86: עם כל הכבוד לשיא של מסי…

קצת הסתייגויות אם אפשר

הידעתם? בעברית צריך לכתוב ליונל משיא (מסי + שיא).

אבל לא במקרה בגימטריה 86 יוצא "אממה":

מסי שחקן ענק, היסטורי, נפלא ואשרינו שזכינו לראות אותו משחק. העובדה שהוא כבש ב-2012 לבדו יותר שערים משקבוצות שלמות כבשו (ליברפול למשל לא הגיע ל-80) היא מפעימה.

אבל לגבי שיא הכיבושים בשנה קלנדרית (איזה תואר ארוך ולא סקסי זה), הנה כמה הערות:

1) עד לפני חודש וחצי בערך, כשפורסם בתקשורת הקטלונית שמסי בדרך לעבור את פלה ושגרד מולר מחזיק בשיא, מי בכלל שמע על שיא כזה ביזארי? הרי ממתי מודדים שנת כדורגל מינואר עד דצמבר? זה לא אמור להימדד בעונה מאוגוסט ועד מאי? בקיצור זה שיא די מלאכותי.

2) מולר הגיע ל-85 שערים ב-60 משחקים, למסי לקח 66 משחקים להגיע ל-86 גולים.

3) מסי בועט את כל הפנדלים של ברצלונה וארגנטינה, מולר בעט רק קצת פנדלים כשהקפטן פרנץ בקנבאואר (שחקן השנה ב-1972) היה הפנדליסט הראשי של באיירן מינכן ומערב גרמניה.

4) איך אפשר להשוות בכלל בין הבלמים הגרמנים הקצבים של שנות ה-70, המשחק שהיה הרבה יותר קשוח, אלים וברוטאלי אז, לעומת ההגנות בספרד?

5) מולר שיחק לצד חלוץ נהדר בדמות אולי הנס, בזמן שבבארסה הסקורר הראוי היחיד חוץ ממסי הוא דויד וייה, שלא שיחק כמעט ב-2012.

6) מסי שחקן חופשי על המגרש, שנהנה מכמה סייענים לא רעים בדמות צ'אבי ואינייסטה, שהם קצת (טוב, ממש לא קצת) יותר יצירתיים מפרנץ קראוטהאוזן, פרנץ רוט וריינר צובל.

***

מצד שני, כל הדיבורים האלה על אותו 'שיא' הפך אותנו למרוויחים גדולים, כי כמה כיף להיזכר בגרד 'דר בומבר' מולר הנפלא:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ועכשיו, תודה לאל. השיא הזה מאחורינו. אפשר לחזור לדבר על כדורגל. היה אחלה דרבי במנצ'סטר היום. מישהו?

בקטנה (ביקור באיצטדיון ראש הזהב)
יומן האליפות של הג'איינטס - להתכופף ולא להשבר

No Comments

גילעד 10 בדצמבר 2012

לווינטל, עם מי אתה רוצה להסתבך? :)

(הכותב חותם על כל מילה. אבל אין באמור בכדי להגיד ששחקן א' טוב משחקן ב'.)

מישהו 11 בדצמבר 2012

עושה רושם שמר לוינטל לא מבין בכדורגל , לכן אקצר …
אשמח להודיע לך שכיום הכדורגל הוא הרבה יותר אגרסיבי ממה שהיה בשנות ה-70. אשמח להודיע לך שקבוצות בינוניות בספרד כיום, בזמן נתון, יכולות לנצח קבוצות צמרת בגרמניה, באנגליה ובאיטליה.
אשמח להזכיר לך שבזמנו מולר שיחק בטורניר קיץ עם נבחרתו,לא היה השנה טורניר קיץ לנבחרות דר"א.
אשמח להזכיר לך את מה שאתה כבר יודע, ביקנבאוור שיחק יחד עם מולר, רוב השמירה הצמודה הייתה עליו, מה שהותיר את מולר חופשי ומאושר מול השער.
תדבר בפרופרציות … אל תהיה קטנוני ..

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

1) בעונה מאוגוסט עד מאי, מסי שבר כבר את השיא במאי האחרון כשהבקיע 73 שערים ב 60 משחקים.ואם זה לא מספיק הוסיף 29 בישולים. השיא הקודם היה שייך למולר עם 68 שערים.

בנוסף באותה עונה (2011/12) הוא כבש ובישל בכל 6 המפעלים שהוא שיחק בהם – את זה אי אפשר לשבור רק להשוות (כמו מכבי חיפה בליגת האלופות).

2) מתוך 86 השערים של מולר 12 מהם הובקעו ב-5 משחקי גביע הליגה הגרמני. לא רוצה לדמיין מה היית כותב אם מסי היה שובר את השיא של הכיבושים במפעל זניח שלא קיים אפילו ברוב הליגות. באנגליה משחקים במשחקים הללו המחליפים של המחליפים. בספרד וילאנובה לא הזמין לסגל בכלל את מסי בשני משחקי הגביע (לא גביע הליגה) הראשונים עד עתה.

3) מסי מתוך ה 86 הבקיע 13 פנדלים (אולי טעיתי,תבדוק). מה זה מולר בעט קצת פנדלים???? או שתביא מספר מדוייק או שעדיף שתמחוק את השורה הזו בכלל.תן לי לנחש…אין לך מושג כמה פנדלים מולר בעט וכתבת את זה רק כי מישהו כתב לך את זה בפייסבוק..

4) אתה ראית את הבלמים ששיחקו מול מולר בשנת 1972? כי אני כן.

6) מסי בישל בעונת 2011/12, 29 בישולים וב-2012 קלנדרית 24 בישולים. זה הרבה יותר מכל קשר אחר שמשחק בבארסה. מולר מחוץ לרחבת ה 16 לא ידע לתת פס, מסי מצד שני בכל משחק השחקן המצטיין במגרש בלי קשר אם הבקיע או לא באותו משחק.

מצטער, יכולת לכתוב פוסט סובייקטיבי ולרדת על מסי עד מחר. אבל בחרת בדרך של מספרים,ו שם סעיף אחר סעיף עשיתי לך בית ספר.לא מתאים לך כעיתונאי.

גל דגון 10 בדצמבר 2012

פייר, הביקורת פה היא לא על מסי, להבנתי, אלא על האופן שבו התקשורת מתייחסת אליו.

ההתעסקות האובססיבית הזו במספר הכיבושים זה לא לחובבי כדורגל, אלא לחובבי פנטזי פוטבול.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

לשחקן חד פעמי,עם מספרים חד פעמיים,מתייחסים בהתאם.זה הרי ברור לכל מי שרואה אותו באופן קבוע שמדובר פה בשחקן היסטורי ותופעה היסטורית.וזה לא שבישראלובתקשורת הישראלית "המציאו" את השיא הזה,בכל העולם מדברים עליו.

לא מבין מה זה כ"כ מפריע לאנשים.מסי והתקשורת לא באים לכם טוב בעין או באוזן,תתעלמו.אתם אמורים להיות אנשים בוגרים.במקום זה אנשים קובעים נתונים ומספרים לא נכונים בעליל כמו הבלוגר בעצמו או אחד המגיבים (ראה למטה מספרי כיבושים בליגות האנגלית-איטלקית-ספרדית)

גל דגון 10 בדצמבר 2012

תראה, אותו לוינטל כתב פה לא מזמן כתבה שהכותרת שלה היתה "תמונה אחת שווה אלף גולים." זה לדעתי כיסוי ראוי. התייחסות למשהו שבאמת נראה על המגרש. אני לא אומר שיש לי בעיה עם הכיסוי של מסי עצמו, להפך, זה תענוג לראות אותו משחק ולעתים קרובות כיף לקרוא עליו. זה אופן הכיסוי. התייחסות לשיא הדי שרירותי הזה היא טכנוקרטית מדי, זה מזכיר את הסטטיסטיקות ההזויות ששדרני NBA אמריקאים אוהבים למצוא מתחת לבלטות.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אין לי בעיה עם לוינטל בכלל,יש לי בעיה עם הפוסט הזה ספציפית והסברתי בפרטים גם למה.

אדרבה,מהזיכרון שלי לוינטל מבין הכותבים בדה באזר הוא המצדד הכי גדול במסי.

אפשר ואפילו דרוש לבקר את מסי ואת התופעה סביבו שמגיע לו.בפוסט הספציפי הזה לוינטל זייף עם העובדות : )

ליאור 10 בדצמבר 2012

זה לא לפי מי שחקן יותר טוב או לפי כמות בישולים – כמות שערים נטו. אם מסי בחר למסור במקום לבעוט מ-25 מטר, בעיה שלו.
ומה שמפריע לאנשים, (ביניהם אני) זה ההגזמה כאילו מסי השחקן הכי חשוב בכל העולם ושאר השחקנים הם כלום. למה לא מדברים על גיגס, על זה שאם הוא יבקיע העונה, זאת תיהיה עונה 22 ברצף שהוא משחק ומבקיע!
או על קאקא, על איך שמוריניו מבזבז אותו והוא יכל להגיע לגדולות (גם פציעות הפריעו אבל עדיין).
בהתחלה לא כל כך הפריע לי. מסי שחקן אדיר, פנומן, זריז, בארסה היא הקבוצה הכי גדולה בהיסטוריה ועוד. אני לא מסכים, אבל לא הפריע לי כי לאנשים יש זכות לדעה, (מה לא?) אבל כבר שנים שחופרים על מסי!

נתי 10 בדצמבר 2012

ענק אחי
כתבת בדיוק מה שכולם חושבים
רק שהיית מדויק
זה אומר שלא תשיג עבודה בספורט 5…..

נתן 10 בדצמבר 2012

צודק במאה אחוז! אין בסיס להשוואה בין השחקנים, טיעונים חלשים. השיא לא חשוב בכלל חוץ מזה שהוא מדגיש כמה מסי טוב השנה. למרות זאת אני לא מרגיש שאפשר לכנות אותו הגדול בכל הזמנים. פעם שאלו את זידאן מה היה חסר לו בקריירה והוא אמר שאף פעם לא הוביל קבוצה ו"השתלט" על טורניר גדול כשחקן הכי טוב. נראה לי שגם מסי עוד לא עשה את זה, מראדונה ופלה כן עשו, אבל נראה שמסי בהחלט בדרך.

מאיר 10 בדצמבר 2012

1+

אבאלה 10 בדצמבר 2012

גדול, יפה מאוד

GIL 10 בדצמבר 2012

+++.
תגובה נהדרת. כמו סיכה חדה בבלון.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

תודה לכולכם.

בת'כלס הקרדיט לא לי אלא למסי… אני רק כתבתי נתונים ועובדות.שום דבר לא המצאתי או יצרתי מהראש.

פאןפאן 10 בדצמבר 2012

טואאאאאאאאב אתה
ליטברסקי מעורר בי נשכחות…
לא אוהד בארסה אבל מוריד את הכובע והכובעון בפני העילוי הגמדי הזה שלא מפסיק להדהים
פתאטי לנסות להיות המוכיח בשער כשמסי מוכיח כל משחק כמה פעמים שמבחינתו אין שוער בשער :-)

דוד 10 בדצמבר 2012

עילוי גמדי?? הגמד הזה לא מש…. עליך בקשת

נועם 10 בדצמבר 2012

גדול אתה!!!!

קיש 10 בדצמבר 2012

תודה רבה לך על הנוק-אאוט שעשית פה לעוד מישהו שחושב שהוא חכם יותר, ומנסה להראות משום מה שמסי הוא פחות ממה שהוא – השחקן הגדול ביותר בהיסטוריה של הכדורגל, שחקן התקפה מושלם, שחקן כמעט שלם לגמרי ובעל הבנת משחק אבסולוטית, ברמה שלא היה ולא יודע אם גם יהיה.

זה ברור שההשוואות הן חסרות משמעות אמיתית, אבל עם מספרים אי אפשר להתווכח. "אם מולר היה משחק היום…". בעיני הוא היה שופך לאגר דקה 60, כי אי אפשר להשוות את הכושר שיש היום לשחקנים ואת הדרישות הפיזיות והאירוביות שיש מהם. לא חושב שכל נבחרת מערב גרמניה בשנות ה-70 רצה במשחק 12 ק"מ, שזה בערך מה שמסי רץ במשחק (טוב, אולי הוא רץ רק 11.4…).

בקיצור – סחתיין על התגובה, וכדברי המשורר הידוע:

ימותו הקנאים, או לפחות יחיו ויסבלו…

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

דווקא מסי רץ הכי פחות על המגרש מכל שחקני בארסה.

טוב,מתישהו הוא צריך לנוח כי הוא משחק בכל משחק לאורך עונה שלמה.אז בין שער לשער הוא נח על המגרש : )

מיכאל 11 בדצמבר 2012

שים לב, לא שזה נורא קשור לשיחה, אני רק רוצה להבהיר שבעיני מסי הוא השחקן הגדול ביותר בהיסטוריה ביי פאר, זה שחקן שלא ניראה אחד כמוהו לדעתי אי פעם על המגרש, אולי די סטפאנו או פלה הראו דברים דומים (אבל זה רק לפי סיפורים).

מעבר לזה לדעתי צריך לשפוט שחקן לפי התקופה שהוא משחק בה. לדעתי אם מילר היה משחק היום הוא גם היה מתאים את עצמו לתקופה, בעוד אם מסי היה משחק בשנות ה70 הוא לא היה מפתח את יכולותיו כמו שהוא צריך לעשות היום.

בסופו של דבר מילר היה אחד השחקנים המבריקים שאי פעם נולדו, כמות השערים שהוא הבקיע, וכמות התארים שהוא הביא לקבוצותיו עם שעריו היא מדהימה והחכמה שלו כשחקן (צפה בוידאו שלוינטל הביא) היא פשוט פנומנאלית. היכולת לצפות לאן הכדור ילך, כאילו הוא מחשב מי ירחיק את הכדור ולאן, היכולת לדעת מתי לצאת לרוץ ביחד עם מוביל הכדור (למרות שזה נמצא במרחק גדול ממנו), היכולת להגיע לרחבה ולמקום הנכון בדיוק בזמן – אלה הם דברים שרק למעט מאד היו ברפרטואר שלהם, ומולר ללא ספק היה מאסטר של רחבות. ולא מדובר בשחקן ענק מימדים או איזה טכניקאי גדול, אלא שחקן שהוא כל כולו חכמה תהורה, והבנת משחק. אלה הם אגב דברים שמילר ומסי חולקים באותה צורה בדיוק. מסי גאון בדיוק באותה צורה שמולר היה גדול. מעבר לזה השמחה שלו אחרי כל גול במיוחד בחשובים היא פשוט מרגשת (ואגב גם מזכירה את השמחה של מסי אחרי הגולים שלו – הם פשוט נורא נהנים לעשות את זה, לשחק את המשחק).

