בין גלעד שליט לקאמבק של שבדיה

המסרים הנפלאים של עולם הספורט

קראתי בעיתון שבדי שבזמן שגרמניה עלתה ליתרון 0:4, היחס לתיקו 4:4 בסיום היה 6,500 ל-1. ושמסתבר שהיה שבדי שהימר על התוצאה והרוויח 2.1 מיליון קרונות (320 אלף דולר).

ראיתי את התכנית עם גלעד שליט במלאות שנה לחזרתו הביתה. קטע מעניין ומרגש היה כשהוא דיבר על ספורט. גלעד סיפר שצפה עם השובים שלו בתיקו 2:2 של הפועל ת"א בליון בליגת האלופות, ואיך שהוא הצליח למצוא שפה משותפת עם השובים שלו בזכות העניין בספורט שהוא "שפה בינלאומית".

הוא גם תיאר איך מספר תובנות ספורטיביות החזיקו אותו בשבי, דוגמת: "תמיד צריך להיות אופטימי ולהאמין שהקבוצה שלך יכולה לחזור מפיגור וממצב קשה" וש"זה לא נגמר עד שזה לא נגמר". עם גישה כזו חיובית ונהדרת, אפשר להבין מדוע בניזרי סבל יותר.

חשבתי לרגע מה יותר מדהים מבחינה תיאורטית (אם נתעלם לרגע שמדובר במקרה ספורטיבי מול מקרה טראומתי-אנושי) – הקאמבק של שבדיה בחוץ מול גרמניה או שחרורו של שליט אחרי חמש שנים וארבעה חודשים בשבי. נדמה לי ש-6,500 ל-1 זה די נוקאאוט.

***

אבל באמת חשבתי כמה התמזל מזלם, כלומר מזלנו, של חובבי הספורט:

היכולת שלנו לשאוב השראה ממשחקים גדולים, מקאמבקים הרואים, מהופעות ענק של שחקנים במשחקים גדולים, ממשחקי לחימה הרואיים של קבוצות.

ההכרח שלנו, עם כל ההפסדים והמכות הכואבות שאנחנו סופגים בדרך והחיצים בלב, תמיד לחפש זיק של אופטימיות. להאמין, לפחות עמוק בתוך תוכנו, שיש סיכוי למשהו טוב, לצאת מכל מצב קשה. להאמין. כי אין ברירה. כי תמיד יש שבת הבאה.

השפה המשותפת שאנחנו מוצאים במהרה עם אנשים זרים לחלוטין במדינות זרות. העוצמה החברתית שיש בספורט. הנה רק בנסיעה האחרונה שלי לא מזמן לאירופה התחברתי עם בחור מלטזי אוהד ליברפול שבמקרה נקלע לאותו פאב כדי לצפות בכדורגל וישב לידי. ובאוהד שאלקה ברכבת בדרך למשחק, ובחור ישראלי אוהד מכבי נתניה שעובד בליאז', ועוד ועוד. איכשהו תמיד הייתה לי בירה ביד.

*

הערכים של כיבוד היריב, הגינות, ספורטיביות, אנושיות ובעיקר ההבנה שהקבוצה, הקולקטיב, האוהדים והמועדון עומדים מעל כל שחקן אינדבידואל – כוכב גדול ככל שיהיה. גם בעידן האובר-ממוסחר וקפיטליסטי שמחפש להבליט את המגה סטארים על חשבון האמת לאמיתה. זה ערך מצוין לכל מקום עבודה וכל גוף רציני שקיים בעולמנו. דרך אגב זה המקום להזכיר שמסי ורונאלדו משחקים בקבוצות לא רעות, אף אחד מהם וגם שניהם ביחד לא היו מביאים אליפות להפועל ר"ג בהיעדר שחקנים סבירים מסביבם.

ואת הזכות שיש רק לנו – ליהנות ממשחקים גדולים, מדרמות ענק אמיתיות ומציאותיות. להגיע לרמות ריגוש קיצוניות. להתמלא בהלם עצום. לתפוס את הראשו ולא להאמין.

אם לציבור הכללי יש פעם בהרבה זמן דרמה ענקית וסיפור גדול כמו החזרתו של גלעד שליט למשל, לנו היה שבדיה – גרמניה, ספרד – צרפת ופורטוגל – צפון אירלנד. שלושה בערב אחד!

