הידד לצבא הירוק!

פרידה מאירלנד, הקאמבק של טורס ותובנות על איטליה

1) פרידה.

כשראיתי את נבחרת אירלנד היה לי סיוט. נזכרתי שעוד ארבע שנים היורו מתרחב ל-24 נבחרות בהחלטה תאוות בצע ומסריחה משחיתות ובעיקר בלתי עניינית ואנטי מקצועית.

ואם אירלנד בין 16 הנבחרות שהגיעו לטורניר, תחשבו מה זה אם נראה שם מקדוניה, אסטוניה וישראל. נכון שזה לא פייר לשפוט נבחרות בינוניות במשחק נגד ספרד, אבל האירים להזכירכם נראו אפילו יותר גרוע מול קרואטיה.

מקרה מצחיק נבחרת אירלנד, שהפכה לראשונה לעוף מהיורו. הכדורגל שלה הוא under-qualified בשביל הטורניר, הקהל שלה הוא over-qualified.

אם רק היתה נמצאת נוסחת איזון קסומה. ממש כמו הקהל השני הכי טוב והכי רב ביורו (לא כולל המארחות כמובן) הולנד – אוהדים נהדרים שבאים ברבבות ומוצאים עצמם עם 0 נקודות אחרי שני סיבובים.  רק שבניגוד להולנדים המוכשרים, אי אפשר לבוא בטענות לשחקנים האירים שפשוט אין להם את זה. וממילא הם גם נפלו לבית אכזרי.

'הצבא הירוק' הוא בליגה משלו. כמה אווירה טובה, איזו כמות מדהימה, כמה אהבה ואיזו שירה. כן משבר כלכלי, לא משבר כלכלי – הגאווה הלאומית וההליכה בעיניים עצומות אחרי נבחרתם יצרה מצב שאירלנד הביאה הכי הרבה אוהדים ליורו, ואלה לא מפסיקים לשיר ולעודד. שזה עוד יותר מרשים נוכח העובדה שב-180 דקות של כדורגל, האירים היו בפיגור בערך 160 מתוכן.

מגיע להם יותר, אבל זה מה יש.

2) פרננדו מי?

זה לא היה מבחן לספרדים. אני לא אוהב את המשחק עם אפס חלוצים או חלוץ אחד שמטרתו להחזיק בכדור כדי לנטרל את היריבה, אבל זו זכותו של דל בוסקה. לטעמי עם חלוץ נוסף (יורנטה/נגרדו) ליד טורס, ספרד יורדת למחצית אחרי שהיא כובשת רביעייה, אבל אז היה משחק יותר אטרקטיבי ויותר פתוח.

מה שכן, פרננדו טורס נראה חד ומהיר יחסית והזכיר את ימיו היפים. קצת סמלי שטורס יחזור לעצמו בטורניר גדול במדי הנבחרת. אחרי הכל הירידה שלו החלה במונדיאל 2010, מאז הוא לא חזר לעצמו. עכשיו כשדרוגבה עוזב את צ'לסי, זה הזמן של טורס לחזור להיות חלוץ מצוין ולא הבדיחה שהוא הפך אליה בשנתיים האחרונות. מה שביטחון עצמי ואמונה עושים לשחקן, לחלוץ, לטורס.

3) איטליה – עזבו אתכם מקונספירציות. לאיטלקים זעה קרה עכשיו כשהם נזכרים ביורו 2004 כשהיו במצב זהה ודנמרק ושבדיה עשו תיקו 2:2 ששלח את האזורי הביתה. תרשו לי להמר שקרואטיה וספרד לא ייפרדו בתיקו רב שערים. איטליה תעלה לרבע הגמר יחד עם ספרד (כנראה). כצפוי.

למרות התיקו, גם הפעם איטליה נראתה טוב והייתה שווה ניצחון. הקישור שלה מרשים וגם משחק ההגנה להוציא טעות לא אופיינית של קייליני בגול שהקרואטים גנבו. זה בסדר – טוב לפתוח רגוע את היורו ולהשתפר בהמשך.

