דמעות: קסם הטניס

למרות האושר, הלב שלי בסיום היה עם מארי

איתך אני הולך כל הזמן, אבל הערב למשך שעה בכיתי עם מארי

אתה שואל את עצמך לפעמים מהו הקסם המיסתורי הזה שיש בטניס.

מעבר לרמה האדירה, לטכניקה ולאסתטיקה, לדיוק, לרמות האתלטיות, לחושים השישי והשביעי, לתושיה, לבחירת המכות ולמגוון שלהן, ליכולות המנטאליות, לשינויי המומנטום – מעבר לכל אלה שאפשר למצוא בענפים אחרים – מהו האלמנט הנוסף? הייחודי?

***

את התשובה קיבלנו בסיום גמר ווימבלדון 2012. ובסיום גמרי גראנד סלאמים גדולים נוספים. התחושה שיש שני שחקנים גדולים שמגיע לשניהם לנצח. אתה רוצה להריע בסיום לשניהם.

אבל לא. בעצם לא זה. הרבה יותר מזה.

משהו הרבה יותר כובש, ישיר וחודר ללב. פשוט אסביר מה שעבר עליי ותבינו:

כל המשחק עודדתי מסלון ביתי בתל אביב את פדרר, כלומר הייתי נגד מארי. למרות שאני תמיד מעדיף שפדרר ייקח נקודות, משחקונים ומערכות בזכות חבטות גאוניות שלו מאשר בזכות טעויות של היריב, אתם יודעים איך זה. אתה אף פעם לא בוכה כשהיריב מחטיא מכה.

ובכל זאת, ואחרי כל זה, מארי ירד מנוצח. עם 500 טון על הכתפיים של עיני כל האומה הבריטית שצופה בו ומדברת רק עליו, זה סופסוף נגמר. החלום הוורוד הזה וגם הסיוט הנורא הזה. עם ראש הממשלה, חברי בית המלוכה, סבלריטיז מהצמרת הספורטיבית ושל עולם הבידור, אגדות טניס, חברים ומשפחה וכל המי ומי…

ואז מארי נשבר בדמעות. ואני לא יכלתי באותם רגעים אלא לדמוע איתו. הלב שלי נצבט חזק, נכמר, נחמץ. בכיתי איתו. בכיתי עליו. יכלתי כל כך להבין, או לחשוב שאני מבין ולנסות להזדהות.

אפילו כשאשת הברזל בכתה, וזו לא מרגרט תאצ'ר אלא האמא הקשוחה של מארי, בכיתי איתה. הפעם היחידה אי פעם שחשתי סימפטיה רבה כלפיה.

וגם עיניה של בת הזוג קים סירס דמעו. ולפתע ראו גם אוהדים רבים בקהל שבוכים. חלום שנשבר ונגוז לו. יותר נכון – זה כמו חלום מושלם שאתה מתעורר ממש בקצה סופו ומגלה שהוא היה בסך הכל חלום.

בכמה ענפי ספורט, אתה יכול לצפות בקרב טיטנים שנמשך 4 שעות ומוציא מהם מאמצים פיזיים ומנטאליים עילאיים? איך אפשר להישאר אדיש לזה בסיום? אז כן… דמעות. דמעות בלונדון, בתל אביב ובמקומות רבים בעולם.

ואני, אוהד מושבע של רוג'ר. ידעתי שאהיה כל כך מאושר אם הערב הזה יסתיים ככה. עם ההיסטוריה הגדולה שעשה רוג'ר, שהלכתי איתו בימים שחורים ומדכאים בשנים האחרונות והכואבות. כל כך חיכיתי לרגע המאושר הזה. לחזרתו בענק לקידמת הבמה אחרי גיל 30.

בסוף הערב אני מוצא עצמי עם דמעות. אמנם מאושר, אבל לא פחות כואב על היריב שהפסיד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

פוסט חי: גמר ווימבלדון 2012: פדרר (3) - מארי (4)
לספרד 18 תארי גראנד סלאם. לפדרר רק 17 / יוחאי שטנצלר

No Comments

אזי 8 ביולי 2012

רונן – בלי קשר לטניס בכלל.
האתר בתקופה האחרונה עולה בצורה נוראית, סגרתי ופתחתי את הדפדפן עכשיו 3 פעמים כדי להצליח להכנס לכתבה הזאת.
לידיעתכם.

