בקהאם ליונייטד

עדיין שחקן

היה מרגש לראות את דייויד בקהאם נפרד מהרתפקת 5 השנים שלו בל.א גלאקסי עם אליפות שנייה ברציפות אחרי הניצחון 1:3 על יוסטון דינמו בגמר ה-MLS:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אגב היה שם אחלה כדורגל, משחק פתוח, קצבי ומרתק שהפתיע באיכותו נוכח העובדה שמדובר בגמר. היו גם כמה שחקנים מעניינים וברמה גבוהה כמו עומאר גונזאלס למשל.

אם להשתמש במונחים אמריקאיים, אז בקהאם הוא לא הפרנצ'ייז פלייר של הגלאקסי. זהו לנדון דונובן שלא נס ליחו.

יש (בעצם אפשר כבר לומר 'היו') שחקנים טובים מבקהאם בגלאקסי, אבל אי אפשר שלא היה להתרשם מהמחויבות של בקס, מהמלחמה שלו, הריצה אחר כל כדור, הכדורים הארוכים המדויקים, הכושר שהוא עדיין נמצא בו והטאצ' בהגבהות ובמצבים הנייחים שכמובן לא נעלם. עדיין שחקן טוב בגיל 37.

***

בקהאם מחפש את התחנה הבאה בקריירה. יש לו הצעות, חלקן מעניינות.

אני הייתי רוצה לראות אותו חוזר לסיבוב פרידה במנצ'סטר יונייטד. אם אלכס פרגוסון מסוגל לשכוח את התקרית המיותרת שהייתה ביניהם בחדר ההלבשה ולא לפחוד מאור הזרקורים שהגעת בקהאם תוסיף למועדון (בכל זאת מדובר במגה-סטאר, סלב-על ואייקון תרבותי), לדעתי יש לו מה להרוויח מהבאת בקהאם – מעבר לעניין יחסי הציבור כמובן.

הבגרות, הניסיון וחוכמה של בקהאם, הטאצ' שלו, הבנת המשחק וההרגשה שלו, הכדורים הנייחים. וכמובן המוטיבציה – בקהאם ממילא לוחם על המגרש, והוא חולם לחזור למועדון נעוריו.

כל אלה יכולים להוות ערך מוסף במשחקים . ופרגי הכיר בחשיבותם של גיגס וסקולס כמי שהטמיעו את ערכי המועדון ומעבירים אותו לדורות הבאים. לבקהאם לא תהיה בעיית השתלבות, ואם פרגי כבר הביא סוס מת כמייקל אואן, בקהאם הוא סוס הרבה יותר חי ובועט. הוא יכול להשתלב במרכז הקישור, שם הוא בהחלט יעיל (באגפים חסר לו מהירות ואולי כושר כיום).

אחרי שדל פיירו ברח עד אוסטרליה, ראול הגיע לאמירויות בקונקשן דרך גרמניה, הגיע הזמן לקצת רומנטיקה בכדורגל. לסגירת מעגל.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

רדינג. וגם שלוש נקודות
עונת המלפפונים 4 : זה סופו של כל בלון - מראה שחורה עלינו

No Comments

פייר ליטברסקי 2 בדצמבר 2012

אין מצב שפרגוסון יביא אותו מהסיבה הפשוטה – הוא לא מספיק טוב.

יונייטד צריכה קשרים בשיאם ולא פנסיונרים.מספיק לראות השנה את גיגס וסקולס.

איציק 2 בדצמבר 2012

בקהאם היה אובר-ראייטיד ברמות כשהייה בשיאו, אז מה צריך אותו עכשיו. לעניות דעתי, סקולס וגיגס היו טובים ממנו וגם היו סמל יותר אותנטי של יוניטד (אותנטי ולא גדול יותר). לא צריכים אותו. תשומת הלב שהוא סוחב אחריו יכול יותר להזיק מלהועיל והערך המוסף שלו נמוך מהנזק שיגרם. כן, יש לו בעיטה נייחת ומסירה למרחקים ארוכים כשיש לו זמן, וכן הוא מתאמץ ומסוגל להיות בוצ'ר "אם צריך", אך כמה פעמים יהיה לו זמן למסור מסירות ארוכות, והאם זה עדיין המשחק של יוניאד. בשביל לבעוט עונשין פעמים במשחק חבל להחזיק שחקן על המגרש.

