כשזה לא מצליח…

מתנגד לפאננקה

…אז זה נראה ככה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מייקוסואל הברזילאי שהגיע לאודינזה הקיץ החמיץ בדו קרב הפנדלים. החמצה שעלתה לקבוצתו בהפסד 5:4 מהנקודה ושלחה את בראגה לשלב הבתים של ליגת האלופות.

החמצה ששווה לקבוצתו 13 מיליון יורו בלי למצמץ.

זה לא ניסיון הפאננקה הראשון שנכשל. גם פרנצ'סקו טוטי הגדול נכשל עם בעיטת קוקיאיו ('כפית') א-לה פננקה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

וגם ניימאר המוכשר פישל:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אבל ההחמצות שלהם לא היו כה גורליות ויקרות והכריעו דו קרב פנדלים חשוב כל כך.

מייקוסואל בטח אוכל את עצמו ולא ישן, לפחות הלילה.

***

אנטונין פאננקה. האחראי המקורי למחדל

אז מה אתם חושבים על פנדל בסגנון הפאננקה?

ראינו ביורו את פירלו וסרחיו ראמוס עם ביצועים מוצלחים במעמדים גדולים.

ובכל זאת: אם אני מאמן, אני אוסר על שחקניי להתחכם בפנדלים. שיבעטו חזק ורציני, שייאלצו את השוער להתאמץ, לזנק ולהציל. שלא ייקלעו למשחקי מוחות איתו.

לא כל אחד הוא פירלו, ולא כל שוער הוא פראייר.

אם כבר לעוף, אז לא בתחושה שאתה אידיוט.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מי הפח?
כבר לא יודע כמה זמן ש'. סיכום מחזור 1

No Comments

יואב בורוביץ' 29 באוגוסט 2012

מסכים. כל הפאננקה הזה נראה לי בעיקר כמו דאוויין. לכן גם לא אהבתי איך השתפכתם כאן על פירלו ביורו. נכון שהוא שם אותה. אבל זו הייתה יהירות (אולי גם חוכמה, כי בכל זה נכנס מאוד יפה, ואולי הוא גם ידע שזה ייכנס כי הוא כבר ראה את השוער עושה את ה-MOVE. אלא שאם הוא ראה, הוא גם יכל לבעוט חזק לצד שבו השוער לא נמצא. ולכן בסך הכל לא אהבתי את מה שפירלו עשה, וכל מיני מפגרים שמנסים לחקות אותו גורמים לאוהדים של הקבוצות שלהם הרבה מאוד כאב לב).

יואב דובינסקי 29 באוגוסט 2012

אני מסכים עם שניכם

סבתא אינגה הייתה אומרת: 29 באוגוסט 2012

אתה יואב דובינסקי DUVDEV?

אמנון 29 באוגוסט 2012

מצד שני, זאת הייתה יהירות חיובית. הרגישו את זה בבועטים של נבחרת אנגליה אח"כ, שהם נלחצו בגלל הדרך שבה פירלו בעט.

yavor 29 באוגוסט 2012

בכל זאת, יש יותר מה להפסיד מלהרוויח.
בטח בימי פוסט-יורו שהשטות הזו מפורסמת כל כך ויש לה פחות סיכוי להפתיע.

אבא של נועם 29 באוגוסט 2012

מסכים כל כך. פננקה זה שוא אוף ותו לא.

ארז (דא יונג) 29 באוגוסט 2012

אני לא הולך לבדוק את העניין הזה, אבל יש לי הרגשה שאחוזי ההחמצה בבעיטות פאננקה גבוהים הרבה יותר מאחוזי ההחמצה של פנדל רגיל (למרות שייתכן שפשוט רואים ושומעים על החמצות כאלה יותר, בגלל שזה כל כך מביך), כך שכבועט כבר עדיף לבעוט כמו בנאדם ולא כמו ערס מתלהב.