בקשר למה שאמרת על הגמר – אמת, טניס הוא אחד מענפי הספורט היחידים שבו גם אם יש לי פייבוריט בגמר, אני לא לגמרי נגד היריב.

קסיוס קליי 8 ביולי 2012

הטבע חזר למסלולו.
זה היה איום ונורא אילו פדרר היה מפסיד.
עכשיו זה הפך להיות הרגע הכי טוב שלו בטניס.
רגע לפני ששבר את שיאו של סמפרס נדאל התחיל לזרוק אותו למקומות לא מוכרים בטניס ולהסתכלות עמוקה מאוד פנימה, ואחרי מסע מדהים ומפרך הוא חזר עם גראנד סלאם נוסף ולמקום הראשון שבוע נוסף בדרך לשבירת השיא, מה שהיה נראה כמשימה בלתי אפשרית.

אופיר 8 ביולי 2012

טניסאים הם ספורטאים נהדרים, קל למצוא משהו להתחבר אליו אצל כל אחד מהם.
רק שלא נשמע את הקשקוש הקבוע על "מארי הלוזר", כשהיה ברור שהוא הפסיד לטניסאי טוב יותר.

barakbl 8 ביולי 2012

הספורט הלבן, הענף של מעמד הביניים/גבוה, הבורגנים השבעים, הענף הכל כך אלגנטי, יש שיגידו משעמם, עם כל הגינונים הנלווים, עם הקהל השקט (יחסית).
הענף שמתיימר להיות מאופק יחסית, הפך לענף הכי מרגש שיש כיום בספורט העולמי.

וזה בזכות הספורטאים הנדירים (ולא רק בכל מה שקשור ליכולת הספורטיבית הפנומנלית שלהם) בענף.

כן, גם אני הזלתי דמעה, ובכלל הייתי בעד מארי (סתם כי היה בא לי להיות קצת אופוזיציה לקונצנזוס).
הזלתי דמעה כי רוג'ר פדרר ריגש, הזלתי דמעה כי המעמד ההיסטורי הזה היה מרגש.
הזלתי דמעה כי היה פשוט מרגש לראות את הקהל מכבד את האלוף והסגן.
הזלתי דמעה כי אין מה לעשות, מארי פשוט ריגש. התפרצות הבכי שלו היתה אותנטית ומרגשת להפליא.

לא חושב שהתרגשתי ככה כל העונה מכדורגל (ואני חובב מושבע של הענף) כמו שהתרגשתי הערב.

Mayush 8 ביולי 2012

That's exactly what I felt

מאיה רונן 8 ביולי 2012

באוסטרליה 2010 מארי אמר בדמעות: I can cry like Roger, I wish I could play like him.
הוא עוד יזכה בגראנד סלאם, טניסאי מצוין, ווינר גדול, ובעיקר אישיות שצמחה לנגד עינינו ממש, מהרגע שחשבנו שהוא ילד כאפות שניצח אותנו בדייויס, ועד לרגע המכונן הזה בקריירה. לא אתפלא אם הזכיה תגיע בארצות הברית. איוון לנדל הפסיד 4 גמרים ומשם המריא. גם למארי יש לפחות אחד בקנה, ועכשיו יש לו מאחוריו גב של אומה שלמה.

MG 8 ביולי 2012

מאיה, 2 דברים:
1. זאת את שכתבת את הפוסט על כך שאולי הוא צריך לפרוש? אם לאו, קבלי את התנצלותי. אם כן, אני חושב שלפדרר מגיעה אחת.
2. כבר כמה שנים אומרים שמארי קרוב לזכיה במייג'ור וזה היה לפני הפריצה של ג'וקוביץ. אם לא יקרה שינוי דרמתי, אני לא רואה אותו זוכה, מהסיבה הפשוטה שקיים הער גדול מאד בין 3 הגדולים לבינו. אז נכון שמדי פעם הוא מנצח אותם, אבל לא 2 מהם בטורניר של 5 מערכות ובפלשיינג מדו נאדל כבר לא יפול בסיבוב השני.

