פייר פליי פיננסי בתחת שלי!

תובנות מעסקת הענק של הקיץ - מכירת זלאטן וטיאגו סילבה ממילאן ל-פ.ס.ז'

 

1) פייר פליי פיננסי??? פחחחח.

בעיירה ניון, בסמוך למשרדי אופ"א, צריך לבנות מצבה: "פייר פליי פיננסי ז'ל – 2009-2012." יש לי גם הצעה לכיתוב: "סבל מבעיות קשות כבר עם הולדתו, ולמרות הפסימיות של הרופאים הוא הצליח להילחם, אך עוד לפני שהספיק לחגוג יום הולדת 3, הבייבי של מיסייה פלאטיני מת".

מצד שני יש אפשרות נוספת: להתחיל לפעול. כלומר לזעזע. משמעות מעשית: לזרוק לאלתר את פריז סן ז'רמן ומנצ'סטר סיטי מליגת האלופות.

זו דילמה לא פשוטה לנשיא אופ"א: מצד אחד אתה רוצה את הקבוצות העשירות, הנוצצות ועם הכוכבים הגדולים שהעפילו לליגת האלופות בזכות ביצועיהם על המגרש. מצד שני חליק. אם יש ניסיון אמיתי להקים פרויקט בשם פייר פליי פיננסי, ופלאטיני רואה בו את היהלום שבכתר של כהונתו, על מי אתם בדיוק עובדים?

סיטי סיימה שנה מוצלחת עם הגירעון הגדול בהיסטוריה – הפסדים של 197 מיליון פאונד!

ופריז בכלל שוברת את כל השיאים. עוד לפני ההשתלטות הקטארית על המועדון, פ.ס.ז' הפסידה כל עונה 20-30 מיליון יורו. אבל זה לא הפריע למועדון להוציא 112 מיליון יורו בעונה שעברה על 11 שחקנים, כולל 42 מיליון על חאבייר פסטורה. ומאיפה בדיוק ההכנסות של פ.ס.ז' כשהיא משחקת בליגה הצרפתית הנחשלת מאוד כלכלית ומסחרית? ועכשיו הופה, לאבצי בא מנאפולי ב-30 מיליון יורו ועכשיו עוד 65 מיליון על זלאטן וטיאגו סילבה. וכל הסכומים האלה זה עוד לפני שמדברים על משכורות עתק לכל שחקני הרכש המהוללים.

למה אני נטפל לסיטי ו-פ.ס.ז'? כי הם המועדונים הכי בולטים כיום, שפשוט יורקים בפרצוף של הפייר פליי הפיננסי. צ'לסי לפחות עשתה ועושה ניסיונות שונים (וכושלים ביותר) להתייעל, ובכלל רק חמש קבוצות מ-20 קבוצות הפרמיירליג היו מאוזנות כלכלית או רווחיות בשנה שעברה. אבל הפסדי כל המועדונים יחד הגיעו ל-361 מיליון, וכאמור יותר ממחציתם שייכים לסיטי. היא ספינת הדגל של הפזרנות והבזבזנות. (צ'לסי הפסידה בעונת 2010/11 'רק' 68 מיליון).

תודו שזה מאוד אירוני שהיוזמה של הצרפתי פלאטיני מושמדת על ידי קבוצה פריזאית.

2) הגיע הזמן לליגת-על אירופית: זה לא יקרה בקרוב. אין לכך סיכוי מבחינה פוליטית. וחבל. אפשר רק להצטער. כי מה יש לפ.ס.ז' לחפש בליגה הצרפתית בדיוק? גם הם לא יודעים. מבחינת הקטארים, פ.ס.ז' צריכה מחר לעבור לשחק בפרמיירליג, בסרייה A או בלה-ליגה.

אם כבר מקבלים את העובדה הידועה שבעולם הכדורגל אין שום קורלציה (לרוב) בין משכורות השחקנים להכנסות המועדון, וההתנהלות היא אנטי-עסקית ובלתי רציונלית, לפחות לתת לכל הסוסים הגדולים להתחרות בליגה אחת משלהם. היריבות האמיתיות של בארסה וריאל זה לא סוסיאדד ולבאנטה, והיריבות האמיתיות של סיטי ויונייטד זה לא רדינג וווסט ברומוויץ'.

ואם תהיה ליגת-על אירופית  עם קומישינר רציני, בניהול ופיקוח אמיתיים, יהיה אפשר להחיל תקנות כלכליות דוגמת תקרות שכר.

3) מילאן מתפרקת.

ההתנהלות של ברלוסקוני מעידה על פאניקה. אם לפני שבועיים פ.ס.ז' הציעה למילאן 46 מיליון יורו רק על טיאגו סילבה ומילאן לא מכרה ובתגובה החתימה את הבלם לחמש שנים, אז מה פתאום למכור אותו ואת זלאטן יחד ב-65 בלבד? זלאטן אולי בן 31, ויש לו חוזה לעוד שנתיים, אבל כוכב העל של מילאן לא שווה קצת יותר מ-19 מיליון יורו?

מילאן בצרות כלכליות. תיקון: ברלוסקוני בצרות כלכליות אדירות. ההוצאות שלו בבתי המשפט, הקנס האדיר שספג (560 מיליון יורו) ושהוא לא מצליח להתאושש ממנו, מסבירים את העניין. אפילו דון סילביו הודה בעצמו: "מכירת זלאטן וטיאגו תכניס למילאן 150 מיליון יורו תוך שנתיים". החישובים שלו לא ברורים בדיוק, אבל מסבירים שהכל מונע משיקולים כלכליים.

בכל מקרה 65 מיליון יורו ייכנסו למילאן מיידית והיא תחסוך 48 מיליון יורו שכר (ברוטו) לזלאטן בשנתיים הקרובות, ו-60 מיליון יורו שכר (ברוטו) לטיאגו סילבה בחמש השנים הקרובות. 108 +65. תעשו את החשבון לבד.

עכשיו אוהדי מילאן בבעיה לא פשוטה: מצד אחד ברלוסקוני ב-26 שנותיו במילאן הפך אותה למועדון האירופי הכי מצליח בדור האחרון (5 גביעי אלופות ועוד 3 הפסדים בגמר). הקבוצות האגדיות של סאקי, קאפלו ואנצ'לוטי עברו תחתיו עם השחקנים הגדולים. גם בשנים האחרונות הקוואליירה פתח את הכיס כדי להביא את רוביניו וזלאטן בין היתר בניסיון לאושש את מילאן.

אבל עכשיו נדמה שיש התפרקות – השחרור של אנדראה פירלו שפרח ביובנטוס, העזיבה של הוותיקים בקיץ (גאטוזו, נסטה, סיידורף, זמברוטה, אינזאגי, ואן בומל) הובילה לצורך של בנייה מחדש. אבל לך תבנה עכשיו כשאתה משחרר את שני השחקנים הכי טובים וחשובים שלך בקבוצה, בהתקפה ובהגנה – איברה וסילבה.

השאלה איך יגיבו אוהדי מילאן: האם יזכרו לברלוסקוני חסד על ניהולו המבריק כל השנים, או שלא יסבלו לראות את היחלשות קבוצתם בזמן שיובה פורחת ושולטת ללא עוררין?

4) הבעלים הוותיקים: 

בספקטרום רחב יותר, יש הרבה בעלים ותיקים שאוהדים ודואגים לקבוצותיהם בעולם. בארץ למשל יש את יענק'לה שחר במכבי חיפה, בצרפת יש את ז'אן מישל אולאס מליון. כמו ברלוסקוני, גם השניים האלה הפכו מועדונים בינוניים לאימפריות, ולאחרונה הגיעו עונות של דשדוש יחסי – אם באירופה או בליגה.

האם העובדה שאתה בעלים/מנהל מצוין ומצליח במשך שנים רבות, נותנת לך פריבילגיה לטעות ולגרום להחלשת המועדון?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

זהו פוסט נוסטלגי
נעליים תולים מהר

No Comments

אמיר 13 ביולי 2012

המשפט האחרון שלך ממחיש במדויק את הבעיה של הקבוצות הללו,
יעקב שחר הוא דוגמא מצוינת אומנם אני לא אוהד חיפה אך אני שומע מחברים אוהדי חיפה ,שבשנים האחרונות מתחיל להימאס עליהם החלטות
הביג בוס שלהם.
החתמות מוזרות בסכומים מוזרים של שחקנים כמו חן עזריאל דגני וזרים שלא ברור איך הגיעו לחיפה, האוהדים מתחילים להריח שהבוס כבר
"איבד" את זה.
הבעיה של כל הקבוצות הללו, שהם תקועות עם הבוסים שלהם, הרי מי יחשוב על לעשות לשחר מה שאוהדי הפועל עשו לטביב, או שאוהדי יונייטד וליברפול עושים לבעלים שלהם.
הרי שחר תמיד יגיד (ואולי בצדק) שהוא שם מלא כסף על הקבוצה.
אולי הדרך של פליטני צריכה להיות לא פיירפלי פיננסי אלא
מחשבה של מעבר אירופאי למודל דמוי גרמניה, קבוצות שבנויות על אחוזים נרחבים של אוהדים, קבוצות שקופות.

אני לא בקיע לגמרי בספורט האמריקאי אבל לדעתי אין ספורט בעולם ששחקנים עוברים מקבוצה לקבוצה בסכומים כאלו (בכדורסל לדוגמא הסכומים זעומים לגמרי באירופה). צריך פשוט לעשות סכומי גג להעברות ואולי גם למשכורות ולהוריד את כל הסכומים הללו,
כדי להביא למצב שקבוצות לא יגיעו להפסדי עתק בעתיד.

