כמה קרוב הסוף של מוריניו בריאל?

מוריניו ישרוד עד הקיץ?

זה היה יום אדיר של ספורט – מסביב לעולם ב-20 שעות. יום שמתחיל ביפן, ממשיך באירופה ומסתיים בארה"ב עם משחקים גדולים ומכריעים.

הבעיה בימים כאלה היא שיש יותר מדי על מה לכתוב. על ההצלחה המדהימה של קורינתיאנס שירדה ליגה ב-2007 ועכשיו היא אלופת העולם? על צ'לסי כאחת מאלופות אירופה החלשות אי פעם? על ברצלונה ואתלטיקו – מסי ופלקאו? על שישה משחקים גדולים ב-NFL לקראת הפלייאוף שהולידו סיפורים מדהימים בזה אחר זה?

מה שבאמת מטריד אותי זה הסיפור של מוריניו. לכולם כבר ברור שהוא אמור לעזוב בקיץ, וזה דבר רע מאוד. כי בדרך כלל כשהשחקנים יודעים שהמאמן עוזב בקרוב, הם פחות מחויבים, פחות אחראיים ויודעים שאם ייכשלו ולא יוציאו מעצמם את המקסימום – הם יישארו נקיים וממילא המאמן יאכל את כל החרא. ככה גם נראה משחק ההגנה של ריאל שממשיכה לספוג שערים אידיוטיים.

זה מה שקורה בריאל, ולכן התחושה היא שהפיטורים של מוריניו יגיעו הרבה לפני הקיץ. מספיק לראות כותרת ב'מארקה' (שפירסם את הידיעה שמוריניו יעזוב בקיץ) כדי להבין לאן נושבת הרוח. העיתון הכי פופולארי בספרד, עם קשריו הענפים בריאל, הפך להיות אנטי-מוריניו. נטען למשל שהתיקו עם אספניול היה מוצדק לחלוטין. אפשר להתווכח על כך עניינית (מצד אחד ריאל הייתה צריכה לכבוש שביעייה במחצית השניה והמצטיין היה שוער אספניול שגנבה נקודה שתי דקות לסיום, מצד שני הפריקיטוס הגיעו לכמה מצבים), אבל מה שבטוח – עד לפני חודש, בחיים דבר כזה לא היה נכתב במארקה. היה כאן התרסה נגד מוריניו, שחרור רסן שנובע מתוך אובדן הפחד – ידיעה שהמאמן עוזב אוטוטו ושכעת הוא נדמה לאפרוח ללא נוצות.

למעשה לא הייתי מופתע אם הבוקר היינו קוראים שמוריניו מפוטר. אפילו חשבתי שזה עשוי לקרות. טעיתי, למרבה המזל.

תכלס כל מה שנותר העונה למועדון הוא ליגת האלופות, אחרי 11 שנות בצורת להשיג את ה'דסימה' הנכסף – גביע אירופה העשירי. על פניו העובדה שריאל מחוץ לתמונת האליפות יכולה להוות יתרון מסוים בפוקוס ובהכנה למשחקי הנוקאאוט בליגת האלופות (כמו שעשו ליברפול, מילאן וצ'לסי בזכיות שלהן מאז 2005).

מצד שני זה ממש לא בטוח – כי אם לריאל אין עניין בליגה זה אומר גם שבארסה איבדה עניין וכבר הבטיחה את האליפות. וכמו שזה נראה גם שלושת הכוחות היחידים שנראים כמסוגלים לזכות בליגת האלופות – יובנטוס, באיירן מינכן ודורטמונד – גם די קרובים לגמור את העונה בליגות המקומיות. כולם יוכלו להתרכז בצ'מפיונס ליג.

התחושה שלי מאז ספטמבר היא שבאיירן תיקח העונה, הראש חושב יותר בכיוון של יובה שהיא הקבוצה הכי מאוזנת באירופה. שתיהן נראות הכי רעבות.

