גמר את החוס

טורקיה של הידינק היא נבחרת בינונית ועצובה

 אני מגדולי אוהדיו של חוס הידינק לפחות בעשור האחרון. רוב הקריירה שלו ידע הצלחות מרהיבות ושילב איתם כדורגל סוחף שהוציא הרבה יותר ממאה אחוז מחומר השחקנים שעמד לרשותו. אמנם תחילת דרכו באיינדהובן הייתה מאוד תועלתנית (הוא הוביל אותה לזכייה בגביע אירופה ב-1988 מבלי לנצח אף משחק ברבע הגמר, בחצי הגמר כשעלה עם תיקואים בזכות שערי חוץ וגם בגמר הבו בו פ.ס.וו ניצחה בפנדלים את בנפיקה). אבל עם השנים הקבוצות שלו שיחקו כדורגל יפה, סוחף ולרוב מנצח.

 לא יכלת שלא להעריץ את הגישה הנועזת של הידינק ואת היכולת שלו להצליח להעביר את המסרים שלו לשחקנים כדי שיבואו לידי ביטוי על המגרש. הרי גדולה של מאמן היא בדיוק זו – היכולת להוציא מהשחקנים משחק קבוצתי איכותי שמבטא את מלוא הפוטנציאל שלהם בדיוק כמו שהמאמן מפנטז. שהשחקנים יבינו מה רוצים מהם, יילחמו זה לצד זה בתיאום והרמוניה. בהולנד, קוריאה, רוסיה, אוסטרליה, איינדהובן וצ'לסי זה עבד נהדר. האיש פשוט ידע מה הוא עושה.

הידינק תמיד נראה מרוכז בעבודתו וידע לשחרר רגשות אמיתיים כמו שסר אלכס פרגוסון עושה. אז השחקנים שלו אהבו אותו וחלק העריצו אותו. אגב גם אלכס פרגוסון מחצין רגשות. שמתם לב שמאמנים אמיתיים שמחצינים רגשות שמחה וכאב ולוקחים ללב הם לרוב הרבה יותר אהובים על ידי השחקנים?

אבל בטורקיה כל זה לא עובד. טסתי ל-24 שעות באיסטנבול. הציבור הטורקי לא מתרשם מהעבודה של ההולנדי. הם ראו את סנול גונש ופתיח טרים מוציאים יותר מנבחרת טורקיה בעבר הלא רחוק. ומה לעשות טורקיה מאוד מזייפת. היא הפסידה באזרבייג'אן, בקושי גנבה ניצחון ביום שישי בבית מול קזחסטן (שער של ארדה טוראן בדקה ה-96). הכדורגל שלה מוגבל, לא סוחף וחסר השראה. היא באה היום להוציא 0-0 ולנסות לעקוץ במתפרצות במשחק חוץ מול אוסטריה.

אז נכון, אולי הדור הטורקי הנוכחי לא זוהר ואולי פרשיות השחיתות שהובילה לדחיית פתיחת עונת הכדורגל משפיעים, אבל עדיין – אתה לא רואה בנבחרת עבודה קבוצתית מעבר להתגוננות טובה. אין שום יצירתיות וחשיבה התקפית ומשהו מעבר לעשיית המינימום.

נכון שתיקו היה תוצאה לא רעה לטורקים בדרך אולי לפלייאוף, אבל ציפינו ליותר. חוס השמין קצת עוד פעם, מהתמונות שראיתי בעיתונים נראה שהוא שבע משהו. שאין בו את הניצוץ וההתלהבות להוביל את נבחרת טורקיה. אבל כידוע זה רק תמונות שעורכים בחרו. אולי זה מה שהם רוצים לשדר לציבור הקוראים שלהם כדי לעצב דעה שלילית על חוס. 

כאן המקום להזכיר שהידינק רצה לעזוב את טורקיה לצ'לסי ולא קיבל אישור מההתאחדות הטורקית אחרי שכבר אמר בעבר שהוא מעדיף בגיל הזה ובשלב הזה בקריירה לאמן רק נבחרות כי התעייף והזדקן. 

בכל מקרה אני רוצה להאמין שיש לו עוד מה לתת, אבל נדמה לי שההרתפקה בטורקיה עושה רע לשני הצדדים. הוא צריך אתגר אחר, הלוואי בקבוצה רצינית, כדי להוכיח שהוא לא גמר את הסוס.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אם - אז (לא שווים התיחסות נוספת)
יאללה, פוסט הימורים

No Comments

Mr. Kate 7 בספטמבר 2011

בינתיים טורקיה במצב מעולה להגיע לפלייאוף, כשהיא תלויה רק בעצמה(ובבית עם גרמניה מתחרים רק על המקום ה2). אם יקבלו הגרלה טובה ויגיעו ליורו טורקיה יהפכו לסוס שחור רציני בפולין ואוקראינה.
ואם הידניק יפשל, אפשר כבר לעשות קצת HASBARA ולשלוח את גרנט לקחת את הג'וב למען החימום המחודש של היחסים בינינו לעות'מאנים.

גולר 7 בספטמבר 2011

אנז'י מחצ'קלה מעוניינת בחוס הידינק
http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/281/210.html?hp=3&cat=629

IG 7 בספטמבר 2011

אולי שיבוא לאמן את הנבחרת שלנו…

מאיר 7 בספטמבר 2011

תיכף תיתבע דחופות במסיבת עיתונאים נזעמת להתנצלות מפורשת בפני הכבוד הטורקי

נעל קרועה 7 בספטמבר 2011

נו
עצרו אותך בשדה התעופה לשעה וחצי ועשו עליך חיפוש?

עמית לוינטל 8 בספטמבר 2011

אני בסדר. חזרתי

Comments closed