האם ההימור של יוגי ישתלם?

סיכום גרמניה - יוון

השינויים המפתיעים שערך יוגי לב  בהרכב למשחק עם יוון – קלוזה, רויס ושורלה בפנים, גומז, פודולסקי ומולר בחוץ – גררו דיון "האם ההימור יצליח?"

אם מהלך כזה צולח לב ייחשב לאמיץ, אם ייכשל הוא ייחשב לטיפש.

אז האם ההימור הצליח? עדיין לא ברור. את התשובה נדע רק אחרי חצי הגמר.  אם מריו גומז יגיע רענן ורעב וגם פודולסקי ומולר יגיעו מפוקסים וחדים מול איטליה/אנגליה, אפשר יהיה לומר שההימור הצליח. אם הם ייראו יותר חלודים וחסרי ביטחון, ההימור נכשל.

***

כי הניצחון בדנציג על יוון הבינונית-מינוס הוא יותר ממובן אליו. "הגרמנים לא חגגו ככה בדנציג מאז 1939", כתב לי חבר אוסטרי במהלך המשחק בהלצה שאפשר להתווכח על טעמה. אבל האמת היא שגרמניה – גם בהרכב הרביעי שלה – אמורה לטייל מול נבחרת יוון.

יוגי לב לקח היום למריו גומז את תואר מלך השערים של יורו 2012. אם גומז בהרכב, הוא מסיים הערב עם שלושער ביום בינוני. הרי הוא הרבה יותר חד ממירוסלאב קלוזה. אבל קלוזה הוא אחד מיקיריו של מאמן נבחרת גרמניה (כך גם שורלה), שרצה לתת לשחקני ספסל צ'אנס במשחק היחיד שהוא יכול להרשות לעצמו לעשות כן בטורניר.

אז קלוזה רשם הופעה 120 (מקום שני אחרי לותאר מתיאוס) ושער 64 (רק ארבעה פחות מגרד מולר) בנבחרת. ושער מרגש על אדמת מולדתו. זה קרה הודות ליציאה אומללה של השוער היווני הגרוע שלא מסוגל לצאת לכדורי גובה וגם לא לתפוס כדורים שנבעטים לו לידיים. אני בספק אם בנבחרת של דה באזר לשוער הזה יש מקום בהרכב.

***

השינויים של לב נבעו מזלזול ביוונים.

אתם יכולים לטעון במידה מסוימת של צדק שהוא חשב ששורלה ורויס יוסיפו יצירתיות לקישור מול הבונקר היווני, ויתרמו יותר למרכז ההתקפה דרך חיתוכים פנימה. נו שוין, ברור לכם שאם היריבה היום היתה רוסיה, לב לא היה עושה את השינויים האלה. גם בחצי הגמר ובגמר זה לא יקרה.

***

אז האם זה יספיק לזכייה? שמעתי ברחובות הרבה חברים ומכרים שכבר בטוחים שגרמניה תזכה ביורו. יכול להיות אבל יש לגרמנים בעיות בהגנה. בואטנג שחקן הגנה בינוני (היה לו אשם בשני הגולים של יוון), לאם שכבש אחלה גול עולה לפעמים יותר מדי להתקפה (זה עלה בשער השוויון הזמני) ובאדשטובר גם לא ברמה הכי גבוהה. מאטס הומלס ענק אבל הוא רק אחד.

***

מגיעות מחמאות ליוונים שהוציאו את המקסימום. משעשעת אותי הנבחרת הזו בגלל שמות שחקניה-  שם פרטי של פילוסוף דגול ושם משפחה של מחלת עור טורדנית.

כתבתי אחרי הניצחון של יוון על רוסיה ש"לא כל יום 2004". גם כי נבחרת יוון הנוכחית פחות טובה הגנתית מזו של 2004 (והייתה יכולה לחטוף היום שביעיה בשקט, וגם מול רוסיה היה לה מזל גדול במחצית הראשונה). אבל לא פחות חשוב – ב-2004 לא הייתה נבחרת אירופית ברמה של גרמניה, ספרד, פורטוגל וצרפת הנוכחיות.

היוונים אולי לא אוהדים שרופים של אנגלה מרקל, אבל עכשיו גם הם יודעים: כשהקנצלרית מגיעה למשחקים של גרמניה, זה נגמר בניצחונות גדולים – 0:4 בקייפטאון על ארגנטינה במונדיאל האחרון, 0:3 בברלין על טורקיה במוקדמות היורו.