אבל מה שבאמת הייתי רוצה זה לראות את מוריניו עוזב את ריאל כאלוף אירופה. אם רק יישאר במועדון והעניינים לא יהפכו למגעילים ממש.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

הוא הלך...
בין פירלו לקיפרניק

No Comments

כפיר 17 בדצמבר 2012

הסוף של מוריניו קורב מתמיד וזה כנראה היה צריך להיות ברור שהקשר הזה לא יחזיק מעמד יותר משלוש שנים.
מוריניו והשחקנים אחראים באותה מידה לבעיות של ריאל.
הוא הרי יודע בדיוק מה הוא עושה והוא מכשיר את הקרקע לעזיבה שלו ולמצב שהשחקנים שונאים אותו כי הוא יודע שהוא לא יביא תארים העונה כמו אינטר וצ'לסי והשחקנים והקבוצה לא תתרסק אחרי שהוא יעזוב כמו בשתי הקבוצות הקודמות שלו.
הוא רוצה להשניא את עצמו על כל הסובבים את הקבוצה (אוהדים, עיתונים, עיתונאים, נשיא, מאמני נוער וכו') ככה שאף אחד לא יתחרט על העזיבה שלו.
אולי הוא עושה את זה כי הוא יודע שיהיה לו קשה יותר ללכת כשהוא ביחסים טובים ומתגעגע למקום העבודה הישן שלו וככה זה פחות יכאב.
בכל מקרה ההתנהגות שלו היא בזיון.
מה שכן, בתור אוהד ריאל אני מוכרח להודות שכנראה המועדון הזה מקבל מה שמגיע לו אחרי שנים של זלזול מוחלט במאמנים.
פתאום מגיע מאמן שמזלזל במועדון בלי לפחד ולא רוצה להשאר.
הוא אשכרה לא רוצה להשאר.
אין מאמן אחד היום בעולם שיגיד לא לריאל.
המועדון הזה יותר גדול מכל מאמן או שחקן פורטוגליים ככל שיהיו.
הבעיה הכי גדולה שאין באמת מחליף ראוי שיוכל להביא אותנו להישגים מול הגמדים הקטאלונים.
אם אני פלורנטינו (ואני לא) אני מציע לגווארדיולה הצעה שהוא לא יוכל לסרב לה (והוא לא…)" משהו כמו 20-25 מיליון לשנה ולאמן את ריאל מדריד עם התחייבות שאסור לפטר אותו לפחות שלוש שנים עם שליטה מלאה בענייני המועדון.
גם ככה יתפנה מלא כסף עם המכירה של כריסטיאנו בקיץ ועם הכסף אפשר להביא את פפ שיתחיל לנצל את השחקנים האדירים שגדלים בקסטיליה ומפארים את כל הקבוצות בספרד חוץ מריאל.

אלדד 17 בדצמבר 2012

אתה באמת חושב שיש משהו בעולם שיגרום לגווארדיולה להסכים לאמן את ריאל?
אני מחפש דוגמא להראות לך עד כמה זה הזוי, אבל הדבר היחיד שעולה בדעתי זה לומר שזה כמו שגווארדיולה יאמן את ריאל.

הגאון מקלדרון 17 בדצמבר 2012

פפ יעדיף למות לפני שהוא מאמן את ריאל מדריד…
מאמן שתומך ואמר בפומבי שהוא היה מעדיף לשחק בנבחרת קטאלוניה ולא בספרד. יאמן בבירת ספרד? במקום שנוגד את כל העקרונות שלו?

לא בעולם הזה.

מיכאל 18 בדצמבר 2012

אני חושב שהוכחת שפל שריאל לא רצתה להגיע אליו בחיים, להודות שפפ הוא זה שיציל את ריאל – פפ הוא זה שיתן שוויון מול ברצלונה כי הוא זה שיצר את הפער הזה? זה כבר מעל ומעבר.

אין סיכוי בעולם שפפ יסכים גם עבור 200 מיליארד בעונה לאמן את ריאל מדריד. ויותר מזה, אין סיכוי שפרז יעשה מהלך כזה כי זה יהיה ביזוי הסמל של ריאל מדריד וכל מה שהיא מייצגת, ופרז הוא אחרון המדרידאים.