למסי מעבר לזה יש עוד הרבה יכולות שהן מהטובות שניראו אי פעם, כמו למשל כדרור מטורף, היכולת להטעות את המגינים שלו ולגרום להם לבהות בו (אין להם פשוט מושג מה הוא הולך לעשות), התגובה המהירה בהתאם לכל תנועה של מגן, דבר שגורם לכל המגינים לאבד שיווי משקל ומשאיר אותם בוהים בגם שלו כאשר הוא דוהר לשער. ראיית המשחק הרחבה שלו, היכולת למצוא פרצות ולבשל ולנהל משחק. לפתח מהלכים (ובזה הוא בר מזל כי יש לו חברים לקבוצה כמו צ'אבי ובמיוחד אינייסטה, אך גם אלבס ובעבר הנרי ואטו שיודעים איך לשתף איתו פעולה, בארגנטינה זה נורא מתסכל איתו שלא מחזירים לו דאבל פאסים). למסי יש את כל האיכויות של כל שחקן קישור קדמי והתקפה גם יחד, זה אחד שמסוגל לשחק בכל עמדה במרגש מעבר לבלם ומגן, והוא יעשה את זה בורה הטובה ביותר שיש.

אבל הקילר אינסטינק שמסי חולק עם מולר, לדעתי זו היכולת המרשימה ביותר של מסי והקטלנית ביותר שלו, חכמת הרחבה – זה מה שהופך את מסי לשחקן הגדול בהיסטוריה – ותראו כמה שערים הוא מבקיע. כמה הוא טוב בזה.

ליאור 13 בדצמבר 2012

מה סיפורים מה אתה גנוב?! לפני 50 שנה, יש מלא אנשים כיום שהם בני 60+ (בוא נגדיל ראש איתך – גם בברזיל).
עוד דבר שאמרת הוא שמסי ומולר חולקים את ה"קילראינסטנט" – נתרגם את זה ליכולת של חלוץ לגיטימית שחולקים הרבה חלוצים כיום (אפילו היגוואין וסולדאדו). את היכולת הזו, לפי דבריך, הם חולקים ברמה שווה. פה, לדעתי, אתה טועה. היכולת התמצאות ברחבה הזו היא באמת מבוססת על ניסיון ותבונה, אבל תזכור ששניהם בערך באותו מספר משחקים, הבקיעו בערך אותו מספר שערים, אבל אם לא נתייחס לפנדלים ובעיטות חופשיות, מסי בעצם יותר גדול. כי העובדה שמולר הוא לא בחירה לגיטמית של אנשים ל"שחקן הגדול בהיסטוריה", מוכיחה את העובדה שלמולר יש יכולת גבוהה משל מסי בהתמצאות ברחבה, אך מסי מפצה (ובכך אפילו אולי מתעלה על מולר) ביותר סלאלומים, (אני לא אגיד בעיטות מרחוק כי מסי לא עושה את זה יותר מדי) חילופי מסירות עם שחקני הקבוצה ובעיטות חופשיות ופנדלים, שעליהם אני רוצה להרחיב בהמשך. מספר הבישולים נובע מחילופי מסירות אז לכל אלה שתירצו את הבישולים למספר המשחקים העודף – הנה לכם.
עכשיו בקשר לפנדלים ובעיטות חופשיות. כל כך הרבה פנדלים הוחמצו במשך השנים (גם מסי נגד צ'לסי ושנה לפני כן במשחק גביע) אז למה זה תירוץ נגד מסי? בואו נסכים שרוב הפנדלים של ברצלונה (לא מדדתי אבל…) כן נעשו על מסי, או כתוצאה מעצם היותו ברחבה ומחשש למסירה לעברו (ועוד) נעשו הפנדלים. כמובן שאותו דבר הולך על בעיטות חופשיות שבכלל דורשות יכולת שלא לכל שחקן יש.
נ.ב אני מתנצל אם התגובה מסובכת, חסרה או לא מובנת איפהשהו אבל אין לי זמן לקרוא ולתקן וגם כתבתי את התגובה בזמנים שונים אז גם הרעיון אולי נאבד לי במקום זה או חאר.

שמעיה יעיש 10 בדצמבר 2012

פייר אתה פשוט ענק אם זה היה תלוי בי הייתי נותן לך לכתוב טור ולא לאחד שלא מבין כלום כמו עמית לוינטל אחרי שקראתי את הטור שלו הייתי בטוח שהוא מדבר שטויות ועוד אחרי שקראתי את שלך פשוט עשית לו בית ספר הוכחת שהוא מדבר שטויות וכול מילה מיותרת בלי הרבה דיבורים פשוט דיברת בנתוניים מספריים כמו שכותב צריך לעשות ולא סתם לדבר פשוט כול הכבוד!!

ולמערכת ספורט 5 באמת כדאי שאולי ואולי רק לפעמים תקראו את מה שרושמים לפני שאתם מעלים אל תזלזלו בידע שיש לקוראים שלכם תודה.

איתן בקרמן 10 בדצמבר 2012

שמעיה, אולי גם תביא לו מכות?

פייר אני מוריד בפניך את הכובע 10 בדצמבר 2012

פייר אני מוריד בפניך את הכובע

צדק אתי 10 בדצמבר 2012

אכן עשית לו בית ספר.
בכל הכבוד למולר הוא לא בישל רק כבש.מסי עושה עוד דברים מעבר לגולים.

א.י.ט 10 בדצמבר 2012

+++

בן 10 בדצמבר 2012

אם מדובר בשחקן צ'לסי לדוגמא – ליגה, גביע, גביע הליגה, מגן הקהילה, ליגת האלופות, אל' העולם לקבוצות ובעתיד גם הליגה האירופית – שבעה מפעלים…

איתי 11 בדצמבר 2012

פייר במטבח אין כמו פרי ..:)

מיכאל 11 בדצמבר 2012

יפה אמרת!

חזי 11 בדצמבר 2012

הוא משחק ליד פאברגאס צ'אבי ואינייסטה!!

אדון נימני

,

נו, ומה שכחת?

(10.12.12):

הוא משחק לי צאבי אינייסטה ופאברגאס….וזה חוץ מעוד כמה כדורגלנים שמלהטטים שם בכדור: פעם דוד ויה, פעם אלכסיס סאנצ'ז, פעם פיקה, פעם בוסקטס, פעם ג'ורדי אלבה. זה מה שמביא אותו לכמות הכיבושים הגדולה ביותר בהסטוריה אי פעם בשנה.
אתה צריך להיות מוקף בחבורה של שחקנים מוכשרים עד אימה וללא אגו ורק אז השיא הזה יישבר שוב ע"י מישהו אחר.
מסי לא יותר מוכשר מאינייסטה, לא יותר מוכשר מריבאלדו, לא יותר מוכשר מסמואל אטו, לא יותר ממראדונה, ובטח לא יותר מזידאן. הוא פשוט מוקף בשחקנים קבוצתיים (ללא אגו) ומאוד מאוד מוכשרים. כמה פשוט ככה יפה :-)

אוייש באמת 10 בדצמבר 2012

קודם כל קליפ יפה מאוד של גרד מולר.

אל תנסה להמעיט מערכו של מסי ולנסות למצוא פגמים אצל הבחור שהוא כנראה השחקן הגדול אי פעם (כן, אז הוא לא זכה במונדיאל. וגם מארדונה לא זכה בליגת האלופות ופלה שיחק בברזיל בכלל! ובארה"ב!)

הבלמים של גרמניה שנות השבעים רחוקים שנות אור מרמת הכדורגל של היום, הם הרבה לפני כניסת הטכנולוגייה לכדורגל כפי שיש היום, שהגיע לאנגליה בשנות ה-90 מאיטליה כמדומני. תזונה נכונה, בחני יכולת פיזית ושאר ירקות…. בקיצור השחקני הגנה של היום מהירים יותר, חזקים יותר ואתלטים הרבה יותר.

לחפש מי הסקורר המוביל ומי פה ומי לידו ומי שם זה שטות גמורה, כי מסי הוא גם מבשל בנוסף לכל וחוקי הנבדל "הנוקשים", זה בילבול מוח כי רוב גדול מהשערים שלו זה סללום, נטו יכולת אישית.

למרות שכתבת בתחילת הפיסקה ש"מסי שחקן ענק, היסטורי, נפלא ואשרנו שזכינו לראות אותו משחק", באמת כדאי שתמצא עניין אחר במסי שאולי לא ידענו ויעניין יותר כי להשמיץ את ה"הייפ" הדי מובן זה סתם מעצבן במיוחד שיש לך טיעונים לא משהו ביכלל ולא ממש מבוססים כמו שאמר הבחור מעליי.

גיל 10 בדצמבר 2012

כמה בורות. למשל הזלזול בפלה ששיחק בברזיל בליגה שהייתה מהחזקות בעולם אז. יואב צודק בביקורת. שיאים מלאכותיים שאף אחד לא שמע עליהם לא מעניינים. מסי שמוביל את ברצלונה ואת הנבחרת להישגים זה מה שחשוב.

אוייש באמת 10 בדצמבר 2012

"שיאים מלאכותיים שאף אחד לא שמע עליהם לא מעניינים" אבל כל העולם בוחן, עוקב ורק "גיל" ולוינטל לא(עלק!). ולא הבנתי למה בורות, על פלה?

גיל 10 בדצמבר 2012

השיאים הללו לא עניינו אף אחד עד לפני חודש אז פתאום כל העולם בוחן אותם, ואין לזה שום קשר לתקשורת שדוחפת את זה בכל חור. הבורות לגבי פלה היא שהוא שיחק בליגה מעולה והצטיין שם. באופן קבוע סנטוס שלו ניצחה את הקבוצות האירופאיות בגביע הבין יבשתי ובמפגשים אחרים.

ליאור 10 בדצמבר 2012

ההבדל בין קבוצה לנבחרת הוא, שעם הקבוצה אתה כל הזמן. אבל נבחרת, אתה בקושי משחק איתם ומאוד קשה לפתח צורת משחק נורמאלית. העובדה שמראדונה (למשל) הצליח למרות הקשיים, להוביל נבחרת לזכות במונדיאל, בטורניר שלגמרי רשום על שמו אם תשאל הרבה אנשים. אני כמובן מדבר על מונדיאל '86 – אני לא בטוח אם מראדונה שיחק ב'78.

גיל 10 בדצמבר 2012

שיא לא מעניין במיוחד. כמו כל שיאי המסירה בפוטבול הם מייצגים שינוי בחוקים ובתרבות המשחק שנותנת יתרונות להתקפה.

פולדש 10 בדצמבר 2012

סוף סוף מישהו אומר את זה…

רועי 10 בדצמבר 2012

להיפך. אותו "שינוי" שאתה מדבר עליו בכדורגל הוא לא שינוי התקפי, הוא שינוי הגנתי, ולכן השיא הזה כן מעניין במיוחד וכן יוצא דופן. מסי ורונאלדו מוכיחים שאתה לא צריך להיות חלוץ מטרה כדי להיות בין הסקוררים הכי טובים אי פעם.

גיל 10 בדצמבר 2012

על איזה שינוי הגנתי אתה מדבר? נראה לך שמסי היה מבקיע כל כך הרבה אם היה משחק באיטליה בשנות ה80 כמו מרדונה?

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2012

מזל טוב למסי ומזל טוב לאוהדי הכדורגל שלא צריכים יותר לשמוע את הספירה לאחור של השיא המונפץ הזה. מסכנים רק עיתונאי הספורט שצריכים לגרום לקהל אוהדי ההצלחות למצוא גורמי עניין חדשים במשחקים של ברסה.

אם אני לא טועה מספר המסירות המדוייקות שמסר מסי לשחקנים בעלי מספר חולצה אי זוגי בין החודשים תשרי-כסלו הוא בקצב שבירת השיא הקודם של הו קרז ממ.ט.ק. בודפשט, העולם עוצר נשימתו.

D! בארץ הקודש 10 בדצמבר 2012

+87

קשה לי להאמין שהוא טוב מצ'אבי בזה וכידוע צ'אבי משחק עם אחד, מסי, ככה שההישג שלו גדול יותר.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אין כמו לקרוא אוהד ריאל,הקבוצה המעוטרת בהיסטוריה,כותב על קהל אוהדי ההצלחות של בארסה.

כידוע אוהדי ריאל הם אוהדי כישלונות…

אוהד ריאל 10 בדצמבר 2012

פייר,
זאת לא בושה לקרוא לאוהדי ברצלונה אוהדי הצלחות או אוהדי צלחות, שכן עד לפני כל התופעה הזאת שהחלה לפני 45 שנים ברצלונה היה מועדון מפואר אך רמה פחות מריאל,באיירן ומנצסטר יונייטד.

רוב "אוהדי" ברצלונה שאני מכיר הם בגילאים 25-35 מה משותף לכולם אתה יודע? שכולם אוהדים שרופיםקאטלונים מלידהסוסיוס של המועדון(אם אתה יודע מה זה) וכולם אומרים את אותו הדבר: אני אוהד אותם מימי רואנלדו, אני אוהד אותם מימי ריבאלדו, אני אוהד אותם מימי יוהאן קרויף (כשחקן לא כמאמן) ועוד הגזמות מכוערות כאלה.

אני מכיר המון המון "אוהדי" ברצלונה, אני מכיר אותם שנים רבות.

עד עונת 20089 אף אחד מהם בחיים לא דיבר איתי על הליגה הספרדית.

אז יש הבדל בין לגדול לאהוד קבוצה לבין לאהוד קבוצה בגיל מאוחר בגלל ה-צלחות.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

על הדרים טים של קרוייף כמאמן שמעת?על הגלאטיקוס של מדריד בסוף שנות ה 90 תחילת שנות האלפיים שמעת?אף אחד לא דיבר על ליגה ספרדית לפני 2008?איפה אתה חי בדיוק?