מאיה רונן 8 ביולי 2012

אהלן, מעולם לא כתבתי או חשבתי שפדרר צריך לפרוש. אני מעריצה גדולה שלו מאז הזכיה בוימבלדון הראשון, ולכל גראנד סלאם אני מגיעה בתחושה שאפשר לעשות זאת. למרבה האושר, היום זה קרה. לגבי מארי, נחיה ונראה, אני כן חושבת שהוא התבגר מאוד, באוסטרליה הוא נתן פייט אדיר לג'וקוביץ', ובינתיים מסתמן שהוא בקו עליה מבחינת הטניס שלו. אני לא חושבת שהוא ברמה של השלושה האחרים, אבל ביום נתון בהחלט יכול לנצח אותם, גם בחמש מערכות.

DC 9 ביולי 2012

זו לא היתה מאיה רונן, אלא כתב בשם אריאל כהן.
כמה מגוחך? נראה הפוסט הזה היום. לקח לתקשורת הישראלית (ואולי גם העולמית) שממהרת לחרוץ גורלות של שחקן שלא זוכר מה זה לא להגיע לשבוע השני של גראנד סלאם (וליתר דיוק, לרבע גמר).

נקודה נוספת לגבי פדרר… נותר לו עוד שיא אחד של סמפראס להשוות, וזה כמות השנים אותן הוא מסיים במקום הראשון (סוג של מספר השני בהן מסיים כ"אלוף" השנה). סמפראס עומד על 6, פדרר כרגע על 5. אין לו הרבה נקודות להגן עליהן בקיץ הקרוב, אבל באיזור אוקטובר-נובמבר יש לו 3000 נקודות להגן עליהן (פאריס, באזל וטורניר סוף העונה). יהיה מעניין, אני מאמין שהוא יצליח.

ברייק פוינט 9 ביולי 2012

ל – MG, אני חושב שהפוסט שאתה מתכוון אליו היה בוואלה וגם אני התעצבנתי כשראיתי אותו אבל לא לקחתי ברצינות כתב עלוב שכזה וגם אתה צריך פשוט לחגוג את התואר

אלעד ב. 8 ביולי 2012

והגמר הזה היה ניגוד מושלם לגמר שהיה שנה לפני כן, ב- 2009 כשפדרר בכה לאחר ההפסד לנדאל.
מאותו טקס פרסים של 2009, אני בוכה יחד עם המפסיד אם הוא מתחיל לבכות…

לא האמנתי היום שארחם על ג'ודי מארי המרגיזה אבל היה בדמעות שלה משהו אימהי שאי אפשר להיות אדיש אליו!

נועם 9 ביולי 2012

מאיה היקרה,
אני יודע שזה אולי קצת לא קשור, אבל למה את לא שידרת את המשחק???
מה קשור הקיציס הזה?
השידורים שלך לאורך הטורניר היו הרבה יותר מהנים לצפייה.

אסף 9 ביולי 2012

לגמרי

טימי 9 ביולי 2012

קיציס וצורף מהגרועים שבצמדים. זוג קשקשנים. צורף מלמד את פדרר איך לחבוט.. פשוט לא יאמן
היה רגע קסום שלמשך כמה שניות התחלף הסאונד לשידור באנגלית.
כבר עדיף את הצמד השני קוקי ושמוקי

כסיפוביץ 9 ביולי 2012

ללא ספק ערוץ הספורט הבזוי מספק שידור מביך עם הבהמה הוולגרית המקומית בדמות צורף והאיש שאין לי מושג למה הוא משדר משחקים בדמותו של מציקיס.

פשוט מבזה.
נשארנו עם מירי הנפלאה.

