פוסט חי: גמר ווימבלדון 2012: פדרר (3) – מארי (4)

גמר ווימבלדון: פדרר - מארי

אפתח בקטע שכתב שלום סיונוב "מיומנו של אנדי מארי". אני לוזר?

"יומני היקר,

אני מגיע למשחק מול פדרר עם הרבה חששות. אני הבריטי הראשון בגמר מאז 1938. כל החברים שלי ביציע. כל הבריטים רואים אותי בטלוויזיה. אני מתקשה לישון בלילה האחרון לפני הגמר. המחשבות רצות לי.

פתאום אני נזכר בכל המשחקים שהיו לי השנה בווימבלדון. הפסד מערכה מול קרלוביץ'. פתאום אחד בשם רוסול שאף אחד לא שומע עליו מעיף את נדאל. כן, הספרדי הזה שהעיף אותי בחצי הגמר שנתיים ברציפות. פתאום אני התחלתי להרגיש את הלחץ. הפיגור הגדול מול בגדאטיס וניצלתי בנס מהדחה (תודה לגג). תודה לגשם פעם שנייה שהציל אותי מסיליץ' שנתתי מולו מערכה ראשונה גרועה. תודה לדוד פרר שלא ניצל את הזדמנויות שהיו לו במשחק כדי שאני אצליח לחזור לעצמי בסוף המשחק ולנצח.

החלום שלי בגמר לשחק כמו ששיחקתי בשתי המערכות הראשונות מול צונגה. הגעתי מוכן אליו . אני נזכר שאני מוביל 1:5 והפסד מולו היה באותו יום מעצבן בסיבוב הראשון באוסטרליה שאף אחד לא ידע מי הוא! למדתי אותו, הגשתי בצורה מפחידה בשתי המערכות הראשונות אבל פתאום אחרי זה התחלתי לפחד, המחשבות התחילו לרוץ. וויי, אני סוף סוף יכול לעלות לגמר. אני כבר ממש ליד. ג'ו פתאום חזר לשחק. נשברתי, הסרב לא עבד. פתאום השמש באה לעזרתי, הצרפתי החטיא כדורים פשוטים. והווינר נקודה האחרונה. וואו… ראיתי את זה בפנים, אבל רק  אחרי הצ'אלנג' התחלתי סוף סוף לשמוח. חזרו לי פתאום כל הפסדים לנדאל. הפסדים בגמר לפדרר. אבל זה אמיתי. אני בג-מ-ר ווימבלדון!

יום שבת הזה היה ללא ספק הכי ארוך בחיים שלי. אני מגיע למשחק ואני מבקש. אחרי שהגשם עזר לי יום אחד. אחרי שהשמש עזרה לי יום אחד. אני רוצה לעזור לעצמי. אני מוביל על פדרר 7:8 אבל הפעם לא מצליח לנצח אותו בגראנד-סלאם. יש לי את הזדמנות לבוא להוכיח לכולם שאני לא לוזר, להוכיח לכולם שאני יודע לשחק טניס, להוכיח להם שאני לא דחפן, להוכיח לכולם שאני יכול לשחק אגריסיבי מהנקודה הראשונה עד הסוף, להוכיח לכולם שאני לא משתין במכנסיים שאני יגיש למשחק.

יומני היקר, אני רוצה להוכיח לכולם שאני יכול סוף סוף להפסיק את השאלה המעצבנת הזאת שכולם שואלים אותי כבר הרבה זמן! יש אלוף בריטי! אני מקווה לחזור אליך אלוף… תודה,

אנדי מארי"

*** מערכה 1: 1:2 מארי.  עם שבירה על המשחקון הראשון.

פדרר פתח מאוד לחוץ, 6 טעויות לא מחויבות בשלושת המשחקונים הראשונים. הבעיה עם טעויות לא מחויבות היא שהם מורידים מאוד את הביטחון. זה כמו לופ. ואז, אחרי החטאות פשוטות, פדרר פוחד לתקוף, לקצר נקודות וללכת על מה שעבד לו טוב נגד ג'וקוביץ' ועד הגמר. מצב מסוכן ולא טוב. צריך להחזיר את הביטחון. הבעיה שבמערכה הזו הכל כבר תלוי בהגשות של מארי.

3:4 פדרר. מארי בזבז הזדמנות ואיפשר לרוג'ר לחזור למשחק. ורוג'ר קיבל ביטחון והתחיל להראות את הטניס הטוב שלו. זו כמו נדנדה. ברגע ששחקן אחד מעלה את הרמה שלו, השחקן השני יורד ומפגין סימני לחץ. כל כך הרבה מונח על הכף. היסטוריה.

