קשטן – הסוף מעבר לפינה

5 הערות על הפועל, קשטן וטביב

1) הקהל של הפועל עצבני העונה יותר מתמיד. אין לו סבלנות, יש הרבה לחץ. כבר מהדקות הראשונות אתה שומע אנחות אכזבה, התפקעויות עצבים, חוסר שביעות רצון, שריקות. במקום עידוד בוקע תסכול, בניגוד למסורת בה לפחות במחצית הראשונה הקהל האדום מנסה לעודד גם שחקנים שנכשלים בפעולות.

הסיבות ללחץ ברורות: השחקנים הבולטים שעזבו והיחלשות הקבוצה, סכסוך הבעלים המתיש, המאמן החדש-ישן שמוטלים בו ספקות רבים, התקשורת השלילית שהקבוצה מקבלת, צורת המשחק האפרורית וכן – גם העובדה שלראשונה זה עידנים מכבי נראית מאיימת.

תודה לך, בשיקטש. לפחות זה.

2) קשה להאשים את הקהל. הוא התרגל לכדורגל סוחף ופנטסטי של שחקנים נהדרים ומתואמים עם מאמן יצירתי ומלהיב כאלי גוטמן. ועכשיו הוא רואה קבוצה שלא מסוגלת לחבר שני פסים, שחקנים שנראים כמו הצל של עצמם, בלי ביטחון וללא יכולת. שום דמיון, שום גיוון, שום הנעת כדור לעומק שעשויה להוביל תועלת. סתם מריחה של זמן אליבא דקשטן. כל משחק של הפועל נראה כמו 0-0 פלוס מינוס. אולי גול מקרי בתוך השבלונה. הו, השבלונה.

הדקות הטובות היחידות של הפועל היו רצף של 5 דקות במחצית הראשונה  שהתבססה רק על קרנות וכדורים נייחים. אפס תחכום. נורא מעייף לראות את הפועל. במשחקי החוץ הפועל תוציא העונה מעט מאוד נצחונות והרבה מאוד תרוצים קשטניים בנוסח: "היריב כמעט לא הגיע למצבים, שלטנו במשחק והנענו את הכדור בלה בלה בלה".

ומילא אילו זה היה בא בהדרגה. אבל זה הכל קרה כל כך מהר. הרי רק לפני שנה היינו מפרקים ראפיד בוקרשט כזו עם ארבע חתיכות בבלומפילד, והנה עכשיו המאמן שהצליח להפסיד באותו אצטדיון לשמרוק רוברס לפני שנה אוכל אותה מראפיד.

הפועל נראית בדיוק כמו המאמן שלה, עייפה, כבדה, זקנה, אפורה, חסרת ברק ורענון. הפועל קבוצה מתה.

3) יש לי הרבה הערכה לקשטן שעם כמות התארים וההישגים שלו אי אפשר להתווכח. אבל זקנתו מביישת – ממש מביישת – את נעוריו. הוא כותב 'הפועל' ב-70 שגיאות. מקפיד לעשות כל טעות אפשרית. מדכא חשק. אם יש כדור שפעולתו הפוכה מהוויאגרה צריך לקרוא לו "קשטנובל".

טקטיקה: הפועל עלתה עם קשר אחורי בודד (אבוטבול) וחמישה שחקני התקפה. בכך היא איבדה מלכתחילה כל סיכוי לשלוט בקצב, לייצר משהו. הדרך היחידה להתקפה הייתה כדורים ארוכים סתמיים או מתפרצות לא מתוכננות. על הנייר זה הרכב התקפי ניסיוני, בפועל זה התגלה ככישלון חרוץ. בלאגן ואי יכולת לנוע קדימה.

אז בסדר, הניסוי כשל. מה עושים? חילופים. אבל בשבלונה של קשטן, כולנו יודעים, אין חילוף לפני הדקה ה-60 ומשהו (פעם זה היה 67, היום הוא הדהים את עצמו עם חילוף כבר בדקה ה-61, הייתם מאמינים?). הניסיון למזער נזקים לא צלח. הפועל לא נראית כמו קבוצה. המרחק בין השחקנים או גדול מדי או שהם ממש דורכים אחד על השני. משחק לא חכם. כמו החילוף של אלרואי כהן בדקה ה-90 ומשהו. באמת ישועה.

תקשורת בין-אישית: אם יש לכם את המספר של בלילי, תשאלו אותו מה הוא חושב על דרור אוף דה רקורד. וזה שחקן שדרור גידל וטיפח. לא תאמינו.

גם לא מעט שחקנים בהפועל, כך דווח לי ממקור יודע דבר, לא משתגעים על המאמן שלהם שמתעסק יותר מדי במי מדליף ופחות מדי באיך לשחק. אני לא יודע מה הולך באימונים, אני כן יודע שקשטן לא מפספס הזדמנות להתעמת עם שחקנים. קנדה, פצ'אלקה, בן דיין, טועמה.

מה שמרתיח זה א. שקשטן מייבש שחקנים מסיבות השמורות לו למרות שאין לו מחליף טוב בעמדות שלהם כמו בן דיין או פצ'אלקה.  ב. היחס לסלים הוא שערורייתי. מילא זה שהוא צריך לפתוח ולו רק בגלל הכדורים נייחים שלו, הנמרצות בכנף והתשוקה, מדובר בסמל אדום. אז נכון שיש לו משכורת מנופחת אבל זה לא לעניין להתייחס כך כלפי שחקן ותיק שמזוהה עם המועדון ואהוב על הקהל, כשהוא באמת לא עשה משהו לא-בסדר.

בדיוק נזכרתי איך קשטן ייבש את פדרו גלבאן, אחד השחקנים הכי מוכשרים בישראל, שיש לו מקום בהרכב של כל קבוצה בארץ. וקשטן זרק אותו לתקופה. כשהוא חזר הוא היה שלושת-רבעי קבוצה בבני יהודה, על אפו ועל חמתו של קשטן. כנראה שחקן יצירתי וטוב מדי כדי שיוכל להיכנס לשבלונה הקשטנית.

הכחשה: מה שהכי מדאיג זה שקשטן מרוצה. בונה לעצמו עולם של אשליות. הוא טען במסיבת העיתונאים שהפועל שיחקה היטב וייצרה מצבים והמצטיין היה השוער היריב, ושהיריבה גנבה גול ממצב אחד והעמידה 9 שחקנים אחרי הכדור וכשמשחקים ככה מולך, תמיד יהיה קשה לך ליצור מצבים.

אז יש לי רעיון – בואו נציע לספ בלאטר להכניס לספר החוקים של הכדורגל את חוק האופסייד ההגנתי. לפי החוק יהיה מותר לשחקני היריבה להציב רק חמישה שחקנים אחרי הכדור אחרי כשהקבוצה השנייה עוברת את מחצית המגרש.