MG 29 באוגוסט 2012

2 הערות לעניין:
1. נערך מחקר מקיף (אני ממש לא הולך לחפש האם הוא באינטרנט) שבו נמצא שסטטיסטית עדיך לשוער לחכות במרכז השער, לראות לאן הבועט בועט ורק אז לנסות להגיע לכדור.
2. מבלי להלאות את הקוראים, חלק מתורת המשחקים מדבר על העניין הזה (בחירת ביצוע אקט בספורט או בכל תחום אחר). אם כל הבעיטות ילכו לפינות, אזי שהשוערים יהמרו על פינה וכך יהיה להם סיכוי טוב יותר להדוף את הכדור. בעיטות מסוג זה גורמות לשוער לקחת בחשבון גם את אוצפיית האמצע ובכך מגדילות את האפקטיביות של הבעיטות לצדדים. באותו האופן, אם שחקן בטניס תמיד יגיש לאותה הנקודה (לפחות ינסה) ההגשה לא תהיה אפקטיבית, כיוון שהמקבל ידע היכן להתמקם. אי לכך, על אף שפחות נוח לו והוא מגיש פחות טוב לצד השני, הוא יעשה זאת ע"מ ליצור תוחלת נקודות כמה שיותר גבוהה ממשחקוני ההגשה.

סבתא אינגה הייתה אומרת: 29 באוגוסט 2012

זה עובד גם הפוך…
אם השוער יחכה במרכז אז בעיטה לפינה, חלשה, תיכנס.
לעומת זאת, אם מדי פעם הוא יהמר ויזנק חזק לפינה, הבועט יבחר לפעמים גם לבעוט למרכז, ואז שוער שיחכה יקבל מתנות…
בתכל'ס, זה מה שקורה היום, ובגלל זה קורה מה שקרה אתמול.

מבחינתי אין הבדל בין פאננקה לבעיטה חזקה למרכז השער.
ולמי שלא זוכר איך מפספסים את זה, שייפנה לסרחיו…
כמו שנאמר – לסרחיו פנית – לא טעית…

MG 29 באוגוסט 2012

מדוייק, ולכן גם השחקנים וגם השוערים צריכים לגוון, כאשר באמצעות סטטיסטיקות (כמובן שצריכים לספק להם אותן והם לא צריכים לחשב לבד) וחישוב התוחלת מחליטים לפי איזה יחס לנקוט באיזו פעולה (למשל על כל 3 זינוקים לפינות פעם אחת נשארים באמצע).
תחזקנה ידינו…

אמיר א. 29 באוגוסט 2012

יש באמת מאמני שוערים שעושים את העבודה שלהם, לא יודע אם עד כדי סטט' כאלו. אבל הם לפחות עושים עבודת הכנה על הקבוצה היריבה
בצורה של כל שחקן לאן הוא בועט (במשחקי נוקאווט כמובן).
ועדיין למרות כל אלו הדברים תלויים בשחקן ואם הוא יבעט טוב,
שזה אומר 3/4 גובה לפינה אין לשוער סיכוי לעצור

MG 29 באוגוסט 2012

טוב גם ביטה מ-30 מטרים ב-150 קמ"ש לחיבורים היא גול בטוח. השאלה אם אתה מצליח לבצע.

MG 29 באוגוסט 2012

ואוו. כמות הפעמים שהאות ע' עשתה לי צרות בימים האחרונים היא נוראית.

ג'מאל 29 באוגוסט 2012

הססטיסטיקה היחידה שאשען עליה כרגע היא כמות ההתערבויות שניצחתי בעת דו קרב פנדלים.
שחקן ימני בועט לשמאל השער ושחקן שמאלי לימין השער (של הבועט,לא של השוער).הבעיטה הרבה יותר קלה ומדוייקת בגלל שהכיוון נעשה ברובו עם האגן ולא רק עם הקרסול.
לא מדעי,אפילו רחוק מזה..אבל היי, לא מעט פלאפלים הרווחתי מהתאוריה הזאת.

יוני 29 באוגוסט 2012

סרג'יו, איך מבעיטה פשוטה יחסית של חצי גובה הצידה הבאת בעיטת רוברטו קרלוס? שוכחים שהשער הוא פאקינג 7 מטר. מצחיק שחלוצים תוך כדי תנועה וכשהכדור לא יציב עושים דברים מוטרפים, אבל פנדל – זה לא. זה קשה.

