זו לא בושה! הספורט האמריקאי יוצא מהארון

רוחות של פתיחות נושבות באמריקה. אם נראה בקרוב שחקנים גאים יוצאים מהארון?

 מרוב שאנחנו, אני, מתעסקים בספורט, לפעמים מתפספסת התמונה הרחבה, הפרספקטיבה. נקודות ציון היסטוריות בעלות משמעויות חברתיות שקורות ולא זוכות למספיק התייחסות. אז הנה הזדמנות: אנחנו נמצאים בעיצומם של ימים היסטוריים גדולים וחשובים עבור קהילת הגאים חובבי הספורט שאני בין הנמנים עליה. המאבק לשוויון כאן ועכשיו! אמנם מדובר רק בארה"ב כי אירופה כידוע יבשת קצת איטית ומפגרת (תקשורת למשל), אבל הדברים מחייבים התייחסות גם אם התרחשו במרחק אלפי ק"מ מציון. 

הטאבו של דיבור על הומוסקסואליות בספורט עושה סימני גסיסה. ואם זה יתברר כנכון אנחנו מדברים על ריסוק של חומת ברלין חברתית. התחושה היכ שמדובר בצייטגייסט שיביא עוד ספורטאים מתבטאים בעד יציאה מהארון וזכויות שוות לגייז.

אני אתחיל מהסוף, מחדשות טריות ממש: דונטה סטולוורת', הווייד רסיבר הנהדר של בולטימור רייבנס מה-NFL – לדעת רבים ענף הספורט הקבוצתי הכי גברי ופיזי – צייץ בטוויטר שהוא בעד נישואים חד מיניים ובעד זכויות גייז. הנה הציוצים בשפת המקור:

1 .Sad that people are ridiculed for their sexual orientation in this age… and leave religion out of this, God loves ALL!!!

2. These politicians that use religion to deter gay marriage are same ones doing dirty under the table ish & war mongering 

אגב הליינבקר האימתני של הרייבנס ברנדון איינבדג'ו כבר יצא בעבר בקמפיין בעד נישואים חד מיניים ודיבר באינטליגנציה ופתיחות מרשימים מאוד על העניין:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 כאן המקום להזכיר: רק שלושה שחקני NFL יצאו מהארון עד היום וכולם עשו זאת אחרי סיום הקריירה: דייויד קופיי (1975), רוי סימונס (1992), אסרה טואלו (2002). אחרי שטואלו יצא מהארון, שחקן ששיחק איתו בגרין ביי טען ש"אילו היה יוצא מהארון בעודו משחק, היו אוכלים אותו חי ושונאים אותו. הוא לא היה משחק יותר". הפחד גרם לכך שרק ספורטאים מעטים יצאו מהארון , מה עוד שרובם עשו את זה אחרי שפרשו.

אולי אני תמים, אבל נדמה שהשינוי בדרך. תמיד יישארו כוחות האופל – ארגונים שמורכבים מאנשים מיושנים, מאובנים חיים, שלא מוכנים לקבל את השונה ולהיות סובלני לזולת. כמובן שהרבה פעמים זה יהיה בשם הדת, זו שאחראית להכי הרבה אסונות וזוועות בתולדות האנושות, אבל גם על רקע ספורטיבי-סוציולוגי. אותה טענה מיושנת ש"לא נעים להיות בחדר הלבשה עם גיי", התדמית הרכרוכית שמלווה את העניין וכל שאר העניינים שמכונים בשתי מילים: "דעות קדומות" או במילה אחת: "טמטום". 

סטולוורת' הגדול

 הציוצים של סטולוורת' הם הירייה השלישית בצרור שנמשך כבר שבוע ומפרק את טאבו ההומוסקסואליות בספורט. וברור שהדרך עוד ארוכה. הכל התחיל בשבוע שעבר עם שון אייברי, שחקן ההוקי של הניו יורק ריינג'רס, שהצטרף לקמפיין לשוויון בו הביע תמיכה בנישואים חד מיניים:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 הדברים חוללו סערה שעוד לא פסקה. בהוקי היו דמויות שתקפו את הדברים של אייברי ורשת 'פוקס' השמרנית דאגה לצנזר אותם כמובן. מצד שני היו לא מעט אנשי תקשורת וספורט שתמכו בדברים של אייברי, אולי הבולט ביותר בהם היה צ'רלס ברקלי (בלינק הזה) שאמר דברים יפים ונחרצים, כולל: "לדעתי גייז צריכים לקבל זכות להתחתן ושאלוהים יברך אותם".