כמה שנים אתה אוהד ריאל?שהתחלת לאהוד אותה היא הייתה קבוצת תחתית או שכבר אז הייתה הקבוצה המעוטרת בהיסטוריה?אני אוהד את בארסה 30 שנה.ברור שיש לה המון המון אוהדי הצלחות בשל הצלחת יתר בעונות האחרונות.רק שזה ממש לא שונה מאוהדי לריאל-יונייטד-לייקרס-מכבי סל וכדומה.

בשנות השמונים בישראל כולם היו אוהדי ליברפול.היום כולם אוהדי יונייטד.זה נראה לך מקרי או שלמעלה מעשר אליפויות עם פרגוסון עזרו קצת?

אם אתה אוהד סביליה תקרא לאוהדי בארסה אוהדי הצלחות.בתור אוהד ריאל?תסתכל בראי טוב טוב קודם.

אוהד ריאל 10 בדצמבר 2012

אל תמציא פה מציאות שלא הייתה תעשה טובה.

בטוח לא הבנת את הציניות שלי עם יוהאן קרויף כשחקן לא כמאמן- זה היה להמחיש עד כמה ותיקים האוהדים האלה.

משנת 2005-2008 הנציגות האנגליות היו בשיאן בצ'מפיונס, היה מאבק איתנים בין צ'לסי למנצ'סטר בליגה ובאירופה, ליברפול הייתה אחרי המהפך הענקי מול מילאן,מילאן בעצמה הייתה אדירה בזכייה ב2007. כולם דיברו על הכדורגל התוסס של ארסנל.

במקביל באותה התקופה ברצלונה לא זכתה באליפות 5 שנים, בשנים האלה ליאו מסי רק התחיל לשחק ורונאלדו היה ביונייטד.

השיח בארץ ובעולם לגביי הליגה הספרדית היה עשרות אחוזים פחות לעומת מה שהוא היום, נכון דיברו הרבה על ריאל וברצלונה כי מה לעשות עדיין שני המועדונים המפוארים בספרד, אך לעומת שירבוב המותגים ברצלונה,מסי,רונאלדו וריאל אין מה לדבר, זה לא מה שהיה לפני 4 שנים.

ריאל מדריד זכתה באליפות של 20078 עם 7 הפסדים!

ברצלונה סיימה במקום השלישי, שתי הקבוצות היו נוראיות לעומת האנגליות.

ומכאן אעבור להבנת הנקרא: אז יש הבדל בין לגדול לאהוד קבוצה לבין לאהוד קבוצה בגיל מאוחר בגלל ה-צלחות.

אני לא מכבד אנשים שהשיא שלהם בשיחות כדורגל היה כמה כמה נגמר אתמול? לבין מעבר קיצוני לאיבזור כל הבית למוזיאון של ברצלונה והקדשת עמוד הפייסבוק שלהם להערצה לליאו מסי.

יש תופעה נוראית של טרמפיאדה ונקווה שתסתיים בקרוב, אני רוצה שברצלונה תישאר קבוצה גדולה ויישאר מאבק עילאי בינה לבין ריאל – אני לא רואה את כל הטרמפיסטים שבוחרים צד בגיל מאוחר מדי

אמיר 10 בדצמבר 2012

הסיבה שאהדו את ליברפול בארץ היא בעיקר בגלל השחקנים הישראלים , והיום יש לא פחות כאלו מאוהדי יונייטד אז אין לי מושג על מה אתה מדבר .

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אוהד ריאל

אבל למה לא ענית לי? התחלת לאהוד את ריאל שהיא הייתה קבוצת תחתית או כקבוצה הכי מעוטרת בהיסטוריה של הכדורגל? נראה לי ששנינו יודעים את התשובה…אז במטותא תפסיק לקרוא לאוהדי בארסה אוהדי הצלחות ותשאיר את זה לאוהדי סבילה או אספניול.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אמיר והיום כולם אוהדים את יונייטד גם בגלל השחקנים הישראלים ששיחקו תחת פרגוסון…?

אוהד ריאל 10 בדצמבר 2012

אני לא אומר שלאהוד את ברצלונה זה רע, נהפוך הוא, אני מעודד אהדה של ילדים קטנים שיאהדו את ברצלונה ולא איזה בית"ר ירושלים, אני מודיע בריש גלי על תחושת דחייה, סלידה וגועל מהטרמפיסטים שרואים כבר כדורגל מגיל צעיר או מכירים מספיק טוב את הענף ובחרו לעצמם לאהוד את ברצלונה עכשיו אחרי כל כך הרבה זמן בתזמון הכי מגעיל כשהיא בשיא שלה של כל הזמנים ולכן אני לרוב מחרים שיחות כדורגל עם אנשים כאלה כי אפשר להריח עליהם את הטרמפ מקילומטר ואני שוב חוזר ואומר אנא ממך תקרא את השורה כמו שצריך:

אז יש הבדל בין לגדול לאהוד קבוצה לבין לאהוד קבוצה בגיל מאוחר בגלל ה-צלחות.

לפייר 11 בדצמבר 2012

אני לא אוהד ריאל, אבל מי אלופי ספרד? עם יותר מ-30 אליפויות בסה"כ ו-9 תארי גביע אירופהליגת האלופות? לברצלונה יש כמעט…חצי מההישג הזה!

טימי 10 בדצמבר 2012

ביג לייק

טימי 10 בדצמבר 2012

לארז(דא יונג)

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2012

ליטברסקי, מצטער על אי ההבנה אבל אני אכן התכוונתי לאוהדי ההצלחות. אני לא מתכוון לומר שאוהד ברסה = אוהד הצלחות. אוהד ברסה אמיתי ישמח גם מסתם גול של מסי או פיקה או סוני אנדרסון, אני מדבר על אלה שאוהדים את ברסה בגלל הההצלחות, וכשאלה כבר הופכות הרגל, צריך להמציא דברים על מנת לגרום להם להמשיך להתלהב.

שי 10 בדצמבר 2012

מה קרה, לאנשים כבר אסור ליהנות מכדורגל טוב בימינו? חייבים לבחור קבוצה אחת ולאהוד אותה מהילדות ועד הזקנה?
הרבה מההייפ זה של אנשים שנהנים לראות את ברצלונה ומחבבים אותה בגלל זה, כשאני בכללם. הייתי מעדיף שארסנל תהיה הקבוצה שתעשה לכל העולם בי"ס, אבל זה מה יש…

ליאור 11 בדצמבר 2012

תיהנה ממידלסבורו מצידי, דבר ראשון. דבר שני, אנשים באמת לוקחים את העניין של לאהוד קבוצות צעד אחד רחוק מדי. אבל אפשר להבין אותם, אני, אוהד מילאן, אוהד אותם מזיכרון ילדות שלי (כן אני ילד – תתבע אותי)שאח שלי, שלא מת על כדורגל אבל ראה את הגמר של 2007, ואני מציק לו סתם (כאח קטן) וכשאמא אומרת די אני נשען על הספה ומסתכל על הטלוויזיה. אני רואה את קאקא(גיבור ילדות) נותן מסירה ענקית לאינזאגי שקובע 2:0 למילאן על ליברפול (אז עוד לא ידעתי על המשחק ההוא שאני לא רוצה להיזכר בו אף פעם) ופשוט סוחב את זה איתי.
עד לא מזמן (2009 כזה) לא התעמקתי ממש בכדורגל. אבל לחזור ולראות את מילאן פשוט ריגש אותי מחדש ולא היה אכפת שקאקא לא נמצא שם (כאילו, יחסית – זה לא הפריע לי לאהוד אותם)

wazza 10 בדצמבר 2012

מתוך תקנון דה באזר: "אתר דה באזר לא יהיה זירת התכתשויות ילדותיות ומטופשות הין אוהדי ריאל וברצלונה שיאשימו האחד את השני האהדת נצחונות בלבד, לויכוחים מסוג זה ישנן פלטפורמות ייעודיות כגון one וספורט 5" (זה לא אני אומר זה התקנון)

איתן בקרמן 10 בדצמבר 2012

מסכים ולא מסכים.. יותר מדי אגרסיביות, אבל הידע וההבנה תמצא רק כאן :)

wazza 10 בדצמבר 2012

ידע כנראה שכן הבנה… לא בטוח אולי תגיד ללוינטל לא לרשום בכותרות שלו מסי/ברצלונה/ריאל/רונאלדו?

שלו 10 בדצמבר 2012

תמיד אפשר לחזור לדבר על רומא,

אין שיאים (אולי חוץ מכמות מאמנים שפוטרו בשנה אחת),

אין הצלחות (חוץ מאולי אליפות אחת שנקנתה ע"י הדוצ'ה),

אין כוכבים (חוץ מאולי אחד שיודע משהו על כדורגל).

אבל יש פסטה, פיצה, יין אדום וכמה אתרי תיירות ראויים.

מה שכן יש כאן מספר תגובות שגורמות לגעגועים לימים אחרים,

אינטימיים יותר, כשהיו לכל פרסום הרבה יותר תגובות,

מכמות קטנה יותר של מגיבים.

והיה אתמול דרבי מצוין ולו רק בגלל שלא הפסידה שוב, הקבוצה שלי.

יוני (המקורי, מפעם) 10 בדצמבר 2012

בהחלט. תן לי את מגיבי סס"ס המיתולוגי ואני מסודר.

MG 10 בדצמבר 2012

מסי שחקן ענק. אני לא יודע אם הכי טוב בעולם/בכל הזמנים. אני לא חושב שאפשרי לקבוע או שזה בכלל משנה משהו. סתם תחרות מטופשת.

ניצן פלד כתב באתר של ספורט 5 פוסט יפהפה על דירוג הסקוררים הגדולים בכל הזמנים ב-NBA (כמובן שהשוואה בין תקופות שונות וחוקים שונים תמיד בעייתית).

זה פרמטר הרבה יותר בר השוואה. אני מניח (רק הנחה, לא באמת יודע) שאם יקחו משהו דומה לקריטריונים שפלד השתמש בהם לקביעת הסקורר הגדול ביותר בכל הזמנים בכדורגל מסי לא יהיה בשלישיה הראשונה (בינתיים).

מישהו מתנדב להרים את הכפפה?

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

לא נראה לי שזה אפשרי.

בארה"ב,בכל הליגות,בכל הענפים,סטטיסטיקה זה כמעט הכל.הם סופרים שם פשוט הכל.

לדעתי אין מצב שמישהו אי פעם החליט לספור בכל ליגות הכדורגל בעולם כמה בעיטות שחקן כלשהו היה צריך לבעוט בכל הקריירה בכדי לכבוש X גולים בקריירה.

אפשר אולי לבדוק כמה משחקים,כמה דקות,כל שחקן כדורגל היה צריך בשביל לכבוש שער בממוצע,אבל בלתי אפשרי לבדוק מכמה בעיטות לשער שזה בעצם אחוזי ההבקעה (מספר שערים חלקי מספר נסיונות הבקעה ) ,כמו שניתן לבדוק בקלילות אחוזי קליעה בכדורסל (שם סופרים כל ניסיון זריקה,בכדורגל לא)

MG 10 בדצמבר 2012

בגדול אתה צודק, אבל אפשר לנסות עם מה שיש:

סה"כ שערים;

שערים למשחק/דקה/עונה (ממוצעים);

סטיית תקן על פני העונות השונות;

גיוון (2 רגליים, ראש, מחוץ/בתוך הרחבה, בעיטות חופשיות וכו');

שערי קלאץ' (גם מבחינת דקות, גם מבחינת מעמד וגם מבחינת שינוי/שמירה על מומנטום);

ציון נמוך יותר לשערים בגארבג' טיים (למשל כאשר הקבוצה ב-2 הפרש ומעלה או משחק שלא חשוב ליריבה).

כמובן שיש עוד, אבל הבנת את הכוונה.

אין ספק שיש מקום רב לשיקול דעת וסובייקטיביות וכמובן שאנשים שונים יגיעו לדירוג שונה.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

שוב,פלד בדק 50 שנה אחורה, בליגה אחת..ליגת ה נ.ב.א – שם בדקו את כל השחקנים תחת מטריה אחת.הכל רשום והכל נספר.

אתה מדבר לבדוק שחקנים מלפחות 10 ליגות שונות בקריטריונים שלא בדקו בכלל..נראה לך שספרו לכל שחקן בהיסטוריה כמה הבקיע מחוץ לרחבה,מתוך הרחבה,בראש,ברגל ימין/שמאל,בגארבג' טיים, ועוד ועוד ועוד..התשובה היא חד משמעית לא.לא בדקו.

הדבר היחיד שאפשר לבדוק לפי הסטטיסטיקות שיש בעולם הכדורגל זה כמה דקות או כמה משחקים לקח לכדורגלן X כלשהו להבקיע גול/ים.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

בסוף הפסקה האמצעית צ"ל להיות – התשובה היא חד משמעית לא.לא ספרו.

לפייר 13 בדצמבר 2012

זה בדיוק הסיבה שאומרים שקשה להשוות ביניהם ושהוויכוח הזה מטומטם וחסר תכלית. תביא כמה סטטיסטיקות ודוגמות שתרצה, תמיד יהיו עוד.
בשביל לסיים את הדיון הזה, (אני מקווה, תסתכל על הפסקה האחרונה על הדרבי – כ"כ הרבה דברים אחרים לדבר עליהם) אני אגיד שבספורט 5 פורסם על מישהו מאפריקה שהבקיע 107 בשנה אז…בהצלחה מסי

אני 11 בדצמבר 2012

גם אני קראתי את זה, זה על יעילות

יוני 10 בדצמבר 2012

טור מעט קטנוני

אי אפשר בכלל להתחיל להשוות בין מסי למולר הרי מולר היה חי ברחבה ומחוץ לה הוא לא עשה כלום מסי מבשל המון שערים ועושה הכל על המגרש מה גם שאם כבר להשוות הגנות בכדורגל המודרני הרבה יותר קשה להבקיע שערים עם שכלול הטקטיקה הכושר הגופני הפיזיות המהירות והזריזות הגבוהה יותר של שחקני ההגנה אם כבר אז דווקא היום השיא של מסי הוא גדול הרבה יותר משל מולר.

דבר נוסף גם אם מסי לא היה שובר את השיא הוא עדיין השחקן הטוב אי פעם רק בזכות זה שחלק גדול מהשערים כמו השער הראשון אתמול במבצעים אישיים שלו.בקיצור במשפט טור קטנוני.