בני תבורי 13 ביולי 2012

אילו הייתי יעקב שחר, הייתי מוצא את האוהדים שחושבים ש "הוא איבד את זה" ואומר להם לחפש מישהו שינענע אותם. או נותן להם את הקבוצה, שיביאו כסף ו "ימצאו את זה". חוצפה. ואני ממש לא אוהד חיפה.

עומרי 13 ביולי 2012

לא הייתי מספיד את מילאן. אנחנו הבני זונות הכי קשוחים בשוק ההעברות כבר שנים. קאקא נמכר בעסקה שנראתה טובה לשני הצדדים והפכה לפארסה של ריאל. שבצ'נקו נמכר במחיר הזוי כשנדמה שהוא עדיין קרוב לשיאו.
איברהימוביץ נרכש כמעט באותו סכום בו נמכר כעת וסחב את הקבוצה לאליפות באופן מיידי.

החיסכון הוא עצום.
אם נניח טבז מגיע, הוא יגיע בזול. כשהברגים מחוברים הוא יכול לפצות באופן מושלם על מה שאיברהימוביץ נתן.

סילבה הוא בלם בן 27 שהיה בשנתיים האחרונות אולי הטוב בעולם. אבל לדעתי הוא הפך לקצת אוברייטד והוא גם נוטה לפציעות. זה מחיר פנטסטי בשבילו.

ח'דר 13 ביולי 2012

כל סופרסטאר שמילאן מוכרת- מתרסק כמעט מיד ומתברר שהוא סוחב פציעה רצינית ביותר… לא אתפלא אם יסתבר שזה המצב במקרה של טיאגו סילבה. בנוגע לזלטאן- אני מבין שעלות השכר שלו היא נטל עצום, אפילו עבור מילאן… אבל, אפשר היה למכור אותו לריאל מדריד או למנ' סיטי בסכום יותר גבוה…

devito 13 ביולי 2012

חכה שפאטו יביא עונה אחת טובה בלי פציעות וגם אותו הם ידחפו למישהו

גלעד 14 ביולי 2012

בינואר פ.ס.ז' הציעה על פאטו וקאקה 61.5 מיליון דולר
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=496&docID=113363&lang=HE

קורא 13 ביולי 2012

איפה פירלו ברזומה הזה?

ח'דר 13 ביולי 2012

פירלו לא נמכר, אלא סיים חוזה ולא קיבל חוזה חדש.

אוריכאן 14 ביולי 2012

ריאל לא תיקח " סוס פראי" כמו זלאטאן, שאולי יכול לרוץ טוב טבל קשה לאלף, תוך חודש מוריניו זורק אותו ליציע

מתן 14 ביולי 2012

סילבה נפצע רק פעם אחת במילאן וזה היה העונה והוא נפצע לחודש אז זה הרגיש כאילו הוא נפצע הרבה ובכל פעם שהוא שיחק הוא היה בלם ברמה של הטופ העולמי

אמנון 13 ביולי 2012

יובה פורחת ושולטת ללא כל עוררין? כי היא הצליחה לקחת אליפות אחת, וגם זה במאבק איתנים ולוח משחקים מאוד נוח. באמת?

בעז 13 ביולי 2012

אם איך שמילאן ואינטר מתנהלות נראה שיובה בחזרה לשליטה באיטליה ואפילו זה לא אמור להיות קשה במיוחד

פאדי 14 ביולי 2012

המבחן האמיתי של יובה זה ביכולת לשחק בשתי מסגרות מה שלא היה לה בשנה שעברה

אמנון 13 ביולי 2012

ועוד משהו, שוב הרעיון של ליגת העל האירופית? להזכירך, פריז סן ז'רמן היא לא אלופת צרפת, צ'לסי סיימה במקום ה-6 באנגליה ובמקום ה-1 באירופה ואני בטוח שאת האוהדים של מילאן הרבה יותר מעניין משחק מול נאפולי מאשר עוד אחד מול באיירן מינכן.

ח'דר 13 ביולי 2012

מילאן היו צריכים לעשות קופה של 80-90 מיליון יורו ממכירת זלטאן וטיאגו.. לא יכול להיות שבעידן השייח'ים מנסור (MAN. CITY) ונאסר (PSG) הבלם הטוב בעולם לא נמכר בסכום של 50 מיליון יורו!!!!!! לא ייתכן שחלוץ שהממוצע שלו בחמש השנים האחרונות הוא 26 שערים ועוד 13 בישולים בעונה- לא נמכר בסכום של 30-40 מיליון יורו, ואחד כמו איזקיאל לבאצי שהממוצעים שלו הם בקושי 10 שערים ועוד 10 בישולים בעונה נמכר בסכום של 31 מיליון יורו!!!
אני משתגע!!!!!!!!!!

devito 13 ביולי 2012

כן משהו באמת מוזר פה אבל הרשה לי להעלות ספקולציה :
בהסכם שאיברה נמכר למילאן מבארסה המחיר גם היה די הזוי 24 מיליון יורו אם אני לא טועה ועוד תשלומים בנוגע להופעות והישגים.
אלה העובדות (מלבד הסכום שאני לא משוכנע) ויכול להיות שסוג כלשהיא של מפרעה עומדת להיפרע ובמקום לשלם על איברה הם יכולים למכור אותו ולהכניס כסף במקום להוציא .
על כן גם המילים של ברלוסקוני הן "אנחנו חוסכים" כי הכסף על איברה אמור להיות משולם הרי בארסה לא סתם מכרו להם אותו במחיר של כמעט 50 מיליון יורו מתחת למחיר שהם קנו אותו רק שנה (לא רעה כל כך) לפני זה.
סוג של פרצה בחוזה עם בארסה.
לדעתי .
נ.ב.
אני אדם של קונספירציות (יש לזה שם?)

קונספינטור 13 ביולי 2012

קונספינטור

Asterix 13 ביולי 2012

קונספירטור. אבל ברבע לשש בבוקר ועוד ביום שישי?! אז זה עובר

בעז 13 ביולי 2012

הבעיה איתם שהם שוברים את "החוקים" או המוסכמות קבוצות שפויות לא יכולות להילחם בהם הם מעלים ישר מחיר של כל שחקן בשוק ב200% לבאצי בחיים לא שווה 30 פטסטורה לא שווה 40 וסילבה לא שווה 45 בכל מקרה צריך להיכנס בהם ובצ'לסי ובסיטי (ודרך אגב גם ריאל בארסה ומנצ'סטר יונייטד בחובות של מעל 400 מיליון יורו לבנקים אז גם בהם יכנסו?) בכל מקרה הפייר פלי עוד לא התחיל באופן רשמי והוא אמור לדעתי להתחיל השנה ונראה אם לפלטיני ולחבר'ה מאופא יש ביצים או שהכל דיבורים…

חיימון 13 ביולי 2012

החובות של ריאל בארסה ויונייטד לא נכנסות לקטגוריות שבהן המאזן שלך צריך להיות שווה (break even rule) ולכן נכון לעונה זו וכנראה גם הבאה לשלושת אלו לא תהיה בעיה לקבל רשיון.

בעז 13 ביולי 2012

זה כן נכנס כי החובות האלה לא קטנים אלא גדלים ולכן כנראה שהם מסיימים את השנה בהפסדים חוץ מזה שאם אתה בחובות אתה לא מאוזן ואתה צריך להחזיר כסף….

אביאל 13 ביולי 2012

ח'דר – טיאגו סילבה הבלם הטוב בעולם ? ברצינות ? מה הוא בדיוק עשה בקריירה שלו ? שיחק קצת במילאן לא מרשימה בכלל ופישל בנבחרת ? החלוצים האיטיים של הליגה האיטלקית מסובבים אותו. אני יכול למצוא לך חמישה-שישה בלמים רק בליגה האנגלית שעולים עליו כמעט בכל פרמטר.

בקשר לפייר פליי, זה תמיד היה נראה בדיחה. גם ביום שינסו לאכוף את זה באמת, לקבוצות העשירות יש מספיק רואי חשבון ועורכי דין שיסדרו את המספרים בשורות החשובות או ימצאו דרכים עקיפות (סיטי כבר עושה את זה עם ספונסר שמגיע מאותה משפחה של הבעלים ונותן סכומים גבוהים על דברים איזוטריים כמו מתחם האימונים).

בעז – אם אני לא טועה הפייר פליי מדבר על הפסדים, הלוואות לא נחשבות בעניין (אני חושב), ריאל, יונייטד וברצלונה (השנה) הן רווחיות ולכן אין לא נכנסות לקטגוריה של צ'לסי, סיטי ופ.ס.ז.

ליאור 13 ביולי 2012

נכון שלא ראית בחיים שלך את טיאגו סילבה משחק ואתה סתם יורה?

בני תבורי 13 ביולי 2012

בואנ'ה, תגובה הולמת. כל הכבוד. ומה אם יסתבר שראה ויודע על מה הוא מדבר?

ליאור 14 ביולי 2012

זה בערך כמו שאני אגיד שאני יכול למצוא לפחות 5 שחקנים יותר טובים מליאו מסי.

את כמות הטעויות שטיאגו סילבה עשה אני יכול לספור על כף יד אחת ואני לא מדבר על העונה, אני מדבר על כל ה-3 שנים שלו במילאן. הוא בלם מושלם מכל הבחינות (לא פלא כשלחונך שלך קוראים אלסנדרו נסטה).

מי שחושב שהוא יכול למצוא 5 בלמים יותר טובים מסילבה רק בליגה האנגלית אז או שלא ראה אותו משחק יותר מ-3 משחקים (ובמקרה נפל על המשחקים בהם טעויות שלו הובילו לשערים, כמו הגומלין נגד ארסנל) או שהוא חובב כדורגל ישראלי טיפוסי שלא יודע איך להעריך בלמים. או שהוא סתם לא מבין בכדורגל, גם אופציה.