D! בארץ הקודש 2 בדצמבר 2012

אם כבר היה אנדרייטד בגלל כל המסביב. המחייבות שהוא הציג תמיד היא משהו שלא רואים משחקנים בקלאס שלו (אני מתכוון למעמד כמותג) ואפילו לא משחקנים הרבה פחות מוכרים.

איציק 2 בדצמבר 2012

כמותג אתה צודק, אבל דיברו על שחקן, על זהות מועדון, לא על מותג לתצוגה במדאם טוסו.
פולני, אתה צריך לדעת שדיברי פורצלן זה רק להיסתכל מעבר לזכוכית לא לגעת. מנצ'סטר צריכה שחקן.

ח'דר 2 בדצמבר 2012

איציק, ברגע שבקהאם עבר לריאל מדריד הוא הפסיק להיות סמל של היונייטד. לא אותנטי ולא בטיח. פשוט לא סמל!

איציק 2 בדצמבר 2012

ח'דר,
שמת לב שכתבתי בלשון עבר, היה? לא עודנו כי אם בעבר, ובעבר אתה לא יכול להתכחש לעובדת היותו סמל.

mnm 2 בדצמבר 2012

הסיבה היחידה שהוא לא המשיך ביונייטד זה פרגי, קשה להאשים אותו בזה שהוא עזב כמו שנימני לא עזב מבחירה את מכבי ועבר לבית"ר ועדיין נשאר סמל של מכבי

כפיר 2 בדצמבר 2012

אוהדי כדורגל אוהבים רומנטיקה ואין יותר רומנטי מלראות "בן אובד" שב הביתה.
כמו בהרבה מקרים לא יהיה כאן שום דבר חוץ מרומנטיקה ולחזור ליונייטד רק כדי להירקב על הספסל זה לא בשביל בקהאם.

אנונימוס 2 בדצמבר 2012

נדמה לי שגם בזמנו כולם אמרו שהוא לא ישלים את החוזה בכלל.
אני חושב שאף אחד לא ציפה שהסיבוב שלו שם ייגמר כפי שייגמר, ושהוא באמת יבוא לשחק כדורגל ולהנות

סבתא אינגה הייתה אומרת: 2 בדצמבר 2012

ה-בעיה של דיוויד בבחירת היעד זו, איך לומר… ויקטוריה.

מילא לעזוב את לוס אנג'לס, אבל מנצ'סטר?!?
אני לא הייתי נוסע לשם לבקר, אז אתה רוצה שהיא תעבור לגור באפור עכבר הזה אחרי שחמש שנים היא הגשימה את "איי וויש דיי אול קוד בי קליפורניה גירלס"???

באיזו פלנטה אנגלופילית את חי?!

הבחור הולך לשחק בפ.ס.ז'. פריס.
ואם לא, אז כנראה שלמרות מה שנראה, דיוויד כן לובש את המכנסיים בבית…

חוצמזה שהרעיון שלך נשמע הגיוני בעירך כמו ששאול מופז יחזור לקדנציית פרידה מהפוליטיקה בליכוד…

ג'וני האדום 2 בדצמבר 2012

חברים שבוע טוב,
בקהאם הוכיח לכל אורך הקריירה שלמרות ואף על פי היחס המלכותי שקיבל כבר בגיל צעיר הוא קודם כל מקצוען ואפשר לסמוך עליו שהשתן לא עלה ויעלה לו לראש. אז הבנו שעם אדם כזה כדאי וצריך לשתף פעולה.
גם אם יתייבש על הספסל של פרגי הוא לא יצייץ ויילחם על כל פירור ורסיסי דקות שיקבל בגביע הליגה ואולי פה ושם במסגרות רציניות יותר.
יונייטד תעשה בשכל אם תציע לו עונת פרישה מלאה הדר וכבוד (כמו שמגיע לו) שגם תעשה הרבה באז ותחמם את לב כל אוהדי הכדורגל בעולם.
מייד לאחר עונת הפרישה לשלב אותו בתפקיד שייצג את המועדון בעולם.
כאוהד יונייטד מאוד הייתי רוצה לראות את הפנים של בקס כפני המועדון.