גיל 10 בדצמבר 2012

כן, השחקן הטוב אי פעם שבלעדיו השלד של הקבוצה מוליך נבחרת לאליפות עולם ואירופה. נראה את מסי מצליח במסגרת אחרת שהיא לא ברצלונה ואז נדבר עליו במונחים של השחקן הכי טוב אי פעם.

Yavor 10 בדצמבר 2012

"נראה את ג'ורדן מצליח במסגרת אחרת שהיא לא שיקגו ואז נדבר עליו במונחים של השחקן הכי טוב אי פעם".
ולא, נבחרת ארה"ב לא נחשבת

גיל 10 בדצמבר 2012

ג'ורדן הצליח בקבוצות שונות והיה בוודאות השחקן הטוב ביותר בכל אחת מהן בפער גדול. גם ראינו מה עשו אחרים בלעדיו, כך שאתה רק מדגיש את הבעייתיות בהישגים של מסי עוד יותר.

Yavor 10 בדצמבר 2012

זה (בלשון המעטה) לא מדויק.

אילו קבוצות שונות היו לג'ורדן? שיקגו ו-וושינגטון – שם הוא לא הגיע ממש להישגים (לא זוקף זאת לחובתו). לא כל שכן, שיקגו בעונת הפרישה שלו היתה מאוד תחרותית, השיגה 55 נצחונות ומקום שני במזרח, והודחה בקושי (3:4) על ידי אלופת המזרח באותה שנה.

גם מסי מצליח לאחרונה יפה בנבחרתו – ולראייה ההישג הכיבושי המדובר שכולל גם שערים בנבחרת (שמובילה את הבית הדרום אמריקאי).

בקיצור, אני מסכים שזה שיא דפוק, שלא מלמד הרבה, אבל קשה מאוד להתווכח על גדולתו של מסי (אתה מצליח, אבל עם טיעונים לא רציניים)

גיל 10 בדצמבר 2012

שתי השושלות שלו בשיקגו היו שונות במהותן (הויזארדס לא רלוונטית פה). רק פיפן והמאמן היו זהים. ההוספה של רודמן וקוקוץ' בשושלת השנייה היו משמעותיות. בכל מקרה, ההשוואה למסי רק תראה את האבסורד. לג'ורדן יש סטטיסטיקות שהן הרבה יותר טובות מכל אחד אחר. רונן פעם כתב פוסט על זה והראה איך בפלייאוף הוא אפילו משתפר. למסי, אין סטטיסטיקות טובות בהרבה מאחרים בתקופתו. רונאלדו למשל לא רחוק ממנו בהבקעות. ושים לב, אני לא מתווכח על הגדולה שלו אלא על ההצהרה כאילו הוא הכי גדול אי פעם ואין על זה ויכוח.

Yavor 11 בדצמבר 2012

להגיד שרק פיפן והמאמן נשארו – זה יותר מחצי קבוצה, עם כל הכבוד.
ואני לא מבין איפה אתה סותר את מה שאמרתי.
אולי אתה צודק, אבל הקריטריון שלך לבדיקה פשוט לא נכון

גיל 11 בדצמבר 2012

איך זה חצי קבוצה בדיוק אם זה שחקן אחד משמעותי (טוב ככל שיהיה)? אבל הנקודה החשובה שהתעלמת ממנה היא הסטטיסטיקות העילאיות שלו שאין אף אחד שמתקרב אליהן. אלו סטטיסטיקות משמעותיות ולא מלאכותיות שפתאום מישהו כתב עליהן.

אביתר 10 בדצמבר 2012

על מה אתה מדבר גיל?אתה ראית פעם איך ברצלונה נראית בלי מסי?זו קבוצה עקרה לחלוטין,איפה נשמע דבר כזה שחקו אחד שמעורב ביותר מ80% מהשערים של קבוצה בסדר גודל של ברצלונה בעונות של אליפות אירופה דאבל בספרד וכו'..זה חסר תקדים,אין שום דוגמא אחרת בהיסטוריה לקבוצה כ"כ חזקה עם דומיננטיות כ"כ משמעותית של שחקו אחד מבחינה סטטיסטית כמו מסי בברסה.יש דוגמא אחת אבל לא מכדורגל,ג'ורדן בבולס…

אדם 10 בדצמבר 2012

למי שכותב שהטור הזה קטנוני, אנא שימו לב, השיא הזה קטנוני.

דחפו לכם שיא כדי למכור עוד חולצות, כדי שהמונח ברצלונה ימשיך להדהד, כדי שתשלמו כסף על המותג הזה.
אני לא חושב שלמישהו פה יש ספק שהוא השחקן הטוב בעולם, גם ללא השיא הזה, "אממה", מישהו צריך לפמפם את המותג. מישהו צריך לשלשל עוד כמה שטרות לכיסו.

ד"א, העובדה שנדב יעקבי צועק בשידור "שיא אגדי" היא ההוכחה הכי בנאלית לכך. אם שואלים לפני חודשיים מה שיא הכיבושים לעונה כל אדם, ואני מניח שאפילו עכברי הכדורגל שכאן, אין קול ואין עונה, לאף אחד אין מושג, אז איך יכול להיות שזה "שיא אגדי"?

חחחח 11 בדצמבר 2012

מסכים. למה שלא יעשו שיא – מי כובש הכי הרבה שערים ברגל החלשה? או בלי שהכדור יעלה אל האוויר? מה זה השטויות האלה?! עונה, בסדר – מקובל אבל רבאק, אני חושב שמולר לא שמע על השיא הזה עד שמסי התחיל לאיים לשבור אותו.

ניר 10 בדצמבר 2012

כל הסעיפים מלבד הראשון לא באמת רלוונטיים. השיא הזה חסר חשיבות לחלוטין, ולו רק בגלל ש-"שנה קלנדרית" זו תקופת זמן רנדומלית וחסרת משמעות בכדורגל, בדיוק באותו אופן ש- "הכי הרבה בישולים בתקופה של 5 עונות" או "מלך הפאולים עד פגרת הכריסמס" הם שיאים חסרי משמעות.

מעבר לכך, זה שיא שאפילו ברמה הקונספטואלית אף אחד לא ידע שהוא קיים עד לפני חודשיים, שלא לדבר על מי מחזיק בו. ובחודש הראשון של ההתעסקות בו, כולם היו בטוחים שהשיא הזה של פלה בכלל. לא רק שזו הסיבה בתכלס שהתחילו לדבר עליו (כי אם מסי עובר את פלה זה נותן לו נקודות בטבלת השחקן הכי גדול בעולם וכו'), פתאום אחרי שמסי עובר אותו גילו שיש עוד אחד שצריך לעבור והשיא בכלל לא של פלה. אם זו לא הוכחה לחוסר החשיבות של השיא הזה אני לא יודע מה כן.

זה שמסי שבר כבר שיא אמיתי, של מספר השערים בעונה, זה מצוין וכל הכבוד לו. הוא שחקן היסטורי ואחד הטובים בהיסטוריה אם לא ה-(אני לא באמת ראיתי את הטוענים האחרים לכתר והשאלה הזו לא באמת מעניינת לדעתי), אז בטח ובטח שלא צריך למלא את הרזומה שלו בשיאים פיקטיביים כדי להוכיח את גדולתו. פשוט תראו אותו משחק וזה יספיק.

יאללה כבר 11 בדצמבר 2012

אני מוכן להסכים עם כל אחד שמסי השחקן הכי גדול בהיסטוריה אם יתנו לראות כדורגל בשקט כבר! אם אני יהיה פילוסוף כדורגל, אז אני אבדוק מי הכי גדול

אזי 10 בדצמבר 2012

ושוב אני אגיד,
מבלי לזלזל במסי כשחקן הכי טוב בעולם היום (או לפחות אחד משניים).

הליגה הספרדית היא בדיחה.
לא ברמה שלה, אלא בקצב ספיגת השערים.
אני לא מבין בשביל מה מבזבזים שם ארבעה שחקנים שיעשו הגנה? שיביאו עוד 4 חלוצים וזהו…

שבר את השיא של מולר?
הוא וכריסטיאנו בעונה כובשים יותר שערים מכל הפרימר ליג.. תעשו לי טובה…

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

מאיפה ההמצאה הזו הקבועה על הגנות ברזל,הגנות חזקות באנגליה?

באנגליה השנה ב 158 משחקים הובקעו 443 שערים . סה"כ ממוצע שערים של 2.8 למשחק .
בספרד השנה ב 149 משחקים הובקעו 434 שערים. סה"כ ממוצע שערים של 2.9 למשחק.

עד מתי חובבי הליגות האנגלית והאיטלקיות ימשיכו להלל את הגנות הברזל בליגות שלהן שהמספרים בפועל הם שווים לחלוטין.

רק לראות איך בארסה וריאל שיגעו את כל יתר אוהדי הליגות שממציאים נתונים ללא שום כיסוי.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

ובאיטליה השנה הובקעו 433 שערים ב 159 משחקים . סה"כ ממוצע שערים של 2.72

איטליה – 2.72 למשחק
אנגליה – 2.8 למשחק
ספרד – 2.9 למשחק

אין ספק הפערים עצומים ומוכיחים ללא ספק שבאנגליה ובאיטליה יש הגנות ברזל ובספרד יש הגנות שערויתיות.

יאללה להמצאה הבאה.

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2012

זה יופי של סטטיסטיקה, אבל אם, למשל, נסתכל על כמה מבקיעות 3 המובילות בממוצע למשחק נראה ש

אנגליה – 2.04 למשחק
איטליה – 1.89 למשחק
ספרד – 2.7 למשחק

זה כן, אתלטיקו קצת מורידים את הממוצע ואכן רומא שבמקום הרביעי הבקיעה יותר משלושת אלה שלפניה, אבל כמו משכורת ממוצעת, עד שלא בודקים כמה אנשים מרוויחים בכל דרגת שכר, זה לא ממש גורם לנו להבין את התמונה.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אולי כי בבארסה ובריאל משחקים השחקנים הכי טובים בעולם ביי פאר? בספסל שלהם יושבים שחקנים שהיו סופרסטארים בכל אחת מיונייטד או סיטי.

אנחנו מדברים על ליגה ספרדית ששחקנים טובים בה,לא מעולים (אם היו מעולים בארסה וריאל לא היו מוותרים עליהם) כמו מאטה וסילבה או יא יא טורה (להזכירך לרוב שחקן ספסל בבארסה) הם מגה סופרסטארים באנגליה.

מזכיר לי שאומרים שמסי לא היה מצליח בליגה האנגלית ומצד שני אני רואה איך אגוארו מביא אליפות לסיטי ומחורר רשתות בעונתו הראשונה.

גיל 10 בדצמבר 2012

אבל אתה רק מחזק את הטענות נגד מסי. מעולם לא היו שתי קבוצות על כמו ברצלונה וריאל ולכן המלאכה שלו הרבה יותר קלה בקבוצה כמו ברצלונה. כשיש לך אלופי עולם ואירופה בקבוצה אז איך אפשר לטעון שהוא הכי גדול אי פעם כשאתה עדיין לא הובלת את הנבחרת שלך להישג משמעותי?

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

מולך גיל אני לא מנהל דיון.

אתה יכול לכתוב להגיב לי מעכשיו והלאה כמה שאתה רוצה,מתי שאתה רוצה,ממני לא תקבל תגובה יותר לעולם.

גיל 10 בדצמבר 2012

לא הבנתי, אתה לא מסוגל להתמודד עם הטענות?

no propaganda 10 בדצמבר 2012

אני מקווה שראית את שני משחקי חצי הגמר של ריאל נגד באיירן שנה שעברה. ומקווה שראית שלמרות הפנדלים, באיירן הייתה עדיפה בשניהם.
אני גם מקווה שזה מביא אותך למסקנה שבאיירן לא פחות טובה מריאל. אני לא יודע איך אתה מסיק מי השחקנים הכי טובים בעולם אבל קשה לי למצוא טיעון לטובת השחקנים של ריאל לעומת אלו של באיירן.ולמרות זאת באיירן לא מבקיעה כזאת כמות של שערים למשחק כמו ריאל: באיירן 2.68, ריאל 3.03. ההבדל נעוץ בהגנות החלשות בטירוף בליגה הספרדית ובכמות הרבה יותר גדולה של קבוצות פח לעומת גרמניה שלא לדבר בכלל על אנגליה ששם גם בליגה השנייה יש קבוצות שקשה לשחק נגדן.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אני זוכר עונה שעברה שלברקוזן ניצחה את באיירן 2 – 0 ביום שבת,וברביעי ספגה בשמינית גמר ליגת האלופות שביעיה מבארסה וחמישיה ממסי.אז מסי שבר עוד שיא (חמישיהבליגת האלופות) ואז כולם (כולל כאן) אמרו זו לא חוכמה זה כולה לברקוזן…

אגב לדעתי בליגה הגרמנית מובקעים הכי הרבה שערים,אבל לא בדקתי.

אני רואה שהמספרים שהבאתי לא מספיקים ואתה ממשיך למרות עובדות לטעון נשההגנות יותר חזקות בליגה האנגלית למרות שמספרית אני מראה לך שמובקעים אותם כמות שערים בשתי הליגות השנה.נגד מי שמתכחש למספר מוצק ועובדתי ,אני מרים ידיים מרצון כי זה דיון עקר מראש.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

אגב פרופוגנדה …

ריאל השנה 37 שערים ב 15 משחקים
מינכן השנה 43 שערים ב 16 משחקים

אז באיזה עולם הממוצע הבקעות השנה של ריאל גבוה יותר?אולי התבלבלת וההגנות בגרמניה שכונה…אתם בודקים בכלל נתונים לפני שאתם כותבים או שאתם ככה סתם ממציאים..

no propaganda 10 בדצמבר 2012

טעות שלי, יחלקתי במספר הלא נכון. ההגנות בגרמניה באמת שכונה, מה שלא משנה את העובדה שהן שכונה גם בספרד.
באנגליה הן דווקא לא. למרות שבשנתיים האחרונות יש ירידה רצינית ברמה.

אבל הנקודה של הפוסט שלי הייתה אחרת לגמרי. בחצי הגמר שנה שעברה, למרות הפנדלים ראו שבאיירן יותר טובה מריאל. מכך אני מסיק ששחקניה של באיירן לפחות לא יורדים ברמתם מאלה של ריאל. השחקנים של ריאל מחזיקים במספרים עדיפים בהרבה מאלה של באיירן, אז כנראה יש משהו שונה בתנאים של שתי הקבוצות. אם זה לא ההגנות או הקבוצות החלשות אז מה זה?

