שקית הקאה

ההפסד המכוון של ספרד

אני עצבני. למה? כי הלילה הסתיים המשחק הכי טוב, משובח, דרמטי ומרגש עד עכשיו מכל ענפי הכדור הקבוצתיים, גברים ונשים, בלונדון 2012. בדרמה אדירה ארה"ב ניצחה 3:4 את קנדה בחצי גמר טורניר הכדורגל לנשים משער של אלכס מורגן בדקה ה-123!

קנדה הובילה שלוש פעמים משלושער של הקפטנית המופלאה שלהם כריסטין סינקלייר. האמריקאיות חזרו מצמד של מייגן ראפינו ופנדל של אבי וומבאק. כבר כולם היו בטוחים שנלך לפנדלים כשוומבאק – מלכת השערים של הטורניר – מצאה את הקורה בדקה ה-119 אבל אז הגיעה נגיחת הניצחון הסופר-דרמטי של מורגן.

אז צריך לשמוח, לא? כי יפן מול ארה"ב – שחזור גמר המונדיאל מהקיץ שעבר בגרמניה ייערך שוב בגמר האולימפי. האמריקאיות, בדרך לתואר אולימפי רביעי מחמישה טורנירים (מאז 1996 יש כדורגל נשים באולימפיאדה), ינקמו.

אבל בכל זאת אני עצבני. למה?

***

היום לראשונה שמעתי רעש מטריד וצורם של חריקות מעצבנות בוקע מהפלאזמה המשנית בסלון. הבנתי שערוץ מסוים משדר את הענף הזה עם הכדור הכתום שמשוחק מול יציעים חצי ריקים. הרמתי את העיניים מהמחשב. ואכן. לא ממש הקדשתי לזה תשומת לב, אבל היה סיום דרמטי ויפה במשחק בין רוסיה ואוסטרליה.  אחרי זה העסק נהיה מגעיל.

צריך להעיף את ספרד מטורניר הכדורסל גברים, ואת רוסיה מטורניר הכדורסל נשים. שתי הנבחרות הפסידו בכוונה (הרוסיות אתמול מול צרפת) במטרה ברורה – לא לפגוש את נבחרות ארה"ב הבלתי מנוצחות. הדרים טים של נשות ארה"ב שלא הפסידו 38 משחקים ברציפות, ונבחרת ארה"ב הכשרונית בכדורסל גברים שנחשבת פייבוריטית.

אחרי ההפסד המפתיע של ספרד לרוסיה, הספרדים ידעו שאם הם ינצחו את ברזיל הם יסיימו במקום השני שמשמעותו – מפגש עם ארה"ב בחצי הגמר. בעיתונות הספרדית קראו לנבחרת להפסיד בכוונה. ומה אתם יודעים? סנסציה הערב בלונדון. כוכבי ספרד הכשרוניים נקלעו לרבע אחרון לא מוצלח כל כך, והאנדרדוג נשך. הספרדים הסריחו את הפארקט ברבע אחרון שהסתיים בתוצאה 16:13 לסלסאו. ברזיל התעלתה, טוב לא ממש. היא פשוט שיחקה בשביל המטרה הזו – לנצח. ספרד שיחקה בשביל להפסיד. 82:88.

ספרד ירדה למקום השלישי. ברזיל סיימה שנייה. מעולם לא הייתה הפתעה כל כך צפויה ומגעילה.

***

עכשיו לא ברור לי – אם בבדמינגטון העיפו ארבעה זוגות נשים מהטורניר בדיוק בגלל זה שהפסידו בכוונה כדי לסדר לעצמם שיבוץ נוח בהמשך, אם באגרוף העיפו שופט שהיטה תוצאה של קרב, אם איגוד האתלטיקה העולמי קיבל החלטה שערורייתית להעיף הביתה מועמד למדליה ב-1,500 כי הוא לא התאמץ ופרש במוקדמות ל-800 מ' (לפחות הם התעשתו והפכו את ההחלטה המקוממת), אז למה לא לפסול גם נבחרות כדורסל אשר מטות משחקים?

תגידו לי שאין הוכחה שהספרדים והרוסיות (אלופות אירופה שקלעו 6 נקודות ברבע) הפסידו בכוונה. אני אגיד לכם שאתם משקרים לעצמכם. הרי גם אין הוכחה בבדמינגטון. סתם דחפו שם כדורי נוצות לרשת והחוצה.

כמו באגרוף ובבדמינגטון, הגיע הזמן לעשות סדר גם בענף הזה עם החריקות על הפארקט.  גועל נפש.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

הכל חוץ מכדורגל (18). קליעה. שיא הCOOL
דעתי בעניין דקת הדומיה

No Comments

נדב 7 באוגוסט 2012

עזוב, אף אחד לא יזכור את זה (גם אם אתה צודק, וכנראה שאתה צודק). תשמח על המשחק המדהים שסיפקו לנו הכדורגלניות של ארה"ב וקנדה. ואגב, גם רבע השעה האחרונה של צרפת נגד יפאן הייתה מדהימה (הצרפתיות החמיצו פנדל בדקה ה-80). כדורגל הנשים הוא הדבר האמיתי!
ואני כבר לא יכול לחכות לאוטוביוגרפיה של הופ סולו שיוצאת לאור בשבוע הבא.
רק חבל שבאתרים הישראלים מופיעים שמות בדויים כמו איימי וומבאך, או כריסטינה סינקלייר או אלכסנדרה מרגרט מורגן….
babylon sister
gotta shake it baby

אלכס 7 באוגוסט 2012

Long live The Dan !!!

פיני 7 באוגוסט 2012

הרוסיות לא הפסידו בכוונה.
תבדוק שוב.
הן פשוט לא הגיעו בכושר לאולימפיאדה.

דורפן 7 באוגוסט 2012

אבל הם לא מלוכסנים. המלוכסן מרמה, האירופי הוא פשוט מקצועי.

רועי מ 7 באוגוסט 2012

חחח

ארז (דא יונג) 7 באוגוסט 2012

בתקווה שהם פשוט יעופו ברבע גמר מול צרפת, עדיף בבושת פנים.

לפחות המשחק הזה סידר דרבי ברזיל – ארגנטינה ברבע גמר.

המפץ הגדול 8 באוגוסט 2012

אני בעד, וזה גם יכול לקרות. צרפת נבחרת בכלל לא רעה, ואם בלאט ורוסיה הצליחו לנצח את ספרד עם האחים גאסול, אז גם פארקר יכול…

גל דגון 7 באוגוסט 2012

לא צריך לצפות ממתחרים שישקיעו מאמצים שמנוגדים לאינטרס שלהם, לא בבדמינטון ולא בכדורסל. אם המבנה הטורניר יוצר תמריץ להפסד, צריך לשנות את מבנה הטורניר. הדחה היא בריחה מאחריות.