אמנון 2 בדצמבר 2012

אני זוכר את בקהאם לפני כמה שנים במילאן. צעיר יותר, חזק יותר, מהיר יותר. אבל זה לא היה מספיק טוב.

ח'דר 2 בדצמבר 2012

אין ספק שמדובר באייקון תרבותי (התרבות הקפיטליסטית) מצד אחד ומודל לחריצות ומוסר עבודה מצד שני. אבל הוא ממש לא השחקן שיונייטד צריכה!

חוץ מזה, בקהאם עשה את הבחירה שלו מזמן: ויקטוריה ע"ח סר אלכס.

ברגע שבקס העדיף ללכת בעקבות פוש ספייס- הוא גמר אצל פרגי.

אתם יודעים: אוהדים סולחים. אפילו נשים סולחות לבעלים בוגדים. אבל אצל סר אלכס- אין סליחה ואין מחילה למי שבוגד בערכים של היונייטד… יונייטד של פרגי.

יואב בורוביץ' 2 בדצמבר 2012

אני חושב שזה קצת מקטין את יונייטד להביא את בקס. אולי אפילו הרבה מקטין. זה נראה כמו מועדון שמחפש אייקון, אולי כדי למכור עוד חולצות או להגביר את העניין סביבו. יונייטד לא צריכה להיות במקום הזה. למרות שבקס שחקן בית והוא באמת ימכור יותר חולצות. אבל אין לו רגליים כדי להצטיין או לדעתי אפילו להיות שחקן לגיטימי ביונייטד. וכפי שכבר כתבתי, הוא בעיקר יקטין את המועדון- וזה לא דבר חכם מבחינת יונייטד.

ניצן פלד 2 בדצמבר 2012

אני לא נכנס לאם יונייטד צריכה אותו או לא מבחינה מקצועית, אבל אני חייב לתקן כמה מהדברים שנאמרו כאן בתגובות, ובעצם לחזק את ההנחה הבסיסית שלך, עמית:

בקהאם עדיין כדורגלן מצוין ועדיין לגמרי ראוי להיות שחקן לגיטימי בקבוצת פרמיירליג.
ואפילו נזהרתי במשפט האחרון.
בקהאם יכול בקלות להיות שחקן הרכב בקבוצת חצי-תחתון, ובקלות יכול להיות השחקן ה-12 בקבוצת 7-10 כזו, שיש לה יותר שאיפות ויותר מלחמה על ההרכב.
והוא לגמרי יכול להיות שחקן 15 בקבוצת 6-1.

משחקו אף פעם לא התבסס על כוח פיזי, כוח מתפרץ, ספרינטים, ניתורים או שאר ירקות אתלטיים. היום אין לו אותם, אבל גם פעם לא ממש היו. ככה שזה לא פגע מאוד במשחקו.

מעבר לכך, כושר גופני לא חסר לו, והגיל לא משפיע על זה. אנשים רצים מרתון בגיל 70 והוא עדיין שחקן של 11-12 קילומטר במשחק כמו כלום. אמנם, כמו עמית אומר, לא לאגף כי שם החיסרון במהירות באמת יפגע בו, אבל לאמצע-צד הוא מצויין.

ובל נשכח את הרגל – אחת המדוייקות בתולדות הכדורגל. בטוח אחת המדוייקות שאני ראיתי ב-20 השנים של רואה כדורגל. אם לא המדוייקת מכולן.

