העם דרש, העם קיבל. פוסט חי מחצי גמר אליפות ארה"ב הפתוחה

פדרר - ג'וקוביץ', נדאל - מארי. מתחילים

טוב, זה נהיה הרגל לא ממש מגונה – נובאק ג'וקוביץ' ואנדי מארי שיחקו בכל 4 חצאי גמר גראנד סלאם ב-2011, רוג'ר פדרר ורפאל נדאל הופיעו ב-3 ופעם נוספת הודחו ברבע.

בפרמיירליג ובסרייה אה כבר אין '4 הגדולות' אליהן התרגלנו במשך שנים. בטניס העולמי לעומת זאת יש גם יש את ה'ביג 4'. יש כאלה שנוטים לזלזל במארי שטרם זכה בגראנד סלאם בניגוד לאחרים. סגנון משחקו הפסיבי מדי, ההיעלמות במאני טיים של גראנד סלאמים בניגוד לטורנירי מאסטרס. אז הלילה אנדי יוכל לענות למבקרים אם יקטע את שרשרת ההפסדים הבלתי נגמרת שלו בחצי גמר גראנד סלאם מול נדאל (טורניר 3 ברציפות שהם נפגשים במעמד).

***

חצי גמר ראשון: ג'וקוביץ' – פדרר. המדורג ראשון בעולם ג'וקוביץ', כבר התרגלתם? נזכיר את חצי הגמר המופלא ברולאן גארוס שם פדרר קטע לסרבי רצף של 43 נצחונות רצופים מפתיחת העונה. פדרר רחוק חמישה נצחונות בטורנירי גראנד סלאם מהשוואת השיא האגדי של ג'ימי (233). מצד שני ג'וקוביץ' עם 2 הפסדים העונה עשוי לקבוע שיא היסטורי לא פחות ולהאפיל על עונת ה-3-82 של מקנרו (1984).

טוב, עזבו מספרים. זה משעמם. בואו נדבר טניס. אליפות ארה"ב הנוכחית מסמלת שיאי בזיונות: הביזיון הארגוני בעקבות הגשם – שהוביל את נדאל להנהיג מרד שחקנים וביזיון פרישת השחקנים באמצע משחקים – 11 שחקנים ו-4 שחקניות פרשו באמצע משחקים. כולם סבלו מפציעות וכמעט כולם גם יכלו לסיים את משחקיהם ולתת כבוד לקהל וליריב. ממש במקרה כל הפורשים היו בעמדות הפסד. מעניין אם היו פורשים אילו היו מובילים 0:2 במערכות ומרגישים אותו דבר פיזית.

פדרר שיחק קרוב ל-980 משחקים בקריירה ומעולם לא פרש באמצע משחק. פעם אחת הוא פונה באמבולנס (נגד ג'יימס בלייק בפריז) ואי אפשר לקרוא לזה פרישה ממש. ג'וקוביץ' נתקל בדרך ביריבים שפרשו (טיפסרביץ', נילאנד) וגם הוא עצמו לא בכשירות מלאה כנראה. ברבע הגמר מול טיפסרביץ' הוא ביקש טיפול אחרי שהחליק-נמרח לכיוון הכדור. פדרר שנא את ג'וקוביץ' בעבר והאשים אותו שהוא פורש ממשחקים כשהוא בעמדת פיגור. מאז ג'וקוביץ' התבגר, התאפס, אוכל יותר בריא ומתאמן יותר חזק… עד שבגמר טורניר סינסינטי פרש מול מארי מעמדת הפסד ברורה. נקווה שהמשחקים היום יגיעו לסיומם.

פדרר וג'וקוביץ' נראים טוב בטורניר. לפרקים מצוין אבל אף שחקן בטורניר הנוכחי לא נראה בלתי מנוצח ולכן העסק מעניין. המשטח האיטי יחסית גורם להרבה מאוד שבירות שזה המאפיין המיוחד והחריג השנה באליפות ארה"ב. גם יתרון 2:5 עם שתי שבירות לא מבטיח זכייה במערכה. נראה איך פדרר יתמודד מנטאלית מול היריב שאף פעם לא העריך אותו כמו כל אחד אחר בסבב.

***

מערכה 1:

נחשו מה…

גשם!

הרג את הטורניר הגשם הזה. תבנו כבר גג יא אמריקאים פרימיטיביים.

טוב, התחיל המשחק בשעה ורבע איחור.

6:7 רוג'ר. 0:1 במערכות. איזה סט נפלא של טניס.

יש כותרת! הבקהנד של רוג'ר עובד נפלא בינתיים, מייצר מגוון חבטות, עמוקות וקצרות, הגנתיות והכי מפתיע – חבטות התקפה באחוזים טובים. ג'וקו אף פעם לא נכנע והרים את הטניס שלו מדי פעם כדי להשתוות לרוג'ר אבל בינתיים זה נראה טוב. המדורג ראשון בעולם נקלע לראשונה בטורניר לפיגור. נראה אותו יוצא מזה.

***

סט 2: 4:6 פדרר. 0:2 במערכות.

פדרר ממשיך להיראות ממוקד, טוב ובעיקר משוחרר!!! כאילו הוא התרגל למעמד האנדרדוג, כאילו הוא מבין שכל הלחץ צריך להיות על ג'וקוביץ', שלסרבי יש הרבה יותר מה להוכיח. וזה ניכר – שתי שבירות נפלאות של רוג'ר – השנייה על האפס, לעומת שבירה אחת של ג'וקו הובילה מערכה קצרה יחסית.

הטניס ברמה אדירה, כפי שניתן היה לצפות. ורק שלא יגיע לנו גשם פתאום.

מצד אחד התוצאה לא מפתיעה על סמך היכולות של השניים בטורניר הנוכחי, מצד שני – גם ביתרון 0:2 פדרר רחוק מאוד מהניצחון. להזכירכם את ההפסד מול צונגה ברבע גמר ווימבלדון אחרי שהוביל בשתי מערכות.

יאללה עוד סט אחד!

**

סט 3: 3:6 ג'וקוביץ'. 1:2 לפדרר במערכות.

שבירה מוקדמת שנבעה משאננות והורדת הילוך של פדרר ולחימה ואמונה של ג'וקוביץ' הכריעה את המערכה.

עכשיו ברור מה יושב לרוג'ר בראש – ההפסד ההוא לצונגה. יש לחץ. מצד שני צריך לחשוב חיובי – הוא בעמדה טובה, וברולאן גארוס העונה פדרר וג'וקוביץ' שיחקו בדיוק ככה, ופד ניצח בסט הרביעי וסגר סיפור. פדרר בעיקר צריך להתעורר ולחזור לקצב, לעוצמות ולאינטנסיביות שהיו לו בשני הסטים הראשונים.

***

סט 4: 2:6 ג'וקוביץ'. 2:2 במערכות.

המומנטום בצד של ג'וקוביץ'. פדרר שוב בדרך לשמוט יתרון שתי מערכות. אבל הרבה יותר מדאיגה הדרך – פדרר זוכה כמעט רק בכל הנקודות שלו דרך הסרב. בכל ראלי ובהגשות של ג'וקוביץ' הוא לא מצליח כלום.

ומה זה מלמד? שהגיל עושה את שלו. פדרר כבר אחרי גיל 30, הוא אחרי שיא כושרו הפיזי. ג'וקוביץ' שהתשפר ומשחק מצוין, הרבה יותר טרי ורענן למשחק ארוך. לפדרר אין אוויר גם אם זה לא נראה כלפי חוץ. עצוב, אבל זו עדות אמיתי לירידתו של המלך. והגדול מכולם.

***

סט 5 ומכריע: הסתיים המשחק הראשון עם משחק גדול של 4 שעות. 5:7 לג'וקוביץ' שחוזר מפיגור שתי מערכות מול פדרר.

המערכה הגדולה של השנה הסתיימה כשרוג'ר יוצא ממנה חבול ומוכה, או בעברית בת זממנו "פח".

פד כבר שבר וכמו בשנה שעברה באותו מעמד היו לו שתי נקודות משחק, הפעם על הסרב שלו. אבל שוב קריסה שהפכה לאופיינית מדי לרוג'ר. ג'וקו בגמר כשהוא מגלה רוח בידורית קלילה ויפה.

סססססאמק גורניק ז'אבז'ה!

ג'וקוביץ' עדיין עם 2 הפסדים העונה ובדרך אולי ל-3 זכיות בגראנד סלאם.