הגולנצ'יק 16 ביולי 2012

או שהוא פשוט לא חושב כמוך, גם אפשרות.

ח'דר 13 ביולי 2012

אביאל,
אני לא יודע עד כמה אתה עוקב אחרי הליגה האיטלקית, אבל עד הפציעה של טיאגו- מילאן הייתה חזק מאוד במירוץ האליפות. במספרים, מילאן הייתה ביתרון של 4 נקודות על-פני יובנטוס (סוף מרץ). בסוף העונה, יובנטוס זכתה באליפות ביתרון של 4 נקודות.

סטטיסטית, כשטיאגו סילבה משחק- מילאן סופגת בממוצע 0.73 שער למשחק. בלעדיו, מילאן סופגת בממוצע 1.16 שער למשחק!

הדורבן 13 ביולי 2012

הסטטיסטיקות שלך בעיקר מלמדות שהוא פשוט יותר טוב מהבלם שמחליף אותו, אבל לא משהו אבסולוטי.

ח'דר 13 ביולי 2012

כמה בלמים בליגות כמו הליגה האיטלקית מעמידים סטטיסטיקות כאלה? קח בחשבון שאין לו את שוער והגנת נבחרת איטליה בהרכב אתו…

אל ניניו 13 ביולי 2012

אם כבר לאמץ משהו פיננסי ממודל הNBA, הייתי שוקל דווקא לא את תקרת השכר שלא עובדת ממילא (הקבוצות העשירות משלמות קנס על חציית התקרה וזה לא ממש מזיז להן) אלא את שיטת הטריידים, במקום שכל קבוצה תשלם לקבוצה אחרת סכומים הזויים על שחקנים היא תצטרך למצוא חלופות. רוצים את זלאטן? אין בעיה, תביאו שלושה שחקני נוער, שחקן סגל אחד ו50 קילו בגט…

אלכס 14 ביולי 2012

או במקרה של זלאטן 50 קילו כדורי בשר(שוודיים)…

תומר הוותיק 13 ביולי 2012

בלי ועם קשר, יש לי רושם שההפסדים של הקבוצות מבחינה כלכלית אולי מכוונים, זאת האשמה קשה שלי אבל יש לי תחושה שזאת ״אחלה״ דרך להעלים/להלבין כספים, הרי בלי רווחים אין מיסים.
לדעתי MG הוא רו״ח,אולי הוא יכול לחשוב על קומבינה כזאת.

סבתא אינגה הייתה אומרת 13 ביולי 2012

״בתחת שלי״ לא יביא לך קישור בכותרת הראשית של ערוץ הספורט…

לדעתי מישל ודפני צריכים לאחד כוחות ושורות – מסתבר שגם באופ״א רוצים צדק חברתי.
שלב הבא – קמפיין של פלטי בעד גיוס לכולם… ;-)

קוסטה 13 ביולי 2012

אהבתי מאוד את הקונטקסט של השיר של Dire Straits!
15 מיליון יורו בשנה בשביל לשחק כדורגל? וזלאטן הוא לא איש עסקים אלא שכיר, כמו החבר'ה שסוחבים מיקרוגלים ומקררים בקליפ.

וברצינות, כלל כלכלי בסיסי הוא שמוצר שווה את הסכום שמוכנים לשלם עבורו, בין השאר מחירי העברה ומשכורות של שחקנים.

MG 13 ביולי 2012

אני לא מאמין אני כותב תגובה כבר 10 דקות והכל נמחק! אנסה שנית בקצרה (יחסית)…
עמית, מספר דברים (תומר – התייחסות בסוף):
1. אני מסכים לגבי הפר פליי. הלוואי והיו לתקנות יותר שיניים וקבוצות הפסדיות או עם תזרים מזומנים שלילי (לרבות ריאל וברסה) יושעו מהמפעלים האירופאים, למרות שברור לי שאין סיכוי שזה יקרה.
הצעתי היא שתקבע תקרת שכר (צמודה למדד המחירים לצרכן באות המדינה) אוצה יהיה ניתן לעבור רק כאשר קבוצה תציג רווח ותזרים מזומנים חיובי. הואיל וגם חברות רווחיות מפסידות לפעמים, יהיה אפשרי עבור קבוצה שבד"כ מרוויחה ומפיקה תז"מ חיובי לבחון את המצפרי של מספר שנים אחרונות (נניח 3).
2. אני נגד ליגת על אירופאית מ-3 סיבות:
א. איך מחליטים מי בפנים? האם לפי הקבוצות הכי גדולות (אם כן לדעתי אין סיכוי שסיטי בפנים)? האם לפי הקבוצות הכי עשירות (ממש פר פליי)? בסופו של דבר מה שיקבע אלו לוביסטים ופוליטיקה, שזה לא הוגן ולא הגון.
ב. שייכות מקומית ולאומית היא בבת עינה ונר לרגליה של מועדון ספורט. משום מה שכחנו, אבל המועדונים האלה הוקמו כמועדונים קהילתיים על פי רוב. היכולת לשתף שחקנים מקומיים צעירים היא קודם כל נגד המועדונים הקטנים ולא יהיו יותר הזדמנויות כאלה. דבר זה יגרור בנוסף לחוסר זהותשל האוהדים עם הקבוצה גם לכך ששחקנים כבר לא יתפתחו במחלקות הנוער של המועדונים הגדולים (לא יהיה רציונל לטפח כאלה). רוצה לומר שהם יגדלו במועדוני הנוער של הקבוצות הקטנות, כלומר בתנאים (לרבות אנשי מקצוע) פחות טובים וזה יגרור רמת שחקנים פחות טובה.
ג. הדבר יצור פער בלתי הפיך – זוהי נקודת האל חזור. הוהדים השרופים של הקבוצות הקטנות ימשיכו לעשות מנוי, אבל מה עם שאר האוהדים? כמה אוהדים של קבוצה קטנה בארץ היו עושים מנוי אם הם היו יודעים מראש שהוא לא כולל את המשחקים מול 4 הגדולות? כנראה שלא הרבה. הליגות המקומיות ישבקו חיים. הרמה תרד ואף אחד לא ירצה לשדר או לשים כסף. אם הליגה הזו תתברר כפיאסקו, אזי שלא תהיה כבר דרך חזרה, כיוון שכל השחקנים הכי טובים, כל הכסף וכל האוהדים החדשים (אולי חוץ מאלה שגדלים במשפחות עם מסורת לקוצה מסויימת) יתרכזו רק בליגה הזו.
אם לאיזי לא תהיה אפשרות להעפיל לליגת האלופות, הוא ישים בק"ש פחות כסף, לרבות מחלקת הנוער, משמע עוד 200 נערים ברחוב.
3. מילאן היא מתאוששת סידרתית. כבר קראתי ושמעתי את מספידיה אחרי שההולנדים עזבו וגם אחרי עידן ה 3-4-3. לדעתי תוך שנה-שנתיים היא בחזרה בדרג השני של אירופה (שכרגע קבוצות מהליגה האיטלקית לא מסוגלות לעלות מעליו).
4. שאתה מדבר על דשדוש של מכבי חיפה אתה מסתכל על 12 השנים האחרונות (7 אליפויות) או רק על ה-4 האחרונות (2 אליפויות, קיזוז, 3 גמר גביע, ליגת אלופות והליגה האירופאית)?
לשאלתך התשובה היא חד משמעית כן! לשחר יש את הפריבילגיה לטעות פעם ב… ולכל המגיבים שכתבו שאוהדי מכבי (חיפה) רוצים לצאת נגד שחר, אבל מפחדים – שקר! זה כמו לצלם את החבר של אבישי ז'אנו ו-2 החברים שלו בתחתית יציע ג' ממררים לכל מאמן את החיים והלחליט ש"אוהדי מכבי חיפה קראו לאלישע להתפטר".
אני מתנצל על הניסוח הקלוקל וחוסר ההגהה – לא נשארה לי אנרגיה בפעם השניה…
***תומר, אני אתייחס למצב בישראל, אם כי אני מניח שבשאר העולם המערבי המצב לכל הפחות דומה מאד – קבוצות, על פי רוב, מאוגדות באחת משתי הצורות של ישויות משפטיות:
1. עמותה/אגודה – מדובר על מלכ"ר (או אלכ"ר אם אתה מעדיף) וככזה אין מטרתו להשיא או להשיג רווחים והוא אינו משלם מס הכנסה (כמובן חלים עליו מיסים שאין לתאגידים אחרים וכן המקדמות בגין הוצאות עודפות הרבה יותר גדולות (90% במקום 45%). מרבית המלכ"רים אינם רשאים לחלק רווחים, אבל אם אתה הפסדי זה לא מעניין אותך.
2. חברה בע"מ (אין להקבוצות שום סיבה להתאגד כחברה שאינה בע"מ) – במקרה כזה אכן יש לשלם מס חברות על הרווחים. השאלה הגדולה (ואם תתעקש אני אברר בתחילת שבוע הבא) האם שחקנים הם רכוש קבוע (השקעה הונית) או מלאי (השקעה פירותית). אם הם ר"ק, אזי שאין הכרה בהוצאה בעת רכישת השחקן, אלא רק בהוצאות פחת על פני השנים ואז לא ניתן להציג הפסד בשנה מסויימת רק על ידי רכישה כריסטיאנו רולנאדו. אם הם מלאי, אזי שההוצאה מוכרת במועד הרכישה והרבה יותר קל "לכבס" את הספרים.
בכל מקרה, עם או בלי רווחים, מלכ"ר או חברה בע"מ, אני מניח שמ"ה דוגם בבדיקותיו גם קבוצות כדורגל ובנוסף ישנן בקרות נוספות של הרגולטור בהתאם למדינה ההתאגדות והפעילות. הלבנת הכספים מתבצעת ע"י חוזים כפולים, כספים מתחת לשולחן וכו' ופחות קשורה להיבט הרווח.
לסיכום, אם אתה ורצה לדעת האם ישנו ניסיון מכוון להיות בהפסד, אתה רציך להשוות את תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ל-EBITDA על פני מספר שנים. אם מדובר על תז"מ חיובי באופן קבוע ו-EBITDA שלילית, אזי שישנו חדש לאינטרסים.
אני מקווה שעניתי במשהו על שאלתך. אם לאו, אתה מוזמן לחדד אותה ואני מבטיח לנסות להשיב.