אז היוונים יצאו בזול. לפחות שילמדו להעריך את זה שהגרמנים הולכים לקראתם ומתפשרים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

הערות מפאתי מזרח (15.2) - לפני פרידה
שיעור בהיסטוריה מיורם ארבל

No Comments

ויכסלפיש 23 ביוני 2012

עד השער של פיליפ לאהם (זכרונות מהמשחק נגד קוסטה ריקה בפתיחת מונדיאל 2006) גרמניה נראתה פתטית עם יותר מדי מסירות והנעת כדור בסגנון ספרדי, ואכן יש בעיות בהגנה עם בואטנג, לדעתי שורלה לא פחות טוב מפודולסקי אבל תומאס מולר בהחלט היה חסר למרות השער הענק של רויס

קורא 23 ביוני 2012

כי הם לא הבקיעו? הם בעטו לשער 10 פעמים עד הגול

עדי 23 ביוני 2012

לא ברור לי למה אחרי משחק אחד על הספסל (ועוד עם פוליטיקה כזו שקופה) שי סיכוי כלשהו שפודולסקי ומולר יראו "חלודים וחסרי ביטחון", בחצי הגמר באמת? אחרי משחק אחד???

amitpros 23 ביוני 2012

זה דווקא היה נראה בעיני כמו נסיון לשחק עם חמישה קשרים,כדי להתכונן לספרד,כי מולר ופודלוסקי הם יותר חלוצים,או חלוצי אגף.
רויס ושורלה יכולים לעזור למרכז הקישור הגרמני להחזיק מול ספרד יותר בכדור.
בקשר לקלוזה אתה בודאי צודק,אין הסבר מקצועי חוץ מקצת זלזול, או שעבר בין גומז ללב איזה חתול שאנחנו עדיין לא יודעים עליו.
עכשיו נשאלת השאלה האם בכלל ספרד וגרמניה יפגשו?

גיא 23 ביוני 2012

הם יכולות להיפגש רק בגמר

סימנטוב 23 ביוני 2012

חלודה? אחרי עונה ארוכה וטורניר צפוף מהלך נבון אמיץ של לב, עכשיו הוא כבר הרוויח עד שחקנים לטורניר הזה + כולם שם כבר מבינים הנבחרת מעל הכל.

MG 23 ביוני 2012

בין שלב הבתים לבין חצי הגמר יש 8 ימים (מרווח סביר מאד בין משחקים בעונה הסדירה), ולכן באמת אין חשש לחלודה. בנוסף, מולר וגומז שיחקו קצת, בדיוק בשביל זה.

עודד 23 ביוני 2012

מה שלב לא מבין זה לב של חלוץ.להושיב על הספסל חלוץ שהיה שווה שלישיה ועם אופציה להיות מלך השערים של טורניר נחשב, זה פשוט לפנצ'ר גלגל. ככה בדיוק נראה גומז בכמה הדקות שקבל.

ג'מיין 23 ביוני 2012

יותר משגומז רוצה להיות מלך שערים הוא רוצה לשים גול בחצי. או שניים.

אסף רביץ 23 ביוני 2012

אני הרגשתי שהשינויים נועדו בעיקר להפתיע את היוונים, לנטרל את ההכנה המוקדמת שהייתה הסיכוי היחיד שלהם להפתיע. הם יתכוננו לשמאלית של פודולסקי ויקבלו את הימנית של שורלה, יתכוננו לתנועה בלי כדור של מולר ויקבלו את היצירתיות של רויס. וזה עבד- היוונים נראו ממש מבולבלים מההתחלה והתפתח משחק חד צדדי במיוחד שלא בטוח שצריך לקחת כמובן מאליו. אני גם הייתי משאיר את רויס בהרכב במקום פודולסקי.

כסיפוביץ 23 ביוני 2012

אבחנה מדויקת.
וזו לעומת הקביעה ההזויה שלב זלזל בגרמנים.

yaron 23 ביוני 2012

נכון. כשספרד נתקלת בבונקר הם מחזיקים בכדור 80% נהזמן ומחכים בססלנות, תוך כדי שהם מונעים מהיריב (המתבנקר) יציאה למתפרצות. גרמניה החליטה שהדרך הכי טובה לפרוץ את הבונקר זה מטווח מ20-25 מטרים. זה עבד, זה הפתיע את היוונים, זה נתן לכמה שחקנים מנוחה וזה הכניס כמה שחקני ספסל לעיניינים לקראת השלבים המכריעים.

מיכאל 23 ביוני 2012

לפי הכותרת חשבתי שאתה מתייחס לחתימה של יוגב אוחיון ברוסיה….

