הגיון חולה

והרי התחזית

.

.

.

.

.

.

.

.

סתם שתדעו, ככה דרך אגב – ב-2011 ישראל קיבלה את הציון הנמוך אי פעם במדד השחיתות העולמי. אנחנו במקום ה-36 ואפשר להאמין שמדד השחיתות אמין יותר מדירוג פיפ"א. סתם שיהיה לכם לידע כללי. כפי שאתם שמים לב, גם במלחמה בשחיתות לא היינו מעפילים למונדיאל.

וכמובן בלי שום קשר לשחיתות, נחזור לכדורגל הישראלי. כמו שקמים בבוקר ורואים שהשמש עלתה, כך היה ברור שקבלת הערעור של מכבי פ"ת מהווה אור ירוק לאלימות בכדורגל הישראלי. הרי אם העונש של מכבי פ"ת קליל ונדחה לעונה הבאה אחרי שעשו לינץ' לשחקן יריב, למה שקבוצות אחרות ייענשו בחומרה? הרי יש כאן שוויון בפני החוק. וישראל לא מדינה מושחחת כמובן. חס וחלילה. מי יעז לרמוז לכך?

***

אז בעקבות הקטטה ההמונית המכוערת בין בני לוד להפועל ר"ג, השאלה הגדולה היא מה יקרה?

אחרי שניבאתי במדויק את התסריט במקרה הפועל חיפה – מכבי פ"ת (שיהיה עונש בכאילו בערכאה ראשונה רק כדי לבטל אותו במוסד ההנחות והמבצעים שנקרא 'בית הדין העליון' של ההתאחדות לכדורגל), מגיעה לי הזדמנות לעוד הימור. דאבל אור נאת'ינג.

האמת שנוצר מצב מביך. אם בני לוד והפועל ר"ג ייענשו בחומרה, יגידו שיש איפה ואיפה ותהיה תרעומת שרק קבוצת הלוזונים לא נענשת. מצד שני, ברור שהן חייבות להיענש בחומרה, אחרת עדיף לסגור את הכדורגל הישראלי ולהמיר אותו ישירות ב-MMA (אמנויות לחימה משולבת).

אז מה הלאה?

אלמלא היה מבוטל המחזור בשבת, היה לי יותר קל לשער מה יקרה. אני סבור שאם מכבי פ"ת הייתה מאבדת נקודות בדרבי בעוד הפועל ב"ש מנצחת, אז מעשית הייתה הבנה שמכבי פ"ת גמרה את הסיפור. במקרה כזה עדיף לה כמובן להמיר את הפחתת 3 הנקודות מהעונה הבאה לגארבג' טיים של  העונה הנוכחית.

בכל מקרה אני סבור שיהיה דיון חוזר בבית הדין העליון בעונש של מכבי פ"ת, ואם היא תהיה במצב אנוש היא תספוג את עונש הפחתת הנקודות בעונה הזו במקום העונה הבאה. בכך יתאפשר להפחית נקודות בסיטונות גם ממאזנן של בני לוד והפועל ר"ג ושהדבר ייראה כנעשה ללא משוא פנים.

אלא שנראה לי שסדר הדברים יהיה הפוך: העונש של בני לוד והפועל ר"ג ייגזר כנראה קודם לכן, ואז יהיה דיון חוזר בענייני מכבי פ"ת.

***

שיט, נדמה לי שאכלתי אותה. הרי מה שמתבקש, ראוי והוגן ביותר בעונה כזו היא הקפאת היורדות והעולות.

בכלל לא שחיתות. סתם היגיון מוזר כזה.

 

 

שלושה מכתבים ממיץ'
הכי מהיר שאפשר (סיפורו של ברט מונרו)

No Comments

ניינר 20 באפריל 2012

כל כך ברור שלוזון מבשל הקפאה. כל כך ברור שזה מה שיקרה בסוף ושוב נאלץ לחזות בפרצוף הזחוח והמרוצה מעצמו.

אפריים 20 באפריל 2012

כולנו יודעים איך זה ייגמר- יחזירו את השוטרים ליציעים בזמן שהפושעים האמיתיים ימשיכו להיות על הדשא וביציע הכבוד. וההחלטה לא לקיים את מחזור הליגה היא מקוממת ופופוליסטית כמעט כמו לימור ליבנת.