אגב אייברי הקנדי הוא אחד הטיפוסים הכי מעניין בהוקי. בילדות שיחק עם בובות במקום עם משאיות, הוא מעצב בגדים די מצליח ועובד במגזין/תנ"כ האופנה 'ווג' בנוסף להיותו שחקן לא רע. קבוצתו הקודמת קנסה אותו פעם בגלל לבוש לא הולם. יש לו חברים גייז רבים למרות שהוא עצמו סטרייט. דמות מוחצנת חריגה בהוקי שהוא ענף קשוח ביותר. ואפרופו קשוח, אייברי גם נחשב לשחקן מלוכלך, הוא יזם אינסוף קרבות אלימים על הקרח.

כל הדברים האלה עלו לו בעבר כמה פעמים בבחירה לשחקן הכי שנוא ב-NHL:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

  כמובן שיש הבדל גדול ומשמעותי בין שחקן שייצא מהארון לבין שחקן סטרייט שמודיע על תמיכתו בזכויות גייז. אבל בלי ההכרה החברתית ואווירת הקבלה הזו, הדיכוי של המיעוט עם נטיות מיניות שונות בספורט קבוצתי יימשך. לכן יש לפתיחות משמעות רבה. לכן בין ההודעה של אייברי לבין ההודעה של סטולוורת' היה הדבר המשמעותי ביותר השבוע.

ובכן, בשבת האחרונה נתן ריק וולטס, נשיא ומנכ"ל פיניקס סאנס, ראיון חושפני לניו יורק טיימס בו יצא מהארון. וולטס (58) עבר מסע אישי חשוב במסגרתו לפני חודש נפגש עם דייויד סטרן, ביל ראסל וסטיב נאש כדי להתוודות בפניהם על נטיותיו המיניות ולספר על כוונתו לצאת מהארון. הוא חובב ספורט ונמצא סביב ה-NBA מאז שהיה נער. וולטס עשה רושם של אדם מקסים ואנשי תקשורת חשובים בארה"ב, כולל בילי סימונס, התייחסו אליו ותמכו בו. הכתבה התפרסמה בזמן שהיה בטיסה וכשנחת סיפר שהוצף במיילים ומסרונים, כולם תומכים. וולטס נשמע ונראה כמו אדם מקסים, צנוע ורציני שנאלץ לחיות כל חייו בסתר והכחשה. וולטס דיבר מאוד יפה והסביר שיצא מהארון כדי לעודד צעירים עם דילמות קשות.

 יש לי הרבה ביקורת על דייויד סטרן, אבל בתמיכה הבלתי מסויגת שלו בוולטס וגם בקנס של 100 אלף דולר לקובי בראיינט שקילל שופט "הומו מזדיין"  – אגב, כמה אירוני – התקרית של בראיינט התרחשה יממה אחרי הפגישה של וולטס עם סטרן – אני תומך בקומישינר עד הסוף.

וולטס. איש נדיר וחשוב

 .דמיינו לעצמכם נשיא או מנכ"ל של מועדון כדורגל יוצא מהארון. נשמע הזוי. אבל גם בספורט האירופי קרו דברים יפים בשנה האחרונה: שחקן קריקט אנגלי בכיר (סטיבן דייויס) היה לראשון שיוצא מהארון בענף שלו, שחקן ראגבי בכיר בן כהן אינו גיי אך תומך בקהילה וכמובן קפטן וולס בראגבי גארת' תומאס יצא מהארון. בכדורגל שחקן בליגה השנייה בשבדיה, אנטון היסן, יצא מהארון ובעונה החולפת שני כוכבי ענקיים בבונדסליגה, מלך השערים מריו גומז והשוער מנואל נוייר קראו לשחקנים גייז להרגיש בנוח ותמכו ביציאה מהארון של עמיתיהם.