דייויד סירלין מפרט על כך כאן:

http://www.sirlin.net/blog/2012/8/1/playing-to-win-in-badminton.html

א 7 באוגוסט 2012

הוצאת לי את המילים מהפה.
בספורט מקצועני אתה יכול, צריך ואף חייב לצפות שהמתחרה יהיה אינטרסנט אך ורק להתקדמות שלו.
משמע, אם יש לו מה להרוויח מהפסד – אז הוא יחטא למטרה אם לא ינצל זאת.
בדיוק אותו הדבר אם יש לו אינטרס לקבל צהובים מכוונים ע"מ לא לפספס משחק חשוב יותר.
אם יש עם זה בעיה אז תקביל את זה לבחירה של שחקן אחרון לקבל כרטיס אדום על עבירה על שחקן אחרון בדרך לשער בכדי למנוע כיבוש וודאי.
הכל לגיטימי בתוך גבולות הכללים (כל עוד לא הורגים וכד'…).

כפי שנאמר, אם הכללים יוצרים צמריץ שלישי – צריך להחליף את הכללים או לשתוק.
בהקשר הזה מוריניו מקדים את דורו – הוא עושה בדיוק מה שמצופה ממאמן מקצועני מודרני – לרתום את כל הכללים וכד' בכדי להתקדם הלאה (ואני אוהד בארסה פנאטי….)

דורון חצי פינה 7 באוגוסט 2012

מסכים לגמרי. האשמה היא במבנה הטורניר. וגם אז בוא נחשוב:
האם מישהו כעס על בולט שהאט במוקדמות ה 100 מ'? גם כאן מדובר בפשרה על ביצוע מיטבי כדי לשפר את הסיכויים במעמד הקובע. מה ההבדל בין זה לבין מה שספרד עשו(אם עשו)? ברור שיש כאן את האלמנט של ההפסד, וזה צורם אני לא אומר שלא, אבל כל עוד זה נועד כדי לקדם את האינטרסים שלהם(ולא כדי להוריד קבוצה אחרת ליגה), זה לגיטימי.

יוסי 7 באוגוסט 2012

מה הקשר???

אם בולט היה מאט כדי לא להיות בגמר (או כדי להיות ממוקם במסלול שהוא מעדיף) היה מקום לטענותיך

אבל בולט ידע גם ידע שהוא הולך להיות בגמר, והוא החליט לשמור כוחות לעתיד לבוא. בולט היה בגמר גם אם הוא היה רץ יותר מהר, זה לא היה משנה את התוצאה. מה שהספרדים עשו זה חוסר ספורטיביות מוחלט – משל למה הדבר דומה? מקרה הזוי שבו לי קורזיץ היתה זוכה במקום הראשון והיתה מחליטה שלא להשתתף בשיוט האחרון כדי לא להרוס לעצמה את הסיכויים…

וכאן אני חייב להגיד – כל הכבוד לה! ייצגה את המדינה בכבוד

גיל 7 באוגוסט 2012

לא ראיתי את המשחק של ספרד אבל איך יודעים שהם הפסידו בכוונה? בבדימנטון זה היה שקוף כי חבטו בכוונה לרשת אבל פה נראה לי פחות ברור.

לגבי הכדורגל, אתה צודק וכתבתי על זה בזמן אמת. המשחק הכי גדול באולימפיאדה ואחד מגדולי משחקי הכדורגל בשנים האחרונות. רק חבל שהקנדיות קצת נשדדו אם השריקה לפנדל ובעיטה הבלתי ישירה שקדמה לה.

סבתא אינגה הייתה אומרת: 7 באוגוסט 2012

אתה עצבני??
הלו, איסינבייבה הפסידה ואף מילה?
מילא הייתה מזמינה אותי לשמיכה שלה, אבל גם להתעטף לבד וגם לבעוט ברף, חמש קפיצות וזהו?? בשביל מה פתחתי טלויזיה???
האמת, הקופצות במוט הן פשוט הכי כוסיות (סליחה, בנות שלא מבינות – כוסית זו מחמאה!) מכל הבנות באולימפיאדה!! (טוב, חוץ מהקובנית…).
והייתה גם הפתעה, ומי שלא מיצמץ שם לב ששראפובה התחרתה אתמול גם בקפיצה במוט!! ולזה אני קורא מולטי-טאסקינג!!!
(טוב, יכוליות שזו כפילה שלה, אבל עליי היא עבדה).

אבל הגיבור שלי מאמש הוא פליקס. איזה פשוש. רק סיים לקחת מדליית זהב, הביא צרחות אההה אההה מהקישקעס, ואז שלף מהבטן תמונה של סבתא שלו, כרע על בירכיו ונישקק ונישקק ובכה ובכה. אחחח, סבתא'לה, זה הכל בשבילך.
האמת, כפרה!!
מאד מרגש אותי מחוות כאלה לסבתות.
במיוחד סבתות מתות.
כמו ליאונל.
אין, אין על הלאטינים האלה. יודעים להעריך סבתות…

matipool 7 באוגוסט 2012

הכי כוסיות ( סליחה בנות וכו' ) הן הקופצות לגובה הנפלאות .
זה התחיל עוד באולריקה מייפארת היפהפיה לפני יותר מ-30 שנה ועד לבלאנקה הנהדרת וגם האחרות .
גם לשתי הקופצות שלנו לא חסר כלום .
לגבי שראפובה שקפצה במוט – אם אתה מתכוון לגרמניה , אז היא ממש הזכירה לי את השבדית של גדעון לוי .

k_700 7 באוגוסט 2012

הכי כוסיות(סליחה בנות וכו') הן נבחרת שבדיה בכדוריד.

גל דגון 7 באוגוסט 2012

הכי כוסית זה קוהיי אוצ'ימורה. שימו אותו בדראג בחדר אחד עם הבחורות האלה ומישהו שלא יודע לא מסתכל עליהן פעמיים.

אתם יודעים שאני צודק.

(נכון לרגע זה הכי התלהבתי מנבחרת יפן בכדורעף.)

סבתא אינגה הייתה אומרת: 7 באוגוסט 2012

איזה מצעד זיקפות.
הלו, דיברנו ברגש על פליקס וסבתא וכל מה שיש לכם בראש זה כוסיות, דראג ואוצ'ימוצ'י?
אותכם לגרייזס!

גל דגון 7 באוגוסט 2012

טוב, לא ראיתי את סבתא של פליקס, מאיפה לי אם היא כוסית?

MG 7 באוגוסט 2012

לא ראיתי את המשחק של ספרד. אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי איך יכול להיות שהם "ניסו להפסיד", ברזיל ניסו לנצח והרבע הרביעי נגמר 13:16? לנבחרת ברזיל יש כלים התקפיים מצויינים. צריך יותר מקצת להתאמץ בהגנה כדי לשמור אותם על 16 נקודות ברבע – לא?

קסיוס קליי 7 באוגוסט 2012

לדעתי הוא התבלבל והיה 31:16 לברזיל ברבע האחרון

אסף רביץ 7 באוגוסט 2012

אני כן ראיתי את הדקות האחרונות. תכננתי תגובה צינית יותר, אבל עדיף פשוט להזכיר שהרבה אנשים גם משוכנעים שהשחיינית הסינית ובולט על סמים- אולי זאת סיבה מספיק טובה לפסול גם אותם? הספרדים שיחקו עם החמישייה הטובה שלהם, הגיעו לזריקות טובות שלא נכנסו, הברזילאים קלעו כמה זריקות קשות וקיבלו כמה שריקות גבוליות. הספרדים איבדו יתרון הרבה יותר גדול מול רוסיה שהיא נבחרת עם פחות כשרון מברזיל (לדעתי ברזיל אחת מארבע הנבחרות הטובות בטורניר) ולא היו רחוקים מלאבד יתרון מול הבריטים בדקות האחרונות, לי זה נראה בעיקר המשך לקושי של הספרדים לשמור על יתרון משני המשחקים הקודמים שלהם.