עכשיו נראה מי היריב – מארי או נדאל. בשביל שהסיפור יהיה מושלם זה צריך להיות מארי – אנדי מארי יהיה השושבין בחתונתו של ג'וקוביץ' עוד חודש.

אגב תם עידן – פדרר מאז 2002 לא השלים שנה בלי לזכות בגראנד סלאם. אני עצוב. ממש.

***

חצי גמר שני – מארי – נדאל:

סט 1: בלאדי מארי. נדאל מנצח 4:6. מה שבלט במערכה הזו זה הקושי אחרי המשחק הקודם לעבור ולראות את המשחק הזה. ראשית מפני שבמערכה הראשונה הדרמה לא כל כך גדולה אף פעם, שנית מפני שהרמה רוב הזמן בינונית. חובטים נחמד מהקו האחורי בדרך כלל אבל זה לא מרגש.

בכל מקרה מארי נראה רע, לא קרוב לשבור ואילו נדאל מאיים עליו כל הזמן.

עכשיו מבחן אופי. האם מארי מסוגל לחזור או שזה שחזור של גמר ווימבלדון?

***

סט 2: זה מביך. 2:6. 0:2 במערכות לנדאל ואין יריב.

האמת זה משחק שיכול להרדים אותך ב-8 בערב אז מה נגיד שאנחנו ב-2 וחצי בלילה?

מארי נראה כאילו הכריחו אותו להיות שם ומישהו עם סיגריה שאל אותו: "יש לך ארתור אש?". סליחה. יוצאים לי קרשים היום. אבל באמת מארי נראה סובל, שהוא לא נהנה ומשדר חמצמצות יתרה. ככה לא רק שהוא לא יזכה בכלום, הוא לא ירוויח אוהדים ולא יהיו יותר פוסטים חיים לכבודו.

טוב, מזל שיש את הנשים. בחצי הגמר בין התמודדות על הזכות להפסיד (יותר נכון, להיות מובסת) מול סרינה וויליאמס בגמר, 1:1 במערכות. סם סטוסר השרירית ניצחה 3:6 בסט ראשון ואנג'ליקה קרבר, התגלית הגרמניה שבבלונד ובשמאליותה מזכירה את פטרה קביטובה מווימבלדון, הגיבה עם 2:6 מרשים.

***

סט 3: טוב, המשחק הזה ממש משעמם ומתיש אותי. 3:6 למארי דחה את הקץ. אין לו סכוי.

סט 4: נדאל מנצח ואני הולך לנמנם קצת לפני יום ארוך ועמוס מחר.

בולטון. שבוע הבא צ'לסי
פנטזי - שבוע 1

No Comments

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

ריישית כל – תודה על ההיענות לעם!
שיינית כל – חשש כבד בלבי… אפילו שנולה נראה פגיע מאי פעם

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

ואגב מסכימה איתך על כל מילה בפוסט – הטורניר הזה הוציא את כל החשק מטניס.

עדי 10 בספטמבר 2011

נקווה שיגיעו לסיומם? נקווה שיתחילו!! אני מתפוצצת מתסכול בטורניר הזה!
נולה הבלתי נלאה נראה הפם כבאמת לא באותו המקום של הסלאם האחרון, ע"ע שתי המרכות הראשונות של שני המשחקים האחרונים בUS – על שחקנים מעט חזקים יותר מנטלית הוא לא היה מצליח לגבור.

גמד מבולבל 10 בספטמבר 2011

לא ייאמן הטימטום של האמריקאיים. זה בערך כמו לפלוש למדינה בגלל איזו תחושה שאולי יש להם נשק גרעיני

ניר לוי 10 בספטמבר 2011

מרד שחקנים? אתה יכול להרחיב?

גיל 10 בספטמבר 2011

לא היה ממש מרד. הייתה אי שביעות רצון גדולה מזה שחייבו אותם לשחק כשהמשטח היה רטוב והם הלכו אחד אחד לדבר עם השופט הראשי של התחרות על התנאים. הם לא איימו בשום רגע לא להתייצב למשחקים.

גיל 10 בספטמבר 2011

אני כבר כמה ימים כותב על זה, ממש ביזיון. הם הרגו את כל המומנטום של הטורניר ובעידן טלביזיוני דחיית משחק הורגת את הרייטינג. אולי זה מה שבסופו של דבר יגרום להם לבנות גג, כי רק דרך הכיס הם לומדים.

Cario 10 בספטמבר 2011

לא מבין את המארגנים. לי נדמה שלא מדובר בחוסר יכולת כלכלית לבנות גג – מדובר בטורניר רווחי מאוד – ממוצע הכנסה של 200 מיליון דולר (!) בשנים האחרונות. קיימת גם האופציה של מכירת זיכיון שם לאצטדיון בתמורה למימון מחברה מסחרית שתשלם חלק ארי מעלות הבנייה, אז מה הטעם למרוח כל שנה את הסבלנות של הצופים? שלא נדבר על ההפסד הכלכלי הישיר מדחיית שידורי טלוויזיה וכד'….

אסף רביץ 10 בספטמבר 2011

אני רוצה להכריז על איסור של לפחות שנתיים על ההצהרה הנפוצה שהיו אס אופן הוא הגרנד סלאם היחיד שבאמת מוצלח. הטיעון היחיד שנשאר תקף הוא שהוא באמריקה והאחרים לא.

וקצת מספרים גיאוגרפיים בינתיים- אנחנו סוגרים שנתיים רצופות בהן בגברים אין שחקן לא אירופאי בחצי גמר גרנד סלאם. הדרום אמריקאים והאוסטרלים נעלמו, האמריקאים מתחילים להראות קצת סימני התאוששות אבל עדיין לא מספיק. אין לי מושג איך להסביר את זה. בנשים, לעומת זאת, היו השנה שחקניות מארבע יבשות שונות.

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

לא לכל דבר יש הסבר מספיק ממצב.
לגבי צניחת הטניס האמריקאי וגם האוסטרלי נכתב הרבה. מצד שני האחיות וויליאמס שם כתירוץ למי שמסרב להכיר באמת. וגם לאוסטרלים יש את סטוסור שלא מייצגת

D! במולדת 10 בספטמבר 2011

טוב, עכשיו משהתחיל
סופקאסט? מישהו?

מוזגטס 10 בספטמבר 2011

http://www.sportlemon.tv
זה מה שביקשת?

D! במולדת 10 בספטמבר 2011

בערך, תודה
הלינק הזה סבבה אבל לא באנגלית..

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

טוב, התחיל

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

מה זה אומר עליך אם השושבין שלך זה אנדי מארי?????

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

מאיה, הם חברים מגיל צעיר. מה שכן ג'וקו לאומן פשיסט מגעיל, אבל על כך בפעם אחרת

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

אשמח מאוד לשמוע

עדי 10 בספטמבר 2011

פעם אחרת, אבל נא בקרוב!

גמד מבולבל 10 בספטמבר 2011

שיש לך חוש הומור משובח בהחלט או שאין לך חברים

עמיר 10 בספטמבר 2011

מחשבות של אוהד פדרר ריאקציונר : ״המאץ׳ אפ הנוראי בין רוג׳ר לנדאל מכריח אותי לקוות ש(במידה הברורה מאליה שמארי ינגף כאבק בחצי הגמר) דיוקוביץ הוא זה שיעמוד מול רפא בגמר וימנע ממנו את הGS מס 11 שלו״
מחשבות של אוהד פדרר מהפכן: קדימה פדרר, זה הזמן לקחת את מס׳ 17 ועל הדרך להראות לכל המלעיזים שהאריה הזקן עדיין בפורמה
מחשבות של אוהד פדרר מפוכח : אחחח, איזה כיף לי שזכיתי לראות אותו. רק לא להתבאס יותר; רק לא להתבאס.

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

מצוין, עמיר. יותר מדויק מזה אין

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

עמיר, לא יכולת לנסח את זה טוב יותר. לצערי, אני במפוכחים

עמיר 10 בספטמבר 2011

רוחו של הקיץ המפעים שעברנו עודנה מכה בפרצופי ללא רחם. העם דורש GS # 17

2 נקודות מערכה לפנומן…
אוי איזו נקודה
נקודת מערכה לפנומן…
שיוויון .

זה יהיה קשה  

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

הבקהנד של רוג'ר עובד בינתיים!!

עמיר 10 בספטמבר 2011

Yes!
השנה האחרונה בטניס הגברי היא פשוט מעבדת מחקר לכל נושא המאץ׳ אפים בטניס ובספורט בכלל.
נדאל < דיוקוביץ < פדרר < נדאל וחוזר חלילה.