פשוט אדום 13 ביולי 2012

אם אתה יכול אז תתן הסבר גם לדוברי העברית…

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

לכל מי שמתעניין במספרים של הכדורגל באופן רציני ועדיין לא קרא, אז הבלוג הזה הוא המקום להיות בו ->http://swissramble.blogspot.co.il/
MG – אני ממש לא מבין בכלכלה אבל עד כמה שאני אני כן מבין את הפוסטים של השוויצרי הנ"ל, יש מה שאתה קוראה לא פחת. לא באמת מבין מה זה אומר.
אולי זה הזמן להוסיף כותב (גיל שלי ירים את הכפפה?) שיתן מבוא לכלכלה ספורטיבית?

הבעלים הוא הבעלים. כל עוד זה המצב, ולא בעלות ציבורית/קהילתית/משותפת זה זכותו המלאה (אין במשפט הזה הסכמה או שלילה, אלא רק דיעה).

אני דווקא לא חושב שליגה אירופאית תהרוג את הליגה המקומית. אני חושב שבסופו של דבר היא עשויה להרוג את עצמה. זאת אם לא יהיו עליות ירידות – אם יהיו הן יהרגו את המקומיות בצורה איטית וכואבת.

חיימון 13 ביולי 2012

חחח הוא בריטי לא שוויצרי – kieron o'cconor

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

שמח לגלות את האמת.
אם כי הוא כותב כמו שוויצרי…;)

ויכסלפיש 13 ביולי 2012

תודה על הלינק, מוזר שהוא משתמש בכתובת עם co.il' יש לך הסבר?

D! בארץ הקודש 14 ביולי 2012

מעולם לא שמתי לב…

gיא 15 ביולי 2012

הוא לא, זה מנגנון של בלוגספוט שמספק ממשק בשפה מקומית (הסרגל העליון מעל לבלוג) ודומיין כביכול מקומי. אם היית בצרפת,למשל, היית מגיע ל-http://swissramble.blogspot.fr

MG 13 ביולי 2012

אני אשמח לענות אם תמקדו את השאלות שלכם, כיוון שמראה לי מיותר להפוך את הפוסט הזה למקבץ שיעורים של מבוא לחשבונאות פיננסית, מבוא לכלכלה ועריכת דוות כספיים.
בכל זאת, אנסה לבהמר מעט את הכתוב.
אם אכן מדובר בפחת, אזי ששחקנים הם רכוש קבוע של קבוצת כדורגל (בדיוק כמו שולחן במשרדים, כלי רכב, מבנים בבעלות המועדון, מחשבים וכיו"ב). רכוש קבוע אינו מוכר כהוצאה במועד הרכישה הן חשבונאית והן לצורך מס (למעט מקרי קצה של רשויות מקומיות או חוק עידוד השקעות הון שמתיר 100% פחת על נכסים מסויימים במקרים מסויימים), אלא מוכר כהוצאה על פני אורך החיים הכלכלי של הנכס (לצורך מס, בהתאם לתקנות מס הכנסה). נניח שנקבע (מסיבות פוליטיות או לפי הערכות האקואריות וסטטיסטיות) פחת על שחקני כדורגל של 20%. במקרה זה ניתן להכיר כהוצאה 1/5 מעלות הרכישה בניכוי ערך גרט (הערך בתום מועד ההפחתה).
דוגמא: שחקן נרכש ביום 1 ביולי 2012 במיליון ש"ח ונבקע פחת של 20%. כמו כן אין ערך גרט.
בשנת 2012 יהיה ניתן להכיר בהוצאה של 100,000 ש"ח (20% זה 200,000, אך בשנת 2012 הוא מופחת רק חצי שנה), בשנים 2013-2016 200,000 ש"ח ובשנת 2017 100,000 ש"ח.
למה כל זה חשוב? כיוון שקבוצה לא יכולה לראות שהשנה עתיד להיות לה רווח (בואו נניח שאין הפסדים צבורים אותם ניתן לנצל לצורך מס) ולבצע רכישה גדולה ביום האחרון של השנה ע"מ לא לשלם מס.

לגבי הקשר בין רווח ותז"מ – יש מושג שאינו רלוונטי לחשבונאות, אך הוא האחד המספרים החשובים ביותר לאנליסטים – EBITDA – רווח לפני ריבית (מימון), מיסים, פחת והפחתות (הפחתה היא פחת של נכסים לא מוחשיים, כגון שם מסחרי, פטנט, רשימת לקוחות וכדומה).
זהו בעצם רווח התפעולי הנקי של החברה. כלומר, התזרים שהחברה מייצרת מפעילותה התפעולית. חברות ציבוריות נדרשות להציג דוח על תזרימי המזומנים, אשר מתחלק לפעילות שוטפת, פעילות השקעה (למשל רכישת ומכירת רכוש קבוע), פעילות מימון (למשל לקיחת ופדיון הלוואות) והשפעת השינוי בשער החליפין. ככלל ישנו קשר הדוק בין ה-EBITDA לתז"מ מפעילות שוטפת. אם לאורך זמן המספרים המצטברים של שני הפרמטרים האלה לא מתכנסים לכדי מספר דומה, אזי שנעשו מניפולציות חשבונאיות (למשל אפשר לשים בתז"מ מפעילות שוטפת תקבולי ריבית, למרות שמדובר על הוצאות מימון) או גרוע מזה מישהו משחק עם המספרים בניגוד לכללי התקינה החשבונאית.

אני מקווה שזה קצת מבהר את התגובה מעלה. אם לאו, אתם מוזמנים למקד את השאלות ואני אענה ככל שאני יודע ואנסה לעשות זאת באופן הברור ביותר.

בני תבורי 13 ביולי 2012

MG,
התופעה של פוסטים נמחקים מוכרת ומרגיזה. אני כותב מסמך וורד ואז מעלה לאתר, אחרת חבל על העבודה.

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

הפחת נקבע, במקרה הזה ולמיטב הבנתי, ע"פ אורך החוזה.

MG 13 ביולי 2012

אתה בטוח? זה נראה לי קצת בעייתי, כיוון שאז היו נחתמים חוזים קצרי טווח ע"מ להכיר בהוצאה השוטפת ולצידם הסכמים ג'נטלמנים לגבי הארכת חוזה או אופציה שהיא בעצם פיקציה.
יש מקום שזה כתוב בפמורש (אולי במאמר של האנגלי (שוויצרי) – טרם קראתי.

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

תשמע, בטוח אני ממש לא. כמו שאמרתי כל העניין הכלכלי הזה מאד מא ד מסובך בטח באנגלית הכלכלית המדוברת. ככה הבנתי.
יש המון מאמרים שם באתר, לדעתי כמעט בכל מאמר שמנתח קבוצה יש משהו כזה. אנסה למצוא איזה קטע שעשוי להיות קשור.
לדעתי גם אלון זנדר כתב, פה באתר, משהו בסגנון.

אלעד 13 ביולי 2012

הי MG, היה פעם פוסט של אלון זנדר בנושא (בטח אפשר למצוא אותו באמצעות חיפוש). השחקנים שהקבוצות רוכשות הם אכן נכס המוכר כר"ק, וההוצאות עליהם מוכרות בשיטת הפחת.

שלו 13 ביולי 2012

הפוסט עוסק במספר נושאים חשובים מאוד.

1. פייר פלי פיננסי לא קיים לא יכול להיות קיים ולא יתקיים כל עוד אין תקרת שכר או תקציב. תמיד יכול בעל בית לקנות מנויים במחירים הזויים, לממן מתחם אימונים זה או אחר. הבעיה היא לא בכך שקבוצה קונה את זלטן, לאבצי, וטיגו סילבה. הבעיה היא שקבוצות קונות שחקני הרכב בליגה מסוימת ומייבשת אותם על הספסל. זאת שיטה להחליש את הליגה. למשל מקסס במילאן, מנסיני במילאן ואינטר. ועוד…

2. ליגת על אירופית הוא בדיוק הניסיון להשליט קפיטלזם חזירי. למה? כי הריכוזיות גדלה, מוציאים מהליגה המקומית את העוקץ וכאילו מקבלים כדורגל יותר טוב. רק מה זה לא נכון. בשלושים שנה האחרונות מספר הקבוצות שמשתתפות בחגיגות הזכייה הולכת ומצטמצמת והיום זה מועדון סגור של עד 10 קבוצות. פעם קבוצה כמו הכוכב האדום הייתה זוכה היום אין לה סיכוי להגיע לרבע גמר. פעם קבוצות מהדרג השני היו משחקות בגביע אופ"א (נגיד בעונה הבאה זה היה יכול להיות בארסה, היוניטד וכו') היום זה קבוצות דרג הביניים. ככה לאט לאט לוקחים לנו את הכדורגל. מה הסיכוי ששחקן כמו סוקרטס יגיע היום לקבוצה כמו פיורנטינה או זיקו לאודינזה?