או שהמאמן יכול לחשוב איך פותרים את הבעיה הטקטית שנוצרה מולו. בכל זאת, משלמים לו כסף בשביל זה, לא?

4) הקריאה של הקהל 'אלי גוטמן' בסיום הייתה כואבת וארסית הרבה יותר משריקות בוז וקללות. את הקללות אגב אני תמיד מוקיע ומגנה. אבל אי אפשר להתעלם מהבחירה של אלי טביב בקשטן בקיץ. להזכירכם, זה נעשה מתוך מחשבה לרצות את האוהדים, ובינתיים קורה בדיוק ההיפך.

ביום ראשון בלילה אחרי תיקו או הפסד – מה שבטוח משחק משמים ודל נוסף – בעכו, הלחץ על קשטן יגבר. ואחרי ההפסד בוורשה הסוף להערכתי יהיה קרוב. הלוואי וזה לא היה ככה, אבל לצערי זו התחזית שלי (לפעמים אני לא פוגע בכלל, לעומת זאת יש פעמים שאני צודק).

היחסים בין קשטן לטביב כבר הספיקו להידרדר מאוד (קשטן אגב לא העז במסיבת העיתונאים לדבר על דרישה לחיזוק הקבוצה). הבעלים יחכה להזדמנות להחליף את המאמן בשעת הכושר המתאימה. בשורה התחתונה אני לא רואה את קשטן שורד יותר מחודש בהפועל במצב שנוצר. האם את פ.ס.וו הוא יראה מהטלביזיה?

5) "אקזיטביב" נראה על סף כישלון. אם זה מנחם קלות את אוהדי הפועל, המחשבה שטביב רוצה למכור את הקבוצה ברווח נאה ולרשום עליה אקזיט מוצלח, זה נראה מאוד רחוק. כרגע הוא תקוע איתנו ואנחנו איתו. תהיו בטוחים, לו זה יימאס קודם.

הניצחון על לרנקה - מה הוא בעצם אומר?
איוניר - ההתחלה מעבר לפינה

No Comments

B. Goren 16 בספטמבר 2011

קשטן לא השתנה מאז שהחליט לייבש את אבי תקווה ואת מילאן אוסטרץ'. ממאמן כדורגל מצליח האיש הפך לרסר משמעת כושל.

יואב 16 בספטמבר 2011

לוינטל,
אם כך הקהל של הפועל לא שונה מאחרים.לי אישית זה ברור מעל שלושים שנה.
אחרי הכל, לא מדובר במפלצת תארים.גם בשנותיה הגדולות היא לוקחת אחד משלוש. אז למה בדיוק הקהל הספיק להתרגל? הקהל שלה פשוט כמו כולם.גרעין קשה שהולך עם קבוצתו יש לכל הגדולות.
מה יוצא דופן כאן?
הוא סתם את האף כשטביב הביא שחקנים ודאבל במהלך מפוקפק ומסריח והוא מוחה עכשיו נגד אותו אחד.ההכחשה העצמית היא מדהימה בפני עצמה(מצטער שאני לא מתייחס ל"אוהד" מוני שהכניס אותו).
יכול להיות שהיה נפתח פרוייקט בוואלה על בעלים לא חוקי בתוך תקופת צינון אבל צריכה להיות מוטיבציה ושנאה בסיסית לזה(או יושר עיתונאי-איזה בדיחה).נו שויין.היתרון היחסי המימסדי לא עזר עד עכשיו בלהיות הקבוצה השניה המעותרת.יש מאהבה ויש לא.
לוני התפרן נבהל ממאנה והבין שמכבי לא שמורה וביטל.
מוני האוהד רק חשב על עצמו ולא על הפועל כאשר הוא הכניס את טביב.
יש אהבה ויש אינטרסים.
למזלי אני במקום של האהבה.

יואב 16 בספטמבר 2011

בלהיות אפילו הקבוצה השניה…

יואב 16 בספטמבר 2011

ועדיין החומר בהפועל טוב יותר(והוא לא מדהים) ממה שהוא מציג והמאמן ״השבלוני״ שלה עשה כמה דברים בעברו. זאת קבוצה קצת חדשה, אולי היא צריכה זמן. גם לגוטמן לקח זמן להציג שלושה חודשים באמת טובים לפני שנה וחצי. וזה לא קרה לו הרבה במהלך הקאריירה שלו(שלא מדגדגת את דרור).
בקשר לניהול שלה אני פחות אופטימי. בכפר סבא יודעים זאת מזמן. 

מנחם לס 16 בספטמבר 2011

אני ראיתי את הנוער של הפועל ת"א לפני שנה, ומאד התרשמתי. שום דבר לא יצא מאף אחד מבני ה-18?

אנונימוס 16 בספטמבר 2011

הקהל מתחיל להתחרפן מהדיסוננס בין היש לאפשר.
אם השנה הייתה 2006 ולא 2011, אף אחד לא היה פוצה פה על פתיחת העונה הבינונית משהו.
אבל השנה היא כן 2011. וברור לכולם שעם אלי גוטמן ושימוש מינימלי אפילו בעודף הענקי בקופה הפועל נראית ב4 רמות מעל הנוכחית.

אבי 16 בספטמבר 2011

השבלונה של קשטן זהו רק סימפטום לבעיה גדולה יותר והיא הקיבעון. קשטן סובל מקיבעון מנטלי שמתבטא בכל פעולה ופעולה שלו, בין אם זה המערך, סדרות החינוך או תחושה שכל העולם נגדו. קשטן כנראה מקובע לשטיה הישנה והמניירות כמו שכלב זקן מקובע לפינה המוכרת והתנהגויות הישנות. כשמדובר במקצוע שמצריך חשיבה טקטית ולעיתים יצרתיות בתוך השיטתיות זה מוביל לכשלון. מאמן צריך להביט במציאות ולהבין שאם אין ביכולתו לשנותה, עליו לשנות את הקבוצה ואיך שהיא משחקת. התחושה שהיא שקשטן לא מבחין בשום אפשרות אחרת מלבד אותה דרך שהוא הולך בה בקנאות כבר 30 שנה. קשטן מסרב לראות שהפועל לא מסוגלת להשתלט על מרכז השדה ולייצר משם מצבים כבר כמה משחקים, שאבוטבול משחק בעיקר לרוחב ורועי גורדנה הצעיר עדיין לא יכול למלא את החלל. ידין הפצוע ו/או המורחק הוא ממילא שחקן שתורם יותר למשחק ההגנה וחילוצי כדור מאשר ליצירת התקפות. בנוסף נוצר מצב שאין בהפועל שום מגן שמאלי, דדי בן דיין נזרק משום מה וגל שיש נפצע. הפתרון המתבקש, ממאמן מעט יותר פרגמטי, היה שינוי מערך וויתור על ה 4-4-2 המיושן לעייפא לטובת 3-5-2 או אפילו 3-4-3 רחמנא ליצלן. באדיר, פאצ'לקה ופרנסמן ישחקו בקו אחד מאחורה שייצר קו אחורי מוצק. ידין ואבוטבול קשרים אחוריים איגבור מעליהם אמורים לשלוט בשדה. היצרתיות של איגבור והמסירות של אבוטבול אמורים לייצר מצבים, תוך שידין פנוי למשימות הגנתיות. בצדדים יש כמה אפשרויות טובות: אורמוש, טועמה, אלרואי כהן וקנדה שממילא יותר שחקן התקפה מהגנה. בחוד ישחקו טוטו תמוז ועומר דמארי שיוכלו להנות מאספקת כדורים סופסוף. מערך כזה גם מייצר מרחב לחילופים בתוך המגרש כמו איגבור הצידה ואלרואי כהן לאמצע וכדומה, אבל זה כבר מוגזם לדרוש מקשטן.