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

יש כאן אוהדי ג'וקוביץ'?

עמיר 10 בספטמבר 2011

תענוג לראות אותו כך. הכל בינתיים עובד טפו טפו טפו. הבקהנד מזכיר כמעט את 2007 העליזה.

יאללה מארי, הגיע הזמן שתעשה משהו באמת גדול.

עמיר 10 בספטמבר 2011

וכמה חבל שהיריבות פדרר-דיוקוביץ הבליחה לעולם כל כך מאוחר. אתם מבינים למה אני מתכוון…
משחק איכותי ברמות הגבוהות ביותר.

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

בינתיים, אחד הטובים שראיתי בחיי.

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

איך אמרת – זכרונות מ2007. משחקון שבירה על האפס!!!

עמיר 10 בספטמבר 2011

+1
חבל שב2011 זה לא יספיק לו מול נדאל…

גיל 10 בספטמבר 2011

אני חושב שהמשחק הזה מדגים את ההבדל בין איך שפדרר מתייחס לנדאל וג'וקוביץ'. פדרר ניצח כל כך הרבה פעמים את ג'וקוביץ' בעבר שאין לו שום פחד ממנו והיתרון הפסיכולוגי עליו עצום. לעומת זאת נדאל, זה סיפור אחר. אם פדרר ונדאל בגמר אני רוצה לראות איך הבק הנד של פדרר יעבוד. כל הטורניר הזה הוא משחק אדיר ואז אם בגמר הרמה תרד אז זה לא עניין של יכולת.

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

מה שכן, כריס ברנדם הוא סוג של אייל קיציס… לא מסתיר אהדתו במיוחד

גורדיטו 10 בספטמבר 2011

מדויק כל כך :)

שניר 10 בספטמבר 2011

אני ממש אשמח ללינק שעובד!(האלה למעלה אופליינים)
תודה

TD 10 בספטמבר 2011

יש לינק לשידור באתר של הטורניר usopen.org. תבדוק אם זה עובד אצלך.

D! במולדת 10 בספטמבר 2011

firstrowsports.eu/watch/82853/1/watch-djokovic-vs-federer-%28arthur-ashe-stadium%29.html

עדי 10 בספטמבר 2011

justin.tv שווה לעשות חיפוש- בד"כ יש משהו

גולר 10 בספטמבר 2011

חטאפה משווה ל 1-1 מול ריאל מדריד בדקה 40

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

כריס אשכרה אמר עכשיו שנולה הוא האיש הרע… אחחחח אני מתה עליו

ניינר 10 בספטמבר 2011

העסק חתום סגור ונעול עם פלומבה. יאללה שנדאל ינצח ויהיה לנו גמר קלאסי. אה, ונולה הוא השחקן החביב עלי בסבב

דורון (אחר) 10 בספטמבר 2011

איך שראיתי את התגובה הזו ידעתי שתהיה מערכה חמישית…

ניינר 10 בספטמבר 2011

:) אני בעד ג'וקו

עמיר 10 בספטמבר 2011

האם דיוקו יעשה לרוג׳ר את הצונגה השני בקריירה או שמא הוא יפרוש בפיגור 0-3 במערכה השלישית.
אני לא רואה את הסרבי יוצא מהבור הזה. פדרר לוהט.

אסף רביץ 10 בספטמבר 2011

בינתיים משוחקים גם חצאי הגמר של הג'וניורס ומסתבר שיש שם שלושה בריטים. יכול להיות שמארי העיר שם משהו?

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

מה שקורה בג'וניורס לא מלמד בהכרח כלום. דונאלד יאנג למשל זכה בכמה גראנד סלאמים בג'וניורס והוא שחקן בוגרים בינוני מאוד.
מה שכן, איגוס הטניס הבריטי השקיע הרבה מאוד בשנים האחרונות באימון וטיפוח כשרונות צעירים עם מאמנים בכירים ומפורסמים מחו"ל אז אמורות להיות לכך תוצאות והשלכות בעתיד

עדי 10 בספטמבר 2011

3-0 בשלישית- לא צחוק. הייתכן שינוי מגמה?

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

יתכן בהחלט

עמיר 10 בספטמבר 2011

מזכיר הרבה יותר את החצי ברולאן מאשר הרבע בווימבלדון. דיוקוביץ העלה הילוך. אני מאמין שרוג׳ר יחזור לעצמו ויסגור עניינים בסט הרביעי.

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

נולה מראה סימנים של חזרה במערכה השלישית…הסיכוי היחיד שלו הוא אם פדרר יתחיל לחשוב בסגנון של "גם צונגה חזר לי מיתרון 2-0…"

Sportyayala 10 בספטמבר 2011

פדרר התחיל את השלישית בנפילת יציבות שמאפיינת אותו בשלוש השנים האחרונות. הסט הזה נראה שייך לנולה. חבל, כי זה יכול לפתוח את כל העסק מחדש. ולכל אוהדי הטניס שטרם קראו את הביוגרפיה של אגאסי- ספר מעולה.

קסיוס קליי 10 בספטמבר 2011

יהיה פה לילה ארוך..
נולה הוא לוחם, ואני בטוח שטסונגה יושב לפדרר על הראש.

מערכה רביעית לא תיגמר בפחות מ 7-5 למישהו.

שוגר ריי 10 בספטמבר 2011

קסיוס,אתה רואה את הקרב במשקל כבד בין ויטלי קליצקו נגד תמאס דגמק?

קסיוס קליי 10 בספטמבר 2011

האגרוף נגמר כבר לפני עשור בערך.

בינתיים יש פה קרב במשקל כבד פדרר- דיוקו.

יהיה מאוד מעניין במערכה החמישית..

עמיר 10 בספטמבר 2011

אוי ואבוי אם זה יגיע לחמישית.
זה יגיע…

שוגר ריי 10 בספטמבר 2011

קסיוס,כדאי לך לראות!
http://www.sportlemon.tv/v-2/10/24/v-302421.html

יואב דובינסקי 10 בספטמבר 2011

הייתי במשחק הפתיחה של נבחרת הפוטבול של האוניברסיטה שלי ועזבתי במחצית כדי להגיע למערכה השלישית. בינתיים אני מביא נאחס גדול.

עמיר 10 בספטמבר 2011

הולכים לרביעית
האם יתחזור תקרית הרבע בווימבי ? האם אנחנו בחצי הרולאן שוב?
לא ממש ברור. דיוקוביץ העלה רמה וחצי, פדרר ״חזר לעצמו״.
מעניין מאוד

אסף רביץ 10 בספטמבר 2011

זה לא נראה כמו טסונגה, פדרר עדיין חד ונולה יחזור לעשות טעויות. בינתיים זה נראה לי יותר כמו שחזור של החצי גמר מהרולאן גארוס.

עמיר 10 בספטמבר 2011

פדרר נשבר במשחקון הראשון של המערכה הרביעית.
מדיוקוביץ התחילו לעוף ניצוצות.
מדאיג משהו…

אסף רביץ 10 בספטמבר 2011

כן, זה ממש לא מה שחשבתי שיהיה…
עכשיו זה כבר תלוי רק בנולה, והבשורה הכי גרועה לשני האחרים, ובעיקר לנדאל, היא שהוא גם חזר ליכולת שלו. אין מה לעשות נגד זה.

אבל קודם מערכה חמישית, נדמה לי שלא הייתה לנולה אחת כזאת כל השנה ובכלל אין לו הרבה בקריירה.

TD 10 בספטמבר 2011

פדרר עייף. לא טוב.

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

שבירה על תחילת הרביעית לג'וקר…עכשיו אפשר להתחיל לדאוג…

פדרר מחמיץ הרבה יותר, בעיקר לרשת.

עמיר 10 בספטמבר 2011

נראה כי הוא כבר לא בנוי לטוב מחמש…

קסיוס קליי 10 בספטמבר 2011

דיוקו נכנס לעניינים.
המשחק תלוי בו והוא מריח את הדם של פדרר.
גם פדרר מריח את הדם של עצמו ונבהל.

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

לצערי מדובר בוימבלדון. פדרר התעייף. מגיב הרבה יותר לאט ויותר טעויות. זה גמור. לצערי הרב.