GIL 29 באוגוסט 2012

זה מאוד נחמד העניין של התוחלת, אבל לא ממש רלוונטי דה פקטו לפנדלים. להדיל מטניס בו עניין ההגשה הוא רוטיני וחוזר בכל נקודה, ולכן יש משמעות לבניית אפקטיוביות מתמשכת, בפנדלים רוב הבעיטות מגיעות "בהפתעה" תוך כדי משחק או כחלק מדו קרב, אם מדובר במפעל נוקאאוט. באף אחת מהסיטואציות השחקן שניגש לבעוט לא חושב על שום דבר פרט לאיך הוא מבקיע את הבעיטה הקרובה. המקסימום ששחקנים מתוחכמים יכולים לחשוב עליו תוך משחק הוא "בעטתי לשוער הזה כבר כמה פעמים נמוך לפינה, ננסה עכשיו פצצה לאמצע", או "כל הבועטים לפני הלכו ימינה, ניתן לו קטנה שמאלה"…

איציק 29 באוגוסט 2012

MG, כמה הערות:
1. גם אם התאוריה שלך נכונה, ועל פניו נראה שכן, אני מניח שלבעיטה חזקה למרכז יש אפקט טוב יותר. לשוער אין יותר מידי זמן להגיב אם הוא כבר זז קצת. לכן אם כבר בועטים, בועטים חזק, לדרדלה הסיכוי נמוך יותר. הכל בהנחה שהכדור טס למסגרת.
2.אני יושב וצוחק מהרעיון שכל שוער לפני הבעיטה יושב רגע בצד עם נייר ועפרון ומתחיל לחשב תוחלות וסטיות תקן. מחר עוד יגידו לא שמיקום כניסת הכדור לשער הוא תהליך בראוני או בעל פילוג גאוסי דו-צצידי. אז בכלל נצטרך שוערים עם תואר שלישי. שוערים יותר עובדים עם החושים ואולי היכרות עם השחקן הבועט.
3. גם אם השוער יושב עם קראי שמחשב את הסתברות מקום הכדור הבא, עדיין אם הבעיטה מבוצעת כמו שצריך השוער והמחשב יכולים לזנק ביחד ועדיין לרוב הכדור יהייה בפנים. לכן בעיטת הפננקה היא הבעיטה הגרועה ביותר שיכולה להיות מצד הבועט (חוץ מאלו שמחוץ למסגרת). בעיטה חלשה וקשטית לאמצע השער, כלומר זמן מעוף ארוך למקום שלו צריך להתאמץ להגיע אליו מצד השוער.
4. אחרי כל מה שאמרתי, אם זה מצליח, יצא גדול וחביה לצופים.

MG 29 באוגוסט 2012

1. התאוריה אינה שלי והיא אמפירית לחלוטין.
2. הרי כתבתי במפורש שהשוער לא יחשב כלום. הוא צריך לקבל הנחיה מראש כיצד לפעול.
3. מסכים. אם הבועט בועט היטב השוער לא רלוונטי.
4. קראתי את התגובות שלך היום בכל הפוסטים – קמת חד היום! הצחקת אותי.

איציק 29 באוגוסט 2012

היום יכולתי לישון עד מאוחר, אז יש יותר מרץ :-)
מחר אני נוסע לטייל במונפליה אז כנראה שלא אוכל לקרוא להגיב (אולי בערב) לכן צריך להספיק היום עבור יומים :-)
ברור לי שהשוער לא יחשב כלום, סתם עלתה לי התמונה בראש של שוער יושב בצד השער ותרכז בחישובים לפני הבעיטה הבאה, וזה הצחיק אותי. מה היה אומר על זה שלמה אילוז.

ilan 29 באוגוסט 2012

כל ניסיון לפרשן בעיטות פנדלים הוא יהיר ומגוחך, הרי אף אחד לא מנהל פה מעקב על בעיטות פנדלים גרועות שנכנסו. לפעמים מפספסים. קורה לגדולים ביותר.

אסף רביץ 29 באוגוסט 2012

אני לא רואה בעיה עם הפננקה, לא רואה הבדל בין החמצה כזאת לסתם בעיטה גרועה שהשוער הודף או פספוס של המסגרת, אני גם לא חושב שאחוזי ההצלחה פחות טובים (ראיתי הרבה מאוד מוצלחים לאחרונה). זה מזכיר לי קצת דרופ שוט בטניס- גם שם כשזה לא מצליח זה יכול להיראות רע, בעיקר אם זה קורה בנקודות מכריעות, אבל זאת אופציה טובה שחשוב שתהיה לשחקן ברפרטואר ואם ברגע נתון זאת האופציה הטובה ביותר צריך ללכת עליה בלי להתייחס לשאלה איך זה ייראה אם זה ייכשל.