אורליוס 21 באפריל 2012

אין תסריט אחד שיוציא את ההתאחדות הוגנת – והיא זו שסיבכה את עצמה!
הביקורת הולכת להגיע מכל הכיוונים ובכמויות שטרם ראינו….
האחראים הישירים למה שקרה היום בווינטר הם האנשים האלימים שהיו שם, אך את הלגיטימציה בנינו כולנו בשנים האחרונות – כן גם אנחנו האוהדים ה"פשוטים".
אני אדם אופטימי מטיבעי, אבל אני לא רואה מצב שבו אני לוקח את בני הצעיר למשחק כדורגל בארץ – חבל להרוס את החינוך שאמא שלו כ"כ עובדת קשה עליו…

אמיר 21 באפריל 2012

הגנון של לוזון נסגר, באמת הגיע הזמן…
אנחנו האוהדים האמיתיים של הכדורגל הזה שלנו, שהתכוונו ללכת מחר למשחק למרות שהוא לא באמת מעניין מישהו או איכפת לנו מהתוצאה, רק כי אנחנו "חולים", "נושמים", חיים את הכדורגל הזה כל יום ואוהבים אותו.
ביום הזה סגרו לנו את הכדורגל, ותראו מי סגר ובגלל מה, לא בגלל התפרעות אוהדים או נפץ זה או אחר בגלל בעיה הרבה יותר חמורה שבה לא יטפלו גם אם לא יהיה פה כדורגל בשנה הקרובה.
לבעיה הזו קוראים האנשים שמנהלים את הכדורגל ושולטים בו, ממשפחת לוזון המושחתת ועד אלי טביב העבריין. בינהם עוברים עוד עשרות בעלי קבוצות, מנהלים שונים, וגם כמה שחקנים שמביישים את המעמד שלהם זכו כי הם יודעים לבעוט קצת יותר טוב מאחרים (וגם זה לא בטוח).
עד שלא נפטר מהאנשים האלו ונעביר את הכדורגל לידיים של האנשים שהוא באמת חשוב להם- האוהדים לא יהיה פה כדורגל!

רועי מ 21 באפריל 2012

מה שעצוב ביותר. שזה לא עצוב לי בכלל.
אכפת לי ממכבי נתניה. אבל האם הפסד של נתניה משפיע על מצב הרוח שלי כמו הפסד נוסף של ליבפרול? התושבה לצערי לא.
וזה לא בגלל שנתניה מפסידה פחות מליברפול שלי.
בכל מקרה שיפסיקו את הליגה עכשיו, ושהיורדות וקיבעו לפי מצב הליגה זה הדבר הכי טוב שיכול להיות. וכך נתניה תסיים במקום השני פעמיים כי טוב.

קסיוס קליי 21 באפריל 2012

אין טעם לראות כדורגל כל עוד אבי לוזון בענף.
לא נראה לי שזה יחסר למישהו אחרי העונה הזו.
כבר יצא מכל החורים.

אם תהיה הקפאת יורדות התקשורת חייב להתעלם מהכדורגל.

אפריים 21 באפריל 2012

כי אם ג'קי בן-זקן יהיה ראש מינהלת הכל ישתנה?
נשתמש במשל הנדוש- לוזון הוא זה שמשתין מהמקפצה, אבל בתוך הבריכה של הכדורגל יש עדיין מלא אחרים שמשתינים בשקט וגורמים לא פחות נזק.
'פה צריך רמונט, ורמונט עולה כסף. מי ישלם? בנון? נו באמת…'

בני תבורי 21 באפריל 2012

שני מקרים שונים: אני לא חושב שיהיה דיון נוסף בנושא מכבי פ"ת כי אין עילה משפטית לכך. היא נדונה בבית הדין ובערעור נקבעה החלטה. מבחינת הפרוצדורה המשפטית אין אפשרות לדון בכך שוב. בני לוד ור"ג זה סיפור אחר שלא יכול להגמר בעונש חפיפי, למרות הקומבינה של מכבי פ"ת.

ניתאי 21 באפריל 2012

יש אפשרות לערעור נוסף (של הדיינים, לא הקבוצות).
הדבר הנכון יהיה לסיים הליגות עכשיו (לשחק את הגביע) ולהכין צעדים לקראת שנה הבאה. אבל על מי אני עובד.