לא ראיתי את הבדמינגטון ואני לא מבין מספיק בבדמינגטון, אבל לפי מה שהבנתי מה שעשו שם היה שווה ערך לאוסף של איירבולים ובמקרה הצורך סלים עצמיים שהביאו למצב שלכל הקהל ברור מה קורה. ההשוואה במקרה הזה נראית לי לא לעניין, זה שהספרדים הם כוכבים מצליחים ועשירים לא אומר שאותם כן מותר להאשים בלי הוכחות (לעומת השחיינים הסינים).

red sox 7 באוגוסט 2012

לפי הסטנדרט שנקבע בבדמינגטון היה צריך להטיס הביתה גם את נבחרת הוולודרום הבריטית שאחד מבחבריה ביים התרסקות כדי לקבל זינוק חוזר אחרי פתיחה גרועה שלהם באחד המיאוצים.

וביננו – הגועל נפש האמיתי הוא שערוץ 1 שידרו את אולפן הסיכום היומי ואחריו את חימום הקליעות והתדרוך האחרון של ששבסקי (!!) בזמן שבחצי גמר הנשים נערך המשחק הגדול בהסטוריה.

משה 7 באוגוסט 2012

אני מקווה שאתה מתכוון ל"משחק כדורגל הנשים הגדול בהיסטוריה" כי אחרת רק אם נשארת ער כל הלילה מאז המשחק יש הסבר לאמירה הזו

Chris W 7 באוגוסט 2012

איך תוכיח שקבוצת כדורסל לא התאמצה? שרצתה להפסיד?
תמדוד דקות של שחקני מפתח? גאסול צריך לשחק 37 דקות או 35 דקות?
אין מה לעשות נגד זה.

אלי 7 באוגוסט 2012

הפתרון היחידי הוא שלב ראשון של בתים לסינון החלשות.
ואז ליגה (עם זכרון נקודות או בלי) כשבסופה הראשונה מול השניה בגמר והשלישית מול ה רביעית על הארד.
ככה אין קומבינות.

MG 7 באוגוסט 2012

יש סיבה שמונהגת שיטת הנוק-אאוט. אמנם היא פחות ספורטיבית וקיימים בה פתחים "לקומבינות", אבל היא יוצרת הרבה יותר עניין וסיכוי להפתעות. שם המשחק הוא כסף ובשיטת נוק-אאוט תמיד יש על מה לשחק, לעומת ליגה שבה לארה"ב לא היה על מה לשחק ב – 2-3 המשחקים האחרונים, כלומר אחוזי צפייה נמוכים יותר.

איציק 7 באוגוסט 2012

כל התגובות בסדר, רק איך אפשר להתייחס לכדורגל כאל ספורט ראוי, גם אם זה משחק של 22 נשים הנראות פיצוץ. עדיין זה ספורט עלוב אפילו לזריקת חצים למטרה, משהו שיורןספורט אוהב לשדר כשכולם ישנים. כדורגל זה מה שנשאר אחרי שלא מסוגלים לעשות ספורט, לעשוק בתרבות, לעזור בבית, וזרקו אותם שלא יפריעו. יש כאלו שהתדרדרו לפשע, יש כאלו שניצלו בכדורגל, ויש כאלו שהספיקו את שניהם. אלו "ספורטאים" עם היכולות הפיזיות הכי ירודות, עם היכולות הקוגניטיביות הכי ירודות, בקיצור, שארית הפלטה.

מהמר 7 באוגוסט 2012

אז אולי הספרדים הפסידו גם לרוסים בכוונה? אולי הברזילאים הפסידו בכוונה לרוסים? למה לבדוק רק את המשחק האחרון?

יואב בורוביץ' 7 באוגוסט 2012

הכדורסל מת ברגע שבו מיאמי היט זכתה באליפות. הוא ישוב לחיות ברגע שיוקפץ הג'אמפ הראשון בעונת ה-NBA והמכללות.

ליאור 7 באוגוסט 2012

זהו? אין כדורסל יותר מחוץ ל-NBA?

MG 7 באוגוסט 2012

איך בדיוק המכללות זה יותר כדורסל מהליגה הספרדית או היורוליג?
תגיד בורוביץ' – אם תצא לחופשה העיתונות תמות? מתי ההלוויה?
התגובות שלך הן לא ביקורת עניינית על משהו, אלא זלזול בכל מה שהוא לא המיין סטריים בד' אמותיך.

יואב בורוביץ' 7 באוגוסט 2012

MG- כל כדורסל שאינו NBA או מכללות הוא נחות הן מההיבט האיכותי והן מההיבט הערכי (חוקים איומים בפיב"א, שיפוט גרוע, שחיתות וכד').

משה 7 באוגוסט 2012

אני חושב שהנבחרת הכי פחות מעניינת בטורניר היא העלק דרים טים, מה שמפריך את הטענות המופרכות ממילא שלך. כדורסל של בודדים, שחצנים ומוחצנים הוא לא כוס התה שלי. מה הלאה, טורים שמפארים את המעצמה השלטת בסגנון מנחם לס ?

איציק 7 באוגוסט 2012

יש את הבדיחה על קיום יחסים "לו הצעירים ידעו ולו הזקנים יכלו," בורוביץ' ניראה לי שאתה עדין צעיר ולכן אין לך מושג על מה אתה מדבר. כמה משחקי NBA או המכללות אתה יכול לציין ולומר שיש חוכמת משחק. הכיף הוא לא רק האתלטיות, את זה יש בריצה וקפיצה, כי אם גם חוכמת משחק. כדורסל נשים מהנה לא פחות בדיוק בגלל זה. כיוון שהאתלטיות נמוכה יותר הן מכפות על זה במשחק חכם ומהנה בהרבה. אותו הדבר קורה בכדורסל האירופי לעומת מה שקורה ב-NBA. עדין בגלל יכולת אתלטית עודפת במשחקים בין הקבוצות ה-NBA מנצח, אך גם זה יצתמצם לבסוף, ואז ישאר אוסף שחצנים מול קבוצה ונראה שוב את מה שהיה ב-2002.
אם תראה מי הם השחקנים עם הבנת משחק היותר גבוה ב-NBA אז ב-10, 20 הראשונים הרוב יהיו לא אמריקאים, ואפילו לא עם חונוך אמריקאי במיקרים רבים.

MG 7 באוגוסט 2012

בורו, בוא נניח לרגע שאתה צודק (למרות שאני חושב שאף קבוצת מכללות לא היתה זוכה ביורוליג)). אז מה? למה כל מה שהוא לא הטופ הוא לא קיים ולא נחשב? האם הליגה הצרפתית בכדורגל משולה לכדורגל מת, כיוון שאינה ברמה של הליגה הגרמנית? האם כל פעם שבת שניה שמגיעים לקריית אליעזר צריך להגיד קדיש? (נא לא לענות על השאלה האחרונה בתגובות מתחכמות).

גל דגון 7 באוגוסט 2012

איך אפשר להבין כ"כ מעט בכדורסל עם שם שנגמר ב "ביץ'"?

