האם מוריניו מאבד את זה?

הטעויות של ז'וזה

.

.

.

.

.

.

.

.

טוב, זו שאלה קצת מוזרה לשאול עכשיו.

בכל זאת – ריאל נותנת עונה מדהימה בליגה הספרדית, היא עדיין במקום הראשון ושוברת שיאים מטורפים. ואני גם סבור שריאל תדלג מעל באיירן עם איזה 0:3 קליל בגומלין. בכל זאת, מדריד קבוצה יותר איכותית ומאוזנת מהיריבה. ובאיירן הזו – מעבר לכל הבעיות המקצועיות שיש לה – היא קבוצה מאוד בינונית במשחקי חוץ, בניגוד גמור למשחקי הבית שלה.

אבל כעיתונאי, פרשן, דעתן ופרובוקטור אני צריך לשאול את השאלות ולזהות מגמות בשלב מוקדם. ואם לא, אז לפחות לייצר כותרות מסקרנות.

***

ובכל זאת לענייננו. מאיפה הבאתי את השאלה הזו.

אין מאמן שאני מעריך כמו מוריניו. הוא לא רק המאמן הטוב בעולם, הוא גם עשוי להפוך העונה למאמן היסטורי – הראשון אי פעם (וגם האחרון כנראה) שמוביל שלוש קבוצות שונות לזכייה בליגת האלופות. ולא צריך לפרט את רשימת ההישגים שלו בכל מקום אליו הגיע.

אבל אני בהחלט מודאג. דעתי לא נוחה. פעם החזקתי ממוריניו מאסטר טקטי שכמעט אף פעם לא טועה. שהקבוצות שלו לא עושות לעולם את אותה טעות פעמיים. המהיר בעולם בהפקת לקחים. זה שעליו לא תאמר לעולם "he should have known better".

אבל מאז אותו משחק ארור מול מלאגה, אני מוטרד. אני מזהה איזו עיקשות קשטנית קלה אצל הפורטוגלי. כל מיני דברים מעצבנים. הוא עושה טעויות שגורמות לי להלקאה עצמית. ניהול משחק לא נכון, בחירת הרכב לא מדויק. וטעויות שחוזרות על עצמן. דוגמאות:

1) מצבים נייחים – הבעיטה החופשית של סנטי קאסורלה שעשתה 1:1 למלאגה בברנבאו. ארבעה ימים אחר כך באה בעיטה חופשית של מרקוס סנה מוויאריאל שעשה 1:1 במדריגל. והיום כדור קרן הוגבה, ופרנק ריברי מצא עצמו חופשי ברחבה וכבש.

בשנים האחרונות, כשהבינו שמצבים  נייחים מהווים יותר משליש מכמות השערים שנכבשים, אחד הדברים שמאמנים עובדים עליו הכי הרבה הוא התמודדות עם מצבים נייחים (בהתקפה ובהגנה). ראשית המאמן צריך להזהיר מאוד מביצוע עבירות באזורים מסוכנים סמוך לרחבה, ולאחר מכן לעבוד עם קבוצתו איך להתמודד – אם כבר הגענו למצב נייח.

בכל מקרה, ריאל כובשת באחוזים נמוכים ממצבים נייחים (נגיחות של סרחיו ראמוס פעם ב…, בעיטות ישירות באחוזי דיוק איומים של כריסטיאנו רונאלדו), והיא סופגת לאחרונה יותר מדי.

2) חילופים הגנתיים לא מוצלחים – מוריניו הכניס את אסטבן גראנרו מול מלאגה כדי לשמור על ה-0:1. גראנרו היה גרוע וגם עשה את הפאול המטופש שהוביל לשער. אבל מוריניו ממשיך לסמוך עליו ולהעלות אותו לאותה מטרה, ולפי איך שהגראנרו הזה נראה – אני לא ממש מבין למה.

בתחושה של המשחק, ההחלפה של אוזיל הערב הייתה מיותרת. הוא תרם רבות להוצאת התקפות מהירות ועשה תנועה טובה (ואפילו כבש!). אפשר להבין את הרעיון להכניס את מרסלו במקומו – כדי לעזור יותר לקואנטראו לשמור ולהתמודד עם האגף של לאם-רובן. בפועל אני עד עכשיו לא יודע איפה שניהם היו כשלאם פרץ בדקה ה90 לרחבה באין מפריע ובישל לגומז.