אריק 21 באפריל 2012

ברור שההחלטה של בית הדין היא הרסנית לענף, ברור שלוזון מתנהל כמו ראש מאפיה ועליו ללכת. אבל כל זה לא אמור לגרום לאף אחד ללכת מכות על המגרש, אי אפשר להאשים את לוזון בטמטום ובאלימות האנושית כולה. יש יותר מדי גורמים בעייתים בכדורגל. ושוב, תפסיקו לצרוך את זה ואולי הם יאלצו לעשות שינוי, תמשיכו, וכלום לא יקרה.

אליעזר מהגזר 21 באפריל 2012

עמית היקר, את הפתגם הכל כך מוכר 'טובל ושרץ בידו' אתה מכיר?
ובכן, אתה וחבריך הייתם שותפים (קטנים, סמויים, אבל בכל זאת שותפים) לבושה שהייתה אתמול. מי שחיבק בחום את אבו סובחי אחרי האלימות המילולית וההתנהגות החזירית במשחק הגביע של לוד נגד ביתר שלא יצקצק היום בהופעתו הברוטלית ובאמירותיו המגעילות.
אלימות היא אלימות היא אלימות!

עמית לוינטל 21 באפריל 2012

אני הצדקתי את הדברים של אבו סובחי? תזכיר לי איפה כתבתי על כך.

בכל מקרה – זה נכון שהסכמתי עם רוח הדברים שלו, ואני עדיין מסכים כי העובדות הן שביתר הוא מועדון גזעני-לאומני שלא שיתף מעולם שחקן ערבי. יחד עם זאת, צורת הדברים של אבו סובחי הייתה פרחחית, קיצונית ואלימה ובכך הוא יצא מקלל תרתי משמע (גם השאיפה הנקמנית שלו כלפי יובל נעים הייתה לא במקום ובלתי מכובדת).
כמו שכתבת – אלימות היא אלימות.

יוסי מזרחי 21 באפריל 2012

עמית ידידי.
במשתמע,גילית "הבנה" וגם אם לא התכוונת,כך נתפסו הדברים.
בית"ר אינה מועדון גזעני.
זו אמירה שבצידה יש הוצאת דיבה. לבית"ר יש קהל לא קטן של אנשים שמחזיקים בדעות גזעניות והם מביאים אותן למגרש. זה נושא לבדיקה מעמיקה על הסיבות והגורמים לתופעה אבל אין להתחמק או להכחיש, אנשים אלה קוראים לעצמם אוהדי בית"ר ולמועדון אין מה לעשות בנידון, אפילו לא תרופות אליל כמו החתמת שחקן ערבי כפעולת "דווקא".
.
אני אישית בעד החתמת כל שחקן שיכול לעזור לקבוצה בצד המקצועי,ולא חשובה לי דתו,וכדי להיות ברור, גם אם הוא ערבי.
כמותי יש המוני אוהדי בית"ר אבל כמו תמיד, הקיצונים נותנים את הטון. כמו חובבי השירה עם הגוון ההוא מגרמניה של שנות השלושים שבין "אוהדי" הפועל תל אביב, שבפועל מכתימים את הרוב המוחלט שלא עושה כלום כנגד הפורעים.
ואם בזה עסקינן, אותם הפורעים בקרב קהל אוהדי בית"ר,מתגילם יותר ויותר, כאוסף נערי מקהלה מסורסים, ליד ההם מהפועל תל אביב ודומיהם.

יריב 22 באפריל 2012

יוסי, כשהמאמן אומר: "לפי רוח המועדון ביתר עדיין לא בשלה לקבל לשורותיה שחקן ערבי", פירושו של דבר שהמועדון גזעני. זה לא אומר שהאוהדים גזענים, וגם לא שמישהו בסגל גזעני. כל מה שזה אומר הוא שהמועדון, כארגון, גזעני (או שיובל נעים לא ידע מה קורה במועדון בו הוא מאמן).

עמית לוינטל 22 באפריל 2012

מועדון שלא שיחק בו שחקן ערבי מתוך עקרון, בניגוד לכל קבוצה אחרת בליגות הראשונות, הוא מועדון גזעני פר-אקסלנס. עד שיוכיח שהוא יודע אחרת.

