יאמי

יורו 2012 - סיכום היום הראשון, משחקי בית א'

1) אמרו, מה זה אמרו – אמרנו (גם אני הרי חטאתי בכך), שזה הבית החלש בטורניר, הפחות מעניין, הפחות זוהר ואיכותי, שאין ציפיות גדולות מהכדורגל של בית א'.

אם הם – כלומר אנחנו – באמת צודקים, ואם ככה נראה הבית החלש בטורניר, רק תחשבו מה עוד מחכה לנו ביורו 2012.

היום הראשון הנפלא, הדרמטי, רב השערים והעניין, של אליפות אירופה עורר תאבון גדול לטורניר גדול. כמובן שזה לא אומר דבר ולא מבטיח לנו כלום. אבל דבר אחד בטוח – יאמי, יאמי, יאמי. ללקק את האצבעות. אנחנו רעבים לעוד כדורגל פתוח וטוב.

הגענו ליורו הזה אחרי עונת כדורגל מתישה. ראינו דרמות בלתי נשכחות בליגת האלופות וסיפורים נהדרים ומרגשים בליגות הבכירות של אירופה.  בעצם אנחנו כמו אנשים שנאלצו להעביר עם המשפחה ארוחה חגיגית משובחת ועמוסה כל טוב, עם הידיעה המעצבנת שאנחנו מוזמנים בערב חתונה, ושלא חכם לאכול המון לפניה. אז באנו לחתונה הזו בידיעה ובתחושה שאנחנו שבעים משהו. ואתם יודעים איך זה – אחרי הביס הראשון והשני התאבון רק נפתח ונעשה גדול יותר.

יורו 2012 כאן. התחלנו לבלות.

2) חכו שנייה עם ההצגה של רוסיה, נתחיל עם תמונת היום, מופת לספורטיביות, הסיבה שאנחנו כל כך אוהבים את המשחק הזה: וויצ'ף שצ'שני מורחק, יורד לחדר ההלבשה וצופה משם בשוער המחליף פז'מיסלאב טיטון עוצר פנדל של קראגוניס. שצ'שני צוהל ומאושר. לא משנה לו שהצלה כזו ויכולת טובה של טיטון בעצם עשויות לגמור לשצ'שני את הטורניר ולהפוך אותו לשוער משנה. הוא רוצה בטובת הנבחרת. גם במחיר אישי. גם במחיר שטיטון הפך לגיבור האומה הפולנית ולשחקן המשחק ועכשיו כולם ידברו על הקאמבק של שוער איינדהובן שעבר העונה פציעה מאוד קשה.

כמובן שאחרי שאתם גורם לפנדל אתה לא רוצה לספוג כי האשמה בגול תרבוץ על כתפיך, אבל אני לא חושב ששצ'שני בא מהמקום הזה.  הוא יכול היה להסתפק בתגובה פולנית קרירה אבל פרצה ממנו רוח הספורטאי. כמו שחקני ספסל שחוגגים כאילו הם כבשו, אף שיודעים שכל שער מקטין את סיכוייהם לשחק, או שחקנים שלא זומנו לסגל ומחזיק לנבחרתם אצבעות.

לנו  אגב יש את איל ברקוביץ' שחינך אותנו בלבאנט אחרת. ישראל זה לא אירופה.

3) אתה יכול רק להעריך את נבחרת רוסיה. ה-1:4 הגדול על צ'כיה היה מתעתע. הצ'כים פתחו טוב והלכו על סגנון משחק התקפי ופתוח שחשף את ההגנה שלהם, אף שהם נבחרת פחות מוכשרת. זה שיחק לידיים של הרוסים שנהנים משחקני התקפה פשוט נפלאים – ארשאבין כשיש לו חשק, שירוקוב, דזאגוייב וקרז'אקוב שהתחפש הערב לאמיל הסקי אבל הוא תותח, ופאבליוצ'נקו האדיר מהספסל.