3. שתי הקבוצות המילאנזיות במצב רע, מילאן בנוסף למצב הכלכלי הקשה גם איבדה את כל השחקנים הוותיקים (אולי סוג של עונש על איך שנפרדו ממלדיני), ואינטר עדיין לא מצליחה למצוא לוותיקים מחליפים (והם מה לעשות היום מספיקים למרכז טבלה), ברלוסקוני מנסה לחזור לפוליטיקה (הוא גם יצליח) אבל בשביל זה הוא צריך להשקיע הרבה כסף שכבר אין לו. בסה"כ אם מסתכלים על שתי העונות האחרונות אף אלופה לא הייתה מעל הליגה באיכות, רק ביציבות וזה יהיה גם השנה. קבוצה שתצליח להיות יציבה ולא להפסיד משחקים טיפשיים (כמו נגד פאסקרה או סיינה) יכולה לקחת אליפות. ליובה התמזל המזל ופירלו לא נפצע העונה (ייתכן שזאת תוצאה גם של עומס משחקים נמוך ללא ליגת האלופות) חוץ מזה יש עוד כדורגל מחוץ ללומברדיה ופימונטה.

4. לגבי המחיר ששולם על זלאטן וסילבה יש לי הצעה אחרת, אולי ורק אולי (כי זה אף פעם לא קרה בעבר באיטליה) חלק מהכסף עבר באופן לא רשמי דרך חברות אחרות של ברלוסקוני והבעלים של סאן-זארמן, נגיד תשלום אסטרונומי על דקות פרסומת באחד הערוצים או חס וחלילה סתם מתחת לשולחן. אבל זה אף פעם לא קרה באיטליה אז כנראה שלא.

פאקו 13 ביולי 2012

נקודה 4 שלך מבטאת בדיוק את מה שחשבתי כשקראתי את הפוסט. ודאי בהינתן הצדדים המעורבים.

ליאור 13 ביולי 2012

לא צריך להסחף מילאן לא מתפרקת, היא פשוט הפכה אתמול באופן רשמי לקבוצה השניה בטיבה באיטליה.

את זלאטן באמת שרציתי שימכרו בתנאי שמביאים חלוץ מטרה אמיתי (ז'ירו, קבאני, ואן פרסי ועוד שלל שמות שלא יגיעו כמובן) בפועל מה שנקבל זה בטח טבז או באלוטלי ובמצב כזה כבר הייתי מעדיף את השבדי.

המכירה של סילבה מעבר לעובדה שהוא ביי-פאר השחקן הכי חשוב בקבוצה היא פגיעה תדמיתית. זה היה אמור להיות בתוך שנתיים הקפטן של הקבוצה. הוא הבלם מס' 1 בעולם ולדעתי בפער מהשאר. אני לעולם לא אצליח להבין איך 50 מיליון יורו כולל בונוסים לא הספיקו בשביל למכור רק אותו ו-65 מיליון מספיקים כדי למכור את שניהם ביחד. גליאני וברלוסקוני איבדו את זה לגמרי. לעזאזל תמכור את רוביניו, סילבה הוא האחרון שצריך לחשוב בכלל על מכירה שלו.

היה צפוי שהפייר פליי הוא בלוף. לזייף הכנסות תמיד אפשר בטח כשהבעלים שלך הוא מולטי מיליארדר כמו בפאריז או בסיטי. האנשים האלה כנראה בתוך שנים ספורות יהפכו את הכדורגל למפעל לעשירים בלבד. לפלאטיני יש את היכולת לעצור את זה אבל רואים שהוא חלש מידי ואין סיכוי שהוא יעז להרחיק את הקבוצות האלה מליגת האלופות.

אדום 13 ביולי 2012

הרעיון של ליגת על אירופאית ממש גרוע מכמה סיבות:
1. מסחור. זה יקח את המסחור בכדורגל כמה שלבים קדימה ברגע שאתה מנתק קבוצות מהליגה המקומית שלהם, מה שנקרא הלחם והחמאה של הקבוצות.
2. משחקים גדולים כבר לא יהיו כאלה שוס כי כל הזמן יהיו כאלה. אחד הדברים שעושים משחקים לגדולים שהם לא מתרחשים כל הזמן ואז יש התרגשות כשמגיע הזמן למשחק גדול, כי הוא לא משוחק הרבה פעמים.
3. קהל. אתה הורג את הקהל, את היריבויות הכיפיות המקומיות. לא יהיה קהל חוץ מרגש כי הם יצטרכו לטוס בשביל לראות משחקים ולהרבה מהקהל שעושה את האווירה אין כסף לטוס למשחקים האלו. כלומר, משחקים יהיו עם קהל של קבוצה אחת בלבד והעשירים של קבוצת החוץ.
זה גם יפגע בחיבור של הקהל לקבוצה המקומית.
4. אתה מחסל את הליגות המקומיות. הן יהפכו ללא רלוונטיות כי ישארו שם רק הקבוצות הקטנות. כל קבוצה שתיקח תואר יתווסף לה כוכבית לתואר מפני שהוא נלקח ללא נוכחות של הקבוצות הגדולות.
מה גם שהקבוצות הקטנות מחכות כל השנה למשחקים מול הגדולות וזה יפגע גם בהכנסה וגם בהתרגשות.
הליגות המקומיות יהיו משעממות כי לא יהיו שם שחקנים גדולים כי כולם ירצו להגיע לליגת העל האירופאית, ועד שיגדל שחקן גדול הוא יחטף לליגת העל האירופאית וישאיר את הליגות המקומיות מיותמות משחקנים גדולים ומבריקים שבשבילם באים לראות את המשחק.
בעצם, אתה הופך את הליגות המקומיות לאותה דרגה של הליגות הנמוכות באותה המדינה.

אם זה יקרה, אני אישית אפסיק לראות כדורגל אירופאי.

צור שפי 13 ביולי 2012

פוסט עצוב על מה שנהיה מהכדורגל.

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

MG
הנה משהו בעניין (במקרה נוגע להעברה של איברהימוביץ למילאן):
Unfortunately we now need to get a little technical in order to understand the concept of amortisation, which is how accountants reduce the value of assets over time. In this case, we mean footballers. At the end of a player’s contract, the number crunchers consider that a player has no value, as he is allowed to leave the club on a free transfer, so they write down (or amortise) his value over the length of his contract. In the case of Ibrahimovic. Barcelona bought him for €70 million on a five-year contract, so the annual amortisation was €14 million (€70 million divided by 5).

הקישור לכתבה המלאה נמצא כאן
http://swissramble.blogspot.co.il/2010/09/zlatan-ibrahimovic-transfer-analysed.html
ובחיפוש אחר amortisation באתר, עולים המון קישורים. לדעתי, כאמור, כמעט בכל פוסט על איזושהי קבוצת כדורגל.

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

ובהקשר של החוזים,
אני חשבתי שהם נחתמים לטווח ארוך מכיוון שאז ניתן לחלק את העלות לאורך החוזה ולחשב הוצאה קטנה יותר בכל שנה. אני מבין שאני טועה?

אל אלוהים, כדורגל לא כזה פשוט כשיורדים מכר הדשא.

MG 13 ביולי 2012

יש 3 סיבות שלחברה יהיה אינטרס להציג רווח:
1. יש בעלי תפקידים שהשכר/בונוס שלהם תלוי ברווח – אני לא חושב שזה רלונטי לכדורגל.
2. חלוקת רווחים – אותו כנ"ל.
3. העלאת מחיר המניות – כמעט לא רלונטי לכדורגל.
חשוב גם להבדיל בין חבשונאות לכללי מס הכנסה.
ניקח למשל חברה כמו צים. לפי כללי החשבונאות הם מפחיתים את הספינות לפי אורך החיים הכלכלי (נניח סתם 20 שנים), אך לצורך מס מפחיתים על פני 3 שנים (אם אני לא טועה), כך שגם בשנים שיש להם רווח חשבונאי אין להם רווח לצורך מס.

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

מצד שני אם צ'לסי צריכים להראות שההוצאות שלהם לא חורגות מסכום מסויים (ואנחנו חוזרים פה בעיגול לדיון על הפייר פליי), אז פריסת הקנייה על זמן ארוך מאפשרת להם את המשחק הזה.

MG 13 ביולי 2012

בוא רגע נניח שהפייר פלי מעניין למישהו את האיבר עמית ציין בשם הפוסט, אז הדר נכון כאשר מתבצעת התרחבות (מגיע בעלים חדש). אבל מה קורה לאחר 5 שנים? העלויות של השחקנים שנרכשו השנה יוכרו על פני אורך החוזים שלהם (הקטנת הוצאה), אבל ישנה ההוצאה על השחקנים שנרכשו בשנים הקודמות (הגדלת ההוצאה) וקשה לדעת מה יותר גדול. אני לא יודע מה עושים בקבוצות כדורגל, אבל בחברות גדולות ישנן בישיבות הדירקטוריון מציגים תחזית רווח ותחזית תז"מ ולפי זה מקבלים החלטות. סתם לדודמא: ביום 1 בינואר 2012 עלו שיעורי מס החברות והמס על דיבידנד (חלוקת רווחים) בישראל. אני ידעתי (כמובן שלא המלצתי דבר ושמרתי באופן מוחלט על תקנות אי תלות) את הלקוחות. היו שבחרו לבצע מהלכים להקדמת הכנסות (מבצעים, ריכוז כ"א בפרויקטים על סף סיום וכו') ואז חילקו את הרווחים במהלך השנה.
אגב, מישהו יודע מה עושים עם שחקני בית? האם הם כמו ר"ק שיוצר בפירמה, קרי מפחיתים את כל ההוצאות שהתהוו בגינם במהלך השנים על פני תקופת החוזה או שלא ניתן להכיר בהוצאה?