העניין הוא שאסור להגזים עם חילופים הגנתיים. כי ברגע שהוצאת גם את אוזיל וגם את די מריה – שני השחקנים הטכניים שעושים לך את הקישור ההתקפי, והכנסת במקומם את מרסלו וגראנרו (למה לא קאקה?!) – אתה עושה שני דברים: גם משדר לקבוצה שלך לרדת לבונקר טוטאלי ואפילו לא לחפש לעקוץ, וגם אתה מעקר אפשרות לשחרור הלחץ, כי ויתרת על השחקנים היחידים (חוץ מרונאלדו) שניחנים בטכניקה כדי לשמור על הכדור ולעשות איתו משהו.

כל מה שנשאר לריאל זה רבע שעה של רק להעיף כדורים מהרחבה כמה שיותר רחוק. זה נראה כמו מטווח בציפורים, או תחרות ירי בצלחות חרס. רק שגרמנים כידוע לא עשויים מפורצלן.

הכל כידוע עניין של תזמון. בונקר כזה אפשר לעשות 5 דקות ולשרוד. אבל רבע שעה זה יותר מדי זמן. זה מסוכן מדי.

3) האשמת שופטים מוגזמת – טוב, לא צריך להיתמם. מוריניו אף פעם  לא היה בין האצילים שבמפסידים. הוא יודע לפרגן ליריבות אחרי שהוא מנצח אותן.

ובכל זאת, לא היה צריך להישרק אופסייד היום בגול של ריברי. זה ברור אפילו לעיתונות של מדריד. ובכל זאת מוריניו מתלונן בסיום על הווארד ווב במקום לומר לו תודה שלא הרחיק את מרסלו (הטעות היחידה של ווב במשחק. היינו כחולמים).

העניין עם הפלת התיק על השופטים היא כזו: אם אתה עושה את זה אחרי כל משחק שאתה לא מנצח, בכל מסגרת ומול כל יריבה, זה נהיה לא אמין, זה הופך לפאתטי. והכי חמור זה משיג את האפקט ההפוך. אם המטרה בביקורת על שופטים היא שבפעם הבאה אולי תקבל הנחות והטעות תתקזז לטובתך, ברגע שאתה מתבכיין כל הזמן – שופטים ישנאו אותך וירצו להמשיך לדפוק אותך. וזה קל להם כשהאמינות שלך ממילא נפגמת בתלונות על בסיס שבועי.

יש לי תחושה ששופטים בספרד שמדברים ביניהם ולא סובלים את מוריניו, נהנים כבר לדפוק אותו.

4) לחץ מוגזם – אני יכול לדמין את הלחץ הבלתי נסבל תחתיו מוריניו עובד. ההכרח לדכא את ההגמוניה הברסאית, המטרה לשמה הוא הובא. והלו, זה מוריניו שמעולם לא הרגיש שנכשל במועדון ותמיד עמד ביעדים ולמעלה מכך.

אבל הלחץ הזה מוזגם. מוריניו לא צריך להתבחבש עם אנשי הספסל של ספורטינג חיחון, ולא להיות חמוץ ועצבני כל הזמן על הקווים. ולא לשלוח את קראנקה לתקשורת כשמתחשק לו. כי הבעיה היא שהלחץ שלו מקרין לשחקנים שגם הופכים הרבה פחות רגועים והרבה יותר עצבניים.

כמה אירוני. הבלאגן וחוסר השקט של מוריניו מזכיר את אנשי הכנופיה בבית המשוגעים ב'על העיוורון' – ספר המופת של הסופר הפורטוגלי ז'וזה סראמאגו.

***

טוב, לכל מאמן גדול יש שלב בקריירה שמגיעה הנפילה, שהוא מתחיל לטעות, שהוא פתאום נהיה 'מיושן' ולא משחזר הצלחות עבר. זה קרה לכולם מתישהו (חוץ מאברם גרנט כמובן שרק כובש פסגות חדשות). מוריניו לא מוכן לסבול שזה יקרה לו.

וגם אני לא.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מחשבות על העתיד (וגם סיכום המחזור ה-33)
מה למדנו מעונת ה-NBA

No Comments

IDO 18 באפריל 2012

לווינטל – למה לא תקח דוגמא מדורפן, שהפרגסון טועה לעולם הוא מכשיר שחקנים לשיטה עתידית, או שומר כוחות למשחק יותר חשוב.