ועוד יומיים יש לנו טוטנהאם –  צ'לסי, דורטמונד – שאלקה, יובה – נאפולי – וזו רשימה חלקית.

בורכנו. תשאלו את גלעד.

תזכרו שזה באמת לא נגמר עד שזה נגמר. ובעצם שלא ייגמר לנו הכדורגל והספורט בכלל לעולם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

4-4 כזה לא אראה עוד, כנראה
תרגיעו (למרות השם גלעד שליט)

No Comments

ניינר 18 באוקטובר 2012

אני מקווה שאחרי שפרשן הספורט הנודע גלעד שליט קיבל את ליטרת הבשר שלו מבחינת חשיפת סיפורו והתגמול על כך, הוא יעזוב אותנו בשקט ויניח לנו. אבא שלו ביקש שנניח לו לנפשו, אני מבקש שיניח לנו לנפשינו.

MG 18 באוקטובר 2012

ניינר, אם היו מציעים לך לכתוב על ספורט בתשלום (נניח לרגע בלי אריק הניג) וכניסה חינם למופעי ספורט מובילים, האם היית מסרב?
אני לא חושב שהוא הכתובת, אלא זבי החוטם שעושים הון תקשורתי על גבו.

איציק 18 באוקטובר 2012

MG,
תגובתך נכונה חלקית. ראשית, הוא בוחר במה לקחת חלק ובמה לא, והיה ראוי להקטין את המינון. אם יש לו יועצים, הם יועצים רעים, והוא מתפתה ומתפטה. שנית, אבא שלו הפך לדמות פוליטית (שגם על זה יש מה לומר אך בפעם אחרת) ולכן יהיו סיבות לפשפש במשפחת שליט, ואני לא בטוח שגם גלעד יצא טוב מהכל כשהליכלוך יתחיל לצאת, לכן עדיף לו להוריד פרופיל.
הילק השני הוא כמובן הצעה לטובת אביו, למרות שממש לא יפריע לי שיכשל, אבל זה עניין פוליטי שכל אחד רוצה בהצלחה של משהו אחר.

MG 18 באוקטובר 2012

איציק, נכתבו תורות פילוסופיות שלמות על אפשרויות הבחירה בחיים (האם אני באמת "בוחר" ללכת לעבודה בבוקר או שאני פשוט מעדיף אלטרנטיבה זו על פני לחיות ברחוב ולהיות רעב ללחם), אך לא בכך עסקין.
1. אני לא בא להגן עליו, אבל שים לב שכאשר הוא בוחר להענות להזמנה למופע ספורט זה או אחר הוא מודע לבאז התקשורתי שיווצר, אך אינו מבצע פעולה אקטיבית לשם כך (בניגוד לטור שלו בעיתון ולראיון הטלויזיוני, שהם אקטיביים לחלוטין). רוצה לומר, שלא תמיד ניתן להאשים אדם בכמות ואיכות בהן התקשורת בוחרת לסקרו ולא תמיד הוא צריך לנהל את בחירותיו בהתאם לשיקולים התקשורתיים.
2. מה זאת אומרת מתפתה ומתפטה? (אני מניח שהתכוונת לכתוב מתפתה פעמיים, אך לא ברורה לי הכפילות – האם היא לשם הדגשת הסוגיה?).
3. נועם שליט התפקד למפלגת העבודה הרבה לפני שגלעד היה חייל בצה"ל. אם ואיך היתה נראת הקריירה הפוליטית שלו אלמלא היה בנו נחטף היא ספקולציה בלבד. אני מסכים שיש טעם לפגם בהתנהלותו, אך אם הוא התכוון להיכנס לפוליטיקה טרם המקרה המצער, אני לא בטוח שזה צריך למנוע ממנו.

איציק 18 באוקטובר 2012

אין לי ויכוח עם כל מה שאמרת. אצייחס רק לסעיפים 2 ו-3 בקצרה:
מתפתה – מהמילה פיתוי.
מתפטה – טעות כתיב, אבל הכונה שהוא עושה מעצמו פתי במידה זו או אחרת. חלק מהדברים שהוא עושה, עושה לו שרות דב.
שלא ישתמע מדברי שאני רוצה את רעתו של גלעד, בשום אופן לא. האיש סבל די ויותר ומאחל לא רק טוב, רק אני לא בטוח שכל זה אכן עושה לו רק טוב.