עמיר 10 בספטמבר 2011

אני מאוד מקווה שגיליון הניחוסים שלך מרשים דיו…
זה נראה רע מאוד אבל אני עדיין (מאוד) מאמין. קצת התאמות ו…
על מי אני עובד …
פאק

דניאל אחר 10 בספטמבר 2011

לא טעויות ולא קדחת, פדרר לקח את הראשונה עם 13 שגיעות והפסיד את השלישית עם 12. אחוזי ההגשה שלו, לעומת זאת, צנחו בצורה קיצונית.
וגם – קצת קרדיט לנולה, הוא ממש מרביץ לכדור, ומכה ווינרים על ימין ועל שמאל. וגם עושה פחות טעויות.

דניאל אחר 10 בספטמבר 2011

אופס. שגיעת קטיב מביחה…

טימי 10 בספטמבר 2011

שמשהו יעיר שם את פדרר. הלוחם הסרבי מפציץ ללא הכרה. מה עם קצת שינויים קצב, דרופ שוטס והפתעות? קרב המי יותר גבר של 3 המערכות הראשונות התיש אותו לגמרי..

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

לפחות פדרר שומר אחרי השבירה…בסוף המערכה השלישית הוא היה קרוב לשבור חזרה, נראה אם עכשיו יהיה יותר טוב.

להזכירכם – במערכה החמישית יש שובר שוויון (שטרם זכיתי לראות ב- US מתי שהוא…)

דניאל אחר 10 בספטמבר 2011

וורדסקו – פרר, בשנה שעברה. איזה משחק…

מוזגטס 10 בספטמבר 2011

כמה נוראה היא ההכחשה של אוהד ספורט

עמיר 10 בספטמבר 2011

ובכל זאת בלעדיה חייו אינם חיים…

עמיר 10 בספטמבר 2011

פששששש…
יש לי deja vu אימתני.
מבהיל כמה שהמשחק הזה הופך להיות הרבע בווימבי.
תתעורר, אינעל דינקום.

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

כמו שזה נראה עכשיו זה הולך להיגמר משהו כמו 6-2 בחמישית לנולה.

אסור היה לפדרר להוריד את הרגל מהגז במערכה השלישית!
איכשהוא הוא חשב שהוא בשנת 2007 עדיין…

D! במולדת 10 בספטמבר 2011

או לה לה. מעניין
אבל לכיוון הלא נכון.

עמיר 10 בספטמבר 2011

ושאלת השאלות.
האם יש לו בכלל מה לעשות.
זה מתחיל להרגיש כמו שיעור מבוא בקורס ל״דטרמיניזם״ או ר״ל ״פטאליזם״.

דניאל אחר 10 בספטמבר 2011

נסה "פרפקציוניזם".
חצי הגמר השני מתחיל להיראות לפרוטוקול בלבד

מאיה רונן 10 בספטמבר 2011

like!!

pysek 10 בספטמבר 2011

אז תזכרו שהבטחתם לא לבכות
כי השמיים גדולים והדמעות קטנות
תעצמו את העיניים כל גשם ראשון ……. פדרר

Mr. Kate 10 בספטמבר 2011

אל דאגה חברה,יש הסבר ודאי וברור להתקפלות של פדרר-הלכתי לחמם אוכל באמצע הסט השלישי וניחסתי אותו. חזרתי עכשיו במלוא הכח, ואני מצפה ל6-0 מוחץ של הגאון בשוויצרי במערכה החמישית!

עמיר 10 בספטמבר 2011

מערכה חמישית.
שחקן הטניס הטוב בהיסטוריה מול שחקן הטניס הטוב בעולם.
בואו להמר איך זה יגמר…

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

מישהו מאמין שפדרר לוקח את החמישית ועוד בסטייל?
או שאין יותר אופטימיות בעולם הזה?

ניר לוי 10 בספטמבר 2011

הכי אופטימי שתקבל פה זה שנולה לוקח את נדאל בגמר.
ואפילו בזה אני לא מאמין

עמיר 10 בספטמבר 2011

אם הוא ימשיך להעיף כדורים לרשת ולנסות לצוד ציפורים… בסטייל זה לא יגמר…

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

גדול!

עמיר 10 בספטמבר 2011

שמר יפה משחקון ראשון… התגלו סימני אופטימיות…

MOBY 10 בספטמבר 2011

עד שלאחד יתפרק פה הכתף.
משחק מדהים.
בתור אוהד נאדאל רוצה שישחקו עד מחר. באמת שאני לא יודע במי לבחור. נקמה על וימבלדון או מאבק על הגדולה בין הגדולים.
בכל מקרה מעניין מה יביא היום מארי.

דניאל אחר 10 בספטמבר 2011

בתור אוהד נדאל, רועדות לי הברכיים…

עדי 10 בספטמבר 2011

like!

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

הלב שלי דופק חבל"ז…פדרר שומר טוב ל- 1-0…

עמיר 10 בספטמבר 2011

פדרר מוביל 3-0 …

בצ׳לנג׳ים…

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

פ ד ר ר !!! אני שונא אותך!!!

למה לא יכולת לשחק במערכות השלישית והרביעית כמו בתחילת החמישית?
למה תמיד עם הגב לקיר??? מה יש לך???

או שהוא פשוט הפסיק להתרגש מלנצח 3-0 וזה הריגוש היחיד שלו!!!

אם אתה לא שומר על הרמה שהצגת עכשיו בתחילת המערכה החמישית אני קונה כרטיס במיוחד ל- NY כדי לשבור לך יד!!!

ניר לוי 10 בספטמבר 2011

התגלו סימני חיים!
הבעיה שבינתיים זה רק במשחקוני ההגשה שלו, בשל נולה זה עדיין לא נראה שהוא מתקרב לשבירה. השאלה אם הוא מספיק יציב בשביל לא להישבר ולהגיע לשובר שיוויון

יותם מ 10 בספטמבר 2011

בלי קשר לתוצאת המשחק הסופית, אני חושב שפדרר חייב לקחת הפסקה ארוכה. וכשאני כותב הפסקה ארוכה אני כולל בתוכה ויתור על איזה סלאם אחד או שניים. מבחינת טניס יש לו את זה, אבל מבחינה מנטלית הוא בצ'וק וחזר עשור ויותר אחורה. רק שבמקום להתעצבן -כמו שעשה בצעירותו- זה נראה כמו עייפות/אדישות/ חוסר אנרגיה. אני חושב שהוא כל כך שבוי בגדולה שלו ומפחד מהצל של עצמו; מהשיאים, ממעמדו, מהישגיו. זה כאילו שהוא מפחד לנצח ומפחד מהסיבוב הבא. ואם לא, הוא עדין ימשיך לקחת טורניר פה ושם ויגיע לשלשבים האחרונים בסלאמים, אבל הוא יפסיק להיות רלוונטי. וכרגע עדין תופסים ממנו רלוונטי.

צר לי שאני כל כך נחרץ וקטגורי, אבל אני מדבר עליו כמעריץ גדול.

עמיר 10 בספטמבר 2011

ממש רחמנות על הילד. זה רק הרבע גמר ה30! רצוף שהוא מגיע אליו והחצי גמר מס׳27! שלו.
שמיים בקשו רחמים!

יותם מ 10 בספטמבר 2011

עמיר, אני ממש לא קובר אותו. מבחינתי מדבור בגדול בכל הזמנים. קטונתי מלייעץ לו ובסך הכל אני מציע הפסקה של חצי שנה – תשעה חודשים של התרעננות (בכוונה בחרתי לשטוח את רעיונותיי באכסניה הזו מתוך תקווה ששולחים לו את הפוסטים מדה-באזר). זה טבעי. הוא נמצא באותו סטייט אוף מינד כבר עשר שנים-וזה רק מוסיף לגדולתו. לא היה טניסאי אחר במעמד הזה כל כך הרבה זמן ובאותו מקום. אבל במצב הנוכחי הוא חייב איזשהו שינוי (מבחינה פיזית הוא נראה טוב; יש לו את הכושר והיכולת). פעם הנפילות היו רק מול נדאל. היום זה מול נובאק, טסונגה, מרי, ברדיץ'. ובהרבה מההפסדים (במעמדים החשובים) הוא נראה טוב והכל חלק, ןאז נופל לו האסימון שהוא עשוי לנצח ומתחיל להפסיד.