רועי 7 באוגוסט 2012

זו לא הפעם הראשונה שאני נתקל בתגובה/פוסט של בורוביץ' שנשמעת כאילו נאמרה ע"י ילד בן 4.
הבן אדם עיתונאי ?
אלא כן המטרה שלו זה פשוט לסחוט כמה שיותר תגובות להתבטאויות הילדותיות האלה, אז ברכות.

גל דגון 7 באוגוסט 2012

אני לא חושב שהוא מתכווןלדברים האלה ברצינות מלאה. אני חושב שהוא פשוט לא אוהב את הטענות שהכדורסל האירופאי יותר אינטיליגנטי (הוא לא) ולכן הוא מגזים לכיוון השני. אבל אולי אני טועה.

בלינדר 7 באוגוסט 2012

והNBA לא מושחת? ההגרלה על יואניג ב85 לא הייתה מושחתת? מה עם הדראפט השנה והזכייה של ניו אורלינס במקום הראשון? מה עם הוטו של שטרן והתפקיד הכפול שלו בליגה ונ"א? וכמובן יש את גולת הכותרת, שופט נתפס מהמר על משחקים ולא הוקמה אבל ועידונת חקירה למרות שאותו שופט היה מעורב באחד המשחקים המחפירים ביותר מבחינת שיפוט. אבל לא, הNBA לא מושחת. וגם אין בו שיפוט גרוע.

המכללות לא מושחתות בכלל, למרות שהאוניבסיטאות הגדולות לא בוחלות באמצעים לגייס שחקנים.

רפאל 7 באוגוסט 2012

תכל'ס, בורו צודק. הוא פשוט לא מעוניין להיות פוליטיקלי קורקט בסביבה בה יש ייצוג למי שלוקח ללב את המשחקים של מכבי באיפה שיהיה שהם משחקים. למישהו כמוני למשל פשוט אין עניין בוויכוח חסר טעם כי הNBA כבר לא מעניין אותי מאז הפרישה של מייקל ( או של שחקנים שאהבו להכאיב לניקס ולו סתם בשביל הכיף כמו רג'י) אבל לאהוב כדורסל אירופי אחרי שקמים בלילה לראות את המשחקים מאמריקה.
תעשו לי טובה.

אזי 7 באוגוסט 2012

סופית
וחד משמעית
מכל האנשים שאני מכיר (ו/או שמעתי עליהם), אתה הבנאדם שהכי פחות אוהב את העבודה שלו.
תתפטר. לטובת כולם.

לא זוכר מתי כתבת פעם משהו טוב על ספורט. לא זוכר…

קשקשן בקומוקום 7 באוגוסט 2012

מסכים!
ואגב נדהם איך כל פעם האיש כותב משהו שברור שמטרתו היא רק לעודד תגובות נזעמות – וכל פעם זה עובד! וזה כולל אותי, שיט!

רפאל 7 באוגוסט 2012

האמת כואבת.
תתמודדו.
מה שכן, הכדורסל האירופי בהחלט משתפר עם הזמן ובהרבה מאוד בחינות בעוד הNBA מאכזב ומקרטע. פעם אמירה כמו הנ"ל הייתה נחשבת למעליבה כי לא צריך להגיד את מה שברור.
היום יש תחושה שכבר אין ממש זכות לדבר כי הרבה דברים שאהבנו ב NBA של שנות ה 80-90 מנסים להעלים בשביל שעוד כמה מיליוני סינים וסיניות יחייכו וייכנסו לאינטרנט להצביע לאולסטאר.
כמו שאיני מבין מה מעניין בכדורסל אירופי כך איני מעריך את מי שמסרב להכיר במציאות החדשה והמאכזבת בNBA.

קובי 7 באוגוסט 2012

השיטה פגומה,לא הנבחרות או השחקנים.
זה הטבע האנושי(אם כי לא הספורטיבי) לנסות לשפר עמדות אפילו אם זה אומר הפסד בכוונת תחילה.
במקום לבוא בטענות לספרד או רוסיה,תשנו את השיטה,
כי אם לא זה פשוט ימשיך לקרות,אי אפשר למנוע זאת.

ליאור 7 באוגוסט 2012

אני באמת לא מבין מה אתם רוצים מהם. הם רוצים לזכות בכסף, לא בארד. וזו הדרך היחידה שלהם לעשות את זה. יש 2 דרכים להתמודד עם זה: 1. לבטל את מדליות הכסף והארד כך שאם לא זכית בזהב אתה לא שווה כלום או 2. הגרלה מחודשת החל משלבי הנוקאאוט, כמו בליגת האלופות. או פשוט להקיא בשקט.

יצחק 7 באוגוסט 2012

עמית – המשחק הזה עם הנעליים החורקות הוא המשחק המעניין ביקום.

ניר 7 באוגוסט 2012

וואוו איזה רמה גבוהה…"הבנתי שערוץ מסוים משדר את הענף הזה עם הכדור הכתום שמשוחק מול יציעים חצי ריקים. הרמתי את העיניים מהמחשב. ואכן. לא ממש הקדשתי לזה תשומת לב…"

אתה לא אוהב כדורסל? זכותך! אבל מה אתה משתלח?? לטעמי האישי כדורסל ובמיוחד ברמות האלה הוא ענף הכדור הכי מרתק ומרגש שיש,אבל שוב זאת רק דעתי, יכלתי גם לכתוב "שמעתי שיש איזה חבורת מוזרים שרצה אחרי כדור לבן ופעם בכמה זמן בועטים אותו לאיזה מסגרת ואולייי אחרי 90 דקות הוא גם ייכנס..בקיצור בואו נישן 88 דקות אם יהיה ממש במקרה 2 דקות של עניין תעירו אותי"

כל חובב ספורט אמיתי לא יזלזל במקצוע ספורט אחר,שוב זאת דעתי,אבל אתה בוחר לרדת על ספורט שלדעת רבים(תשאל איזה 300 מיליון אמריקאיים) הוא סופר דופר מרתק!

בקיצור יאללה כדורגל אימפריה!!!!!!!

איציק 7 באוגוסט 2012

הפסקה השניה שלך מאוד נכונה, לא היה צריך לכתוב את כל השאר.

יואב בורוביץ' 7 באוגוסט 2012

ניר- אני אוהב כדורסל. אבל מה שעמית כתב היה נכון ומצחיק. וקצת חוש הומור בצד שלך גם לא יזיק.

ניר 7 באוגוסט 2012

ברוביץ'…אני קורא את הטורים שלך ולא אחת את קוטל כדורסל בכלל ואפילו את קבוצתי האהובה מכבי תל אביב,אבל כאן אין שום קשר למצחיק או לא מצחיק(דרך אגב יש לי אחלה של חוש הומור) הכתיבה כאן הייתה מזלזלת ומשפילה,לפחות לטעמי.
מה נכון במה שהוא כתב? זה שהאולם במשחק הספציפי שחלף על פניו של לונטל היה חצי ריק? ככה זה חצי מהתחרויות בלונדון בגלל בעיות כרטיסים,אין קשר לכדורסל ואני אף בטוח שבכדורסל יש יותר מקומות מלאים באולמות מענפים אחרים.
אני גם מוכן להתערב שלונטל לא צפה מעולם במשחק כדורסל מלא אחד בחיו אז ככה שזה מוזר טיב הביקורת(המצחיקה??!) שלו.
שורה תחתונה גם הומור אמור להיות בטעם טוב….
אני אשמח לשמוע מה אתה חושב

Chris W 7 באוגוסט 2012

אני רק מקווה שצרפת תנצח את ספרד….רוצה מדליה לארגנטינה ועוד אחת לצרפת/רוסיה/ברזיל.
רק לא לראות את גאסול המיוזע עם מדליה על הצוואר

תיקו תיקו 7 באוגוסט 2012

סוף סוף פוסט על כדורסל אולימפי. חבל שמדובר בפרובוקציה בגרוש. לא רציני.