לשאלה היותר חשובה:
איך יגמר הקלסיקו?

אריק 18 באפריל 2012

א. הוא לא מאבד את זה, אבל הבכיינות שלו כבר מייגעת.
ב. מה עם הטלביזיה של דורפן? התפוצצה?

אריק 18 באפריל 2012

ג. ווב ביום טוב הוא הטוב בעולם. בגלל זה הוא כל כך מתסכל בתשעה מתוך העשרה המשחקים האחרים שהוא שופט.

עמית לוינטל 18 באפריל 2012

יש בזה משהו, אריק. הפילוסופית שיפוט שלו מצוינת, הבעיה רק בפרטים הקטנים שהולכים וגדלים.
לגבי הקלאסיקו. תיקו

אריק 18 באפריל 2012

לגבי הקלאסיקו – אני מקווה שאתה צודק, שמתי על זה כסף.

צור שפי 18 באפריל 2012

בול פגיעה אריק. יפה מאוד. לפחות טוב שאתמול היה המשחק העשירי.

אופיר 18 באפריל 2012

מגיע לו לזכות באליפות עלובה כזו, עם 2 הפסדי ליגה (אינשאללה) + הפסד בגביע + הפסד בגמר ליגת האלופות ליריבה המרה שלו.

ניר לוי 18 באפריל 2012

האליפות, אם יזכה בא וגם אם יחטוף חמישיה בשבת (אינשאללה), היא לא עלובה בכלל. עם כל הכבוד לקלאסיקו, אליפות לוקחים ב38 משחקים, לא שניים. עדיין אין גמר בליגה הספרדית. זאת תהיה אליפות ראויה עם לא מעט שיאים שהם שוברים העונה, גם בלי לנצח את בארסה.

אופיר 18 באפריל 2012

ניר, אני חולק עליך, ולדעתי גם לא מעט מאוהדי ריאל יחלקו עליך. בהיעדר תחרות אמיתית בליגה ספרדית מצד הקבוצות האחרות, כל היוקרה מתנקזת לראש-בראש בין שתי הקבוצות האלה. הפסדים רצופים כמו שברצלונה מנחילה לריאל בברנבאו בשנים האחרונות מול הקהל המקומי הם השפלה, לא פחות.

האם אתה טוען שלא יתלווה לאליפות כזו, שמגיעה מנחיתות מובהקת מול המתמודדת הישירה, טעם חמוץ?

ניר לוי 18 באפריל 2012

ברור שיהיה טעם חמוץ לשני הפסדי ליגה לברסה באותה עונה. אבל מפה ועד להגדיר את האליפות כעלובה יש מרחק גדול.
הגדרת נכון- כל היוקרה מתנקזת לשני המשחקים האלה, ולהפסיד כל כך הרבה פעמים בברנבאו זה השפלה. אבל האליפות היא ראויה ואותה לוקחים מול הקטנות, בטח בליגה עם בסביבות ה-15 קטנות. אין שום כוכבית ליד האליפות הזאת

אופיר 18 באפריל 2012

היי, לא אמרתי 'כוכבית'! :-) אני בכלל לא מאמין שיש דבר כזה.
אני כן חושב שזו חוכמה קטנה להתעלל ככה בכל הליגה אחרי שאנסת אותה תקציבית דרך זכויות השידור והעמדת הרכב של חצי מיליארד יורו, לכן אני לא מתרגש משיאי הכיבושים וכו'. המינימום שכן צריך לצפות ממך זה להתמודד בכבוד מול היריב האחד שנמצא אתך על אותו מגרש בפרמטרים הכלכליים.

ניצן פלד 18 באפריל 2012

מסכים עם ניר.
לומר שזו אליפות עם טעם חמוץ זה עוד סימפטום לתופעה הנוראית שעוברת על ישראל, אהדת ברסה עיוורת ומשתפכת.

אם גולדן סטייט מפסידה את כל 4 המפגשים בעונה לסקרמנטו, אבל מסיימת בראש המערב, ואז סקרמנטו השנייה – שעליונה עליה כנראה – עפה בסיבוב השני מול "קטנה", ובסוף גולדן סטייט לוקחת אליפות בלי לעבור את סקרמנטו, זה מוריד במשהו מהגדולה של האליפות הזו?