עמיר 10 בספטמבר 2011

יש לו עוד שנתיים גג בטופ העולמי. אתה בעצם מייעץ לו לפרוש.
אל דאגה, זה גם יקרה, כנראה שאחרי האולימפיאדה או בסוף 2012
עבורי כאוהד, כל דקה שהוא עדיין על המגרש, ולא משנה ממש התוצאה, זו ברכה ונס אמיתי וגלוי.
קשה לי להבין איך אוהד פדרר מסוגל להעלות על בדל מחשבתו רעיון עיווים שכזה.

מוזגטס 10 בספטמבר 2011

שישמור. שרק ישמור.

ניינר 10 בספטמבר 2011

אני היחיד פה שבעד נולה?

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

לא, בדה באזר יש כנראה רוב לנולה. לס ודורפן בעדו

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

בקרמן מתנדנד

גיל 10 בספטמבר 2011

יותם, ההפסקה הארוכה הבאה שלו תהיה ארוכה מאוד.

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

כל משחקון הגשה של פדרר יורדת לי שנה מהחיים…אני עדיין לא בטוח שזה שווה את המחיר!

מי אומר שובר שוויון?

עמיר 10 בספטמבר 2011

חו״ח שובר שיוויון. שישבור עכשיו.

עמית לוינטל 10 בספטמבר 2011

גם לי. הלך הפאקט מהדיוטי פרי של איסטנבול על המשחק הזה

דניאל אחר 10 בספטמבר 2011

הרמה במערכה החמישית מדהימה

אסף רביץ 10 בספטמבר 2011

ופתאום, למערכה החמישית הופיעו פדרר של 2006 ונולה של 2011. חבל שזה לא יכול להימשך לנצח. דקה של נפילת מתח שווה הפסד.

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

לאב סרוויס גיים…היה מדהים לשמוע את השדר אומר את זה עכשיו…

4-3…אני מריח שבירה עכשיו כי פדרר אלוף בלעשות את זה ברגע הכי קריטי מבחינת היריב!

הלוואי…

אלפי 10 בספטמבר 2011

יששששששששששששששששש. תחזיק סבאלה תחזיק

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

אני מדהים!!! חזיתי את העתיד…

פדרר – אם אתה לא מגיש טוב עכשיו אני באמת קונה כרטיס ומגיע לשבור יד!!!!!!!!!!!!!!!!!!

עמיר 10 בספטמבר 2011

OMG!!!

מדהים…

אלפי 10 בספטמבר 2011

לראות משחק של פדרר מרגיש כמו לראות משחק של נבחרת ישראל

עמיר 10 בספטמבר 2011

שתי נקודות משחק…

נקודת משחק…

דיוס

מריח כמו שנה שעברה…

נקודת שבירה, פאק…
אייס ודיוס
כדור ברשת… נקודת שבירה שנייה
דאבל…
מדהים. הסיפור של שנה שעברה חוזר.

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

ההבדל ששנה שעברה הנק' משחק היו על הסרב של נולה

עמיר 11 בספטמבר 2011

ושהייתי במגרש… (-:

אלעד ב.א. 10 בספטמבר 2011

בא לי למות!!! 2 נק' משחק כמו בשנה שעברה על הסרב!!!!!

איך, איך איך????

קסיוס קליי 10 בספטמבר 2011

וואו אם פדרר מאבד את זה…
הוא יצטרך פסיכולוג כל החיים..

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

אני במקומו פורש אחרי דבר כזה…להפסיד 2 נק' משחק על הסרב???

יואב דובינסקי 11 בספטמבר 2011

צ'וקר

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

זה קלאסי כמו שנה שעברה רק ששנה שעברה פדרר הפסיד את נק' המשחק על הסרב של נולה…גם שנה שעברה הוא נשבר אחר כך והפסיד 7-5 וגם השנה זה יהיה דומה…אין מצב שהוא שובר שוב עכשיו.

ועכשיו אני באמת שונא אותו!!!

קסיוס קליי 11 בספטמבר 2011

אם דיוקו מנצח זה הכל אודות להחזרה המטורפת שלו במצב 40-15 שאני בטוח שגם הוא לא יודע מאיפה הוא הביא את זה..

שוב.. כמו שנה שעברה.
גם שנה שעברה הציל נק' הרואית במצב 40-15.

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

אפשר להכריז על יום אבל לאומי בשוויץ…

גמד מבולבל 11 בספטמבר 2011

וואו. אוף

עמיר 11 בספטמבר 2011

בעסה, אני הולך לעכל את מה שראיתי ואחרי זה להתבאס קצת…

רונן דורפן 11 בספטמבר 2011

זה נס ברצלונה של הטניס. שני מץ' פוינטס נגד הסרב

דורון 11 בספטמבר 2011

בדאלונה, אם זה משנה…

דורפן 11 בספטמבר 2011

ברצלונה. וזה מאד משנה

עדי 11 בספטמבר 2011

בתור אוהדת נדאל, עכשיו גם לי רועדות הברכיים…

ארנון 11 בספטמבר 2011

באסה.
מתי בפעם האחרונה פדרר לא לקח אף גראנד סלאם בשנה שלמה?

תום 11 בספטמבר 2011

הוא לא זכה בווימבלדון באותה שנה?

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

מאז שהוא לא זכה בראשון שזה אומר בשנת 2002.
מאז שהוא לקח את הראשון ב- 2003 הוא תמיד זכה באחד לפחות.

זה אולי סתם נתון סטטיסטי אבל אני חושב שהוא חשוב ואומר משהו.
פדרר באמת האמין שהוא יכול לזכות בטורניר הזה כי הוא תמיד מצליח ב- NY.

אני חושב שאם פדרר לא יזכה באוסטרליה הקרוב הסיכוי שהוא ייקח סלאם לאחריו הוא בערך 2% ואני לא מגזים…

גיל 11 בספטמבר 2011

מה המקבילה של השפיץ של הנעל בטניס? הסיב של הכדור שנוגע בקו?

מנחם לס 11 בספטמבר 2011

לכל המתלמדים:

1. אני כבר 9 חודשים כותב שהמלך מת, יחי המלך

2. ולאלה הלא מאמינים שהיו אס אופן הוא החשוב מכולם, דג'קוביץ בעצמו אמר זאת: האיצטדיון החשוב ביותר בטניס, במרכז העולם (20 דקות ממרכז מנהטן ברכבת שעוצרת ליד האיצטדיון, וכל הטניסאים לנים בוולדורף אסטוריה ובפלאזה, ולא ברולאן גארוס היכן שאתה ישן במלונות בקאונטרי, ופרות גועות מעירות אותך בבוקר, או בשממה של מלבורן בחום של 45 מעלות, או בוימבלדון, אחת השכונות הלא טובות במיוחד באיזה פרבר של לונדון)

גיא 11 בספטמבר 2011

איך משהו מזה הופך את האופן לחשוב מכולם?

גיל 11 בספטמבר 2011

הוא לא אמר הכי חשוב אלא הכי גדול ורועש שזו קביעה טכנית אבל לא הופכת אותו להכי חשוב.

בלי קשר, סנטימטר שמאלה וג'וקוביץ לא היה השחקן הכי טוב בעולם? לא צריך לנתח כל משחק כאילו הוא קובע מסמרות.

מנחם לס 11 בספטמבר 2011

הוא עשה זאת השנה 63 פעמים נגד 2 הפסדים. אם הכדור של פדרר היה ניכנס, כוטלם היו מהללים את הגדול מכולם. רק שני סנטחמטרים. על זה העולם עומד.

גיל 11 בספטמבר 2011

אין לי ספק שהשנה הוא הכי טוב, אני רק אומר שלא המשחק הזה הוא שיקבע את זה.

מנחם לס 11 בספטמבר 2011

הרעש וההמולה עושים מהאיצטדיון הזה הגדול והחשוב בעולם. זה איצטדיון של אנשים חיים ואמיתיים, ולא הסנובים הרגילים של הטניס בוימבלדון וגארוס. אוסטרליה זה קצת כמו יו אס אופן בגלל החתיכות עם הביקיניס.

דורפן 11 בספטמבר 2011

מנחם – נו באמת… בכל טורניר כולם אומרים שזה הכי חשוב. נראה לך הגיוני שמישהו שצריך את הקהל למחרת יגיד משהו כמו "פה זה הקהל הכי מעצבן. כולם יאפים שקיבלו הזמנות ממשרד עורכי הדין שלהם".

גורדיטו 11 בספטמבר 2011

מנחם, אתה כזה שלמה שרף של דה באזר! :)

ארנון 11 בספטמבר 2011

אבל האמת, ג'וקו מלך. החיוך שהוא דפק שם אחרי שהציל נקודת משחק אחת ועדין היה עליו להציל נוספת, היה משהו שרק הוא יכול לעשות. בכל ההיסטוריה של הטניס.