מדריד יכולה להמר על מאמן צעיר ומוכשר (כמו שאתלטיקו ויובה עשו עם סימאונה וקונטה) מה שבהחלט יכול להיות מוצלח, כי תמיד נולדים מאמנים גדולים חדשים. או כמובן ללכת על מאמנים מצליחים מהעבר כמו דל בוסקה, קאפלו או מרצ'לו ליפי. האמת היא שהפולחן שנעשה למוריניו זה עוול לשמות כאלה, מוריניו הוא מאמן גדול אבל היו, יש ויהיו מאמנים לא פחות גדולים ממנו. בדיוק כמו שפפ הוא לא אחרון המאמנים. יש הרבה מאמנים גדולים עם שיטות גדולות רק צריך לחפש בחכמה ולא למנות מישהו בפזיזות.

אבל אני מאמין שמוריניו ישאר בריאל מדריד, מכיוון שבסופו של דבר גם לו יש עוד מה להוכיח (הוא באמת תמיד עזב את הקבוצות שלו אחרי 2-3 עונות ולא ניסה לבנות אותן מחדש אחרי נפילה שתמיד באה בסופו של דבר). למוריניו יש איכויות מקצועיות יוצאות מן הכלל, אבל בכל העניין של להתמודד עם משבר אמיתי הוא צריך לדעתי עוד להתנסות. לדעתי הוא ישאר בריאל ויבנה עוד קבוצה שתרוץ לאליפות, יכול להיות שהיא תבוסס על סגל די דומה לזה שקיים בריאל, יכול להיות שהוא יעשה מהפכה. קשה לדעת.

כפיר 18 בדצמבר 2012

שפל שריאל לא רצתה להגיע אליו ?
כרגע הקבוצה נואשת להשאיר שחקן ומאמן שמראים כאילו הם עושים טובה שהם עובדים בקבוצה.
השפל הוא להגיע למצב בו אני אשכרה חושב שאני רוצה שהם יישארו.
מוריניו ורונאלדו הם דמויות חד פעמיות.
אני מעריך מאוד את מה שמוריניו עשה וברור לי שאין הרבה מאמנים שמסוגלים לבוא לקבוצה, גם אם היא שווה חצי מיליארד יורו, ולהצעיד אותה שנתיים ברציפות לחצי גמר ליגת האלופות אחרי שש שנים שבה לא עברו את השמינית.
אני מעריץ את מוריניו על המקצועיות שלו ומאמין בו בצורה מלאה.
אני חושב שהוא באמת הכי טוב בעולם והוא הוכיח את זה בשלוש ליגות שונות.
החשיבה שלי להביא את גווארדיולה היא כי אני מכיר את ריאל מדריד ואני יודע שמאמנים כמו קלופ, לב, אנצ'לוטי שמועמדים בתקשורת המקומית לא יגיעו לכריסמס בקבוצה.
פפ, כמו מוריניו, נתפס כאישיות חזקה, אולי כוחנית, אבל ככזו שפלורנטינו לא יתעסק איתה.
המאמנים האחרים שציינתי לא יהנו מאותה פריבילגיה וזה באמת לא משנה מי מהם יהיה המאמן, פלקאו חותם בקבוצה עוד לפני שיש בכלל מאמן.
עובדה שמוריניו הוא היחיד מכל המאמנים של ריאל, אפשר לומר בעשור האחרון, שאשכרה הצליח בקבוצה וגם כנראה יישאר שלוש שנים, אולי יותר.
זה קשרו כמובן לאיכויות שלו בתור מאמן אבל אם הוא לא היה מקבל את השליטה כמו שהוא אוהב ורוצה שום דבר טוב לא היה יוצא מהקשר הזה.
דווקא פפ יכול להביא תרבות אחרת של ניהול ומעמד מאמן למקום הזה עוד מבלי להסתכסך עם כל העולם.
ריאל, עם צורת הבניה של הסגל העמוס בכוכבים צריכה גלקטיקו גם בתור מאמן.
בדיוק כמו עם שחקנים, ריאל לא מגדלת מאמנים או נותנת להם להתגלח על הזקן שלה.
פעם אחת זה קרה עם דל בוסקה וזה היה סיפור הצלחה מטורף.
כשבארסה נראית כמו שהיא נראית אני לא רואה את זה קורה.
אם ישימו שם את מאמן קבוצת הנוער או מישהו בסגנון זה פשוט לא יעבוד.
המאמן הצעיר היחיד שאני חושב שיצליח שם אולי, רק אולי, יהיה קלופ.