אני מבין שהטרנד הוא קידום ענפים פופולריים פחות (במידת מה בצדק)אבל לא צריך לשפוך את התינוק עם המים. הטורניר עד כה איכותי למדי ובעיקר מהנה. הוא ראוי לפוסט ממישהו שאוהב את הענף.

איציק 7 באוגוסט 2012

ומבין את הענף.

יואב בורוביץ' 7 באוגוסט 2012

לכל המגיבים והמתלהמים- אומר זאת שוב, כדורסל אירופי הוא בזיון. בגלל הסיבות הבאות:
1. אין אתלטיות
2. אין חוכמת משחק (כמעט כל פוינט גארד שחור צעיר בשכונה באמריקה יודע למסור הרבה יותר יפה ורואה את המגרש הרבה יותר טוב כמעט מכל אירופי. הטענה ל"חוכמת המשחק" הכביכול נעלה של הכדורסל האירופי-הלבן על זה האמריקאי-השחור היא בעיני גזענות במסווה. לא ראיתי אירופי עם חוכמת משחק של ג'יימס, מג'יק, מייקל, סטוקטון, ועוד רבים וטובים. כמובן שיש אירופים עם חוכמת משחק עילאית- סאבוניס, קוקוץ' ועוד כמה. אבל הם מעטים לעומת חכמי המשחק האמריקאים.)
3. אין תחרותיות (מרבית הליגות באירופה נשלטות על ידי קבוצה או מקסימום שתיים בלבד)
4. חוקים איומים (המגרש, משום מה, קטן מדי, אפילו ממידות המכללות- כך שלא ניתן ליצור ריווח מספיק. חוקי הגולטנדינג לא טובים. הבקבוק קטן מדי. שחקנים לא יכולים לקחת פסקי זמן. אחרי פסקי זמן בשניות האחרונות לא מאפשרים לקבוצה התוקפת להוציא את הכדור קרוב לסל היריב כך שנמנעת דרמה גדולה. חוק העבירה הלא ספורטיבית הנפשע- שתי קליעות וכדור מהצד. ויש עוד לא מעט חוקים- שאין לי כרגע את הזמן לפרט בנוגע להם. אך כמעט כל חוקי ה-NBA והקולג'ים טובים בהרבה מאלו של הכדורסל האירופי).
5. פרשנות חוק איומה עוד יותר מהחוק עצמו- אולי הבעיה הקשה ביותר. הפרשנות הנפשעת בנוגע לאובר-קולינג, אובר-צעדים, אובר-טכניות וכו').
6. תרבות- פיטורי מאמנים, מיעוט קהל, עיתונות נמוכה, היעדר ספרות ומספיק אפיקי תקשורת לסיקור כדורסל, וכו'.

לדעתי זה די מסכם את העניין.

למרות כל אלו יש לעתים באירופה כדורסל טוב. פעם היה הרבה יותר. היום זה די נדיר. אבל גדלים כאן מדי פעם כשרונות גדולים (בשנים האחרונות נדמה שבדרום אמריקה לא פחות מאשר באירופה, שהקטינה ביותר את כמות הכשרונות שהיא מגדלת בעשור האחרון). אבל 99% מהכשרונות הבינ"ל הגדולים מגיעים ל-NBA, מה שמחליש את כדורסל הליגות הבינ"ל עוד יותר.

לסיכום: הכדורסל במשחקים האולימפיים כמעט לא מעניין אותי. הוא נסיון לכפות על השחקנים האמריקאים לשחק בחוקים הבינ"ל הגרועים. מרבית הנבחרת הבינ"ל חלשות למדי. התחרות היא NO CONTEST. אחרי שה-NBA מסתיימת אני אוהב לנוח מכדורסל וכשיש אולימפיאדה אני מעדיף לראות את הענפים שתהילתם במשחקים האולימפיים.
הדבר היחיד שחשוב לי זה שנבחרת ארה"ב תנצח בעשרים הפרש לכל הפחות בכל משחק לא בגלל שאני אוהב אותה. אני לא. היא לא מעניינת לי את הזרת. אלא כי נמאס לי מהפרטנציה של העולם לראות בכדורסל משחק שלו. יש יותר מדי חוסר כבוד לכדורסל האמריקאי, בעיקר בישראל, ובעיקר מההיבט הערכי. לכן אני רוצה שכל אוהבי הכדורסל הבינ"ל יבינו שהם חבורה של גנבי דעת וכסילים גמורים.
כמובן שזה לא יקרה גם אם ארה"ב תנצח בכל משחק בשלושים הפרש. אבל לפחות שכל היורופילים והבסקטבולפילים הבינ"ל לא ייהנו.

Chaunce 7 באוגוסט 2012

דווקא לטעמי הרכזים האירופים יותר חכמים.
הרבה רכזים שחורים כ"כ מהירים שחושבים קודם על לקלוע ולא איך להפעיל את שאר הקבוצה. ביינום למשל היה רכז טיפש. סקורר ואתלט מדהים אבל לא מרכז כלום. סתם היה נמוך בשביל לשחק 2. אבל הוא 2. לא רכז.
דווקא באירופה יש רכזים מהדור הישן.
מה שמפריע לי בכדורסל אירופאי:
1)אובר קולינג – כל ניסיון ריצ'אין מתקבל בשריקה לעבירה. כנ"ל חסימות, אם הן לא האמא של הנקיות – שריקה לעבירה. כלומר, אם יש יד על הכדור והכדור עדיין אצל הזורק – עבירה. רק אם הכדור עזב את ידיו של הזורק והוא נחסם – לא ישרקו.
2)תרבות פיטורים – לא מזיז לי כי לא משפיע על מהלך המשחק.
3)חוסר אתלטיות מפריע
4)חוסר תחרותיות קיים גם בNBA. יש בדיוק 3-4 קבוצות טובות מאד.
5)חוקים לא ממש בהבדלים גדולים. אני אוהב שאי אפשר לקחת טיימאוט כאשר שחקן מתקשה למסור כדור. מבחינתי זה עניין טכני שמציל אותו. טיים אאוט אמור להיות להרגיע את הקבוצה ותכנן מהלכים. לא להציל שחקן שנסגר על ידי 2 שחקנים ואין לו למי למסור.

ליאור 7 באוגוסט 2012

אני חייב לשאול אותך אם ראית את המשחק של ארה"ב נגד נבחרת ליטא. אם לא, אני ממליץ בחום על שידור חוזר, מה שתראה יפתיע אותך מאוד. אם כן, הייתי רוצה שתגיד לי במה הכדורסל של הנבחרת האמריקאית היה חכם יותר מזה של הנבחרת הליטאית (אני לא מדבר על פערי האתלטיות העצומים. אם זה הטיעון היחיד שלך אז חבל על הזמן של התגובה שלי). במה ניהול המשחק של כריס פול/דרון וויליאמס יותר יפה ואסתטי מאיזה אחד זקן בשם שאראס?