דורון (אחר) 11 בספטמבר 2011

כי לא היו מקנרו, קונורס ואגאסי בהיסטוריה של הטניס. וזה רק ממי שהספקתי לראות בחיי, ואני לא אוהד טניס מושבע או מבוגר במיוחד. קצת פרופורציות…

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

צודק…ואני חושב שזה דווקא מה שעזר לו להירגע עוד יותר ולהציל את השנייה ולנצח את המשחק.

ועדיין – פדרר החזיק סרב בצורה מרשימה לאורך כל המערכה החמישית ולא הייתה סיבה להפסיד אותו שוב במצב של 5-5…

סבבה, הוא שבר והציל? תשמור הגשות ותגיע לשובר שוויון! אבל למה להישבר שוב??? ומה שמרגיז שזה קורה לו בשנה השנייה ברציפות, באותו מעמד מול אותו שחקן!

קסיוס קליי 11 בספטמבר 2011

פשוט נחסך מפדרר עוד פאדיחה נגד נאדאל.

זה היה באמת משחק מדהים. דיוקו נלחם בכל הכוח בחזרה בעוד הוא יודע שאסור לו לטעות לאורך 3 סטים רצוף ולהחזיק את המתח והאדרנלין.

זה היה סט פנומנלי מצד פדרר שמה שהכריע אותו היה אינסטינקט חייתי מצד דיוקו במצב של 40-15 עם ווינר מהסרטים על הסרב של פדרר.

ב 40-30 פדרר התנהל כאילו זה עדיין שלו. אני מכיר את המוד הזה שלו..
אנחנו צופים בו כבר יותר מדי שנים.
זה בדיוק המוד שגורם לו לתבוסות.

ב 40-40 דיוקו חזר ושום דבר כבר לא היה יכול לעצור אותו.

אשך טמיר המקורי 11 בספטמבר 2011

בדיוק כך

Cabrio 11 בספטמבר 2011

טכנית בא לי למות

אסף רביץ 11 בספטמבר 2011

בתור אוהד פדרר, אני לא מצליח להיות ממש מאוכזב. כי אני מחבב מאוד גם את דיוקוביץ' וברור שזה היה רגע מכונן בקריירה שלו, אולי הרגע שיעזור לו להפוך משחקן גדול בשנה ענקית לשחקן היסטורי. אני מוכן להתערב שזאת לא תהיה הפעם האחרונה שהוא מציל נקודות משחק נגד הסרב במשחקים גדולים.

בכלל, בגלל רגעים כמו המערכה החמישית אני חושב שטניס זה הספורט האהוב עליי. היה שם הכל- טניס מושלם רוב המערכה, מותחן פסיכולוגי, רגע בלתי נשכח ובסוף נשאר משחק שייכנס לספרים.

פדרר- המשחק הזה והשנה הזאת בעיקר מראים כמה שברירי המצב הזה בו הכל מתחבר. כל כך קל לאבד את זה וכל כך קשה לחזור. בשיאו פדרר היה נכנס ויוצא מהמצב הזה בלי הרבה בעיה, עכשיו כבר יותר קשה. כשהוא חזר לעצמו במערכה החמישית זה היה חצי נס וזה היה מספיק לנצחון כמעט בכל סיטואציה אחרת. אבל לדיוקוביץ' היה נס משלו שהוציא את פדרר מהזון שוב אחרי שהוא כבר היה בטוח שהוא ניצח עם הסרב המצוין ב-40-15. והפעם כבר לא היה לו סיכוי לחזור שוב.

גיל 11 בספטמבר 2011

אני חושב שזה גם מראה כמה יש למזל תפקיד לא קטן בקריירות של שחקנים. רצפים חיוביים שונים של שחקנים מתאזנים בטווח הארוך. אני לא חושב שלפדרר יש במה להתבייש ובכושר הזה הוא יכול עוד לזכות בסלאמים.

D! במולדת 11 בספטמבר 2011

זהו.
חברה תודה.
היה נחמד והכל, אתה יודעים
אבל אני מהטניס – פורש

עדי 11 בספטמבר 2011

מה שהכי כיף בזה שנגמר עכשיו אחד ממשחקי הטניס הטובים של השנה, זה שהמשחק של נדאל עוד לפנינו!

ניר לוי 11 בספטמבר 2011

נראה לי שהמשחק של נדאל הולך להיות אנטי-קליימקס קיצוני למשחק הזה. אתמול הוא פירק את רודיק בלי שום בעיה, אני לא רואה איך מארי מצליח להוציא ממנו מערכה

מנחם לס 11 בספטמבר 2011

רודיק שיחק עם שריר קרוע שנתגלה היום. כל השוק השמאלי שלו היה מחוסל, והוא בקושי זז. הוא גם היה מחוסל מהמשחק נגד פרר.

דניאל אחר 11 בספטמבר 2011

ריענון: מארי ניצח את נדאל בשני סלאמים על מגרשים קשים. הוא המצ'-אפ הכי גרוע לנדאל עם מגרש קשה, פרט לדיוקוביץ'. צפה למשחק צמוד.

דורי גיל 11 בספטמבר 2011

החבטה המדהימה של דג'וקו ב15-40 עם האמא של הגב לקיר, ואז התפרצות הרגשות המדהימה שלו מול הקהל, הייתה רגע שלא אשכח בקרוב. ועד כמה שתמיד אהבתי את פדרר, הז'וגו בוניטו של הטניס, כל מרענן לראות את הסרבי שלא מתנהג כמו איזה צנון שוויצרי ולבטח לא כמו רובוט בלארי.

מנחם לס 11 בספטמבר 2011

זה הביא לו את הנצחון כי הוא פרק את כל המתח לעצמו והביא את הקהל קצת לצידו!

גיל 11 בספטמבר 2011

האמת היא שאני בעד מי שלא ינצח במשחק השני בגמר. ג'וקוביץ' התגרה בקהל ומחא לו כפיים בזלזול בגלל שתמכו בפדרר. הוא לא מעורר הרבה סימפטיה אצל הקהל אלא בעיקר אנטגוניזם.

גיל 11 בספטמבר 2011

מה שכן עומד לזכות היו אס אופן זה שהוא אחרון. כל העונה מתפתחת ומגיע לקליימקס גדול ביו אס אופן. אנחנו יכולים לזהות היטב מי טוב ומי רע ומה הסיפורים הגדולים של השנה.

אסף רביץ 11 בספטמבר 2011

האופן בו נדאל פותח משחקים זה פסיכי. כל הכבוד למארי שעמד בזה, לשמור על ההגשות במשחקון הראשון מול נדאל כשהוא ככה זה כמעט כמו לשבור.

יאיר אלון 11 בספטמבר 2011

פעם אחרונה, או לפני אחרונה זה כבר לא ממש משנה.
פדרר כבר לא יזכה בסלאם ולא בזהב ביחידים באולימפיאדה.
בוא נגיד שזה לא הימור מטורף שלי שבקרוב מאד נראה אותו נופל גם בסיבובים המוקדמים של הטורנירים הגדולים.

השאלה כמה זמן הוא מתכוון להמשיך…

למרות שההפסד היום כואב מאד! משחקים כאלה מזכירים לך למה ספורט בכלל וטניס בפרט הוא אחד הדברים הנפלאים שיש לנו בחיים.

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 11 בספטמבר 2011

בלי להתוכח על גדולתו ההסטורית וכל זה, פדרר במצבו הנוכחי הוא חתיכת צ'וקר שחבל על הזמן. מצער מאד, אבל זה המצב.

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

אין ספק בכלל…אגב, זה התחיל כבר ב- 2008 אבל זה רק מתעצם משנה לשנה…השנה יש לו כבר 3 רגעים כאלו: בגמר הגארוס נגד נדל כשהוביל 5-2 במערכה הראשונה ולא הצליחל סגור אותה, נגד צונגה עם יתרון 200 במערכות בווימבי ועכשיו ב- US נגד ג'וקו עם (למען השם!) 2 נק' משחק על הסרב!
כשהוא הגיש הייתי בטוח שזה גמור כבר…

עמית ג 11 בספטמבר 2011

במערכה החמישית היה שוט ממש טוב על הפנים של פדרר בזמן המנוחה אחרי שהלכו שתי המאצ׳ פויינטס,
והשדר האמריקאי אומר, ״תראו כמה שקט פדרר, אפשר לחשוב שהוא באימון עכשיו״.
ואני מסתכל וחושב, איזה שקט ואיזה בטיח, פדרר כולו בסערת רגשות בפנים רק שהוא מצליח להראות בול כמו הדמות שלו באקס בוקס. משהו שוויצרי כנראה.