יוני 21 באפריל 2012

אני לא זוכר שמישהו החמיא פעם ללוני הרציקוביץ' על התנהלות מכובדת. זה לא חלק מהשיח בישראל, בטח לא בכדורגל בישראל.

נותנים במה לערסים, שמגדלים עוד דור של ערסים, בשרשרת בלתי נגמרת. ואף אחד, למרות התגובה המצוינת של פשכצקי השדר אתמול, בזמן אמת, לא באמת מבקר את האנשים האלימים. אבי לוזון לא פעל באלימות, ואני אומר את זה כאוהד הפועל פ"ת. מי שפעל באלימות זה השחקנים, ובעיקר מאמן לוד שפרץ למגרש והכה שחקנים. אין לו תירוץ.

אפשר לומר שלוזון נתן להם לגיטימציה, אבל זה לא רציני בעיניי. מי שנותן לגיטימציה זה המשטרה, בתי המשפט, התקשורת+טלויזיה הרדודה והירודה ומערכת החינוך שלא מחנכת.

Sooner 21 באפריל 2012

למה להקפיא ירידות? שנה הבאה תהיה ליגה של 14 קבוצות לא? אז שראשון והפועל פתח תקווה ירדו ומהלאומית הרי כבר ראינו שלאף אחת לא מגיע לעלות…זה משאיר אותנו עם הקבוצה שבמקום ה14 בליגת העל גם בעונה הבאה

סימנטוב 21 באפריל 2012

דף בהיסטוריה, האוליגרכים ברוסיה המשפחות שמנהלות כאן את העסק גם בארה"ב אימנו זה היה לפני מאה פלוס (המשפחות ששלטו בפלדה וכו' וכו') מתאר לעצמי שבדורות הבאים הדברים יתאזנו כדרך הטבע החזקים שורדים. אהה אופס מדובר בהתאחדות לכדורגל המממ אין לי מושג זה קצת מוקדם בשרשרת האבולוציונית

MOBY 21 באפריל 2012

מי שכיבד את אבו סובחי באירועי בית"ר בששון שמחה וראיונות אין ספור. קיבל את אח שלו משתולל בוינטר. מי שלא מרחיק את הקריקטורה עזגי מהמועדוןשלא יתפלא שאנשי עסקים עושים אחורה פנה.
שאלתם איפה שחר?קיבלתם נגמר לו הכוח, והבן עוד לא שם למלחמות היהודים 17.

red sox 21 באפריל 2012

הקפאת ירידות? הקפאת עולות?? אין שום סיכוי. כל מי שחושב שהוא יכול לחזות את העונש שיקבלו בני לוד והפועל ר"ג, שיעיף מבט בטבלת הלאומית, יראה מי הקבוצה במקום השלישי, ויחשוב שוב.

אשך טמיר המקורי 21 באפריל 2012

כמובן שהמהלך יהיה לכיוון הקפאת ירידות.
רק עם טוויסט אחד –
אין עולות ואין יורדות, חוץ מהפועל פ"ת שיורדת… נשבע לכם שהיו"ר מסוגל לגרום לזה לקרות.

ישראל 21 באפריל 2012

כדורזבל ישראלי

יניר 21 באפריל 2012

אין מה לעשות, לפרק ולהרכיב מחדש.הענף בקריסה טוטאלית והאחראים צריכים לעוף.מלוזון דרך תובע ההתאחדות ועד לדיינים.וגם מהלת צריכה לקום- אין ברירה
המטרה היום צריכה להיות להשיב את אמון הציבור בענף הזה וכל פתרון רגיל פשוט לא יתקבל. ואם לא יתקבל , אז לא יהיו גולדהאר,שחר,ברקת,יואב כץ,שרצקי וארקין, לא יהיו מנויים, לא יהיה רייטינג וגם הטוטו לא יעביר כסף לענף.
ישארו לוזון,טביב,אזגי, אבו סובחי ודומיהם.
אונחנו נגיד לילדים שלנו:" היה פה נחמד לפני שנולדתם"

אסף THE KOP 21 באפריל 2012

תראו, הכדורגל הישראלי לא יגיע להשגים משמעותיים, זה ברור.
אנחנו לא נעפיל למונדיאל או לאליפו אירופה גם אם ירחיבו את ההשתתפות ל-72 מדינות.