פאתט.

ניר לוי 18 באפריל 2012

לא אמרת כוכבית, אמרת עלובה. סיים סיים.
ובכל אופן- ברסה שותפה שווה לאותה התעללות והאונס התקציבי בדיוק כמו ריאל, והשיגה פחות נקודות מריאל. אתה יכול להגיד שאליפות הלה-ליגה זה בולשיט ולא מעניין, אבל אז זה לא קשור למשחקים הישירים ולא קשור למי זכה. לכזה משפט דווקא אני יכול להתחבר יותר. אבל האליפות לא עלובה- ריאל וברסה משחקות בתנאים שווים, וכל עוד לא מחליטים שניצחון בקלאסיקו שווה 8 נקודות ולא 3- ריאל השיגו יותר

אופיר 18 באפריל 2012

ניצן, אני בכלל לא אוהד בארסה. ואפשר להמנע בבקשה מהשימוש בשמות תואר? אתה לא מכיר אותי ואני לא מכיר אותך (ולא נראה לי שאני כל כך רוצה להכיר). תודה.

אני בא מקטמון 18 באפריל 2012

כמאמר הליניקר:
"כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף הגרמנים מנצחים"…

ניצן פלד 18 באפריל 2012

אגב, להגיד שכדורגל משחקים 90 דקות זה שקר גמור. כדורגל משוחק כ-60 דקות מתוך ה-90. היתר מתבזבז על הזמן שלוקח להחזיר כדור למשחק מבעיטות 5, חוץ, נבדלים, עבירות, קרנות, גולים, חילופים, ויכוחים שונים, סידורי חומה וכיוצא באלה.

טימי 18 באפריל 2012

א- טעות של קונטראו שלא מסוגל לסגור פריצה באגף (בטח מוריניו הראה לו אלף קטעי וידאו שבהם לאם עושה את זה) וכבר מדברים על "האם הוא איבד את זה".. באותה מידה יש קרן וכלום לא יוצא ממנה וריאל יוצאת עם תוצאה מעולה והכל בסדר… נכון שברבע שעה אחרונה ריאל התבצרה ואנחנו הרי יודעים שההגנה שלהם זה בערך כמו של הפועל. אבל שוב.. 1-1 זו תוצאה ששוה לשמור עליה. לא הלך. לא נורא. חוץ מזה נראה לי מטופש להעביר ביקורת על מאמן כמו מוריניו או כל אחד גדול אחר. מה אנחנו שיושבים בבית יודעים? מה ראינו באימון? מה ראינו בוידאו לפני המשחק? על איזה מערכים עבדו? איזה סגירות?.. בקיצר קצת צניעות לנו ( וכמובן לאוחנה ושות').

* הוורד ווב באחד ממשחקי השיפוט הטובים בשנים האחרונות. נתן למשחק לרוץ, שריקות מדויקות, תמיד מטר מהכדור. מושלם! מצטרף לאריק שחבל שזה 1 מ 10..
ב- היום יום בלי בארסה. מה יעשו כל העבדים שלא יראו את עגל הזהב? אולי יזכרו שיש דברים יותר חשובים.

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

כל עוד אתה לא יושב בבית וקורע את בגדיך וזורק עפר על ראשך אז מה ההבדל?
לשמוע מוזיקה ולראות סרט זה מותר?
רק תדע שהמציאו דבר נחמד שנקרא אינטרנט…

חמיס 18 באפריל 2012

טימי, בלי קשר ליום השואה, אי אפשר לאהוב את ברצלונה בלי לזכות בבוז נצחי ממך? אין איזה תסריט בו מישהו נהנה לראות את ברצלונה משחקים, ואתה תחשוב שזה בסדר? נניח איזה ילד חולה סרטן אן משהו?

אביאל 18 באפריל 2012

אופיר – אתה חושב שזה בכלל מעניין את מוריניו ? ברגע שהוא יקח תואר אף אחד לא זוכר נצחון כזה או אחר.

בקשר למשחק אתמול, היה נראה שריאל באה לשחק על תיקו ו1-1 היה משרת את המטרה שלה, לצערי באמת היתה למוריניו טעות כפולה בחילופים, אוזיל יחסית מחזיק את הכדור ויכול להוריד את הקצב של המשחק ככה שהחילוף עם מרסלו (מה לעזאזל הכניסה הזאת במולר ?!) בעייתית, גרנרו נכנס בדיוק בשביל זה רק שהבעיה היא שהוא לא בדיוק ברמה הזאת, בכל מקרה, גם היום 2-1 במשחק חוץ ומשחק נוסף בברנבאו היא לא תוצאה רעה במיוחד.