בני תבורי 16 בספטמבר 2011

אבי,
לגמרי צודק. עושה רושם שקשטן הפסיק כבר מזמן לראות ולהתעדכן בכדורגל ומאמין שהוא יודע את כל מה שצריך. זה כמו לתת ליעקב דורי להיות רמטכ"ל כיום…

יניב 17 בספטמבר 2011

הדבר המדהים אצלו שהוא גם לא מקשיב לטרנד הצעירים ששוטף את הליגה בהובלת ביתר ומכבי.
הרי אם הוא היה עולה אם הצעירים והאלמונים שלו כמו מור שושן , גורדנה , עטיה ודומהם כולם היו מוחאים לו כפיים.
אישית אני מקווה שהוא ינסה לפחות משחק אחד לעלות עם חוטבא , שיש , שושן ופאלצקה כהגנה ואם איגיבור וגורדנה בקישור האחורי – כשמקדימה אורמוש , אלרואי , דמארי ותמוז.
מילא הותיקים לא סובלים אותו ואת השיטה המיושנת שלו- הצעירים והזרים שהוא הביא יהיו חייבים לו ולפחות יתנו יותר.

amit pros 16 בספטמבר 2011

הביקורת על קשטן היא אכן במקום,והטענה שלו שראפיד שיחקה מגעיל היא ממש חוצפה.אבל בדבר אחד מגיעה לו הנחה.אי אפשר בשום פנים ואופן לבקש מקשטן לנות קבוצה שתוך חודש תיראה כמו הקבוצה הקודמת.את הקבוצה הקודמת עזבו 7 שחקנים,מתוכם ה5 הכי משמעותיים…ברמה של קבוצה ישראלית אי אפשר להיא תחליף לכל כך הרבה שחקנים,ואפשר לראות את זה גם אצל מכבי חיפה.
אוהדי הפועל חייבים להבין שאפשר לעלות עם ילדים ג' בשביל לסיים צמרת ליגת העל,אל בשביל לבנות קוצה שתהיה איכותית ,ידרשו לפחות שנתיים שלוש,וגם אז,הקבוצה תתפרק תוך עונה.זו המציאות העגומה של הקבוצות דרג ג באירופה,וכפי שלמדה בנפיקה,גם דרג א נמוך.

ירון ב. 16 בספטמבר 2011

עמית, אתה באמת לא יודע למה דדי נזרק? עם כל מקורות היודעי דבר שיש לך? הבן אדם פשוט לא רוצה יותר. נמאס לו. לא רוצה לשחק.
הוא מעדיף לשבת ביציע ולספור דולרים ולא לרוץ מטר.
וגם את קנדה "המצחיק" כבר גוטמן היה צריך להעיף לאלף עזאזלים.

avi 16 בספטמבר 2011

עמית, הטעות שלך ושל הרבה אוהדי הפועל אחרים זה שאתם מסתכלים 2 העונות האחרונות של גוטמן בהפועל (ליתר דיוק העונה שבה לקחנו דאבל כי בחלק גדול של העונה שעברה שיחקנו גרוע). אבל ההשוואה האמיתית צריכה להיות לעונה המלאה הראשונה של גוטמן בהפועל. העונה שבה הוא התחיל לבנות את השלד לקבוצה הגדולה שלו. להלן תוצאות הסיבוב הראשון:
הכח רמת עמידר – תיקו
מכבי חיפה – תיקו
קרית שמונה – תיקו
הפועל פ"ת – נצחון
אשדוד – הפסד
נתניה – תיקו
בני יהודה – נצחון
בית"ר – נצחון
מכבי פ"ת – תיקו
סכנין – הפסד
דרבי – נצחון
למרות כל זה ולמרות שהצגנו כדורגל חלש הקהל עמד מאחורי הקבוצה(נכון שזה היה אחרי עונת ירידה אבל בכל זאת). בסוף גם כמעט לקחנו אליפות.
אנחנו עומדים עכשיו באותה נק'. קבוצה מוכשרת שנבנית מחדש. יש הרבה בעיות מקצועיות עדיין אבל צריך לנסות לתת לקבוצה הזדמנות להצליח לפחות סיבוב אחד. אם הקבוצה תיפול בחודש הקרוב לאוהדים יהיה חלק גדול בזה

אנונימוס 16 בספטמבר 2011

והטעות שלך אבי שאתה משווה את מצב המועדון ב2008, רגע אחרי שכמעט ירד ליגה עם חור ענקי בקופה והטראומה של לוזון למצב שלו ב-2011 – רגע אחרי שנתיים מפוארות עם דאבל וליגת אלופות, קבוצה מהגדולות בתולדות המועדון ו50 מיליון עודף בקופה.

כמו שאמרתי – קח את פתיחת העונה הזאת 5 שנים אחורה ואף אחד לא פוצה פה.
אבל אי אפשר לעבוד על אנשים – הם יודעים מה היה פה רק לפני רגע, הם יודעים כמה כסף יש, הם יודעים למה גוטמן לא פה.
והם כועסים. ברור לכולם שאמור להיות יותר טוב. הרבה יותר טוב. ובמקום זה המועדון הלך 10 שנים אחורה. כאילו לא היו דברים מעולם.

יניב 17 בספטמבר 2011

מה עוד שקהל אינטליגנטי כמו של הפועל מבין שקבוצה מתואמת כמו של גוטמן לוקח זמן לבנות- אבל מה שאנחנו מקבלים ממנו זו מנה של נרגנות ולא יותר.
אם הוא ימשיך ככה הוא יגלה עד כמה הקהל הזה יודע להיות ארסי כשצריך- הקריאות לגוטמן זה עוד כלום .