 ***

גם אני קראתי בעבר, בעיתון ובבלוג, לספורטאים גייז להיות אמיצים ולצאת מהארון (הנה דוגמה בלינק הזה). אני מקווה שהרוחות הנושבות בארה"ב לא ייעצרו. הקריאה לשוויון זכויות ויכולת לקבל הומו כחבר שלך לקבוצה, עשוי להוביל ליציאה היסטורית של שחקן קבוצתי פעיל בספורט מרכזי מהארון. וכן, לאור הדברים אני מצפה שזה יקרה עוד ב-2011.

החלטות טובות בעונת הפרמייר ליג הזו
תחרות רובינשטיין (היום השביעי): בין ג'ודו להיאבקות

41 Comments

גיל שלי 18 במאי 2011

הסוכן של אייברי תקף אותו על ההצהרה שלו. הציניות של סוכני השחקנים בעולם היא ללא אח ורע

לוינטל 18 במאי 2011

אכן, בושה וחרפה.

B. Goren 18 במאי 2011

עמית, לא היתה תחרות רובינשטיין אתמול?

לוינטל 18 במאי 2011

הייתה, הייתה. יעלה פוסט קצר הפעם

פאקו 18 במאי 2011

אתה פשוט סוס עבודה.

לוינטל 18 במאי 2011

יותר סוג של חמור

צור שפי 19 במאי 2011

חמור חמור אבל מוזיקלי

גיל 18 במאי 2011

אכן נושא חשוב אבל כששחקן יוצא מהארון אחרי פרישה, או נשיא של קבוצה, אז מדברים על זה יומיים ועוברים לסדר היום. עדיין רחוק היום ששחקן מרכזי יצא מהארון בשיא התהילה שלו.

וופל בלגי 18 במאי 2011

גנק זכתה באליפות בלגיה,לאחר שסיימה בתיקו 1-1 עם סטנדרד ליאז במחזור האחרון.
שתי הקבוצות סיימו בשיויון נקודות את הפלייאוף,וגנק זכתה באליפות מכיוון ששיטת הקיזוז הבלגית קובעת כי הקבוצה שהובילה לפני הקיזוז, היא זו שזוכה במקרה של שוויון נקודות בינה לבין המקום השני.

בדקה ה-25 הגיע רגע מאוד מפחיד, כאשר קשרה של סטנדרד, מהאדי קרסלה גונזאלס המרוקאי, נפצע מבעיטה מאוד חזקה בראשו ופונה באלונקה כשראשו מדמם. אחרי פאניקה גדולה על הדשא, השחקן פונה לבית החולים, שם גילו שהוא שבר את האף, כמה שיניים והלסת שלו יצאה לחלוטין מהמקום.
http://www.youtube.com/watch?v=WBiAgf1yAuY&feature=youtu.be

אזי 18 במאי 2011

מה קורה בחדר ההלבשה, או יותר מזה, במקלחות, היא באמת שאלה מעניינת.
אפשר אולי להבין אוסף של גברים שלא ירצו להתפשט מול מישהו שיתיחס לזה מבחינה מינית.
בדיוק כמו שאני יכול להבין את זה שנשים כנראה לא ירצו אותי בתוך המקלחות שלהם…
אבל בטוח שהסיבות שהחברים שלהם לקבוצה לא יקבלו אותם הם מסיבות הרבה יותר פרימיטיביות

ג'ו 18 במאי 2011

שאלת תם – מלבד נושא הנישואין, איפה באה לידי ביטוי הפלייה של הומוסקסואלים (בארה"ב ובישראל)?

לוינטל 18 במאי 2011

שאלה יפה. נתחיל בזה שהמצב בישראל בכלל לא רע, אפילו טוב, ביחס לרוב מדינות העולם.
ועדיין יש אפליה. דוגמאות: הקושי לאמץ ילד, עניינים שקשורים לזכויות ביטוח לאומי, ירושה ופנסיה. יש הדרה, גינוי ואי קבלה על ידי חלקים באוכלוסיה (דתיים למשל, לא רק), קושי לקיים מצעד בעיר הבירה.
ושוב המצב בישראל טוב יחסית (תקדים דנילוביץ', מעמד ידוע בציבור ועוד פסיקות תקדימיות של בית המשפט), אבל יש עוד הרבה מה לעשות. בעיקר בהיבט החינוכי

אזי 18 במאי 2011

מעניין כמה אנשים יש בארץ שחושבים שגם מצעד גאווה בירושליים זאת לא פרובוקצייה וגם מצעד ביפו עם דגלי ישראל זאת לא פרובוקצייה.
לדעתי הישראלי הסביר יבחר רק באחד מהם…

יריב 18 במאי 2011

ברור ששניהם פרובוקציות. מה רע בפרובוקציות?

