הדמעות זולגות מעצמן – הסיפור של צ'אק פגאנו / דנה דר

לקראת בולטימור - אינדיאנפוליס. כמה מרגש זה הולך להיות.

חורף באמריקה פירושו פוטבול  ואחרי 17 שבועות ומחזור סיום מרתק, בסופ"ש הזה הגדולים באמת באים לשחק – WIN OR GO HOME.

המשחק הוויילד קארד הרביעי והאחרון ייתן לאנדרו לאק ואינדיאנפוליס לפגוש מקרוב את ההגנה של בולטימור. מעבר למאצ' אפים האישיים, ה-X's and O's, הגאונות הטקטית והביצועים אישיים, מה שמושך בספורט הוא גם הסיפורים האישיים ומה שקורה מאחורי הקלעים.

וכשמדובר בפוטבול, בקבוצה עם 53 שחקנים וצוות מאמנים גדול הרי תמיד נמצא את הסיפור המרגש של היום. אינדי-בולטימור מספק את הסיפור השבועי, אם לא השנתי.

***

האמת היא שפה זה לא באמת מאחורי הקלעים אלא בפרונט של ההצלחה של הקולטס. שנה אחרי שסיימו במאזן 14:2, מה שהביא להם את אנדרו לאק, אינדי שוב בפלייאוף.

לאק הוא באמת כשרון מולד – כבר בימיו בסטנפורד סימנו אותו כדבר הבא – אפשר היה לראות את כח הזרוע ויכולת הזריקה המדויקת. לאק היה היורש הטבעי לפייטון מנינג עם תכונות אתלטיות דומות ורהיטות מופלאה. חרף הציפיות הכבדות, הוא בינתיים עוד לא אכזב על המגרש. עכשיו רק נותר לראות אם יצליח למנף את עצמו ולהפוך גם לסופרסטאר תרבותי עם פרסומות מצחיקות א-לה פייטון. (שלא לדבר על הופעה מוצלחת ב- SNL, שכדי לזכות בכבוד הזה צריך קודם כל לזכות בסופרבול…)

ועדיין, לאק הוא לא הסיפור המרכזי אלא המאמן, צ'אק פגאנו, שאובחן כחולה לוקימיה בתחילת העונה ונאלץ להעביר את המושכות למאמן ההתקפה, ברוס אריאנס. ובכל זאת, תפקידו של פגאנו לא תם ורוח הלחימה שלו במחלה היא זו שסחפה את הקבוצה, שרק לפני שנה הייתה הגרועה בליגה, למהפך מדהים.

לאק ואחרים אפילו גילחו את ראשם כאות הזדהות עם מאמנם ששכב בביה"ח ועבר טיפולים כימותראפיים. אותה הזדהות מוחלטת ורוח ה"נצחון למען המאמן החולה" היא מה שנתנה רוח גבית להצלחה של הקולטס.  !CHUCKSTRONG

מעודדות אינדיאנפוליס מגלחות את ראשן לגיוס כספים למען חולי סרטן

אחרי טיפולים קשים, כאשר אישרו לפגאנו לצאת מביה"ח ולצפות במשחק של הקולטס, נשא את אחד הנאומים היותר מרגשים בחדר ההלבשה. עם דמעות בעיניים וקול חנוק אמר: "אני חולם יום אחד לרקוד בחתונה של הבנות שלי, ולהניף את גביע הלומבארדי" – לא נשארה עין יבשה בקרב השחקנים הגבריים:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

עכשיו, עם מאזן 5:11, וכנגד רוב הסיכויים והתחזיות הם בפלייאוף.

במחזור האחרון, אחרי היעדרות של שלושה חודשים, פגאנו חזר לקווים – שם זכה לשמוע 80 אלף צופים קוראים בשמו כשעלה למגרש. אחד השחקנים אמר שזה היה כאילו איזה רוק סטאר עלה מהמנהרה, האנרגיות היו מטורפות. בסיום המשחק, אחרי נצחון גדול על יוסטון, רקד בחדר ההלבשה עם שחקניו ואפילו הבעלים, ג'ים אירסיי, הצטרף לחגיגות.

ושוב, הוא נשא נאום נצחון מרגש ואחרי ששומעים אותו ורואים את תגובת השחקנים אליו, באמת שיש תחושה שקשה לעצור מומנטום כזה.

פגאנו בחגיגות בחדר ההלבשה אחרי הניצחון על יוסטון במשחק סיום העונה הסדירה

CHUCKSTRONG כבר אמרתי?

אם ימשיכו את המומנטום המדהים, יזכו למפגש מול מנינג – ואיי ואיי, איזו מפגש בין דורי זה יהיה… וכמובן פייטון נגד הקולטס… טירוף.

אבל קודם כל הם צריכים לעבור את הרייבנס בבולטימור, אותה עיר משם ברחו באישון הלילה ב-1984 (הבעלים דאז, בוב אירסיי ארז את הקבוצה והעביר אותה לאינדיאנפוליס ללא ידיעתם של תושבי העיר שקמו בבוקר למציאות חדשה ועד 1996, אז הגיעו הרייבנס, נאלצו למצוא דרכים אחרות למלא את זמנם בימי ראשון). לקולטס לא יהיה קל מול קהל עוין שעדיין חש נבגד.