התפקדות אביו היא בסדר, גם אם היה עושה זאת אחרי חזרתו. לי מפריע שהוא כל התקופה דיבר על כך שהוא א-פוליטי, וללא "תקופת צינון" (לא חוקי, כי אם אישי ודי מוסרי) רץ לעבודה. לא אהבתי את התנהגותו, אבל אולי זו לא היתה בחירה כי אם החיים הובילו אותו.

איציק 18 באוקטובר 2012

תוספת ל-3: גם אם היה רץ למפלגה אחרת, זה לא היה בסדר מבחינתי, למרות שעם עבודה יש לי בעיה קצת יותר גדולה.

תומאס נוימן 18 באוקטובר 2012

עם כל הכבוד, מי אתם שתקבעו לו מה לעשות? הוא עושה את הכל (לרבות כתיבת הטור) לשם הנאה + הכנסה כספית. מגיע לו. אם קשה לכם, אל תקראו את הטור שלו. לאחר למעלה מ-5 שנים בשבי המעט שמגיע לבן-אדם זה להינות מתחביביו, ואם אפשר, גם להתפרנס מהם. לא ברור לי למה זה צורם לאנשים. לדעתי, ההתנהלות שלו מאז השחרור יותר ממכובדת, ואם לשפוט מהתכנית אתמול, מדובר בבחור נבון וחזק נפשית. שיעשה מה שהוא רוצה, שיראה NBA וקלאסיקו, שיכתוב טורים על ספורט ושרק יהנה בחיים.

MG 18 באוקטובר 2012

מי אתה שתקבע לנו את מי לבקר? ;) סתם…
בתגובה לתהייתך: "לא ברור לי למה זה צורם לאנשים" – לשמחתי ולמזלי איני בן למשפחה שקולה מפעולת איבה על רקע לאומני, אך אני בהחלט יכול להבין (לא חשוב עכשיו אם אני מסכים איתם או לאו) מדוע זה צורם לאותן משפחות, קל וחמר אם מי שהביא אותן למצבן שחורר בעסקה לשחרורו של שליט.

martzianno 18 באוקטובר 2012

מסכים לחלוטין!

לוינטל 18 באוקטובר 2012

אני חושב שלגלעד שליט זכות מלאה לעשות מה שבא לו ואם מציעים לו לכתוב על ספורט שהוא אוהב, אז שיהיה לו לבריאות.
הבעיה היא לא בו אלא בגוף התקשורת שמעסיק אותו שפעל באופן מביך, שטחי ופופוליסטי.

תומאס נוימן 18 באוקטובר 2012

ל-MG – בהחלט מבין מדוע "חגיגות השחרור של שליט" היו קשות לצפיה למשפחות השכולות. אבל אתה רוצה להגיד לי שתמונה במדור הספורט של גלעד ביד-אליהו מפריעה להם באותה מידה? וגם אם כן – גלעד ביקש שיצלמו אותו? הוא צריך להימנע מללכת למשחקים של מכבי בגלל זה? גלעד לא אשם בכך התקשורת עדיין עוסקת בו (יתר על המידה ושלא לצורך, לדעתי).
תרדו ממנו – כולנו, חובבי הספורט, היינו עושים בדיוק אותו דבר במצבו. אני במקומו הייתי דורש משמעון מזרחי מינוי כבוד לכל החיים. ודואג אולי גם לקבל מבארסה כרטיסים לכל קלאסיקו מכאן ועד לנצח.

MG 18 באוקטובר 2012

תומאס, אם היית קורא את כל התגובות שלי, היית נוכח שדעתנו בנושא זהה.

תומאס נוימן 18 באוקטובר 2012

סליחה ומחילה MG, אתה צודק.
אמצע יום עבודה, אתה יודע… אני יותר מרפרף על גבי התגובות מאשר קורא אותן..