B. Goren 16 בספטמבר 2011

אבי, בעקרון אתה צודק ואם קשטן היה עומד מול המצלמות ואומר את הדברים אני מניח שזה היה נראה קצת שונה. אבל קשטן מדבר עם ההנהלה דרך התקשורת (על הצורך בחיזוק), מאשים את ראפיד בוקרשט ששיחקו מגעיל (לא זכור שיש סעיף בחוקה האוסר על זה) ומאשים את האוהדים בחוסר תרבות. העיקר שהוא בסדר.

ניינר 16 בספטמבר 2011

קשטן הוא איש מגעיל, פנקסן, נקמן,תככן שכבודו חשוב לו יותר מהכל (וכמובן שבכל יום שותים את דמו). אני מייחל לכך שישאר בהפועל עד סוף העונה ובעזרת ה"ה טביב ואוסידון יפרק את הקבוצה לגורמים.

B. Goren 16 בספטמבר 2011

אינשאללה.

אשך טמיר המקורי 16 בספטמבר 2011

לדעתי אוהדי הפועל צריכים לעבור להדחקה והכחשה.

לעשות בלוק במוח ולשכוח שיש קבוצה כזאת ושהם אוהדים אותה, ולכוון את הטיימר האדום בראש שיעיר אותם כשקשטן וטביב לא יהיו שם.
(צר לי רק על השחקנים שאינם יכולים לעשות זאת ומחויבים לשחק ככפויי שד)

וזה די קרוב לדעתי(לפחות העזיבה של קשטן), בעיתונות השניים כבר מתנגחים ואין שום סיכוי שיחזרו לעבוד ביחסים נורמליים. לא עם שני הטיפוסים האלה.

avi 16 בספטמבר 2011

המועדון במצב לא טוב אבל הזעם של הקהל מופנה לכתובת הלא נכונה. במקום לעשות את המוות לטביב ולכנופיה שלו שהם האחראים העיקריים למצב הזה, הכל מופנה לקשטן ולשחקנים. הכדורגל עכשיו נראה רע אבל אני לא חושב שעם כל הגועל נפש שיש סביב המועדון ועם העזיבה המסיבית של שחקנים כ"כ משמעותיים היינו רואים כדורגל טוב יותר משמעותית עם מאמן אחר.
אז הקהל צריך להחליט מה הוא רוצה. או לסתום את האף מהסרחון של טביב ואוסידון ואז צריך גם לתת לקבוצה צ'אנס לפחות 10 מחזורי ליגה. או שמפוצצים הכל עכשיו אבל שהפיצוץ יהיה גם ובעיקר באזור של טביב. לא להיות גיבורים על קשטן כשהוא יורד לחדר ההלבשה.

ברוכי 16 בספטמבר 2011

הגם אתה לוונטלוס?
:או סקנדל או פסטיבל"… קצת סבלנות, הטורים המחכימים באיצטלה של מבין מוכיחים כי אין תחליף לסבלנות. יכול להיות יצליח ויכול להיות שיכשל, מה שבטוח תיהיה צודק..

אביעד 16 בספטמבר 2011

מדהים אותי איך שנה טובה עושה כזו שינוי תודעתי. פתאום הפועל קבוצה התקפית מלהיבה שסגל אפור כבר לא מספיק לקהל שלה, פתאום גוטמן הוא אבטיפוס למאמן מלהיב ויצירתי.

דב 16 בספטמבר 2011

לוינטל יקירי,
גוטמן לא יצירתי ולא מלהיב, הוא פשוט עבד נכון עם חומר השחקנים המשובח שהיה לו והתוצאה היתה מלהיבה, תן לגוטמן את הסגל הנוכחי
וגם הוא לא יצליח להפיק ממנו יותר משקטן, תן לשקטן את הסגל של גוטמן
ותראה איזה יצירתי ומלהיב הוא שקטן.
קבוצת כדורגל זה 90 אחוז חומר השחקנים ואולי 10 אחוז מאמן, כולנו ראינו בדיוק איזה "מלהיב ויצירתי" גוטמן היה בבית"ר/ הפועל חיפה או באר שבע, למי שלא זוכר כבר קראו לו טכנוקרט, משעמם, אפור, אפילו גרמני.
אז מה, גוטמן פתאום השתנה בגיל 50 ב-180 מעלות? לא, זה רק הזיכרון הקצר של אנשים וחוסר היכולת להבחין בין ההשפעה של שחקנים וההשפעה של מאמן על קבוצה, יש היום מעט מאוד מאמנים בעולם שמישמים את השיטה שלהם בלי קשר לקבוצה ולחומר השחקנים ואפשר לראות סגנון מובהק בכל קבוצה בה אימנו, מוריניו הוא אולי אחד הבודדים מבינהם.
לעומת זאת יש האסכולה של פרגי שמאמינה בפרגמטיות והתאמת הסגנון לחומר השחקנים שיש לך, גוטמן קשטן ןרוב המאמנים בעולם הם כאלה,
מספיק להיזכר בעונת הדאבל המדהימה של קשטן במכבי או במסע האירופי המרשים שלו עם הפועל ואז להשוות את זה לכדורגל שהוא שיחק בנבחרת כדי להבין את העניין.

אבי 16 בספטמבר 2011

הפועל חיפה של גוטמן שיחקה כדורגל עוצמתי ומרשים.
הפועל באר שבע הגיעה איתו לשיאים שלא שיחזרה מאז.
בבית"ר הוא נזרק לאחר כחצי עונה שעוד היה במקום הראשון (או השני בהפרש מזערי), תוך כדי שהוא מנסה להנחיל את השיטה שלו. לדעתי אם הם היו סבלניים יותר איתו בטדי, היינו רואים כדורגל שוטף גם שם.

ריקי רומא 16 בספטמבר 2011

1. הכדורגל שהפועל שיחקה אתמול זה הפועל "הקלאסית" שנתיים טובות לא משנות אופי של מועדון
2. מי ששרק בוז זה אוהדי הצלחות שעוד שנה שנתיים יילכו לעודד מועדון אחר שישחק היטב ויזכה באליפות
3. דווקא התקשורת מאד בעד הפועל בדר"כ כלל בניגוד למכבי חיפה שפשוט לא מקבלת שום ריספקט
4. אני לא יודע מה יותר ביזיון זה שקשטן כן שיתף את סלים טועמה או זה שעומרי קנדה אשכרה עדיין רואה דשא

צור שפי 16 בספטמבר 2011

הערה ושאלה לריקי:
– אני לא חושב שהעדפת הפועל בתקשורת ביחס לחיפה עדיין תקפה כיום אבל אולי אני טועה.
– למה אתה רואה ביזיון בשיתוף טועמה? לקח לקשטן קצת (יותר מדי) זמן אבל טוב שהוא יישר את ההדורים עם סלים. לגבי קנדה אני מסכים אתך לגמרי.

