היה מתנהל כזה דיון, אני לא רואה סרט שהיו מפטרים פרשן בכיר. אגב יש פרשן אחד בערוץ הספורט שמסתבך כל יומיים בקטטות ובמקום השעיה דואגים להביא אותו חצי יממה אחר כך לפרשן.

אנונימוס 26 בינואר 2011

וממש בהזמנה יש לנו הזדמנות לראות איך יגיבו בישראל למקרה דומה, עם דני נוימן שמטנף על ערבים אוהדי הפועל ושאר ירקות.
ברור לכולם שהכיסא שלו אפילו לא ירעד

לוינטל 26 בינואר 2011

זה לא ייאמן שהנוימן הזה הוא הפרשן הראשי בארץ. הוא יותר מיותר מקליפת תפוז

שלו 26 בינואר 2011

עמית מקליפת תפוז אפשר עוד לעשות ריבה טובה, מנוימן כלום.

rami 26 בינואר 2011

i love woman for what they are-beautiful creature,gentle and so on,but they can not compete with man,not only in sport ,in pretty much everything.there is not only physical difference but others.for example,in chess,there is no woman that can come close to the good chess players.even in poker,mind game much more easier then chess,they not much.in world series of poker only one time in the history a woman made it to the last 10 , even tough there's probably 10% participate which should lead to 1 woman a year make it to the final table

Comments closed