ארז (דא יונג) 17 בדצמבר 2012

באמת חשבת שיפטרו אותו ? לי אישית קשה מאד מאד מאד להאמין.
מעבר לעניין הכספי , אין שום הגיון בלפטר את מוריניו כי אין שום מאמן אחר שיש לו יותר סיכויים ויכולת להביא למדריד את הדסימה.

ד"א "ריאל מדריד יכלה להביס את אספניול אך לבסוף בעטו בדלי בדקה ה88 מגול ממצב נייח" זה הציטוט המדויק מהשער של מארקה היום. לא ממש משתלחים בו (עדיין?) .

איציק 17 בדצמבר 2012

משהו אמר פפה גוארדיולה ;)

אריאל 18 בדצמבר 2012

פפ לא יגיע לשם בחיים.
הוא קטלוני ברמ"ח אבריו.

ליאור 17 בדצמבר 2012

אנצ'לוטי, קלופ או יוגי לב יכולים להיות מועמדים.

ליאור 17 בדצמבר 2012

ריאל מדריד הוא המועדון הגדול בעולם ולא יכל להיות שכבר בדצמבר הליגה נגמרה מבחנתם. לדעתי האשמה נופלת על מוריניו שלא השכיל לעשות שינויים הכרחיים לאחר ההצלחה בעונה שעברה.
בתור אוהד ריאל שמחתי והתגאתי מאד באליפות של שנה שעברה שהוכיחה כי אליפות לא משיגים רק בזכות כדורגל גדול אלה בעיקר בזכות מקצוענות ומחוייבות. האליפות של שנה שעברה היתה חשובה כי היא מנעה מברסה אליפות רביעית רצוף,ניתן לומר שהגאווה המדריאדית לקחה אליפות ולא הקבוצה. אך האכזבה ממוריניו בעני היא עצומה כי הייתי מצפה ממאמן ברמתו להבין מתי נגמר הדלק ומתי צריך חידוש אך במקום זאת הוא נשאר עם אותו סגל אשר כבר מתחילת העונה נוסע על אדים של שנה שעברה. מוריניו היה חייב להביא עוד סופרסטאר השנה בדמותו של זלטן כדי לחדש ולשפר ותת אמונה שלא הכל תלוי ברונלדו ויש על מי לסמוך.עובדה זאת מצערת אותי ולכן אם אני פלורנטינו פרס מוריניו היה מוצא עצמו בחוץ כבר עכשיו טעות של טירון!!!!

אלברט פירות 17 בדצמבר 2012

בסוף מוריניו נופל בגלל הבחירת שחקנים העלובה שלו,מודריץ' ב35 מיליון לירות?אסיין?הוא לא דאג לחזק את הקבוצה השנה בנוסף לירידה ביכולת של שחקנים כמו פפה,די-מריה,ארבלואה וכו' הם נראים זוועה כרגע,אם הם לא יקבלו את שאלקה הם יודחו בשמינית מול יונייטד,יובה,באיירן ואולי אפילו סן ז'רמן.

סאות'פורט 17 בדצמבר 2012

ישר כשראיתי כותרת רציתי לכתוב יום אחרי ההדחה מהצ'מפיונס אבל ראיתי בפוסט שזה בעצם מה שכתבת..

סימנטוב 17 בדצמבר 2012

מאיפה השם (אם אפשר לשאול…)

אדום עולה 17 בדצמבר 2012

אני לא רואה מאמן בכיר שירצה לבוא לריאל היום .
זו משימת התאבדות מול מסי שנכנס לתקופה הטובה ביותר בחיי כדורגלן בוגר , גיל אי 25-28.
ואם גם רונאלדו יעזוב אז בכלל .
מוריניו עשה שנתיים מצוינות ואולי עוד יעשה משהו בצמפיונס .
לפניו שמונה שנים הם לא עברו שמינית גמר וחטפו בראש מברצלונה של פפ .
המאמץ המנטלי שהשנתיים הראשונות סחטו ממנו ומהקבוצה הוא אדיר , והקריסה הנוכחית היא סימפטום .