מישהו כתב כאן שבאירופה או בפרמיירליג לא יהיה לו את הזמן להוציא מסירות ארוכות.
אם המישהו הזה היה רואה את המשחק אתמול הוא לא היה מעז לומר דבר כזה.
בקס לא צריך יותר מחצי שנייה לשגר כדור מדוייק על פני 40 מטר יש למקום הכי נכון עבור השחקן המקבל.
אתמול הוא שיגר כדור כזה, על פני יותר מ-40 מטר – בנגיעה, מהאוויר! היכולת שלו להוציא כדור בנגיעה היא מושלמת, ובזה הוא אחד המהירים ביותר שיש. גם היום. הוא לא צריך יותר מזווית קטנה וחצי שנייה – והכדור המדוייק כבר בדרכו.

זה נורא מעניין לגבי בקהאם.
אובר רייטד?
או אנדר רייטד?
אובר רייטד – כי התייחסו אליו כאל אחד הכדורגלנים הגדולים בעולם בזמנו, כשבעצם מבחינת יכולות כדורגל נטו הוא לא הצדיק את זה.
אנדר רייטד – דווקא בגלל כל הבלגאן סביבו, בגלל היופי שלו, בגלל האישה, בגלל הדוגמנות, בגלל הכוכבנות שלו. אנשים התחילו לזלזל בו, לקרוא לו דוגמן. קאפלו זלזל בו, ואז כשהחזיר אותו להרכב קיבל בישולים שהיו שווים אליפות. מליונים זלזלו בו כהלך לארה"ב – ובסוף קיבלו שחקן שהתגבר על מכשולים רבים ועוזב עם שתי אליפויות רצופות.

ובגלל שהיום – וכבר אולי 8 שנים – אף אחד ממש לא מחשיב אותו אחד הכדורגלנים הטובים בעולם – אני חושב שדווקא עניין ה"אנדר רייטד" (בגלל כל המסביב) הוא זה ששרד.

אבל העובדה היא שבקהאם הוא ספורטאי ענק, מנהיג, מקצוען, מודל לחיקוי. וככדורגלן הוא עדיין לגמרי ראוי גם לרמות הגבוהות (בין אם כמחליף בכיר בקבוצה ענקית או כשחקן הרכב בקבוצה פחות גדולה).

ומה שמצחיק זה שהסיפור שאמור היה לגמור לו את הקריירה, שאמור היה לשלוח אותו לדגמן בלוס אנג'לס – בסוף הוא יוצא מהסיפור הזה ספורטאי גדול יותר מאשר נכנס אליו, דמות מכובדת יותר, מוערכת יותר, ועדיין כדורגלן ראוי לכל רמה.

זה חתיכת קטע.

ולמרות שחפרתי כאן – זה עדיין לא חצי ממה שהיה לי להגיד וממה שהיה מעניין וכיפי במשחק אתמול.

הנה יתר הדברים:
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=394&docID=133428&lang=he

matipool 2 בדצמבר 2012

ניצן – מסכים ( כמעט ) עם כל מילה .
הייתי בכיף מביא אותו לליברפול על אפו וחמתו של הסר , לשחק חצי שעה אחרונה במשחקים .

D! בארץ הקודש 2 בדצמבר 2012

גם אני חותם על זה.

א.לוי 2 בדצמבר 2012

יש לי דמעות בעיניים רק מלדמיין זאת..בעיניי הוא הגדול מכולם.כולם מקנאים בו.אני מכיר גם אוהדי יונייטד שלא אוהבים אותו.הוא יפה עשיר מפורסם.אישה יפה.קל לקנא.אנשים עלובים וקטנים.אשלח אותם לראות את הקלטת של עונת הטרבל.רוב הגולים או מבישול שלו.או שלו או מהלך שלו..לא רע הייתי אומר.אני במקום הגלייזרים כופה על פרגי להחזיר אותו ושיסתום.

צור שפי 2 בדצמבר 2012

עמית, אני מתפלא עליך, היית צריך להמליץ לו לבוא להפועל. הוא באיזה 10 שנים יותר צעיר מבדיר…

תומר חרוב 2 בדצמבר 2012

לנתניה יש זכות ראשונים.