D! במולדת 11 בספטמבר 2011

http://www.usopen.org/en_US/video/2011-09-10/0132555413b00000059a.html?promo=home

והנה הוא בכבודו ובעצמו מתקשה להבין את השאלות

אלעד ב.א. 11 בספטמבר 2011

ויש קצת צדק בחוסר ההבנה הזה…הנקודה שהוא מדבר עליה היא שהכל בסוף התנקז לאותה נקודה עם החבטה המשוגעת של נולה שניצחה את נק' המשחק הראשונה.

מה שמדהים הוא שפדרר אמר שהוא בחיים לא היה חובט ככה בנקודת משחק אלא משחק את המשחק הרגיל שלו.
ובאופן אירוני-זו השנה השנייה ברציפות שפדרר מפסיד באותו מעמד מול אותו שחקן ובשני המקרים אלו חבטות מהסרטים שניצחו אותו.

עם תוצאות קשה להתווכח.

דורפן 11 בספטמבר 2011

מארי – נדאל מתחיל להזכיר לי משחק בין מי שייקח כ-15 סלאמים למי שלא ייקח לעולם

ארנון 11 בספטמבר 2011

רונן אל תלך לישון. זה קייץ של מהפכות ומהפכים.

ארנון 11 בספטמבר 2011

לכל מספידי פדרר –
סמפראס לקח וימבלדון בגיל 29, ואז ארה"ב ב-31.
אגאסי לקח אוסטרליה בגיל 31 ואז בגיל 33.
קונורס לקח צרפת בגיל 33.

פדרר לקח את אוסטרליה בגיל 29. והוא מספיק גדול לקחת עוד אחד.

גפן 11 בספטמבר 2011

מעניין אותי למה הטניס עדיין נחשב למרתק,או לתחרותי,או למעניין

עובדה –
ב 31 טורנירי גראנד סלאם האחרונים,זכו –
פדרר 16
נדאל 10
נובאק 3
סאפין 1
דל פוטרו 1
את הטורניר ה32 ייקח מחרתיים נדאל או נובאק

מה ההבדל בין טניס לכדורגל ספרדי או בין טניס לכדורגל אנגלי? כי עובדתית בכולם אין תחרותיות.

עדי 11 בספטמבר 2011

ההבדל הוא בכך שפערים בכדורגל קונים גם בהרבה כסף ואילו בטניס מי שטוב טוב בזכות עצמו (ואולי סמים שטרם נתגלו) אבל שלטון של מספר שנים הוא תוצר של הצלחה יחסית בנתוני פתיחה שווים וזה שבצמרת יש מעטים- ככה זה בכל צמרת, זה לא הופך את התחרות ביניהם לפחות מעניינת- להיפך – השפעות הזמן, הנסיון, וכו דווקא משפרים את רמת העניין.

גפן 11 בספטמבר 2011

נתוני הפתיחה של דודי סלע ונדאל לדוגמה ממש לא שווים.אחד נולד במדינת סעד ואחד נולד במדינה שהיא אימפריית ספורט.תגגל אודות תקציבי איגודי טניס במדינות שונות ותראה עד כמה נתוני הפתיחה ממש לא קרובים להיות שווים.

בצמרת הטניס ב 8 העונות האחרונות יש 2 טניסאים,מהשנה יש 3 וגם זה בלארג' כי נובאק הצטרף אבל פדרר הפך ללא רלוונטי.

2004 – פדרר 3 גראנדסלאמים
2005 – פדרר 2 נדאל 1 (צרפת) סאפין 1
2006 – פדרר 3 נדאל 1 (צרפת)
2007 – פדרר 3 נדאל 1 (צרפת)
2008 – נדאל 2 פדרר 1 נובאק 1
2009 – פדרר 2 נדאל 1 דל פוטרו 1
2010 – נדאל 3 פדרר 1
2011 – נובאק 2 נדאל 1 ,מחרתיים או נובאק 3 נדאל 1 או נובאק 2 נדאל 2

עדיין מתעקש על רמת העניין?

עדי 11 בספטמבר 2011

מתעקשת. וכן. נכון שלדודי סלע אין את התנאים של פדרר אבל קבוצה יכולה במחי המחאה להחליף שוער מזה שיש לה – לזה שהוא הכי טוב בעולם. דודי ופדרר צריכיפ לנצח עם מה שיש להם ויש להם אחד. בלי חלקי חילוף ושום צ'ק לא יעזור נגד הכתף הקרועה או היבלת בבוהן. כן- ראית את חצי הגמר. אני מתעקשת על רמת העניין.

גפן 11 בספטמבר 2011

ברוכה הבאה

מקמנמן 11 בספטמבר 2011

אתה מוזמן להתמקד בטניס נשים – שם יש מגוון הרבה יותר גדול של זוכות בגראנד סלאמים בזמן האחרון. רק מה – קצת חסר יציבות ולפעמים איכות – זוכת ווימבלדון השנה, קוויטובה, עפה כבר בסיבוב הראשון בארה"ב, בחורה מגרמניה מגיעה לחצי הגמר מהמקום ה-92 בעולם, כאשר ב-4 הטורנירים האחרונים היא לא עברה את הסיבוב הראשון ואף פעם לא עברה את הסיבוב השלישי – האים היא תמשיך להגיע להישגים בעתיד – אולי כן ואולי לא, לי נראה שלא. שראפובה, למשל, מנצחת משחקים עם 15 ויותר שגיאות כפולות, ואני זוכר משחק שאנה איבנוביץ, שהייתה מדוגרת מספר 1 ולקחה גראנד סלאם בעבר, לא הצליחה במהלך משחק שלם לזרוק את הכדור לפני ההגשה כמו שצריך. אגב, זה לא אומר שאין איכות בטניס נשים, יש שם משחקים לא רעים בכלל לפעמים ואני נהנה לראות אותם, ולא רק בגלל איך שהשחקניות נראות. ווזניאקי נגד קוזנצובה היה משחק מעולה.

זה שאין הרבה תחלופה בין הזוכים בגראנד סלאם ובאלה שמגיעים לחצי הגמר – זה רק מראה על האיכות המדהימה של השחקנים האלה, בעיקר פדרר, נדאל ודיוקוביץ. זה אומר שהדירוג לא מקרי ומצדיק את עצמו ב-100%. וזה לא שעד חצי הגמר הם מטיילים – יש משחקים קשים יותר ופחות בשלבים המוקדמים, נדרשת יציבות מטורפת כדי להגיע רחוק פעם אחר פעם. אני תמיד רוצה לראות את השחקנים הטובים ביותר מגיעים כמה שיותר רחוק ואני לא אוהב לראות הפתעות – אלא אם כן מדובר במישהו צעיר שהולך לתקוע יתד בצמרת הגבוהה. זה כמו פורטו נגד מונקו בגמר האלופות ב-2004 – הפתעה שהן הגיעו לשם, נחמד, אבל אלה לא קבוצות שרוצים לראות בגמר. מבחינתי אני רוצה לראות את השחקנים המדורגים 1-4 כרגע מגיעים לחצי הגמר בכל טורניר בעתיד, עד שפדרר ייחלש/יפרוש, ואז מישהו אחר יחליף אותו בצמרת – דל-פוטרו, או שחקן חדש, לא משנה. אני מוכן לראות גמר בין דיוקוביץ לנדאל בכל גרנד סלאם ב-2015, ותאמין לי שזה לא ישעמם אותי לרגע.

חוץ מזה אתה כותב הודעות טרוליות כרגיל, אבל אני נפלתי בפח ועונה לך. אוף חבל שחצי הנשים מתחיל רק עכשיו, אני לא יכול להחזיק מעמד יותר, אני הולך לישון, אני מאמין שיהיה משחק טוב, זה הגמר האמיתי של הטורניר.

גפן 11 בספטמבר 2011

תודה על המחמאות.זה מרגש אותי כל פעם מחדש לקרוא את זה מהאימבציל התורן.

הבאתי אותך בדיוק לנקודה שרציתי.
אין תחלופה בטניס גברים כי פדרר-נדאל-נובאק זה דור נדיר.
בדיוק כמו שאין תחלופה בליגה האנגלית והספרדית כי פרגי הוא קוסם נדיר,בדיוק כמו שבארסה מודל פפ היא דור נדיר של ספרדים,ומסי אחד.