אתה רואה את משחק ההתקפה המהיר, הטכני, שובה העין והלב של הרוסים. התקפות כל כך נכונות, בית ספר לכדורגל מודרני – חילוצי כדור מהירים של הקשרים המרכזיים הנהדרים שלהם ויציאה מהירה קדימה, חיתוך מהאגפים לאמצע,  הצטרפות בלתי פוסקת של הקשרים להתקפה וכניסות לרחבה.

דווקא העובדה שרוסיה עליונה ואיכותית יותר גורמת לך לצפות ממנה להחזיק בכדור יותר ולספק משחק של פוזשן, התקפות איטיות מסודרות ושבלוניות שבימינו לא מניבות כמעט גולים. רוסיה הצליחה להימנע מעך ולהשתמש בנשק היעיל של המתפרצות והתקפות מהירות. זה נשק שיכול לעבוד מצוין דווקא מול נבחרות איכותיות בטורניר כגרמניה וספרד. אז יש לרוסים את מה שנדרש כדי להיות סוס שחור באליפות. אבל בואו נחכה. רק משחק אחד עבר.

ועוד הערב אגב: פורטוגל צריכה ללמוד מרוסיה, לנצל את המהירות של נאני ורונאלדו. זה הסיכוי היחיד שלה מול גרמניה, אבל יש לי הרבה מבוססת שהפורטוגלים יחטפו חזק מהגרמנים.

3) פולין – יוון – קצת מפחיד הקטע הזה. יוון במשחק פתיחה – פעם אחרונה שזה קרה היה ביורו 2004, כמובן גם מול המארחת. גם אז יוון ניצחה, אז קראגוניס כבש. היום הוא ניגש לנקודה וכבר נדמה היה שמתחיל לנו שחזור. קראגוניס אמנם החמיץ, אבל היוונים במחצית השנייה היו טובים למדי, הרבה בזכות החילוף המצוין של פרננדו סנטוס שהכניס את סלפינגידיס.

זה היה משחק כדורגל עם כל מה שצריך וכל מה שלא צריך. קצב נהדר, גולים, מהפכי מומנטום וטעויות שיפוט איומות. פולין שלטה לחלוטין במחצית הראשונה וביתרון שחקן אחרי מחצית אחת היה ברור שהמשחק גמור. אבל זה נשאר רק 0:1, היוונים בעשרה שחקנים היו עדיפים והשוו, הפולנים נרדמו, ואז חשבנו שהמהפך מגיע. אבל לא – טיטון הפך מאלמוני לפני המשחק לגיבור היום.

מה אתם אומרים על התסריט? יורת טוב מכל דבר שיש להוליווד להציע, לא? רק שזה קרה על אמת, לא בכאילו. אחחח הכדורגל.

4) שיפוט – כשרואים טעויות מעצבנות שהיו נמנעות אם היה לצוות השיפוט אפשרו להיעזר בריפליי אחד, אפשר רק לדפוק את הראש בקיר ולקלל את מנהלי הכדורגל העולמי. מה רע בקצת טכנולוגיה בעידן בו לכל אחד יש אייפון קטן שהוא רואה בו בבירור טעויות שיפוט ברורות שמכריעות משחקים.

5) מרגישים חו"ל בישראל. בלי סוף תיירים גאים הגיעו ארצה לאירועי הגאווה (ההערכות מדברות על 20 אלף), מי שביקר בחוף הילטון או במסיבות או במצעד נותר עם לסת שמוטה. אשכרה חוץ לארץ הגיע לישראל. ותודה לאל יווני (למרות שדווקא עם יווני עוד לא הייתי), יצא לי גם לטעום פה ושם. יאמי.

ועכשיו יורו 2012 – שזה סוג של אותו דבר. מרגישים את ההילה של הטורניר גם בישראל, וככה זה גם עם שלבי ההכרעה של הרולאן גארוס.  בלי כל הסחלעעע של הספורט הישראלי, הרבה יותר קל וכיף להתחבר לאירופה.