בכלל, לוזון נמצא במצב בלתי אפשרי – גם כשהוא לוקח החלטה נכונה של ביטול המחזור עקב האלימות, יוצא שמכבי פ"ת תרוויח מזה, ומכאן הוא אוטומטית חשוד במשוא פנים. אין לו ברירה, היות ואין ביכולותו לנתק את הקשר הגורדי בינו לבין מכבי פ"ת, הוא חייב להתפטר לאלתר.

עכשיו הסיפור מסתבך: זה לא בכבוד של לוזון להתפטר, ולשאר חברי ההתאחדות אין ביצים. לכן, צריך פיתרון דרסטי: פירוק ההתאחדות ע"י הממשלה. נכון, נודח לאלתר מפיפ"א, אבל למי זה אכפת ? אפשר לחשוב שמישהו ירגיש בהבדל. תוקם התאחדות חדשה, של אנשים נקיים (ולא מורשעים באלימות כמו ברקוביץ – הגיבור החדש של "דה באזר"), שתצא לדרך חדשה ועצמאית אחרי מס' שנים.

אפרופו שחיתות: הנה כתבה מעניינת על האח הצולע שלה: הנפוטיזם.

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1050393

כסיפוביץ 21 באפריל 2012

מסכים אתך לגמרי לגבי ברקוביץ.
הוא ארגן הפגנה שכולה נגועה באינטרס אישי והוא גם בהמה לא קטן.

אופירע 21 באפריל 2012

צדקת לוינטל:יש דיון נוסף בעניין מכבי פ"ת
http://www.one.co.il/Article/198566.html

ברק 21 באפריל 2012

הפתרון ההוגן הוא לדפוק את כל מי שהיה מעורב בקטטות האלה – משני הצדדים. כל מי שנמצא בקרבת האירוע ולא התרחק – אשם.

משמעות: ברור שלא הפועל ר"ג ולא בני לוד עולות ליגה. מצד שני – להןריד את הפועל חיפה יחד עם מכבי פ"ת. שראשון תשאר…

MOBY 21 באפריל 2012

והנה הזמר מתחיל ממעמקים . ליגה א- והדרישה להקפיא….. מי אמר עסקונה?

יוסי מזרחי 21 באפריל 2012

הקפאה??! איכזבת אותי קשות.
הקפאה היא פרס למכבי וגם לרמת גן ולבני לוד ששתיהן צריכות להשאר בליגה השניה,ובמקומן, טורניר בין השלוש הבאות (הצעה לא מלוטשת)כדי שמי שפשע ינזק ויענש.

פנדלוביץ' 22 באפריל 2012

לא מסכים שיש קשר בין דחיית העונש לארועי ר"ג-לוד בסוף השבוע. אלימות יש בכדורגל הישראלי כבר דורות – ביציעים ועל המגרש. לטמבלים שהלכו מכות בסוף השבוע לא עברו מקרי המושבה בראש, כמו שלעסקני פ"ת לא עבר אבי לוזון בראש כשהלכו מכות.
ואני כן חושב שהקפאת המחזור היא המקום, כי מגיעים כבר מים עד גועל נפש.
אני גם לא חושב שהחזרת שוטרים למגרשים היא הפתרון. הפיתרון לדעתי הוא ענישה יעילה של אוהדים ועסקנים מתפרעים. אם הפורצת למגרש אחרי הדרבי לא עומדת למשפט פלילי ומקבלת מאסר קטן, אם כל המעורבים בקטטות האחרונות לא עומדים לדין, האשמה במצב הכדורגל נופלת על שרת החינוך, בתי המשפט והממשלה. המקסימום שההתאחדות יכולה לעשות זה להעניש קבוצה או שחקן, אבל סוג הענישה הזה מעולם לא הוכיח את עצמו.
יש די ראיות מצולמות בארועים האחרונים להעמיד אנשים למשפט וגם לשלוח לכלא.

עומר 22 באפריל 2012

יש מצב שלוזון עצמו ארגן את המהומות עם בני לוד כקונספירציה…חייבים להקפיא את הירידות !

Comments closed