4:6 מארי. מערכה ראשונה שאנדי מארי לוקח בגראנד סלאם. בדרך להיסטוריה בריטית. דווקא בדקות בהם רוג'ר נראה הרבה יותר קרוב לשבור את הסרב של מארי מאשר להיפך, הגיע המשחקון התשיעי, בו רוג'ר שוב היה בלחץ ועשה שתי טעויות איומות שנתנו למארי צ'אנס. והסקוטי לקח את ההזדמנות בשתי ידיים. לעיני אלכס פרגוסון הסקוטי ביציע.

***

מערכה 2: 5:7 פדרר. 1:1 במערכות. איזה סט פוינט מדהים! הכל פתוח.

דווקא במערכה בה מארי נראה הרבה יותר טוב, השיג כמה נקודות שבירה ורוג'ר היה צריך מזל והתעלות בנקודות חשובות, בסוף רוג'ר השיג את השבירה במשחקון ה-12 התמיד מלחיץ מבחינת המגיש.

מארי לקח את משחקוני ההגשה בכזו קלות, על האפס, גם במשחקון האחרון כבר הוביל 0:30, אבל רוג'ר ידע להוציא את מיטב הטניס שלו במאני טיים. במקביל מארי הוריד רמה בהגשה. טוב, זה לא יכול היה להיגמר חלק מדי. עדיין אין גשם. מעניין לאן ממשיכים מכאן.

***

מערכה 3. 1:1. הפסקת גשם. סוגרים את הגג. עוד היסטוריה בגמר הזה. הקהל אגב התלהב מאוד מההודעה על סגירת הגג. אפרופו קהל, נדמה לי שאם תצפו בווימבלדון משנות ה-60 וה-70 תראו שזה בדיוק אותם אנשים בקהל. זקנים ורקובים. דקדנטיים. אבל יש גם צעקות התלהבות לא אופייניות שנותנות תחושה של אליפות אוסטרליה. נחמד.

3:6 פדרר. 1:2 פדרר.

טוב, עם גג סגור ובלי 'רעש לוואי', פדרר במיטבו הוא גדול וטוב הטניסאים בהיסטוריה. גם נדאל וג'וקוביץ' הם לא יריבים ראויים עבורו כשהוא במיטבו באולם.

וזה נראה. באותו משחקון שכבר עכשיו נכנס לקלאסיקות, המשחקון השישי בו פדרר שבר אחרי 9,870 מצבים של שוויון. מארי קצת נחנק אבל הוא פשוט נותר במעמד צופה בהצגה הטובה ביותר שהיה אי פעם לטניס להציע. פדרר באולם.

עכשיו מארי חייב לתת כל מה שיש לו. הוא גם שחקן אולמות טוב מאוד. צריך ליזום ולתקוף יותר.

***

מערכה 4: 4:6. פדרר מנצח 1:3.

רוג'ר פדרר אלוף ווימבלדון. 6:4, 5:7, 3:6, 4:6.

אני בוכה פה מהתרגשות. תנו לי להירגע קצת. אחזור עם פוסט סיכום מאוחר יותר.

אז

החיים הם גרמושקה (סיפורו של אלכס אברבוך)
דמעות: קסם הטניס

No Comments

חננאל 8 ביולי 2012

בחייאת לווינטל, יש פה 7-8 טעויות כתיב גסות, תתקן…

עמית לוינטל 8 ביולי 2012

מתקן. לחץ זמן, אתה יודע

אמיר 8 ביולי 2012

מה עם קצת הימורים בשביל העניין?
אני יתחיל- 3-1 לפדרר תוצאה סופית.
24-18 לפדרר במערכות.

ובגלל שהגג פתוח בהתחלה אז לפחות הפסקת גשם אחת.

בהצלחה

עמית לוינטל 8 ביולי 2012

בגלל שאני מהמר גרוע אני הולך על 1-3 מארי.

יניר 8 ביולי 2012

3.0 פדרר

יניר 8 ביולי 2012

מעולם לא נפלתי כל כך מהר……

מנחם לס 8 ביולי 2012

לצערי מארי יפסיד בסוף למרות שהוא כנראה מנצח את המערכה הראשונה 4-6. אבל אם מישהו יעיז לכתוב כאן שהוא יפסיד (או הפסיד) בגלל "קריסה מנטלית" יהיה לו עניין איתי כשאני מגיע מחר ארצה. לצערי הוא יפסיד בגלל סיבה אחת ויחידה: פדרר שחקן טניס טוב יותר.

עמית לוינטל 8 ביולי 2012

נכון, מנחם. אני מסכים איתך.
פרשנים ומאמנים אוהבים יותר מדי לדבר על מנטאליות. כאילו אם אתה תשחק מול פדרר תפסיד לו בגלל עניינים מנטאליים ולא בגלל טניס נטו

ניצן נ. 8 ביולי 2012

יש! אחלה מערכה ראשונה. מקווה שגם המשך המשחק יהיה ככה.