ריקי רומא 16 בספטמבר 2011

צור זה כנראה עניין סובייקטיבי אבל בתור אוהד מכבי חיפה אני כמעט שבוע מרגיש את ההבדלים ביחס שהקבוצה מקבלת מהתקשורת באופן כללי

לגבי סלים טועמה – לדעתי הוא שחקן מעולה והפועל צריכה לבנות את הקבוצה סביבו, קריאת הביזיון כוונה לקשטן שרגע אחד שולח אותו להתאמן עם הנוער ומאיים עליו שהוא יישב בטריבונה כל השנה ואח"כ שולח אותו להציל את המולדת . מגיע לטועמה הרבה יותר מאשר הפועל נותנת לו

ריקי רומא 16 בספטמבר 2011

* כמעט שבוע = כמעט כל שבוע*
** אני לא באמת מאמין שקשטן יישר את ההדורים נראה לי יותר שהוא "רשם בפנקס" שלו והעניין הזה עוד יחזור באמצע העונה בעיתוי לא טוב מבחינת הפועל

צור שפי 16 בספטמבר 2011

אני כמובן מקווה שאתה טועה. התחושה שלי היא שקשטן אכן סלח לסלים על ההתפרצות שלו כי הוא הבין שהיה לה בסיס. אגב, לשם שינוי האשם המרכזי כאן איננה ההנהלה שלנו אלא עמוס לוזון שהתקשר לשחקן לפני שדיברו אתו.

נקודה נוספת – אני לא מסכים לדעתך שצריך לבנות את הפועל סביב סלים, הוא כבר בן 32 ומעבר לשיאו. העברתו למכבי פ"ת (מועדון בו כבר שיחק בעבר) במסגרת העסקה להבאת טל בן חיים היתה לגיטימית. כאמור, הטלפון הפזיז של לוזון חירבן את העסק.

יניב 16 בספטמבר 2011

בקיץ ששמעתי שקשטן מגיע חשבתי שזו הברקה- שבמציאות של ההנהלה הנוכחית צריך מישהו שיבלום את הרעשים מבחוץ ויעשה סדר.טעיתי.
אם יש דבר אחד שאפשר לסמוך על טביב זה החוש העסקי שלו – קשטן במצבו הנוכחי הוא רע לעסקים
קשטן צודק בדבר אחד שיש נורמות מסוימות במועדון שגוטמן העלים מהם עין כמו תופעת קנדה.
צריך גם להגיד ביושר שגוטמן לא טיפל בבעיות שורש כמו משחק ההגנה .
קשטן פשוט לא מתאים כרגע לסיטואציה הנוכחית.
בהנחה שטביב לא הולך לשים לגוטמן את החוזה הגדול שיגרום לו לוותר על חלום הנבחרת (שבכלל לא בטוח שיקרה, לדעתי התסריט של ג.ג גרנט וגיא לוזון כמאמני הנבחרת הוא אפשרי ) אז הגיע הזמן להסתכל ימינה ושמאלה ולחפש את המאמן הרעב ביותר בשוק שיהיה מסוגל לעשות את מה שגוטמן עשה- לדעתי הוא יושב היום ברומניה- הסיטואציה דומה, מאמן יסודי, עם בעיות יחסי אנוש בעברו שדרכו לקבוצות הגדולות האחרות חסומה בכל שלב שרוני לוי יגיע להפועל – הוא יצליח להוציא מהקבוצה הנוכחית מספיק כדי להבטיח מקום באירופה בשנה הבאה.
בהנחה שהאליפות תלך השנה למכבי ת"א – בהפועל צריכים לתת למאמן כמו רוני לוי כבר השנה את הזמן לבנות את היסודות – ובניגוד לגוטמן שבילה את החצי שנה הראשונה שלו בהפועל בניסיונות הישרדות- להפועל הנוכחית יש את זמן ההבשלה הראוי.
להפועל הנוכחית מינוס טוטו תמוז שיימכר כדי למלא את הקופה בעוד קצת מזומנים – יש מספיק כשרון וכסף כדי שמאמן יסודי ומוכשר יחזיר אותה לתקופת גוטמן .

ריקי רומא 16 בספטמבר 2011

מי אמר שהאליפות תלך למכבי ת"א?
אליפות בכלל לא הולכת לשום מקום
צריך להרוויח אותה – אנשים עדיין לא למדו שמוקדם מדי לחגוג אליפות באוגוסט

אבי 16 בספטמבר 2011

מסכים איתך אבל חייבים קודם כל שהוא יזרק מבוקרשט והחלום האירופי יסגר עבורו. בשלב הנוכחי הפועל עדיין מהווה ברירת מחדל ולא קרש הצלה כמו שהיתה עבור גוטמן.

יניב 16 בספטמבר 2011

ואגב מבחינת הסגל הניסיונות של קשטן לחפש את הפתרונות באלתור כזה או אחר הם דווקא נכונים בעיני .
הביצוע לעומת זאת קצת בעייתי – יש יותר מדי שחקנים שלא משחקים בעמדה הטבעית שלהם .
אני הייתי שמח לראות את איגיבור משחק בתפקיד הקשר האחורי שהוא התפקיד הטבעי שלו , את אלרואי כהן משחק כקשר ימני ואת סלים כקשר שמאלי .
גם בעמדות המגינים אני מעדיף מגינים טבעיים ואני מניח שבסוף זה יתייצב עם חוטבא ושיש – וזה כרגע הכי נכון , בינואר אם אפשר להביא מגן שמאלי טוב יותר אני חושב שזו משימה הכרחית.
יש רק הברקה אחת שהייתי שמח לבדוק וזה לעשות את אותו תרגיל שעבד עם באדיר – להוריד לתפקיד הבלם הקדמי את אבוטבול כדי שייתן שם הסדר ליד פאלצקה.
לדעתי הגנה של חוטבא, שיש, אבוטבול ופאלצקה היא הגנה סבירה – ודווקא אדל נותן קצת ביטחון .
קישור אחורי של ידין ואיגיבור אמור לתת עוצמה במרכז
ומערך התקפי של אלרואי , סלים דמארי ותמוז הוא הכי טוב שיש כרגע.
זה אומר שעל הספסל יש לך את אורמוש , לאלא , גורדנה ועבאס שיכולים לתת למאמן הרבה אופציות .
בינואר ההוא של גוטמן בשנה הראשונה הוא הביא את 2 הבולגרים ואת קנדה והתחיל לבנות את הקבוצה הגדולה שלו- בינואר יש מציאות בשוק ההעברות למי שיש כסף – ולהפועל יש – צריך להפסיק את הקומבינות של קשטן כרגע, לסדר אם מה שיש ולנסות לשדרג בינואר.