וולטר סובצ'ק 18 במאי 2011

צודק יריב. בשני המקרים מדובר במיעוט שרוצה להילחם על זכויותיו. בין אם אתה מסכים עם המאבק או לא זה לא רלוונטי – הפגנה פיזית וצעידה ברחובות זו הדרך החשובה והטובה ביותר של אזרחים לתרום למערכת הדמוקרטית.

יריב 18 במאי 2011

כדאי לזכור את האמירה המשויכת, בטעות, לוולטיר: "אינני מסכים עם דבריך, אך אני מוכן לההרג על זכותך לומר אותם". אז בתור איש שמאל אני מקבל את זכותם של אנשי ימין לעשות הפגנות פרובוקטיביות איפה ואיך שבא להם.

ייספר אולסן 18 במאי 2011

התגובה הכי יפה ליציאה מהארון של וולטס היתה, איך לא, של סטיב נאש שאמר "מי שלא מוכן לזה צריך להדביק את הפער". זה בדיוק העניין.

לוינטל 19 במאי 2011

יפה ונכון

גודיונסן 18 במאי 2011

סטיב נאש הוא אדם גדול. לא בכדי הוא שוקל כניסה לפוליטיקה. זכורה לי גם התמיכה של הסאנס במיעוטים ובמהגרים (גופיות עם הכיתוב 'לוס סאנס'). קבוצה מהמערב הליברלי.

לצערי כשהייתי ילד בחרתי בלייקרס. יאללה בית"ר.

אזי 18 במאי 2011

אני לא יודע אם אתה הומו או סטרייט… אבל השאלה שלי היא אם תגיב בצורה דומה אם אני אקרא למישהו, בתור מילת גנאי, 'הומו', או אם אני אקרא לו 'אשה'

וולטר סובצ'ק 18 במאי 2011

למה חשוב לך לדעת מהן ההעדפות המיניות שלי? אני לא שואל מתוך כעס, אני שואל מתוך רצון תמים לדעת למה זה משנה?

לא בטוח שאני מבין את השאלה השנייה לך, אז אשמח אם תסביר.
כך או כך, אם תקרא לי או למישהו אחר "הומו" או "אשה" בתור מילת גנאי זה יראה בעיקר על בורות מצידך.
האם אשה היא יצור נחות מהגבר? האם בנאדם שמעדיף את בני מינו הוא יצור נחות?
שוב, אני לא בטוח שאני מבין את שאלתך.

לוינטל 18 במאי 2011

יש כבר קללה כזו – 'יא נקבה', לא?

אזי 19 במאי 2011

השאלה שלי על ההעדפות המיניות היא כי כנראה הומו יעלב יותר אם ישתמשו בנטייה המינית שלו כמילת גנאי
בדיוק כמו שרק שחורים נעלבים מהמילה ניגר, ורק מרוקאים מבדיחות על מרוקאים.
החצי השני של התגובה שלך, נכון בגדול על כל מילת גנאי בעולם.
האם מישהו שאמא שלו עובדת במקצוע הכי עתיק בעולם פחות טוב ממני?
האם כשאני פונה אל איבר המין שלה סתם כציון שם עצם זה הופך אותו לפחות טוב ממני?
האם כשאני מכנה אותו מרביע, או שולח אותו להרביע זה הופך אותו לפחות טוב ממני?
כנראה שלא. אבל יש מוסכמות בעולם… ובמוסכמות האלה לכנות גבר כנשי זה מעליב, והומו הוא גבר נשי (שוב, לפי אותן המוסכמות).