לוינטל – אצל מוריניו אין הפרדה, אני חושב שכל ההתקפות על השופטים וריבים עם מאמנים אחרים היא כדי ליצור ואקום לשחקנים שלו, להראות להם שהוא זה שחוטף את האש ושהם רק ישחקו כדורגל, טקטיקה שכנראה הוכיחה את עצמה לאורך השנים.

כפיר 18 באפריל 2012

אפשר לחשוב שלהדביק חדר הלבשה זה לא הישג.
גם שיקגו והלייקרס לא נגעו באליפות למרות סגלים מעולים עד שהזן מאסטר נחת שם.
מוריניו מאמן ענק אבל הטעות שלו במדריד לעומת צ'לסי ואינטר שהוא היה חייב לשנות את גישת ה"נרדף" שלו.
זה לא מתאים לאופי של מועדון הזה ובגלל זה יש כל שני וחמישי ידיעות על סכסוך שלו עם שחקנים.
בתור אוהד ריאל אני מת שהם יגיעו לגמר אבל באותה מידה אני לא רוצה את זה כי אני יודע כמה בארסה תתעלל בהם.

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

משחק מצוין היה אתמול.
קצב מעולה, שיפוט מצוין וניצחון צודק של הבווארים.
לגבי מוריניו, הוא אולי מאמן מצוין אבל כל זאת ללא שיטה או המצאות מיוחדות.
הוא פשוט אמן בלהדביק את חדר ההלבשה.
מתי מוריניו לקח קבוצה כושלת בלי תקציב של 300 טריליון יורו?
והאנטגוזניזים שהאיש יצר כלפי ריאל שובר שיאים חדשים.
אני בטוח שאם דל בוסקה היה מאמן אז לא היו תחושות כאלה כלפי הקבוצה ממדריד.

אמיר 18 באפריל 2012

מתי? בפורטו למשל. כשהוא היה בצלסי לראשונה בחיי הרגשתי שפרגוסון נתקל ביריב שהוא לא יכול לו (ואז הוא לקח לו אליפות, אבל עדיין תחושה לא מוכרת) אינטר לא בדיוק היתה הקבוצה הכי יקרה באירופה עם לוסיו וסמואל שנזרקו מריאל ובאיירן וסניידר ומוטה שנזרקו מברסה וריאל ומיליטו שכבר היה בן 30 ואף אחד אחר לא רצה. אז קצת קרדיט, מדובר במקרה הרע על אחד מחמשת המאמנים הטובים בעולם ולדעתי הוא ארבע מקומות למעלה מזה. עוד נראה כמה טוב זה שכולם בארץ קוראים לו פפ בלי צ'אבי מסי ופויול (יכול להיות שהוא יהיה מעולה אבל אם כבר חובת ההוכחה עליו לא על מוריניו)

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

אני גם חושב שהוא בין המאמנים הטובים בעולם [וגם כתבתי שהוא מצוין], אבל הייתי רוצה לראות אותו בונה משהו כמו דוגמת פרגסון ביונייטד.
גם לגבי גווארדיולה הייתי רוצה לראות אותו מחוץ לחממה של ברסה בכדי להכתיר אותו לאחד הטובים בעולם.
בסופו של יום מוריניו תמיד נהנה מתקציב בלתי נגמר בקבוצות שלו.
הוא יודע להוציא משחקנים את המקסימום ויותר, ללא ספק הוא אדיר בזה אבל מצד שני הוא לא תרם כלום ומאומה לכדורגל העולמי מעבר לפרובוקציות.

צור שפי 18 באפריל 2012

כסיפוביץ. פרגוסון נמצא בליגה משל עצמו, גם בגלל פרק הזמן שהוא ביונייטד וגם בגלל ההשגים. הוא גם תוצר של דור שהתנהל אחרת, תזכור שרק אחרי 7 שנים הוא הביא ליונייטד אליפות ראשונה, היום אם אחרי שנתיים לא הבאת תואר עורפים אותך. מתוך כל גלריית המאמנים שאיננה פרגוסון לדעתי מוריניו הוא הטוב ביותר אם כי אני לגמרי מסכים עם מה שכתוב בפוסט על חולשתו בניהול המשחק אתמול.