שבת גאה לכולנו.

 

יורו (1). יוצאים לדרך עם חידון מספר 293
עניינים חוץ-יורואים

No Comments

ארז (דא יונג) 9 ביוני 2012

אני בסלוניקי היום, ואני חייב לומר שאין פה אווירה בשיט לגבי היורו. בזמן המשחק היו פה הפגנות פוליטיות, רחובות מלאים באנשים בעיסוקיהם היומיומיים ורחוב פקוק לגמרי (בשעה שמונה וחצי בערך) במכוניות שחוזרות הביתה, ממש ברגע שבו הזזתי את העיניים מהמסך כדי להסתכל אליו בזמן ההמתנה לבעיטה של קראגוניס.

אולי הם כבר רגילים להצלחות, אז שלב מוקדם זה בקטנה בשבילם…

כסיפוביץ 9 ביוני 2012

עמית.
אתה חייב להפסיק לספר על החוויות המיניות שלך [ועוד היום היית עדין]. זה באמת לא במקום.
אני לא רואה את דורפן או אלפסי כותבים על החוויות המיניות שלהם בכל פוסט שלישי.
זו סתם דעה שלי וכמובן לא קשורה להעדפות המיניות שלך.
תודה

ארז (דא יונג) 9 ביוני 2012

שכחת לכתוב "Not that there's anything wrong with it"

יריב ס. 9 ביוני 2012

מרוח התגובה ניתן להבין שזו תוספת מיותרת.
אני מאד מכבד את עמית ושמח על כל פוסט חדש שלו אבל זה באמת מרגיש מיותר.

יריב ס. 9 ביוני 2012

חוץ מזה – פוסט מושלם כרגיל :-)

כסיפוביץ 9 ביוני 2012

בשביל זה יש כאן אנשים טובים שישלימו.
ואם לא הובן לא נכון אז באמת אני אוהב את הפוסטים של עמית.
רק שנישאר בתאוות ספורט ולא בתאוות בשר.

גורדיטו 9 ביוני 2012

פוסט מצויין ומדוייק.
אני שמח לראות שיצאת מההלם בעקבות התגובות לפוסט הקודם שלך :) אולי כדאי שתסכם עם בקרמן שלפוסטים שלך לא תהיה הפנייה ישירה מאתר ספורט5, אני מתחלחל למחשבה שכל אותו אספסוף יעבור פה שוב וישאיר עטיפות של ביסלי, קליפות בננה, בדלי סיגריות, כלים חד פעמיים משומשים וקליפות גרעינים בכל מקום שלא לדבר על התיחסויות להעדפות המיניות שלך… אמאל'ה!

פאקו 9 ביוני 2012

בדיוק ההיפך. עוד כמה הפניות כאלה בשילוב פוסטי מצעד גאווה, וכל הטרמפיסטים ייעלמו לנצח.
והפוסט משובח כרגיל.

גורדיטו 9 ביוני 2012

לא יודע…. גם אם אתה צודק וזה יקרה בסופו של דבר, הדרך לשם תהיה קשה, מכאיבה ומטונפת.
לא עדיף לא להכנס לזה בכלל ופשוט להעלם להם מהרדאר? שילכו להתבוסס בסחלעעע אצל אופירע?

גורדיטו 9 ביוני 2012

ברמה המקצועית, היו רגעים אתמול שהרוסים שיחקו בצורה שהזכירה קצת את ברצלונה: לחץ גבוה מאוד על הכדור, שימוש מאסיבי באגפים, מסירות אלכסוניות מהירות שחותכות את קו ההגנה ומשאירות שחקן לבד על סף הרחבה (שניסה לחתוך מימין לשמאל על קו השש עשרה ולבעוט ברגל שמאל, נשמע מוכר…?) ומסירות קצרות בשליש האחרון של המגרש.
יש לי הרגשה שאלה החוטרים העולמיים של הגווארדיולאיזם ומעניין לראות איך הם ייתפתחו לאורך זמן.