רבלינו 17 בדצמבר 2012

עדין אין בכלל וויכוח שמוריניו הוא המאמן הטוב בעולם
זה שהוא הצליח לשדוד אליפות מהקבוצה הכי גדולה שהיתה אי פעם על מגרש כדורגל אומרת הכל
הוא עשה את הבלתי אפשרי,זה גמר אותו ואת השחקנים
זה הזמן להמשיך הלאה

חזי 17 בדצמבר 2012

בהחלט ייתכן שהמאמץ היוצא דופן מול ברצלונה, בעיקר בעונה שעברה נותן את אותותיו. יתכן וריאל תיפגש שוב עם ברצלונה ולא בגמר. ברצלונה בכושר של היום בלתי ניתנת לעצירה. אבל אנחנו באמצע דצמבר והשלבים הרלוונטים יגיעו רק עוד 3 חודשים. אני לא מכיר ספורטאי, ודאי שלא קבוצה, שהצליחו לשמור על רמה אחידה לאורך עונה שלמה. זה בלתי אפשרי. לכן, אני חושב שריאל תלך עד הסוף ומוריניו יזכה בגביע שהוא ראוי לו.

שי 18 בדצמבר 2012

מוריניו מכשיר את העזיבה שלו מהרגע שהירידה בכושר הקבוצה נראית באופק. דבר דומה, אם לא זהה, קרה גם בתקופת אינטר.
בתכל'ס, המאמן עם השליטה הכי חזקה בשחקנים שלו על המגרש יודע בדיוק לאן הדברים הולכים ויותר מזה- שכדאי גם לו ללכת כשהם יתחילו להדרדר…
ומבחינתי זה אומר שהצ'מפיונס ממש לא מגיע לו. הפרס הגדול מגיע לאלה שבנו דרך במשך שנים, לא לאלה שבנו דרך בידיעה שהיא לא תחזיק מעמד יותר משנתיים-שלוש.

שי 18 בדצמבר 2012

(מי אמר ארסן ונגר?)

נר הלילה 18 בדצמבר 2012

אני עדיין לא מבין למה הורידו בזמנו את דל בוסקה. הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עלייה היא שהוא לא חתיך מספיק. שיחזירו אותו. מצד שני אם אני דל בוסקה לא הייתי עוזב את הג'וב בנבחרת עד אחרי המונדיאל.
מורינו משלם על האופי ושיטות המוטיבציה שלו עצמו, זה לא מקרי, הוא באמת מאמן לשנתיים וזהו. להישג שכולם מהללים אותו עליו – אליפות ב3 הליגות הגדולות יש גם צד שני, העובדה שנדד בכולן ולא תקע יתד.

יוני 18 בדצמבר 2012

דיי ברור שמוריניו לא רוצה להמשיך בריאל אין לו כבר את הכוח להלחם ויש לו בעיה גדולה כריסטיאנו לא גדול כמו בעונה שעברה ההגנה חלשה השנה כנראה יש איזושהי נפילת מתח או מוטיבציה לשחקני ריאל
מה גם שחדר ההלבשה לפי מה ששומעים בתקשורת מפולג
דבר נוסף בתחילת עונה עוד עמדו בקצב של בארסה פלוס מינוס אבל מרגע שהיה שמונה הפרש היה ברור שהפער רק יגדל.
בכל אופן הוא חייב לנסות ללכת בכל הכוח על הצ'מפיונס אם לא בשביל ריאל אז בשביל המורשת שלו.