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

אני חולק על דעתך למרות שאני ממש לא מסכים עם הצהרות כמו המאמן הכי טוב ביי פאר וכאלו..
מוריניו הוא מאמן גדול אבל השאלה האם אימון בקבוצות עתירות תקציב עם השחקנים הטובים בעולם נותנים לך את התואר הזה.
פרגסון עושה השנה ביונייטד משהו שמוריניו רק יכול לחלום עליו.
הוא מביא קבוצה אפורה, צעירה לאליפות בליגה הכי אינטנסיבית בעולם.
גם בשנתו בפורטו הוא הגיע רק מול יונייטד וזכה להגרלה אלוהית ושנה שבה מונאקו הגיעה לגמר.
אני חושב שמוריניו נהנה מתנאים שרוב המאמנים יכולים לחלום עליהם ובחיים לא יזכו לזה.

דבר אחד אני לא אקח ממנו וזה היכולת שלו לשדרג שחקנים כדוגמת סניידר, מיליטו ולאמפארד. בזה הוא ע נ ק.

בקיצור, זה שנולדת עם מיליארד יורו בכיס לא הופך אותך לאיש העסקים הכי טוב בעולם.

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

אני חולק על דעתך= אני לא חולק על דעתך

ניינר 18 באפריל 2012

הלחץ ניכר על חמוריניו. הוא נראה זוועה וכל השיק שלו נעלם. בסופו של דבר הוא תמיד היה בכיין מאוס ואני מקווה שתהיינה לו הרבה סיבות להתבכיין במוצ"ש וביום רביעי הבא.

אשך טמיר המקורי 18 באפריל 2012

אמן

קורא 18 באפריל 2012

מסכים עם כל הטענות (פחות עם השורה התחתונה/עליונה הקצת דרמטית), רק דבר אחד – שופטים בספרד אוהבים לדפוק אותו השנה? – הוא חייב להם כמות נאה של נקודות

אבי 18 באפריל 2012

מוריניו תמיד תמיד משחק על תוצאה והדבר בולט במיוחד במשחק הראשון שבשלבי נוקאאוט. גם כשהקבוצות שלו עליונות על היריבות הוא לא ינסה להכריע את ההתמודדות אלא יהיה טקטי (במובן המערך ובמובן התוצאה הרצויה). מאמנים רבים נוהגים כמוהו, אולי לא באדיקות דתית שכזו, אך מאד אופייני לראות קבוצות מתבצרות במטרה להשיג או לשמור על תוצאה שנראית להם נוחה בנקודת זמן מסוימת.
בחירת דרך פעולה כזו מורידה את הסיכוי של המסתגרות לספוג גול באופן משמעותי ובמקביל מורידה את הסיכוי לכבוש גול כמעט לאפס. פעמים רבות המסתגרים סופגים גול ויוצאים קירחים מכאן ומכאן.
הגדולה של מוריניו היתה שהוא כמעט אף פעם לא ספג גול שכזה. השאלה האמיתית על מוריניו אם כך היא האם זה בגלל שהוא מאמן כזה גדול או מזליסט כזה גדול? האם הוא "איבד את זה" או האם היה לו את זה מלכתחילה?

קורא אדוק 18 באפריל 2012

מה ששער בדקה ה-90 עושה לאנשים…..

ביי פאר המאמן הטוב בעולם

אריק 18 באפריל 2012

בוא נסכים על מועמד מוביל. זה פשוט מגוחך. גם מנצ'יני שעושה עבודה מעולה עם סיטי פתאום קוטלים אותו אחרי שני הפסדים למרות שהשיפור בנקודות השנה של הסיטי יהיה 20+. אנשים איבדו את הזיכרון לטווח בינוני/ארוך נשאר רק הקצר/קצר מאוד. נשכחו 107 שערים בליגה, טרבל עם אינטר שבירת כל שיאי הפרמייר ליג עם צ'לסי אדירה. אהה וגם זכיה באלופות עם פורטו. אבל גומז הבקיע דקה 90 בוא נזרוק הכל לפח, מישהו כבר כותב שתמיד היה לו מזל והוא נגמר…

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

שומעים את פרגסון עד כאן נע באי נוחות בכיסאו.
קצת הגזמת ידידי

קורא אדוק 18 באפריל 2012

בעיניי אין פה סתירה בדברים

פרגוסון הוא ה"ג'נרל-מנג'ר-קואץ'" הטוב בעולם (זו ההגדרה שהכי נשמעת לי נכונה לגביו)
מוריניו הוא המאמן הטוב בעולם

בני תבורי 18 באפריל 2012

אז איפה גיא לוזון?