R.F 8 ביולי 2012

שאלה לך עמית: בכוונה כל מי שסיקר את הגמר היר שמארי ינצח ב-4 מערכות? גם אתה, גם רועי בוואלה, גם ההוא שכותב ב-ONE…

סמי 8 ביולי 2012

אין תנחומים למארי הא פשוט שחקן מניאק. כשהוא ראה שפדרר משחק טוב יותר ממנו הוא התחיל למציא פציעות בכל מיני חלקים בגוף שלו חוץ מזה הוא מצפה מעצמו יותר מדי .אין מה לעשות למארי אין את הכישרון לזכות או לנצח שחקנים יותר טובים ממנו

R.F 8 ביולי 2012

אלעד, רוג'ר הפסיד לנאדל ב-08, ב-08 הוא ניצח ב-5 מערכות את רודיק.

אלעד ב. 8 ביולי 2012

אני דיברתי על גמר אוסטרליה 2009 שבטקס הפרסים שלו הוא בכה…
שים לב להקשר, כתבתי זאת כתגובה למה שמאיה כתבה על ההפסד של מארי לפדרר בגמר אוסטרליה 2010 ואמרתי ששנה לפני כן, פדרר בכה באותו מעמד…

יונתן 8 ביולי 2012

never say never….
נדאל עף בסיבוב השני .. האם זה מסמל את תחילת דעיכתו ??
נדאל הוא האופוזיציה האמיתית לכלל שחקני הטניס בעולם. לדעתי ג'וקוביץ נפלא כרגע אבל לא ניתן לדעת כמה זמן זה ימשך. בדרך כלל שחקנים מסוגו נותנים 1-4 טובות ונגמרים וחוץ מנאדל שיום אחד יגלו שהוא סייבורג ואין הסבר לתופעה הזאת ולאיך הוא מצליח לשחק טניס כזה אינטנסיבי כבר 10 שנים כמעט ובמידה ומה שהיה השבוע זה נפילה חד פעמית אני באמת לא רואה את מארי לוקח משהו ב2-3 הקרובות. אבל כל שחקן מגיע לשיאו ואז מתחיל לדעוך. אם זה יקרה לנדאל בקרוב ובהנחה (לדעתי כמובן) שג'וקוביץ עבר את השנה שנתיים המופלאות שלו ועל אף שימשיך להיות כוח מרכזי הוא בר פיצוח כפי שראינו.
ועל כן יש לי הרגשה שמתי שהוא יפתח חלון הזדמניות למארי והוא עלול לקחת אפילו יותר – נחכה ונראה מה יהיה עם נדאל….

ברייק פוינט 9 ביולי 2012

הברכיים של נדאל יגמרו אותו עוד שנתיים. בענף תובעני כמו טניס אם אתה לא שומר על עצמך (כמו רוג'ר) אתה תגמור את הקריירה מוקדם ואני כבר שנים אומר שזה מה שיקרה לנדאל. בקשר לשבוע שעבר, אני בטוח לצערי שזאת הייתה נפילה חד-פעמית

Tal 8 ביולי 2012

אני חושב שבטניס יש אכזריות שאין כמעט באף ספורט אחר – הידיעה שעל חודה של חבטה מוצלחת או שגיאה מתסכלת יכולה להיות מוכרעת מערכה- כשעה של עבודה בערך, ותוך כמה שניות חוזרים לנקודת המוצא וצריך להתחיל הכל מהתחלה גובה מהטניסאים מחיר מנטאלי כבד, ובסיום הרגשות צפים.

מכל ענפי הספורט ששיחקתי (באופן חובבני כמובן), אני לא חושב שיש ספורט שתסכל אותי כמו טניס.