Mr. Kate 11 בספטמבר 2011

ודג'וקוביץ' מגיע מסרביה, מדינה יותר מוכת מלחמה, שחיתות ועוני מישראל. אז מה? אם הייתה קורלציה בין רמת החיים במדינה לזכייה בגראנדסלמים היו לנו אלופים מנורבגיה ואיסלנד…
בכל מקרה, ההבדל המרכזי בין טניס לכדורגל קבוצות הוא שאם סודרלניג מנצח את נדאל ברולאן גרוס, נדאל לא יכול להתפוצץ בשוק העברות למחרת ולקנות את החבטה שלו, ואם פדרר מפסיד לנדאל הוא לא יכול לרכוש את קור הרוח. הטניסאים נמדדים בזכות עצמם, לא בזכות מי שמממן אותם. עוד לא היו טניסאים שהתפרקו כי שייח רכש את כל הכוכבים "שבקבוצה" שלהם.
ועוד משהו-איך פדרר ירד עם 3 חצאי גמר בשנה האחרונה? כן, זו הייתה שנה נהדרת וייחודית לביג 4, כשרק ב-2 פעמים מתוך 16 משחקי חצי גמר הם לא היו משני צידי המתרס(הפעם האחרונה שזה קרה מלבד השנה בUSOPEN הייתה ב1992). אתה גם חייב לזכור, שיש יותר מ4 טורנירים כל שנה-יש את המאסטרס(למרות שהשנה המדהימה של נולה מסרסת את הדוגמה הזו), גביע דיוויס וסתם טורנירים "רגילים". מי שרוצה לראות טניס יותר "תחרותי" יכול פשוט לראות טורניר ATP500…

רועי 11 בספטמבר 2011

איך אמר מאטס בסוף המשחק, זה לא שפדרר משחק פחות טוב מבעבר, להיפך נובאק ורפאל מוציאים ממנו יותר והופכים אותו לשחקן טוב יותר, זה פשוט לא מספיק.

פדרר הוא עיוות הזכיות הכי גדול בתולדות הטניס.

MOBY 11 בספטמבר 2011

אתה הסתבכת…..
זה כמו להגיד באתר הזה שמאן- יו הרסה את העניין בליגה האנגלית ופגעה ביכולת של הנבחרת האנגלית.
צפה לשטפון.

אבי ש 11 בספטמבר 2011

אם כך, אז העיוות השני בהיסטוריה הוא מספר הזכיות של נדאל.

מצחיק הפער שאנשים פיתחו בדמיונם בין התפיסה של נדאל כהרקולס שנלחם בטיטאנים ובין התפיסה של פדרר כגוליבר בממלכת הגמדים. כנראה שלא כדאי להיות הראשון במסיבה.

Drazick 11 בספטמבר 2011

ההבדל קטן אך משמעותי…
כמו פירור חול על מיטה כשכל מה שבא לך זה לישון.

פדרר מפסיד לנדאל.
פדרר שחקן בהחלט מה- 5 הגדולים, אבל לטעמי, לבטח גם לא בראש ה- 5.
כי עובדתית הוא לא בראש ה- 3 בדורו.

קסיוס קליי 11 בספטמבר 2011

אין ספק שזה מעיב על המורשת של פדרר. מילא להפסיד ולרדת לאט לאט מהאולימפוס אבל מה שדיוקו ונדאל עושים לפדרר זו פשוט התעללות.. מהווינר הכי גדול הוא הפך ללוזר הכי גדול… והעניין הוא שפדרר משחק מעולה אבל זה פשוט לא מספיק בימינו … הוא נופל בהמון נק קריטיות..

אסף רביץ 11 בספטמבר 2011

אני חושב שהטענה שפדרר גמר את הסוס, לא שווה יותר כלום וכן הלאה היא ממש לא הוגנת. ראיתי שחקנים גדולים מזדקנים ופדרר לא נופל מהם ואפילו עולה עליהם, הוא מזדקן מאוד בכבוד ושומר על יציבות מדהימה. הסיבה היחידה שהוא לא ממשיך לזכות בסלאמים היא שיש כרגע שני שחקנים בקנה מידה היסטורי בשיא הקריירה שלא נותנים לו.

כשסמפראס ואגאסי זכו בעוד סלאם אחד זה היה כשנוצר צ'אנס, כשהמשוכות הגבוהות ביותר היו מהסוג של פטריק ראפטר. נדאל ודיוקוביץ' לא מאפשרים את זה. הם נמצאים שם בכל טורניר גדול ביכולת שיא וצריך לעבור את שניהם כדי לזכות. פדרר הוא היחיד בכל הסבב השנה שהצליח להתמודד בשוויוניות עם שחקן שאולי בדרך לעונה הגדולה בהיסטוריה, הוא כמעט הרס לו את זה לבד. הוא הפסיד בגמר הרולאן גארוס לשחקן החימר הטוב בהיסטוריה אחרי פייט נהדר. אני חושב שכמעט בכל שנה אחרת בהיסטוריה היכולת שלו הייתה מספיקה לתואר אחד לפחות, לפחות בעשור וחצי שלפני ההשתלטות שלו על הסבב ושל נדאל על החימר.

אז נכון, הוא לא השחקן שהוא היה לפני חמש שנים, יש לו עליות וירידות קיצוניות במשחקים גדולים, לפעמים נדמה שהוא מותש פיזית ומנטאלית, הרבה פעמים הוא לא מודע למה שהוא מסוגל באותו רגע והוא מאבד משחקים שהוא אמור לנצח. גם לי זה כואב לראות לפעמים. אבל זה המחיר של שבע וחצי שנים רצופות לפחות ברבע גמר גרנד סלאם- בלי פציעות, בלי נפילות מתח, בלי משטח פחות טוב שמותר קצת לזייף בו, בלי זמן לעצור, לנוח ולחשוב. אם זה מספיק כדי להיות השחקן השלישי בעולם אחרי שני תותחים כבדים בכל קנה מידה, אני לא רואה סיבה להפסיק. גם אם לזכות בסלאמים נהיה מאוד קשה, שינסה להגיע לעשור שלם של רבעי גמר. זה עשוי להישאר כשיא המרשים ביותר שלו.

מה שכן, הייתי ממליץ לו לקחת פחות ברצינות את עונת החימר. אין לו סיכוי שם מול תופעת הטבע של נדאל, וזה יעזור לו להגיע עם יותר כוחות לעונת הדשא. כי אם יש מקום שקורים בו ניסים, זה בדרך כלל בווימבלדון.

Bery 11 בספטמבר 2011

התגובות של "פדרר זה העיוות הכי גדול" וכו' כבר מזמן לא שוות תגובה חזרה. זה פשוט עלבון לאינטליגנציית הספורט.

וכן, בואו נודה שפדרר צודק במה שאמר במסיבת העיתונאים: כי עוד 2 ס"מ בהחזרה של נולה אתמול בנקודת המשחק ובאמת היינו מדברים אחרת.
ואף אחד לא היה אומר שהסוס גמור ואף אחד לא היה זוכר שהוא איבד יתרון של 2 מערכות וכן הלאה.
מישהו זוכר שנדאל איבד יתרון של 2 מערכות בגמר ווימבלדון 2008?
אם הוא היה מפסיד בסוף היו אומרים שהוא נחנק, צ'וקר, בעיות מנטליות וכן הלאה.

אני מתחבר לתגובה של ארנון – פדרר עדיין רלוונטי ביותר.
נכון שהוא צריך קצת מזל, הגרלה סבבה, אולי איזה מדורג בכיר שנופל בדרך אבל בהחלט יש לו עוד איזה תואר אחד או שניים גדולים בקנה.

MOBY 11 בספטמבר 2011

היינו אומרים כשהיה מפסיד לנאדאל בגמר.

אשך טמיר המקורי 11 בספטמבר 2011

חולה על ג'וקוביץ'! הפייטר האולטימטיבי. ועוד עם חיוך.
ובמיוחד חולה עליו כשהוא נותן לפדרר בראש :)
הנקודת משחק ההיא שהוא הציל, מההגשה האדירה של פדרר, היא על-זמנית.

עמיר 11 בספטמבר 2011

היום לפני עשר שנים תהיתי מה הסיכוי שעוד עשר שנים יגמר לפדרר הסוס.

Comments closed