פאלאסיו 18 באפריל 2012

בסולחה עם אבוקסיס כדי שירשו לאבוקסיס להיות עוזר מאמן הנבחרת

דודו פ. 18 באפריל 2012

אני לא מבין למה הרוב פה חושבים שתוצאה של 2:1 למינכן היא טובה לריאל. מניחים שריאל תיקח בקלילות 3:0? גם יונייטד חשבו ככה לפני שנתיים וכולם זוכרים איך זה נגמר. באיירן היא לא צסק"א מוסקבה. היא אולי תחטוף שערים, אבל היא בהחלט מסוגלת גם להחזיר. להגנה של ריאל קשה עם המהירות והשליטה בכדור של ריברי, רובן ולאם. נכון, ריאל פייבוריטית, אבל לא יפתיע אותי עם זה ייגמר שם בתיקו רב שערים או באיזה 3:2 כמו באולד טראפורד ועלייה בזכות שערי חוץ של באיירן לגמר.

מוריניו היה ונשאר מאמן ענק. כל המתלהבים מפפ, תרגעו, נראה אותו לוקח תארים עם קבוצות אחרות בליגות אחרות לפני שהופכים אותו לטוב בעולם. כל זה לא משנה את העובדה שניהול המשחק אתמול היה שערורייתי ושחצני. מאוד התבקש להכניס את היגואין וקאקה במקום בנזמה ודי-מאריה החלשים, אבל מוריניו היה בטוח שזה יספיק לו והעלה את מרסלו(מילא) וגראנרו(???) כדי לשמור על התוצאה. זה הזמין בליץ של באיירן שניצחה בצדק מוחלט.

החתול במגפיים 18 באפריל 2012

"אבל כעיתונאי, פרשן, דעתן ופרובוקטור אני צריך לשאול את השאלות ולזהות מגמות בשלב מוקדם"

האמת שאתה רק הגירסה המשופרת של אופירע. לא יותר מזה.

אתה מחמיא לעצמך יותר מדיי בעוד שלמעשה אתה (בתור עיתונאי) מוציא שם רע למקצוע.

אבי 18 באפריל 2012

למה?

סוס מעץ 18 באפריל 2012

אהבתי את השיר

גיל מזימבבואה 18 באפריל 2012

לראשונה אחרי הרבה שנים ראיתי שידור של ליגת האלופות בארץ, מודי בר און הוא פשוט גאון טלביזיה. רק מחמאות על האולפן (אוחנה ניראה לא שייך).
חוץ מזה באיזה אתר אפשר לראות את המשחק היום? ניראה לי שחוץ ממני כולם מתביישים לשאול.

אופיר 18 באפריל 2012

גיל, כנס לכאן סמוך לשעת המשחק:
http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?matchid=153545&part=sports

המלצה שלי (אם טרם התוודעת לפלא הזה), תתקין sopcast מכאן
http://www.sopcast.com/download/
ואז תוכל להנות משידור במגוון ערוצים ושפות.

כסיפוביץ 18 באפריל 2012

אל תדאג גיל
פשוט כולם כבר מסודרים לפי דעתי.
נסה את:
wiziwig.tv

גיל מזימבבואה 18 באפריל 2012

תודה

ברסלוניסטה 18 באפריל 2012

שלום לוינטל,

האם אתה בעד ריאל רק בגלל פרשת המעבר של פברגאס לברסה?