אבי 16 בספטמבר 2011

השינוי היחיד שאתה מציע לעומת מה שקשטן עושה (לא כולל האילתור האומלל עם פרנסמן) הוא אבוטבול כבלם וגם זאת לאחר ביקורת על קשטן שמזיז זחקנים לעמדות לא מוכרות להם.
לדעתי השינוי צריך להיות יסודי יותר.

יניב 16 בספטמבר 2011

נכון . ועדיין יש הבדל בין להוריד קשר אחורי לעמדת הבלם- מהלך שהרבה שחקני עבר עשו לעומת הניסיונות של קשטן להפוך בלם למגן (דרך הפוכה בדרך כלל) או ההתעקשות לשחק עם אלרואי ואורמוש – שני שחקני כנף ימין בשמאל ועד למשחק אתמול עם דמארי כקשר.

צור שפי 16 בספטמבר 2011

כל ההערות על הנסיבות המקלות – הכוכבים שעזבו, השחקנים החדשים, המאמן החדש, הצורך לתת זמן להתחבר וכו' – הכל נכון. ועדיין – יש אוירה רעה, חמוצה, כבדה, שניתן ממש למשש אותה באצבעות ביציע מרוב שהיא מוחשית. אני מבטא כאן תחושה אישית – לדעתי זה לא בא מעודף ציפיות, ודאי לא מהיותנו אוהדים של הצלחות אלא משני גורמים הקשורים ביניהם – ראש וראשון הוא דרך ה"ניהול" והשני הוא העובדה שמדובר בקשטן. עם אותו הרכב, אותה רמה ואותן תוצאות כשאבוקסיס על הספסל הייתי מרגיש הרבה יותר טוב, כי אם זה היה יוסי הייתי מתייחס לזה כשכר לימוד וגם מפרגן להנהלה שנתנו לו את המושכות. כרגע המיאוס ממה שעשו לו מתחבר יופי עם הפרצוף החמוץ והקיבעונות של דרור והכל צועק סטגנציה, אופורטוניזם וגועל נפש.

אבי 16 בספטמבר 2011

שותף לתחושה החמוצה

Mr. Kate 16 בספטמבר 2011

זה היה ההפסד הראשון של הפועל תל אביב בבלומפילד במסגרת אירופאית מאז 2008 כשסנט אטיין באו לביקור. קצת מזכיר שקטשן הוא זה קטע את רצף אי ההפסדים של גרנט באצטדיון רמת גן בהפסד 4-3 לקרואטיה במקודמות היורו.

קורא 16 בספטמבר 2011

ליון ניצחו לפני שנה 3-1 באלופות בבלומפילד

סטודנט 16 בספטמבר 2011

וגם סנט אטיין ב-2008

סטודנט 16 בספטמבר 2011

אופס, לא קראתי נכון את התגובה. לא להתייחס לתגובה הנ"ל

Mr. Kate 16 בספטמבר 2011

נכון, התבלבלתי לגמריי בין ההפסד לתיקו מולם.

אסף 16 בספטמבר 2011

למה אף אחד לא מדבר על העסקאות המפוקפקות של טביב עם עמוס לוזון
1.5 יורו עבור חצי כריס לדמארי?

עופר פרוסנר 16 בספטמבר 2011

לוינטל – אני מעתיק משהו שכתבתי אצלי בפוסט.

מדברים על האוהדים של הקבוצה הזאת כמפונקים. כאלה שהתרגלו לטוב, רוצים לראות כדורגל יפה, ולכן הם חסרי סבלנות. הנה, תראו איזה מסע רכש, כמה שחקנים הם הביאו, ועדיין, הקבוצה לא נראית טוב. הם מאשימים, רוצים לראות מאמן אחר על הקווים. כועסים קצת על המדיניות של בעל הבית. קבלו אותם גבירותיי ורבותיי – הפועל תל אביב עונת 2011/12.

ואני אוסיף ואגיד – מכבי חיפה של העונה הפסידה במחזור האחרון לאשדוד ועשתה תיקו לפני זה עם הפועל פתח תקוה בבית. הפועל ניצחה את בית"ר, קבוצה שמסתבר שהיא לא רעה. אם היא תנצח את עכו בחוץ ביום ראשון, היה תהיה עם 10/12, פתיחת עונה כמדומני יותר טובה משלושת אלה של גוטמן (תקנו אותי אם אני טועה).

המסקנה שלי: האוהדים של הפועל מתנהגים כמו אוהדים מפונקים, בכל הקללות והקריאות שלהם.

עופר פרוסנר 16 בספטמבר 2011

תוספת: מכבי חיפה של העונה הפסידה במחזור האחרון לאשדוד ועשתה תיקו לפני זה עם הפועל פתח תקוה בבית. והאוהדים עודדו מול לרנקה, משחק שהייתה בו אווירה מאוד טובה בסך הכל.

יניב 16 בספטמבר 2011

זה הכל עניין של הגרלה – אם חיפה היתה פותחת את שלב הבתים אתמול במשחק עם שאלקה בחוץ היית מקבל היום מהומת אלוהים בקרית אליעזר.

אבי 16 בספטמבר 2011

זה עדיין נראה בסדר בטבלה אבל הריח אפעס לא טוב.
זה לא יחזיק מעמד לאורך זמן במתכונת הנוכחית ונכון במקרה הזה להרים את הראש מהטבלה ולהסתכל למציאות בעיניים.

צור שפי 16 בספטמבר 2011

עופר – אל תעלב מההשוואה (בעצם יש לך זכות להעלב) אבל מה שכתבת מזכיר לי את אהוד ברק שמקדש את מבחן התוצאה. 7 מ-9 זה יפה ו-10 מ-12 עוד יותר (למרות שאני בספק גדול אם אנחנו מנצחים בעכו) אבל קיימת גם השאלה של ה"איך". הנרגנות ביציע באה מהמקום הזה ולא מפינוק, תאמין לי – וקרא גם את התגובה המוקדמת שלי כאן.

עופר פרוסנר 16 בספטמבר 2011

צור – אז בעצם אתה אומר לי דבר כזה: כשאוהדי מכבי חיפה מתרעמים/מתעצבנים כשהקבוצה שלהם לא נראית טוב למרות שהיא מנצחת – הם מפונקים. כשאוהדי הפועל תל אביב עושים את זה – זה בעצם מדאגה בריאה? רק שאני אבין.

צור שפי 16 בספטמבר 2011

עופר – למיטב זכרוני (שלעתים בוגד בי) אני מעולם לא כיניתי את אוהדי חיפה מפונקים. ההקשר היחיד שבתוכו אני יכול לחשוב עליכם דבר כזה הוא תחושת המרמור שלכם כפריפריה מול המרכז למרות שעל בסיס קריטריון מספר האליפויות ב-20 השנים האחרונות המרכז זה כבר מזמן אתם. זה גם לא פינוק אלא סוג של רגשי נחיתות שלא מובנים לי.