אני חושב שיש בעיה עם כל סוג של ציבור שנמצא מחוץ לקונצנזוס ורוצה להכנס לתוכו.
מצד אחד, תהיה תגובה לגיטימית מצד כל אחד פה להגיד לי שהמוסכמות שלי הן בדיחה, וזה שאני חי לפי מוסכמות הופך אותי לניאנדרטל.
מצד שני, כל המטרה של הפוסט זה להכניס את ציבור ההומוסקסואלים לאותן מוסכמות.

אגב, לדעתי, ככל שציבור ההומוסקסואלים פחות ינסה להכנס בכח לקונצנזוס, כך יהיה לו יותר קל.
אני למשל, אף פעם לא הבנתי את מצעד הגאווה. מצד אחד אתה רוצה להיות כמו כולם, מצד שני אתה מרים מצעד שבאופן מוצהר חוגג את היותך הומו, ולרוב גם עטוף בלבוש ותפאורה קיצונית.

אני לא זוכר שאי פעם הייתי צריך לחגוג ולהצהיר על היותי עיראקי, או בת ימי, או זכר, או אוהב ספורט, או עובד בהיי טק, למרות שאני מאוד גאה בכולם…
אי אפשר גם להבדיל את עצמך מכולם ואז גם לצפות שלא יתחסו אליך שונה.

למרות שאני מבין שזה לא תמיד משתמע כך מהתגובה שלי, אין לי דבר וחצי דבר נגד כל נטיה שהיא, כמה מחברי הטובים ביותר וכו'..

אלון 18 במאי 2011

אני חושב שהמנכ"ל של פיניקס שיחק כדורסל בוילנובה.

יריב 18 במאי 2011

לוינטל, האם המצב באירופה לא טוב בהרבה מבארצות הברית? רוב ההתייחסויות בארצות הברית הן, נראה, התייחסויות לנישואים חד מיניים. באירופה הבעיה הזו קיימת? יש נישואים חד מיניים, לא? יפתיע אותי מאוד לשמוע שהיחס באירופה (החילונית) להומוסקסואלים גרוע מבארה"ב (הדתית). בכל מקרה, טוב שיש התקדמות.

נתי 18 במאי 2011

כמה הערות, לא ציניות:
1. אני אשמח לשמוע על בסיס מה הקביעה שהדת היא האחראית הכי גדולה לאסונות וזוועות בעולם. על בסיס העולם העתיק בו חלקה של הדת במלחמות היה לפחות (ממה שאני יודע, למעשה פחות,אבל אשמח לשמוע מהמבינים כאן אם אני טועה)זהה למגלומניה של מלכים, שיקולי כלכלה וכו'. על בסיס ימי הביניים של ג'ינג'ס חאן (ואני כותב כרגע, כשאת פרצופי עוטה זקן שמקורו במנהג אבלות על מסעות הצלב, כך שאני יכול להניח שאני זוכר את אסונות המלב לפחות כמוך)? ואולי על בסיס המאות התשע וה-20 שזרעו חורבן קטסטרופאלי בשם אידאולוגיות חילוניות למהדרין?
2. לאיזו דת אתה מתכוין? כלל הדתות כולל הינדו, בודהיזם וכו'? רק המונותאיסטיות? היהדות בסירה אחת בעניין הזה עם הנצרות והאיסלאם? אפשר להרחיב את השאלה אבל אני מניח שאני מובן…
3. כמו שציינת, ההבדל בהשוואה לשחקן פעיל הינו שמיים וארץ.
4. כדי שלא אובן לא נכון, בעיקר על רקע ההערות הנ"ל, אני שוב מדגיש שאני שואל בלי ציניות: מה החשיבות של מנכ"ל קבוצת ספורט כיום ליציאה מהארון?
האם ההומוסקסואליות עדיין במצב שבו חשוב שיצאו כמה שיותר אנשים מהארון וככל שהם מפורסמים זה יותר טוב, כדי להקל על אחרים, וכדי להביא לתודעה המיינסטרימית שלא מדובר בחבורת חולי נפש?
האם -בניגוד נניח ללפני 20 שנה- יש מי שיקרא את הידיעה ויקבל אומץ בזכותה לצאת מהארון?
רוצה לומר: הנושא כבר כל כך נפוץ וכל כך הרבה עשו זאת בעבר (לא בספורט, נכון, אבל מנכל קבוצה הוא לא באמת איש ספורט. הורים קתוליים שילדיהם מעריץ נניח את בולטימור מן הסתם יגיבו אחרת ליציאה מהארון לעומת תמיכה עקרונית בסוגית זכויותיהם) שהתועלת כאן לא באמת ברורה לי. שוב, לו היה שחקן פעיל זה עולם אחר.
5. לכלול את הזכות לאמץ בתוך זכויות כמו פנסיה או ביטוח לאומי זה לא הוגן. אני יכול להילחם על זכויות פיננסיות ולהתנגד לשינוי מבנה התא המשפחתי שהינו לכל הדעות מעשה בעל השפעות רחבות בהרבה.
6. כשאתה מיצר על ההדרה מצד קבוצות דתיות אך בעצמך משמיץ באופן גורף את הדת זה נשמע לא טוב. להכליל את יחס החרדים לסוגיא בהשוואה לזו של הסרוגים זה כבר חטא דומה למה שאתה נתקל מהעבר השני של המטבע.