יואב בורוביץ' 18 באוקטובר 2012

לא מבין מה אנשים רוצים מגלעד שליט. אותי לא עניין לצפות בסרט עליו ואני גם כמעט תמיד לא קורא את הטורים שלו. אבל מה מפריע שהוא כותב על ספורט או מבקר באירועי ספורט. תכל'ס, אחרי הגיהנום שהוא עבר גם מגיע לו. זה לא אומר שצריך לעקוב אחריו או לקרוא אותו. אבל עזבו אותו בשקט ותפסיקו להתייחס אליו. זה פאתט.

ניינר 18 באוקטובר 2012

MG אני לא דמות ציבורית שמעוררת הרבה כאב וכעס בקרב ציבור נרחב. אבל מסכים איתך, שמי שראוי לגינוי הם אמצע התקשורת המבחילים שיעשו הכל למען רייטינג ובעיקר האדם ההזוי אריק הניג.

אזי 18 באוקטובר 2012

במצב האומה שבוע שעבר אורנה בנאי אמרה:
זה כבר מאה שישים וחמישה ימים שגלעד שליט נמצא בשבי אריק הניג.

הרגה אותי מצחוק

ניינר 18 באוקטובר 2012

ענק :)

dtnsgl 18 באוקטובר 2012

לא נכנס לעניין הסלביות שעשו מגלעד שליט, אבל בהחלט מסכים עם החיבור.

—-
בהקשר לחיבור עם אנשים מהעולם –
חזרתי עכשיו מירח דבש בגוואטמלה מקסיקו וניו יורק. באחת המסעדות במקסיקו המלצר שהגיש לנו חשבון לא היה המלצר ששירת אותנו כל הערב וכשהוא שמע שאשתי לא מדברת ספרדית הוא היה בשוק ואמר שהוא היה בטוח שהיא מקסיקנית וממש מזכירה לו את הבנות מפואבלה.
מיד קפצתי – לואיס גרסייה משחק בפואבלה! אני יודע את זה מהטוויטר שלו. המלצר התיישב לידנו ופתחנו שיחה של חצי שעה.
הספורט גורם לך להכיר עולם, מקומות שבחיים לא תשמע עליהם במקום אחר ושפה משותפת. זה כיף

משה 18 באוקטובר 2012

אני לא מבין עד עכשיו איך נוצר החיבור בין גלעד והאיש המעצבן הזה. אני מכבד מאוד את הרצון שלו לחיות את כל השנים שאיבד ולהנות מכל רגע אבל הניצול הציני שלו בתקשורת מקומם אותי.בתור מישהו ששיחק שנים בקבוצת כדוריד, קאמבק, גם אם הוא לתיקו עולה בתחושת הניצחון שלו על כל משחק מפואר שבו אתה מביס את היריב ושיקפצו לי כל המאמנים שמקבלים התקף לב על הקווים.

matipool 18 באוקטובר 2012

צריך להיות מאד עדין ולברור מילים בעניינו של שליט .
יש לא מעט אנשים ( בנוסף למשפחות השכולות שרוצחי קרוביהם שוחררו בעסקה ) שקשה להם לראות את "חגיגות גלעד שליט" בחסות התקשורת ולא מזמן גם קרמר התייחס לנושא הזה בפוסט שלו .
אני חושב שאם זה כל כך מפריע ומכאיב למשפחות השכולות , גלעד צריך להוריד קצת פרופיל . שימשיך לבלות ולהתערבב כל עוד הוא רוצה ויכול , רק להנמיך את מינון הפרסומים השכם וערב בתקשורת .
מבחינה מקצועית ואובייקטיבית – הטור המשותף שלו עם הניג בידיעות הוא לא פחות ממביך .

בנושא הספורט כשפה אוניברסלית – נכון במאה אחוז . הספורט מחבר בין אנשים עם שפות זרות ותרבויות שונות גם אם אין להם שום נושא משותף אחר .
הח'ברה מהאתר של אוהדי ליברפול בישראל מכירים את הסיפור שלי על ההיכרות בתערוכה מקצועית בין חמי שהוא אוהד טוטנהאם לאיש עסקים אירי אוהד ליברפול לפני 8 שנים שהובילה לקשר אמיץ עד היום ולמס' ביקורים של משפחתנו באנפילד , בוייט הארט ליין ובגמר ליגת האלופות באיסטנבול בזכות אותו בחור למרות ששותפות מקצועית לא יצאה מזה .