התנאים של ריאל פחות או יותר שווים לתנאים של ברסה ואם הם קלים יותר מאלה של באיירן אז גם אלה של ברסה ומסי קלים יותר.

גל 11 בדצמבר 2012

גיל ניצחת.
מסי חרא שחקן.
עכשיו, כבה בבקשה את הטלויזיה ותן לנו לראות אותו בכיף.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

ארז

רוצה לומר,הנתונים מראים שההגנות בכל הליגות הן אותן הגנות,מה ששונה זה שברצלונה ומסי שעומדים מולן..

תבדוק כמה שערי ליגה יש לפדרו או אלכסיס או סאנצ'ס או וייה העונה.הם הרי משחקים באותה קבוצה כמו מסי,ומקבלים מסירות מאותם שחקנים שמסי מקבל מסירות.ההבדל שהם לא מסוגלים להבקיע גול מחמש מטר ואילו למסי יש כוונת ברגל פלוס עשרות שערים סוליסטיים בכל עונה.

ניר 10 בדצמבר 2012

מספיק להסתכל על הקבוצות האנגליות בצ'מפיונס השנה מול הספרדיות.

4 אנגליות, 2 עולות (מקומות 1,2,3,4), 35 נקודות, מאזן שערים 42-35 (7+).

4 ספרדיות, 4 עולות (מקומות 1,1,2,2), 49 נקודות, מאזן שערים 50-24 (+26).

אולי גם בצ'מפיונס "פותחים רגליים" לבארסה וריאל?

אלופת אנגליה מסיימת אחרונה בבית שלה. אפשר לדמיין דבר כזה קורה לבארסה או ריאל?

הסגנון הספרדי מהיר יותר וקצבי יותר מזה האנגלי, אין מה לעשות. לקרוא לליגה שממנה באה אלופת העולם ואירופה (וכל שחקני הנבחרת, להוציא את טורס אם אני לא טועה, משחקים בליגה הזו) טובה פחות מהליגה האנגלית שנחלשה בטירוף זה פשוט מגוחך. מכל 4 הקבוצות הגדולות של אנגליה (יונייטד, סיטי, צ'לסי וארסנל), תנו לי שמות של 3 שחקנים שהיו נכנסים להרכב של בארסה או ריאל. חוץ מואן פרסי ורוני (שגם אין לשניהם מקום יחד, רק אחד מהם לדעתי היה נכנס להרכב בבארסה או ריאל), אני לא בטוח שאני מוצא עוד שחקן כזה (מייקון בריאל? וידיץ' בבארסה?).

בקיצור, ויכוח סרק…

רועי 10 בדצמבר 2012

+993

דני שובבני 10 בדצמבר 2012

++

מה הרקורד של מסי נגד האנגלית הבכירה מאני יונייטד?

ליאור 11 בדצמבר 2012

איזה ויכוחים מטומטמים יש לכם! אז אני אצטרף כי אחרת זה יהפוך לספורט 5. נתחיל מהקל, הזה שמעליי – מסי הבקיע נגד יונייטד פעמיים בגמר הצ'מפיונס (בגמרים שונים) ואני לא בדקתי, אבל אני חושב שאין לו עוד גולים נגדם.
לניר, אל תיכנס לשם, כי סיטי הייתה אמורה לנצח את אייאקס (נפסל גול מנבדל שלא היה). אבל ריאל מדריד, נתנו משחק טוב נגד סיטי, ומאז…ניצחו רק את אייאקס – למרות שהיו להם תוצאות טובות נגד סיטי, אייקס הם בשר התותחים של הבית הזה. אם תסתכל על האנגלייה השנייה שלא עלתה, היה להם משחק אחד גרוע – אחד! בגללו הם לא עלו. אגב, ריאל הציעו בעונתו הראשונה של מוריניו על מאייקון ואינטר לא הסכימו,או שהייתה אי הסכמה בתנאים – לא זוכר. עוד דבר אליך: עד כמה שזכור לי (תקן אותי אם אני טועה) צ'לסי האנגלייה הייתה בדו-קרב ישיר נגד הקבוצה הטובה בעולם ועד כמה שזכור לי , צ'לסי סיימה כאלופת אירופה.
גם תסתכל על הבתים, מלאגה, ברצלונה ו-ולנסיה הן בבתים שזה כישלון מוחלט אם לא יעלו (אולי מלאגה לא מוחלט. לעומת שני בתים קלים מאוד לאנגליות יונייטד וארסנל (שהתחלשו ממש, בגלל זה הם לא סיימו ראשונים).
עכשיו לכמה שהגיבו בין הראשונים, העובדה שלברקוזן ניצחה 2-0 את באיירן, לא אומר שהיא שווה לה אפילו – היא הייתה במשחק טוב לעומת משחק רע של באיירן (שאגב עברו את ריאל, וכמעט עברו את מי שעברו את בארסה). אי אפשר לשפוט על פי משחק או 2. עוד משהו, לגבי ה 7-1, זה משחק כל כך שונה כי מאז שאתה בחיסרון 4-1 (או 4-0) נגד קבוצה, במיוחד כשהיא כמה רמות מעליך, אתה "מפסיק לשחק".
בקשר לשיחות על ממוצע השערים, קשה לקבוע לפי נתון כזה, כי למשל לא כל קבוצת צמרת היא התקפית כמו רומא או יונייטד ולמשל יש קבוצות שסופגות הרבה כי הן מנסות לשחק התקפי, אז זה תלוי בסגנון משחק של הקבוצות

רועי 11 בדצמבר 2012

"גם תסתכל על הבתים, מלאגה, ברצלונה ו-ולנסיה הן בבתים שזה כישלון מוחלט אם לא יעלו"- ולמה זה יהיה כשלון מוחלט? כי מלאגה וולנסיה הן קבוצות טובות.
ואני אשתמש בטיעון שנתת על באיירן-באייר על בארסה-צ'לסי, היא הייתה במשחק טוב ובארסה היתה במשחק רע(אני כמובן מדבר על הסטמפורד ברידג', אם בארסה היתה מבקיעה שער חוץ אחד צ'לסי היו באים לקאמפ נואו כדי לתקוף ונשברים).
אני לא אומר שהליגה האנגלית היא ליגה בדיחה ואני אפילו לא אומר שהספרדית יותר טובה, אבל הספרדית היא בטח לא ליגה בדיחה והיא מייצאת הרבה כישרונות לליגה האנגלית כי מה לעשות, אין כסף בספרד.

לא משנה 10 בדצמבר 2012

ליגה האנגלית זו הליגה שבה מיצ'ו הוא מלך השערים?

ליאור 13 בדצמבר 2012

טובות…ולנסיה יותר טובה מליל ובאטה, מלאגה בבית שכל הקבוצות שם (אולי חוץ מאנדרלכט) איכזבו כל כך…
בקשר לנושא היותר חשוב כן מיצ'ו הוא מלך השערים שם.
ועכשיו ברצינות, ברצלונה הגדולה, הקבוצה הכי גדולה בהיסטוריה (לא?) לא יכולה לעבור אחרי משחק רע אחד? רק אני מתחיל לחשוד פה במשהו? אבל אם לגמרי נפסיק עם הציניות, נחזור לגדולה של שחקן וקבוצה. קבוצה כל כך גדולה כמו בארסה אמורה לנצח בבית את צ'לסי לפחות 1-0 אם לא יותר. אני לא אומר שהשערים של מסי באים בגרבייג' טיים, אבל אני כן אגיד שאם הוא כל כך גדול, שחקן אמור להנהיג את הקבוצה שלו בלפחות אחד מ-2 משחקים גרועים. אני לא יכול להגיד אם ברצלונה באמת הייתה במשחק גרוע בקאמפ נואו, (לא מצויין זה בטוח) אבל אני יכול להגיד שצ'לסי ניצלו את המשחק – למרות שזה לא קשור.

שיערוני 10 בדצמבר 2012

העניין הוא, לדעתי, עם השיא הזה ועוד שיאים ודברים אחרים בשיח על מסי והליגה הספרדית הקלה לו מדי הוא שעובדתית אין שחקן אחר בעולם כרגע (וב40 שנה האחרונות) שמגיע לדברים כאלה..

זה ממש לא משנה אם מקלים עליו המוסרים המעולים שלצידו.

זה ממש לא משנה שההגנות בליגה הן פח.

אם זה כל כך קל לעשות מה שמסי עושה למה אין אף אחד אחר שעושה זאת..? לא בברצלונה, לא בריאל, לא בבבילבאו ולא בשום מקום אחר.

אייל 10 בדצמבר 2012

השיא הזה לא מגוחך, הוא באמת אגדי! חבל שרק אתה ציינת את העובדה הפשוטה שאף אחד לא התקרב עליו יותר משלושים שנה.
לגבי השחקנים מסביב לשחקן "הכי טוב בעולם" בכל שנה ובכל קבוצה, הם בדרך כלל גם מהטובים בעולם. אז תפסיקו לקשקש על זה שהמסירות מגיעות מצ'אבי או אינייסטה. אני לא זוכר מקרה שהשחקן "הכי טוב בעולם" שיחק בקבוצת תחתית באיזו ליגה מגוחכת שאף אחד לא מכיר והשחקנים מסביבו היו קונוסים.
ואם באינייסטה עסקינן אז ליפני שבוע בערך נטען פה שהוא אובר-רייטד, לא יותר מהייפ מטורף ובועה שהתנפחה.
לגבי ההשוואה – היא פשוט מיותרת.
המשחק השתנה כמעט בכל הפרמטרים במהלך השנים, חוק הנבדל לדוגמא הוא אחד מהמשמעותיים ביותר.
המערך ה"קלאסי" היום הוא 3-3-4. פיסגת הכדורגל, "TOTAL FOOTBALL" ושאר ירקות.
בעשורים שעברו מן העולם השיטה היתה קצת שונה, יותר לכיוון של 8-0-2 וכל מיני רעיונות הזויים.

ודבר אחד נוסף לאדון מנחם
אני אומנם לא בקיע ברזי ה"טור דה פראנס" אבל די בטוח שאלה שסיימו אחרי ארמסטרונג גם כן "נתפסו" והודחו.
באופן רישמי אני חושב שהרביעי או החמישי ברשימה "זכה" (לא בדקתי אבל זה לא רחוק), ככה או ככה זה די מגוחך.

מנחם 10 בדצמבר 2012

מסי= לאנס ארמסטורנג

מישהו חשב על זה שמגיל 10 בערך המכונה הזו שנקראת מסי משומנת ומתודלקת בחומרים שונים??? משפרי גדילה?

סמים!!!!

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2012

אה, בגלל זה הוא כל כך גדול וחזק….

ארז (דא יונג) 10 בדצמבר 2012

(טוב, חזק הוא כן, אבל..)

עוזי 11 בדצמבר 2012

שמע, אני ממש לא אוהד ברצלונה, אפילו אוהד ריאל בצעירותי אבל אני חייב להתנגח בך על הנקודה הזאת. ראית את הסרטון לפני כמה שבועות שבו רונאלדו רץ 96 מ' ב10 שנ'? לדבר הזה יש רק הסבר אחד, סמים! רק רץ לבן אחד בהיסטוריה ירד מ10 שנ' למאה מטר, בהתחשב בזה שרונאלדו לא רץ בקו ישר על המגרש, מה שאומר בפועל יותר מ96 מ' אז הוא היה מאוד קרוב לשיא הזה. מדובר בשחקן כדורגל להזכירך, לא באצן. אז תרד מהעניין הזה של סמים. לעניות דעתי, הרבה מאוד שחקנים היום בטופ העולמי נוטלים סמים.

לגבי הויכוח עצמו, עיוור מי שלא רואה שמסי זה השחקן ברמה אחרת לגמרי ממולר. גם רונאלדו אגב שחקן יותר מושלם ממולר, שהיה מין גרסת-על של אלון מזרחי. שזה מרשים מאוד אבל לא עושה אותו שחקן כדורגל מרהיב במיוחד. מסי נמצא בכלל בפלאנטה משלו, כמעט מהרגע הראשון שראיתי אותו משחק רציתי לראות עוד ועוד, הוא פשוט שחקן מהפנט. רק שחקן אחד לפני כן היפנט אותי ככה – מראדונה. כאמור, אני לא אוהד ברצלונה ומקווה לראות אותם מועדים בקרוב כדי שריאל תדביק את הפער אבל אני יודע לזהות תופעת טבע כשאני רואה אחת.

רפי 10 בדצמבר 2012

מסי הוא השחקן הטוב ביותר מאז מראדונה,אך כמות השערים המטורפת שהוא מבקיע היא בעיקר שאין היום שחקני הגנה טובים ומשחק ההגנה של הקבוצות הוא בדיחה,מסי מעולם לא שיחק נגד שחקן כמו בארזי או תוראם הצרפתי נגד קבוצה עם משחק הגנה כמו האיטלקיות של שנות ה80 ו 90
היום קל מאוד להבקיע בעיקר בספרד "רונלדו 41 שערים לפני שנה מסי50שערים לפני עונה פלקאו 5 שערים במשחק .
רוב המשחקים בספרד של 2 הגדולות מסתיימים בתבוסות,אז לא צריך להסיק יותר מדי מסקנות .
אין היום משחקים תחרותיים ככה שלחקני התקפה קל יותר

יהונתן 10 בדצמבר 2012

סוף סוף רואים אדם שרואה הכל מבפנים, ולא מבחוץ.

עם כל הכבוד למסי, ובאמת שאני רוחש לו המון כבוד, לכבוש 15 (?) שערים בפנדלים (כולל בנבחרת כמדומני?) זה לא קשה כל כך (תשאלו את רונאלדו).

לשחק שישה משחקים יותר מגארד מולר זה יפה גם כן.

כל ה"הייפ" התקשורתי עושה ממסי אל. אבל בינתיים כל 86 השערים האלה לא הביאו לברצלונה תואר אחד. וגם גביע המלך זניח מבחינתי. גם את הסופר קאפ הספרדי הם הפסידו.