כסיפוביץ 23 ביוני 2012

ממליץ לקרוא את הניתוח של מיכאל יוכין בוואלה לגבי ההרכב של גרמניה אתמול.
מישהו שמבין משהו בכדורגל…

ניינר 23 ביוני 2012

איפה גצה לעזאזל?

קורא 23 ביוני 2012

שעיר לעזאזל!

MG 23 ביוני 2012

לא מסכים לחלוטין עם הביקורת על לאם ובואטנג.
במשחק כזה לאם חייב להיות קיצוני יותר ממגן וחוץ מזה למרות דהדער היה מהצד שלו, לדעתי הוא היה באשמת בואטנג. בכל מקרה הוא מגן מצוין ולראייה רק בגללו לא היה צריך דאבל טים על רובן במשחק נגד הולנד.
לגבי בואטנג, חוץ מזה שהרג את רונאלדו, מדובר על בלם, שרק בנבחרת עושה הסבה לתפקיד המגן. לדעתי הבעיה שלו היא בהתקפה. זולת הסגירה על סמארס בשער אתמול, הוא השחקן שעושה את הסגירה האלכסונית בצורה הטובה ביותר מכל המגנים באליפות.

יונתן 23 ביוני 2012

סליחה שאני מגיב ככה, אבך ככ הרבה שטיות בכתבה אחת.. אם אתה לא יודע אל תכתוב.. סתם לכתוב שטיות זה לא כוחמה..

הוא פתח עם קלוזה כי הוא יותר נייד מגומז ומשחק יותר דאבלפסים, גומז נוטה לעמוד במקום בבונקרים. גם הגיע לקלוזה שהוא שחקן נהדר!

שנית השחקנים לא ישברו אם הם לא ישחקו. אז הם לא שיחקו משחק אחד.. זה לא שחקנים ישראלים או הולנדים שישר בוכים אם לא נותנים להם לשחק משחק אחד..

המאמן עשה את השינויים האילו כי הוא רצה להפתיע ולהראות לכולם שלגרמניה יותר מטקיטקה אחת.. ככה הוא בעצמו אמר, הוא רצה לגוון, וכן נגד היוונים אפשר.
אני לא יהיה מופתע אם פודולסקי ישב עוש משחק על הספסל.. הוא לא היה טוב עד עכשיו.

בקשר להגנה, כמה שטיות.. באדשטובר והומלס הם תותחים! ובואטנג משחק בצד ימין- לא העמדה הטבעית שלו, קורה שיש יום רע, אבל להגיד שהוא חלד זה לא נכון, מה גם הוא בישל את הגול של חדירה..

ברור שהוא לא יעשה הרבה שינויים בחצי גמר או גמר.. אבל הפתעה טקטית אחת או שתיים הוא יתן! תלוי מי תשחק מולנו.!

דש מגרמניה

dunga 23 ביוני 2012

מכל מאמני היורו היחיד שאולי עוד יאמן קבוצה גדולה באירופה זה יוגי לב. כל השאר יעשו את המילונים שלהם בליגות המרתקות של המפרץ הפרסי.

Say Wot? 23 ביוני 2012

לוראן בלאן?

D! בארץ הקודש 23 ביוני 2012

בלי להיות קטנוני
האם לבואטנג לא הייתה אשמה בשני השערים?

אמנון 23 ביוני 2012

אני חושב שפספסת את הנקודה העיקרית של המהלך של גרמניה. גרמניה הייתה מאוד יעילה בשלב הבתים, אבל גם מאוד חד גוונית. לאב רצה להכניס את כל הנשק ההתקפי של גרמניה לכוננות(והוא גם התחיל לעשות את זה במשחק מול דנמרק, עם שורלה והחילוף המוקדם של פודולסקי). תסתכל על 4 השערים של גרמניה אתמול, כל אחד מהם הובקע בצורה שונה, וזה הכוח של גרמניה.
ובהערת אגב, אני חושב שלפודולסקי יש את הטורניר הכי חלש שלו במדים הלאומיים.

כסיפוביץ 23 ביוני 2012

צ'מע עמית יש לך הרגל מגונה לא להגיב בפוסטים שלך ואני לא יודע על מה ולמה..
למד מאחרים

גרמניה 23 ביוני 2012

לב שם את קלוזה כי הוא יותר נייד מי גומז וראו את זה בשער השלישי
ולהגיד שבואטנג חלד זו טעות אז משחק רע כאילו נחרב העולם, והגול של להאם פשוט נפלא

Comments closed