וולטר סובצ'ק 18 במאי 2011

1. לאחר גיגול זריז:
כל מלחמות הצלבנים
אירלנד
רואנדה
בוסניה הרביגובינה
קוסבו
מלחמת האזרחים בחוף השנהב
קפריסין
מזרח טימור
סרי-לנקה
מלחמת האזרחים בעיראק
צ'צ'ניה
סודן
מלחמת מאה השנים
מלחמת העולם השנייה
ישראל נגד (מלא את החסר)
וגם אירועים "קלים" כמו הטבח בסברא ושתילה

2.
ראה את הרשימה למעלה והסק מסקנות בעצמך. בשורה התחתונה מדובר במקרים שבהם האמונה העיוורת (לא משנה במה) גרמה שאנשים להרוג בשמה.

4.
כל דמות ציבורית שיוצאת מהארון היא חשובה ביותר כי היא שולחת מסר לאנשים (גייז או סטרייטים) שזה בסדר, אין שום בעיה עם להיות גיי, לסבית וכו'. מגיל אפס החברה אומרת לגייז שהם "לא בסדר", שדרך החיים שלהם היא "לא מקובלת" (וזה באמת תיאור עדין להשפלות שהם סופגים במהלך חייהם). לכן, גם היום, מדובר בצעד חשוב. האם מנכ"ל קבוצת כדורסל הוא הישג משמעותי יותר מג'רד פוליס, הסנאטור הראשון שיצא מהארון בפומבי לפני שהוא נבחר? לא. אבל זה עדיין משמעותי.

5.
ונשאלת השאלה….למה אני חייב להתחתן עם בחורה עם אני רוצה להתחתן עם בחור…? כי הרבי או הכומר אמר שזה לא בסדר…? מי מגדרי את התא המשפחתי? אני נשוי כדת וכדין כי חתמתי על כתובה שבה כתוב שאני רכשתי את אשתי מאבא שלה תמורת מאתיים זוזים. אתה קולט כמה זה מגוחך? אשתי מרוויחה יותר כסף ממני, יותר חכמה ממני – ועדיין אני רכשתי אותה ולכן התא המשפחתי שלנו הוא בסדר מבחינת הדת והממסד.

יריב 18 במאי 2011

לא מלחמת מאה השנים (שהיתה בין קתולים אנגלים לקתולים צרפתים) אלא מלחמת 30 השנה.