העניין הוא, שכל השערים האלה לא תרמו דבר למבצע, וזה מוריד עוד יותר מה"תרומה" שלו איתם. גם אם ברצלונה תיקח אליפות בסופו של דבר העונה, מישהו לא ציפה שמסי יסיים כמלך השערים? המספרים שהוא מעמיד כרגע בליגה זהים לחלוטין לאלה שלו ושל רונאלדו מעונה שעברה.

בסך הכל עוד שיא (מוזר) שהתשקורת החליטה לפרסם. ניחא.

נר הלילה 10 בדצמבר 2012

גרד מולר הוא רק חיקוי דהוי של אסי טובי ומסי של יניב עופרי.

עידו 10 בדצמבר 2012

מסכים שהשיא הזה הגיע משום מקום ולא יצא לדבר עליו (כמעט) בעבר אבל הביקורת פה יכולה להיות רק על התקשורת שמחפשת לייצר כותרות וניסיון ההשוואה בין מולר למסי חלש.
דיברת בכתבה על סוג הקשרים ששיחקו לידם ואופי כיבוש השערים-
הסתכלת על הקליפ וראית את השערים שהובקעו ע"י גרד מולר?
רובם הגדול היה לדחוק כדור שקיבל או נעדף בתוך רחבת החמש והשאר זה בעטה מדויקת מאיזור רחבת השש עשרה.
אלה יכולות יפות ומרשימות לכל הדעות אבל איך אפשר להשוות לכמות השערים שמסי כבש בזכות הטכניקה שלו או שערים שסידר בעצמו?
ספרתי בכל הקליפ רק שני שערים יוצאי דופן- פעם אחת כשהקפיץ מעל השוער ופעם אחת שעבר את השוער וכבש.
ועם כל הכבוד לבלמים האגרסיבים של אז, למגנים של היום יש יכולת אתלטית הרבה יותר גבוהה ככה שקשה להאמין שמסי לא היה מתבלט מעל השאר גם אז.

אלברט פירות 10 בדצמבר 2012

מולר הבקיע בפחות משחקים אבל בטורנירים קקיונים כמו גביע הליגה הגרמנית(איזה 12 גולים אם אני זוכר נכון)

ולהשוות בין תקופות תמיד מצחיק אותי,כשפלה לקח את המונדיאל הראשון שלו בגיל 17 החשיפה לכדורגל בעולם הייתה נמוכה בהרבה ממה שהיא היום,כיום מסי צריך בפועל להתמודד מול כל ילד שני בעולם שאבא שלו לקח אותו למגרש השכונתי.

אגב כשפלה לקח את המונדיאל ב58 היו בטורניר 16 קבוצות בניגוד ל32 שיש היום והם היו מוחולקות לפי איזורים גיאוגרפים בעולם,מצחיק לא?

טל 10 בדצמבר 2012

מסכים לגמרי עם הכתבה
15 פנדלים
5 בעיטות חופשיות
ושאר הגולים זה מול הגנות ספרדיות רכות וגרועות

בליגה אחרת הוא היה מבקיע 45-50 גולים שזה גם מאוד יפה אבל זה לא 90

wazza 10 בדצמבר 2012

אין מצב שזה טל האמיתי

רן 10 בדצמבר 2012

גדול, הכתבה הכי גדולה שזכיתי לקרוא בזמן האחרון מספורט 5 החולים ברצלונה האלה.

כל כך נכון, איך משווים בכלל בשיאים כאלה ?
מסי כובש כל משחק, כי מאחוריו עומדים צמד הבשלנים אולי הכי טובים בעולם, מה ציפו ?
כל פנדל הוא ניגש לכבוש, אנשים יכולים להבקיע בלעדיו אבל פטיטו מכניס אותו בכלל משחק גם אם הוא עולה עם הרכב שני או של הנוער, ופתאום, בלי צ'אבי ואיינסטה אחריו הוא לא מצליח לשים שער אחד על בנפיקה.

אהבתי את הכתבה, תמשיכו ככה.!
וזה לא שאני לא אומר שהשיא של מסי לא מדהים, אבל יש גבול. הוא לא עשה את זה יותר טוב ממולר. :]

יונתן לוין 10 בדצמבר 2012

מסי הכי גדול שיש לא משנה מה שתגידו,זה מוכח.

חסוס 10 בדצמבר 2012

עד שנות ה 90 הבלמים והמגינים היו חבורת פלגמטים שבקושי זזו. לא היה להם סיכוי בכלל להתמודד עם המהירות של המשחק היום.
וכן, אם מסי לא יזכה במונדיאל יהיה קשה להכתיר אותו כגדול מכולם. מה גם שבגלל שבוא משחק רק בקבוצה אחת ובליגה אחת קשה להשוות אותו לשחקנים אחרים. נראה אותו בליגה האנגלית או האיטלקית עושה את כל הסלולומים האלו…

גם אני מבין 10 בדצמבר 2012

יש שני קריטריונים לבדוק האם כדורגלן הוא טוב או הכי טוב

האחד הוא ההשגים של אותו כדורגלן

והשני הוא הסתכלות סובייקטיבית

לגבי ההשגים – עם כל הכבוד לכמות הגולים,

מה שחשוב הוא אליפויות וגביעים – מסי השיג הכל

חוץ מאליפות עולם ואליפות דרום אמריקה.

ועד שלא יקח אליפות עולם – אי אפשר להשוות אותו לפלה ,מרדונה והשאר.

לגבי הסתכלות סובייקטיבית – שלכל אחד יהיה את המבט שלו

אני למשל חושב שלפחות לגבי העידן המודרני – זידאן לא פחות טוב ממנו.

בכל אופן הסיבה המרכזית שכולם מהללים את כמות הגולים , היא שיווקית: של ערוצי הספורט בעולם (ומאחוריהם המפרסמים הגדולים) ושל הקבוצות עצמן.

יום טוב לכולם (חוץ ממוריניו כמובן)

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

לפי הקריטריון שלך צ'אבי-אינייסטה-פויול-פיקה-בוסקטס שחקנים טובים בהרבה ממסי…הם הרי זכןו באותם תארים קבוצתיים כמוהו ובנוסף יש להם מונדיאל ושני יורו..או שמספיק שמסי היה בוחר לשחק בנבחרת ספרד (יש לו אזרחות) ולא בנבחרת ארגנטינה וכבר עכשיו היית אומר שזכה בהכל כולל מונדיאל.

טורניר של חודש פעם בארבע שנים לא אמור להוכיח כלום בטח בתקופה שבה כדורגל הקבוצות הוא מרכז העניינים ולא כדורגל נבחרות כמו לפני עשרים שלושים וארבעים שנה.

ליאור 11 בדצמבר 2012

אבל אין להם את ההישג שלו. (תראה מה הוא כתב)
אני לא מסכים לגמרי, כי עכשיו כשאני חושב על זה, גם קרויף לא זכה בגביע עולמי (למרות שהוא הוביל את הולנד לשני גמרים), והעניין על שערים זה מודד מיהו החלוץ הכי גדול (בתכ'לס).
התואר הזה מעורר מחדש את הוויכוח על השחקן שנחשב להכי גדול, אבל בקבאואר הבקיע בכל הקריירה 95 שערים, זידאן הבקיע את אותה כמות, מה שניהם לא יכולים להיות הכי טובים בהיסטוריה? או שהפער ביניהם למסי כל כך גדול?

MCMANAMAN 10 בדצמבר 2012

לא חושב שצריך לזלזל בשיא של מסי אבל פשוט עשו ממנו יותר מדי. כבר 3 שנים כמעט שהוא ורונלדו שואבים כל פיסת תשומת לב בכדורגל והפכו ילדים לזומבים של ברסה-ריאל. אני בתור ילד אהדתי את רובי פאולר…זה אפשרי במציאות היום בא השיא היפה אך לא כל כך רציני הזה של מסי זוכה לכותרות כאילו עשינו שלום עם סוריה?

אני לא ממעיט בערכו והאם הוא ימשיך בקצב הזה של משחק אז הוא גם יביא מונדיאל או שניים לארגנטינה ויוכתר כטוב ביותר אי פעם אבל כמה אפשר עם הפסטיבל הזה?

אני אוסיף רק נקודה של טעם. לפי דעתי(הדעה שלי בלבד!) מסי לעולם לא הלהיב וליהטט על המגרש כמו פלה, רונלדיניו, רונלדו או כל שחקן ברזילאי גדול אחר. הוא יעיל בטירוף. לא מלהיב כמו ברזילאי.

שי 10 בדצמבר 2012

לדעתי זה גם עניין של עידון. מבחינתי השחקן הכי מלהיב ב-15 שנים האחרונות הוא רונאלדו (הברזילאי, כן?)- הוא פשוט נראה לי כאילו שהוא עדיין משחק ברחובות וזה, מה לעשות, "עושה לי את זה" יותר מכל פצצה מונחית לייזר של כריסטיאנו רונאלדו, או מכדרור על סף הרחבה שלא ניתן לחזות את ההמשך שלו מבית לאו מסי.
אבל השחקן שהכי נהניתי לראות הוא בכלל גווארדיולה, שכל נגיעה שלו בכדור הייתה כמו קורס לראיית משחק. כי כששחקן עושה עם הרגליים משהו יפה שאני לא מסוגל לחקות, אז זה נחמד מאוד וכל הכבוד לו. אבל כשהוא עושה בתוך הראש משהו שאני לא מסוגל לעקוב אחריו- אז המוח רוצה להתפוצץ מהתענוג.

ומסי, תסכים איתי, קורא את המצב ברחבה יותר מהר ויותר מדוייק מכל שחקן אחר. זה לא מלהיב פר סה, אבל זה בהחלט מופלא.

אביתר 10 בדצמבר 2012

על מה אתה מדבר גיל?אתה ראית פעם את ברסה משחקת בלי מסי?זו קבוצה עקרה לחלוטין!אין בהיסטוריה של הכדורגל תקדים של שחקן אחד שמעורב במעל ל80% מהשערים של הקבוצה שלו,ובמיוחד בקבוצה כ"כ חזקה כמו ברסה של השנים האחרונות עם כל התארים שלה..זו היא דומיננטיות חסרת תקדים שאין לה אח ורע בהיסטוריה של הכדורגל בקבוצות בסדר גודל הזה,ואפשר למצוא לה דוגמא אך ורק בבולס של ג'ורדן…

Yair 10 בדצמבר 2012

ה׳ ישמור לוינטל, מה עשית ?!

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

הלכתי. אתם יכולים לחזור לשגרה.

סבתא אינגה הייתה אומרת: 10 בדצמבר 2012

סחתיין עליך, כמה אנרגיה.

אפשר לשכור את שירותיך?

עובד חרוץ שכמותך, שמוכן לחרף את נפשו ומירצו כשהוא מאמין במשו – אתה נכס כתעמולן בחירות.

רוצה לעשות קופה בזמן קצר?

נשארו רק חודש וחצי לבחירות. רוץ!

העניין הוא שאתה מאבד עניין מהר. עושה מהר מהר כמה שאפשר לתפוס כל עוד הדרייב מחזיק, ואז…
פפפפפפפפפפפפפפףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף…

כל האוויר יוצא מהבלון ואתה נוטש…

כל מה שמעניין אותך זה האורגזמה, ואחרי שגמרת – זהו, איבדת עניין.

זה לא ישרת אותך בצורה טובה. להיפך.

עדיף שתתמיד. קח את הזמן, לאט לאט, תן לעצמך להתאהב, תתעמק במשו אחד ולך איתו קדימה. להיסחף אחרי חסכים וטראומות ילדות לא מועיל ורק מעמיק את הפצעים.

ועד אז, עשה טובה, קח את עצמך ולך תקרא פוסטים של גרייזס.

שם נכנסים בכותב, והוא גם די אוהב את זה ומחזיר.

פה זה לוינטל, שיודע גם על דוקים, קריקט ופאטנק יותר ממה שאתה תדע לעולם על איזשו משו. וגם לא ממש מתעניין במה שיש לך לומר.
גרייזס אמנם לא כותב על מסי או על כדורגל עולמי, אבל יש יצרים… הרבה אורגזמות בשבילך.

ועל הדרך – רק שאלה קטנה – מה מביא דרדק כמוך לבחור בשם של מישו כמו פייר ליטברסקי??? מילא אנצו שיפו, מילא ראובן עובד, מילא פאקינג אולי שטיליקה – אבל ליטברסקי? פודולסקי? ירושצ'ינסקי?

מה שנקרא, שים ת'ידיים על ההגה, שים גלי צה"ל, וסע!

מקווה שבגל"צ ישימו שיר בשבילך:

"אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי-אי-אי,

והכל היה פשוט נפלא עד שהגעתי…"

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

בתור ילד גרתי כמה שנים בגרמניה ופייר ליטברסקי היה השחקן הראשון שהערצתי..אבא שלי אפילו לקח אותי (כולל טיסות) במיוחד לצפות בו בכמה משחקים.

ללא ספק גיבור הילדות שלי.

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

בתור ילד=בילדות

טעויות של עייפות.אני קורא וכותב כאן בדה באזר כמה שנים לפחות.לרוב קורא פאסיבי.

הלכתי באמת.נראה לי שהרוב ישמחו,לא? : )

גל דגון 10 בדצמבר 2012

גם זו דוגמה לחוסר תרבות דיון.

דן 10 בדצמבר 2012

וואו כמה התנשאות בתגובה אחת.

יואב בורוביץ' 10 בדצמבר 2012

אני דווקא חושב שהשיא של מסי, בימינו אנו, עם כל הידע שיש בכדורגל וההגנות החזקות (שצריכות להיות), הוא מפעים ובלתי ייאמן. כמובן שהוא גם תעודת עניות לליגה הספרדית הבזיונית, הלא-ליגה, שהתקשורת כמובן אינה מתייחסת אליה כזו וממשיכה לסקר אותה בכבוד ובהרחבה. שוב התקשורת אשמה.

MG 10 בדצמבר 2012

פייר, רק בשבילך.
עכשיו תגיד שאני לא נביא (נביא שקר, אבל עדיין נביא).
http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.378.133847.html

יליד ארגנטינה 1998 10 בדצמבר 2012

למי אכפת מהדרבי במנצ'סטר לך תזדיין

איתן בקרמן 10 בדצמבר 2012

תגיד אתה נורמלי?