סבתא אינגה הייתה אומרת: 18 בדצמבר 2012

לא מובן לי העניין הזה שהיית רוצה לראות את מוריניו עוזב עם הדסימה.
קודם כל – למה מגיע להם את הדסימה? איזה חסד עם העולם עשו חבורת המגעילים האלה, אחד אחד וכולם ביחד (חוץ מאיקר כפרה עליו מסכן), כדי שיגיע להם להיות אלופי אירופה??
איזה בשורה מביא מוריניו? לעולם הכדורגל ולעולם בכלל? איך אפשר להיות אוהד של הבונקר מתפרצות הזה?
עם אלף הבדלות – זו שיטת לחימה של חמאס וחיזבאללה – להסתתר ולהתבנקר וכשיש חריץ לשלוח איזה טיל לעורך האויב.
מילא שזה קורה בארגון טרור והתנגדות (ובודאי שלא לטעות שאני מצדיק חמאס וכו', לא נוציא דברים מהקשרם), אבל זה הזוי כשמי שבוחר בטקטיקה הזו זה המועדון הכי עשיר בעולם, עם עתודות וקשרים בגופי השלטון שאין כמותם במדינה מערבית. העקרון שעל פיו בנוי המועדון הזה, עם כל עניין בעלי המניות על פניו, בזוי יותר מכספי הנפט של צ'לסי, פסז' וסיטי. זה עקרון של אם חסר כסף למועדון אז אפשר לקחת מהממשלה איזה נכס – מוניציפלי או ממשלתי – ולהפשיר אותו, ולממן שחקן – שחקן אחד ובודד – במאה מיליון יורו (כן, ועוד אחד באותו קיץ הם קיבלו בזול – רק בשבעים..). ונזכיר – אחד מכל שני בני עשרים עד ארבעים בספרד מובטלים!!

לנצחון של זה אתה מייחל?!?!?!?!?!?

כל אחד שינצח אותו יבורך, כל אחד שיעיף את הממטרת זבל הזה, שיורה לכל כיוון תירוצים והכפשות, שיורד לחניון כדי לקלל שופט אחרי הפסד בקאמפ נואו, שמאשים את השחקנים, המועדון, האוהדים, השופטים, ההתאחדות – כולם אשמים חוץ מהאשם בעצמו.

האמת, רציתי לראות את זה מתפתח בדרבי, אבל אחרי שהעוזר מאמן של אתלטיקו (המכונה "מונו", יעני קוף) אמר לו "אני לא טיטו, תתעסק איתי ואני אעקור לך את הראש מהכתפיים) הלוזר העלוב הזה התקפל לתוך עצמו ונדם.
וכן, לא התבלבלתי – לוזר. לנצח ולזכות באליפות בשיטה שבה נוקט מוריניו לעולם לא תיחשב ווינריות. זה להילחם כלוזר ולנצח כלוזר.
והכי גרוע זה כשאתה מפסיד כלוזר. וגם לא יודע להפסיד.

ולכן אני לא מצטרף לכל אותם אוהדי בארסה ששרו לו "מוריניו תישאר".
אני רוצה שייעלם.
לך תאמן את פסז'. מתאים לך.
ואחרכך סיטי.
או להיפך.
רק לך.

כסיפוביץ 18 בדצמבר 2012

BIG ONE

רונאלדנה 18 בדצמבר 2012

איפה עושים לייק???

באמת איפה עושים פה לייק?! 18 בדצמבר 2012

הוצאת לי את המילים מהפה!

נר הלילה 19 בדצמבר 2012

היר היר!

MCMANAMAN 18 בדצמבר 2012

לא הבנתי איך דורטמונד ובאיירן יכולות שתיהן להפסיק להתעסק בליגה המקומית אם הן מאותה הליגה? המרחק ביניהן לא כזה גדול ולמען האמת גם בין יובה ל 4 קבוצות שאחריה.
איך שזה נראה אף קבוצה לא תעצור את ברצלונה כל עוד היא בריאה ואם יש סיבה שריאל לא קרובה אליה היא שבנושא הפציעות היוצרות התהפכו ואחרי שנים של פציעות קשות שפגעו בסגל הדליל של ברסה דווקא ריאל חטפה פציעות מוזרות השנה שהביאו אותה למצב שאסיין משחק מגן שמאלי ועוד.
הסיבה היחידה שמוריניו יעזוב את ריאל, בדיוק כמו את צ'לסי, היא מי שמעליו – פלורנטינו. הוא רואה איזשהו חזון בעוד מוריניו רואה רק תארים בעיניים. לאורך זמן יחסים כאלו לא יעבדו. אולי דווקא בפריז מוריניו יסתדר כי זה כל מה שהקאטרים רוצים. תארים. לא משנה איך.