יונתן 2 בדצמבר 2012

ראיתי את המחצית השנייה של המשחק אתמול. בתור אוהד ניוקאסל, אני מתפלל שבקהאם יגיע אלינו, מתפלל. אנחנו נמצאים ברצף לא הגיוני של ארבעה הפסדים ליריבות סבירות/פחות מזה, והקבוצה נראית ממש גרוע. אין לי ספק שאנחנו נמצאים בכושר הכי גרוע בליגה. יוהאן קאבאי (שגם ככה היה חלש מתחילת העונה) פצוע, ומרכז השדה מופקד בידי טיוטה (חולה עליו, אבל הוא לא יכול לעשות שום דבר בחצי הקדמי של המגרש) ועוד כל מיני אלתורים. גם בן ארפה פצוע לחודש לפחות.
זה הזמן לבקהאם. ראיתי את הדיוק במסירות שלו אתמול ופשוט התחלתי לפנטז על שיתוף פעולה בינו לבין דמבה בה, שיכול לעשות מכדורים כאלה מטעמים. הגיע הזמן לפצות את האוהדים על ההפקרות שבאי-ההתחזקות בקיץ האחרון ולהנחית שחקן אחראי שרוצה למלא תפקיד מרכזי בקבוצה תחרותית, וניוקאסל הנוכחית משוועת למישהו שיקח אותה על הכתפיים.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

כל מי שאומר שבקהאם הוא "OVERRATED", צריך ללמוד ממני גם כדורגל, אחרי שעשיתי ככל יכולתי ללמדכם כדורסל לשוא, וללא הצלחה (זוכרים? מיאמי היט? אומר לכם משהו?).

מי שחזה בבקהאם אתמול ראה שחקן בן 37 חד כתער שלא נס ליחו. הוא יכול לשחק היום – כמו שהוא – בכל קבוצה בעולם. אמש – אם העולם חזה – הוא ראה כדורגל ברמה אירופאית גבוהה. אולי לא הטוב ביותר שיש לברצלונה להציע, אבל כדורגל שטוב ממנו לא תמצאו בבלגיה, בהולנד, או בשבדיה. גם האיצטדיון הוא ברמה שבאירופה רק חולמים על שכאלה: איצטדיון בן 30,000 שנבנה רק לכדורגל, עם סוויטות והכל. כמו בפוטבול, אבל חצי בגודל. ועתה אני בטוח שמכנניו מצטערים שהוא לא ניבנה ל-50,000 כי זה השלב הבא (תוך שנתיים-שלוש) של מספר הטוסיקים שימלאו כל איצטדיון של ה-MLS מסיאטל ופורטלנד, ועד לדינמו יוסטון וקולומבוס.

איצטדיון מפוצץ. קהל ששר ללא הפסק – ממש אירופה בארה"ב! (הדבר היחיד שאני רוצה שייבאו מאירופה. אפילו הבירה כאן מתחילה להיות טובה יותר מהאירופאית, במיוחד הבירה מהברואינגס הקטנים בכל העייירות. אצלנו יש מבשלת בירה המייצרת את "הדוב האדום". בחיי לא טעמתי בירה טובה ממנה, וזה כולל בלגיה, צ'כיה, וגיניס האירית).
השאר שיישאר שם, מלבד ה-BMW שממילא מיוצרים כאן 2 מייל מביתי, ומכאן מיוצאים לאירופה ולישראל בלי שאיש יודע שהם ניבנו בגריר, דרום קרולינה, פרבר של גרינוויל.

נחזור לכדורגל: ישנם דיבורים שהוא שם פעמיו לאוסטרליה. מקווה שלא. אבל הנקודה החשובה ביותר היא שאשתו והבנים נשארים כאן, בברלי הילס: הבנים יותר מדי אל תוך הבייסבול, ושמעתי ששלושתם מצויינים על אמת, ברמה של 'טרבלינג טים', והבן המבוגר מתחיל לעורר עניין רב.

איציק 2 בדצמבר 2012

מנחם, או אולי ד"ר לס,
הצנע לכת לפני שאתה מגיב. אתה עוד יכול ללמוד מרבים מאיתנו.
כפי שאתה כתבת, הוא יכול לשחק בליגה הבלגית, אולי בהולנדית. מנצ'סטר יוניטד זו לא ליגה בלגית.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

אני אולי צריך להצניע לכת, ואתה צריך ללמוד עברית. לא כתבתי "הוא". כתבתי על קבוצות ה-MLS!