יש נקודה אחת מדאיגה באיטליה וזה שחקני ההתקפה. בחירת שחקני ההתקפה של פראנדלי לטורניר תמוהה בעיניי, ובכל מקרה עדיף בהרכב טוטו די נטאלה, שהוא סקורר מצוין, מאשר באלוטלי שחסר חדות ופוקוס.

4) אה כן, אם תהיתם מה קורה אם איטליה מנצחת 1:3 וקרואטיה וספרד מסיימות ב-1:1. הספרדים ראשונים אבל יש תיקו מוחלט בין איטליה לקרואטיה. אופ"א כמובן פועלת בצורה מטומטמת: יש לאופ"א דירוג משלה שבו איטליה מדורגת מעל קרואטיה ולכן היא תעלה לרבע הגמר.

שזה מפגר: א. כי להסתמך על דירוגים זה תמיד בעייתי וחסר הגינות (עדיף כבר להטיל מטבע). אגב בדירוג פיפ"א קרואטיה לפני איטליה, אבל הוא לא קובע כאן.

ב. אם כבר אתם מסתמכים על דירוג ויש מצב של שוויון מוחלט בין שתי נבחרות, לא הגיוני לתת את הקרדיט לנבחרת מהדירוג היותר נמוך? יענו האנדרדוג שהפתיע והגיע למצב של שוויון?

5) עברנו כבר יותר מחצי שלב הבתים. יש הרבה גולים, אחלה של כדורגל, כמעט אין משחקים דלים ומשעממים. ועוד לא קיבלנו אף 0:0. מתי יגיע ה-0:0 הראשון בטורניר? יגיע בכלל?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

בחבלי קסם
בסלון של משפחת דייוידסון (סיפור לסופ"ש)

No Comments

אבו צ'יצ'ריטה (fka תושב חוזר ) 15 ביוני 2012

לא אשכח את החוויה של לצפות במשחק של אירלנד נגד ישראל בפאב ניו יורקי (נבאדה סמית', מקדש הכדורגל למי שמכיר). הייתי שם בעשרות משחקים ואיך שהפאב רעד במשחק של אירלנד הוא לא רעד אף פעם. קהל נפלא, הכי טוב שיש

Danny - Long Island 15 ביוני 2012

I agree, it's a great place to watch Man u and Newcastle too

ניינר 15 ביוני 2012

המקום הכי טוב לראות בו כדורגל בניו יורק.

רפי רחמים 15 ביוני 2012

הטורניר הזה הוא פשוט ענק,כל משחק חגיגה
טורס מאוד גבולי היה היום כל חלוץ היה חוגג מול האירים
כל עוד החוד של איטליה היה באלוטלי קאסנו הם היו מצוינים
נקווה שקבוצה אפורה כמו אנגליה תלך הביתה וזלטן הנהדר ישאר

יונתן 15 ביוני 2012

יופי של יורו. שימשיך ככה והלוואי שהאיטלקים יפסידו נקודות לאירים ויעופו. אגב זה רק נדמה לי או שטרם נשרק פנדל בכל המשחקים?

דגל הקרן 15 ביוני 2012

כבר במשחק הראשון נשרק פנדל :)

י. דין 15 ביוני 2012

כל הסנסציות האלה שהאנדרדוגיות מעפילות והגדולות מודחות, הן מרגשות עד הרגע שבו מקבלים משחק נוקאאוט מבאס כמו פרגוואי-יפן (במקום איטליה-דנמרק).

גזר באוזן 15 ביוני 2012

בהחלט היה מצמרר לשמוע את השירה של האירים במהלך כל המשחק. גם בפיגור של 4 שערים. מדהים!!

כסיפוביץ 15 ביוני 2012

מאיפה הצפי שקרואטיה תפסיד לספרד?
בינתיים היא מציגה כדורגל נפלא ללא פשרות.
ההגנה הקרואטית תחנוק את טורס והספרדים להערכתי ימשיכו למסור 300 אלף מסירות עד לקו 30 מטר מהשער.
אני לא בטוח שקרואטיה לא גונבת ניצחון מול הספרדים.
תיקו 2 דווקא נשמע לי תוצאה די מתאימה לשתי הנבחרות.