עופר פרוסנר 17 בספטמבר 2011

צור, זה לא אתה ספציפית. זה גם לא אומר שכל אוהדי הפועל מפונקים. זו פשוט השתרשות של איזו דעה: אוהדי מכבי חיפה = מפונקים. אני טוען שלא כך הוא הדבר, או לחילופין, שאם כן, אז כולם מפונקים.

יניב 16 בספטמבר 2011

בהרבה שיחות שלי עם אוהדים חיפאים אני טוען שהם לא יעמדו במשבר ניהולי מאזו'רי מהסוג שהפועל חוותה כבר מספר פעמים וביתר חווה עכשיו.
לקהל מותר להביע את מורת הרוח ממה שנראה כמו התנהלות ניהולית מבורדקת וממאמן שהיה אמור להיות המבוגר האחראי מצפים להרבה יותר.
זה הכעס.
השיא זה בפרשת סלים- ממאמן עם אינטואציה אנושית בסיסית היה מגלה מעט הבנה לסיטואציה – איך בסופו של דבר מהבלאגן הזה יצא שסלים צריך להתנצל בפניו- אלוהים יודע.
אבל להגיד על הקהל שהוא מפונק כי הוא לא מוכן לקבל את זה . זה כבר מוגזם

עופר פרוסנר 16 בספטמבר 2011

יניב – ניקח את מה שאתה אומר וננתח אותו
1. משבר ניהולי מאז'ורי – לצערי זה עדיין לא קרה, אבל מעניין אותי מה זה אומר "הם לא יעמדו". אשמח אם תבהיר את הנקודה הזו.
2. לקהל מותר להביע מורת רוח ממה שנראה כמו התנהלות ניהולת מבורדקת וממאמן שהיה אמור להיות המבוגר האחראי מצפים להרבה יותר – הפועל העונה איבדה את השוער הכי טוב בארץ, את ורמוט, את זהבי, את בונדר, את בן שהר, ואם אני שוכח עוד מישהו אני מתנצל. זה חצי הרכב, ושים לב שבכוונה לא הכללתי את שכטר ששיחק חצי עונה. הקבוצה שיחקה שלושה מחזורי ליגה וניצחה בשניים, והגיעה לשלב הבתים של הליגה האירופית. אתה לא חושב שצריך לתת איזה עשרה משחקים של חסד, כדי לראות מה בדיוק קורה?
3. פרשת סלים – פה אני מסכים איתך. אם זו הסיבה שהקהל של הפועל צעק אלי גוטמן, שידוע ברגישות האנושית שלו, אז סבבה.
4. אני לא קורא לקהל מפונק – אני אומר שהם עושים בדיוק מה שאוהדי מכבי חיפה עושים, ולאוהדי מכבי חיפה קוראים בגלל זה מפונקים. ואז אני עושה את המתמטיקה, ו-1 + 1 = 2.

יניב 17 בספטמבר 2011

עופר, לתופעה הניהולית של שחר אין אח ורע בכדורגל הישראלי – אבל בעצם הדור הנוכחי של אוהדי מכבי חיפה לא מכיר מציאות אחרת מלבד הצלחות כבירות .
אני לא טוען שהוא לא יעמוד בשנים רזות כמו שבע השנים שקדמו להופעת גרנט כל עוד יש בעלים שמנסה ודוחף.
אבל אם מחר יגיע במקומו של שחר בעלים שלא יוכל להעמיד את המשאבים האלה הוא יגלה שהקהל של חיפה קטן ומשמעותי בהרבה ממה שהורגלנו .
מכבי ת"א או ביתר מסוגלים אחרי 3 שנים להביא פתאום למשחק נקודתי כמו גמר גביע מאסת קהל אדירה שנותנת כתף- אישית אני לא רואה את זה קורה בקהל כמו של חיפה .
ולגביי הפינוק – אני חושב שבסופו של דבר אין הבדל גדול בין קהל הכדורסל לכדורגל ברמה של הפועל ת"א- ותראה מה הוציא משבר שאול אייזברג ורון חולדאי מהאוהדים האלה- אתה רואה תופעה דומה כזו קורית בחיפה?
תדמית המפונקים לדעתי התחילה בשנים של רוני לוי – מגיע מאמן ומביא אליפות אחרי אליפות רק כדי לשמוע מהמאמן שלו "אליפות בלי מאמן" ובתכלס גם מה שאלישע מקבל מהקהל הזה מוגזם .
זה פינוק .
תן לקהל של הפועל – 2 אליפויות בשלוש שנים וקיבלת אייקון לשנים.
ומה שיוצא מהקהל היום זה לא דרישה לכדורגל הגוטמני- אלא אמירה ברורה למאמן שהמהלכים שלו מבזים את שחקניו ואת המועדון שמשלם לו שכר- זה לא פינוק.

עופר פרוסנר 18 בספטמבר 2011

יניב – אני חושב שמה שקשטן, אחרי שלושה מחזורים, מקבל מהקהל של הפועל תל אביב, זה מוגזם. אני פשוט מנסה להבין איך אחרי שלושה מחזורים אפשר להגיד שהוא מבזה. אתה לא מתייחס לכל הנושא של קבוצה חדשה. אתה לא מתייחס לכל הנושא של הניסיון לעשות תחליפים, או לעובדה שהוא נותן צ'אנס לגורדנה או לעובדה שקשטן משתמש יפה מאוד בעומר דמארי או לעובדה שלא אכפת לו כמה שילמו על אלרואי כהן או כל מיני דברים כאלה, שאולי רק מהצד נראים כמו דברים שמאמן חזק וחדש בקבוצה עושה כמו שצריך.

עכשיו בקשר לסיפא שלך – רוני לוי היה בדיוק זה. מה שיצא מהקהל של מכבי חיפה הייתה אמירה ברורה למאמן – הקהל טען המהלכים שלו ביזו את השם של מכבי חיפה, את האוהדים שקונים כרטיסים למשחקים ואת המועדון ששילם לו שכר. ולעזאזל האליפויות. תן לקהל של מכבי חיפה מאמן שמשחק פתוח והקבוצה רצה בועטת הרבה לשער, מבקיעה שערים אבל מפסידה אליפות – והוא יהיה בסדר עם זה. זה קורה.