מאור 8 ביולי 2012

יש אלוהים!! היום פדרר הכניס את עצמו בצורה הכי מרגשת לרשימה של הספורטאים הגדולים בהיסטוריה ברמה של גורדן,פלפס,עלי,מסי וכו..
הספורט הזה פשוט מדהים אין לי מילה אחרת, הוא מלווה אותי כל החיים אני זוכר איך הפסדתי בחינת בגרות בשביל לראות את רוגר מפסיד לסאפין בחצי גמר אוסטרליה 2005,איך שברתי שמירה וכמעט נכנסתי לכלא הצבאי בשביל לא להפסיד את גמר ווימבלדון 2008(אירוע ספורט שישאר איתי עד הקבר),איך עצרתי במסעדה בצד הדרך בבוליביה כדי לראות את רוגר מפסיד לנדאל בגמר הרולאן גארוס ב2011.
והיום.. אחד הימים המאושרים בחיי.. אמרתי לעצמי אחרי המערכה הראשונה אין סיכוי שרוגר חוזר מארי נראה טוב וכל בריטניה מאחוריו,אבל רוגר שוב שיחק אותה וכתב פרק נוסף בהיסטוריה(שלי ושלו).

אופירכמה ק"מ מעל מסי. 8 ביולי 2012

פדרר בהחלט שייך למועדון של ג'ורדן ופלפס, מעל עלי וקילומטרים רבים מעל מסי.

אדם 9 ביולי 2012

מעל עלי?
עלי מעל כולם…

אופיר 9 ביולי 2012

בפוליטיקה? כן.
בספורט לא.

MG 9 ביולי 2012

גדולה של ספורטאי נמדדת בהרבה פרמטרים, אבל קודם כל הוא צריך להיות בטופ ההשיגי ועלי לא הגיע לנתונים יוצאי דופן לעומת פדרר (למרות שכמובן קשה להשוות בין ענפי ספורט שונים).

אדם 9 ביולי 2012

לדעתי, בתור ספורטאי, עלי מעל כולם. זה בגלל המכלול.
כן, הוא לא עילוי יוצא דופן כמו פדרר, פלפס ושלום תקווה אבל את מה שהוא עשה בתור ספורטאי, אף אחד אחר לא עשה.
הגדולה של עלי יוצאת מדפי הסטטיסטיקה.

גיא 9 ביולי 2012

הוא הרבה יותר ממסי,

ברייק פוינט 9 ביולי 2012

להשוות את פדרר למסי זה בדיחה. הספורטאי היחיד שלדעתי יותר גדול ממנו זה סרגיי בובקה שלעולם לא יתקרבו למה שהוא עשה בקלילות

מוזגטס 8 ביולי 2012

רוג'ר זכה היום כמו גדול. אבל ההצגה היתה כולה של מארי. כמוהו וכמו רבים אחרים גם אני בכיתי. אי אפשר היה להישאר אדיש.
ואני באמת מאמין שההפסד הזה יסלול לו את הדרך לתואר ראשון. הוא אולי לא הכי טוב ולא עומד עם שלושת הגדולים (שמתוך שלושה ברגע נתון תמיד יש רק שניים). אבל הפורקן הזה, כשהמלכה היתה אמורה להגיע, הנסיכה וראש הממשלה ביציע, שהמשפחה בוכה איתו, כשאומה שלמה יושבת לו על הגב ועולם חובבי הטניס כולו מחכה לראות מה יקרה – לפורקן הזה יש הרבה מאוד ערך. בפעמים הבאות הוא יעלה שונה לגמרי למגרש.

תומר חרוב 9 ביולי 2012

עמית, פוסט נהדר.
מעבר לזה שבסופו של דבר אתה רוצה ששניהם ינצחו, בכל נקודה במשחק יש לכל אחד מהם אפשרות לנצח, הקרב על הסימפטיה שלך נמשך נקודה אחר נקודה. מארי כבש אותי בעיקר במלחמה שהוא נתן בנקודה הלפני האחרונה, כשכבר היה ברור שהוא יפסיד והוא הוצאי מעצמו כוח ונתן לבריטים האופטימים בבארים סיבה לחלום. וכמובן שבדברי הסיום, עוד לפני הדמעות: "i'm geting closer" סרקסטי שהצחיק את הקהל דווקא ברגע המשבר.