תומאס נוימן 18 באוקטובר 2012

גלעד לא שולט על הפרסומים בתקשורת. הוא לא שולח ביפרים לכתבים – "הי אני נמצא במשחק של הלייקרס, תדאגו לצלם". הוא לא איזה פליט ריאליטי. אני יכול להבין משפחות שכולות שקשה להם עם "חגיגות גלעד שליט" בתקשורת. אבל החגיגות הללו נגמרו מזמן, לפני כשנה. אם קשה למישהו כיום להסתכל על תמונה של שליט שצולם ביציע הכבוד בקמפ נואו – גלעד לא אשם בכך ולא צריך למנוע מעצמו את הנאות החיים בגלל זה.

עומר 18 באוקטובר 2012

בניזרי סבל יותר :-) אהבתי. אם רק בניזרי היה צופה בכדורגל מצבו היה טוב יותר

איציק 18 באוקטובר 2012

תזכיר לי, מי חטף את בניזרי, ויותר חשוב, למה החזיר???

אזי 18 באוקטובר 2012

מדינת ישראל לא הסכימה לשלם מספיק כדי שהחוטף יסכים להחזיק אותו עוד

לוינטל 18 באוקטובר 2012

אני סבור שבניזרי עמד בצורה יפה מאוד (ולמעלה מכך) בסטנדארטים המושחתים של מפלגת הסירחון, השחיתות והריקבון אותה הוא ייצג. היו לו מורים טובים

איציק 18 באוקטובר 2012

זה מזכיר לי סיפור על "רכב מעולה" אוסטין מונטגו. להורי היה כשל זה. השיא היה לידידה של אימי שגם לה היה הכשל. בשלב כלשהו רכבה נגנב והיא בשמחה הודיעה לביטוח על כך. אחרי שבוע קיבלה טלפון מהגנב שאם לא תשלם לא במזומן סכום שאיני זוכר מהו, הרכב יוחזר. היא שילמה…

סימנטוב 18 באוקטובר 2012

קרעת אותי מצחוק אזי!

בעז 18 באוקטובר 2012

אני בעד נועם שליט.

ברור לי שאם הוא היה מתפקד לליכוד וצועק ביבי נהדר כל האנשים שתוקפים אותו היום היו בעדו וכל האנשים מהצד השני של המפה הפוליטית היו תוקפים אותו. מספיק עם הצביעות.

נועם שליט לא בחר לעבור את מדורי הגהנום שהוא עבר. אבל התגלה איש מאופק שקול ציוני ואחראי. הוא ניהל את המאבק לשחרור בנובצורה מעוררת כבוד.

הוא צבר היכרות וניסיון במפגש ומו"מ עם דרגים גבוהים במשטרים בארץ ובעולם. בסופו של דבר מדובר באיש טוב שאני מעדיף לראות בכנסת פי מיליון מאשר את מירי רגב, השר להפקעת מחירים שמחון, יעקב פרי המיליונר, אופיר אקוניס הקשקשן ודניאל בן סימון חסר עמוד השדרה.

למען הסר ספק, דעתי היא שהעיסקה לשחרור שליט לא הייתה צריכה לצאת אל הפועל המחיר היה גבוה מדי והחשש לנזקים כתוצא ממנה הם עצומים. אני מאוד מקוה שאני טועה .

איציק 18 באוקטובר 2012

אין לי ויכוח איתך עם כל מה שכתבת ללא קשר אם אני מסכים איתך או לא. מכבד את דעתך, רק תזכיר לי, למה זה מום להיות מיליונר. אם הוא לא גנב, רימה, עשה דברים מתחת לשולחן או הסתבך בפלילים, למה זה כל-כך מקומם. הלואי והיה לי גם.
אתה יודע מספרים שאחרי המהפכה ב-1917 הסב שומע רעש ושואל את נכדתו "על מה הרעש?" עונה הנכדה "יש הפגנה," "על מה מפגינים?" שאל הסב, "שלא יהיו יותר עשירים." "מוזר, ואנחנו הפגנו שלא יהיו יותר עניים," אמר הסב. תחשוב על זה.
אם יש תלונות לממשלה על עושק של מעמד הבינים ומטה, תפנה את זה אליהם. העשירים שעשו זאת ביושר לא צריכים להתבייש. חוץ מזה, המעבר לפוליטיקה כנראה, לפחות זמנית, מקטין את הכנסותיו ולכן זו עוד סיבה לא לרדת עליו.