אנונימוס 15 ביוני 2012

מפת המסירות המוצלחות אתמול של ספרד ואירלנד. מטורף
http://cf.broadsheet.ie/wp-content/uploads/2012/06/AvYdSylCEAAqOed.jpg

שלו 15 ביוני 2012

עמית, אתה חוזר על הטענה שיורו עם 24 משתתפות הוא אסון, למה?
אני מבין שכשזה בא האופא זה בעייתי, בגלל השחיתות.
אבל מבחינה תאורטית למה זה רע?
על בסיס מה הטיעון הזה?

אנונימוס 15 ביוני 2012

על בסיס זה שככל הנראה "נזכה" לראות 8 קבוצות ברמת אירלנד של אתמול ומטה. ישארו בחוץ מלטה ואיי פארו בערך. וישראל כמובן.
זה בדיחה

שלו 15 ביוני 2012

מה יקרה אם כל טורניר הקדם יתקיים בארץ המארחת?
יש 53 מדינות כלומר 51 ללא מארחת ואלופה סיבוב גביע אחד עפ"י שתי קבוצות איכות משאיר 25-26 נבחרות.
שלב בתים מוקדם עם 14 בתים כשמקום ראשון בלבד עולה יוצר בתים של שלוש – ארבע קבוצות.
סיבוב אחד, שניים-שלושה משחקים לבית גם הכנה ראויה וגם כל נבחרת ביבשת משתתפת במסיבה.
זה יכול להיגמר בעשרה ימים.
ועדיין לשמור על הפורמט הסופי של 16 נבחרות.
במשך שנתיים זה חוסך את כל משחקי הקדם שמפריעים לעונה.
קבוצה שמגיעה לגמר משחק מקסימום שלושה משחקים בשלב המוקדם,
שלושה משחקים בשלב הראשון של האליפות,
רבע, חצי וגמר.
תשעה משחקים כאשר השלושה הראשונים הם גם הכנה מצוינת לאליפות.
המדינה המארחת זוכה לעוד שבועיים של פסטיבל ותיירות מעוד מספר מדינות.
אני גם משוכנע שהרבה אוהדים שמלווים את הנבחרת שלהם, יקנו כרטיס למשחקים בסביבה של נבחרות אחרות.
אני מאמין שאופ"א לא רואה את זה כך, אבל עם חשיבה מחוץ לקופסה זו יכולה להיות תחרות לא רעה למונדיאל.

אנונימוס 16 ביוני 2012

זה רעיון מעולה תיאורטית, אבל ההתאחדויות לא יסכימו לזה בחיים כי זה גוזל מהן מקור הכנסה חשוב

אסף רביץ 15 ביוני 2012

1. אין לי מושג איך אירלנד הגיעה ליורו, אבל מחוץ ליורו נשארו כמה נבחרות לא רעות בכלל כמו בלגיה, שוויץ, טורקיה, סרביה ובוסניה. הייתי מחליף את האירים עם כל אחת מהן בשמחה, והן גם היו עושות צרות לגדולות. אני לא חושב שיורו ה-24 יהיה נורא כל כך, אבל יש קסם מיוחד ביורו של ה-16 שבו כל משחק מרגיש הכי חשוב בעולם. היום, למשל, לאנגליה ובעיקר צרפת פשוט אסור להפסיד והן משחקות נגד נבחרות שלגמרי יכולות לנצח אותן.

2. זכרתי את ה-2:2 בין דנמרק לשבדיה, היה נדמה לי שזו איטליה שנשארה בחוץ שם אבל לא הייתי בטוח. כדאי להזכיר שזה ממש לא היה מתוכנן, אחת מהן כבשה שוויון בדקה 89. אני דווקא לא פוסל את האפשרות הזאת מהר מדי.

3. אני גם לא פוסל מצב שאירלנד תוציא משהו מאיטליה וטרפאטוני ישלח את האיטלקים הביתה. לו תהיה מוטיבציה מיוחדת, הקהל ינסה לדחוף אותם לא לסיים בלי נקודות. אני חושב שזה אפשרי כי הבעיה הגדולה של האיטלקים היא שזאת לא נראית נבחרת שיודעת לדרוס. יש להם בדיוק ארבעה שחקנים עם תרומה התקפית משמעותית בהרכב וככה קשה לנצל את הדקות הטובות כדי להבקיע כמה גולים.

Comments closed