עמית לוינטל 18 באפריל 2012

ממש לא. למרות שהתפקיד הטקטי של פברגאס בברסה סתמן בריקודים בחומה כדי להפריע לשוער ובעיקר בבכיינות לשופט וניסיון להפעיל לחץ עליו – אין קשר.
אני לא אוהב דיקטטורות.ברצלונה הפכה למכבי ת"א כדורסל, ואני מתקשה להתחבר לזה.
חוצמזה אני מעריך את מוריניו

ברסלוניסטה 18 באפריל 2012

תודה על תשובתך.
מה בדיוק הופך את ברסה לדיקטטורה ואת ריאל ל"דמוקרטיה"?
אני לא צריך להזכיר לך לאיזו מהן יש סגל המבוסס כולו על רכש שחקנים מקבוצות אחרות…

ניינר 18 באפריל 2012

גם אחת הקבוצות, נחש איזה, היתה הקבוצה של הדיקטטור הנאור פרנקו

אביעד 18 באפריל 2012

הנה, עוד בולשיט שמתוחזק יפה בחסות תקשורת ספורט בשקל בישראל.

קדמון 18 באפריל 2012

שתיהן דיקטטורת.
ההבדל הוא שאחת לא מסתירה את זה והשנייה מתחפשת, מתחבאת ומנסה להסוות את עצמה בתור משהו אחר.
העובדה הכי פשוטה שמראה זאת היא שאלה שתי הקבוצות שהוציאו הכי הרבה כסף על רכש בעשור האחרון. כן, אפילו יותר מצ'לסי.

פולדש 18 באפריל 2012

לטובת דיונים עתידיים על שיפוט בעד/נגד ברצלונה – ובגלל שראיתי שכמה חבר'ה כאן פסלו אפילו את חצי-הגמר בין צ'לסי וברצלונה כדוגמא – מצ"ב ראיון עם טום הנינג אוברבו:

http://www.clubcall.com/chelsea/ovrebo-admits-errors-1415611.html?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed

יונתן 18 באפריל 2012

למה לא אופסייד? השחקן מסתיר לשוער את הכדור ואף צריך להרים את רגליו כדי שלא ייגע בו והוא לא מעורב במהלך?

יואב 18 באפריל 2012

המיוחד יקח את אליפות ספרד ויגיע לגמר ליגת האלופות והעונה הזאת תשים אותו(שוב) בקצה של הקצה של הקצה.שם, יושב סקוטי אחד ולוגם יין.

יוסי מזרחי 19 באפריל 2012

יואב,
כשהוא יגיע אל הקצה, הוא יסתכל למעלה ויראה שם סבא סקוטי אדום לחיים .

קדמון 18 באפריל 2012

אתם יודעים מה הבעיה עם מוריניו? מה שהוא משאיר אחריו.
בינתיים, פרט לפורטו, כל קבוצה שהוא עזב התרסקה. והוא לא נשאר יותר מידי זמן בקבוצה אחת…
כנראה שזה לא יקרה בריאל, כי אין בספרד ממש ליגה, אבל עדיין, מי יודע…

ניק 18 באפריל 2012

מה הבעייתיות פה? זה רק מראה כמה הוא טוב.. השלד של צלסי שניצחה היום עדיין בנוי ברובו על הקבוצה שהוא בנה

קדמון 19 באפריל 2012

זה בעייתי מהבחינה של המועדון אליו הוא מגיע, לזה התכוונתי.
תחשוב שאתה בעל קבוצה ויודע שאם אתה מביא מאמן שיביא לך תואר, ברגע שהוא ילך אתה הולך ליפול. זו בעיה…

מישהו 25 באפריל 2012

אבל תחשוב שמועדון מקבל כמעט בטוח הבטחה שהוא זוכה בתואר..

אורליוס 19 באפריל 2012

יש פה יותר מדי אנשים ששופטים את שתי הקבוצות הספרדיות לפי ערכים ועקרונות!
אני רואה את המשחקים של שתיהן כל שבת/ראשון – שתיהן משחקות נהדר, שונה מאוד – אבל נהדר! להזכיר כמה גלאקטיקוס נבנו ונפלו בשנים האחרונות? כן זה הצלחה לנצח גם שאתה גלאקטיקוס (ניסיון מכביסטי…).
אנחנו עדים לשני שחקנים שיזכרו לעד, אנחנו עדים לשני מאמנים שכנראה עוד ישארו במרכז הבמה עוד הרבה זמן (גם אם יצליחו וגם אם לא – ראו גרנט), אנחנו עדים לשתי קבוצות שמשחקות כדורגל מדהים, תנסו להיות במשחק באיצטדיון החדש בפ"ת, ואז לראות בHD משחק של אחת מהן ותבינו שזה זה – זה כדורגל במיטבו!!!

Comments closed