כפיר 18 בדצמבר 2012

פרז לא רואה דרך, הוא בדיוק כמו מוריניו מהבחינה הזו וזו הסיבה היחידה שמוריניו מחזיק שם 3 שנים ולא עף הביתה אחרי ההצהרה שלו מלפני יומיים ("הליגה גמורה").
פרז משום מה התרכך בקדנציה הנוכחית שלו בתור נשיא ומאפשר למאמן שלו לעשות כל העולה על רוחו.
מצד שני, רצית מוריניו, קיבלת מוריניו.
הזהירו אותנו לפני אבל אנחנו אוהבים תארים כאן ועכשיו.
לא שבכל קבוצה אחרת זה שונה.
במידה ופפ לא היה מצליח והשנה הראשונה שלו היתה נראית כמו האחרונה של רייקארד הוא היה עף משם כמו טיל.

ארז 18 בדצמבר 2012

אני חייב להגיד שבתור אוהד בארסה עוד מימי קלייברט וריבאלדו, עצוב לי לראות את ריאל של השנים האחרונות.
מוריניו הצליח להמאיס את עצמו ואת ריאל על המון אוהדי כדורגל (גם לא כאלה שהם אוהדי בארסה). עם ההישגים הבלתי נלאים שלו אי אפשר להתווכח- האיש בונה קבוצה חזקה פיזית וסופר דורסנית מול השער- כזו שקשה מאוד להתמודד איתה (כך קרה בפורטו, בצ'לסי, באינטר וגם כאן), אבל יחד עם זאת משאיר אחריו אדמה חרוכה.
אני בטוח במאה אחוז שאוהדי ריאל היותר מבוגרים, שראו דורות של שחקנים גדולים בלבן, לא מרוצים מההתנהלות של המועדון בשנים האחרונות- לא מהסגנון בתוך המגרש ולא מחוצה לו.
פעם הייתה תחושת יריבות. היום זו יותר תחושת שנאה.
ואם לומר את האמת, התגעגעתי לראול- האנטיתזה לכל מה שריאל של היום מייצגת, שזה למעשה, אומר הכל.

צור שפי 18 בדצמבר 2012

מצד אחד לעזוב אחרי שלוש שנים עם גביע אחד ואליפות אחת זה די חלש עבור מוריניו. מצד שני הוא באמת נאלץ להלחם נגד אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה וכמו שכתבו מעלי גם לקח ממנה אליפות אחת שזה יפה. הכישלון שלו הוא כמובן בזירת הצ'מפיונס. אם הוא יצליח שם השנה אז חרף כל הלכלוכים הוא ייזכר לטובה אצל כל מדרידיסטה אבל אם לא ההיסטוריה של המועדון תמקם אותו רק כעוד מאמן אחד בשרשרת – זה שבא אחרי חואנדה ראמוס ופלגריני.

אוהד יונייטד 18 בדצמבר 2012

המאמן היחיד שיכול להוציא את ריאל מהבוץ שלה זהו סר אלכס פרגוסון.למזלי הוא לא יעזוב את יונייטד לקבוצה אחרת ככה שצפויות לכם הרבה שנים שחונות.איזה כיף :)

עדידס 18 בדצמבר 2012

תסמונת העונה השני של מורינו ?
אני אומר תסמונת העונה השלישית !!