550 14 ביולי 2012

שאלה מעניינת.. האם אפשר להתייחס לשחקן נוער כאל נכס בהקמה ? היוון עליות יבוצע באופן הדרגתי? מועד ההכרה בהוצאה הוא יום העליה לקבוצה הבוגרת? מעניין מאוד.

איזה מודל להכרה בר"ק מיושם בקבוצות כדורגל? מודל השערוך? העלות? מי מעריך ? איך מערכים? במקרה של פציעה מה עם השיפויים מהביטוח?
כסטודנט לחשבונאות יהיה מעניין לחקור את הנושא. אם תוכל לענות לי אני אודה לך מאוד..

MG 14 ביולי 2012

550, אין לי תשובות מיידיות בנושא.
מעולם לא ביקרתי קבוצת כדורגל (יצא לי לבקר ולעשות תיק מס של עמותה שהיא מועדון ספורט, אבל זה יותר משהו בסגנון של מתנ"ס).
אני בכלל לא יודע האם הן נחשבות כחברות פרטיות רגילות (תקינה ישראלית כברירת מחדל, אלא אם בוחרות לדווח IFRS – לפחות עד שיחולו תקנות IFRS FOR SME's).
בכל מקרה כתובת המייל שלי היא matangilor@gmail.com.
אשמח לעזור לך לחקור את הנושא.
אני מציע שתיצור איתי קשר ואני אנסה דרך קצת קשרים להשיג התכתבות או פגישה עם עוזי מור (החשב של קבוצת מאיר ומכבי חיפה), למרות שהסיכוי לא גבוה.

שלו 13 ביולי 2012

העלאת מחיר מנייה רלוונטי מאוד כי באיטליה יש קבוצות שנסחרות בבורסה, חלקן הן מהקבוצות הגדולות.
צריך לזכור שכל מהלך גדול שנעשה בקבוצה (שחרור שחקנים, מכירה) הוא גם הזדמנות.
מילאן לעומת אינטר התחילה תהליך של הצערת הסגל, כל השחקנים שהם שחררו היו פעם צעירים, וקיבלו הזדמנות. אז נכון שחלקם הגדול התגלחו בקבוצות אחרות, ונכון שחילוף הדורות הזה יעלה למילאן במספר מקומות בטבלה (ואם הם לא יתחזקו אני מניח שהם לא יזכו במקום שני), אבל אני כן חושב שיש להם שחקנים בקנה וכשישתחרר קצת כסף הם יביאו מספר שחקנים טובים.
אינטר בבעיה יותר גדולה כי את השחקנים שלה כבר אי אפשר למכור, לבעל הבית אין רצון גדול להשקיע סכומי עתק, וכל שחקן ששווה משהו בסרייה א' ילך לאנגליה ולא למילאנו או טורינו.

מעניין מאוד לעקוב אחרי השוק האיטלקי, נוצר מצב שמי שנפגע יותר מכל הן הטריו (יובה-אינטר-מילאן) כי שחקנים צעירים מתפתחים בקבוצות דרג הביניים ובמקום שהטריו יקבל שחקן מוכן הם בורחים לאנגליה (אקווילאני לליברפול בעבר, בלוטלי לסיטי).

לדעתי, תהיה עונה עוד יותר צמודה בשנה הבאה.
אומנם לא תיקי תקה, אבל גם לא ליגה ש 90% מהתוצאות ידועות מראש.
אולי אלופת אירופה הבאה לא תהיה איטלקית, אולי כל קבוצות הסרייה א' לא תהיינה ברמה של 2-3 הראשונות בספרד או אנגליה, אבל התחרותיות תגדיל את ההכנסות והעניין, הצעירים ישתפשפו ובסיס הפירמידה האיטלקי יהיה רחב יותר.

MG 13 ביולי 2012

התכוונתי שבאחוזים מתוך סך קבוצות הכדורגל המקצועניות חלקן של הנסחרות הוא זניח. אגב, למיטב ידעתי (תקן אותי אם אני טועה), קבוצות הכדורגל באיטליה הפסדיות ואיש אינו מאמין שיהיו רווחיות בזמן הקצר, ולכן יש 2 סיבות שרוכשים את מניותיהן:
1. תיאורית הטיפש הגדול יותר – יום יבוא ויהיה מישהו יותר טיפש ממני שירכוש א המניה במחיר גבוה יותר כי הוא יאמין שיש מישהו יותר טיפש ממנו (זאת בניגוד למשקיע פיננסי רגיל אשר מסתכל על היוון סך הדיבידנדים עד הנצח).
2. השקעה אסטרטגית – הרצון להיות באסיפות של הקבוצה, להיות שותף להחלטות וכו'.
לכן, גם במקרה של איטליה אני חושב שהרווח אינו רלוונטי למרות שהמניה נסחרת.

בעז 13 ביולי 2012

זה לא מדוייק היו הרבה שנים שיובה היתה רווחית וסיימה שנים ברווחים, השנה היא בהפסדים(שנסגרים לאט לאט) בגלל אי השתתפות בליגת האלופות, אבל לפי מה שאתה אומר כל הקבוצות הגדולות בעולם בהפסדים אז למה להשקיע בהם?

MG 13 ביולי 2012

בעז, לא כתבתי שכל הקבוצות הגדולות בעולם בהפסדים! כמעט כל הליגה הגרמנית רווחית.
לגבי השאלה למה להשקיע:
1. אם אתה "משקיע קטן", אז ראה את 2 הסיבות למעלה.
2. אם אתה "משקיע גדול", כלומר בעלים, אז אני חושב שברור למה (אם לא אפרט, אבל על קצה המזלג יש פרסום ופתיחת שווקים).
לגבי יובה – לא ידעתי. אם אכן נכון, אז יכול להיות שהשקעה כדאית (תלוי ברווחים, מחיר המנייה ומדיניות חלוקת הדיבידנדים). בכל מקרה אתה לוקח בחשבון את התשלומים לשופטים כהוצאה?

שלו 13 ביולי 2012

יובנטוס נמצאת תחת השקעה ענקית באצטדיון שיכול להפוך אותה לקבוצה רווחית,
אבל אני בספק אם יש אמת בדיווחי איזה שהיא קבוצה באיטליה.
בטח כשקבוצה כמו רומא לדוגמא הייתה חלק מקבוצת אחזקות של משפחת סנסי,
היא הייתה רווחית מאוד ביחס לעצמה אבל בחשבון הכולל קבוצת האחזקות הייתה בהפסדים.
כמובן שע״י העברות כספים מכיס אחד לשני דאגה משפחת סנסי לא להיות ברווח באף אחת מהחברות באחזקה.
כל הקבוצות האיטלקיות פועלות בתחום האפור הכהה, כי ככה זה באיטליה.
באופן רשמי כל חברה באיטליה מחזיקה ספרי חשבונות כפולים.
אחד לצורך מס והשני לשימוש עצמי וכן זה חוקי.

MG 13 ביולי 2012

קראתי את הפוסט של אלון. יש שם מספר דברים לא מדוייקים ובעיות במינוח, אבל העיקרון ברור. בכל מקרה, גם בעת מכירת שחקן לא מכירים את כל התקבול כרווח, אלא סכום המכירה בניכוי העלות המופחתת (עלות הקניה בניכוי הפחת שנצבר). כלומר אם רברצלונה רכשה את איברה ב-70 מליון יורו וחתמו על חוזה של 5 שנים, אחרי שנתיים במועד המכירה העלות המופחתת היתה 42 מליון. סכום המכירה היה 24 מיליון, ולכן הכירו מיידית בהפסד הון של 18 מליון אירו.
עוד דבר יפה לחשוב עליו – לפי תקן חשבונואות בינ"ל 36 בדבר ר"ק ניתן לנקוט בשיטת הערכה מחדש. כלומר עם עלה ערכו של שחקן ניתן לשערך את העלות המופחתת שלו לשווי ההוגן וכך להגדיל את הרווח הכולל (אין השפעה על הרווח הנקי). לעומת זאת, תקן חשבונאות בינ"ל 36 בדבר ירידת ערך נכסים מכריח להכיר בהפרשה לירידת ערך עבור ר"ק שערכו ירד. כלומר, אם ערכו של שחקן יורד, למרות שהוא עדיין במסגרת החוזה ניתן להכיר בהפסד.

אשמח אם מישהו יכול לאשר או להפריך לגבי קבוצות כדורגל.

אביאל 13 ביולי 2012

ח'דר – זה עדיין לא אומר שהוא הבלם הטוב בעולם, נמשיך בזה שיובנטוס לקחה את האליפות בזכות ולא בגלל נפילה של מילאן, יובנטוס ניצחה את כל הגדולות העונה, לא הפסידה אף משחק והדבר היחיד שיכול היה להרוס לה את האליפות הוא כמות התיקו שהיא עשתה (התקשתה מול קבוצות מרכז הטבלה).

בקשר לכמות הצפיות, בוא נגיד שאני רואה קצת יותר מדי כדורגל, מכל סוג שהוא, ראיתי לפחות 30 משחקים של מילאן העונה אם זה מספק אותך, ראיתי גם את טיאגו סילבה בכל ההופעות שלו כמעט בנבחרת, הוא בלם מעולה אבל אין צורך להיסחף לגביו. בטח לא לגבי מה שהוא עשה עד היום, הוא שיחק מאתיים משחקים מקצועיים בקריירה, קצת פחות משלושים הופעות בנבחרת, לשחקן בגיל כזה ובמעמד שבו מציבים אותו זה לא כל כך רציני.