טימי 9 ביולי 2012

מזדהה עם כל מילה

זיקי 9 ביולי 2012

גם אני הרגשתי בדיוק ככה

P-V 9 ביולי 2012

כמה שהטניס העולמי היה זקוק לווימבלדון 2012. רגע לפני שהוותיקי הצופים מפסיקים לצפות בו מחוסר תשוקה והצעירים בכלל לא מכירים בבספורט הזה הגיע הקאמבק הגדול!!!
אני לא מדבר רק על פדרר אני מדבר גם על סרינה, שני השחקנים שמבחינת הספורט הזה כבר שייכים לעבר עשו זאת ובגדול.
סרינה שעד לפני שנה וחצי הייתה בסכנת חיים עברה לידה מחדש בטורניר הנוכחי, השחקנית שהרבה מאוד אנשים למדו לא לאהוב בכו יחד איתה שחקנית שבמערכה האחרונה אחרי כול נקודה צרחה כאילו החיים שלה תלויים בזה והאושר הענקי בסוף שסחף את כולם
אפילו אחי הקטן לא יכל להיות אדיש למערכה האחרונה(לפני זה הוא אמר שזה משחק משעמם) וצעק איתה באמת שחקנית אדירה סליחה משפחה נדירה, אני מקווה שUSA OPEN יהיה באותה רמה.

ועכשו לגדול מכולם רוג'ר פדרר השוויצרי בן ה31 בעוד חודש עשה את זה ובזמן הנכון, אני שמח שהיו כאלה שדחפו אותו ויעצו לו לפרוש מהטניס כי רק בזכותם היה לו הכוח להוכיח לכולם שאסור להספיד את הגדול מכולם רגעים במשחק חשבתי שאיך יכול להיות שהוא הפסיד לנדאל ונולה בשני הטורנירים האחרונים זה לא ניתפס: כאבי הגב נעלמו כאילו לא היו החדות, וראיית המשחק המשובחת שלו מזכירות את ימיו הגדולים, קור רוח של שחקן גדול והכי חשוב 7 זכייות במגרש הטוב בעולם ו17 בכולום אני שמח שזכיתי לראות את זה בגילי הצעיר.

ומילה אחרונה על מארי מי שהיה עד עכשו "הלוזר הניצחי" עשה זאת הוא לא נשבר מהלחץ העצום שהיה עליו הוא שבר פעמיים את פדרר ובמערכה השניה זה היה גבולי מאוד מערכה שלישי קצת חוסר מזל(גם בנקודת המשחק) לפחות הוא לא שובר מחבטים וגם הבכי שלו היה כן ואמיתי, כן מארי אכזבת אומה שלמה אבל יצא גדול לא ויתרת ואני מצטרף לפדרר תזכה יום אחד בגראנד סלאם כמובן אחרי פרישה של נולה ונדאל

וכמו שהיין משתבח אם השנים אני צופה לנו עוד לפחות חמש שנים של טניס אכותי מעוד

פדרר ענק 9 ביולי 2012

האם אתם חושבים שחוץ מהגראנד סלאם יש לחשב גם כמות זכיות בטורניר סוף השנה? הרי זה בעצם ה"גראנד סלאם" של האולמות, ומראה יכולת במגרש מהיר ונגד הטופ של העולם

לדעתי כל עוד נדאל ישאר עם 0 זכיות בטורניר הזה גם אם יעבור את פדרר בכמות הגראנד סלאמים לא יוכל להחשב הגדול מכולם

אשמח לדעתכם וגם של מאיה רונן

P-V 9 ביולי 2012

על מה אתה מדבר נאדל אחד מהשחקנים שזכה בכול תואר גראנד סלאם
יש לו את ארצות הברית פעמיים ווימבלדון אוסטרליה וכמובן הוא המלך הבילתי מעורער של החימר

מאיה רונן 11 ביולי 2012

לטעמי, אם מנסים לעשות השוואה בין שחקנים צריך להכניס את טורניר סוף השנה, מן הטעם הפשוט שמתמודדים בו 8 השחקנים הטובים בעולם. מבחינת איכות, הוא הרבה יותר קשה מסלאם. בנוסף, כפי שגלעד בלום הסביר והאיר את עינינו לגבי הגג הסגור בפרט ואולם בכלל – במובן מסוים, זה כמו עוד משטח (כפי שנדאל הוא מלך החימר, פדרר הוא "מלך האולם"). אבל באמת, מבחינת השוואה, יש כל כך הרבה רכיבים, אני פשוט הפסקתי לנסות. על כל טיעון אפשר להביא טיעון נגד, ולגבי המאזן של נדאל ופדרר, אפשר גם להזכיר שנדאל לא הצליח בכלל לעבור לעתים רבעי גמר וכך נמנע מפגש בינו לבין פדרר. בעיני הנתון שהופך את פדרר לגדול מכולם, וכאמור זה בעיני, הוא שיא רבעי גמר הסלאם שלו.