איציק 2 בדצמבר 2012

מחר ארשם לקורס.
לצערך הבנתי אותך. בתיאורך הסברת באילו רמות בקהאם כרגע משחק ולשם גם שלחתי אותו כי זו רמתו.

אלכס 2 בדצמבר 2012

די איציק, אני נוטה להסכים איתך הרבה, ועם כל היומרה של דר' לס, לגבי בקהאם הוא ולווינטל צודקים, לא ליגה בלגית ולא בטיח, בקהאם מספיק טוב לרמות הגבוהות, אם כי לא בהכרח בתור פותח.

איציק 2 בדצמבר 2012

20 דקות פה ושם, הולך איתך.

מנחם לס 2 בדצמבר 2012

אני עדיין לא פגשתי "אלכס" בישראל שיש לו מושג בכדורגל, ו-"איציק" פגשתי רק אחד (יצחק שניאור, אבל אתה צעיר מדי לדעת על מה אני מדבר). הוא יכול לשחק היום בכל קבוצה עילית בעולם כשחקן פותח.

איציק 2 בדצמבר 2012

ו"לס" שמבין בכדורגל פגשת???
מסופקני

אלכס 3 בדצמבר 2012

גם 20 דקות שלו באופן קבוע יכולות לתת ערך מוסף קריטי לכל קבוצת עילית.
ולדר' לס, אני באמת כבר לא גר בארץ, אבל אני עדיין מבין כדורגל, במיוחד אנגלי, עם או בלי קשר לדעתך.
גדלתי על קריאת הספרים שלך, ולמדתי ממך על ה-NBA(כשעוד היה בה כדורסל שאינו שכונה)וחבל שבהתנהגותך בשנות 'הזהב' שלך אתה מאפיל על כל תרומתתך המוקדמת…ולצערי, לא לטובה.

אדום עתיק 2 בדצמבר 2012

גם אני הייתי שמח לראות אותו ביונייטד – זה קצת כמו להחזיר את הזמן אחורה, אבל מה המסר בהחתמה כזו לשחקנים צעירים שממתינים לתורם וזמנם על הספסל. סקולס וגיגס נפלאים בלי ספק (אם כי אני מתחיל להאמין שזו העונה האחרונה של גיגס) – אבל האם אין קשר ביניהם לבין העזיבה של פוגבה? כבר שנו אבותינו – ישן מפני חדש תוציאו – וכך גם קנו בזמנו התינוקות של פרגוסון את עולמם (על אפו וחמתו של אלן סמית)

שחר 2 בדצמבר 2012

שחקן ענק – אולם אין לו מקום בסגל של יונייטד היום.
צריך לזכור שיש הגבלה על מספר השחקנים המותר בסגל.
והגעה שלו זה על חשבון שחקן אחר,או שחקן צעיר שמחכה להזדמנות.
נראה לי שאצל פרגיסון אין רומנטיקה,יש רק חשיבות לזכייה בתארים,
להבדיל מוונגר שהחזיר את הנרי.

לא דופק חשבון 3 בדצמבר 2012

ערב טוב

לא דופק חשבון 3 בדצמבר 2012

בקהאם ליוניטד?ספר עוד בדיחה לפרגי
הרי פרגי זורק או מוכר כל כוכב שחלילה עלול להאפיל עליו
ככה בשיטתיות הוא נפתר מכל כוכבי הכבוצה
האיש הוא חולה פירסומת
בכוונה כתבתי את זה פה ולא בבלוג של דורפן
הפנאטי מוחק כל תגובה נגד פרגי

שחר 4 בדצמבר 2012

שחקן ענק – אבל אין סיכוי שיחזור ליונייטד,מכוון שמספר המקומות בסגל מוגבל,וזה יבוא על חשבון שחקן צעיר שמחכה להזדמנות,אולם הסיבה המרכזית שפרגיסון אינו רומנטיקן להבדיל מוונגר שהחזיר את הנרי.

Comments closed