אבל זה צריך להיות רלוונטי לסיטואציות ספציפיות- מול שוער שבאופן קבוע מהמר ושחקן שמסוגל להישאר עם העיניים על השוער עד הרגע האחרון ולראות שהוא באמת מתכונן לזינוק ויודע גם להסוות את הפננקה עד הרגע האחרון. דווקא אצל מייקוסואל קשה לי להאשים אותו- השוער עשה הטעיה נהדרת של הימור על הפינה הימנית וברגע האחרון התיישר, אולי הוא אפילו הצליח לבלבל אותו ולגרום לו לשנות את התוכנית המקורית.

דודו טסה 29 באוגוסט 2012

עדיף כישלון מפואר על חלומות במגירה

martzianno 29 באוגוסט 2012

בהחלט שואו-אופ, אבל בלי שואו-אופ מהו הכדורגל?
יחד עם זאת, כפי שדורפן כתב בזמנו, הפנדל של פירלו באופן וברגע שהובקע, היה מהלך משנה מומנטום. האנגלים פשוט לא עמדו בזה.

בני תבורי 29 באוגוסט 2012

לגמרי.

רומן 29 באוגוסט 2012

את השואו תשאירו ל WWF ולNBA,
כדורגל זה עניין רציני, מי שבועט פנדל כזה מזלזל בקבוצה שלו נקודה.
אם משיהו בקבוצה שלי יבעט פנדל כזה, אני אפוצץ אותו.
אנחנו עובדים 90 דקות כמו חמורים על המגרש לא כדי שאיזה פוזאיסט יעשה על חשבוננו דאווינים, זה אולי מדליק את הצופים, אבל אותי בתור שחקן, חבר לקבוצה זה פשוט מעליב.
כשהקשר שלנו שם אותי אחד על אחד, אני בכל סיטואציה אעשה את המהלך שסיכוי ההבקעה שלו הוא הגבוהה ביותר לדעתי באותו רגע ולפימים בא להתחכם, להקשיט, לתת בין הרגליים, אבל זה פשוט זלזול בקשר שעבד קשה ושם אותי אחד על אחד.
בקיצור זה טריקים מסריחים של שחקנים יהירים, וצריך להעניש אותם

תומר חרוב 29 באוגוסט 2012

אני עם מרציאנו, ממתי אנחנו רוצים ששחקני כדורגל יהיו רובוטים ששולחים את כל הפנדלים שלהם בדיוק ובעוצמה לפינה העליונה? איפה היינו בלי החוויות הנהדרות של טוטי,אבראו,זידאן ופירלו בטורנירים הגדולים של השנים האחרונות? ואני גם לא זוכר שמישהו מהגדולים החמיץ בעיטה כזו במעמד ממש חשוב.
בורוביץ'- אנו נולדנו כדי להשתפך על פירלו, בלי קשר לפננקה.

יואב בורוביץ' 30 באוגוסט 2012

תומר- אני לא חושב שפירלו שווה השתפכויות באופן כללי. שחקן טוב מאוד. לא מעבר. ולעתים גם לא טוב מאוד. אפשר להשתפך על אינייסטה. לא על פירלו.

בעז 30 באוגוסט 2012

בורוביץ אתה לא מבין בכדורגל כבר הסכמנו על זה למה אתה ממשיך לכתוב שטויות? אם אתה אוהד בארסה כמו ילדים בני 13 שזה כל מה שהם חושבים לך תכתוב תגובות באתרים איפה שילדים בני 13 כותבים כי מה שאתה כותב לא רציני וגם אי אפשר להגיב לזה ברצינות מה ההבנה הגדולה שלך בכדורגל שאתה תקבע לאנשים ממה להתלהב? מי טוב? מי מצויין? זה שאתה לא אוהב את הליגהכדורגלשחקניםנבחרת האיטלקית כבר הבנו אז פשוט אל תגיב עליהם כי זה פשוט חבל זה תגובות מעצבנות סתם בלי יכולת לנהל על זה דיון רציני

טל 29 באוגוסט 2012

כמו בכל דבר, או שאתה יוצא ענק, או אידיוט. החכמה היא להגיע למעמד כזה בכלל, ומי שלא עושה לא טועה וגם לא מצליח…..