אתה נעלת את עצמך לכל מה שלא משוחק בארה"ב וחבל, אתה מפספס המון.

ולגבי השטות עם השיפוט… השיפוט ב-NBA גרוע לפחות כמו זה באירופה. תסתכל על כמעט כל משחק של מיאמי בפלייאוף האחרון ותספור את העבירות שנשרקו לחובת ג'יימס ו-ווייד לעומת שחקנים כמו גריינג'ר, גארנט וכרמלו. אתה מגיב כמו שלמה שרף – בלי לראות את המשחקים שאתה מדבר עליהם.

GIL 7 באוגוסט 2012

איזה כיף לי שאני לא בורוביץ. בזכות זה יכולתי להינות מיורו 2012 הנפלא [למרות כל גנבי הדעת שמשקרים וגו'], היה לי העונג להנות מהפיינל פור המדהים של היורוליג כולל הניצחון האדיר של אולימפיאקוס, ואני יכול בכיף לשבת רגל על רגל ולהתמוגג מסל הנצחון של מיילס על הנבחרת הנהדרת של בלאט [מאמן על], ולצפות לרוסיה-ליטא, ספרד-צרפת וארגנטינה-ברזיל [איזה משחקים!!!]. במקביל, אגב, שתיתי בצימאון כל שניה של הפליאוף האדיר בNBA וכמעט בכיתי מההופעות של לברון – הכל בלי שהייתי צריך להוכיח, לעמת, לשנוא, לזלזל, לפגוע, להיפגע, להתנצל, לסייג ולהתבחבש עם הטיעונים של עצמי. פשוט להינות מקיץ אדיר של ספורט מטורף.

גילעד 7 באוגוסט 2012

חלק מהטענות על סף המגוחכות, חלק מהטענות נכונות, כולן ביחד לא מתאגדות לכדי טיעון שלם אמיתי ומנצח.

1. אני בספק אם דראזן פטרוביץ' היה מסוגל להטביע ובוודאי אם עשה את זה פעם אחת במשחק תחרותי. דירק נוביצקי לקח בלי האתלטיות אליפות שנה שעברה, עם מימד אסתטי יוצא מגדר הרגיל. לכמת כדורסל לרמת האתלטיות זה מה שעושה את המשחק האמריקאי משחק שבעיניי הוא לא מעניין – הכל מסתכם בהיילייטס. לא נשאר כלום מהבייסיקס. שחקנים יכולים להיות כוכבי על כי הם קפצו פעם מעל מכונית, ולמי איכפת אם יש להם בקושי צעד אחד בפוסט (בלי להזכיר שמות…).
2. וואו, אמרת גזענות. איזה קל זה לנצח בטיעון כשקראת לנו גזענים. העובדה היא כזו – אתה הלכת לגדולים שבגדולי המשחק מלפני 20-30 שנה, השווית אליהם, ועשית את זה על סמך אלמנט אחד ויחיד שנקרא "מסירה". אני מסתכל על שניים מגדולי הסופרסטארים של הקבוצה האמריקאית הנוכחית ורואה שני שחקנים שהם בפירוש נטולי כל חוכמת משחק – קובי ברייאנט וכרמלו אנתוני. שניים שעוד לא פגשו זריקה שהם לא אהבו, או מסירה שהם שקלו לחבב. אין לי בעיה עם שחקנים שזורקים, יש לי בעיה עם שחקנים שזורקים כשהם לא צריכים לזרוק. בתרבות הכדורסל האמריקאית, שני אלו הם סופרסטארים שעליהם צריכים לבנות קבוצה לאליפות. וזה מטופש. הייתי מעדיף אם שחקנים בארצות הברית היו יותר כמו חלק מהזרים שהם שולחים לכאן – דווין סמית ואנתוני פארקר, למשל. כאלו שלוקחים את הזריקות שהם צריכים לקחת, לא יותר, לא פחות. אני לא יודע אם זו השפעה של הכדורסל האירופאי על סגנון המשחק שלהם, כי זה משהו שמאוד מאוד קשה להגדיר ובוודאי לקבוע בנחרצות. אבל העובדה היא שהכדורסל האמריקאי מקדש טיפשות. סולח לשחקנים כמו בלייק גריפין, שכל המשחק שלהם מוקדש לפיזיות, על זה שכל השנים האלו הם לא טרחו לעבוד על זריקת העונשין שלהם (אבל בזמן הזה מעלים סרטונים של טריק-שוטס ליוטיוב.), אולי האלמנט הכי חשוב לשחקן פיזי. זו לא חוכמת משחק.
3. אם אתה רוצה תחרותיות, תעשה את ההשוואה הנכונה. אם תסתכל גם על טורניר המכללות, שאתה מקדש, מתוך 64 הקבוצות בערך 32 באמת לא שוות מבט ובערך 48 הן הימור כמעט בטוח (כי אין דבר כזה הימור בטוח) שלא יגיעו לפיינל פור או יקחו את האליפות. אז גם הNCAA נשלט על ידי שלוש-ארבע קבוצות? ישנן קבוצות עדיפות. תמיד יהיו. גם ביורוליג וגם בNBA יש 16 קבוצות שטובות ברמה מסויימת מהשאר, גם פה וגם שם יש 3-4-5 שנמצאות מעל כל היתר. זו דרכו של עולם.
4. אתה אומר חוקים איומים ואני נזכר בNBA, שביטל הלכה למעשה את השריקה לצעדים, ומאפשר לגיבוריו הגדולים להגיע לעונשין כל פעם שמישהו נושף לעברם. גם חוק ההמשכיות הארוך מדי נותן יותר מדי קרדיט למתקיף. היום אין שום קרדיט להגנה בחוקי הNBA (וזה מצחיק, כי למרות שזה קרה, הנקודות למשחק בהדרדרות מתמדת. אולי זה אומר משהו על רמת הקליעה הנוכחית בליגה..).
5. בן אדם שאוהב את הNBA מדבר על אובר-טכניות…. מה עם אנדר-צעדים בNBA? אבסורד ואין טעם להתייחס לטענה הזו. אגב, רמת שיפוט אינה אומרת דבר על רמת המשחק.
6. היו כאלו. אבל כן, הכדורסל האירופאי לא חזק בשיווק. זה דווקא יצר מצב שהוא הפך לחזק בערי ספר והכניס ערים חדשות לזירת הספורט האירופאית. בעיניי גם זה מבורך.

אסף 7 באוגוסט 2012

שמע יואב, הדיסוננס הקוגניטיבי שלך הוא מדהים. אתה קורא לאנשים שהגיבו לך "מתלהמים", אבל אתה זה שכתבת את התגובה המתלהמת שהחלה את כל הדיון הזה, כשאמרת שהכדורסל מת בסוף עונת ה- NBA, ובסוף התגובה הנוכחית אתה כותב שכל מי שלא מסכים איתך הם "גנבי דעת וכסילים גמורים". אז לך מותר להתלהם ולאחרים לא? למה? כי אתה עיתונאי? לדעתי זו התנשאות מדהימה.
ואח"כ יש כאן בלוגים של אנשים שקצת יותר מעניינת אותם תרבות דיבור, והם שואלים איך הדיון הדרדר כל כך ואיפה התרבות. ואני אומר- תראו את רמת הכתיבה של אחד הכותבים הקבועים שלכם, ותבינו.