גם בחדר ההלבשה של הרייבנס עקבו באדיקות אחרי המאבק האישי של פגאנו, שעד לפני שנה היה מאמן ההגנה שם. הוא נשאר אהוב בקרב השחקנים, עד כדי כך שכל שחקני ההגנה גילחו את זקנם (אחד גם את ראשו) כאות הזדהות עם אבדן השיער. אותו נאום חדר הלבשה מרגש אפילו הוקרן אצלם כסרט מוטיבציה. אד ריד, ממובילי ההגנה האימתנית של בולטימור אמר עליו "הוא משפחה, שזה מקום ראשון, קודם לפוטבול". ובכל זאת, ספק אם ג'ון הרבו יקרין שוב את אותו נאום לפני המשחק ביום ראשון…

***

מי שכן עשוי להביא כח אמוציונאלי למשחק של בולטימור הוא ריי לואיס. מי שמזוהה יותר מכל שחקן אחר עם הרייבנס צפוי לחזור ביום ראשון מפציעה ארוכה של 10 שבועות (קרע בתלת ראשי). לואיס, אחד משחקני ההגנה הטובים בהסטוריה של הNFL, כבר בן 37 והודיע השבוע על פרישה. חזרתו תהווה מוטיבציה גדולה. לא ברור אם יפתח או כמה דקות ישחק, אבל העובדה שיהיה לבוש על הקווים ימריץ את השחקנים. הריקוד שהוא מבצע כשהוא יוצא מהמנהרה מכניס טירוף בקרב האוהדים, השחקנים ומאותת ליריבה שלא יחוסו על אף אחד – הוא הלוחם האולטימטיבי.

ריי לואיס האגדי. משחק פרידה?

כל מי שמכיר את הליינבקר הותיק מודע לכח הפיזי ואין קוורטרבק בליגה, כולל הרוקי לאק, שלא חושש מ"סק" מקו ההגנה של בולטימור. זה יהיה משחק הבית האחרון של לואיס (במידה והרייבנס מנצחים הם ישחקו בדנבר בשבוע הבא). יש ציניקנים שכבר טוענים שהודיע על פרישה רק כדי לתת פוש לקבוצה שלו ולהכניס בהם השראה סטייל הקולטס – "בואו ננצח בשביל ריי".

אבל אם באמת מקשיבים לו, נשמע שהוא רציני ושבשנה הבאה באמת רק נראה אותו מפרשן תיקולים של אחרים. לואיס הוביל את הרייבנס לזכיה בסופרבל 35 וגם היה הMVP של אותו משחק. במה שנראה כעונתו האחרונה בליגה, ירצה לעשות הכל כדי לשחזר את אותה הצלחה מלפני 12 שנים.

ביום ראשון, אנו נזכה לראות משחק מלא ברגש וגם פוטבול מצוין ולא משנה התוצאה. אי אפשר לדמיין בילד אפ טוב יותר למשחק פלייאוף.

סיפור טוב שייגמר בדמעות כבר יש. עכשיו השאלה היא רק מי יבכה ומאיזו סיבה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אכלו לי, שתו לי
ליגת שוקי ההון: 2013

No Comments

URLACHER 6 בינואר 2013

מצוין. גם הכתבה וגם השיר :)
הייתה חסרה לי רק ההתייחסות לכך שמשפחות לאק ומאנינג קשורות ומכירות טוב מאוד אחת את השנייה מה שרק חידד את הדרמה במהלך שהקולטס עשו בתחילת השנה ויתפוצץ במידה והקולטס ינצחו. חבל שהם יפסידו.
אני כן מקווה שביתו של פגאנו תתחתן בקרוב כי לא נראה לי שהוא יזכה להרים את גביע לומברדי בקרוב…

עורב סגול 6 בינואר 2013

איזה שיר!
מקווה שהבייתיות והניסיון יכריעו.
Go Ravens!

גיל שלי 6 בינואר 2013

וואלה המגיבים הקודמים זקנים כמוני. גנסיס בגדולתם היו הלהקה שליוותה את ההתבגרות שלי. ההחלפה של פייטון בלאק דומה להחלפה של גבריאל בקולינס

ניינר 6 בינואר 2013

אחד משירי הפרוג הגדולים ביותר
יהיה משמח מאד לראות את ריי לואיס מסיים את הקריירה בהפסד ביתי. גו קולטס!

סימנטוב 6 בינואר 2013

האלבום הזה מעולם לעזב את אוזניי (אני יודע מה אני אוהב, ואני אוהב את מה שאני יודע…) היו שנים שהעדפתי את foxtrot אבל הווליום ירד באלבום הזה. קצת איבדתי אותם אחרי שפיטר גבריאל עזב (רק קצת).

תום 6 בינואר 2013

ברוס אריאנס, המחליף של פגאנו לאורך העונה, אושפז לפני המשחק.

גל דגון 7 בינואר 2013

פוסט מצויין, אבל קצת מציק לי כשמציינים את המאזן של הקולטס מהעונה שעברה (בה המוטיבציה היתה להפסיד מספיק בשביל לזכות בלאק, לא לנצח בשביל להגיע לפלייאוף) כאילו הוא אומר משהו.

גיל 8 בינואר 2013

זו סתם אגדה אורבנית שהם הפסידו בכוונה. אין שום ראייה לכך.

גיל 8 בינואר 2013

זה אכן מרגש אבל אני חושב שקצת מגזימים בפסטיבל שעושים סביבו. מילא אם היה מדובר רק בשבוע אחד או שניים, אבל כל שבוע מדברים כאילו הקבוצה משחקת עם איזו שכינה עליונה והנצחונות שלה הם משהו מטאפיזי ולא ניצחון של קבוצת פוטבול. אני אוהד את הקולטס אבל דווקא שמח שהפסטיבל נגמר ופגאנו יוכל לסיים את ההחלמה שלו בשקט ולהמשיך לבנות את הקבוצה בשנה הבאה.

Comments closed