MG 13 ביולי 2012

יש עוד דבר שיכל להרוס ליובה את האליפות – אם השער החוקי של מילאן היה מעלה אותה ל 2-0 בבית.

בעז 13 ביולי 2012

זה אומנם לא חוכמה להגיד את זה אבל יובה לא היתה נשברת מ2-0 כמו שהיא לא נשברה מ3-1 בנאפולי במחצית השניה וחזרה כמו גדולה, זה מה שיפה ביובה של קונטה המון נשמע והוא פשוט לא נותן להם לוותר

בעז. 13 ביולי 2012

זה אומנם לא חוכמה להגיד את זה אבל יובה לא היתה נשברת מ2-0 כמו שהיא לא נשברה מ3-1 בנאפולי במחצית השניה וחזרה כמו גדולה, זה מה שיפה ביובה של קונטה המון נשמע והוא פשוט לא נותן להם לוותר…

Bambino kid 13 ביולי 2012

65 מיליון, עלק.
אני בטוח שהסכום האמיתי הוא הרבה יותר גדול.
סלביו בטח קיבל 10~15 מיליון לקופה צדדית בשוויץ או באיי קיימן…
צריך לממן את המסיבה הבאה.

מזכיר בעל קבוצה ישראלי אחר?

וולר 13 ביולי 2012

כדי לסגור לכם את הנושא של הפחת-

דוגמא: קבוצה רוכשת שחקן ב-50 מ' אירו ומעניקה לו חוזה ל-5 שנים (אפשר גם פחות, אך אי אפשר יותר).
לאחר 5 שנים השחקן יכול לעבור לכל קבוצה שהיא ללא תמורה ולכן מבחינת הקבוצה (חברה) הוא לא שווה דבר, הוא לא נכס, אי אפשר למכור אותו או להשתמש בו.

לכן- ב"ספרים" של אותה קבוצה הערך של השחקן יירד כל שנה ב- 50/5 = 10.

כלומר לאחר שנה של חוזה, בספרים של הקבוצה יהיה נכס בשווי של 40 מ' אירו, בשנה השנייה 30 מ' אירו וכך הלאה עד שהערך יגיע ל-0.

לכן, מבחינה חשבונאית, כשמילאן מוכרת את סילבה (לא חידשו לו את החוזה בסוף, נשארו לו שנתיים לחוזה המקורי) ואת זלאטן (גם שנתיים לסיום החוזה) לפי הספרים היא בכלל עשתה פה חתיכת עסקה וזאת משום ש"הנכסים" הללו עמדו להפוך לשווים כקליפת השום בעוד שנתיים.

D! בארץ הקודש 13 ביולי 2012

ומה המשמעות של ה"רווח" הזה לתאגיד שהוא קבוצת כדורגל?

MG 13 ביולי 2012

לפי התיאוריה הזו שחקנים לעולם לא היו מסיימים את החוזה. עזוב אותך ספרים. מה שחשוב זה כדאיות כלכלית.
האם רווחי יותר למכור אותם היום, להשתמש בהם שנה ולמכור אז או להשתמש בהם שנתיים ולהגיע למצב של "קליפת השום".
אגב, אתה יודע מה קורה עם שחקן שגדל באגודה או שחקן שערכו הופחת במלואו וחתמו איתו על חוזה חדש?

בעז. 13 ביולי 2012

זה דיבורים באוויר כי הערך של שחקן גם עם חוזה של 5 שנים וגם עם חוזה של שנה יכולים להיות אסטרונומים תלוי בקבוצות שמעוניינות, עכשיו שחוקי המשחק נשברו והתרסקו על ידי המילירדרים למיניהם כל שחקן שהם ירצו ערכו יקפוץ פי 200% וגם מן הסתם המשכורת שהוא ידרוש תהיה לא הגיונית ככה שהכל תלוי ברמת העיניין בך ובמי המתעניין

MG 13 ביולי 2012

למה זה דיבורים באוויר? זו כלכלה בסיסית ונכון לגבי כל נכס בחיים.
בכל שלב כל גוף כלכלי בוחן (רמת הבחינה משתנה בין הפירמות) האם כדאי להחזיק את נכס ספציפי או למכור אותו. כמובן שיש עלויות של מכירת/החלפת נכס ותמחור שקשה לכמת כמו זמן ועצבים במכירה/החלפה.
תחשוב שיש לך מניה שמחלקת כל שנה דיבידנד. אם נהוון ליום נניח שהשווי של הכסף הוא 100 ש"ח. כמובן שעבור 90 לא תמכור ועבור 110 כן. ברור שאת הדברים האלה קשה מאד להעריך, אבל לקרוא לזה דיבורים באוויר זה קצת קיצוני.
ברור שאם מילאן היו צריכים מזומנים מיד ועכשיו אז כל הדיון משתנה.

בעז. 14 ביולי 2012

אני מתכוון שכלפי הכדורגל בכלליות ובעיקר היום זה באוויר כי יש המון משתנים שאין לחברות שהמוצר שלהן לא בני אדם, כי כשאתה חושב על למכור שחקן אתה לוקח בחשבון גיל יכולת בשנה האחרונה חשיבות בחדר ההלבשה וכמובן ביציעים וגם את מי שרוצה אותו וכמה כסף יש לו,
כלפי מילאן הסיבה רשמית שמדברים עליה היא שברלוסקוני חייב כסף ומהר( לפי מה שהבנתי הוא קיבל או הולך לקבל קנס של מעל 500 מיליון יורו) אבל הנה יובה קיבלה הצעה של 30 מיליון על מרקיזיו( שלפי דעתי מעטים השחקנים ששוים כל כך הרבה כסף) וויתרה כי החשיבות שלו לקהל ולעתיד הקבוצה גדולה.

בנוגע למה שכתבת קודם, לא טענתי שאמרת שכל הקבוצות הגדולות בהפסדים ואם נוציא שנייה את הבונדסליגה מהשיחה וגם את ארסנל אז רוב הקבוצות הגדולות היום בהפסדים וחובות מעוד גדולים מנצ'סטר ריאל בארסה סיטי(הפסדים לא חובות) צ'לסי (חובות של החברת החזקות שמחזיקה בה) מילאן ואינטר יובה היתה השנה בהפסדים(בגלל בניית האצטדיון ושלא שיחקה בליגת האלופות) וכמובן רוב הקבוצות בליגה הספרדית. ועדיין אנשים משקיעים בגלל זה שעלתי למה להשקיע(חוץ מזה שהם אוהדים?)
לגבי הפרשה של יובה, יובה לא הואשמה בקניית משחקים ולא בקניית שחקנים או שופטים או משבץ, היא הואשמה בשיחות עם משבץ השופטים, כמו מילאן וכמו רוב הקבוצות באיטליה( דבר שהיה נהוג מסתבר בזמנו) בנוגע למרוויחה היחידה מהפרשה כמובן אינטר התגלו השנה קלטות של מוראטי עם המשבץ ולא רק זה גם מנהלי עבר של אינטר הודו שמוראטי אמר להם לשתול מחשירי האזנה אצל מוג'י… וגם יובה השנה ניצחה במשפט בבית משפט אזרחי שהשופטת אמרה שאין שום ראייה שיובה לקחו את האליפויות לא ביושר והם בתהליכים למשפט נגד ההתאחדות ונגד אינטר מה שעוד מוזר הוא שאליפות אחת ניתנה לאינטר והאליפות הקודמת( שמי שסיימה שניה היתה רומא) לא קיבלה אותה(הם אמרו שהם גם לא רוצים אותה) אבל זה משהו אחר בכל מקרה אני אשמח אם להבא תשאל ואל תצא בהצערות על דברים שכנראה אתה לא יודע

שלו 14 ביולי 2012

בוז אתה טועה לגבי יובה היא הורשעה בכך שדאגה לשבץ שופטים מסויימים למשחקים שלה ושופטים אחרים למשקי יריבותיה.
גרוע מזה היא דאגה בעיקר להרכב הקוונים בכל מיני משחקים, כאשר אותם קוונים הטו משחקים עד רמת האי הרמת דגל לנבדל או סימון לפנדלים או כרטיסים צהובים לשחקני הגנה שיטות ידועות באיטליה.
אתה צודק שאינטר זכתה מההפקר וכנראה גם היא שיחדה שופטים רק בפחות כישרון.
מספיק לקרוא הצהרות של אניילי או מוג׳י בעיתונים בימים האחרונים כדי להבין כמה מושחת הכדורגל האיטלקי.
הם גיבורי תרבות בעוד אנשים כמו זמן מוקצים כי למשל פיצצו אצ פרשת הסמים הממריצים בשנות התשעים (במקרה גם שם יובה הייתה מעורבת).

בעז. 14 ביולי 2012

"פרשת הסמים" נחקרה ויובה יצאה זקאית, זמאן הוא סתם אדם הומלל שמנסה לעשות כותרות על חשבון יובה זה שאתה קורא רק אותו שכל מה שהוא מדבר זה רק יובה ולא על רומא רק אומר כמה הוא מסכן וחבל כי הקבוצות שלו משחקות כדורגל יפה, ואם מה שאתה טוען שכוונים הטעו משחקים אז למה הם זוקו בבית המשפט האזרחי? (ובדרך לקבל את שתי האליפויות בחזרה…)

בעז. 14 ביולי 2012

אני אתקן את עצמי לפי מה שקראתי הרופא של הקבוצה הואשם במתן תרופות מוגזמות, ולא בתרופות שאינן חוקיות ולכן הקבוצה לא הוענשה בלקיחת תארים(כמו זימרו או שוערת נבחרת ארצות הברית או הרבה ספורטאים שלא יודעים מה הרופאים נותנים ולהם וכמה)

שלו 14 ביולי 2012

בעז כיוון שאני מכיר קצת את מערכת המשפט האיטלקית,
זיכוי אזרחי הוא לא זיכוי פלילי, הם לא יקבלו את האליפויות
פשוט יבטלו את אליפות אינטר ויסגרו עניין.
זמן הוא אבי הכדורגל המודרני באיטליה ומעיין גורו.
הבעיה היום שמי שהוא לא מוריניו אצל הרבה חובבי כדורגל לא נחשב.
צריך לדעת להפסיד כדי להיות מנצח.