יליד ארגנטינה 1998 10 בדצמבר 2012

למי אכפת מהדרבי במנצ'סטר לך תזדיין יא מניאק

עידן. 10 בדצמבר 2012

ה"יא מניאק" אכן היה תוספת חשובה, אני מבין למה חשת צורך לכתוב תגובה נוספת. (אתה בטוח שלא התכוונת "יליד ארגנטינה 2008"- כי קשה לי להאמין שאתה בן יותר מארבע…)

Yair 10 בדצמבר 2012

אני חושב שהוא קלט ש״לך תזדיין״ עלול להתפרש כמשהו חיובי והחליט להבהיר את כוונתו

roni 10 בדצמבר 2012

86 בגימטריה אלֺהים

איתן בקרמן 10 בדצמבר 2012

גדול, רוני. סגרת את הדיון בשלוש מילים.

יוסי 10 בדצמבר 2012

בימים הגדולים שלה בשנות ה90 כמעט כל ישראלי אהב אותם

והיום כל אנשי הכדורגל שאין להם קבוצה מוגדרת אוהבים את ברצלונה

אני לא אומר שהם לא משחקים יפה אבל קצת להכנס לפרופורציה בעוד 10 שנים ברצלונה לא תהייה אותה קבוצה של היום היא תהייה אולי פחות טובה ואז מה ? כמובן שאותם אנשים יבחרו קבוצה שנמצאת בשיא

יוסי 10 בדצמבר 2012

אני מתכוון כמובן למנצ'סטר יוניטד

LEONIDAS 10 בדצמבר 2012

ליטברסקי -זה יהיה נכון להניח שבילדות גם אתה הלכת עם מגיני זיעה בידיים כשיחקת כדורגל???

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

ברור.אחד בכל יד כמו מיקי ברקוביץ ואחד על הראש כמו דובי גל. סוף שנות השבעים תחילת שנות השמונים היו שנים אגדיות לגדול בהם..

IG 10 בדצמבר 2012

שאלה שאולי שווה פוסט.
איך לדעתכם היתה מצליחה ברצלונה ללא מסי?

אוהד 11 בדצמבר 2012

לדעתי לא היתה מצליחה.
נכון אומרים צ'אבי ואינייסטה רק שניהם מצליחים בנבחרת בטורניר בו אפשר לנצח בפנדלים או הארכה.
בליגה הם יכולים לנצח בהארכה?את ריאל במיוחד בעונות עם מוריניו הם לא היו מנצחים ללא מסי.
ההצלחה של ספרד היא דרך ההגנה(מה שהיה חסר לארגנטינה עם מסי).הם מנעו התקפות ויחד עם הגנה חזקה יש לספרד את השוער הכי טוב שמנע מרובן לכבוש או מפורטוגל להפתיע.
אגב,אם כבר פורטוגל אז איך ספרד עם רוב שחקני בארסה ואותה שיטת משחק לא מנצחים נבחרת אפורה על הניר כמו פורטוגל כשרק רונלדו השחקן שנחשב כוכב?את ריאל אותם שחקני ספרד ניצחו ואפילו הביסו ומה שלא יהיה גם בהפסדים הם תמיד כבשו.
אולי ההבדל בהתקפה זה בכל זאת מסי?

סוס זקן 11 בדצמבר 2012

זוכה במונדיאל ובשני יורו

רבלינו 10 בדצמבר 2012

אין בכלל ספק שמסי הוא עילוי נדיר

נשאר רק הדבר הקטן הזה של ההשוואה למרדונה

יש פה בעיה

קבוצת התחתית נאפולי מול בארסה הנוצצת(שקונה כל שחקן שרוצה)

נבחרת ארגנטינה במאני טיים

שורה תחתונה

מסי הענק עדין גמד מול מארדונה

ליאור 13 בדצמבר 2012

כמה ציניות מוסתרת בשורה האחרוה

צ'אקו 10 בדצמבר 2012

כשקובי בריאנט קולע 80 נקודות והקבוצה מפסידה, הוא אגואיסט. כשמסי כובש 80 בשנה (קלנדרית) וזוכה בגביע הספרדי בלבד הוא אליל.

MG 10 בדצמבר 2012

אם קובי היה משחק בנבחרת ישראל גם הוא היה אליל.

עדידס 10 בדצמבר 2012

תשמע צאקו…
אני לא יודע באיזה עולם אתה חי –
אך אינני מכיר עוד מישהו שטועהן (חוץ ממך)
ואומר שקובי הוא לא אליל ??
או לא הכי קרוב להכי טוב אי פעם ??
הוא קלע 80 והוא אגואיסט, מסי הבקיע 80 וגם הוא אגואיסט שלא פעם מחפש את הגול במקום למסור – יסלחו לי אוהדי בר-מסי גם אני כזה – אבל ללא ספק שניהם הכי קרובים למכונה המושלמת ולשניהם חסר התואר הבודד בכדי להסיר את הקופיף מהגב.

שי 11 בדצמבר 2012

מסי בישל 29 פעמים בעונה שעברה בכל המסגרות (מלך הבישולים באירופה יותר מצאבי ואינייסטה ביחד). איך הוא יוצא פה אגואיסט בדיוק??

אוהד 11 בדצמבר 2012

בכדורגל לא תמיד אם אתה טוב אתה מנצח ולפחות בגביע אלופות בארסה היו טובים יותר ופשוט לא הלך(נכון,מסי החמיץ פנדל ואפשר להגיד הינה הוא אגואיסט,מצד שני הוא בישל לאינייסטה את השער).
עוד משהו,הוא מבשל יותר מכולם אז אולי הוא מחזיר לקבוצה גם בבישולים לא פחות מזה שהוא כובש?
עוד משהו,תמיד אומרים שחלוץ צריך להיות קצת אגואיסט ולא לחשוב יותר מדי כי לחשוב יותר מדי יגרום לו להסס ואז יפספס את המצב בו הוא יכול להבקיע.

א.י.ט 10 בדצמבר 2012

"לא זכה בגביע העולם" זה הדבר הכי מטופש ששמעתי בחיים.

גביע העולם זה בדר"כ חבורת שחקנים שבקושי משחקים אחד עם השני (מלבד ספרד) והרמה שמוצגת שם היא לא הכי גבוהה בעולם.

לעומת זאת, הוא כן זכה 3 פעמים בצ'מפיונס (נו טוב, פעמיים, כי בגמר הראשון הוא היה פצוע) ששם נמצאות הקבוצות הטובות והמאומנות בעולם, מן הסתם גם השחקנים היקרים והטובים בעולם, ושם הרמה היא הכי גבוהה בעולם.

טיעון מגוחך ביותר.

תנו כבוד לגדול מכולם, מדרידיסטה.

רטקסס 10 בדצמבר 2012

תגובה קצרה שכנראה לא תיקרא אבל רציתי לחלוק בכל זאת:
אני לא ממעריצי מסי, נהפוך הוא, אבל אין ספק שהשיא הזה הוא הדבר האמיתי.
השיאים היחידים שהם "רציניים" הם שיאי "הכי". אותי אישית זה לא מעניין מי שחקן הNBA היחיד מעל גיל 35 שקלע 10000 נקודות, אסף 5000 ריבאונדים ומסר 3000 אסיסטים. זה טיפשי.
הכי הרבה נקודות – זה מעניין.
הכי הרבה נקודות בממוצע – זה מעניין.
לכן, בתכלס, שיא של 86 גולים (וועוד הרגל נטויה) בשנה הוא אחד השיאים הבודדים בכדורגל שיש לייחס להם חשיבות. כן, לא, אולי(הנס), בתכלס זה בהחלט הישג מרהיב וכל הכבוד לו.

עכשיו הוא יכול לפרוש בשקט.. בתקווה כמה שיותר מהר :)

יוני 10 בדצמבר 2012

קצת מוגזם לומר שמסי לא היה שחקן כל כך גדול ללא השחקנים שמשחקים איתו בבארסה קודם כל נתחיל בזה שבנבחרת הוא מתחיל בהחלט להראות את היכולת מבארסה תאכלס הנבחרת תמיד שיחקה היטב בהתקפה גם עם מסי אבל ההגנה של ארגנטינה תמיד דפקה אותה.
בכל מקרה יש אין ספור שחקנים ששיחקו בקבוצות ענקיות דרך אגב החצי השני של נבחרת ספרד משחק בריאל אבל לא ראיתי את רונאלדו משתווה למסי עדיין אה?
מלבד זאת אם תסתכל על נבחרת ספרד בכדורגל תבין שהלה-רוחב היו מתים שיהיה להם איזה מסי כזה שיעשה את המהלכים האלה שאי אפשר לעמוד בהם.
בקיצור כל ניסיון להמעיט מההישג הוא מגוחך בעיניי מה גם שאלה האומרים שמולר הבקיע בפחות משחקים שיעיינו בעובדות מולר כבש 12 משעריו במספר משחקי ידידות-פח בשם גביע הליגה הגרמני או משחקי ידידות של נבחרת גרמניה נגד נבחרות חלשות שהיו באותה שנה.אז קצת להיצמד לעובדות זה יפה רק שעושים את זה לשני הצדדים.

עמרי פלג 10 בדצמבר 2012

הרבה אומץ עמית קודם פוסט סמולני.ועכשיו מפקפק באלוהים של מאמיני ספורט 5 עם קישור לאתר. משוגע!!!!!

ניק 10 בדצמבר 2012

פייר ליטברסקי – גפן זה אתה?!
הכתיבה ממש דומה.. ההגנה העיוורת על הליגה הספרדית.. הבאת נתונים מספריים.. החזרת אלינו גפן?

פייר ליטברסקי 10 בדצמבר 2012

כן,זה אני גפן.

לא התכוונתי לשנות סגנון כתיבה או משהו דומה כי אני לא מתחבא,וגם לא "חזרתי" סתם כותב פה פעם בחצי שנה,אבל יותר קורא פאסיבי (טל כבר לא כאן לצערי). משום מה בניק גפן אני לא יכול לכתוב בשום פוסט ואצל דורפן ביקשתי מאחד האנשים כאן שיניח לי ודורפן מחק את ההודעה שלי ועכשיו גם בניק ליטברסקי אני לא יכול לכתוב אצל דורפן,שיהיה.

התגעגעת אלי?

הופמן 11 בדצמבר 2012

התרשמתי מהזיהוי ניק.
עכשיו תזהה בשבילי את טל. המחליפים שלו בתחומים השונים לא מצליחים להיכנס לנעליים.

פייר ליטברסקי 11 בדצמבר 2012

וואו כמה טל חסר כאן

הבנאדם אינצקלופדיה בכל מה שקשור לכדורגל,בעיקר כדורגל ספרדי.אין דברים כאלה אבל באמת.הלוואי יצוץ מתישהו..

ניק 11 בדצמבר 2012

חחח בנוסף לזיהויים אני עושה גם ימי הולדת וחתונות :)

האמת שהעיתוי שגפן וטל נעלמו תמיד קצת הפריע לי- אחרי שברסה הודחה נגד צלסי באלופות.. תמיד חשבתי שזה סוג בריחה מכל ההתקפה שבטח הייתם חוטפים מכל אוהבי אנגליה (כמוני), אבל אם יש דברים אחרים ברקע אז טוב לדעת..

בכל מקרה כן הוויכוחים על ספרד נגד אנגליה חסרים לי מאוד, אני גם ירדתי משמעותית בתגובות אחרי שידעתי שלא יהיהי מי שיכנס בי

פייר ליטברסקי 11 בדצמבר 2012

ניק

לא יודע מה עם טל אבל לגבי זה לא נכון.אתה מוזמן לבדוק בארכיון. אני עוד לפני צ'לסי כבר לא הייתי כאן.

רום 10 בדצמבר 2012

נכון שהשיא הזה הוא רלוונטי אך ורק ל"אנשי האפיפיור שבינינו" אבל תכלס אני אומר לכם משהו אנשים (בתור אוהד ריאל עוד מ97) רוב חבריי אשר אוהדים את בארסה ויצאו מהחורים שלהם בשנים האחרונות הם באמת ובתמים אוהדים את בארסה מימי רונאלדו הברזילאי וריבאלדו……ומבחינתם תקופת רונאלדיניו ועד היום (תקופת מסי) זוהי הוכחה שחלומות אכן מתגשמים וכן רובם בני 25-30 ככה שמספיק כבר עם המשפטים האלו שאוהדי בארסה הם רק מהשנים האחרונות כי תואר זה שייך למנצ'סטר יונייטד של 99' !!!!
נ.ב מסי גדול ממארדונה וסיכוי גדול שהוא יביא לבדו את גביע העולם הקרוב לברזיל אך זה יהיה קשה מול רונאלדו(ועוד 10) ומול אוהדי ארץ הסמבה שיעשו הכל על מנת שחלילה ארנטינאי אגדי יזכה על עדמתם הקדושה בגביע הקדוש…..זה יהיה יותר קשה מקשה.

Wendy56 11 בדצמבר 2012

I think this is one of the so much vital info for me. And i am satisfied reading your article. But want to commentary on few general issues, The web site taste is perfect, the articles is really nice : D. Excellent task, cheers
Thank you for the good writeup. It in reality was a leisure account it. Look advanced to far brought agreeable from you! However, how can we keep in touch?

אמנון 11 בדצמבר 2012

דרישת שלום קצרה מדרום אמריקה
בברזיל הסתיים טורניר הברזילראו והאלופה היא פלומיננסה.
מי שזכה בתואר שחקן השנה הוא לא אחר מאשר רונאלדיניו.
הטורנירים האזוריים מתחילים בקרוב.

ולס סארספילד זכתה בטורניר האיניסיאל בארגנטינה. זו ללא ספק הקבוצה הטובה ביותר בשנים האחרונות מבחינת איכות הכדורגל, האימון והניהול.
משחקי טורניר הקיץ מתחילים עוד זמן מה.

וממתק שצפוי לנו: אליפות דרום אמריקה לנוער עד גיל עשרים תשוחק החל מה-9 לינואר ועד ה-3 לפברואר 2012. מומלץ לצפות במשחקים. בד"כ הם משודרים ביורו ספורט.
http://en.wikipedia.org/wiki/2013_South_American_Youth_Championship

אליפות העולם עד גיל עשרים תהייה הקיץ קרוב אלינו בטורקיה.

גם הטורניר הדרום אמריקאי עד גיל שבע עשרה נערך בארגנטינה.
אליפות העולם עד גיל 17 תהייה באיחוד האמירויות בין ה-17 לאוקטובר עד 8 בנובמבר 2013.