ניינר 9 ביוני 2012

העבודה של אדבוקט עם נבחרת רוסיה מרהיבה. גם הגולים היו נהדרים אחד אחד.
מצטרף לבקשתו של כסיפוביץ-זה פשוט לא מעניין ולא שייך לפוסטים.

סוס מעץ 9 ביוני 2012

לא מבין את ההומופוביה שלכם
הוא הציע לכם להצטרף אליו למיטה?
שבת גאה משמע הכרה באחר ובהעדפותיו.
חשבתי עם לשים בספר האורחים שלי תגובה גאה
היה חשש מתגובות כשלכם
http://youtu.be/lmXaI5sqVK4
במחשבה שניה, מי שלא מצליח להכיל את זה
יצטרך לפחות להסתדר עם העובדה שזה קיים.

ניינר 9 ביוני 2012

מאיפה אתה מסיק שאני הומופוב? לידיעתך, נהניתי אתמול מאד במסיבה בחוף גורדון למרות שאני סטרייט. פשוט לא מעניין אותי לקרוא על הזיונים של לוינטל או של כל כותב אחר כאן. אני פה בשביל הספורט, לתיאורי זיונים יש די והותר אתרים. אבל כמה קל לתייג תגובות ענייניות ותרבותיות כהומופוביה.

שלו 9 ביוני 2012

סוס חברה נהדרים.

כסיפוביץ 9 ביוני 2012

סוס מעץ
התגובה שלך חשוכה משהו.
כולה ביקשנו לא "ללכלך" פוסטים יפים עם חוויות סקס בדיוק כמו כל כותב כאן באתר.

גילי פלג 9 ביוני 2012

עמית, תמשיך לכתוב כמו שאתה כותב. הכל כולל הכל. יאמי.

תומר חרוב 9 ביוני 2012

מסכים עם גילי פלג, אין שום דבר רע בקצת מיניות מוחצנת גם אם זה בא בסמוך לתיאור ערב צפייה ביורו.

פולדש 9 ביוני 2012

הרי ברור שיש פה צביעות. כשדורפן שם תמונות של ספורטאיות נאות, התלונות היחידות הן מצד פמניסטיות. אפשר לחשוב שלוינטל השאיר כאן תיאור גראפי מדוייק של אקט מיני שלם, בחייאת.

פוסט מצויין – תמשיך בדרכך ואל תסטה ממנה.

סiox 9 ביוני 2012

דורפן הרבה יותר מעודן בפוסטים שלו – יש הבדל בין תמונות של בחורות יפות לבין תיאור של הרפתקאות מיניות. בסופו של דבר זה הבלוג של לווינטל, ובכל זאת מותר גם לקוראים להביע את דעתם על מה שהם מעדיפים ולא מעדיפים שיופיעו בפוסטים.

כסיפוביץ 9 ביוני 2012

שום צביעות.
גם אם היה רושם "ביליתי את הערב של המשחק ובסוף טעמתי גם איזו כוסית, יאמי" הייתי מגיב אותו הדבר.
כולה עניין של טעם וזהו.
עמית- תמשיך לכתוב איך שבא לך ואין שום דבר רע עם קצת דעה על תוכן הטקסט.
ויאללה בואו נתעסק בכדורגל.

אפריים 9 ביוני 2012

רק לי קראגוניס מזכיר את חאלד חאליילה?

תומאס נוימן 9 ביוני 2012

ברוח הסגנון שמרבית המגיבים כאן סולדים ממנו … חולה עליך לווינטל

גיל מזימבבואה 9 ביוני 2012

וכרגיל הכדורגל הכי טוב עד עכשיו מגיע מדרום אמריקה (מתצית) ברזיל – ארגנטינה

Comments closed