בעז. 15 ביולי 2012

אני יודע טוב מאוד מי זה זמאן ומה הוא עשה ובגלל זה אמרתי שחבל כי הקבוצות שלו משחקות יפה, אבל בתור בן אדם הוא איש קטן שמחפש כותרות כדי שיתייחסו אליו ומאז שהוא ברומא כל מסיבת עיתונאים כל מה שהוא אומר זה על יובה כי זה מה שעושה כותרות ולא לדבר על למה הוא מחר את בוריני או למה הוא עוד לא חיזק את רומא, בן אדם שהדבר היחיד שיש לו לדבר זה על יריבות מבחינתי הוא איש קטן וחבל

תומר הוותיק 13 ביולי 2012

היי MG, ראשית תודה על ההסבר, התכוונתי גם במובן הרווח יותר (כמו ששלו כיוון אליו בהערה מספר 4 שלו), לרוב בעלי הקבוצות מחזיקים כמה חברות שיש להן אינטרסים רחבים, אני מניח שאם אני אושיב את טובי אנשי החשבונאות בעולם יש הרבה קומבינות אפורות שהם ימצאו,לדוגמה תרומה של אחד התאגידים של בעל ההון לקבוצה (יכול להיות שזה מוכר לצורכי מס?), כך החברה שלו לא רווחית אך הוא יכול להשתמש בכסף הזה בכדי להעלות את השווי של הקבוצה.
או דוגמה אחרת מעט מורכבת יותר.
בעל הון א׳ הוא מפרסם גדול במשק ובעל קבוצת ספורט.
בעל הון ב׳ הוא בעל גוף מדיה שעושה את עיקר הכנסתו מפרסום (לדוגמה ערוץ טלוויזיה או עיתון חינמי/אתר) וגם הוא בעל קבוצת ספורט (כדורגל).
יכול בעל הון ב׳ לסגור עסקה מתחת לשולחן עם בעל הון א׳ שהאחרון יקנה פרסום אצלו ב$15M הרבעון (לדוגמה כדי להראות במאזנים צמיחה במקרה שזאת חברה ציבורית) ולהחזיר בהעברת שחקן לבעל הון א׳ באותו שווי.

תומר הוותיק 13 ביולי 2012

במובן הרחב יותר ולא הרווח יותר

MG 14 ביולי 2012

תומר, שעושים דברים מתחת לשולחן אין גבול לאפשרויות, אבל כמובן שזה לא חוקי. לצורך העניין אותו בעל הון לחתום עם שחקנים על חוזה של 100,000 דולר לשנה שידווח לרשויות ועוד אחד של 1,000,000 דולר שאיש אינו יודע אליו וההפרש ישלום מהכנסות מקזינו לא חוקי.
ברגע שרוצים לפעול בהתאם לכללי החוק והחשבונאות העניין מסובך יותר ותלוי במבנה ההחזקות.
אם ניקח את הדוגמא שלך ומעט נשנה אותה:
בעל הון X מחזיק בחברת א' שמחזיקה שמחזיקה בקבוצת כדורגל מכבי ב'. חברה א' מפסידה ומכבי ב' מרוויחה. עכשיו רוצים לרכוש שחקן. ניתן לעשות זאת באופן הבא" בכל הון X יתן הלוואה בחברה א' שתיתן הלוואה למכבי ב' ע"מ לרכוש את השחקן.
בעל הון X יזכה בפטור מהפרשי הצמדה על ההלוואה שנתן לחברה א' וחברה א' תוכל לרשום הוצאות מימון מוכרות למס.
על ההלוואה הבין חברתית חל סעיף 3י' לפקודת מס הכנסה, אשר אומר שאם אין ריבית על ההלוואה הבינחברתית יש לרשום ריבית רעיונית, אשר תוכר כהכנסה בחברה א' וכהוצאה במכבי ב'.
לסיכום:
בעל הון X הרוויח הפרשי הצמדה פטורים ממס ושהחברה א' תהיה רווחית היא תחזיר לו את הכסף.
חברה א' רשמה הכנסות לצורך מס על ההלוואה למכבי ב' ש היא יכולה לקזז מול ההוצאות על הפרשי ההצמדה לבעל ההון ומול ההפסד השנתי.
מכבי ב' רשמה הוצאות על ההלוואה מחברה א' שהיא יכולה לקזז מול ההכנסה השנתית ולשלם פחות מס.
ברור שניתן לעשות את כל מעגל ההלוואות בלי קשר לרכישת השחקן, אבל המזומן שהיה יושב במכבי ב' בסוף התהליך היה נשחק וכעט הוא מושקע בנכס ריאלי מניב הכנסה (השחקן).

האם זה מה שהתכוונת אליו או שאתה רוצה דוגמאות יותר יצירתיות (לא חסר, אבל זה מעט ארוך ודורג הכרת החשבונאות ופקודת מס הכנסה).
לגבי חו"ל – אני לא כ"כ בקיא במיסוי בינ"ל (בעיקר אמנות עם ישראל), אבל אני מניח שהרעיון דומה.

ohad 14 ביולי 2012

davka baliga hatzarfatit lo hayiti hotem she-PSG tikach et haalifut haona. haliga hachi lo tzfuya beeiropa

דרור 14 ביולי 2012

תודה רבה לחוק בוסמן שגרם לנו להגיע למצב הזה

אחד 14 ביולי 2012

יפה שעכשיו נזכרים בפ.ס.ז. ובסיטי. מה היה עד עכשיו? ואיפה אנז'י מח'צקלה שהצהירה שהיא הולכת לבזבז הקיץ 300 מיליון יורו על רכש? מה איתם? הבעיה שאף אחד לא יבוא לרוסיה, למרות שמאמן אותם אחד בעל שם גדול, חוס הידינק. זה המצב נכון להיום. סיטי הציעה למנצ'יני שכר עתק עם שדרוג של 58% במשכורת שלו, ופ.ס.ז. מתאמנת תחת הדרכתו של קרלו אנצ'לוטי. מלאגה גם בעלת בעלים קטארים. וככה זה נראה היום.

עומר 14 ביולי 2012

אדון לוינטל – ברצלונה וריאל מדריד לא הורסות את הכדורגל? הן הראשונות שצריכות להיזרק מליגת האלופות, אחרי שחיסלו סופית את הליגה הספרדית

מתן 14 ביולי 2012

אם אתה טוען שצריך לזרוק את פסז ואת סיטי אז בבקשה להעיף גם את ריאל מדריד ברצלונה ורבות אחרות שדולגות בפייר פליי!!!!!!!!!!!!!!!!

כתבה טיפשית.

שפוי 14 ביולי 2012

זה לא משנה שהסיטי מפסידה 197 מליון בשנה. הבעלים של הסיטי הוא הבעלים של עוד חברות ובהם לבטח יש לו רווח שמכסה את ההפסד בסיטי, כך שאין סכנה שהיא תתפרק. מה שכן, אני מסכים עם הצורך בליגה אירופית.

חוץן 14 ביולי 2012

בדקת כמה כסף הוציאה מנצ'סטר יונייטד על שחקנים וכמה שחקנים בעשור האחרון עלו לה יותר מ-25 מיליון ליש"ט? הבעלים של יונייטד במינוס והקבוצה פושטת רגל ואתה אפילו לא מזכיר אותה.

בעז. 15 ביולי 2012

יונייטד בהפסדים כי הבעלים שלה עשה קטע מלוכלך הוא קנה את הקבוצה בהלוואה מהבנק והחוב עבר למועדון והוא כמעט כל הזמן גדל מהריבית

רון 14 ביולי 2012

כתבה גרועה ולא נכונה בכלל

gיא 15 ביולי 2012

אם מדברים פה על כסף וכדורגל, והוזכרה ארסנל בהקשר הזה, הרי שחובה לציין את האתר הזה שמציף נתון די מדהים לגבי ארסנל.
http://transferleague.co.uk/league-tables/transfer-league-table-2003-to-date.html
ההתנהלות הפיננסית שלהם מעוררת השתאות.
הוצאה על רכש שהיא שלילית(!) נטו, בעשור בו נפרצו כל המחסומים, ובכל זאת הופעה קבועה בשלב הנוקאאוט בצ'מפיונס, גביע ואליפות ומקום רביעי ומעלה בליגה בכל עשר העונות.

D! בארץ הקודש 15 ביולי 2012

וזה היה אחד הדיונים היותר מרתקים שהיו לי פה בזמן האחרון.

זיקי 16 ביולי 2012

בדקת את הגרעון של מכבי פח תקווה לאחרונה שאתה מדבר על הסיטי?

ים הברצלונאי 17 ביולי 2012

אני חושב שיצירת ליגת על אירופאית היא רעיון גרוע. אם יעשו את זה הקבוצות הקטנות בחיים לא יפגשו קבוצות טובות ואז יקרה כמה דברים:
1. אם הקבוצות הקטנות לא יפגשו עם הגדולות כל האוהדים שלה שרוצים לראות משחקים מעניינים ינטשו את הקבוצה לטובת אחת מהגדולות.

Comments closed