נתי 18 במאי 2011

1. אבל זה בדיוק העניין: כל אמירה, מוטעית ככל שתהיה, אפשר להצדיק ב"גיגול מהיר". אתה גם פשטני וגם לא מדייק: הרי הזכרתי את מסעות הצלב. לא אמרתי שלא נעשו עוולות בשם הדת. אמרתי שהקביעה לא נכונה. בגיגול מהיר אתה יכול ליצור רשימה ארוכה יותר של מלחמות ועוולות לא דתיות. אבל לא צריך לגגל. אני אשמח לשמוע איך בדיוק מלחמת העולם השניה מוגדרת כמלחמת דת. יש עוד אי דיוקם ברשימה אבל זה נראה לי מספיק.
4. לא אמרתי שאין משמעות. שאלתי אם אין שלב, לאחר כל כך הרבה דמויות עם השפעה קריטית, מכל סוגי העיסוקים, וכו' וכו', שבו ליציאה של עוד אחד כזה או אחר כבר אין השפעה ממשית.
5. לא טענתי בעד או נגד זכות האימוץ. אמרתי שלכלול את הדיון עליה ביחד עם זכויות פיננסיות כמו ביטוח לאומי פנסיה ועוד, זו מערכת לא נכונה של ערכים וערבוב של מין באינו מינו. לצורך העניין אפשר לחשוב על מדינה שתאפשר נישואים חד מיניים, על כל הזכויות והחובות המשתמעות מכך, ועדיין תאמר שאין זכות אימוץ. הדת ממש לא קשורה לפה. טוב אולי הדת שעל הרקע שלה פרצה מלחמת העולם השניה כן…

יריב 18 במאי 2011

הזכות לנישואים כוללת את הזכות לאימוץ (בכפוף למבחנים הרגילים שצריכים להיות, בדיקת כשירות הורית). זאת כמובן מעבר למצב המגוחך שבו הסף לאימוץ כל כך גבוה והסף להורות ביולוגית כל כך נמוך.

נתי 18 במאי 2011

טוב, חשבתי שאין צורך בסמנטיקה, אבל בסדר: לאור אחת מתגובותיו של עמית לוינטל למעלה, על אפליה בנושאים שונים כמו אימוץ, ביטוח לאומי פנסיה ועוד, רציתי לומר שהערבוב ביניהם אינו נכון. כי יש הבדל מהותי בין זכויות פיננסיות לבין צורת התא המשפחתי. ואכן העובדה היא שיש מדינות מערביות רבות, נאורות בכל קנה מידה, שמעניקות זכויות כספיות של נישואין אך לא אימוץ. אוקיי, זה יהיה שם אחר מנישואין למשל איחוד אזרחי או ווטאבר. אני רק אומר שאלו שאלות אחרות לגמרי ולא נכון לכרוך אותן ביחד.

וולטר סובצ'ק 18 במאי 2011

נתי – נניח והסורים מטים את מקורות הירדן וישראל פותחת במלחמה. האם זוהי מלחמה על רקע צבאי /אסטרטגי? אידיאולוגי? או האם הסורים הטו את הירדן מלכתחילה מיסודות דתיות? אני מבין ומסכים איתך שאכן ניתן לפרש דברים בצורות שונות וכך נוכל להתווכח עוד שנים. אבל מה אתה כן אומר /טוען?

1. האם נוכל להסכים שמלחמת העולם השנייה פרצה בגלל היטלר?
אם לא (ואני מכיר בטיעון בהתחשב בכמות החזיתות) אז אתה צודק, מלחמת העולם השנייה לא נפתחה בעקבות דת.
אם כן, וודאי תוכל להסכים שהיטלר היה נוצרי, ואולי תוכיר בכך שהוא לא אחת דיבר על אמונתו ב"נצרות ארית". להלן ציטוט:
"The National Government will regard it as its first and foremost duty to revive in the nation the spirit of unity and co-operation. It will preserve and defend those basic principles on which our nation has been built. It regards Christianity as the foundation of our national morality, and the family as the basis of national life."

ועוד ציטוטון מרב המכר מאיין קאמפ:
The folkish-minded man, in particular, has the sacred duty, each in his own denomination, of making people stop just talking superficially of God's will, and actually fulfill God's will, and not let God's word be desecrated. For God's will gave men their form, their essence and their abilities. Anyone who destroys His work is declaring war on the Lord's creation, the divine will.
אתה רשאי לפרש את הציטוטים (או את התנהגותו ומעשיו של היטלר) כאוות נפשך. אני קורא אותם ומבין שמדובר באדם מאמין, שמאמין שדרכו היא רצונו של האל. דת בהגדרה.

4.
לא. השלב הזה עוד רחוק מלהגיע, כל עוד גייז עדיין מוטרדים מבחינה חברתית וחוקית.