בלינדר 8 ביולי 2012

אם פדרר מפסיד פה עמית זה עליך. על כל פעם שאתה מנחס את מארי אתה מנחס פעמיים את רוג'ר.
You should know better than that!

עמית לוינטל 8 ביולי 2012

אני מאמין ברוג'ר למרות שהפסיד סט ראשון

דודו פ. 8 ביולי 2012

כמו שזה נראה, פדרר בדרך להפסיד את המערכה השנייה. זה לא היום שלו ומארי בדרך להיסטוריה מנצח 3:1 במערכות

רמי פורטלנד 8 ביולי 2012

עדיין לא מבין איך אנשים שלא ממש הצליחו בחייהם קוראים לספורטאי מקצועי,שעוסק בתחום מאוד פופולארי ועושה זאת טוב יותר מ99.99999% משאר האנשים שעוסקים בו – לוזר .

בלינדר 8 ביולי 2012

בפסיכולוגיה קוראים לזה projection

כסיפוביץ 8 ביולי 2012

פדרר משחרר טעויות בלתי מחויבות כמו גרעינים.
נראה שרוג'ר לא הגיע לגמר הזה בפוקוס. כרגיל.

בלינדר 8 ביולי 2012

הגשם בדרך.

פדרר זוכה בפחות נקודות קלות ממארי ואני מרגיש כאילו הוא ממהר מידי בחבטות שלו או משחק על ווינרים מסוכנים במקום לחכות למכה קצת יותר נוחה. מארי נראה טוב.

צמוד 8 ביולי 2012

משהו אמר שיהיה צמוד ?

רמי פורטלנד 8 ביולי 2012

עוד שבירה אחת לטובת רוג'ר עלולה להיות תחילת הסוף

אסף רביץ 8 ביולי 2012

אם מארי ינצח בסוף את המשחק, צריך לזכור את השמירה שלו על ההגשות לפני הגשם כשפדרר בשיאו. אין דבר שפדרר אוהב יותר מלשבור מיד בפתיחת מערכה אחרי שהוא לקח מערכה צמודה, ככה הוא שבר עשרות שחקנים. מארי עמד בזה עם גיים ענק.

התכונה המרשימה של מארי היא ההחזרות לסרבים הראשונים של פדרר, בכל מערכה היו 2-3 משחקונים שהסרב הראשון בקושי הטריד אותו וכל הנקודות היו מהקו האחורי. מכיוון שבהחזרות של פדרר זה תמיד המצב, רוב הזמן זה לא נראה כמו משחק דשא.

למי טוב הגשם? בדרך כלל לשחקן המנוסה יותר.

ארז (דא יונג) 8 ביולי 2012

נראה לי שמארי צריך להחליף לסטופקס :)

ניצן נ. 8 ביולי 2012

וואו, איזה משחקון. מדהים.

גיא 8 ביולי 2012

מרגיש כמו 2006

כסיפוביץ 8 ביולי 2012

מסקנות ביניים:
א. פדרר שחקן הרבה יותר טוב ממארי [כאילו דא].
ב. הבריטים פשוט נראים נורא ואיום…שילוב של ורוד ואפור.

ניצן נ. 8 ביולי 2012

טוב, פדרר מדהים. נכון שהוא לא משחק מול נדאל, אבל וואו!

בלינדר 8 ביולי 2012

פדרר מריח דם

ניצן נ. 8 ביולי 2012

מדהים שמארי עדיים במשחק. לפי תווי הפנים שלו קודם היה אפשר לשרוק לסיום ממזמן.

ניצן נ. 8 ביולי 2012

אי אפשר להישאר אדיש לדמעות של מארי זה באמת היה מרגש.

אלעד ב. 8 ביולי 2012

האמת, שלמרות שאני אוהד פדרר אדוק, אם יש משהו שבא לי לראות אחרי הדמעות הללו זה אחד משניים:
1. את פדרר לעולם לא פוגש אותו יותר בסלאם.
2. את מארי מנצח את נדאל בגמר אוסטרליה שנה הבאה!

אבו צ׳יצ׳ריטה 8 ביולי 2012

״זקנים ורקובים״. כמה מעמיק וחתרני

עידו 9 ביולי 2012

אין מה לעשות החוכמה של פדרר היא חוכמה שמבטלת כל טכניקה של כל שחקן בענף הטניס.פדרר הוא הצ׳אבי של הכדורגל

עמרי 9 ביולי 2012

אתה צודק בהחלט עידו פדרר הוא באמת גאון ואולי אפילו הייתי קורא לו המסי של הטניס!!

אגב בשל הווימבלדון התחלתי מאוד להתעניין בטניס למישהו יש אולי איזה בית ספר לטניס או חוג לטניס באזור רמת גן?

Comments closed