ובעניין המקצועי- אני אינני מבין בכדורסל כמו שאתה מתיימר, אבל בעיני הלא-מקצועיות, הכדורסל האמריקני לוקה במה שלוקה בו כל הספורט האמריקני- אהבת הסיפורים הגדולים והדרמות והעדפת השואו. זה כמובן תוצאה מזה שהפרסום שולט שם בהכל וזהו הערך היחידי. הכל צריך תמיד להיות גדול, עצום, ספקטקולרי. בגלל זה האמריקאים מתים על בייסבול, שזה ספורט שכל נהג משאית בן 40 עם קשר יד- עין טוב יכול להצליח בו ולהיות סיפור סינדרלה, כדי שאח"כ החברות הגדולות יוכלו למכור לאדם הקטן את האשלייה שיום אחד גם הוא יהיה גדול אם רק יאכל קורנפלקס. בגלל זה יש אין ספור פסקי זמן שהמאמן, השחקן, האפסנאי והכרוז יכול לבקש (כדי להשחיל עוד קצת פרסומות, כמובן), ולדעתי, בגלל זה גם השיטה הסוציאליסטית לכאורה של הדראפט- שכולם ימשיכו לחלום. אז נכון שבמקרה האחרון לפחות מתוך שלא לשמה בא לשמה כי זו שיטה מוצלחת (אבל יכולה להיות מיושמת רק במקום גדול ועם מספיק עשירים שזה יעניין אותם ויתנו חסות לכל העניין), אבל בסה"כ הכדורסל האמריקאי הוא ראי של החברה הקפיטליסטית החזירית בו הוא חי.
אז נכון שהאמריקאים טובים יותר בכדורסל, הרבה בגלל שהם פשוט אתלטים טובים בהרבה בספורט שבו לאתלטיות יש משקל עצום (הרבה יותר מבכדורגל שעליו כתבת דברים דומים- עובדה שבכדורסל יש הרבה פחות הפתעות ובסדרי גודל הרבה פחות רציניים)- אבל הביטול הזה של כל מה שלא הכי טוב וספקטקולרי הוא מאוד אמריקאי בעיני, ולא נותר לי אלא להסיק שכנראה באיזשהו שלב בחייך הזריקו לך לווריד את תרבות האשליות האמריקנית, ממנה קשה להתפכח, ולאורה אתה הולך עד היום.

רפי רפסודה 7 באוגוסט 2012

רץ לקביעות מוחלטות ואמירות שטחיות…הכדורסל באירופה הוא יותר קבוצתי כתוצאה מהאופי של השחקנים – פחות אתלטים…לגבי החכמה (שגם במחוזותינו הינה נדרשת) כל קביעה כזו או אחרת היא דבילית

איציק 7 באוגוסט 2012

עכשיו בו ואסביר לך בורוביץ' בשק ובצינעה, הטענה שהשחורים יותא אתלטיים גזענית באותה מידה כמו האמירה שהארופאים משחקים יותר חכם. האמת היא ששתי הטענות נכונות ולא מסיבות גזעניות כי אם מסיבות סוציאלוגיות. אם נסתכל על מחזיקי שיאי עולם בקפיצה לגובה או קפיצה משולשת, ונסתכל כמה אלופים לבנים וכמה שחורים יש (קפיצה לרוחק יוצא דופן) יתברר שהלבנים יודעים לקפוץ. אם נעשה מבדקי IQ, נמצא שהשחורים יודעים לחשוב. אבל מה ההבדל? בשביל להסביר זאת נתחיל בדוגמא או שתים. בימי הבינים היהודים היו שוכרים מעולים שרי הכספים והיועצים. זה לא שהם היו יותר חכמים, אלה בגלל שעסרו עליהם לעבוד אדמה אז הם התמחו במקצועות חופשיים. בברה"מ היהודים היו מעולים במדעים מדויקים וזאת בגלל שמקומות עבודה אחרים היו חסומים. כלומר כל אחד מקמצע במה שפתוח עבורו ומה שיותר מדבר אליו. החברה האמריקאית מאוד מעודדת הצטינות אינדיוידואלית, ולכן הם מאוד טובים בפיצוח עצמי, ובכדורסל יכולות אתלטיות ושליטה בכדור (כולל מסירות בכול אופן וצורה), ומצד שני לוקים ביכולות קבוצתיות. לכן המשחק שלהם מוכוון לניצול יכולות אישיות, מאוד מהיר, חזק אתלטי, יכולים לקחת זריקה מכול מצב ומעל כל אחד (גם כשזה לא הולך, ראה ברינט, אנטוני, וסטברוק כדוגמאות מייצגיות). זה נכון גם בהגנה. קודם כל אישית, בו תראה שאתה מסוכל לעבור אותי. לא צריך עזרה מאף אחד. אלו היסודות וכאן מתפתח כל השאר. החברה הארופאית הרבה יותר סוציאלית ומעודדת שיתוף פעולה. מכאן שהדגש על משחק קבוצתי גדול יותר, יסודות קבוצתיים ופחות יכולת אישית (זריקה פנויה משלוש של יבזורי במקום מסירה לקוקיה פנוי 3 מטר מהסל זה קבוצתי, זריקה לשלשה של קוקיה במקום מסירה ליבזורי פנוי 3 מטר מהסל זו שטות). כרגע היכולות האישיות של האמריקאים כל-כך גבוהות שהיכולת הקבוצתית האירופאית לא מחפה על זה. עם הזמן האירופאים יוהיו יותר אתלטים ואז האמריקאים יתחילו להפסיד. אז האמריקאים יתחילו לעבוד על קבוצתיות ותתחיל נדנדה בריאה. כל זה לא נובע מגזענות כי אם מהתפתחות סוציאולוגית שונה ביבשות שונות. וכן, הארופאים משחקים הרבה יותר חכם, ועדיין מפסידים לאתלטיות האמריקאית.

קורא אדוק 7 באוגוסט 2012

גילעד לקובי אין חכמת משחק? אתה רציני פה?
ראית אותו פעם משחק?
בדור הנוכחי יש אחד שמגיע/מתעלה עליו וזה דאנקן הוא לא מג׳יק או ג׳ורדן אבל הוא מאוד מאוד קרוב

המפץ הגדול 8 באוגוסט 2012

ולכן הקבוצה הכי אירופאית בנבא – סאן אנטוניו, היא הקבוצה המצליחה ביותר בנבא!
אירופאית לא רק בזה שהיא מונהגת ע"י שחקן אירופאי, אלא בכך שהיא מקיימת פילוסופית משחק אירופאית, לא בוחלת בשמירה איזורית, ועושה כבוד לקבוצה יותר מאשר לאינדיבידואל.
תיכף תגיד שסאן אנטוניו לא משחקת יפה, אז אני אקדים אותך ואומר – אני מת על הקבוצה הזאת, לראות אותה ולהנות ממנה.
קובי ברייאנט הוא תמצית הכדורסל האינדיבידואליסטי האמריקאי המגעיל. כדורסלן ענק, שקשה לא להעריך את יכולותיו, אבל קל מאוד לא לחבב אותו, או לא להנות מהקבוצה שלו.