אמנון 11 בדצמבר 2012

תיקון: צ"ל 2013 במקום 2012

פייר ליטברסקי 11 בדצמבר 2012

טוב נסיים את היום עם הסרטון הכי טוב שנתקלתי היום בנט אודות מסי.כמעט בלי גולים וזה מעולה כי הסרטון מתמקד בדריבלים ויכולות אישיות לעבור 4-5 שחקנים שסוגרים אותו יחדיו פעם אחר פעם בלפחות עשרות אירועים שונים.
סרטון חובה,לאוהדי בארסה וגם לאלה שסתם אוהבים לראות גאון כדורגל.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nvbbzVCyoik

רועי 11 בדצמבר 2012

כל מי שאוהב כדורגל ימצא את הסרטון הזה מדהים

מישהו 11 בדצמבר 2012

עושה רושם שמר לוינטל לא מבין בכדורגל , לכן אקצר …
אשמח להודיע לך שכיום הכדורגל הוא הרבה יותר אגרסיבי ממה שהיה בשנות ה-70. אשמח להודיע לך שקבוצות בינוניות בספרד כיום, בזמן נתון, יכולות לנצח קבוצות צמרת בגרמניה, באנגליה ובאיטליה.
אשמח להזכיר לך שבזמנו מולר שיחק בטורניר קיץ עם נבחרתו,לא היה השנה טורניר קיץ לנבחרות דר"א.
אשמח להזכיר לך את מה שאתה כבר יודע, ביקנבאוור שיחק יחד עם מולר, רוב השמירה הצמודה הייתה עליו, מה שהותיר את מולר חופשי ומאושר מול השער.
תדבר בפרופרציות … אל תהיה קטנוני ..

פייר ליטברסקי 11 בדצמבר 2012

בקנבאואר היה בלם אחורי…

יהב ל.א.מ 11 בדצמבר 2012

א.אני באמת ובתמים לא מצליח להבין מדוע אנשים, על אף היותם מיעוט זעום, כמו מר לוינטל ואחרים, המנסים להנמיך, להקטין, להצניע ובכלל לצבוע את מסי המטאור בצבעים דהויים, במקום לרסן לרגע את גל הצקצקנות הדלוחה הזו, לעצור, ופשוט להנות ממה שכל העולם נהנה – וזה הנאה צרופה כתוצאה מהחוויה הקסומה והחד פעמית הגלומה באיש הנדיר הזה, מסי, שמשלב בתוכו ארסנל טכני שלם מושלם ומבריק, הבלתי ניתן לעצירה, ולא, לא רק בליגה הספרדית אלא בכל רחבי אירופה.

ב.לאלה שאומרים שבלי מונדיאל מסי לא הגדול מכולם – 7 משחקים פעם ב4 שנים הם לא מדד לקביעת השחקן הגדול ביותר. טורס לדוגמא, זכה בגביע העולם וביורו פעמיים, הישג ענק, אך ודאי שזה לא שם אותו או את אחד משחקני ספרד, המכובדים מאוד, בראש רשימת השחקן הטוב בהיסטוריה. על אף הישגיו עם הנבחרת. מה גם שהיוקרה והרמה של המונדיאל כיום היא בכמה רמות מתחת לרמה וליוקרה של ליגת האלופות.

ג.למה מסי גדול ממרדונה ופלה גם יחד? פלה ומרדונה לא זכו בליגת האלופות ולו פעם אחת ויחידה, מסי עשה זאת מול אריות אירופה כבר פעמיים, לא כולל הגמר הראשון. שחקן שלא זוכה בליגה היוקרתית בעולם לא יכול להחשיב את עצמו לגדול ביותר.

ד.למה מסי לא צריך להוכיח את עצמו בקבוצה אחרת – מהסיבה הפשוטה בה מלדיני הגדול פתח וסיים את הקריירה במילאן, והיא מחויבות בלתי ניתנת לערעור לסמל של הקבוצה שהאמינה בו מתחילה, יש בזה אופי נדיר, וכמו שמלדיני לא פחדן כך גם מסי לא נראה בעיני פחדן על כך שהוא מאמין בברצלונה שלו, ולכן הוא לא מנסה לחפש את עצמו במקומות אחרים.

אסף THE KOP 11 בדצמבר 2012

מסי….בלה-בלה-בלה…מסי…גע-גע-גע…

כמה קשקשת.

שחקן נפלא, מעולה, היחיד בדורו – כל הסופרלטיבים נכונים.

אבל מתי לעזאזל הוא כבר יהיה מראדונה ?

גילוי נאות:
כותב התגובה הוא אוהד של נבחרת ארגנטינה.

סימנטוב 11 בדצמבר 2012

כן… זה הדבר מעניין שגם אותי

אוהד 11 בדצמבר 2012

קודם כל השיא לא מה שהופך אותו לשחקן גדול זה רק עוד משהו שכיף לדעת שהוא מצליח להשיג.
גם בלי תואר רק מלהסתכל על המהלכים שלו איך אפשר לא להתרשם?הדרך שהוא נע עם הכדור,איך שהוא עובר שחקנים בקלות וכמובן הפשטות שלו כשהוא כובש.
חוץ מלזכות בכל תואר קבוצתי הוא מוכיח שהוא ווינר ותמיד כשקשה ולא הולך זה מסי(חוץ מהשער של אינייסטה נגד צ'לסי).
נגד ריאל כבש שלושער כשבארסה עם 10 שחקנים ושער אחרון הוא כבש לקראת סיום המשחק.
היה משחק בשלב הבתים בעונה הראשונה של פפ בליגת אלופות שקבוצה רוסית אם אני לא טועה הקשתה על בארסה והובילה גם 1:0 ומסי היה על הספסל ובעשרים דק' בערך שהוא ניכנס הוא הביא למהפך ל-2:1 עם צמד שערים.
נגד ריאל כבש כמעט בכל משחק וכמובן איך אפשר ללא הסללום שלו וגם במשחקי הגביע בקיץ כבש 3 שערים ובישל 2 כשאחד השערים בא אחרי שריאל השוו ל-2:2 ומי כבש שער ניצחון לקראת סיום המשחק?שוב מסי.
גם העונה נגד דפורטיבו כשהם פתאום חזרו אחרי שבארסה הובילו 3:0 מי כבש שער כשהוא מתחמק משחקן בקלות?
מה עם זה שהוא אף פעם כמעט לא כובש שער אחד ותמיד זה לפחות 2 שערים?מה עם זה שהוא כבש רביעיה נגד ארסנל וחמישיה בגביע אלופות?
הכדורים החופשיים שקסיאס הוציא לא מזמן מהרשת כשגם במשחק בו ריאל יכלו לנצל בלגן בהגנת בארסה וחולשה של בארסה מי החזיר את בארסה למשחק?
גם העונה בגביע אלופות היה משחק נגד ספרטק שהפתיע את בארסה ובארסה השוו לקראת סיום למרותצ שהלך קשה.נראה לכם שמסי יוותר על ניצחון?הוא כרגיל היה מי שכבש שער נצחון והשאיר את ספרטק מתוסכלים כשלא הצליחו אפילו להשיג תיקו במשחק.
מה עם הבישולים שלו?כל מסירה מסירת אומן כמו לססק נגד פורטו כשהקשית מעל שחקני ההגנה,או המסירה לפדרו בגביע נגד ריאל כשהוא מושף סביבו כמה שחקנים ומוסר תוך כדי ריצה בין 3 שחקנים לפדרו שמגיע מאחור.
מסי אולי השחקן הכי גדול אי פעם וכרגע מה שנשאר לו כדי שיפסיקו לפק]ק זה גביע עולם.
אזכיר שבעבר טענו שהוא לא כובש בכלל בנבחרת?בינתיים גם בנבחרת הוא נותן הצגות אז נחכה ונראה אם יפתיע שוב.

אוהד 11 בדצמבר 2012

הוא יהיה מראדונה כשיתפס על סמים אולי?
מראדונה היה שחקן ענק רק מצד שני היה לו מינוס שזה הסמים וגם השער עם היד ועוד סיפור ששמעתי על משהו שהחדירו לשחקני ברזיל במשחק במונדיאל 90 שגרם להם להיות מטושטשים.

אוהד 11 בדצמבר 2012

סתם משהו בעניין השערים של מולר…
הבנתי שלפחות 12 שערים שלו הובקעו בטורניר גביע הליגה בגרמניה שזה לא טורניר חשוב ממש ואולי זה היה טורניר שהיה במקרה רק באותה עונה בגלל דחייה של הליגה כמו שהבנתי.
אם מסי היה משחק במשחקי הגביע נגד הקבוצות מהליגות השניות ומטה כמה היה כובש?

אוהד 11 בדצמבר 2012

מעניין למה אטו לא כבש ככה כששיחק לצד רונלדיניו וצ'אבי.
למה אטו לא כבש ככה כששיחק אח"כ עם צ'אבי ואינייסטה?
למה רונלדו מברזיל לא כבש כמות כזו כששיחק לצד זידאן,ראול,פיגו ורוברטו קארלוס וגוטי?
אולי מסי בכל זאת לא סתם עוד שחקן?

השיא של מסי 11 בדצמבר 2012

נמאס כבר לשמוע על זה שהשיא הזה לא מעניין אף אחד אבל כל העולם מדבר עליו ורק בישראל אסור לדבר עליו אבל לדבר על זה ששפיגלר שם איזה גול אומלל לפי 40 שנה במונדיאל זה בסדר להזכיר את זה בכל אפשרות , מסי עשה משהו גדול שלא קרה 40 שנה אז ברור שאנשים ידברו ויגידו מה דעתם לטוב ולרע אבל להגיד שזה לא מעניין וזה שטות זה כבר בורות !!
ועכשיו לכל מי שאמר שהליגה הספרדית היא פח והאנגלית והאיטלקית יותר טובות וחזקות , אני רק יגיד שיסתכל מה קורה בצ'מפיונס וליגה האירופית ואחרי זה ידבר !
נכון שאין תחרות לברסה וריאל בלה ליגה אולי חוץ מאטלטיקו השנה אבל תהייו אמיתיים ראינו מה ריאל עשתה לאלופת אנגליה זה בושה ותאמינו לי שאם תשימו את ריאל וברסה בליגה האנגלית הם עדיין יסיימו במקום ראשון שניה וגם בליגה האטילקית וגם בגרמנית !!

ארז 11 בדצמבר 2012

עזבו אותכם שטויות ג'ורג' בסט הבחור הכי כשרוני שנגע בכדורגל מאז ועד היום. הבנאדם היה מגיע למשחקים שיכור מת, ובכל זאת מקרקס בלי סוף – אם הוא לא היה צפון אירי לעניות דעתי כולכם הייתם מכירים אותו, כי אז הוא היה גם משאיר זיכרונות מטורנירי נבחרות ולא רק ממנצ'סטר יונייטד. אגב גם קרויף היה לדעתי גדול ממסי, וממראדונה אני דווקא פחות מחזיק.

אוהד 11 בדצמבר 2012

מסי טוב לא רק בגלל השערים.הוא טוב כי הוא ווינר ומופיע למשחקים גדולים(נגד ריאל,ארסנל,מנצ'סטר יונייטד),יש לו יכולת מדהימה לעבור שחקנים בקלות וגם כולם מדברים רק על המסירקות שלו הוא גם מבשל יותר מכולם ואפילו כפול מצ'אבי ואינייסטה שטוענים שבגללם הוא מצליח.
יש לו יכולת להיות במקום הנכון כדי לכבוש בדיוק כמו לראול ויכולת לעבור שחקנים בדרך לשער כמו רונלדו(לדעתי אולי לרונלדו מברזיל היתה יכולת לעבור שחקנים בדרך לשער יותר טוב רק מצד שני מסי מבשל ומנהל משחק ובכך יש גם לו יתרון על רונלדו שבעיקר היה כובש.
מסי מנהל משחק ומבשל לא פחות טוב ואפילו טוב יותר מזידאן.בעצם הוא מפלצת כמו שטוענים כי הוא גם כובש בצרורות וגם מבשל המון ובחלק ההתקפי הוא הכי דומיננטי וקבוצות לא יודעות איך להתמודד מולו.
ובעיקר הוא פשוט לא מפםסיק להבקיע וגם תמיד בצרורות.לא זוכר בספרד שחקנים בנבחרת שכובשים קבוע וגם יותר משער למשחק ומקסימום 2 שערים(חוץ מהגמר האחרון כשאזכיר ששלושה טורנירים הם עמדו על ממוצע של שער למשחק למרות כל הכשרון בקישור).

אוהד 11 בדצמבר 2012

מסי הוא מפלצת.
אם לריאל היו את זידאן וראול אז הוא מבשל לא פחות מזידאן וכובש יותר מראול.
אם לבארסה היו בעבר השחקנים רונלדיניו ואטו אז הוא מבשל כמו רונלדיניו וכובש כמו אטו.
מסי הוא 2 שחקנים לפחות בשחקןן אחד ויחד עם זה באים גם הדריבלים וכמובן השערים וראיית המשחק המדהימה שלו כשהוא רואה כמה מהלכים קדימה לפני כולם ואת הרגעים שלו במשחקים גדולים וגם מהלכים ב-MONEY TIME בהם חוץ מהשער נגד צ'לסי הוא השחקן שאחראי להם?

פייר ליטברסקי 11 בדצמבר 2012

ראיתם אולי היום את הכתבה של נדב יעקבי בידיעות אחרונות?

הוא עונה שם לכל הלוינטלים הספקנים ביחס לשיא של מסי,ועשה זאת מילה במילה,מספר במספר,את כל מה שכתבתי כאן רק במילותיו שלו.

כנראה שעשיתי עבודה טובה…

אריק 11 בדצמבר 2012

הכי גדול? מי יודע?
זה מישהו בן 37 שיכור בשלהי הקריירה בליגה האמריקאית. אבל אז השופט עיצבן אותו, אז זה מה שהוא עשה:
http://www.youtube.com/watch?v=U2HWUbFGHMU
בטח שהוא טיפוס הרבה יותר מעניין ממסי וגם מבריק בהרבה, אבל חי בעידן הלא נכון, והיה נורמאלי מדי בכדי לחיות כמו חייל בשביל לנצח משחקי כדורגל (קצת כמו צרפתי אחד שבא אחריו) חבל רק שאהב אלכוהול יותר מדי.

Comments closed