בעז 18 באוקטובר 2012

יעקב פרי הקים את אחד מהמוסדות הגרועים והלא ישרים בחברה הישראלית חברת סלקום. כל מי שעמד בקשר עם תרבות החליבה אי אמירת האמת והדורסנות של החברה הזאת יכול להעיד על כך. אני מאוד לא שמח שאחד כמוהו ייצג את מעמד הבניים . אני מאוד נגד כניסה שלו לפוליטיקה קשה לי לראות בו נציג נאמן של האזרח הישראלי. הסיבה לפסול איננה העושר שלו אלה הניסיון שלו למצב את עצמו כחלק ממי שידאג למעמד הבניים אלק. בשמחה הייתי רוצה לראות לא מעט מיליונרים נכנסים לפוליטיקה ( גיל שוויד, ורטהיימר, עופר קרונפלד אבי נאור ועוד רבים וטובים).

פרי הוזכר כדוגמא למי שאני מעדיף לא לראות נכנס לפוליטיקה לא פתחתי עליו פוסט שלם לכן הוא זכה לכותרת בלבד.

ולחומר רקע על פרי: http://www.themarker.com/markets/1.548585

MG 18 באוקטובר 2012

בעז, לשיטתי (ספקולציה שלי בלבד), הוא הצטרף למפגלת 'יש עתיד' על תקן הביטחוניסט. אם וכאשר יהיה למפלגה אפשרות לנתבו לתפקיד זה או אחר במסגרת הממשלה או הכנסת וועדותיה, אני מניח שזה יהיה לתפקיד בתחום זה.
זה לא מוריד במאום ממה שכתבת, אך התקווה היא שהוא יתעסק בעיקר בתחום בו תרם רבות מאשר בתחום בו, בלשון עדינה, תרם פחות.

ניינר 18 באוקטובר 2012

בעז, נעם שליט הוא אדם ציני ואחראי רק לגבי מה שקשור לתחת שלו

איציק 18 באוקטובר 2012

בועז, אם כך התיוג שלך לגבי פרי שגוי, אתה לו מתרעם על כך שהוא מיליונר, כי אם מסיבות אחרות לגמרי. בנוסף, אני מסכים אם ההערה של MG.

גיל שלי 18 באוקטובר 2012

אם היית מכיר את שוויד לא בטוח שהיית רוצה אותו בפוליטיקה. לא כל מליונר הוא בהכרח איש טוב בעל אינטילגנציה רגשית גבוהה. מיליונרים בטוח אינם פסולים, אך גם כל הסופרלטיבים לא בהכרח מגיעים. זה נחמד שהם הצליחו במה שעשו אבל זה לא אומר שהם יעשו גם דברים אחרים באותה מידה של הצלחה

austaldo 18 באוקטובר 2012

1+
[ כאחד שעובד בתחום כמעט 20 שנה ויש לו כמה חברים טובים שעבדו בחברה של שוויד ]

דורון 18 באוקטובר 2012

גיל,

כל מה שאתה אומר (כמעט) נכון, רק שבמקרה של שוויד, אני די משוכנע שאתה טועה, ואני משוכנע שאני מכיר אותו טיפ טיפה יותר טוב ממך. מעבר לכך, אם יש קשר בין אינטיליגנציה רגשית לפוליטיקה, יופיע נא עכשיו.

בעז 18 באוקטובר 2012

גיל הפכת אותי למסונוור ממיליונרים אחרי שאיציק עשה ממני בולשביק.

אני רק אמרתי שאני לא פוסל אנשים על היותם מיליונרים אבל פרי ממש לא בא לי בטוב.

בסופו של דבר אני חושב שחבר כנסת צריך להתיחס ברצינות לתפקיד שלו ולמלא אותו בלהט.