רומן 29 באוגוסט 2012

צריך לתת קנס לשחקן שמחטיא פנדל עם הבעיטה הזאת, זאת פשוט יריקה לפנים של הקבוצה

mcmanaman 29 באוגוסט 2012

כל שינוי בספורט הוא מבורך. בטח ובטח אם הוא בא מהשחקנים ולא בגלל חוקים. ומה אם הסטטיסטיקה תראה שיש יותר אחוזי הצלחה לבעיטות לימין השער בפנדל? אז תכריח את השחקנים שלך לבעוט רק ימינה? כל היופי הוא שיש לשחקנים חופש פעולה ברגע שהם עולים על המגרש. לטוב או לרע

צור שפי 29 באוגוסט 2012

שאלה להסטוריונים. האומנם פאננקה הוא אשכרה הראשון שהמציא את הדבר הזה? לי זה לא נשמע הגיוני.

ספי 29 באוגוסט 2012

לדבר על פנדל שכזה מבלי להזכיר את צ'ולקוביץ' זה מחדל בפני עצמו.

ניר 29 באוגוסט 2012

צ'ולקוביץ' החטיא באחד על אחד לא בפנדל.

טייב החטיא פנדל במשחק ההוא ההוא.

יונתן 29 באוגוסט 2012

גם שמעון גרשון החטיא במשחק גביע מול מכבי חיפה בעיטה כזו, אחרי עשרות שהוא כן הצליח להבקיע (אחד מהם ב1-1 מול אוסטריה).

אם אני מאמן של קבוצה, אני עושה סדר בכל העניין הזה של הפנדלים: רוצה לבעוט פנדל? אין בעיה. כל מי שרוצה לבעוט נשאר אחרי האימונים ובמשך שעה רק בועט פנדלים (מול שוער הנוער). אימון אימון. יום אחרי יום. גם מאפסים להם את הרגליים, וגם זה מאפשר למאמן לראות מי באמת בועט הכי טוב. הרי פנדל שהולך לפינה (ולא משנה אם הגבוהה או התחתונה) בעוצמה גבוהה תמיד ייכנס, לא משנה כמה השוער טוב. ככה יש בקבוצה איזה 4 שחקנים שיודעים לבעוט פנדל מעולה וכל העניין הזה ייפתר.
זו חוכמה קטנה מאוד לפני משחק נוק אאוט להתאמן פעם ראשונה על פנדלים ואז להתפלא למה שחקן שאתמול הבקיע שלושה פנדלים החטיא היום. כי גם בעיטה גרועה יכולה להיכנס, אבל הרעיון הוא שהבעיטות לא יהיו גרועות.

יואב 29 באוגוסט 2012

השוער של מכבי נוער עשה את זה היום בסופרקאפ מול אשדוד(שהתקיים באשדוד???!). היה תענוג.

Yavor 29 באוגוסט 2012

בזמנו ויקו חדד היה עורך סטטיסטיקות של בועטים ושוערים יריבים בפנדלים, והקבוצה שלו באמת הצליחה בתחום הזה יותר מאחרות

ערן לוי 30 באוגוסט 2012

רק להזכיר משהו עמית לוינטל לא אמרת שרונאלדו גמר את הסוס לא מזמןוהוא מעבר לשיאו

עמית לוינטל 30 באוגוסט 2012

באמת עמית לוינטל אמר שרונאלדו גמר את הסוס?
לא זכור לי.
מה שעמית לוינטל אמר זה
א. שריאל תנצח 1:2, ולגול של די מריה מהמשחק הראשון תהיה חשיבות מכרעת בדיעבד.
ב. בשביל שריאל תיתן עונה גדולה, היא אכן לא יכולה לצפות מרונאלדו לעוד עונה של 60 ומשהו גולים, ושחקנים אחרים דוגמת די מריה צריכים להיות יותר טובים ומשפיעים.
לפי המשחקים מול חטאפה וולנסיה, דבריי רק קיבלו חיזוק.

MG 30 באוגוסט 2012

עמית, קטונתי מלבקר אותך, אבל שמתי לב שאתה כמעט לא מגיב לדיונים המתפתחים בעקבות הפוסטים שלך, זולת מקרים שמישהו "מאשים" אותך בדבר לא מוצדק.
אני אשמח מאד עם תגלה את אותה התשוקה להגיב גם לתגובות לעניין הפוסט.

חמוס 2 בספטמבר 2012

פננקה טוב לאוהדים נייטרליים. אוהד של קבוצה ישנא את השחקן שמעיז לזלזל ככה. סטטיסטיקות מאוד עוזרות, תשאלו את ריצ'ארד קינגסטון שוער גאנה במונדיאל 2010 שלא ידע שסבסטיאן אבראו המשוגע הוא בועט פננקות סדרתי והפסיד את חצי גמר המונדיאל.

Comments closed