יואב בורוביץ' 18 בדצמבר 2012

מוריניו הוא קלישאה משמעממת. לא מבין מדוע אתה אוהב אותו. ודאי לא מבין מדוע אתה רוצה שהוא והמועדון המגעיל שלו יזכו באליפות אירופה. אם מוריניו לא יזכה, לדעתי לפחות, הקדנציה שלו בריאל תוגדר ככשלון די גדול- וזה חשוב, בעבור כל מקדמי תיאוריית המאמן. כי כשלון של מוריניו במועדון העשיר בעולם בהחלט יכול ללמד אותנו משהו, על משמעותי המוגבלת של המאמן (גם אם הוא מוכשר ומוכח כמו מוריניו). השחקנים עדיין הרבה יותר חשובים. וכיוון שהשחקנים של ריאל מעולים, אז אולי נוכחותו של מוריניו במובנים ובזמנים מסוימים גם עשתה לא פחות נזק מתועלת.

דורפן 18 בדצמבר 2012

אולי כשלון של ריאל הוא הדגמה לכך ששיטה היא כן חשובה וכוכבים לא מביאים אליפויות? מה שקרה להם לא פעם גם לפני מוריניו

פייר ליטברסקי 18 בדצמבר 2012

בארסה משחקת באותה שיטה מאז קרוייף באמצע שנות השבעים.ועדיין שיש שחקנים פחות טובים (גם באותה שיטה) מגיעים למצב שלא לוקחים אליפות משנת 1999 עד 2005.

שיטה מאוד חשובה,מאמן מאוד חשוב,שחקנים וכוכבים זה הכי חשוב.בלעדיהם גם שיטה וגם מאמן לא יביאו תארים.לדעתי.

יואב בורוביץ' 18 בדצמבר 2012

דורפן- כשאדם חכם כמוך משתמש במושג "שיטה" אני חוטף דכאון..

פייר ליטברסקי 18 בדצמבר 2012

שאתה רואה משחקים של בארסה ושל יונייטד אתה לא רואה שיטה?

ראית פעם איך נראות ואיך משחקות קבוצות הילדים,הנערים,והנוער של בארסה?קופי מושלם של הקבוצה הבוגרת.אם זו לא שיטה ויד מכוונת מה זו שיטה?

פייר ליטברסקי 18 בדצמבר 2012

אני מאוד מקווה ש-פ.ס.ז תיקח כבר השנה אליפות בצרפת,זה הרי ברור שיש לה כבר עכשיו סגל ביי פאר טוב מכל היתר בשממה שנקראת הליגה הצרפתית,וכך ימנעו מאיתנו את המנטרה הקבועה של מוריניו..תראו הבאתי אליפות גם בצרפת..

ושאלה אחרת (חלק כבר ציינו את זה לפני).זה הרי ברור לכולם שמוריניו ורנואלדו מתמודדים מול הקבוצה החזקה אי פעם בתולדות הכדורגל.רונאלדו בסוף העונה יסיים את שנתו הרביעית במדריד,ומוריניו את השלישית.אליפות אחת וגביע ספרד אחד (כרגע)שבארסה לוקחת את כל היתר (כולל צ'מפיונס) זה כישלון או הישג למוריניו ורונאלדו?

עובד 18 בדצמבר 2012

היחיד שיכול למלמאת החלל הוא וונגר ,הוא כבר החליד בארסנל,הוא יתן למועדון טצ' שיוכל לתת פייט לברצלונה וויוליך את המועדון לדרך המלך תוך בניית הנוער!

רפאל 19 בדצמבר 2012

עוד הוכחה שמסי, רונאלדו, מוריניו ועוד כמה שמות חמים וטובים אינדבדואליים גדולים מהמשחק עצמו או מה שאמור להיות מלכתחילה, כלומר:
ליגת כדורגל תחרותית ואיכותית בספרד, מעצמה של הענף כביכול.

זה כבר לא עצוב אפילו.
לא ברור מדוע אני טורח עוד להגיב.

IG 19 בדצמבר 2012

אין ספק שמוריניו מאמן גדול, כמו שרונאלדו שחקן כזה. אבל הם אנשים קטנים, המשניאים את עצמם, שזה לא נורא, אבל הם מצליחים גם להשניא את ריאל וזה חבל. מאחל לכולנו ששניהם יעזבו ושנוכל להנות משאר השחקנים הבאמת מוכשרים אשר נמצאים בצילם.

Comments closed