אזי 8 באוגוסט 2012

"לכל המגיבים והמתלהמים- אומר זאת שוב, כדורסל אירופי הוא בזיון."

איזה יופי שאתה קורא לאחרים מתלהמים..
לא טרחתי לקורא את המשך התגובה שלך.

יואב בורוביץ' 7 באוגוסט 2012

קחו חזרה את ההערה על "גנבי דעת וכסילים גמורים". רק אלו שמטיפים נגד הכדורסל האמריקאי הם כאלה. לא כל מי שאוהב כדורסל אירופי ובינ"ל.

איציק 7 באוגוסט 2012

וללאה נפגעתה קשות, כנראה שפגעו לך במקום החלש אם התאמצת לכתוב כל-כך הרבה שטויות. היתי עונה לך על הכל אבל אין לי זמן לכתוב כל הרבה זמן. אני עובד לפעמים.
אני לא מבין מה הבעייה להינות מכדורסל אירופאי, NBA, כדורסל נשים, ולפעמים אפילו לקרוא ספר טוב. ועדיין כאשר רשמת את רשימת העילוים בהבנת המשחק ב-NBA, רק אחד מהתקופה הזו, והוא רחק שנות אור מהקודמים. אם כבר צריך לצרף את נאש, אבל הוא קנדי. לגבי החוקים, ב-NBA כל הזמן משנים כיוון שיש שינוים שצריך להתאים את החוקים לזמן, וכנ"ל באירופה. עובדה שה-NBA הלך לכיוון האיזורית ואירופה בנוגע למרחק קו השלוש ואיזור מתחת לסל שבו אין עברת תוקף. זה הדדי ויתכנס בסופו של דבר לחוקים אחידים (כנראה יותר קרוב ל-NBA). לגבי השיפוט, הוא לא מי יודע מה, אך ב-NBA זו לו חגיגה, במיוחד לתנאים המיוחדים לכוכבים. שם כוכב יכול כמעט להרוג את היריב לרוץ עם הכדור בלי לכדרר ונדיר שיקבל שריקת נגד, בגלל שהקהל בא בשביל הכוכבים, והחוקים פחות מעניינים. זה חלק מהתרבות האמריקאית. אז אל תספר לנו סיפורים.
טוב, חייב לחזור לעבודה. ביי

MG 7 באוגוסט 2012

בורו, אני מעדיף משחק כדורל של מכבי חיפה נגד עכו/פ"ת/רמה"ש על פני גמר מונדיאל. יש דברים שהם מעבר לאיכות. אני לא חושב שנכון לזלזל במי שמכניס רגש לספורט ולא מחפש לאהוד רק את הטובים.
אני לא מבין למה מוזר לך שאנשים מתחברים למשהו שקרוב אליהם גיאוררפית, רגשית ומשודר בשעות נוחות יותר – זה הכי טבעי בעולם.

יוני 7 באוגוסט 2012

בעיני שקית ההקאה היא בכל פעם שאני קורא על מדליה. תביאי לנו כבר מדליה, ינעל ראבאק, או ששליחינו לויימות' יזרקו עלייך כפכף.

איזו חוצפה, הציפיה המטורפת הזו. למה, מה היא כבר חייבת למישהו? בגלל הכסף שהמדינה השקיעה בה? בגלל שבאנו לבקר אותה אחרי הפציעה הגדולה? הרי יום אחרי הטקס, בין אם תזכה או לא, היא תישכח. אבל עכשיו, גורל האומה על כתפיה. אוי התקשורת.

ליאור 7 באוגוסט 2012

ח"ח. מדויק ביותר.

גיא 7 באוגוסט 2012

מזה הטור הגרוע הזה בשפה הרדודה והמגעילה הזאת.
מזה השיר הלא קשור הזה בסוף יא בן זונה

MG 7 באוגוסט 2012

הטור גרוע, אבל התגובה שלך – איפשהו בין שייקספיר לביאליק.

סבתא אינגה הייתה אומרת: 7 באוגוסט 2012

נכד. לא בן זונה – נכד.
נייטו דה פוטה.

איציק 7 באוגוסט 2012

אתה לא מבין, זו שירה מודרנית.

ariel7163 7 באוגוסט 2012

תיקון קטן, הרבע האחרון נגמר 30-16 ולא 16-13 ככתוב

יעקב לוי 8 באוגוסט 2012

ליואב בורוביץ':

באופן כללי אני מסכים עם דבריך, אני גם חושב שקיימת איזשהי התנשאות אירופאית לא מובנת בכלל, כלפי הכדורסל האמריקאי, ופעם בכמה שנים הבועה הזו מתפוצצת וחוזרים לפרופורציות.

ובקשר לתוכן שלך, חוקים- בשנים האחרונות דווקא החוקים שNBA נהיו מעצבנים והזויים, שכן החוק שאומר כי על השחקן לעמוד על שתי רגליו למשך 2 שניות לפחות כדי לסחוט תוקף, שונה באופן כזה, ששחקן עולה לליי-אפ כשהוא באוויר שחקן נזכר להיעמד לתוקף, השחקן התוקף נתקע בו (שכן אתה לא יכול לעצור את תנועתך באויר) ונשרק פאול תוקף.
כנ"ל לגבי הטכניות- שחקן משחחר צעקת התלהבות לחלל האויר אחרי מהלך יפה שלו, והשופטים במקום להבליג נותנים לו עבירה טכנית, כאילו השחקנים הם מכונות, שיכולות לשלוט על רגשותיהם בכל רגע נתון.

אלו שתי דוגמאות מיני רבות, ובקשר לחוכמת המשחק שדיברת עליה, כפי שכבר אמרו כאן המשחק בין אר"הב לליטא די ממצא את העניין ומראה שבעניים הבנת וחוכמת המשחק האירופאים אינם נופלים מהאמריקאים, הם נופלים בהוצאה לפועל עקב חוסר האתלטיות שלהם.
האמריקאים המובחרים הובאו לטורניר הזה, אך שמעתי גם בארה"ב וגם מפרשנים רבים ביקורות מוצדקות, על סגנון המשחק הלא חכם, התבסס על זריקות רבות (מאוד) לשלוש של המאריקאים עד כה בטורניר, הם בקושי מנצלים את היתרון האתלטי שלהם או מנסים לפתח איזשהו מהלך קבוצתי.
כל התקפה נגמרת במהירות בזק, לאחר עוד הפצצה מבחוץ של דוראנט/אנטוני/בראיינט, וכתופסים יום לא טוב כמו מול ליטא, זה יכול להיגמר בהפסד.
בקיצור, יש מספר נקודות שאינן נכונות לטעמי בתגובותיך.

ר 8 באוגוסט 2012

יש לי תחושה שהכותב לא ראה את המשחק שעליו הוא כתב.
לדעתי, פרט למספרים שאולי נראים חשודים, הספרדים שחקו כל המשחק כדי לנצח.
ברבע האחרון הספרדים שחקו עם החמישייה החזקה שלהם, הפגינו מאמץ, והתווכחו לא מעט עם השופטים על השריקות.
אם זאת היתה הצגה, אז מגיע להם אוסקר.

Comments closed