הקומיש 16 בספטמבר 2011

מכבי קצת טובה וישר הפועל חוזרים למקומם הטבעי.אני מהמר שמתישהן בישור הקרוב אחרי שיעלו על עסקיוקקהלא חוקיים של טביב ויש כאלה ואני אומר את זה מידע והכרות אישית הפועל תגיע לפקוק אה לה בית

ריקי רומא 16 בספטמבר 2011

נא לפרט רק אל תשכח להוסיף 'לכאורה' :)

נעל קרועה 16 בספטמבר 2011

היו צריכים לרחת מאמן צעיר ומוכח במו עטר להפועל

תומר חרוב 16 בספטמבר 2011

ידוע שלקבוצות של קשטן לוקח זמן להתחבר, בעונה שעברה בני יהודה פתחה קטסטרופה את הליגה ובסוף סיימה רביעית עם כדורגל לא רע בכלל.
אבל השאלה היא האם קשטן הוא בכלל הבעיה פה? האם זה קשטן או הניהול? האם זו היכולת שמפריעה לאוהדי הפועל או שזה היחס בראיונות וסיפור טועמה.

יניב 17 בספטמבר 2011

נו באמת, אם לדמאיו היה תקציב לזרוק אותו שנה שעברה הוא היה עושה את זה . הוא קיבל קבוצה מוכנה מלוזון , יצר בלאגן ונרגנות בתחילת העונה רק כדי להגיע לאותם הישגים בסוף שנה.

תומר חרוב 17 בספטמבר 2011

ידוע שתקציבים נמוכים הפריעו לקבוצות כמו סכנין, אשקלון והפועל פ"ת לזרוק את המאמנים שלהן. הוא קיבל קבוצה מוכנה מלוזון אבל בלי השחקן הכי טוב שהיה ללוזון, אלירן עטר. מה שאתה אומר על תחילת העונה זה נכון, אבל זה בדיוק מה שאמרתי ולהגיע לאותם הישגים בקבוצה כמו בני יהודה(או נתניה לצורך העניין) זה ממש דבר לא פשוט.
אני מבין שזה נחמד לרדת על קשטן עכשיו אבל לא צריך לעוות עובדות כדי להגיד שאתה לא אוהב אותו.

דב 16 בספטמבר 2011

מה זה פה הבלוג הפך לאתר תגובות של וואן?

כל הודעה 20 שגיאות כתיב וטעויות הדפסה אי אפשר להבין מילה,

תערכו תהודעות שלכם לפני שאתם שולחים בחייאת רבאק פה זה לא האתר של אופירה שאליו אתם רגילים.

ריקי רומא 16 בספטמבר 2011

תרגע דב
בניגוד לוואן כאן מנהלים דיון ומנסים להתרכז בתוכן
וזה לא אופירה זה אופירע

אשך טמיר המקורי 16 בספטמבר 2011

מעניין דב, דווקא נראה שהיית מסתדר שם יופי.

דב 16 בספטמבר 2011

עם השם שלך נראה לי אפילו שם לא יקבלו יסכימו לקבל תגובות ממך,
אשך.

shai 16 בספטמבר 2011

this really off-topic,and I have no idea if you ever saw this, or know about this.if yes apologies in advance

http://www.metro.co.uk/sport/oddballs/875419-ex-pro-footballer-jonathan-de-falco-hangs-up-boots-to-become-porn-star

there are also photo's somewhere, but I leave to you find them.Don't want to cause anyone a heart attack.

ערן 17 בספטמבר 2011

המשפט על פיני בלילי הוא בושה וחרפה. בעיתון שלך (או כל עיתון אחר, לצורך העניין) זה לא היה עובר. זה בדיוק המקרים שבלוגרים מרשים לעצמם קצת יותר מדי בלי לעמוד בשום קוד אתי.

רונן 17 בספטמבר 2011

גם אני אוהב את גוטמן.

אבל חברים, לכל אלה שבוכים על פתיחת העונה הצולעת אני רוצה להזכיר כמה עובדות:

העונה פתחנו עם 7 נקודות מתוך 9 אפשריות (כולל ניצחון קטן גדול על בית"ר "גן חיות" ירושלים כשבעונה שעברה לא ניצחנו אותם בליגה בכלל). את שנה שעברה פתחנו (ואני מזכיר לכם שגוטמן אימן) עם 4 נקודות בשלושת המחזורים הראשונים (הפסד להפועל חיפה, ניצחון על אשקלון ותיקו נגד עכו) ובמחזור רביעי הפסדנו בבית לקרית שמונה.

לפני שנתיים (וגם אז גוטמן אימן) פתחנו עם 5 נקודות (תיקו עם ביתר, תיקו נגד מכבי פ"ת וניצחון על הפועל ב"ש) ובמחזור הרביעי הפסדנו למכבי חיפה. מזכיר לכם שלקחנו דאבל באותה שנה.

לפני שלוש שנים (כן, גם אז עם גוטמן) פתחנו עם 3 (!) נקודות בשלוש המחזורים הראשונים (תיקו נגד הכח, תיקו נגד מכבי חיפה ותיקו נגד ק"ש) בשלושת המחזורים אחר כך לקחנו רק עוד 4 (!) נקודות שזה 7 מתוך 18 אפשריות. סיימנו סגנים באותה שנה.

אני לא רוצה להזכיר לכם את פתיחת העונה הנוראית של עונה לפני כן עם גיא לוזון.

אז נכון, אהבנו את גוטמן אבל גוטמן כבא לא בהפועל ולא כי זרקו אותו. הוא בחר לעזוב.

קשטן הוא מאמן מצויין ואחד הטובים בישראל. בינתיים הסטטיסטיקה שלו יותר טובה מזאת של גוטמן. עלינו לליגה האירופית. הקבוצה חדשה דנדשה. שישה שחקני הרכב עזבו. ושלושה שחקני הרכב היו חסרים במשחק האחרון (חוטבא, שיש וגורדנה).

ס-ב-ל-נ-ו-ת.

מה אתם כבר מתגעגעים. תנו צ'אנס לקבוצה. ההתנהגות של האוהדים מקלקלת את האוירה ופוגעת בקבוצה. במשחק נגד בוקרסט היינו צריכים לנצח. הגענו לארבעה מצבים של גול והשוער לקח. הם הגיעו למצב אחד או שניים במתפרצות והכניסו. אם טמוז או טועמה היו מכניסים אז כולם היו מדברים אחרת. לפעמים יש חוסר מזל. אם הקבוצה לא היתה מגיעה למצבים אז אפשר היה להבין את התסכול אבל זה לא היה המצב. יש בעיה של חוסר יצירתיות מול קבוצות שמסתגרות. אבל אנחנו לא ברצלונה (וגם ברצלונה לא ניצחה קבוצה מסתגרת גם בליגה הספרדית וגם באלופות).

אז תרגיעו חברה. אל תהרסו את הקבוצה. יהיה טוב. תמשיכו לעודד כי זה הכי חשוב לביטחון של השחקנים.

יאללה הפועל

Comments closed