הניב=סיון מלמד כי הרוב המוחלט של הגנרלים שהגיעו לכנסת היו פרלמנטרים גרועים. אם הם לא קיבלו משרה של שר או סגן שר הם לא הקדישו את זמנם והלהט שלהם לחקיקה וישיבות בוועדות. תזכירו לי גנרל אחד שחתום על חוקים או שמופיע באדיקות בועדות הכנסת.
יוסי פלד כדוגמא לא יכל להעלות בדעתו להצדיק את השכר והמנדט שקיבל מהעם ע"י השתתפות פעילה בכנסת והיה חייב שיתפרו לו משרד של כלום לעניני שום דבר ולבזבז מיליוני שקלים מכספי המדינה על האגו הנפוח שלו.

יש לי תחושה שרוב המיליונרים שרצים לכנסת יתנהגו באופן דומה. אבל כניסה לפוליטיקה היא לאו דוקא כניסה לכנסת. דובר בפעילות פוליטית חוץ פרלמנטרית שהייתי שמח לראות בה אנשים משקיעים את מרצם בקידום מטרות חברתיות.

ראה דב לאוטמן והפעילות שלו . או אבי נאור באור ירוק ( שהבנתי מראיון שהוא נתן שהוא לא היה האיש הכי חביב בעולם בזמנו אבל היום הוא הפילנטרופ המוביל ( ביחס של תרומה מתוך ההון האישי) במדינת ישראל.

איציק 18 באוקטובר 2012

בועז,
ממש לא ניסיתי לעשות ממך בולשיביק אבל מתגובתך זה התבקש. לכול אחד הדבקת מגרעת ולפרי המגרעת היתה מיליונר :-)
אני חושב שכמעט לכול אחד יש מגרעת, ויש שיגידו שהיות משהו פוליטיקאי זו המגרעת הגדולה ביותר. יש כמובן דברים שפוסלים אדם להיות פוליטיקאי, וזה לא משהו פלילי דווקא. לדעתי לערכים מוסריים יש משקל לא פחות חשוב ובגלל זה גם אולמרט וגם דרעי פסולים (למרות שדרעי משפטית רשאי). אפילו קצב פסול. לגבי פרי אני לא מכיר מספיק את פעולותיו הלא מוסריות ולכן לא אביע דעתי. כמובן שאנשים כמו סטף ורטהיימר הוא דמות מאוד חיובית, אך נראה לי שהוא לא ימצא שם את מקומו ויוכלו אותו שם חי. פרי, כדוגמא, אולי לא נקי כמו ורטהיימר אך הוא גם לא כל-כך מושחט, וגם נראה לי יותר חסין.

לוינטל 18 באוקטובר 2012

בקשר לנועם שליט, אין לי שום בעיה עם עצם ההחלטה שלו לרוץ במפלגת העבודה. זכותו של כל אדם שהתפקד למפלגה לרוץ.
הבעיה שלי היא שהוא נעדר אג'נדה ואין לו שום רעיונות, הצעות, חידושים וחוט שדרה אידיאולוגי – זה הרושם שקיבלתי מהראיון שלו אצל אמנון לוי ועוד מספר הופעות שלו.
אם אתה רוצה לשנות ולעשות – תתמודד, אבל סתם ככה לנסות לרוץ בגלל שנהיית סלבריטי.
אגב זו לא הבעיה שלי רק עם נועט שליט אלא עם המון 'בטחוניסטים' ואנשים נוספים שרצים במפלגות רק על הטיקט של השם והמוניטין שיצא להם, בלי גרעין אידיאולוגי

צור שפי 18 באוקטובר 2012

פוסט יפה עמית. הייתי בטיסה שלשום בלילה ואני אוכל את הלב על ערב כדורגל ענק שהפסדתי. אינני קורא ידיעות ככה שטוריו של גלעד שליט נחסכים ממני אבל מבחינתי כל זמן שהוא איננו עובר על החוק הוא הרוויח ביושר את זכותו לבחור לעצמו כל מסלול חיים שהוא רוצה.

סימנטוב 18 באוקטובר 2012

מדינה בקופון כשאסיר עם אות קלון עוד יהיה שר אז מה זה שבוי שמפרשן בספורט.

Asaf the Kop 18 באוקטובר 2012

One thing is for sure – Gilad shalit is better than Amir peleg

Comments closed