5. שוב, אני לא מבין מהי השורה התחתונה שלך. שהדת לא קשורה לזכויות אימוץ? או שהיא לא קשורה לזכויות פיננסיות? אני חושב שלטעון שלא צריך לכלול את השניים באותו הדיון הוא סוג של עצימת עיינים. אנשים רוצים להתחתן כדי שיוכלו להקים משפחה (אם ירצו). בייחוד במדינת טרור דתי כמו ישראל עם כל חוקי הממזרים למיניהם.

ערן קאלימי 19 במאי 2011

ההתייחסות להיטלר כנוצרי היא בעייתית משהו. בכ"ז, מדובר באדם שהבטיח לרדוף את הכנסיות כשיסיים עם היהודים והסלאבים.

לוינטל 19 במאי 2011

אני רק אוסיף לדברים המאלפים של וולטר (אחלה ניק): הנצרות אחראית למעשי זוועה ורצח ורדיפות כל ההיסטוריה שלה. איך הם שדדו את הציבור 1500 שנה וטיפחו בערות – אלה פשעים גדולים לא פחות מכל מלחמה.
וכן – עד היום יש לכנסיה חלק באי מניעת התפשטות האיידס במדינות נחשלות.

לגבי יציאה מהארון: יש תחומים של סלבריטיז שייצאו מהארון עד היום (שחקני תיאטרון, זמרים) אבל תחום ספורט הוא הכי בעייתי בכל הקשור ליציאה מהארון (וגם פוליטיקה, אבל הרבה פחות) והומופוביה. בכל זאת המקום היחיד שתשמע קללות הומופוביות חוץ מעל במת הכנסת זה המגרשים. לכן זה כ"כ חשוב.

לוינטל 19 במאי 2011

ושכחתי ג'יהאד

נעל קרועה 18 במאי 2011

תגיד לי אתה השתגעת?
אם שחקן אצלנו בליגת העל יצא מהארון ,האוהדים יעשו לו את המוות בכל משחק
לא עדיף שיצא מהארון אחרי הפרישה?

לוינטל 19 במאי 2011

הוא יעשה היסטוריה. במיוחד אם מדובר בשחקן בינוני, יזכרו אותו לעד וייפתח דיון. ידאגו לשמור עליו. גם אם יסבול מהקהל במגרשים לטווח הארוך הוא לטעמי רק ייצא נשכר מכך

אריאל 18 במאי 2011

לכל זה צריך להוסיף גם שחקן של וילנובה לשעבר שיצא מהארון השבוע.
רק דבר אחד – לא הייתי מתייחס בשום צורה לדנטה סטולוורת' בתור "רסיבר גדול" – מדובר בלא יותר מרסיבר בינוני ומה שיותר חמור מכך – אחד שדרס מישהו למוות כאשר נהג בשכרות. זה כמובן לא משנה שמה שהוא אמר זה חשוב והכל, אבל בוא נשים אותו בפרופורציות הנכונות

לוינטל 19 במאי 2011

אתה צודק.
הוא גדול רק בעניין הזה. אבל תודה שיש בזה חן שדווקא פרחח כזה תומך בגייז

צור שפי 19 במאי 2011

עמית – האם אתה חושב/יודע שהמקרים האחרונים הם משהו שתואם בין החבר'ה האלה מראש (ואם כן, מה גרם לזה דווקא עכשיו?)או שפשוט מישהו קם ראשון והאחרים הצטרפו?

לוינטל 19 במאי 2011

תראה צור,
אני בטוח שהבחור בהוקי שהתחיל לעורר דיון וסערה השפיע על הגל הזה, למעט היציאה מהארון של נשיא פיניקס שתכנן את הדברים בלי קשר חודש מראש. זה המקריות היחידה בעניין, שהראיון איתו נדחס לתקופה הזו.
כל השאר התחיל בעקבות הבחור מההוקי. ברקלי ואנשים מעולם משאר הענפים התייחסו לעניין.
מרגישים גם שהדבר הנכון אפילו קורקטיות פוליטית כיום הוא להיות בעד שוויון ובעד הקהילה. חוץ מכולירות כמו פוקס

Comments closed