עמית לוינטל 12 ביולי 2012

אני לחלוטין מסכים.
הטורניר האהוב עליי אולי זה טורניר סוף השנה.
הוא גם נערך באולם ולכן זהו טניס טהור נטו, בלי השפעות חיצוניות.
הרמה כמובן עילאית והגדולים נפגשים ביניהם, בלי לוקאש רוסולים שמפריעים לחגיגה.
מבחינתי כמה המשחקים היותר זכורים של פדרר נערכו בטורניר הזה.
כשהוא שחט את נדאל בטורניר האחרון וגם ב-2006 נדמה לי כשהוא לקח 13 נקודות רצופות מול נדאל באמנות. ויש עוד כמה.

בוריס בקר 9 ביולי 2012

פדרר זה הרונלדיניו של הטניס פשוט להטוטן תמיד מרגש לראות אותו משחק .
בקשר למארי אין לי ספק שאחרי שייקח ג"ס ראשון הוא ישאיר אבק לנובאק ולנדאל שנמצא בירידה רצינית.

מארי שחקן הגנה יותר טוב מנובאק הרבה יותר מגווון ושחקן יותר אטרקטיבי לצפייה ההבדל היחיד הוא הלחץ של אחד שכבר זכה ואחד שמחפש זכייה ראשונה .
בקשר לפדרר עכשיו אני מייחל לעוד ג"ס אחרון לפינאלה כדי לסתום את הפה לאוהדי נדאל אחת ולתמיד .

גלעד 9 ביולי 2012

ב"ה
שלום לכולם
איפה כל אותם שהספידו ופשוט מחקו את פדרר,פשוט נכנסו לחורים שלהם ואוכלים את הכובע,שוב פעם פדר הוכיל לכולם מה זה שחקן גדול בכמה רמות מעל כל השחקנים בסבב.
איזה משחק הוא נתן אתמול פשוט תענוג לעין נהנתי מכל רגע שלו על המגרש ואני אהיה כנה רציתי שתהיה מערכה חמישית כי כ"כ נהנתי מהמשחק של פדרר שזה עורר אצלי עוד תאבון לראות אותו משחק.
מה נגיד על מארי פשוט מסכן שככה הוא היה צריך להפסיד אבל לא נורא עתידו עוד לפניו ואני מאמין שהוא עוד יזכה בגראנד סלאם.
לגבי ערוץ הספורט אני לא מבין למה לא מביאים שדרנים ופרשנים שבאמת מבינים בטניס.
עכשיו אחרי שפדרר לקח את ווימבלדון נשאר לו רק את USOPEN וישאיר לנו עוד יותר טעם מתוק בפה השנה.
אז פדרר שיהיה לך בהצלחה ומחזיקים לך אצבעות.

רז 9 ביולי 2012

כבר ברגע הראשון שנדאל הודח על ידי האלמוני שמדורג 100 בעולם
היה לפדרר את סיכויי חייו לזכות במייג'ור היוקרתי
וכך קרה ואני שמח בשבילו ופחות שמח בשביל מארי.

ברייק פוינט 9 ביולי 2012

זאת אכן הייתה הפעם הראשונה שהרגשתי סימפטיה קלה כלפי מארי אבל זה עדיין אחד הרגעים הכי מתוקים שחוויתי בתור אוהד רוג'ר. כ"כ הרבה הסטוריות וסתימת פיות בטורניר אחד מופלא. הוא פשוט לא מפסיק לרגש.
H1S7ORY

Comments closed